Zelfs dag president en nacht en ministers bespioneerd Honderden dossiers zijn nu plotseling" vernietigd r HOE IS HET ONTSTAAN Yves Saint-Laurent presenteert Africa-look met raffia kleding «UITGAAN IN HAARLEMs Y beleg .n interunie ^«Nationaal beleg inter* J /S3 GROEN Co. ITALIAANSE GEHEIME DIENST IN OPSPRAAK Sterke expansie EEG-economie in 1967 Bouw gestaakt van onverkoopbare woningen DUURZAAM Doden in het verkeer W. G. TWEEHUYSEN \Wy VRIJDAG 3 FEBRUARI 1967 7 fVOLVO) (Van onze correspondent) ROME. Een zonnige zondag in juni 1966. Italië viert het twintigjarig bestaan van de republiek. In Napels verschijnt „onverwacht" een vlieg tuig boven de prachtige boulevard langs de golf en vele duizenden Napo- litanen juichen in wilde vervoering de jonge prins Victor Emanuel, zoon van de afgetreden koning Hum- bert II, toe. Napels is een stad, waar het huis Savoie nog wel enige aan hang heeft. Directe mannelijke af stammelingen van de laatste koning mogen Italiaans grondgebied niet be treden. Maar de jonge prinsen d'As- sia, zoons van prinses Mafalda, leven ongestoord in Rome en Enrico d'As- sia viert triomfen als schilder. Spoorloos a Dit woord: SCHORTEN Dit woord: STOKPAARD Dit woord: KOMAF Dit woord: KOPEN Krachtige motor Felle acceleratie Marjolin verwacht Mannequins in rieten rokjes voor het voetlicht (VOLVO) Zoeloe (volvo) STERK VEILIG BETROUWBAAR TENTOONSTELLINGEN „rfÖ^TIONAAL^ BELEG tNrE ,,s.g1 MUZIEK TONEEL POPPENTHEATER VOLKSUNIVERSITEIT DIVERSEN Centrale Verwarming IDEAL-STANDARD Gasketels 99 j Hoe kwam het, dat de Napolitaanse „monarchici" nauwkeurig dag en uur van dat bezoek van Victor Emanuel wisten, terwijl de regering van niets wist? Dat wilde ook president Saragat weten. Hij vroeg het aan de minister van Defensie, onder wiens ministerie de contraspiona gedienst valt. Na een onderzoek werd het hoofd van die dienst de SIFAR generaal Allavena, ontslagen. Zijn rela ties waren echter zo goed, dat hij niet alleen niet werd bestraft, maar tot lid van de Raad van State werd benoemd. De hele contraspionagedienst werd on der de loep genoemen. Men vond het ver standig die dienst een andere naam te geven, namelijk SID (dienst van informa tie voor defensie). Aan het hoofd ervan kwam admiraal Henke. Deze moest zich eerst inwerken. En toen deed hij in no vember en december de vreemdste ont dekkingen, waarvan hij met verbijstering verslag uitbracht aan minister Tremello- ni, een socialist. Hij vond eindeloos lange lijsten van per sonen, wier gangen nauwkeurig werden nagegaan, blijkbaar omdat de contraspio nage zé staatsgevaarlijk vond. Het ging om Italiaanse namen: minister Roberto Tremelloni zelf was er één van. Zijn dos sier draagt het nummer 2001. Maar niet alleen marxistische politici werden als ge vaarlijk beschouwd. Ook de secretaris van de christendemocratische partij heeft zijn dossier en hetzelfde geldt voor vrijwel alle leden van het christendemocratische partijbestuur. Ministers en oud-ministers, generaals, admiraals, zoveel men maar wil. Ook het staatshoofd, president Sara gat werd in de gaten gehouden. Zijn dos sier heeft nummer 246! Geen wonder, dat minister Tremelloni wel eens wilde weten, wat er allemaal in die geheime dossiers stond en hij vroeg admiraal Henke of hij er een paar ter inzage kon krijgen. De geheime dienst werkt met liefst zevenduizend man. Van daar dat het niet zo gemakkelijk bleek een „uiterst geheim" dossier te raadple gen. Het bleek niet alleen moeilijk, maar zelfs onmogelijk! Admiraal Henke deed zijn tweede verontrustende ontdekking. De dossiers, die betrekking hadden op regeringspersonen, hoge militairen en topfunctionarissen waren alle spoorloos verdwenen. Men gaat nu onderzoeken, wat er tij dens het bewind van generaal Allavena en van zijn voorganger, generaal Viggi ani die een jaar geleden gestorven is bij de geheime dienst eigenlijk gebeurd is. Generaal Buccheri, een der allerhoog ste officieren van de „carabinieri" ont biedt generaal Allavena bij zich en vraagt hem, waar de talrijke ontbrekende dos siers gebleven zijn. Eerst ontwijkt Alla vena het antwoord en praat er omheen. Tenslotte zegt hij zich vagelijk te her inneren, dat hij ze zelf heeft weggenomen. En dan herinnert hij het zich plotseling in Genua, Raggio Emilia en Napels is ontsnapt aan het gevaar voor de tweede keer onder een fascistische dictatuur te eindigen, werd generaal Viggiani tot hoofd van de geheime dienst benoemd met als voornaamste opdracht het controleren, het toezicht oefenen op het privéleven, van alle Italianen van enige betekenis. Omdat er nooit tegenorders zijn geko men en niets ter wereld zich meten kan met de dommekracht, waar tegelijkertijd bureaucraten en militairen achter zitten, is dat werk zes jaar lang voortgezet. Het is gebleken, dat alle telefoongesprekken in de binnenstad van Rome werden afgelui sterd, omdat daar nu eenmaal de minis teries en belangrijke gebouwen zijn. Zeer waarschijnlijk werden ook de gesprekken «V. 1 Zelfs de gangen van president Saragat werden door de geheime dienst van minuut tot minuut geconroleerd. Zijn telefoongesprekken werden alle afge luisterd. De op hol geslagen militaire leiders van de dienst stonden nergens meer voor, sinds in 1960 fascistische invloed in de dienst allesbeheersend was geworden. duidelijk: op het ogenblik, dat hij de ge heime dienst verliet, heeft hij die dos siers weggenomen. Niet om er enig onge oorloofd gebruik van te maken. Helemaal niet. In zijn kantoor staat een toestel, dat er ongeveer uitziet als een koffer-grammo foon en daar heeft hij die paperassen in gestopt. Het is een delicaat en nuttig in strument: elk velletje papier dat men er in stopt, wordt gegrepen door een aantal ragfijne snippertjes. Van de bedoelde do cumenten is niets meer over. Dit moet men maar geloven en ook moet men aan nemen, dat er niet eerst microfoto's van zijn gemaakt. Het schandaal is nu aan het rollen en er begint iets te schemeren. In 1960, toen Tambroni minister-president was (een christendemocraat, die dankzij fascisti sche steun aan het bewind was gekomen) en Italië alleen door de straatgevechten ADVERTENTIE Wanneer wij vragen: wat schort er aan? bedoelen wij: wat scheelt je, wat is er niet in orde met je stemming of je gezondheid. Wij hebben te ma ken met een werkwoord schorten in de betekenis: gemist worden, ontbreken. Dit werkwoord is afgeleid van het zelfstandige naamwoord schort: voor schoot, eigenlijk: kort kledingstuk dat over de andere kleren wordt gedragen. Het Engels heeft short: kort, shorts: korte broek en shirt: kort hemd. Het werkwoord schorten heeft dus de be- Een stokpaard is een stok met een paardekop er aan, die door een kind als een denkbeeldig rijpaard wordt be reden. In figuurlijke zin verstaat men er onder: een zaak waarmee iemand zich bij voorkeur bezighoudt, een lief hebberij en vandaar ook: een onder werp waarover iemand niet kan ophou den voortdurend uit te weiden. De zegswijze komt ook in andere talen voor. Het Duits kent: sein Stecken- pferd reiten, het Engels: to ride one's tekenis: korter maken, opbinden, te- hobby-horse en het Frans: enfourcher genhouden. Ook opschorten wordt zo gebruikt. Men bedoelt dan: uitstellen. Daarnaast bestaat schorsen uit Latijn ex-curtiare: verkorten, dus: tijdelijk buiten werking stellen. Beide woorden worden thans dikwijls door elkaar ge bruikt. Menigmaal hoort men het woord komaf gebruiken in de betekenis van afkomst, in het bijzonder met betrek king tot de familie van welke men af stamt. Het is een woord dat vooral in lagere taalkringen, dus door eenvou dige mensen, wordt gebezigd. Ook in verschillende dialecten komt het voor. Hoe voortreffelijk het taalgebruik van Hildebrand is, blijkt uit het feit dat hij het woord komaf, zelfs in de dia lectische vorm kom-of, in de mond legt van de bewoonster van een hof je, de dove juffrouw Samei. Deze zegt namelijk: Ik heb ook wel horen zeg gen, dat juffrouw Noiret van geen la ge kom-of was. Dialectisch wordt komaf wel ge bruikt voor het loskomen, het afraken van iets. In het Gronings betekent: er is geen komof an: men krijgt dat werk haast niet klaar. son dada. Dada is een kinderwoord voor cheval, paard. De Engelse uit drukking komt al in de 17e eeuw voor, de Duitse en Nederlandse pas tegen het einde der 18e. De oorsprong zal dus wel in het paardrijdende En geland moeten worden gezocht. Toen de Romeinse legioenen uit zwermden over West-Europa, werden ze natuurlijk begeleid door een om vangrijke legertros. Daarin vond men lieden van allerlei slag. Een hunner was de caupo, in de taal van het da gelijks leven copo genoemd. Hij was handelaar in allerlei zaken en tegelijk kroegbaas. In het handelsverkeer met de bewoners der door de Romeinen be zette gebieden nam hij een plaats van betekenis in. Allerlei zaken waaraan de soldaten behoefte hadden, kocht hij voor hen in of ruilde ze tegen de door de Germanen zeer begeerde wijn. Deze copo werd ook door hen met deze naam aangesproken. Hij was dus de koper, de koopman. Vandaar het werk woord kopen. van president Saragat en van de eerste minister afgetapt. Geen wonder, dat er nogal beroering is ontstaan. Op 31 januari is in het parle ment de discussie begonnen over dit pe nibele onderwerp. Minister Tremelloni zal zelf verslag uitbrengen over wat er aan het licht is gekomen. Nauwelijks was dit bekendgemaakt of de christendemocrati sche senator, de Siciliaan Messeri, opende n woedende aanval op Tremelloni. In een taal, zoals nog nooit in het Itali aans parlement (toch aan veel gewoon) gebruikt is, richtte hij een schriftelijke vraag tot de eerste minister, om te we ten waarom hij op last van minister Tre melloni tijdens een recent bezoek aan Washington werd geschaduwd door Itali aanse agenten. Hij beschuldigt dus de socialistische mi nister van Defensie van zeer krasse me thoden. Maar de aanklacht van Messeri zal niet zo heel moeilijk ontzenuwd kun nen worden. Deze senator zou in het (nog niet gepubliceerde) anti-Mafia-rapport worden genoemd als een der voornaamste vertegenwoordigers van de Siciliaanse Mafia in Romeinse regeringskringen. Hij heeft een reis gemaakt naar Washing ton, voor eigen rekening en zonder of ficiële opdracht. Amerikanen zijn, wanneer het om Euro pese zaken gaat en zeker om Italiaanse uiterst naïef. Een Amerikaan van die aandoenlijk naïeve soort, bleek de be faamde journalist Drew Pearson, die wist te melden, dat er een zeer hoog re geringspersoon uit Italië in Washington was aangekomen, senator Messeri, „die binnenkort minister van Defensie zal worden". Dit kwam de Amerikaanse mi nister van Defensie McNamara ter ore, die onmiddellijk contact opnam met „zijn Italiaanse collega", of bij na-collega. Het gevolg was, dat Messeri in het Pen tagon dingen heeft kunnen zien over de Atlantische verdediging, die vrijwel geen enkel Europees staatsman ooit gezien heeft, laat staan een doodgewoon Kamer lid. Minister Tremelloni liet toen via de Italiaanse ambassade in Washington de Amerikaanse overheid meedelen, dat men Messeri iets te hoog aansloeg. Zoiets zal een Siciliaan niet licht vergeven en dus kan men nauwelijks zeggen, dat minister Tremelloni en Messeri dikke vrienden zijn. Dat punt zal bij de discussie ook wel ter sprake komen. ADVERTENTIE (VOLVO) ADVERTENTIE Automobiel- en Garagebedrijf Bloemendaalseweg 200 Overveen - Telef. 55602 STRAATSBURG. Ondanks de voor uitzichten betreffende de economische ontwikkeling van de bondsrepubliek Duitsland zal de economie van de Euro pese Economische Gemeenschap in 1967 waarschijnlijk opnieuw een belangrijke expansie vertonen. Hoofddoel zal moeten zijn het afremmen van de te snelle stij ging van de kosten en de prijzen in de verschillende landen van de gemeenschap. Daarbij moet er toch voor gewaakt wor den dat de economische expansie niet op ongewenste wijze wordt belemmerd en in andere landen de voortzetting van een niet inflatoire groei wordt gehandhaafd. Tot deze conclusie kwam vanochtend in Straatsburg de vice-voorzitter van de EEG-commissie, Robert Marjolin. in zijn uiteenzetting over de oeconomische toe stand van de gemeenschap in het vorige jaar en de vooruitzichten voor 1967. De EEG-commissie verwacht dat in 1967 het bruto produkt van de gemeen schap met vier percent zal stijgen, een iets lager percentage dan in het afgelopen jaar, toen het op 4V2 lag. De ontwikke ling van prijzen en kosten zal ook in dit jaar aanleiding geven tot bezorgdheid. Hoewel enige vertraging in de bondsrepu bliek Duitsland en in Nederland ver wacht mag worden, zou de prijsstijging in Frankrijk iets sterker kunnen uitval len dan in 1966. De gemiddelde prijsstij ging voor de gemeenschap wordt dit jaar geraamd op drie percent tegenover 3% percent in het vorige jaar. In Duitsland en Nederland zullen de indirecte belastingen worden verhoogd om de begrotingstekorten te verminderen Deze verhoging zal zijn weerslag heb ben op de consumptieprijzen. Op het eer ste gezicht lijkt dit beleid discutabel, al dus de heer Marjolin, maar het is ge rechtvaardigd en verdient verre de voor keur boven een beleid dat zou bestaan in het handhaven van begrotingstekorten die inflatoir kunnen werken. In Delft is de bouw van de eengezins woningen in het uitbreidingsplan „Voor hof-West" voorlopig gestaakt, daar geble ken is dat deze huizen, die 90.000 gulden moeten kosten, onverkoopbaar zijn. De N.V. Eurowoningen, die de huizen laat bouwen zal met de afbouw wachten tot dat de woningen op papier zijn ver kocht. Van de totaal 172 woningen zijn er 60 voltooid en verkocht. Van 28 wonin gen, waaraan men nu bezig is, is de bouw stilgelegd. De bouw van de overige 84 huizen, waarmee nog moet worden be gonnen, is nu uitgesteld. PARIJS. Gisteren hield Yves Saint- Laurent zijn show en alles was stuk voor stuk heel mooi en bijzonder apart. Wat de sfeer betreft: die was weer hetzelfde als bij de allereerste shows van dit sei zoen; zeer veel persmensen en inkopers (bekende gezichten na zoveel gezamen lijk doorgebrachte shows), die allen in spanning zaten te wachten wat Yves Saint-Laurent, die tot de topcouturiers in Frankrijk gerekend wordt, dit keer zou brengen. En met recht: dit was werke lijk de meest gevarieerde en tegelijker tijd amusantste show van dit seizoen, tot zover tenminste. Wat Courrèges nog voor ons in petto heeft komen we morgen pas te weten. Het begon al meteen met de werkelijk minimale mini-jurkjes van marineblau we jersey waaroverheen een 17 cm brede suède ceintuur met grote gesp gedragen werd. Militair-achtige regenjassen in groen en blauw gabardine, ook zeer kort, werden hierbij gedragen terwijl de san dalen van Roger Vivier met de leren ban den, eindigend in een Afrikaans masker vlak onder de knie, dit geheel comple teerde. Met niet te vergeten levensgrote gekleurde brillen die ook bij deze dracht hoorden. Maar lang niet alle kostuums waren zo kort. Voor overdag ziet de vrouw er opeens een stuk minder avant gardistisch uit met haar rok die dan nog maar 7 cm boven de knie komt. Wat bij de mantelpakken erg opvalt en ze uniek maakt, is het feit dat ze uit drie delen bestaan: jasje, vest en plooi- ADVERTENTIE In huis het Utrechtse academisch zieken- is de 68-jarige heer G. H. Jansen uit Utrecht overleden aan de verwondin gen die hij had opgelopen bij een ver keersongeluk op de Amsterdamsestraat weg in Utrecht. Op de oude rijksweg te Orthen bij Den Bosch is het vijfjarige meisje C Beunis door een vrachtauto aangereden Het meisje is kort daarna overleden. Het vijfjarig jongetje J. P. M. van der Spek is in Monster van het trottoir te gen de zijkant van een passerende vracht auto gelopen. Het jongetje kreeg een klap van het achterwiel en overleed ter plaat De zeventienjarige S. Mulder uit Stads kanaal is op de weg Nieuwe Pekela Stadskanaal in de gemeente Nieuwe Pe kela met zijn bromfiets door een perso nenauto aangereden en om het leven ge komen. rok, alle in geruite of gestreepte flanel len of tweed stoffen. Een overhemd met brede das en een Al Capone-hoed op het hoofd, weer in dezelfde stof als het kos tuum, horen natuurlijk ook bij deze (mannelijke) look. Vooral toen een man nequin een gouden herenhorloge met ket ting uit haar vestzakje liet hangen, waar bij ze een rechte pantalon in plaats van rok droeg, hadden we werkelijk het ge voel met een man te doen te hebben. Een zeer charmante en ondanks alles toch vrouwelijk uitziende man echter, want het mag dan wat paradoxaal klin ken, deze herenmode staat uiterst vrou welijk. De avondkleding is lief en meisjesach tig. De donkerblauwe en zwarte cocktail jurkje zijn alle in een tentmodel, soms met plooien, soms wijdvallend, met brede witte manchetten rondom de korte mou wen en een brede ronde priesterkraag rondom de hals. Vaak wordt hier een das bij gedragen, zeer breed en in dezelf de kleur als de manchetten. Ook zijn er tentjurkjes in kleurige mousseline waar bij prachtige sieraden gedragen worden. At en toe zien we weer de zwarte smo king met witte blouse en brede band rond de taille, die Yves Saint-Laurent verle den jaar met groot succes lanceerde. Er waren al geruchten geweest dat ook Saint-Laurent Afrikaanse jurken zou to nen. Wanneer Afrika eindelijk aan de beurt komt is iedereen toch verrast, want Yves Saint-Laurent gaat nog een stuk verder dan Dior en laat meisjes zien ge ïnspireerd op Zoeloe-Afrika, met korte roodbruine raffia rokjes en bovenstukjes, bij elkaar gehouden door dunne, kleurige kralensnoeren waardoorheen het midden rif duidelijk zichtbaar is. Een brede kra- lenhalsband hoort er ook bij, terwijl het haar van kapper Alexandre het apartste is van alle haardrachten die we tot nu toe gezien hebben. De kapsels zijn enorm hoog opgewerkt en gespannen op ijzer- draad. Het haar wordt achter op het hoofd gedragen en verhoogt het Afri kaanse effect. Het is echter niet alles Afrika wat de klok slaat. De hostessjurken (dinerjur ken noemt Saint-Laurent ze) zijn lange zijden negentiende-eeuwse jurken, ge- plisseerd vanaf de knie. Maar Afrika wint het blijkbaar toch; steeds maar weer ko men de kralen en raffiajurken terug en af en toe is het middenrif niet eens meer bedekt door kralen maar gewoon bloot. De laatste jurk is het opvallendst: twee houten puntboezems, zeker tien centime ter lang, steken uit de rechte, tot op de grond vallende kralen jurk. Dit mag dan een hommage aan Afrika zijn, of het ooit opgang in Europa zal doen valt nog te betwijfelen. Het slotstuk van deze uiterst amusante show, de meestal traditionele bruidsjapon, bestond uit een bikini, ge maakt van de bloemen uit het braids- toilet! ADVERTENTIE Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Dagelijks van 10 tot 18 uur en van 20 tot 22 uur, op zondag van 14 tot 17 en 20 tot 22 uur: Expositie van tekeningen van J. Ploos van Amstel. Artificia (Binnenweg, Heemstede): Expo sitie van schilderijen, tekeningen en grafiek van Fer Hakkaart. Dagelijks, behalve zondag en maandag geopend van 9.30 tot 18 uur. Tot 3 februari. Gemeentehuis Bloemendaal (Overveen): Expositie van schilderijen van Hugo Landheer en keramiek van Etie van Rees. Dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Tot 6 februari. Museum van Looy (Kamperlaan): Exposi tie van de groep 65 met werken van Ger Daniëls, Mieke van Dijk, Gerrit van Dijk, Berend Pasman en Pieter Zwaans- wijk. Dagelijks van 10 tot 17 uur, vrij dag en zaterdag van 10 tot 21 uur, zon dag van 13 tot 17 uur. Tot 19 februari. De Kastanjeloot (Santpoort-Zuid): Expo sitie van tekeningen van Jet Schregar- dus. Dagelijks van 10 tot 18 en van 19 tot 21 uur. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 27 februari. ADVERTENTIE ,0^v N.V. Internationale Beleggings Unie „Interunie", Postbus 617, Den Haag Vrijdag 3 februari, Frans Halsmuseum, 20.15 uur: Concert door de pianist Sas Bunge. Programma: Liszl. Zondag 5 februari, Waalse Kerk (Begijn hof), 14.30 uur: concert door „De Am sterdamse Cantorij" o.l.v. Louis Mol. Solisten: May Oranje-Den Uyl (so praan), Martha Zandvliet (mezzo-so praan), Frans van de Ven (bas) en Bernard Bartelink (orgel). Program ma: Buxtehude. Donderdag 9 februari, Concertgebouw, 20 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk. Donderdag 9 februari, Frans Halsmuseum 20.15 uur: Concert door de pianist Sas Bunge. Programma: Chopin (herhaling) Vrijdag 10 februari, Concertgebouw, 20.15 uur: Concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Solist: Daniël Wayenberg (pia no). Programma: Mendelssohn, Prolco- vieff, Franck en Milhaud. Vrijdag 3 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien" van Marius Spree. Zaterdag 4 en zondag 5 februari. Stads schouwburg, 20 uur: Toneelgroep En semble met „Je kunt 't toch niet mee nemen" van Kaufmann. Regie: Jan Re- tèl. M.m.v. Johan Kaart, Mieke Ver- straete, Ine Veen, Annabet Tausk, Henk Molenberg, Chris Baay, Guus Verstrae- te en Adèle Bloemendaal. Maandag 6 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Ensemble met „Elisa beth, de vrouw zonder man" van An- dré Josset. Regie: Johan de Meester. M.m.v. Carel van Eyck, Hans Culeman, Lucas Wensing, Paul van Gorcum en Anton Kuyl. Woensdag 8 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: Haagse Comedie met „Lied in de schemering" van Noel Coward. Re gie: Eric van Ingen. M.m.v. Ida Was serman, Paul Steenbergen, Myra Ward, Roelof den Ambtman. Vrijdag 10 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Studio met „Het klei ne theater" van Federico Garcia Lorca. Regie: Johan Greter. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35) 14.30 uur, toegang 4 j.: Zaterdag 4 februari „De Apebroodboom" en woensdag 8 februari „De Chinese Draak". Vrijdag 3 februari en vrijdag 10 februari Minervathealer, 20 uur: „Kastelen na bij Loire en Seine" door J. van Ingen. Daniël Wayenberg, die op vrijdag 10 februari in het Haarlems Concert gebouw een concert geeft met het Noordhollands Philharmonisch Or kest, werd in 1929 geboren in Parijs als zoon van een Nederlandse jour nalist en een Russische violiste. Hij volgde zijn muziekstudie in Den Haag en Parijs. In 1949 won hij de Grand Prix de la Ville in het Con cours Marguérite Long-Jacques Thi- baud. Zijn grammofoonplaten wer den tot drie maal toe met de Grand Prix du Disque onderscheiden. Hij maakte verscheidene tournees, in en buiten Europa. Waagtaveerne, vrijdag 3 en zaterdag 4 februari, 21 uur: Cobi Schreijer met haar internationaal programma. Zondag 5 februari, 21 uur: Hootenannyavond. ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7