Een half jaar werk voor 3000 mensen op de aanvullingswerken Groei toerisme naar ons land- is achtergebleven Senaat nam „afscheid van dr. Veldkamp Spooroverweg in autoweg verdwijnt FOKKER OP AFBETALING Hotelprobleem is zeer groot en bondig keuze uit spaarvormen met Niet onnodig spitten en graven Schoolvakanties beginnen op 3 juli Verzending zeepost Eiwitten uit lysine Na de ooievaar de kieviten Boerderijen voor post onbereikbaar Veel lof voor zijn aandeel in de sociale wetgeving Doden in het verkeer Nog niet aaien Schiphol grootste attractie In eigen huis brand gesticht? Veel bewolking NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK DONDERDAG 2 FEBRUARI 1967 V ak antiespreiding 1967 Haarlem Velsen-IJ maiden Beverwijk Heemskerk CH-jongeren voor confessioneel overleg (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Eerste Kamer is blij met de 18,5 miljoen gulden extra die mi nister Veldkamp van Sociale Zaken voor aanvullend werk op zijn begroting heeft gezet. De post is daarmee op 40 miljoen gebracht. De minister zei in de Eerste Kamer dat hij aan de centraal-economische com missie, een ambtelijk college, opdracht heeft gegeven na te gaan waaraan met betrekking tot de werkgelegenheid voor de rest van het jaar behoefte zal bestaan. Voorop staat daarbij de noodzaak werk gelegenheid te scheppen, waarbij zoveel mogelijk voorrang zal worden verleend aan normale werken en aan werken die in de betrokken gebieden de grootste voorrang moeten hebben. „Zo nodig zal het kabinet nog vóór 15 februari of tij dens de demissionaire periode passende maatregelen nemen". Minister Veldkamp verklaarde dat het kabinet al het mogelijk zal doen om de werkgelegenheid te bevorderen. Veel hangt echter af van de werking van de internationale factoren. Met name de eco nomische situatie in Duitsland leek hem van bijzonder grote betekenis voor de ontwikkeling van de werkgelegenheid in de komende tijd. Niettemin zou het de minister niet verwonderen als er aan het eind van het jaar sprake zou zijn van een keer ten goede. Geruchten, dat in aanvullend werk on nodig spit- en graafwerk zou moeten wor den gedaan, werden door staatssecretaris De Meijer met klem tegengesproken. Hij zette uiteen dat bij grondwerk vaak met de spa een begin moet worden gemaakt om de weg voor machinale bewerking vrij te maken. Er wordt streng op toege zien dat er op aanvullende werken geen onnodig zwaar werk wordt gedaan. Er zijn op het ogenblik aanvullende werken onderhanden die voor ongeveer 3000 mensen een half jaar werk beteke nen. Ze omvatten aanleg van rioleringen, zuiveringsinstallaties, sportvelde en het onderhoud van woningwetwoningen. Het ministerie van Sociale Zaken heeft nog aanvullende werken voor 575.000 manuren achter de hand. „Als de reces sie niet te lang duurt", aldus dr. De Meijer, .kunnen wij bevredigend aan de werk gelegenheid bijdragen". Mogelijkheden worden onderzocht om werkloze hoofdarbeiders te helpen aan aanvullend werk in hun eigen werksfeer, bij voorbeeld op archieven van gemeen ten, provincies of andere overheidsinstel lingen. Minister Veldkamp heeft nog gepleit voor handhaving van de nationale loon politiek, zoals die in Nederland sinds 1945 wordt gevoerd en die voor de werknemers een reeks van voordelen heeft gehad. Ook de werkgevers hebben van de nationale loonpolitiek geprofiteerd, waarbij hij wees op de lage stakingscijfers vergele ken met andere landen en de economi sche ontwikkeling, waar ook de onder nemers van hebben geprofiteerd. Minister De Quay (van Verkeer en Wa terstaat) wil de gelijkvloerse spoorweg overgang in de autoweg Amsterdam- Utrecht binnen afzienbare tijd doen op heffen. De minister zegt in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer R. Laan (P.v.d.A.), dat de toeneming van het verkeer op de rijksweg sinds de in gebruikstelling en de daarmee gepaard gaande sprongsgewijze stijging van het aantal ongevallen bij deze overweg dui delijk heeft aangetoond, dat het beter was geweest wanneer destijds de oplossing met de gelijkvloerse kruising niet was aanvaard. Wegens de bijzonder hoge kosten, die aan het maken van een ongelijkvloerse kruising verbonden zijn, heeft men in eer ste instantie de signalering bij het ge- varenpunt op de weg verbeterd. De er varingen, met deze verbeterde signale ring opgedaan, waren, voordat zich het fatale ongeluk op 6 januari voordeed, bij zonder gunstig, aldus minister De Quay. De zomervakanties van de lagere scholen in Nederland beginnen over het algemeen op 3 juli. De vakanties van de collectief sluitende bedrijven vallen in de volgende periodes: 3 tot en met 15 juli: de bedrijven in het oosten en noorden, alsmede de bouw- en nevenbedrijven en de tex tielindustrie. O 17 tot en met 29 juli: de bedrijven be zuiden de grote rivieren. O 31 juli tot en met 12 augustus: de be drijven in Noord- en Zuid-Holland en in Utrecht en Gelderland ten noorden en westen van de grote rivieren, als mede de metaalindustrie. O Aan de werkgevers in de textiel- en metaalindustrie is verzocht zich bij de regionale spreiding aan te sluiten. De vakanties van de collectief sluitende bedrijven, die tot voor kort vrijwel alle in een tijdvak van twee weken vielen, zijn sinds vorig jaar uitgesmeerd over anderhalve maand (begin juli-half augus tus). In vele gemeenten is gunstig op het verzoek van de staatssecretaris van Onder wijs en Wetenschappen gereageerd door de lagere schoolvakanties op 3 juli te iaten beginnen. Den Haag, Arnhem en Leiden vormen daarop een uitzondering. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip. Argentinië: ms „Rio Belgrano" (8-2) Australië: ms „Orsova" (10-2); Brazilië ms „Sauzon" (6-2) en ms „Cap Palmas" (8-2); Canada: ms „Beaverash" (10-2) Chili: ms „Pericles" (7-2); Indonesië: ms „Victoria" (8-2); Ned. Antillen: ms „Ado nis" (8-2); Nieuw-Zeeland: ms ,,G. D Kennedy" (6-2); Suriname: ms „Oranje Nassau" (8-2); Verenigde Staten: ms „American Rover" (5-2), ms „Soestdijk' (8-2) en ms „American Racer" (10-2); Z Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Good Hope Castle" (5-2) en ms „Jagers fontein" (7-2). Inlichtinge betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. (Van onze correspondent) HEERLEN Een Nederlandse werk groep samengesteld uit vertegenwoor digers van overheid, onderzoekcentra en n.v. staatsmijnen Nederland zal een studie maken van de mogelijkheden om met het staatsmijnen-product Lysine (een bouwstof voor eiwitten) het ernstige te kort aan eiwitten in verschillende delen van de wereld te bestrijden. Dit besluit is dinsdag in Heerlen geno men na besprekingen tussen minister mr. Th. Bot voor ontwikkelingshulp en des kundigen van n.v. staatsmijnen Neder land, het instituut voor de tropen, en internatinoale voedingsorganisaties. Fokker zal zijn nieuwe tweemoto- rige straalverkeersvliegtuigde F-2S Fellowship (prijs 9 miljoen), op af betaling moeten gaan verkopen. Een onderzoek bij de klanten heeft uit gewezen, dat aan de norm betalen binnen vijf jaar na het plaatsen van de bestelling niet meer kan worden voldaan. Directeur Diepen zei gis teren dat in de toekomst contracten voor mogelijk moeten worden ge houden van 7 a 9 jaar op basis van het principe „betaal terwijl je ver dient". Op de foto de grote montage hal van Fokker waar een F-28 ge stalte krijgt. (Van onze correspondent) DEN HAAG In vergelijking met voor gaande jaren is de groei van het buiten landse toerisme naar ons land in 1966 sterk achtergebleven. Terwijl in de jaren 1956-'66 een gemiddelde stijging van 6,7 percent kon worden genoteerd, was er in het afgelopen jaar slechts sprake van een toename van vier percent. De directeur van de Algemene Neder landse Vereniging voor Vreemdelingen verkeer, de heer J. A. Risseeuw, die dit gistermiddag tijdens een persconferentie in Den Haag bekend maakte, noemde ook de oorzaken hiervan. In volgorde van belangrijkheid: het ernstige gebrek aan hotelruimte, de prijsstijgingen, waardoor Nederland in vele landen de reputatie krijgt duur te zijn, en het teruglopen van de service, ongetwijfeld als gevolg van het gebrek aan personeel. Factoren, die een algemene verslechte ring van het toeristische klimaat veroor zaken, zoals de vervuiling van straten, stranden, wegen en bossen, vernielzucht, ordeverstoringen en zelfs mishandelingen door jongeren spelen een rol en tenslotte is er de factor weer: van de laatste tien seizoenen bleven er zeven ver beneden de maat. Hoe erg het in feite met de hotel ruimte in Nederland wel gesteld is be wijzen opmerkingen van Amerikaanse reisbureau-agenten, die de ANVV hebben meegedeeld dat zij iedereen afraden om voor Nederland te boeken, omdat daar toch geen plaats is. Hetzelfde geldt voor reisbureaumensen in Scandinavië. Een belangrijk pluspunt noemde de heer Risseeuw het, dat Nederland op de goede weg is met vakantiespreiding. Meer N.S.- dagtochten, gemaakt in de maand juni, meer boekingen bij de reisbureaus voor diezelfde maand en een kleine telefo nische enquête bij verschillende VVV's bewijzen dat. Tot zijn spijt moest hij constateren dat door de gemeenten Den Haag, Arnhem en Leiden niet gunstig gereageerd is op het verzoek van de staats secretaris de lagere-schoolvakanties op 3 juli te laten beginnen. In de eerste negen maanden van het vorig jaar is het aantal overnachtingen van buitenlanders in Den Haag met 8,8 percent gegdaald. Amsterdam boekte een stijging van l'/s percent en Rotterdam van vier percent. Geconstateerd werd een verschuiving van de hotelovernachtingen van de drie grote steden naar de rest van het land. Dit geldt zeer sterk voor de Duitsers, wier aantal overnachtingen in Den Haag met 13,2 percent terugliep, In Amsterdam met 4,6 en in Rotterdam met 14 percent. Het aantal overnachtingen van de Ame rikanen steeg daarentegen in Amsterdam met vier percent, daalde in Den Haag met zes percent, maar sprong in Rotterdam met twintig percent omhoog. (Van onze weerkundige medewerker) Werd eind januari in Brabant al een ooievaar waargenomen, er zijn in Drente en Overijssel nu ook al groepen kieviten gezien. Flora en fauna reageren spontaan op het wat wonderlijke gedrag van deze winter. Vooral de laatste acht dagen heb ben een gemiddeld hoge temperatuur te zien gegeven. De depressies vertonen een nieuwe activiteit, waardoor ook in het overige deel van deze week het zeer zachte weer met nu en dan regen zal voortduren. De postbestellers in de gemeente Weer selo in Overijssel ondervinden zoveel hin der van onbegaanbare toegangswegen tot de boerderijen, dat PPT heeft besloten bij deze boeren geen post meer te be zorgen. De post wordt gedeponeerd in een kastje, dat PTT aan de grote weg heeft geplaatst. De boeren kunnen daar hun post ophalen. Aangetekende stukken of grote postpakketten moeten zij aan het postkantoor gaan halen. Sommige wegen waren zo onbegaanbaar geworden door tractoren en karren, dat de bestellers niet meer per fiets en zelfs niet te voet de bperderijen konden bereiken. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Eerste Kamer heeft gisteren met het aanvaarden van de vijftiende begroting van mi nister Veldkamp van Sociale Zaken en Volksgezondheid min of meer af scheid genomen van deze bewinds man, die na het aftreden van het kabinet-Zijlstra de politiek de rug wil toekeren. Van alle kanten werd hem uitbundige lof toegezwaaid voor zijn landeel in de sociale wetgeving sinds de oorlog. Tevoren was de senaat akkoord gegaan niet de wet op de arbeidsongeschiktheids verzekering, die op 1 juli zal worden inge voerd. Daarvoor komen dan de Ongeval lenwet en de in de invaliditeitswetten ge regelde verzekeringen te vervallen. Er komt een overgangsregeling voor de Ziek tewet. Minister Veldkamp betreurde het in ho ge mate dat de volksverzekering zware geneeskundige risico's nog niet door de Tweede Kamer is behandeld. Gelijktijdige invoering van de arbeids ongeschiktheidsverzekering en de volks verzekering voor zware geneeskundige ri sico's zou het grote voordeel hebben ge had dat de lastenstijging voor de werk nemers aan de ene kant en lastendaling van de werkgevers aan de andere kant als gevolg van de invoering van de ar beidsongeschiktheidsverzekering gecom penseerd zou zijn geworden door een lastenverschuiving ten gevolge van de verzekering voor geneeskundige verzor ging. De minister zou in de tijd die hem als minister nog resteert grote aandacht aan deze aangelegenheid besteden. Hij wil de ingewikkelde sociale verzekering sterk vereenvoudigen, ook uit een oogpunt van doelmatigheid en zal de Sociaal-Economi sche Raad vragen een advies erover uit te brengen. De minister noemde de arbeidsonge schiktheidsverzekering één van de mo dernste gecombineerde invaliditeits- en ongevallenverzekeringen van de Wes terse wereld. De minister herinnerde voorts aan andere sociale wetten en zei dat desondanks Nederland ten- Op de Meeuwenlaan in Amsterdam noord is de 72-jarige voetganger J. van Nek, dié ineens schuin de rijweg over stak en een naderende bus niet opmerkte, aangereden. De man kwam onder de bus en is met verwondingen aan hoofd en nek naar het Wilhelminagasthuis overge bracht, waar hij in de namiddag is over leden. Veel Eerste-Kamerleden complimen teerden gisteren minister Veldkamp voor het vele werk op sociaal gebied dat hij de afgelopen jaren heeft ver richt. De heer Van Wingerden (P.v.d.A.) sprak ook zijn grote waar dering voor de minister en zijn mede werkers uit. maar voegde daar voor zichtig aan toe: „Ik houd niet van loftrompetten. Ik heb geleerd dat je een wild dier niet moet aaien vóór het een haardkleedje is." Ook prof. De Gaay Fortman (A.R.) vond dat men het glas niet te vroeg moet heffen. Minister Veldkamp was het daarmee volkomen eens. Hij drinkt (en rookt) namelijk niet. Ambassadeur. Binnenkort is de benoeming te verwachten van jhr. mr. M. A. Beel- aerts van Blokjand, thans tijdelijk zaak gelastigde in de republiek Malawi, tot ambassadeur in Malawi met standplaats Lusaka. Het mes. De Haagse politie heeft twee jongemannen aangehouden die een Haagse portier levensgevaarlijk door messteken hebben gewond. De portier was tussenbeide gekomen toen het twee tal een meisje lastig viel in een cafetaria. Bij een vechtpartij werd hij, vijf maal ge stoken. Beiden hebben bekend. Terecht ontslagen. De Centrale Raad van Beroep heeft beslist dat een 53-jarige stoker-huisbediende uit Arnhem terecht is ontslagen bij het militair invaliden huis Bronbeek in Arnhem. Hij kreeg ontslag omdat hij van 1960 af regelma tig, rijksgoederen, waaronder dekens en serviesgoed ontvreemd had. De rechter veroordeelde hem hiervoor tot een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden en een boete van 300,Bo vendien werd hij bij Bronbeek ontsla gen. Hiertegen tekende hij beroep aan, dat nu is afgewezen. Burgemeester. Met ingang van 16 februari is benoemd tot burgemeester der ge meente Nootdorp mr. F. Winkel te Rot terdam. De heer Winkel, die veertig jaar is, is juridisch adviseur bij het produkt- schap voor vee en vlees te 's-Graven- hage. Hij is rooms-katholiek en lid van de Katholieke Volkspartij. gevolge van deze ontwikkeling niet het „lazy man's paradise" is waarvoor som migen het houden. Men moet in aanmer king nemen dat de uitgaven van de soci ale verzekering de werknemer op 15,6 per cent van het inkomen komen. De gemid delde uitkeringen in de sociale verzeke ring komen voor dit jaar neer op 4.540 zodat beslist niet kan worden gesteld, dat die uitkeringen aan de hoge kant zijn. In het tableau van de sociale verzekeringen komen nog witte plekken voor. Bijvoor beeld: 46 percent van de Nederlandse be volking heeft naast de AOW geen aan vullende pensioenvoorziening. Er is ook geen arbeidsgeschiktheidsverzekering voor anderen dan lóontrekkenden. Het vorig jaar stond de luchthaven Schiphol volgens de ANVB in ons land het hoogst genoteerd als toeristische at tractie met 1.381.159 bezoekers (in 1965: 1.400.152), gevolgd door de Sfteling met 1.300.000 n 1965: 1.000.000Maduro- dam met 1.126.510 (in 1965: 1.156.752), recreatiecentrum Eurostrand Westerho ven 1.000.000 (een zelfde aantal in 1965), Artis met 895.000 dolfinarium Harder wijk met 800.000 en het rijksmuseum met 784.751. De diergaarde Blijdorp trok 775.715, Keukenhof 709.708, nationale park De Hoge Veluwe 580.000, Euromast 550.000 Bij de Linnaeushof was het bezoek 225.000 Bij de centrale Aalsmeerse veiling 100.000 Frans Halsmuseum 89.135. De meeste buitenlanders trok het Rijks museum: 80 percent van de bezoekers, gevolgd door Miniatuur Walcheren: 70 percent, Keukenhof en de centrale Aals meerse veiling ifeder 45 percent, Linna eushof en museum Boymans-Van Beunin- gen elk 40 percent, de Efteling 30 per cent, Euromast 20 percent en het Mui- derslot 15 percent. Stadsschouwburg, vandaag, 20 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Hamlet" van Shakespeare. Regie: Richard Flink. Vrijdag, 20 uur uur: Het Amsterdamse Volkstoneel met „Rooie Sien". Concertgebouw: vandaag, 20 uur: Jazz concert door Nathan Davis (sopraan-alt), Dave Pike (Vibrafoon) en Nelson Williams (trompet). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „Reeperbahn bij nacht", 18 jaar. Frans Hals, 19 en 21.15 uur: Veel liefs uit Moskou", 18 jaar, Lido, 14, 19 en 2i.l5 uur: „De helden van Telemark", 14 jaar. Luxor, 10.30, 11.30 en 12.30 u.: en Margriet is de bruid", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Fantastisch experiment", 14 jaar. Minerva, 20 u.: „The great race", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „An- gélique en de koning", 18 jaar. Roxy, 14.10, 19 en 21.15 uur: „Kogel regen in Rimrock", 14 jaar. Studio, 14, 19 en 21.15 uur: „Ik, een vrouw", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk van de groep X65. Dage lijks van 10 tot 17 uur, vrijdag en zaterdag van 10 tot 21 uur en zondag van 13 tot 17 uur. Tot 19 februari. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van J. Ploos i van Amstel. Dagelijks van 9-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10- 17 uur. Zondags 13-17 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Over- veen): Expositie van schilderijen van Hugo Landheer en keramiek van Etie van Rees. Dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Tot 6 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondags van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks, behalve maan dag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus Van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (Hoek Spaarne/Dam- straat), vrijdag, 21 uur: Cobi Schreijer met haar internationaal programma. Gas ten: Robin Hall en Jimmy Mac Gregor. DONDERDAG 2 FEBRUARI City, 20 u.: „De stem van het water". VRIJDAG 3 FEBRUARI City, 20 u.: „De stem van het water". Stadsschouwburg, 20 u.: Concert door de „IJmuider Harmonie". Felison, Heidestraat, IJmuiden-oost: Expositie tekeningen en collages van P. Hermanidis; de tentoonstelling is open van 19 tot 21 uur. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 20.30 u.: Opening ex positie tekeningen van Jet Schregardus. De tentoonstelling is dagelijks open van 10-18 en van 19-21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 2 FEBRUARI Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Rimboe strijders van Nairobi". Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „I, Tabu" (deel II). VRIJDAG 3 FEBRUARI Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Rimboe strijders van Nairobi". Kennemer Theater, „I,Tabu" (deel II). W.B.-Theater, „Canadese speur-ders". DONDERDAG 2 FEBRUARI Slot Assumburg, expositie Zes Zaan- kanters. Een 32-jarige Amsterdamse magazijn bediende wordt er van verdacht brand te hebben gesticht in zijn woning in de Manegestraat in Amsterdam-oost. Uit een onderzoek bleek, dat er op drie plaatsen petroleum was gesprenkeld. Tijdens de in de woning petroleum was gesprenkeld, brand was er niemand thuis, maar de magazijnbediende was kort tevoren nog in zijn huis geweest. De man ontkent echter iets met de brand te maken te hebben. De Christelijke Historische Jongeren-Or ganisatie (CHJO) heeft in een brief van de voorzitters van de Tweede Kamerfrac ties van de CHU, de KVP en de AR aan gedrongen op een bespreking dadelijk na de verkiezingen tussen de fractieleiders der drie grote christelijke politieke par tijen, teneinde de uitslag der verkiezin gen te bespreken en de mogelijkheden te onderzoeken van een gezamenlijke stand puntbepaling bij de kabinetsformatie. Het KNMI deelt mede: Het zwaartepunt van een hogedrukge- bied boven Zuid- en Midden-Europa ver plaatste zich van het zeegebied tussen de Azoren en Portugal naar het Alpenge bied. Op de noordwestflank van dit hoge- drukgebied trekken randstoringen van een depressie bij IJsland van het midden van de oceaan naar het noorden van de Noordzee. Hierdoor wordt er in ons land een zuidwestelijke stroming in stand ge houden, waarmede voortdurend zachte lucht van de oceaan wordt aangevoerd. In deze lucht komt veel bewolking voor, waaruit plaatselijk enige regen of motre gen zal vallen. De temperaturen blijven aan de hoge kant voor de tijd van het jaar. WEERRAPPORTEN ADVERTENTIE 4% tot De bank waar u zich thuis voelt! Maximum- en minimum 00 Q> g a S S temperaturen binnen- en buitenland V ËS Den Helder geh. bew. zw 8 7 Ypenburg regen wzw 9 9 Vlissingen geh. bew. w 8 7 Eelde geh. bew. wzw 8 7 De Bilt motregen zw 10 9 Twente geh bew. zw 9 8 Eindhoven motregen zw 9 9 Z. -Limburg motregen wzw 9 8 Helsinki sneeuw zo -15 -15 Stockholm ijzel ono -3 -3 Oslo onbewolkt windst. -5 -16 Kopenhagen geh bew. nw 4 -0 Aberdeen zw. bew. zw 10 7 Londen geh. bew. zw 12 10 Amsterdam motregen wzw 10 8 Brussel motregen wzw 9 8 Luxemburg motregen wzw 6 6 Parijs motregen wzw 11 9 Bordeaux mist zzo 9 5 Grenoble geh. bew. windst. 11 -1 Nice zw. bew. n 7 Berlijn regen wnw 9 6 Frankfort geh bew. wzw 11 7 München geh. bew. wzw 9 5 Zürich geh, bew. wzw 9 4 Genève zw. bew. w 11 -2 Locarno licht bew. windst. 6 -4 Wenen regen zw 1 0 Innsbruck zw. bew. nnw 6 -5 Belgrado licht bew. windst. 1 -2 Athene geh bew. windst. 10 5 Rome half bew. windst. 13 5 Barcelona licht bew. n 15 4 Madrid onbewolkt windst. 12 0 Lissabon onbewolkt no 15 8 Vrijdag 3 februari Zon op 8.18 uur; onder 17.30 uur. Maan op 3.32 uur; onder 11.40 uur. Maanstanden Laatste kwartier 2 februari 0.03 uur Nieuwe maan 9 februari 11.44 uur Eerste kwartier 17 februari 16.56 uur Volle maan 24 februari 18.43 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 2 februari Hoog water 9.00 uur en 21.30 uur. Laag water 4.32 uur en 17.02 uur. Vrijdag 3 februari Hoog water 9.59 uur en 22.37 uur. Laag water 5.23 uur en 18.00 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2