FRANK KALES: Basketbal gaat in Nederland niet snel genoeg vooruit Dukla Praag speelde voor zijn plezier tegen Standaard Luik Damesteam die Raeckse deed het kalm aan tegen AMVJ AMSTERDAMMERS LEDEN STEVIGE NEDERLAAG TEGEN DE BELGEN: 4-1 Vriendschappelijk duel Anderlecht-Ajax keihard Mildenberger bleef Europees kampioen Zesdaagse Essen voor koppel Post Flamingo's kwam 2500,- te kort T elevizier wacht op de KNWU Badminton- competitie gewijzigd China verdedigt tafeltennistitels plotseling niet Belousova en Protopopov weer kampioen Midweek-toto n Trainer Dukla zeer opgelucht Schenk snelste in Frederikstad DONDERDAG 2 FEBRUARI 1967 17 Kennemer Turnkring weer tegen district van NKGV Sponsor Selectie Schaaktoernooi Zwolle i^WAWIAAA^WWMWWWMWAIIAWIAWfWWIIIAftlWWIWIAIIAAAftAAAIIWWWtWAWWWWWMWWWMWVWWWWWW De Duitse bokser Karl Mildenberger heeft met succes zijn Europese titel in het zwaargewicht verdedigd. De Duitser versloeg zijn Italiaanse uitdager Piero Tomasoni in Frankfort op punten. De Duitser Conny Rudhof veroverde de Europees titel in het zwaarweltergewicht. Rudhof kwam in het bezit van de vakante titel door een ruime zege op punten over de Fin Olli Maeki. Willi Quator had vorig jaar vrijwillig afstand gedaan van de ti tel. Peter Post en Fritz Pfenninger hebben gisteravond de zesdaagse van Essen ge wonnen. De Westduitse koppels Renz- Junkermann en Kemper-Oldenburg ein digden in dezelfde ronde op de tweede en derde plaats. Voor Peter Post betekende dit succes zijn 36ste zesdaagse-overwin- ning. Zijn Zwitserse koppelgenoot behaal de zijn 27ste zege. (Van een medewerker) Zaterdag 18 februari zal in de gymnas tiekzaal van de P. H. van der Leyschool aan de Eksterstraat te Haarlem-Noord de returnontmoeting worden gehouden tus sen de Kennemer Turnkring en het dis trict Haarlem van het Nederlands Ka tholiek Gymnastiek Verbond. De wed strijden beginnen 's middags om half vier voor meisjes en jongens en 's avonds om acht uur voor de dames- en herenploegen. Het Nederlands basketbalteam, heren speelt op 24, 25 en 26 februari in Oldenburg in het kwalificatie toernooi voor het Europees kam pioenschap, dat eind september in Helsinki wordt gehouden. In Olden burg zijn Hongarije, dat het sterkste wordt geacht, West-Duitsland, Schotland en Nederland vertegen woordigd. De nummers één en twee plaatsen zich voor de eindstrijd. Nederland en West-Duitsland zijn kandidaat voor de tweede plaats, terwijl Schotland in de theoretische beschouwingen de laatste plaats is toebedacht. Frank Kales (foto) is de enige speler van een Haarlemse hoofd klasser, Flamingo's, die deel uit maakt van de selectie voor het kwa lificatietoernooi. (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) „Zo'n opleiding mag je twee jaar geven. Dan moet je weg. Dat is een gelukkige zaak. Zo krijg je iedere keer een kerel, die fris tegenover de materie staat". Vierentwintig jarige F. Kales oordeelt zo over zijn werk bij de I.B.M., dat uit de op leiding van programmeurs (voor het werken met computers) be staat. „In de basketbalbond organiseren mensen, die daarmee al vijftien jaar of langer bezig zijn. Dat is on gelukkig. Na een paar jaar zouden ze moeten vertrekken. Zij gaan denken, dat het om het organiseren gaat in plaats van om basketbal". Basketbalinternational 29 maal Frank Kales, van het Haarlemse Flamingo's, spreekt zo over het kader in de bond. „In het district Twente gaat de bas- ketbalbeoefening met sprongen vooruit. Hier in Haarlem zijn we vorig seizoen met één percent vooruit gegaan. Wij staan al jarenlang op zo'n vijfhonderd leden. Maar wat wil je, bjj het kerst toernooi (voor middelbare scholieren) mag je als clubvertegenwoordiger niet met de spelers en speelsters in contact treden. Dat zou op ronselen kunnen lij ken. Nou ja hoe krijg je nou een be tere aanwas dan door bij een derge lijk groot toernooi propaganda te ma ken." Na een dergelijke kritiek is een op merking als: „Nederland zal internati onaal achteruit gaan. We gaan relatief niet snel genoeg vooruit.", van een duidelijke oorsprong. Frank Kales gaat dan nog voorbij aan de ontwikkeling in de Oosteuropese landen; vergelijkt Ne derland slechts met landen als Spanje, België en Frankrijk. „In Spanje lopen 125.000 jongenjes minibasketbal te spe len. Dat is propaganda. Daar hou je spelers aan over. Daarmee vergroot je het arsenaal en wordt de selectiemoge lijkheid groter." Voordelige veranderingen in Neder- land ziet Frank Kales in de aanwe- zigheid van goede coaches (zoals Egon Steuer voor het nationale team en Jan Janbroers voor Flamingo's) en het toe- nemende inzicht dat topsport belang- I rijk is. „Nu is het nog zo, dat je aan basketbal niets overhoudt. Het kost veel vrije avonden en in het maat schappelijk leven moeten er niet te veel problemen ontstaan anders kom je in conflict. Maar over twee, drie jaar zal het niet meer nodig zijn, dat spelers als Ger Kok naar België gaan. Dan wordt er hier ook gezorgd voor een prettige baan en een huis. Nu geven Landlust en Herly al onkosten vergoedingen. Niet veel. maar toch jaarlijks 100,- per speler. En SVE betaalt, dat is geen geheim meer." Die toenemende bereidheid van top clubs om voor hun topspelers het spe len en trainen tot een meer dan al leen maar sportieve attractie te maken vereist geld. „Zo'n club moet niet al leen op een sponsor zijn aangewezen. Dat is te riskant. Zo'n man kan van de ene op de andere dag een beslis sing nemen, waardoor de gehele club op losse schroeven komt te staan. Het moet voor publiek, veel publiek, aan trekkelijk gemaakt worden om te ko men. Dat moet financieel gewin be tekenen." De mogelijkheid voor Egon Steuer, de Tsjechische bondscoach van het Ne derlands basketbalteam, om een grote groep klassespelers bijeen te brengen voor het nationale herenteam is niet groot. Frank Kales behoort bij de on geveer acht spelers, die de top vor men. Kales speelde dan ook in alle- drie-interlands, die Nederland vorige week tegen Bulgarije speelde. Geen minuut werd hij naar de kant gehaald. Dit blijk van vertrouwen dankt Kales niet aan zijn geweldige techniek, wel aan zijn instelling en atletisch vermo gen. Een meter negentig lange Kales heeft daarin zijn eigenschappen, die hem tot een vaste keus voor-.de Neder landse selectie maakt. In de rebound werpt hij zijn nut af bij de scorings- zucht. „Lekker onder die basket lopen te raggen. Er lekker hard tegen aan gaan. Je laten gelden. Dat is fijn bij basketbal" zegt de 24-jarige Haar lemmer, die cricket („prachtig door zijn sfeer en mogelijkheden als vier uur lang aan het bat staan") even eens tot zijn favoriete sporten re kent. Theo Reitsma ^^^WWWWWfWWVWWWVVVVWVWVWVWVVVWtfwVWWWVVWWWVWWVVVVW/WWVVAAfVVVVX/WWVWVVVWWWW .Voordat we hard gaan worden willen we eerst precies weten wat er maandag avond bij de KNWU is besproken", aldus Televizier-directeur mr. S. Coebergh woensdagochtend ten huize van Kees Pel- lenaars, waar de in de Tour van 1966 ver overde inkomsten aan de renners werden uitgereikt. „Drie jaar lang hebben wij geen geheimen gehad. De voorzitter van de sportcommissie maakt zelfs deel uit n de adviescommissie van Televizier Daarom ook hadden we verwacht in de hele zaak van de nationale ploegen ge kend te worden. Maar nu wil de ellende dat er een beslissing is genomen terwijl wij niet aanwezig konden zijn". „We zullen in vriendelijk en net over leg proberen de zaak te regelen en wel licht zal er dan alsnog een oplossing wor den gevonden. Maar het initiatief tot een eventuele bespreking zal niet van Tele vizier uitgaan". In het najaar zal de badmintoncompe- titie worden opgezet volgens de metho de, waarmee de tafeltenniscompetitie zulk een succes is geworden. De hoofdklasse wordt uitgebreid tot acht teams, die worden ondergebracht in twee groepen. Na een volledige competi tie van zes weken vormen de nummers één en twee van beide groepen een nieu we groep van vier teams, waarvan de winnaar zich kampioen van Nederland mag noemen. De laatstgeplaatste van de degradatiegroep is de degradant van de hoofdklasse. Een soortgelijk systeem wordt doorgevoerd in de eerste klasse (vergroot tot 16 teams). De competitie „nieuwe stijl" zal 12 we ken in beslag nemen; twee weken meer dan thans het geval is. China heeft zich teruggetrokken van tie wereldkampioenschappen tafeltennis, die in april in Stockholm worden gehouden. De Chinezen hebben geen redenen voor deze onverwachte stap opgegeven. De Russische wereld- en Olympische kampioenen Ludmilla Belousova en Olog Protopopov zijn woensdagavond in Ljubl jana Europees kampioen paarrijden ge worden. Zij legden voor de derde achter eenvolgende maal beslag op deze titel. De 32-jarige Ludmilla en haar 35-jarige echtgenoot Oleg waren ook nu weer een klasse apart. Toch konden de negen jury leden geen hoge waardering voor hun Kür opbrengen. Het Russische tweetal maakte het zich bij het vrije rijden be paald niet gemakkelijk maar de waarde ring werd gedrukt omdat Protopopov kort na de aanvang een val maakte. De hoog ste waardering „6" kwam dan ook dit maal niet één keer op de cijferbordjes van de jury. De eindstand van het paarrijden luidt: 1. Belousova/Protopopov (Rusland), 310.3 punten. 2. Glockshuber/Danne (W.-Dld.) 310.8, 3. Steiner/Walther (O.-Did.) 294.6 p. Bij de verplichte figuren heren heeft de Oostenrijkse titelhouder Danzer zo'n voor sprong genomen, dat hem de titelprolon- gatie nauwelijks meer kan ontgaan. De Nederlandse sport-toto zal. als eer ste organisatie in Europa eind februari/ begin maart een grotendeels midweekse „Europa-cup"-toto uitbrengen. Het pro gramma van deze extra toto bestaat uit negen ontmoetingen, nl. drie voor de be ker van landskampioenen, drie voor de beker voor bekerwinnaars, een halve fi nale van de inter-toto en een Engelse alsmede een Westduitse wedstrijd. (Van onze speciale verslaggever) Het lijdt geen enkele twijfel dat Dukla Praag een sterk spelende ploeg is. Gister avond, in Luik, hebben de Tsjechen dat duidelijk laten zien, al lieten zijn met 0-1 de winst aan de gastheren van Standaard. Dukla speelde in deze vriendschappelijke wedstrijd op een zwaar, modderig ter rein, duidelijk voor zijn plezier. Het was een oefenpartijtje. En bepaald niet meer. Het doelpunt dat de Luikse middenvoor Roger Claessen in de elfde minuut maak te, was hem gegund. Voor Dukla was de uitslag nauwelijks belangrijk. De deelname van Flamingo's aan het Europese basketbaltoernooi om de Euro pa Bokaal is de Haarlemse club op een tekort van 2.500 komen te staan. De ge meente Haarlem heeft de helft van dit bedrag voor zijn rekening genomen, zo dat het door Flamingo's geleden verlies 1.250 is. Oorspronkelijk had Flamingo's een verlies begroot van 4.000. Flamingo's speelde voor het toernooi om de Europa Bokaal twee wedstrijden tegen de Spaanse club Juventud Badalo- na en werd daarin uitgeschakeld voor ver dere deelname. Internationaal contact heeft Flamingo's weer met de paasdagen. Dan wordt in de Kennemer Sporthal in Haarlem een toer nooi gehouden met Racing Mechelen, Flamingo's, SVE en Landlust. (Van onze volleybalmedewerker) De Haarlemse hoofdklassers HVS (he ren) en die Raeckse (dames) kregen gisteravond in de Kennemer Sporthal in Haarlem bezoek van de rode lantaarn dragers uit de volleybal-hoofdklasse, de heren-reserves van het Stichtse SOS en de dames van het hoofdstedelijke AMVJ. SOS speelde schuchter volleybal, zon der enig zelfvertrouwen. HVS was al di rect zeker van zijn zaak en raakte dan ook nauwelijks onder de indruk toen de gasten in de eerste en tweede set een 8-2 voorsprong namen. Als de Haarlemse aanval even aanzette kwam SOS 2 niet verder dan verdedigen en in 36 minu ten brachten de HVS'ers met 15-9, 15-10 en 15-1 het grote krachtsverschil tot uit drukking. Het verging de damesploeg van die Raeckse veel slechter. De roodwitten be gonnen uitstekend, hadden de aanval ste vig in handen, wonnen de eerste set met 15-5 en namen in de tweede set een 12-4 voorsprong. Het ging voor die Raeckse kennelijk te gemakkelijk, men verflauw de en AMVJ presteerde het om de twee de set alsnog te winnen met 15-13. Die Raeckse kon het juiste ritme niet weer terugvinden en werd door de weinig im ponerende AMVJ-dames liefst 85 minu ten aan de praat gehouden. Het spelpeil zakte aanzienlijk; AMVJ beperkte haar activiteit tot het over het net werken van de bal, een spel zonder lijn en vrijwel geheel met de manchetten uitgevoerd en liet het maken van fouten over aan die Raeckse, dat weliswaar naar een goede opbouw streefde doch gisteravond over te weinig controle beschikte. Het duel sleepte zich voort en werd door die Raeck se tenslotte gewonnen met 15-5, 13-15, 15- 13 en 15-12. Tegen het ongeslagen Leidse LUSV heeft de herenploeg van die Raeckse een bijzonder sterke wedstrijd gespeeld. Al leen in de eerste set hebben de Leid se koplopers, die vooral doelmatig volley bal speelden, een overwicht gehad, hier na toonde die Raeckse zich gelijkwaar dig aan zijn tegenstanders. Bij de Haar lemmers werd spelverdeler Hans van Beekum voortreffelijk vervangen door Pim Wentink. Aanvallend kwamen de roodwitten tot redelijke prestaties, ter wijl de verdediging goed kijk had op de gevarieerde Leidse aanval. De eerste set werd voor LUSV een regelmatige zege (15-8), maar hierna hebben de Leidse gastheren geen rustige minuut meer ge kend. De tweede set werd via 11-9, 11- 11, 12-13, 14-14, 15-14 en 15-15 een zeer benauwde 17-15 overwinning voor LUSV. De derde set bracht de achterstand voor de Haarlemmers terug tot 2-1, na 12-13 en 13-13 met 13-15. In een enerve rende eindsprint kon LUSV ten slotte het pleit nog zonder beslissende set be slechten, via 11-9, 12-11 en 13-13 met 15- 13. De heren van Alliance bezochten gis teravond in de Amsterdamse sporthal- West de reserveploeg van AMVJ en wer den in drie sets door de gastheren naar een nederlaag gespeeld; 15-10, 15-10 en 15-11. Nog minder presteerden de dames van Alliance gisteravond in Zaandam tegen Zaanstreek. Slechts 30 minuten ble ven de Haarlemse dames overeind: 15-1, 15-10 en 15-9. De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden luidden: Dames; OVRA 5-WIK 2 3-0, die Raeck se 6-OVRA 4 3-1, Alliance 4-DSS 4 2-2 VCM 2-FES 2 0-3, OSS-PSVH 3-1, Gios 4-OSS 2 3-1, FES-PWN 3-0, Alliance 2 die Raeckse 4 1-3, Topscore-DSS 2 3-1, DSS 3-HSVC 0-3, die Raeckse-AMVJ 3-1 VCIJ 2-Triumph 0-3. Heren; Gios-VCM 2-2, HVS-SOS 2 3-0, Gios 4-HVS 5 2-2, de Blinkert 2-WIK 3 1 3, DES-HSVC 3 2-2, OSS-die Raeckse 3-1, Alliance 7-Alliance 5 0-3, FES 3-PWN 2 1-3, FES-HVS 2 0-3, Alliance 2-die Raeckse 2 2-2, VCIJ 2-HVS 3 1-3, de Blinkert-PWN 3-1. Is Onder de aanwezigen bij Anderlecht- Ajax was ook trainer Musil van Dukla Praag, op 1 maart Ajax' volgende Europa-Cup-tegenstander. Zijn mening: een redelijk goede wedstrijd, waarin Ajax teveel op de aanval had gespeeld. Bovendien was het hem opgevallen, dat Ajax zeer vaak de taktiek van de buitenspelval had toegepast. De beste speler bij de Amsterdammers was volgens hem Cruyff. Naar internatio nale maatstaven gemeten achtte hij de Ajax-aanval 120 percent, de verde diging slechts 70 percent. En het mid denveldspel? „Daarover kan ik me he laas geen mening vormen", zei Musil. Hoeveel kans Dukla tegen Ajax maak te? „Laten we daar liever na de wed strijd Ajax-Dukla over spreken", zei hij diplomatiek, maar het opgewekte gezicht en de graagte waarmee hij naar de royaal opgediende toastjes greep, deed er weinig twijfel over be staan of hij was opgelucht bij het zien van dit Ajax vanavond. Johan Cruyff werd goed bewaakt door Anderlecht. Hier krijgt hij een kans, maar zijn schot wordt gestopt. (Van een speciale verslaggever) Anderlecht-Ajax was meer dan een ge- wocn voetbalduel tussen de kampioen van België en die van Nederland. Het was één groots in memoriam voor de in België diep betreurde Laurent Verbiest, die pre cies een jaar geleden bij een verkeers ongeval om het leven kwam. Maar het was bovenal een prestigeslag tussen bei de ploegen. Met honderden waren de Am sterdammers naar Brussel gekomen, mis schien in de gedachte van een gemakke lijke zege, misschien in de hoop op een goede wedstrijd. Een „waik-Over" is het echter niet geworden, integendeel. Een goede wedstrijd wel. Uiteindelijk won An derlecht zelfs met 4-1. Maar voor het zover was hadden de 30.000 toeschouwers heel wat emoties moeten doorstaan, hetgeen zich al na een half uur ontlaadde in „Barbaran"-geroep, (Barharan was de Franse scheidsrechter bij Anderlecht - Real Madrid) jegens scheidsrechter Hannet. Niet helemaal ten onrechte overigens, want de Belgische ar biter floot bepaald niet ten nadele van Ajax. Een paar keer had hij Anderlecht rustig een penalty mogen geven, en ook de Belgische vuurlinie stond in zijn ogen al heel gauw buitenspel. Ajax ngm de leiding, juist op het mo ment dat Anderlecht het initiatief defini tief tot zich scheen te trekken. Vijf hoek schoppen hadden de Belgen al mogen ne men, Ajax was aan zijn tweede toe, maar daaruit kwam na dertig minuten de ope ningstreffer via een schot van Henk Groot (0-1). Het Belgische antwoord volg de twaalf minuten later: Jan Mulder trok de Ajax-defensie, met als uitblinker doel man Bals, uit positie en bood Pol van Himst gelegenheid voor open doel 1-1 te produceren. Het publiek wilde meer, het brulde om een strafschop toen Pronk Berg- holtz ten val bracht en nog bozer werd het, toen Jan Mulder doorbrak en de heer Hannet juist op dat ogenblik met een fluit signaal de pauze aankondigde. Onder het .Barbaran-Barbaran" verliet Hannet het veld. In de tweede helft wijzigde Ander lecht zijn elftal. Als doelman verscheen de Oostenrijker Mair en op de linksbui tenplaats kwam Teugels. Deze laatste de buteerde uitstekend. Een bliksembegin. Na twee minuten ving hij een verre pass op, stormde onmiddellijk langs de lijn naar voren en Mulder rondde de aanval onhoudbaar af: 2-1. Ajax wankelde. Maar de verdediging hervond zich gelukkig snel. Goed gesteund door Nuninga draai de de machine plotseling weer gesmeerd. Zelfs het zwakke middenveld kwam even op dreef. Even, daarna zakte het middenveld weer ineen. Jurion, Comelis en Plaskie kregen druk werk. Keeper Mair had bij een schot van Nuninga ge luk dat de bal via zijn handen tegen de lat ketste. Toch kreeg Ajax geen definitief over wicht. Het moderne voetbal van verdedi ging en aanval kreeg hier zijn ware ge stalte. Feller werd het gevecht, de spelers schuwden de proftrucs niet. Er kwam Europacupsfeer. Het demonstratiekarakter was al lang verdwenen. De punten telden slechts. Zenuwachtig liep trainer Michels langs de lijn: „rustig nou jongens, het is maar een vriendschappelijke wedstrijd moet hij gezegd hebben. Maar de knapen luisterden nauwelijks. Terwijl Ajax steeds meer zijn zinnen verloor, scoorde Jan Mulder beheerst zijn tweede en Anderlechts derde treffer. En nog was het niet genoeg. Een vrije trap tegen Bergholtz werd benut doorBerg- holtz. Piet Keizer schoot de bal tegen Bergholtz, die echter geen negen meter De Tsjechen bleken meesters in het vertragen van het spel, het, vooral in de verdediging, bedaard heen en weer be wegen van de bal zonder dat een Belg ook maar een schijn van kans kreeg. Het is de kracht van het Tsjechische leger- team: de tegenstander wordt er door uit het ritme gehaald. Maar het bewijst te vens de angst van de Tsjechische kam pioenen voor een elftal dat zoals Ajax tweemaal drie kwartier een ga ve techniek paart aan een hoog tempo. De buitenspelers Mraz en Vasenovs- ki kozen hun plaatsen bij de zijlijnen en kwamen daar, zonderling genoeg, niet meer vandaan. Geen enkele maal maak ten zij gebruik van het wapen waarmee een defensie radeloos kan worden ge maakt: het snel switchen van links naar rechts of in tegengestelde richting. Duide lijk is dat middenvoor Jozef Masopust, die achter de voorhoede opereert, de man is die de aanvallen moet opbouwen. Met een tegenstander aan de voeten van Masopust gekluisterd wordt de aanvalsli- nie van de Tsjechen teruggebracht tot een voorhoede van wel goede, maar toch zeker geen briljante voetballers. Het lijkt een taak voor Bennie Muller. De achterhoede Dvorak, Cadek, Taborski, Novak bleef de gehele wedstrijd op één lijn. Zij speelden met de zekerheid dat achter hen een doelman zonder weer ga staat: Ivan Viktor. Tot driemaal toe verrichtte hij reddingen, die bij ieder an der doelpunten hadden betekend. Schenk heeft een schaatswedstrijd over twee afstanden gewonnen in het Noorse Fredrikstad. De 500 meter werd ggewonnen door de Westduitser Höfl, die met 41.5 sec. een nieuw baanrecord vestigde. Schenk werd derde in 42.8, Barteling zevende in 43.2, Nottet negende in 43,5, Meyer en Jorrits- ma tiende en elfde in 43.8, Liebrechts der tiende in 44.0 en Verkerk eenentwintigste in 44,5. De 1500 meter leverde een overwinning op voor onze landgenoot Ard Schenk, die met 2.09.7 precies 3.5 sec. sneller was dan Jorrit Jorritsma, die tweede werd in 2.13.2. De tijd van Schenk betekende bovendien een nieuw baanrecord. De uitslagen waren verder: 3. Liebrechts 2.13.8; 4. Nordskog (N.) 2.15.7; 5. Nottet 2.15.9; 6. Verkerk 2.16.2; 9. Barteling 2.17.3. Alggemeen klassement: 1. Schenk 85.533 pnt.; 2. Höfl 87.333; 3. Groenvold 87.867; 4. Jorritsma 88.200, 5. Liebrechts 88.600; 6. Nottet 88.800, 7. Barteling 88.967; 10. Verkerk 89.000. De stand na drie ronden in het Caltex- schaaktoernooi in Zwolle luidt 1. Ghitescu, 3 punten; 2-3. Cirik, Nikolic, 2'/j; 4. Kavalek, 2; 5-6. Van der Weide, Andries- sen, 1; 7-8. Visser, Sandor, 0. van de bal stond, hetgeen Hannet ontging, onmiddellijk spurtte Bergholtz langs de lijn, een scherpe voorzet volgde en via Mulder was het 4-1. Helaas was Bergholtz bij zijn actie ge wond geraakt. Hij werd vervangen door Cayuela. De strijd ging onverminderd door. Plaskie kreeg een bloedneus, Piet Keizer stortte ter aarde, hij werd ver vangen door Vasovic. Soetekouw velde Mulder en zo kunnen we nog even door gaan. Het bleef echter 4-1 en daarmee had Anderlecht deze prestigeslag ver diend gewonnen. Voor Ajax een nuttig les je, dat misschien iedereen in Nederland uit zijn droomwereld haalt, dat de Euro pacupwedstrijd tegen Dukla nu al gewon nen zou zijn.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 17