Opvolger van ir. Merkx in Ged. Staten Dr. Miermans ruilt voor een politieke onderwijs loopbaan w VELO Vier hun onderdirecteuren namen zetels in bij Hoogovens Werk voor sport wordt voortgezet U PEN stookt olie die lucht minder verontreinigt In de vishal en op zee Uitspraken Haarlemse rechtbank POLITIERECHTER DONDERDAG 2 FEBRUARI 1967 4 (Van een onzer verslaggevers) Dr. C. G. M. Miermans, gisteren ge kozen tot lid van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland als opvolger van ir. W. Merkx, is geen politicus van huis uit. Toch heeft hij zich bin nen tien jaar opgewerkt tot de hoog ste trap van de provinciale politiek Dit is ongetwijfeld mede veroorzaakt door zijn overtuiging, dat men als Nederlander actief bij de politiek be trokken moet zijn. Dr. Miermans is zich hiervan duidelijk bewust gewor den in de vijftiger jaren, toen allerlei politieke verwikkelingen in de Oost- europese landen in het Westen volop in de belangstelling stonden. Eigen onderzoek Bestuursfuncties Actief blijven vyj Faillissementen k VELO p1 DE VRIND DIE DE WAS DOET Marie José Canopusplein 6, IJmuiden-Zeewijk, tel. 5531. Voor de Collectebus Flessen Huurkoop-auto Konijnen A. K. Vroege J. H. van der Veen A. L. de Wolf W. J. van Slobbe Voor die tijd had hij nauwelijks be langstelling voor het politieke leven in ons land. De heer Miermans had een geheel anders gerichte interesse, hetgeen wel blijkt uit zijn proefschrift „Voetbal in Nederland", waarop hij in 1955 pro moveerde tot doctor in de sociologie. Hij was toen al vijf jaar werkzaam als leraar aardrijkskunde aan het Sint Ignatius- college in Amsterdam, waaraan hij zelf in 1942 zijn einddiploma hbs behaalde. Vol enthousiasme vertelt de thans 43- jarige in Beverwijk geboren dr. Miermans over zijn studietijd en vooral over zijn proefschrift. „In 1950 studeerde ik af in Amsterdam", zo vertelt hij gezeten in een van de gemakkelijke stoelen in zijn huiskamer aan de Verspronckweg in Haarlem. „Ik heb steeds belangstelling voor planologie gehad, maar ik kon niet zo direct een baan vinden. Toevallig liep ik mijn oude school binnen en daar zoch ten ze een leraar aardrijkskunde. Die be voegdheid bezit ik, dus heb ik het baan tje aangenomen. Ik had zeventien lesuren in de week". Hiermee is echter geenszins de vraag beantwoord waarom de heer Miermans voor zijn proefschrift in de geschiedenis van het voetbal dook. „Dat was ook niet van meet af aan mijn opzet", vertelt hij genietend van de heerlijke koffie die zijn vrouw voor ons heeft neergezet. „Ik zag aankomen dat de vrijetijdsbesteding in de toekomst een belangrijke rol zou gaan «pelen. Ik heb mijn onderzoek in die rich ting op één facet toegespitst en dat bleek voetbal te zijn". Er was niet veel litteratuur op dit ter rein, geeft de heer Miermans onmiddel lijk toe. „Ik vond dat wel plezierig, want dat bood tal van mogelijkheden tot eigen onderzoek". Het vinden van een promotor was echter bijzonder moeilijk. Verscheidene hoogleraren haalden figuur lijk hun neus op voor het onderwerp van de heer Miermans, maar in Utrecht vond hij prof. Sj. Groenman graag bereid. Met zijn boekwerk in de hand, hier en daar bladerend en herinneringen opha lend vertelt dr. Miermans hoe hij zijn stof heeft verzameld. „Uiteraard kwam ik in Engeland de bakermat van vele sporten terecht. Maar ook in ons land heb ik veel gegevens gevonden". Zo praat hij over zijn contacten met onder meer Pim Muiier, van wie hij uit een van zijn vele plakboeken een brief tovert. Dr. Miermans heeft de maatschappelij ke aspecten van de sport onderzocht. Uit zijn onderzoek is duidelijk gebleken dat in vroeger jaren sport slechts door de elite werd beoefend. Hij heeft in zijn proefschrift ook aandacht besteed aan het verband tussen godsdienst en sport en gelet op de verschillende beroepen die in de sport vertegenwoordigd zijn. In het boek zijn onder meer tabellen opgenomen over de afkomst van de onge- ADVERTENTIE Gouden armbanden, colliers, ringen, broches bij veer 400 spelers van het Nederlands elf tal. In 1894 was 96 percent van deze voet ballers uit de betere kringen afkomstig. Thans nog hooguit 6 percent. In een an dere tabel is verwerkt hoeveel kolommen de dagbladen vroeger en nu aan de sport wijden. „Sommige tabellen waren vrij vlot klaar", zegt de heer Miermans. „Er is er echter een bij waaraan ik wel een half jaar heb gewerkt". Dr. Miermans heeft tal van publikaties op het gebied van de sport op zijn naam staan. Hij publiceert nog steeds in tijdschriften en weekbla den. Alle publikaties heeft hij trouw be waard. Ze zijn verzameld in tal van plakboeken, waarin hij met een zekere trots bladert. Ook andere activiteiten van de heer Miermans zijn in deze plakboeken terug te vinden. Men ziet er verslagen van forums en vergaderingen. De heer Mier mans is namelijk voorzitter van de Ne derlandse Katholieke Sport Federatie en lid van het dagelijks bestuur van de Nederlandse Sport Federatie. Ook verscheidene publikaties op plano logisch gebied heeft hij op zijn naam staan. „Tot de planologie heb ik me steeds aangetrokken gevoeld", vertelt hij. Hij heeft in de vijftiger jaren zelfs een baan in deze richting gezocht. „Toen was er echter nog niet zo veel op dat terrein te doen en zodoende ben ik in het onderwijs terecht gekomen", zegt hij met een enigs zins bedrukt gezicht. Dit betekent echter niet, dat dr. Mier mans een hekel aan het onderwijs heeft. Hij heeft met ingang van vandaag zijn functie als leraar aardrijkskunde wel neergelegd, maar het onderwijs blijft toch nog zijn aandacht vragen. De eindexamen klassen begeleidt hij in ieder geval tot en met het laatste examen. Dr. Miermans doet sinds 1958 actief aan politiek. In dat jaar werd hij gekozen in de gemeenteraad van Ouder-Amstel en in de Provinciale Staten van Noord-Hol land. Toen hij in 1962 naar Haarlem ver huisde, moest hij zijn raadslidmaatschap laten schieten. In het provinciale bestuur bleef hij actief. Ook dit jaar werd hij weer op een verkiesbare plaats gezet en herkozen. Het nieuwe lid van Gedeputeerde Sta ten heeft zich in het politieke werk be ziggehouden met planologie en natuur lijk ook met jeugdzaken, sport en onder wijs. Hierin komt nu enige verandering. Zijn activiteiten buiten de politiek blijft hij echter vervullen. Hij blijft voorzitter van de Ned. Katholieke Sport Federatie en ook van het Interparochieel School bestuur in Haarlem. „Voorlopig blijft ik dat werk doen. Ik zal wel kijken hoe het met mijn werkzaamheden als gedepu- JUWCL1CR HORLOGE R. langrerueuwstraat 4-13 vtak bij het marktplein De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 31 januari in staat van faillissement verklaard W. W. van Leeuwen, wonende in Wor- mer. Spijtstraat 13. Rechter-commissa- ris: mr. J. G. L. M. Bijnen. Curator: mr. C. J. Doorenbos in Wormerveer. Hendrik Frederik Brugman, wonende in Koog aan de Zaan, Machinistenstraat 17. Rechter-commissaris: mr. J. G. L. M. Bijnen. Curator: mr. D. Aten in Zaandam. De naamloze vennootschap Inter-ara, gevestigd en kantoorhoudende te Haarlem, Kleine Houtweg 19. Rechter-commissa ris: mr. J. G. L. M. Bijnen. Curator: mr. G. A. P. de Kort in Haarlem. Het gaa. .bewer ken aan de bestrijding van de luchtver ontreiniging. Voortaan zal gestookt wor den met olie die minder dan 1 percent zwaveldioxyde bevat. Dit heeft gedepu teerde Mensink woensdag meegedeeld in antwoord op vragen van de heer De Nie (P.S.P.). In de memorie van antwoord hadden Gedeputeerde Staten al aange kondigd dat men olie zou gaan gebrui ken die een lager SO 2 gehalte heeft, maar de heer De Nie wilde uitdrukkelijk weten of het gehalte beneden de 1 percent zou liggen. Het stoken van deze olie zal een aanzienlijk kostbaardere zaak worden dan de tot nu toe gebruikte olie. Niet alleen aan het verminderen van de luchtverontreiniging wordt in het Noordzeekanaalgebied gewerkt. Ook aan de geluidshinder die de PEN-centrale maakt zal iets worden gedaan. In de loop van vorig jaar bleken herhaaldelijk klachten te bestaan over een hinderlijke fluittoon. Een onderzoek heeft uitgewezen dat deze afkomstig is van de verbrandings lucht van ketels van de centrale Velsen 2. Door een demper in de verbrandings luchtleiding aan te brengen en de be trokken leidingen en ventilatoren te iso leren hoopt men aan het hinderlijke ge luid een einde te maken. Dr. Miermans (geheel rechts) zat gisteren voor het eerst aan de tafel van Gedeputeerde Staten. Naast hem de plaatsvervangend griffier, mr. J. I. van Doorninck. Geheel links de voorzitter, commissaris der ko ningin mr. F. J. Kranenburg. teerde te rijmen valt", merkt hij op. „Als er te weinig tijd blijkt te zijn, kan ik nog altijd een of meer functies afstoten of het werk iets anders indelen". ADVERTENTIE 1 WASMACHINES KOELKASTEN ELECTR ARTIKELEN TROMPSTRAAT 66-68 IJMUIDEN-O. - TEL. 5198 ADVERTENTIE Voor moderne haarverzorging bijouterieën en parfumerieën „Panique" „Rêve d'Or Vinolia Aer-o-perm vanaf f 16, - losse lak verkrijgbaar Dameskapsalon Woensdag werden te IJmuiden in to taal 8000 kisten vis aangevoerd, waarvan: 109 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 316 schol, 18 schar, 11 bot, 21 haring, 228 makreel, 2486 schelvis, 412 wijting, 518 kabeljauw en gul, 6 leng, 3 ham, 14 poon, 3823 koolvis en 33 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 6-5,60, gr. tong 6,09-6,01, grm. tong 5,76-5,48, kim. tong 4,46-4,19, kl. tong I 4,88-4,65, kl. tong II 4,33-4,20, tarbot I 5,80-5,20. Per 50 kilogram: tarbot II 180-126, gr. en grm. schol 24-21, kim. en kl. schol I 27-21, kl. schol II 50-32, schar 40-34, bot 15-4,60, verse haring 31-28, makreel 48- 16,40, gr. schelvis 76-70, grm. schelvis 70- 60, kim. schelvis 52-38, kl. schelvis I 23-15, kl. schelvis II 16-15, wijting 20-10, gr. gul 56-48, mid. gul 51-46, kl. gul 41-26, kl. leng 36-31, ham 174-140, poontjes 36- 28, kl. koolvis zw. 25-15. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 212-110, gr. koolvis zw. 112-51, gr. koolvis wit 184- 158, gr. leng 88-84. Besommingen: KW 109 en 177-/440, 39- 28.420, 52-6.680, 123-30.840, 88-6.860, IJM 45-5.320. Aanvoer van donderdag Veertien vaartuigen hebben donderdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 3360 kisten vis, 16.000 kilogram tong en 80 stijve kabeljauwen; verwacht werden nog 350 kisten spanharing. Bij de aanvoer wa ren: 730 kisten schelvis, 990 kleine kisten schelvis, 360 wijting, 100 kleine kisten wijting, 150 gul en kabeljauw, 1200 kool vis, 180 kleine kisten makreel, 460 schol, 5 tarbot en 135 varia. Prijzen van donderdag Per kilogram, in guldens: heilbot 5-3.30, tarbot 5.70-5 grote tong 5.70-5.81, groot middel tong 5.55-5.36, kleinmiddel tong 4.20-3.98, tong een 4.61-3.81, tong twee 4.39-3.81. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 132- 106, middel kabeljauw 130-110, grote kool vis 130-114, middel koolvis 72-66, grote witte koolvis 184-176, grote leng 98-94. Per tien stuks: grote kabeljauw 98- 84, middel kabeljauw 64-41. Per stuk: haai 290. Per hoop: vleet 40-25. Per 50 kilogram: grootmiddel schelvis 66, kleinmiddel schelvis 55-48, schelvis een 32-25, schelvis twee 17-15, kabeljauw een 52-46, kabeljauw twee 51-42, kabel jauw drie 38-26, koolvis een 26-24, koolvis twee 22-19, witte koolvis een 67-56, grote en middel schol 24-20, kleinmiddel schol 30-26, schol een 38-32, schol twee 56-32, schol drie 59-40, schar 62-48, bot 5-4.80, poon 35-30, gestripte wijting 20-35, dichte wijting 17-10, tarbot 240-132, griet 116-84, kleine wolf 47, kuit 26-5, kleine heilbot 134, kleine leng 37, ham 160. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond donderdagmorgen uit: 20 kisten wijting, 100 kleine gul, 450 schol, 10.000 kilogram tong. Verwacht werden nog 800 kisten spanharing. De Haarlemse politierechter heeft woensdag een 57-jarige fabrieksarbeider uit Velsen veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf. De officier van justitie had vier weken geëist. De Velsenaar moest terechtstaan, om dat hij op 20 november van het vorige jaar in Zandvoort een taxi-chauffeur in diens wagen had mishandeld. De ver dachte, die onder invloed zou zijn ge weest, had de betaling willen voldoen met een bril en een pakje shag. Toen de chauffeur niet op deze afrekening in na- tura inging kreeg hij een klap in zijn ge zicht, waardoor hij een bloedneus opliep. De klappen werden toegediend, terwijl de chauffeur nog reed. Ook rukte de ver dachte aan het stuur van de taxi. De of ficier merkte op dat hij taxi's evenals bussen en trams zag als dienstverlenen de bedrijven. „Het publiek", zo zei hij, „moet van de chauffeurs en bestuurders afblijven". Chauffeurs ondervinden des nachts wel vaker moeilijkheden. Een 37-jarige lasser-bankwerker uit Velsen is door de politierechter bij ver stek veroordeeld tot twee weken gevan genisstraf. De officier had vier weken geëist. De Velsenaar was gedagvaard, omdat hij op 13 november een 19-jari- ge café-bezoeker, die in een Velsens café met een collectebus rondging, een kop stoot had gegeven en zijn slachtoffer ver volgens met een keu had bewerkt. De collecte die het slachtoffer hield, was bestemd voor een goed doel. Het beviel overigens de bankwerker niet en hij pakte de 19-jarige knaap bij zijn kraag en diende hem een fikse kopstoot toe, waardoor deze laatste een bloedneus op liep. „Ik heb nog last van mijn neus", zo verklaarde het slachtoffer. De politierechter heeft een 20-jarige student in de rechten uit Haarlem con form de eis van de officier van justitie veroordeeld tot twee maanden voorwaar delijke gevangenisstraf en 100 boete. De jongeman moest terechtstaan, omdat hij op 15 oktober op de Kleverparkweg in Haarlem een auto zou hebben gesto len en daarmee naar de Zeeweg was ge reden. Vervolgens zou hij de deur van een restaurant hebben geforceerd en 35 flessen drank met een waarde van 375 mee hebben genomen. De officier van justitie zei er bij zijn eis rekening mee te willen houden dat de jongeman een blanco strafregister had en overigens ook uit een goed milieu kwam. Spanningen thuis zouden mede oorzaak voor zijn daad kunnen zijn geweest. Een 65-jarige timmerman en diens 36- jarige zoon, beiden uit Santpoort, zijn door de politierechter elk veroordeeld tot 250 boete. De officier had tegen elk 400 geëist. Het tweetal moest zich verantwoorden, omdat het ervan werd verdacht in janua ri van het vorige jaar een auto, die het in huurkoop had, te hebben verduisterd. Vader en zoon hadden namelijk de huurkoopauto ingeruild tegen een nieu we wagen als eerste aanbetaling voor de tweede wagen. Maar de schuld die zij van de eerste hadden, was nog niet vol daan. „Ik wist niet", zo zei de zoon, „dat men de auto, voordat deze helemaal was afbetaald, niet mocht verkopen." Overi gens zou de vader zijn zoon wel hebben geadviseerd de eerste auto af te betalen, voordat een andere wagen werd aange schaft. De eerste auto had op naam van de zoon gestaan, de tweede op die van de vader. Inmiddels had het tweetal wel de volledige schuld van de verduisterde auto voldaan. Een 49-jarige bouwvakker en een 32-ja- rige betonijzervlechter, beiden uit Vel sen. moesten terecht staan, omdat zij op 3 december 's nachts levende konij nen hadden gestolen. Na een café te hebben bezocht waren zij er speciaal op uitgetrokken om een paar langoren te verschalken. De bouwvakker werd hiervoor veroordeeld tot een week gevan genisstraf en de andere tot twee weken voorwaardelijk, omdat de laatste niet eerder met de justitie in aanraking was geweest. Het tweetal had getracht de konijnen te verkopen, wat overigens niet gelukt was. De diertjes hadden het er overigens nog levend afgebracht. De Haarlemse rechtbank heeft vandaag een 50-jarige chauffeur uit Amsterdam veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en een 24-jarige Amsterdamse kelner tot anderhalf jaar met aftrek. De officier had tegen elk van het twee tal drie jaar gevangenisstraf geëist. De Amsterdammers moesten terechtstaan omdat zij ervan werden verdacht in de nacht van 30 op 31 augustus van het vorige jaar een brandkast te hebben gekraakt in een bedrijf in Krommenie. Een 23-jarige steigerbouwer is door de rechtbank conform de eis veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. De Haarlemmer moest terechtstaan, om dat hij in de nacht van 4 op 5 november in een warenhuis in Haarlem had inge broken en een aantal horloges had ge stolen, die een verkoopwaarde vertegen woordigden van f 10.000. Tezamen met de van diefstal verdachte Haarlemmer hadden nog twee andere steigerbouwers uit Haarlem terecht ge staan. verdacht van heling. Een 19-jarige steigerbouwer werd veroordeeld tot een maand voorwaardelijke gevangenisstraf en 200 boete. Tegen hem had de officier een maand voorwaardelijk en 200 boete geëist. De tweede werd veroordeeld tot een maand voorwaardelijk en 500 boete. De eis tegen hem was twaalf weken, waarvan zes weken voorwaardelijk. Tot een jaar en zes maanden gevange nisstraf heeft de Haarlemse rechtbank conform de eis een 24-jarige afwerker uit Zandvoort veroordeeld. Zijn vrouw werd veroordeeld tot een maand voorwaarde lijke gevangenisstraf. Tegen haar had de officier van justitie zes weken gevangenis straf geëist. De man had zich moeten verantwoorden, omdat hij in 1963, 1965 en het vorige jaar diverse diefstallen had ge pleegd. Zijn vrouw werd ervan verdacht van het gestolen goed te hebben gepro fiteerd. Een Turkse arbeider is door de recht bank veroordeeld tot vijf maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest. De officier van justitie had tegen de man tien maanden gevangenisstraf met aftrek geëist. De Turk werd ervan ver dacht op 5 november van het vorige jaar een landgenoot met een mes te hebben gestoken. Wat precies het motief van de steekpartij was geweest, is niet helemaal duidelijk geworden. Aart Kornelis Vroege werd op 14 ja nuari 1918 in Rotterdam geboren. Nadat hij in 1934 zijn diploma H.B.S.-B had be haald, ging hij in Delft voor scheikundig ingenieur studeren, welk diploma hij in 1939 verwierf. Van oktober 1938 tot fe bruari 1940 was hij werkzaam in het la boratorium van chemische technologie aan de T.H. te Delft. Ir. Vroege trad op 16 februari 1940 in dienst van Hoogovens. Hij maakte ver scheidene promoties en werd in 1947 be- drijfschef van de Hoogovens en in 1955 van de Hoogovens en de Kooksovens. Begin 1961 volgde zijn benoeming tot hoofd van de sector ijzer. Met ingang van 1 februari 1967 werd hij benoemd tot onderdirecteur. De heer Vroege is hoofd van de be drijfsbrandweer en bestuurslid van de Ne derlandse Vereniging van Brandweercom mandanten afdeling Noord-Holland. De heer Vroege die gehuwd is, woont in Be verwijk. Het gezin telt drie kinderen. Johan Hendrik van der Veen werd ge boren op 7 december 1912 te Zwolle. In 1929 deed hij eindexamen H.B.S.-B, waarna hij wis- en natuurkunde ging stu deren in Utrecht. Hij behaalde het doc toraal examen (cum laude) in 1936. Hij promoveerde, eveneens cum laude in 1938. Sinds oktober 1946 is dr. Van der Veen in dienst van Hoogovens, daarvoor was hij o.a. werkzaam op het laboratorium van Shell te Amsterdam. De heer Van der Veen is onder andere Nederlands producentenvertegenwoordiger in de Coördinatiecommissie voor de Normalisa tie van staalprodukten van de Hoge Auto riteit der E.G.K.S. en heeft zitting in het Comité Exécutif voor het door de Hoge Autoriteit ingestelde researchpro- gramma over de eigenschappen van staal. Dr. Van der Veen is voorzitter van de commissie van het Nederlands Nor malisatie Instituut voor Staal en van de werkgroepen van de E.G.K.S.-normalisa tie voor dikke constrctie- en ketelplaten. Hij is voorts lid van het Technical Co- mittee Panel on Materials van Lloyd's Register of Shipping. Met ingang van 1 februari 1967 werd hij onderdirecteur. De heer Van der Veen is gehuwd en woont in Overveen. Het gezin telt vijf kinderen. Anton Lodewijk de Wolf werd op 7 no vember 1918 te Pladjoe op Sumatra ge boren. In 1937 slaagde hij voor zijn eindexamen Gymnasium A. Na de militaire dienst vervuld te heb ben studeerde de heer De Wolf Neder lands recht in Leiden, waar hij in 1946 zijn doctoraal behaalde. Gedurende één jaar, tot juni 1948, was mr. De Wolf af delingshoofd van de Vermogensrechtelijke afdeling van het bureau van de Commis sie voor Oorlogspleegkinderen te Amster dam. Bovendien was hij repetitor Burger lijk Recht in Leiden. Op 1 juni 1948 trad hij als jurist in dienst van Hoogovens, waar hij in 1959 chef werd van de Juridische afdeling. Met ingang van 1 februari 1961 werd hij onderdirec teur. De heer De Wolf is lid van Telstar en plaatsvervangend commissaris voor Hoog ovens van deze club. De heer De Wolf is gehuwd en woont in Santpoort. Het gezin telt twee kinderen. Willem Jan van Slobbe werd op 28 de cember 1925 in Haag geboren. In 1944 behaalde hij het diploma H.B.S.- B te Breda. Tot 1949 verbleef hij vervolgens zowel in Engeland als in het toenmalig Nederlands Indië in militaire dienst. In 1954 behaalde hij het doctoraal examen economie aan de Economische Hoge school te Tilburg. Vervolgens was drs. Van Slobbe vier jaar werkzaam bij het ministerie van Economische Zaken. Hier na werd hij adjunct-kabinetschef van de heer S. L. Mansholt bij de E.E.G. te Brussel. Op 1 mei 1965 trad de heer Van Slobbe in dienst van Hoogovens. Na ruim een jaar volgde de benoeming tot secretaris van de raad van bestuur en van de raad van commissarissen. Tevens werd hij hoofd van de afdeling Economi sche en Algemene Zaken. Met ingang van 1 februari 1967 werd hij onderdirecteur. Drs. Van Slobbe is secretaris van de Vereniging de Nederlandse IJzer- en Staal- producerende Industrie; voorts is hij hoofdbestuurslid van de Europese Bewe ging en lid van het bestuur van het Cen trum Staatkundige Vorming. De heer Van Slobbe is gehuwd en woont in Velsen- Zuid. Het gezin telt vijf kinderen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4