Beverwijkse brandweer Oterleker staf te wist veroveren Na zes dagen zoeken Hoe de strijd is ontstaan Hotac alleen aan de leiding na overwinning op TYBB EXPOSITIE IN SLOT ASSUMBURG ,Zes Zaankantersmet sterk variërende beeldende kunst Gymnasium Paulinum wordt atheneum Huisvrouwen voor winkeldiefstallen veroordeeld Kort IJmondnieuws In de vishal en op zee Havenberichten Tyfoon 2 had met ODIN veel moeite DAMES KENNEMERS IN SLECHT DUEL DE BAAS OVER OCTOPUS DINSDAG 7 FEBRUARI 1967 Zegevierend keerde maandagavond een aantal manschappen van de Beverwijker vrijwillige brandweer terug uit Zaandam. De Oterleekse brandweerstaf in triomf met zich meevoerend. Na zes avonden, delen van nachten soms, waren zij erin ge slaagd de zo begeerde brandweer trofee in de kazerne te vinden. Voor de derde maal nu is de Beverwijkse brandweer in het bezit van de staf. Tal van uren intensief zoeken waren beloond geworden. De Beverwijkers staan er met de Zaankanters om be kend hardnekkige zoekers naar de Oterleekse brandweerstaf te zijn. Pistool in de hand In een balk Sterke stijlverschillen Hein Steehouwer Geruime tijd heeft het erop geleken, dat de animo voor deze staf dalende was. Totdat Zaandam, de even enthousiaste zoekpartner als Beverwijk deze trofee in bezit kreeg. Daarover werd gesproken in verscheidene brandweerkringen. „En nu zullen wij hem hebben" zeiden de Be verwijkers. Menige avond zijn zij er laat nog op uit getrokken om in de kazerne een on derzoek in te stellen. Elke poging was ge oorloofd, mits er niets vernield zou wor den. Bovendien schreven de reglementen voor, dat de staf niet in een brandweer auto verborgen mocht zitten. Daarin be hoefde dus niet te worden gekeken. Nu heeft bijna elke kazerne wel ge heimzinnige plekjes, waarin iets verbor gen zou kunnen zitten. Pseudo-staven zijn in dit spel zelfs geoorloofd, zodat men wel eens te vroeg zou kunnen juichen maar niets van dat al in de Zaan. Daar heeft men een gloednieuwe kazerne, bijna ge heel van gewapend beton. En verstop daar nu maar eens iets in. Het zou niet zo moeilijk zijn, dachten de Beverwijkers. Zij slaagden er de eer ste de beste avond al in de grote deuren open te krijgen. Dit ging niet geluidloos, zodat het al heel kort duurde of er ver scheen in het nachtelijk duister een poli tieman in pyjama, met een getrokken pis tool in de hand, ten tonele, die bijzon der achterdochtig was. Gelukkig voor de Beverwijkers konden zij waar maken wie zij waren, doch dat nam niet weg, dat de politieagent ook de volgende avond ten tonele verscheen, waakzaam als hij was. De aanwezigheid echter van de comman- dant van de Zaandamse brandweer, die een kijkje kwam nemen, stelde hem ge rust. Wie echter niet zo gerust waren, waren de Beverwijkers. Zij konden niets vinden. Alles zochten zij door. Afvoerpijpen wer den aan een onderzoek onderworpen. Het water van de Zaan, dat tot het terrein van de kazerne behoort werd afgedregd. Resultaat; fietswielen, een oude fiets en een bromfiets aan een touwtje. Als oud ijzer misschien wel te gebruiken, doch niet het doel waarvoor men uit Beverwijk was gekomen. Deuren, ontluchtingskokers, wasbakken, de zware ijzeren tegengewich- ten van de deuren, niets ontkwam aan de speurende ogen van de brandweermannen. Maar elke avond of nacht kwamen zij met lege handen terug. Vijf nachten lang. Totdat gisteravond voor de zoveelste maal een houten afsluitbalk van de gro te deuren nauwkeurig werd bekeken. Een expert in deze zaken duwde een mes in het hout en na enkele pogingen ontdekte hij, dat deze balk hier en daar hol was. De menie, van gelijke kleur als de deu ren, werd eraf geschraapt en het duurde niet lang of de Beverwijkers kwamen tot de ontdekking, dat men de balk geheel had uitgehold, daarin de staf had verbor gen en toen met een plank weer had afge sloten. Daarna menie erover en klaar was de zaak. Schier onvindbaar dus. Maar de Zaanse brandweercommandant had ge zegd, dat men het intellect moest laten werken en ziedaar dit resultaat. De Zaankanters hadden bovendien een bord opgehangen met als opschrift „Zien het sportief". Ook daaraan hebben de Beverwijkers zich gehouden. Er is niets vernield. Maar dagen van zoeken zijn beloond. In feest stemming keerden zij terug naar De Wijk en wel allereerst naar de woning van de adjunct-commandant de heer J. Blee- De jacht op de Oterleekse brandweer staf dateert uit de tijd, dat de brand weer van de gemeente Oterleek door gebrek aan activiteiten, manschappen wellicht aan geld niet langer meer kon blijven voortbestaan. Zij ging op in de brandweer van Alkmaar. Alle eigendommen werden overgedragen aan de brandweer van deze gemeente. Behalve echter de aloude brandwer- staf. „Die krijgen jullie niet" zo sprak bij de overdracht de Oterleekse com mandant. „Dan halen wij hem" beloofden de Alkmaarders. En nog diezelfde avond vertrok een ploeg uit de Kaas stad om de staf te bemachtigen. Dat lukte. Maar niet voor lang. Want de dag erop reeds had de Enkhuizer brand weer er beslag op gelegd. Dat gebeur de in die tijd op klaarlichte dag. Wel echter met allerlei trucs. Brandweer lieden verkleed als PTT'ers, als mon teurs of gasfitters dienden zich bij de kazernes aan, zochten onder hun zoge naamde reparatie-arbeid de staf op en verdwenen er dan mee. Naderhand is de jacht op de daarna zo begeerd geworden staf aan allerlei reglementen onderworpen. De zo begeerde trofee, de Oterleekse brandweerstaf, nu in Beverwijkse handen. ker, waar de trofee trots werd getoond ep waar hun een gul onthaal wachtte. Vijf dagen lang blijft de staf nu in Be verwijk voor een ieder zichtbaar. Daarna wordt hij ergens in de kazerne opgebor gen en staat de jacht weer open. Een voudig zal het vinden in de Beverwijkse kazerne niet zijn, want een vorige maal hebben de manschappen van deze brand weer bewezen, dat er tal van listen zijn te overwinnen en tal van valkuilen ver meden moeten worden wil men hier een zege behalen. Het schoolbestuur van het r.k. Gymnasi um Paulinum in Driehuis heeft de minis ter van Onderwijs en Wetenschappen ver lof gevraagd het huidige gymnasium om te mogen zetten in een atheneum. Meer nog dan van tevoren het geval was, wil de school een volwaardige plaats in de katholieke middelbare schoolvoor- ziening in Velsen gaan innemen. Ofschoon de school indertijd begonnen is als intemaatschool voor de gymnasiale opleiding van jongens die priester wilden worden, was ze sinds de erkenning open gesteld voor gymnasiasten uit de omge ving. Nu het schoolbestuur besloten heeft een duidelijker plaats te willen innemen in de streek van de IJmond, meende het, dat dit het beste kon gebeuren door het gym nasium om te zetten in een atheneum. Dit zal, indien verlof van de minister verkregen wordt, bij de aanvang van de cursus 1968/69 beginnen. In verband met deze mutatie heeft de rector drs. C. J. F. Ligtvoet, die zelf classicus is, zijn ambt ter beschikking ge steld. Het schoolbestuur heeft met in gang van 1 augustus 1967 zijn voorganger drs. J. van de Geijn tot opvolger benoemd. Beverwijk, 6 februari 1967. Witlof 63- 83; rabarber 125-140; waspeen 12-44; prei 18-69; uien 26-43; knollen 14-38; boeren kool 12-31; spruiten 35-85; groene kool 8-17; rode kool 8-13 en peen 8-121&. De triomfantelijke speurders van de Beverwijkse brandweerstaf ten huize van de heer Bleeker. Zittend op de bank, van links naar rechts: P. Kochx, G. E. R. Swaager met staf C. H. Böhm, C. Ott en G. A. Keldermans. Staande: v.l.n.r. H. H. Broekkamp. R. Langendijk, J. Ta bak en W. Meijer. Geheel achteraan staande J. Bleeker en H-. Jaapies. Maandag heeft een aantal huisvrouwen terecht moeten staan voor de Haarlemse politierechter wegens het plegen van win keldiefstallen. Een 22-jarige vrouw uit Velsen werd veroordeeld tot 200 boete en twee maanden voorwaardelijke gevan genisstraf. De officier van justitie had te gen haar 300 boete geëist en eveneens twee maanden voorwaardelijk. De vrouw werd ervan verdacht in de perode van juli tot oktober van het vori ge jaar in winkels in Haarlem, Beverwijk en Velsen te hebben gestolen. In Haar lem ten slotte liep zij tegen de lamp. De buit, die in ruim vijftig diefstallen bij een was vergaard en een waarde verte genwoordigde van ongeveer 600 omvatte ondermeer stoffen, kleding, gereedschap pen en huishoudelijke artikelen. De vrouw verklaarde dat zij de artikelen, nadat zij ze gestolen had, niet meer had durven terugbrengen. Een 30-jarige Haarlemse verpleegster werd conform de eis veroordeeld tot 100 boete. Zij had op 14 november een fles cognacwijn en een pak koffie gestolen, sa men ter waarde van 5,65. Een 66-jarige vrouw uit Santpoort moest terecht staan, omdat zij ook op 14 november een rok had gestolen bij een Haarlemse confectiezaak. Waarom zij dat gedaan had kon zij niet verklaren. De politierechter veroordeelde haar tot 60. De eis was 100. Een 32-jarige Haarlemse vrouw werd door de Haarlemse politierechter veroor deeld tot 150 boete. De officier had 100 en een week gevangenisstraf voorwaarde lijk geëist. Op 29 oktober had zij bij een Haarlems confectiebedrijf twee meisjesbroeken ge stolen ter waarde van 30. Toen de vrouw bemerkte dat blijkbaar de maat niet goed was ging zij naar de zaak terug om ze te ruilen. Daar liep zij tegen de lamp. De officier noemde haar optreden hondsbru taal. De vrouw bleef, toen zij ontdekt was, aanvankelijk halsstarrig ontkennen. Voor de politierechter gaf zij toe de broek jes zonder te betalen te hebben meegeno men. (Van onze tafeltennismedewerker) In de eerste klasse van de tafeltennis- competitie hebben de teams uit Beverwijk en Velsen het wederom vrij goed gedaan. Slechts Rapidity stelde teleur door een nederlaag bij DSB in Haarlem. Hotac deed opnieuw van zich spreken. Het won van TYBB, waardoor het Beverwijkse team de leiding heeft genomen in zijn groep. VTC won met moeite van Shot. Voorts was VGZ niet bij machte een on volledig Togido 4 van zich af te houden. In de tweede klasse boekte Fusia een nieuwe zege, terwijl Heemskerk weer op het goede spoor geraakte en een kleine zege boekte op GTTC 3. Bij de dames ont wikkelt zich een spannende strijd. Het Rapidity-team moest thans een punt af staan aan TOG. Nu de grote zege van Rapidity in de eerste ontmoeting bracht de 6-4 neder laag bij DSB ditmaal een lichte ontgoo cheling. Alf. Winder bracht twee partijen op zijn naam. doch zowel Th. Keet als B. Winder kwamen in Haarlem niet verder dan een winstpartij. Talrijke sets moesten in drie games worden beslist, waarbij DSB zich over het algemeen iets gelukkiger toonde. Bloemendaal behaalde een be langrijke zege over Togido 2. In 1 b 3 trof Hotac een TYBB aan zonder de ster ke troeven Witteman en Van Neste. Het Beverwijkse team kwam hierdoor direct in het voordeel. F. de Loor behield we derom een schone lei door drie maal te zegevieren. G. Broers verloor van Van Woerde, doch hij klopte de invallers Swart en Hooydonk. H. Huisman scoorde een maal voor Hotac. Hij bleef Van Woerde de baas. In 1 b 4 won VTC met gering verschil van Shot. R. Boontjes verloor slechts van Brandse, P. Oort moest in de talentvolle Arnoldus zijn meerdere erken nen, terwijl C. Visman een punt moest afstaan aan Waterdrinker. VGZ kon het tegen een met twee spelers opererend Togido 4 niet bolwerken. A. Ales kon een partij tot een goed einde brengen, waar door de eindstand met 4-6 werd afgesloten In de tweede klasse deed Fusia van zich spreken door een 3-7 zege bij Prowano 4 G. Botman, A. Stals en P. Wilms Floet wonnen allen tweemaal. De streekderby „Zes Zaankanters" heet de exposi tie van beeldende kunst in het slot Assumburg te Heemskerk. De expo santen wonen en werken in de Zaan streek en zijn met hun zevenen. Je zou ze ook „Zes plus" kunnen noe men, want de zevende is een gast in hun groep, die ook alweer geen eigen lijke groep is, gebonden door een stijl of richting, maar een heel gevarieerd gezelschap. Dat juist maakt de expo sitie aantrekkelijk in een omgeving waar niet dagelijks wordt geëxpo seerd en waar het voorlichtend ele ment dus sterk moet spreken. Wat mij het meest opviel was een deel van het werk van Han Koning, omdat dit deel de gave der zeldzaamheid bezit en los staat van bijna elke invloed binnen de schilderkunst. Heel persoonlijk werk dus, dat ook een heel particulier levens gevoel vertolkt, namelijk de mystiek. In lichte, bijna irriserende kleuren schilder de hij een klein aantal symboliserende triptieken, sterk gestyleerde voorstellin gen die decoratief zijn opgebouwd. De symbolen zijn ontleend zowel aan de oos terse mystiek als aan mystieke natuur beleving. Planten, waaronder natuurlijk de lotus, dieren als de eenhoorn, maar ook een mediterende yogi verschijnen in een vreemde wereld, een uitvoerig ge schilderde waakdroom. De vormtaal herinnert enigszins aan het symbolisme uit het begin van deze eeuw, waarbij Jan Toorop me matuurlijk te binnen schiet, ook aan de Jugendstil, hoewel dit werk daarmee niet mag wor den vergeleken. Schilderijen die dit le vensgevoel vertolken zijn zeldzaam. Dat moet ook zo blijven, want mysticisme als school of richting is een academisch- onverteerbare zaak. Als uiting van een eenling echter kan het een verkwikking zijn tussen andere stijlen en dat is hier het geval. Han Koning schildert daarnaast ook „gewoon", dat wil zeggen realistisch, hoe wel er dan ook gegevenheden uit het bo vengenoemde werk een rol mee spelen. Hij blijkt in al zijn werk overigens een kundige schilder te zijn, goed in zijn per soonlijk kleurgebruik en met vaak een vaste opbouw van zijn composities. Een late impressionist is Adriaan Bos boom, naturalistisch schilderend met een ruige toets". Er zit nog wat naglans van Breitner c.s. in zijn werk, zonder hun grootheid. Het is natuurlijk aangenaam om naar te kijken: stemmige kleuren, mooi in toon, vormen die vooral aandui dingen zijn en een romantisch levensge voel. Zijn tekeningen vertolken dezelfde instelling. Heel anders zijn de overige exposanten Ank Mes werkt non-figuratief. Grote be schilderde wandkleden maakt ze, ook gou- laches en schilderijen en in al die uitin gen trouw blijven aan zichzelf het uit drukken van gevoelens door middel van nogal ruw aangeduide mathematische vormen tegen grote vakken kleur, een soort gestyleerde Cobra-kunst, die niet boven het decoratieve uitkomt. Veel speelser als non-figuratief schilder is Han Stellaart, die met krullige struc turen werkt, waaraan ook opgeplakte teksten zijn toegevoegd. Soms spreekt er een bizarre humor uit dit werk. Er hangt een nogal grijze periode, die mij niet zó boeit. Zijn doek „Speelgoed" echter had ik wel voor mijn eigen huiskamer willen meenemen: Even kinderlijk als geraffi neerd, spontaan en toch knap en bijzon der mooi van kleur. Een zeer directe uit drukking van plezierig speelse gevoelens. Leo F. Poelmeijer is bijna non-figura tief. De serie gouaches die hier hangt is in Israël ontstaan. Dat hij ook wand schilderingen en mazaïken maakt is aan deze gouaches merkbaar door de abstra hering van zijn dorpen, bergen en woes- 'ijnen. Die onderwerpen zijn terugge bracht tot schetsmatig opgezette vlakver delingen, waarin ze nog net te herken nen zijn qua vorm. De opgedane kleur indrukken zijn sterker behouden gebleven. Het werk neigt in het algemeen naar het decoratief-abstracte. Het is uitstekend van kleur. Er hangen ook grafische bladen van Poelmeijer, waarin hij zich „duide lijker" uitspreekt. Hij hanteert de droge naald heel goed. Ik vind in deze bladen ook meer sfeer tot uitdrukking komen dan in zijn gouaches. Van de gast Robert Ebell hangt er een serie etsen van symbolisch, meestal reli gieus karakter, waarin de figuren zijn te ruggebracht- tot primitieve contouren. Ebell bereikt er inderdaad een drama tische expressie mee, die tot uitdrukking wordt gebracht met heel geringe midde len. Er doet ook een pottenbakker mee, Klaas de Boer. In driekwart van de ge vallen zie ik artistieke potterie eerder voor kunstnijverheid, dan voor kunst aan Te zelden spreekt er een bepaald persoon lijk levensgevoel uit vazen, schalen en potten. Meestal blijft het ambachtelijk overheersen, vaak moeten toevalligheden hoe fraai dan ook het karakter van het werk bepalen. Bij De Boer is dat niet zo. Hij is duidelijk een beeldend kunste naar, die zich van klei en glazuren be dient. Zijn kleuren zijn sober, aards. Het werk spreekt door de vormen en <Joor de primitief aandoende inscripties, die het werk een eigen cachet geven. De Boer heeft er ook totem-achtige plastieken staan, in vorm geheel verwant aan zijn andere werk. Aan de wanden hangen ab stracte reliefs van gebakken en gegla zuurd aardewerk, waarin hij het vooral zegt met structuren. Een veelzijdige pot tenbakker dus, die alle aandacht waard is. Vogeltriptiekvan Han Koning, een decoratief geschilderd paradijs, waarin dieren en planten symbolisch zijn voor een mystiek levensgevoel. Jeugdcommissie. Bij de plaatwel- lerij in Velsen-noord is een jeugdcom missie ingesteld, die contact onderhoudt met de ondernemingsraad van het be drijf. In deze jeugdcommissie zijn geko zen de dames J. M. van Kempen en M. Wessels en de heren P. Zijlstra en H. H. van Leeuwen; reserve leden zijn mejuffrouw J. van Nieuwenhuizen en de heer C. van Nieuwenhuizen. - Bejaarden. De heer C. Egas, oud- staatssecretaris en Tweede Kamerlid, zal donderdag 9 februari om halfdrie 's mid dags een spreekbeurt vervullen voor be jaarden en weJ in het gemeentelijk ver gaderlokaal aan de Van Diepenstraat in Velsen-noord. De heer Egas is deskundi ge op het gebied van bejaardenzorg en zal vragen beantwoorden met betrekking tot A.O.W. en ziekenfonds. Hij maakt deel uit van de verkiezingskaravaan van de P.v.d.A. 'tussen VTC 3 en Hotac 3 eindigde in een 6-4 zege voor de thuisclub. P. Heerema had hier met drie overwinningen een be langrijk aandeel. Heemskerk hield zich in eigen huis GTTC 3 van het lijf. A. Burger en J. Sap wonnen beiden tweemaal, terwijl J. Ales een zege boekte. Rapidity 3 kon met twee spelers bij' PVFN een gelijkspel bereiken. G. Kors liet zich niet kloppen. N. de Jong bracht twee partijen tot een goed einde. Bij de dames deelden Rapidity en TOG de punten. C. Schuijt boekte voor de Be verwijkse ploeg de volle winst, daarnaast kon M. de Goede nog eenmaal winnen. G. Zuiderwijk kon telkens een tegenstand ster geluk wensen. In de andere groep van de tweede klasse behaalde VTC 2 een ruime 2-8 zege op Togido. A. van Keulen behaalde de volle winst. M. Goossens en A. Veerkamp deden het met elk twee overwinningen ook bijzonder fraai. De belangrijkste uitslagen: Heren. Ie klasse: Togido 2Bloemendaal 48; DSB—Rapidity 6—4: TYBB—Hotac 3—7; Pro wano 2—Togido 3 9—1; VGZ—Togido 4 6—4; VTC—Shot 6—4. 2e klasse: Prowano 4Fusia 37; TYBB 3— HBC 3 7—3: Spinneweb 2—DSS/Or. Zw. 5—5: TOG 3—Droste 5—5: VTC 3—Hotac 3 6—4: Heemskerk—GTTC 3 6—4; DSB 3—Bloemendaal 2 - -7;PVFN—Rapidity 3 5—5. Dames 2e klasse: Rapidity—TOG 55; Togido VTC 2 28; BloemendaalTe Zaanen 82. Maandag werden in IJmuiden 12.400 kisten vis aangevoerd, waarvan 170 kisten tong en tarbot, 6 heilbot, 3680 schol, 25 schar, 5 haring, 110 makreel, 4004 schel vis, 1110 wijting, 1270 kabeljauw en gul, 15 leng, 5 haai, 10 ham, 310 koolvis en 140 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 6.00-5.40, gr. tong 6.22-5.82, grm. tong 5.68-5.42, kim. tong 4.70-4.30, kl. tong I 5.26-4.66, kl. tong II 4.83-4.32. Per 50 kilogram: tarbot II 212-130, gr. schol en grm. schol 22-20, kim. schol en kl. schol I 24-20, kl. schol II 35-27, schar 36-27, verse haring 52-50, makreel 27- 12.60, gr. schelvis 56-41, grm. schelvis 52- 37, kim, schelvis 42-24, kl. schelvis I 29- 15, kl. schelvis II 25-15, wijting 20-10, gr. gul 48-40. mid. gul 46-38, kl. gul 31- 17, kl. leng 37-34, kl. haai 54, ham 180- 140, kl. koolvis zw. 34-17, kl. koolvis wit 56-48. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 204-104, gr. koolvis zw. 115-68, gr. koolvis wit 192- 178, gr. leng 88-84. Besommingen, in guldens: KW. 141- 28.200. 136-5860, 167-10.750, 103-6600, 98- 9940. 91-5720, 114-8790, 191-8790, 169-5460, 166-8520, 137-7800, 90-9530, 183-8400, 34- 8160, 186-7210, 226-6760, 28-6430, 164-6230, 119-9970, 128-5620, 146-7330, 51-10.800, 173- 9210, 172-7160. 193-9180, 79-5360. 105-6730, 92-5200, 94-4160, 174-7480, 194-8580. 12- 7060, 152-6240, 160-4670, 178-5580, 17-5840, 162-5950, 24-5830, 63-6250, 40-5920, 110- 4260, 96-5200, 59-5930, IJM. 46-8400, 73- 5440, 81-5280, 204-3060. Aanvoer van dinsdag. Vijftig vaartuigen hebben dinsdag morgen in IJmuiden 6390 kisten vis, 65000 kilogram tong en 11.000 stijve kabeljau wen aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 10 kisten schelvis, 530 wijting, 250 gul en kabeljauw, 750 koolvis, 3200 schol, 70tar- bot, 20 rog en 260 varia. Prijzen van dinsdag. Per kilogram, in guldens: tarbot 5-4.60, grote tong 5.95-5.51, grootmiddel tong 5.81-5.60, kleinmiddel tong 4.72-4.25, tong één 5.01-4.65, tong twee 4.41-4.16. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 112- 104. middel kabeljauw 102-88, grote kool vis 122-104, middel koolvis 75-63. Per tien stuks: grote kabeljauw 88-50, middel kabeljauw 52-37. Per stuk: kreeft 21. Per hoop: rog 51-20. Per 50 kilogram: schelvis een 54, schel vis twee 40, kabeljauw een 44-38, kabel jauw twee 42-40, kabeljauw drie 25-20, koolvis een 32-30, koolvis twee 26-24, grote en middel schol 22-20, kleinmiddel en schol een 25-20, schol twee 40-28, schol drie 31-29, schar 35-21, bot 3,60, gestripte wijting 21-15, dichte wijting 13-10, tarbot 242-146, griet 164-120, kleine kreeft 41-31, kleine kuit 92-72. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond dinsdagmorgen uit 150 kisten schelvis, 30 wijting, 70 gul en kabeljauw en 1700 gis ten import haring. Maandag te IJmuiden aangekomen: Morild, van Hamburg: Egret, Liverpool: Heino, Norrsundet, IJmuiden; John Kruse, Helsingborg; Lydia, Swansea; Charlotte, Mantyluoto; Free Enter prise III, Dover; Aspera, Swansea; Caltex Delf zijl, Bodo; Tilla Doris, Hamburg; Midas. Bor deaux; Comtesse, Manchester; Ragni, Moh i Rana, IJmuiden; Santa Margherita, Liverpool, Zaan dam; Veritas, Rotterdam, IJmuiden. Maandag van IJmuiden vertrokken: Plover, naar Felixtowe; Kylix, Rotterdam; Emma Retz- laff, Brake; Wotan, Dagenham; Loke, Dover, IJmuiden; John Kruse, Antwerpen: Boekanier Colchester; Markab, Waterford; Saint Jacques. Duinkerken; Gronitas, Londen; Container Des- patcher, Bremen; Miss Marietta, Hampton Roads; Ahoy, Rochester, Zaandam; Baltic, Rotterdam. Dinsdag te IJmuiden aangekomen: Libertas, van Rotterdam; Zaanborg, Harlingen. Dinsdag van IJmuiden vertrokken: Thaletas, naar Malta; Stormont, Rotterdam; Morild, Aar- hus; Veritas, Londen, van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het betreffende schip naar of van Amsterdam is gegaan.) (Van onze volleybalmedewerker) Kennemers 1 heeft in een weinig aan trekkelijke wedstrijd Octopus een duide lijke nederlaag toegebracht. Op alle pun ten waren de oranjehemden hun Alk- maarse sportvriendinnen de baas. Ook voor de toeschouwers was er niet veel te genieten. Een wedstrijd dus om maar gauw te vergeten. (15-8, 15-6 en 15-8). ODIN 1 heren heeft het bijna gepres teerd Tyfoon 2 hun tweede nederlaag te bezorgen. Na twee sets van redelijk goed spel van ODIN-zijde keek Tyfoon 2 tegen een 2-0 achterstand aan (15-9, 15-13). Toen ging het plotseling niet meer bij de Heemskerkers. Er werden veel fouten gemaakt. Tyfoon putte hieruit moed zo veel zelfs dat ODIN geen voet meer aan de grond kreeg (4-15). Deze slag is ODIN niet meer teboven gekomen. Ze kwamen in de vierde set niet verder dan 9-15. Dy namo 1 heeft zijn eerste puntje binnen gehaald en wel tegen koploper Schorpioen 1. De kampioenskandidaat nam het veel te licht op en speelde daardoor een slech te wedstrijd. Hiertegenover is Dynamo aan een laatste krachtsinspanning bezig om degradatie alsnog te proberen te voor komen. Het werd 2-2 (15-9. 0-15, 5-15, 15-13). Tyfoon 3 heeft niet veel moeite gehad met VCK 1 3-1 (15-3, 15-11, 10-15, 15-3). Uitslagen dames eerste klas; DEM 2- Kennemers 2 0-3, Dynamo 1-ODIN 1 2-2 Tyfoon 1-VCK 1 1-3. Tyfoon 5 heeft kans gezien zowel Kennemers 2 (2-0) als Smash 3 (2-1) aan de zegekar te binden. Hierdoor blijft Tyfoon 5 in de tweede klas, terwijl beide anderen naar de derde klas verhuizen. De wedstrijd Smash 3- Kennemers 1 was alleen voor de compe titieleider belangrijk (2-0). De uitslagen van de dames tweede klas; Smash 1-Smash 2 3-0, Dynamo 2-Dynamo 3 3-1.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4