IJmuider Harmonie naar Frankrijk AD U Aardgas nu in Santpoort voor 1300 aansluitingen Max Tailleur in Velsen DJ.H.F.van der Wateren nam afscheid van Hoogovens Verenigingsnieuws uit de IJmond WilmS floei Oranjevereniging Driehuis is somber gestemd Op de thee bij Den Uyl IJmuider Courant ZWANENBURG OLIEHANDEL CHEQUE 3 weken IJmuider Courant Weduwe dood in bed aangetroffen Op zebrapad moeder met twee kinderen aangereden Op stilstaande auto gereden BAGAGE. WAGENTJES Havenberichten Vernielingen in „De Jeugdsluis" STOOMSTRIJKER DEMONSTREREN n de vishal en op zee WOENSDAG 1 Naar Maastricht en Frankrijk HOOOTEZON DROGISTERIJ „DE CEDER" BABY-SERVICE V elsen-IJ muiden CARAVANRAI STAND Nr. 1 SPORTHUIS Beverwijk Heemskerk In Beverwijk Stookt u ook met CALTEX EDEL- HAARDOLIE ADVERTENTIE Na zich hier gedegen op te hebben I ten, doch na de pauze wordt een ge- voorbereid, begint de IJmuider Har- heel nieuw element bij het program- monie haar activiteiten in 1967 met ma ingevoerd. een groot concert, dat vrijdag 3 ie- medewerking van ongeveer hon- bruari in de Velsense Stadsschouw- derdvijftig leden zal namelijk voor het burg zal worden gegeven. Voor de eerst in de historie van de vereniging pauze vermeldt het programma de een grote show ten tonele worden ge- gebruikelijke eoncertnummers, roals de „Feestelijke Ouverture van J a.c. I nie". Deze show bevat ook een aantal J. Bijster sr., de „Estudiantinawals" schetsjes en het optreden van een boe van Waldteufel en „De Geuzen van renkapel, zodat het resultaat met belang- R^wal^T-ii.rr.QT-rl" -onn TT van T iinscho- stelling tegemoet mag worden gezien. De Bomlerwaard tan 11. tan Lyns I leiding berust bij de heer J. Groot, ter wijl voor deze avond voorts het ensem ble The Vendelly's nog is geëngageerd Daarnaast vermeldt het werkprogram ma van de IJmuider Harmonie een tocht naar Maastricht voor zondag 5 februari, ten einde deel te nemen aan de daar te houden carnavalsoptocht. Des morgens om elf uur zal het korps reeds op het Vrijt hof aanwezig zijn voor de muzikale be geleiding bij het inschieten van het his torische „Momuskanon" Voorts vertrekt de IJmuider Harmonie aan het einde van deze maand opnieuw voor drie dagen naar Frankrijk, thans op speciale uitnodiging van het gemeentebe stuur van Fiers. Deze invitatie lieeft de harmonie te danken aan de niet geringe reputatie, welke het korps onder meer in Cannes, Besan?on en Parijs verwierf hetgeen talrijke verzoeken voor een op treden in Frankrijk ten gevolge heeft ge had. Voorlopig besloot het bestuur die uit Fiers te accepteren. Zowel naar Maas tricht ais naar Fiers zal de IJmuider Harmonie weer door het Nationaal Ne derlands Majoretten Peloton worden ver gezeld. HANAU PHILIPS v a. f 85,— v a 99,— CEDERSTRAAT 31 - TEL. 5610 IJMUIDEN-O. ADVERTENTIE Dit hyper moderne mode) kinderwagen van 278.50 nu voor 198.50 in div. tinten (marimo blauw - zwart - groen - rood) met matras cadeau. Wandelwagens, prima geveerd, met 250 mm wielen en spatborden van 89.50 nu slechts 69.50 Prachtige blank beuken ledikantjes van 72.50 voor 49.50 „Van Delft" kinderstoelen (combinatie) nu slechts ƒ42.50 Prijsbewust Voor deze artikelen één adres Edisonstraat 9 Telefoon 5283 IJmuiden De aardgasstroom in de gemeente Vel-| Velsen-Noord sen is nu genaderd tot Santpoort. Deze en de beide volgende weken worden hier De gasleiding, die van het zuidelijk drie grote secties van tussen 1200 en deel van de gemeente naar Velsen (noord) 1300 aansluitingen omgebouwd en op het leidt komt dezer dagen onder aardgasdruk aardgasnet aangesloten. te staan, waarmede dan hel Hoogovengas uit de leiding wordt gedreven. Dit is de In verband met het grote aantal aan- inleiding voor de ombouw in Velsen sluitingen is de ploeg medewerkers, die (noord), die met ingang van 20 februari in Santpoort de ombouw verzorgt, uitge- (n twee grote secties zal plaats hebben, breid tot ongeveer 70 personen, in plaats Tot zo lang ontvangt deze stadswijk Hoog- van 50 in andere secties. I ovengas via een direkte leiding In vergelijking met het landelijk ge-1 middelde blijkt in Velsen de toesteldicht- (iebruik geen gaspoken heid, dat is het gemiddeld aantal ver- bruikstoestellen per aansluiting, vrij hoog Het blijkt nodig te zijn te waarschuwen te zijn, t.w. 2,2 toestel per aansluiting, tegen het gebruik van gaspoken, die veel Hierdoor is de ombouw in onze gemeen- werden gebruikt voor het aansteken van te een tamelijk omvangrijke taak, die kolenkachels en met kolen gestookte cen- niettemin geheel volgens het daartoe op- trale-verwarmingsinstallaties. Doordat gestelde schema kon worden afgewikkeld, het aardgas onder een aanzienlijk hogere In Santpoort is de toesteldichtheid 2.6. druk wordt geleverd en ook een hogere Een groot aantal van de in gebruik zijn- verbrandingswaarde heeft dan het oude de toestellen moet voor de ombouw naar gaSj js het gevaar voor explosies bij het de werkplaats van het Gasbedrijf. Dit gebruik van gaspoken niet denkbeeldig, betreft dan vooral de wat oudere typen Het gebruik van deze apparaten moet dan gaskachels en badgeisers, waarvan de 100k worden ontraden, ombouw ingewikkelder is dan bij de mo derne toestellen. Op de noordelijke rijbaan van de Lange Nieuwstraat in IJmuiden zijn dinsdag morgen omstreeks half twaalf een moe der met een kind van ruim drie jaren en een baby van één jaar aangereden op het zebrapad bij Plein 45. De baby zat in een wandelwagentje en het andere kind liep er naast. De moeder liep met haar kinderen al halverwege de rijbaan. Een 56-jarige inwoner van IJmui- den-Oost naderde in een personenauto. Hij keek naar rechts in de richting van een paar kennissen en zag daardoor de overstekende moeder met haar kinderen te laat. Het wandelwagentje werd ge schept en de baby werd uit het wagentje geslingerd. Het driejarige kind kwam on der de auto terecht en brak beide beentjes Het kreeg bovendien hoofdletsel. De baby werd opgenomen met een hersenschud ding. Beide kinderen zijn naar het An- toniusziekenhuis gebracht. De moeder kreeg geen letsel, maar was uiteraard zeer ontdaan. Het publiek, dat getuige was van het ongeluk nam een dreigende houding aan tegenover de automobilist die dit ongeluk veroorzaakte, want de ver ontwaardiging was bijzonder groot. Een 29-jarige schoonzoon meldde dins dagavond aan de politie te Velsen. dat I Zinker buiten gebruik hij zijn schoonmoeder dood in bed had aangetroffen in haar woning Kanaalstraat Nu geheel IJmuiden, Driehuis en de 210 te IJmuiden. De 68-jarige weduwe was eerste sectie van Santpoort op aardgas vermoedelijk al enige dagen voordien is overgegaan kon de zinker, waardoor Na het sluiten van zijn gerenommeerd overleden. Een vijftigjarige leraar uit Santpoort werd dinsdagmiddag, toen hij op zijn fiets over de oostelijke parallelweg van de Vondellaan in Santpoort reed, afgeleid door spoorwegpersoneel dat op het via duct werkzaam was. Hij reed daardoor legen een geparkeerde auto aan en moest met vermoedelijk een sleutelbeenfractuur en een gekneusde schouder naar het Anto- niusziekenhuis worden gebracht. tunnel voert. ADVERTENTIE WOENSDAG 1 FEBRUARI Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden. 19.30 u. Openbare gemeenteraadsvergadering. Röntgenologisch borstonderzoek: De leeftijd in dienst trad. auto, waarin het onde^°f^ P'3®1" Als bankwerker-hulpmachinist in dienst van 18 tot 20.15 uur opgesteld Harddravers I getrederii is de heer Van der Wateren laan/Wijnoldy Damfelslaan de centrale veertig jaar lang trouw geble- Gel»-Openbare leeszaal en bibliotheek. i962 vQlg[k. zijn aanstelling tot Plein 1945: 19 tot 21^ uu Velserbad plaatsvervangend hoofdmachmist Velser Zwem Vereniging, veisernaa. u v««rt„„T. „,»rripn De heer D. J. H. F. van der Wateren uit Santpoort is gistermiddag gehuldigd wegens zijn veertigjarig dienstverband bij Hoogovens IJmuiden. Hij heeft, in het feestelijk versierde kantinegebouw van de sector ijzer, tevens afscheid genomen van het bedrijf, bij hetwelk hij op 25-jarige Briniostraat IJmuiden: van 19.30^ totl Namens het bestuur werden de jubi- S/lTu: ™emiruini„g tót 16 j; J d'" Tot 21.30 rpeotótSng of wedstrijden. deling produktie, die op de bijzonder suc- DONDERDAAG 2 FEBRUARI cesvolle carrière van de scheidende me dewerker wees. De heer De Jonge over- T handigde de jubilaris het gouden Hoog- Cultureel Centrum, 10 u.: Ned. Ver. van ovenenbleem, de zeester met briljant, en Huisvrouwen. bet gouden polshorloge. Röntgenologisch borstonderzoek: De auto, waarin het onderzoek plaats heeft is Ook ir. A. K. Vroege, onderdirecteur van 13.30 tot 16 uur opgesteld Harddravers- van de afdeling produktie, sprak de jubi- laan/Wijnoldy Daniëlslaan en van 18 tot iaris huldigend toe, waarna hij de heer 20.15 uur Zinneveltlaan/Rusburglaan. Van der Wateren twee enveloppen over- Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- handigde. lichting, spreekuur leidster: 9 30-12.00 uur chgf yan de afdeling centrale, de in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, e I Goudswaardi was de volgende spre- 02550-7115. iai. i I ker die mevrouw Van der Wateren be- T3,Gem'iQ^enmrie9 H 30 17 30 uurtrok in zijn toespraak. Voor de jubila- ^,n I94'?tr1":12,™ ne ris waren de oorkonde, het bedrijfsalbum het stadsgas van Hoogovens over de bo-1 etablissement „De Doofpot" in Amster- dem van het Noordzeekanaal werd ge- dam, onderneemt Max Tailleur thans transporteerd, buiten gebruik worden ge- een langdurige tournee door Nederland, steld Deze zinker heeft sinds 1934 zonder bij welke rondreis hij dinsdagavond op in- onderbreking voor reparaties e.d. dienst vitatie van de kunstkring „Voor Allen" gedaan. ook de planken van de Velsense Stads- Hel gedeelte van de gemeente, dat nu schouwburg eens heeft betreden. Zijn niet nog Hoogovengas gebruikt, ontvangt dit geringe populariteit onder het uitgaand via een gasleiding, die door de Velser publiek kwam hier eveneens tot uitdruk king door het grote aantal toehoorders, dat graag was opgekomen om zich eens ge zellig door Max te laten amuseren. Ongetwijfeld is men in deze verwach- I tingen allerminst teleurgesteld, want Max Tailleur wist opnieuw volkomen te be antwoorden aan de reputatie, welke hij zich in de loop der jaren wist te verwer ven. Hij is een voor Nederland stellig uniek humorist, die het wellicht als eni ge kan en mag wagen zijn repertoire voor het grootste deel voornamelijk uit „moppen" samen te stellen. Een niet ge- ring aantal daarvan bestaat uit de komi sche wederwaardigheden van zijn bijna legendarisch geworden „Moos en Bram", I die worden verhaald met een onnavolgba re dosis joodse gein, waar Max Tailleur moeilijk in kan worden overtroffen. Van daar dat het voor het publiek alleen te leurstellend was, toen hij tenslotte zijn laatste „mop" had verteld. Voor deze tournee laat Tailleur zich van twee charmante zangeresjes vergezellen: Conny van den Bosch en Pauline John son, die het plezierig divertissement van dit programma elk op haar eigen wijze hebben onderstreept. Van Weeghel bagage-wagentjes op de Official dealer BREESTRAAT 158 BREESTRAAT 115 - campingafdeling BEVERWIJK - TELEFOON 26043 Ir. De Jonge (links) bindt jubilaris Van der Wateren het gouden pols horloge om. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Ibis, van Mantyluoto; Atraus, Londen; Sac Madrid, San Carlos; Theano, Dublin; Rijnstroom, Shoreham; Jörf I, Delfzijl; Equator, Londen; Germania, Lübeck; Nascence, Rotterdam; Spes, Swinoujscie, IJmuiden; Wega. Oxelösund; Scheldeborg, Kris- tinehamn; Brinio, Kingslynn; Hjelmarn, San Thome; Herrö, Kotka; Amasus, Londen; Navi- gare, Goole; Gisela Vennmann, Rotterdam, IJ muiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Waver- stroom, naar Rotterdam; Eka Daja Samudera, Antwerpen; Zonnekerk, Bremen; British Trust, Isle of Grain; Draco. Aarhus; Dania, Kopen hagen; Eemsborg, Slikkerveer; Frans van Seu- Gewaarschuwd door een mede-bestuur- I meren, Newcastle on Tyne; Gooiland, Recife; der is een achttienjarig bestuurslid van SïïTioSïS JOlanda', „De Jeugdsluis' gistermiddag even na I Lissabon; Catharinapolder, Leith; Hilversum, vier uur eens een kijkje gaan nemen in I Bremen; Saint Pierre, Duinkerken; Realta, Da- i j. iii- Vnwonidvnni Finer I genhainHondsbosch, Rochester, Koog aan de het clubhuis aan de Kanaalstl aat. Daar I Zaan. Burgenstein, Antwerpen; Adrastus, Ham- trof hij drie jongens van negen tot ell I burg; Christine Oldendorff, Westhartlepool; jaar aan, die bezig waren het interieur Lizard, Eire, Zaandam; Amyntas, Rotterdam; VT\,-, I Swift III, Londen; Hillerdina Wessels, Antwer- te vernielen. De kinderpolitie onderzoekt I pen. peperkust, Rouaan; Globe, Huil. Zaandam; of deze jongens zich mogelijk ook schul- I Advent, Nestkov, Zaandam; West Riding, Goole; I dig hebben gemaakt aan eerder gepleeg de vernielingen. uitleenpost IJmuiden-West, bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16-17.30 uur; filiaal Gem. bibliotheek en r.-k. biblio theek in Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: 14.30- 17.30 en 19-21.15 uur. Stadhuis, Plein 1945 IJmuiden-Oost, is en een mooie elektrische boormachine: zijn echtgenote kreeg fraaie planten. Nadat nog de heer J. C. van Wolferen een soort „happening" had geleid, waar bij op humoristische wijze het portret van de jubilaris werd geschilderd, sprak de heer Van der Wateren een woord van Sombere geluiden kon men gister- jeverenigingen uit Velsen een aubade voor 1 n neer van uci waicicu ecu te bezichtigen op werkdagen van dank tot de talrijke aanwezigen. Een 12 uur. drukbezochte receptie besloot de feestelij ke samenkomst. WOENSDAG 1 FEBRUARI Gymnastieklokaal, Amstelstraat (Oos-1 terwijk), 20 u.: Huisvrouwengymnastiek. St. v. huish. en gezinsvoorlichting. Creatief Centrum. Hoflanderweg 104. 20 u.: Pottenbakker o.l.v. Otto Heuve-1 link, Kennemerstaten. Huize Sclieybeeck, Velserweg 2, Cur sus bloemenschikken (beginnelingen), St. v. j huish. en gezinsvoorlichting 19.30 uur. Gebouw „Wijkerbaan", Pres. Kennedy-1 plein 3, 20 u.: lezing met lichtbeelden. Coöp Centr. Verkoopbureau voor cham pions uit Nijmegen, voor N.V.V.-Vrouwen- bond. Pius X College, Dr. Büllerlaan, 19.30 u. Driekoningenavond Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: 20.45- 22 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70: 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61: 16-18 uur. DONDERDAG 2 FEBRUARI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104,1 20 u.: schilderen o.l.v Tony Gerlach, Ken- nemerstaten. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 14 uur: I Hoedjesmaken, St. v. huish. en gezinsvoor- lichting. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 19.30 u.: Pottenbakken. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61: 10-13 uur. I ADVERTENTIE WOENSDAG 1 FEBRUARI Slot Assemburg, 20 u.: opening expositie I „Zes Zaankanters". Cursus creatieve hand- vaardigheid. DONDERDAG 2 FEBRUARI Huize Scheybeeck, 14 u.: ledenvergade- ring Ned. Ver. van Huisvrouwen. Gemeentehuis: 19.30 u.: raadsvergade- Morgensterkerk, 20 u.: carnavalsavond personeelsver. St. Jozefziekenhuis. VELSERDUINWEG IJMUIDEN Longwy. Saint Nazaire, IJmuiden. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Boreas, van Rotterdam; Hermes, Georgetown; Eos, Rot terdam; Havelet, Guernsey; Gertrud Russ, Rot terdam; Garm, Delfzijl; Bern, Par; Rudgert Vinnen, Rotterdam; Hangard, Rouaan, IJmui den; Thorbjorg, Pepel, IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Medon, naar Bremen; Lekness, Simonsvik, IJmuiden; Alemannia, Bremen; Triton, Hamburg; Equator, Londen; Dollard, Londonderry. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) avond horen op de jaarvergadering van de Oranjevereniging „Driehuis", gehouden in één van de lokalen van het Paulinum gymnasium te Driehuis. Geluiden, die be trekking hadden op de financiële toestand van deze vereniging. Voor slechts een handjevol belangstellenden kon de pen ningmeester, de heer C. A. Hoogeland, meeedelen, dat d vereniging op dit mo ment nauwelijks over honderd gulden be- sehikt. Hierbij moet echter nog wel de te innen jaarcontributie worden opgeteld. Enkele onvoorziene uitgaven zijn de oorzaak van dit geringe batig saldo, zoals de bewa king op het feestterrein aan de Driehui- zerkerkweg verleden jaar in verband met het neerhalen van de feesttent door de jeugd. Mede door deze slechte geldelijke toe stand heeeft men besloten om ht traditio nele Oranjebal dit jaar over te slaan. Er gingen zelfs stemmen in de zaal op, om de hele avond dit jaar te laten vervallen. Maar aangezien men reeds een contract had gesloten met het cabaretgezelschap Hoe gekker, hoe mooier" was dit niet meer mogelijk. Wel was het bestuur unaniem van me ning, dat de kinderen want het is en blijft in de eerste plaats een' kinderfeest op generlei wijze de dupe van de fi nanciële moeilijkheden mochten worden Het kinderprogramma zal dan ook niet afwijken van dat van voorgaande jaren Bezwaar uitte de nieuwe voorzitter,, de heer T. Ensink op het plan van B en W om door de kinderen van de zeven Oran- het stadhuis te brengen. Dit zou tot ge volg hebben, dat er een deel van de kin deren niet in Driehuis aanwezig zou zijn bij de aanvang van de koninginnedag viering. Bovendien waren vele muziek korpsen dan niet beschikbaar. De heer Ensink werd op deze vergade ring tot voorzitter benoemd, omdat de waarnemend voorzitter, de heer H. La Gro aftrad en zich niet herkiesbaar stel de. Ook werd aan het bestuur toegevoegd de heer J. J. Wensink. Na de pauze volgde een film van het voorlichtingscentrum „Rijmond-Noordzee kanaal", waarin ondermeer de bouw van de nieuwe pieren in IJmuiden vertoond werd. Donderdag 9 februari komt de verkie zingskaravaan „Twee op Wielen" van de Partij van de Arbeid in de IJmond. Eén van de busjes, die de karavaan verge zellen, zal een bezoek aan Beverwijk en Wijk aan Zee brengen. Voor de winkelende huisvrouwen uit Meerestein en Oosterwij k is er gelegen heid een kopje thee te drinken, met een aantal Kamerleden en kandidaat-Kamer leden. Tussen half vier en vier uur zal voorts lijstaanvoerder Den Uyl aanwezig zijn. ADVERTENTIE „De Hondsrug". De Groningse Drent se Vereniging „De Hondsrug" houdt za terdag 4 februari weer een gezellige bij eenkomst in het hervormd verenigingsge bouw aan de Schans te Beverwijk. Een toneelgroep van de zustervereniging uit Rotterdam zal het stuk „Old en te veul" van E. Speelman opvoeren. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Na afloop zal er gedanst worden. de ideale brandstof voor uw verwarming: Leeuwerikiaan 35 - IJmuiden Telefoon 5404 - 8400 veruit het meest gelezen dagblad in IJmuiden en omgeving voor de prijs van 1 WEEK90 cent Naam: Adres: Gemeente: Deze cheque is alleen geldig voor hen, die nog niet op de IJmuider Courant zijn geabonneerd. Dinsdag werden te IJmuiden in totaal 10.500 kisten vis aangevoerd. Bij de aan voer waren: 1092 kisten tong en tarbot, 8 heilbot, 2560 schol, 28 schar, 240 ma kreel, 3210 schelvis, 750 wijting, 610 kabel jauw en gul, 10 leng, 5 ham, 33 poon, 1850 koolvis en 104 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 6-5, gr. tong 6.20-5.87, grm. tong 5.59-5.45, kim. tong 4.25-3.90, kl. tong I 5.09-4.53, kl. tong II 4.23-3.91, tar bot I 5.30-4.60. Per 50 kilogram: tarbot 180-122, gr. schol en grm. schol 23-20, kim. schol en kl. schol I 32-20, kl. schol II 39-29, schar 36-28, makreel 55-49, grm. schelvis 34-30, kim. schelvis 30-26, kl. schelvis I 20-15, kl. schelvis II 17-15, wijting 21-10, gr. gul 57-448, mid. gul 49-47, kl. gul 37-26, kl. leng 36, ham 152, poontjes 33-30, kl. kool- vis zw. 22-17, kl. koolvis wit 54-40. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 168-110, gr. koolvis zw. 108-56, gr. koolvis wit 154- 132, gr. leng 92-88. Besommingen in guldens: KW 190-13700; 206-15870; 195-9700; 201-11100; 30-7110; 194-9220; 215-12460; 134-6000; 156-5860; 152-7310; 212-8360: 161-4960; 165-9820; 221-8230; 204-11500; 109-177-650; 117-7050; 202-13040; 54-10680; 87-9290; 205-8360; 100-5900; 225-8660; 196-6940; 132-12350; 8-11270; LJM 154-8210; WR 51-670. Aanvoer van woensdag Veertien vaartuigen hebben woensdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 6490 kisten vis, 10.000 kilogram tong en 750 stijve kabeljauwen. Verwacht werden nog 1130 kisten panharing en 50 kisten wijting. Bij de aanvoer waren: 1580 kis ten schelvis, 1880 kleine kisten schelvis, 210 wijting, 190 kleine kisten wijting, 230 gul en kabeljauw, 200 kleine gul, 3690 koolvis, 190 kleine kisten makreel, 3 tarbot en 133 varia. Prijzen van woensdag Per kilogram, in guldens: heilbot 6- 5.60, tarbot 5.80-5.20, grote tong 6.09-6.01, grootmiddel tong 5.76-5.48, kleinmiddel tong 4.46-4.19. tong een 4.88-4.65, tong twee 4.33-4.20. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 136- 112, middel kabeljauw 132-110, grote kool- is 112-102, middel koolvis 56-51, grote witte koolvis 184-158, grote leng 88-84, grote hake 512-504. Per tien stuks: grote kabeljauw 106-82, middel kabeljauw 64-46. Per hoop: kleine vleet 34-22, rog 56. Per stuk: haai 244. Per 50 kilogram: grote schelvis 76-70, middel schelvis 70-60, kleinmiddel schel vis 52-38, schelvis een 23-15, schelvis twee 16-13, kabeljauw een 56-48, kabeljauw twee 51-46, kabeljauw drie 41-26, kool vis een 23-20, koolvis twee 17-13. witte koolvis een 64-50, grote en middel schol 24-21, kleinmiddel en schol een 27-22, schol twee 40-32, schelvis drie 50-32, schar 40-34, bot 15-4.50, poon 36-28. ge stripte wijting 20-15. dichte wijting 18-10, tarbot 180-126, ham 174-140, hake een 120, leng een 36-31. makreel 48-16.40, kleine kisten kuit 22-0.10. Scheveningen Woensdag werden in Scheveningen aan gevoerd 60 kisten wijting, 100 gul en ka beljauw, 70 panharing, 150 schol en 2500 kilogram tong.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5