Anti-Russische demonstraties in geheel China aan de gang Russen verontwaardigd over Chinese ondankbaarheid VOOR VORSTENHUIS EN VADERLAND P. JONGELING Macbird, hardhandige politieke satire Van dag tot dag El Cordobes blijft stierenvechten Ernest Marples heeft er nu genoeg van Vietnam-bestand ingegaan Goldberg op reis door Zuidoost-Azië Tanzania stelt toezicht in op deviezenhandel Vliegende schotels boven Mexico Joodse schrijver neemt het op voor paus Pius f \P GEREFORMEERD POLITIEK VERBOND telegrammen WOENSDAG 8 FEBRUARI 1967 Verzwakking Brand in restaurant eist 32 levens Machtswellust BARBARA GARSON Kwaadaardige insinuatie Egyptisch lijnvliegtuig niet verongelukt maar uitgeweken naar Jordanië Een gespreksgroep van het centrum voor staatkundige vorming der K.V.P., waarin ook oud-premier Cals meesprak, is tot de conclusie gekomen dat het aanbevelenswaardig zou zijn de K.V.P. te doen streven naar een vaste keuze van partners in het politieke patroon, opdat na eén gezamenlijke programmaformule ring de mogelijkheid van fusie en her vorming van het gehele partijstelsel in Nederland zou kunnen worden bevorderd. Dat is een niet geringe stap in een geheel andere richting, dan de K.V.P. tot voor kort meende te moeten inslaan. Het is, vrij vertaald, een streven naar een christelijk volksfront tegenover een andere groepsvorming, die wel niet ge noemd maar toch verwacht wordt: een linkse concentratie. Nu heeft dezelfde gespreksgroep al met een vastgesteld, dat de tegenwoordige drie confessionele partijen zich niet alle bijzonder goed zouden lenen voor een dergelijke fusie. Men zou daaruit kunnen concluderen dat de wijde christelijke ba sis in ons land niet aanwezig wordt ge acht, althans niet in zo wijde betekenis dat alles wat zich „christelijk" noemt voor de K.V.P. aanvaardbaar zou zijn. De oude tegenstelling tussen r.k. en pro testant bestaat niet meer, de oecumene heeft in dat opzicht heilzaam en „slij pend" gewerkt. Er is echter blijkbaar toch een kloof gebleven, die niet anders kan liggen dan aan de uiterst rechtse kant. Voor zover de termen „links" en „rechts" nog geldig blijven in onze po litieke toekomst, is de neiging van de K.V.P. om zich wat meer naar links te richten toch duidelijker dan bijvoorbeeld een hang naar uiterst rechts, ook al dient dat laatste zich aan onder de christelij ke naam. Aan de kant van de linkse partijen, de socialistische en communistische, broeit uiteraard ook wel het een en ander. Ook daar duiken wensen op die aan een soort „volksfront" doen denken, maar het kan onmiddellijk duidelijk zijn dat met name de P.v.d.A. in haar huidige sa menstelling en invloed niet als geheel in zo'n links front zou passen. Dat ook daar linkser stromingen zich dreigen af te zonderen van behoudender elementen en dus ook een herstructurering zou plaats vinden, maakt de conclusies van de r.-k. gespreksgroep alleen maar interessanter. Een volkomen structurele verandering van het partijstelsel zoals we dat jaren -hebben gekend met een vermindering van het aantal partijen zou de toestand, waarin de massa der kiezers zich in dit tijdsgewricht bevindt, kunnen begeleiden en opvangen.- Een practischer werking der parlementaire democratie zou er de vrucht van kunnen zijn. Wij hebben al eens eerder voorzichtig Iets gezegd over de plannen van ds. Wak ker in IJsselmuiden, om met zijn hele ge meente naar Zuid-Afrika te emigreren uit vrees voor gevaren, die deze wakkere do minee op Nederlandse bodem verwacht. Die gevaren waren voornamelijk: over bevolking, werkloosheid, geloofsvervol ging, en bij dit alles ook nog de bestraf fende hand des Heren. Nu is Zuid-Afrika niet zeer gastvrij voor deze angstige kudde gebleken. Er zal waar schijnlijk niets van komen en dat is jam mer, want alleen de ondernemende domi nee al zou een aanwinst voor Zuid-Afrika zijn geweest. Er zijn echter wel landen, die groepsemigratie niet bezwaarlijk vin den en bijvoorbeeld in Brazilië zou een groep Hollanders onder geestelijke leiding best terecht kunnen, mits zij iets van land bouw en veeteelt weten. Het is te hopen dat de wakkere pionier van IJsselmuiden blijft zoeken en speuren naar een uitwijk mogelijkheid, vooral omdat deze mensen zich blijkbaar in ons land niet gelukkig kunnen voelen. Nog beter ware het, als deze groep door de nieuwe regering (die wij binnenkort indirect gaan kiezen) een minder gevaarlijk Nederland zou worden geboden, waaruit men niet (om welke re den ook) behoeft te vluchten. Maar zoals het in Zuid-Afrika is, wordt het hier natuurlijk nooit. i/\/mAAAf\IWWI/MVW\ftmiAWIWWWWWWWW>AA/WAAAV <IA/y/V|/mymA/W\ftAA/WIAAmW\AAAAAIWWWI/\AAAftA<VAIIAH CORDOBA (AFP) de breoemde Spaanse toreador El Cordobes blijft door gaan met stierenvechten. El Cordobes kwam op zijn besluit om met werken op te houden terug na een gesprek van drie kwartier met een tiental impresario's in zijn woning in Villalobillos. Vermoed wordt, dat de im presario's een belangrijke materiële compensatie hebben aangeboden voor de „waarschuwing van de voorzienigheid" die voor de stierenvechter aanleiding was zijn terugtrekking aan te kondigen. Voor zijn „terugtrekking" had Cordo bes al 90 contracten voor het optreden in het komende seizoen afgesloten. Njet-na- leving van de contracten zou een in komstenderving van ongeveer achtenhalf miljoen gulden betekend hebben. Aange nomen wordt dat zijn inkomsten dit jaar aanzienlijk hoger zullen worden door de herroeping van zijn besluit. i (Vervolg van pagina 1) PEKING (Reuter en AP). Voor een groot hotel in Peking hangt een bord: „Stomme honden van het Rus sische revisionisme worden niet toe gelaten". Deze toon is kenmerkend voor de anti-Russische campagne, die in geheel China wordt doorgevoerd. Rumoerige demonstraties werden ge houden in Oeroemtsji, in de provincie Sinkiang, in Tsjangtsjoen, Mantsjoe- rije, Hangtsjou, Nantsjangi en Tibet. Intussen wordt ook de onderlinge strijd tussen maoïsten en Lioe-aanhangers voortgezet. De officiële propaganda-orga- nen van partijvoorzitter Mao Tse-Toeng hebben de waarschuwing laten horen dat volgelingen van Mao op hun hoede moe ten zijn voor een „paleisrevolutie". In Peking wemelde het van vaanplakbiljet- ten, waarop het Chinese leger ervan wordt beschuldigd de volgelingen van Mao Tse-Toeng te hebben aangevallen. Minister van Defensie, Lin Piao heeft zich sinds eind november van het vorige jaar niet meer in het openbaar vertoond. Terwijl Moskou zich nogal emotioneel, maar voorlopig goed georganiseerd, op verdere acties voorbereidt, waren in een commentaar van het regeringsblad Izves- tia voor het eerst nieuwe politieke accen ten te horen. Verwijzend naar Ameri kaanse uitlatingen, werd daarin gezegd dat de chaos in China de verdedigings kracht van de communisten in Vietnam zou verzwakken, omdat het transport van Russisch materiaal en Russische technici naar Noord-Vietnam (via China) in ge vaar is gekomen. In hoeverre zich op dit terrein al moei lijkheden voordoen, kan niet worden (Van onze correspondent) LONDEN. De Britse Conservatieve Par tij heeft opnieuw een flinke klap gekre gen. Ernest Marples, de vroegere minis ter van Transport, wil niet meer mee werken aan de hervorming van de par tij. Edward Heath, de leider van de conser vatieven, geniet op 'het ogenblik minder sympathie bij het volk dan sir Alec Douglas Home ooit heeft gehad. De lei der van de oppositiepartij krijgt naast zijn salaris als kamerlid uit de schatkist 50.000 gulden om loyale oppositie tegen de regering te voeren. Vele conservatieven tonen zich zeer be zorgd over het feit dat hun partij zelfs met de grote werkloosheid van 600.000 mensen niet hoger staat aan geschreven bij de kiezers. vastgesteld. Het is echter al opmerkelijk dat Moskou van dit soort moeilijkheden openlijk melding maakt. Tegenover de geruchten dat binnenkort het gehele personeel van de Russische ambassade Peking zal verlaten, staat ech ter het feit dat nieuw „technisch ambas sadepersoneel" uit Moskou naar Peking is vertrokken. Het moet de plaatsen gaan innemen van de Chinezen die na de sta kingen en protestdemonstraties door de Russen niet meer werden toegelaten ,toen zij hun werk in de ambassade hadden willen hervatten. »u>- MKt SAIGON (AP) Vandaag is in Viet nam het boeddhistische nieuwjaarsbestand begonnen. Het vier dagen opschorten van de vijandelijkheden kon wellicht een eer ste stap zijn op weg naar vrede. De Vietcong is van plan een bestand van zeven dagen te eerbiedigen. Langdu rige onderbreking van de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam zou bovendien de sleutel kunnen vormen tot een langere wapenstilstand. Volgens een Amerikaanse woordvoerder zou de Vietcong tweemaal binnen twee uur het vuur hebben geopend op patrouil les Amerikaanse parachutisten na het in gaan van het bestand. WASHINGTON (AP). Arthur Gold berg, de Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties, gaat een grote reis maken door „vele landen in Zuidoost- Azië". „Het is een reis om feiten te verzame len voor de president over de politieke en economische ontwikkeling van de te bezoeken landen", aldus Goldberg. „Ik ga niet op vredesmissie", zei Gold berg. Goldberg zal onder meer een be zoek brengen aan de Philippijnen om daar een bijeenkomst toe te spreken van alle Amerikaanse ambassadeurs in Zuidoost Azië. 'De Chinese eis, dat de Russische diplomatieke staf in Peking op het ambassadeterrein moet blijven, om dat anders de veiligheid niet kan worden verzekerd, heeft nn Moskou aanleiding gegeven tot een grote demonstratie voor de Chinese am bassade. Op spandoeken stond te lezen „Stop de provocaties tegen het Russische volk". DAR ES SALAAM. (REUTER) Tan zania, dat maandag alle buitenlandse ban ken heeft genationaliseerd, heeft gisteren toezicht ingesteld op de deviezenhandel met zijn twee deelgenoten in de Oostafri- kaanse gemeenschappelijke markt, Ke nia en Oeganda. Handelstransacties val len niet onder de nieuwe bepalingen die het Tanzaniaanse ministerie van finan ciën heett bekendgemaakt. Een woord voerder .van de Bank van Tanzania zei te hopen dat de maatregel tijdelijk zal zijn. Naar verder werd vernomen, was de laatste, die maandag een bezoek bracht aan president Julius Nyerere van Tanza nia, voordat deze de nationalisatie van de banken in het land bekend maakte mr. D. Stikker. Deze was in Dar Es Salaam voor een bezoek van vijf dagen in het ka der van een studiereis in opdracht van de VN-organisatie voor handel en ontwikke ling (UNCTAD) met als doel onderzoek van de rol die de particuliere onderne ming speelt in ontwikkelingslanden. MEXICO (AP) Mexicaanse kranten meldden dat het hoofd van de politie en talrijke inwoners van de stad Ensenada dinsdag, voor het aanbreken van de dag, negen niet-geïdentificeerde vliegende voorwerpen hebben gezien. De „voorwerpen" waren langwerpig en hadden gekleurde lichten. Ze waren en kele minuten te zien, verdwenen toen met grote snelheid oostwaarts en keerden een uur later terug. Ze bleven toen enige tijd volkomen stil in de lucht hangen en ver dwenen daarna opnieuw met grote snel heid. MONTGOMERY (AP) In Montgo mery in Alabama zijn dinsdagavond zeker 32 mensen omgekomen nij een brand in het dakrestaurant op een elf verdiepingen hoog flatgebouw. Toen de brand op zijn hevigst was, raakte een aantal brandweer lieden tussen twee verdiepingen ingeslo ten toen een lift vast kwam te zitten. Zij konden ontsnappen door langs een van de kabels van de lift te klimmen. ADVERTENTIE (Van onze correspondent) Is president Johnson een gewetenloze huichelachtige schurk, die zon der blikken of blozen zijn rivalen uit de weg ruimt en weerbarstige volken van de kaart veegt? Was president Kennedy een machtswelluste ling, die beoogde een Kennedy-dynastie op Amerika's nog niet bestaande troon te verheffen? En is Bobby Kennedy dag en nacht in de weer om het regime-Johnson omver te werpen om zelf aan de macht te komen en zijn de meest drastische middelen hem niet te kras voor het bereiken van zijn doel? Wie deze vragen volmondig, aarze lend of ten dele met „ja" beantwoordt, zal veel plezier kunnen beleven aan „Macbird", dat binnenkort op de plan ken van het Village Gate Theater in New York zal worden opgevoerd, en dat in boekvorm een groot succes is bij de „new left", de beweging van voornamelijk jongeren in de VS, wel ker critiek op de Amerikaanse samen leving en politiek gelijk staat aan volstrekte onderwerping ervan. Wie, zoals uw correspondent, voor een goede politieke satire wel te vin den is, maar daarnaast toch bezwaren heeft tegen insinuaties en critiek, die het hele Amerikaanse politieke leven als doortrapt, corrupt, gewetenloos en verwerpelijk afschilderen, zal enige moeite hebben „Macbird" onbezwaard te genieten. Het stuk, dat geschreven is door Barbara Garson die nu in New York woont maar afkomstig is uit Berkeley in Californië, zaagt namelijk vaak planken van onmiskenbaar dik hout. Het geheel is een parafrase van Sha- kespeares „Macbeth", dat in opzet en tekst vaak op de voet wordt gevolgd. Met veel vernuft en soms met be paald uitstekende invallen heeft Bar bara Garson Shakespeare geparafra seerd, zodat koning Duncan van Schotland l?ij haar als president Ken O'Dunc uit de bus komt, de prinsen zijn nu broers van de president: Ro bert en Teddy en generaal Macbeth is als Macbird vice-president. Kenmer ken van Macbird zijn dat hij meestal vergezeld gaat van een handlanger, dat hij een vrouw, lady Macbird, bezit en twee dochters en dat hij de ordinaire manieren heeft van de typische usur pator. In plaats van de Schotse edellieden in „Macbeth" voert Barbara Garson een paar politici ten tonele, 'zoals de Earl of Warren (de president van het Amerikaanse Opperste Gerechtshof, de man naar wie het rapport over de moord op Kennedy genoemd is, heet Earl Warren), lord Stevenson the Egg of Head („eihoofd" is een bekende minachtende uitdrukking in Amerika voor „intellectueel"), lord MacNgmara en the Wayne of Morse (de felste cri ticus in de senaat van het regerings beleid in Vietnam is senator Wayne Morse). Net als „Macbeth" gaat het stuk over de machtswellust van Macbird, die hem ertoe brengt president Ken O'Dunc te laten vermoorden als deze in zijn staat op bezoek is. Macht brengt het hem wel, maar onverdeeld geluk niet. Want precies als lacjy Mac beth raakt lady Macbird enigszins van slag en waart met haar dochters door de presidentiële woning, klagend over de onuitroeibare bloedgeur, die vol gens haar aan alles kleeft. Macbird zoekt daarvoor een oplos sing, niet door Shakespeare's ara- bisch reukwerk aan te laten voeren, maar.(uitstekende vondst) door een nationaal verfraaiingsprogramma op stapel te zetten, waardoor geurende bloemen lady Macbird zullen begroe ten, waar zij maar komt. Barbara Garson volgt ook in de af loop van haar stuk het klassieke voor beeld. Macbird hoort van de drie hek sen (een beatnik, een black muslim en een socialist oude stijl) dat hij niets te vrezen heeft van enig man met hart en bloed en dat zijn troon niet zal wankelen, zolang brandend hout niet vt «ti r« c rw t «wouw* tV k**" imniiiwiimïi Johnson als de op macht beluste Macbird. naar Washington komt. Die voorspel ling komt uit. Macbird's einde komt als rebelse ne gers alle bomen in Washington in brand steken en als Robert O'Dunc Macduffiaans onthult dat zijn vader met vooruitziende blik al zijn kinde ren al als baby's het hart heeft uitge rukt en ervoor in de plaats een preci- sie-apparaat monteerde, bij welke ope ratie het plakkerige bloed meteen ver vangen werd door een lauwe anti-sep tische vloeistof. Na deze onthulling hoeft Robert zijn speer niet eens meer te gebruiken om Macbird de genadestoot te geven. De tyran valt om en overlijdt aan een hartaanval. Opvolger Robert bewijst dat hij voor Macbird niet onder doet in hypocrisie en opportunisme. Onmid dellijk spreekt hij verslagen: „Macbird, onze briljante leider, is niet meer. Een tragische wending vol noodlottige smart, vrienden, maakt mij uw president op deze bange dag". Woorden, die Mac bird sparak na de dood van Ken O' Dunc. Het stuk springt dus bepaald niet zachtzinnig om met Amerika's politici en de Kennedy's (O'Duncs) komen er niet beter af dan de familie Macbird Johnson. In Barbara Garson's ogen zijn alle op het Witte Huis beluste poli tici kennelijk even doortrapt en gewe tenloos en het verschil tussen de har teloze en bloedeloze O'Duns en de moorddadige, hypocriete, handen pom pende en schouders slaande Macbird is volgens haar blijkbaar marginaal. Het meest dubieuze aspect van het stuk is dat het (volgens criticus Mac- Donald in een enthousiaste recensie van de satire in de New York Review of Books een gevolg van Barbara Gar son's getrouwe volgen van de hande ling van Macbeth) president Macbird de hand laat hebben in de dood van Ken O'Dunc zowel als van diens zo genaamde moordenaar als ook van lord Stevenson the Egg of Head. Hier wordt de satirq kwaadaardige insinua tie. Goede vondsten in „Macbird" zijn er daarentegen ook. Bijvoorbeeld dat de ooggetuige van de moord op president O'Dunc, die zegt de feiten te willen weten, naar de televisie gaat kijken. Of de grap dat de soldaten der Ver enigde Staten over de wereld probe ren te verbreiden niet' de Pax Ameri cana, maar de Pox Americana is. Of het toekomstideaal van president Mac bird voor zijn miljoenen: the smooth society, de gladde gemeenschap, waar in iedereen „een huis, een auto, een gezin, een privé psychiater en een hond" zal hebben en waarin het hele land een tuin zal zijn, „netjes be snoeid en omhaagd". En tenslotte de passage, ditmaal ont leend aan een ander toneelspel van Shakespeare, waarin lord Stevenson het „eihoofd" aan het filosoferen slaat: „te zien of niet te zien? dat is de vraag./ is 't wijzer als staatsman d'- ogen te sluiten voor grof bedrog van vuige leugenaars, of te protes teren tegen een slecht regime en, dit doende, voorgoed een eind te ma ken aan hoop van binnenuit ver- and'ring na te streven". Het bijzondere van het boek „De laatste drie pausen en de joden", dat de auteur Pinchas E. Lapide (Uitg. W. de Haan, Hilversum), op verzoek van de Nederland se uitgever schreef en dat verkocht is aan Amerikaanse, Engelse, Franse, Ita liaanse, Duitse en Spaanse uitgevers is het feit, dat een Israëlische auteur en diplomaat in een zeer kritische verhan deling ovar de verhouding tussen het Va- ticaan en de Joden een geheel nieuw licht werpt op de zo omstreden Pius XII. Pinchas E. Lapide schreef in 1936 enke le artikelen, waarin hij partij trok voor Pius XII. Ze werden in en buiten Israël in verschillende kranten gepubliceerd. ,Ik verloor er een aantal vrienden mee, maar ondervond ook veel begrip en sym pathie voor mijn streven. Als orthodoxe jood kon ik niet anders handelen. Pius XII heeft meer joden gered dan alle andere kerkelijke autoriteiten samen en ook meer dan alle politici van het westen sa men," aldus de auteur. Omdat krantenartikelen geen lang le ven hebben, begon Lapide in 1963 aan zijn boek De Laatste Drie Pausen En De Joden. Doordat hij zowel Pius XII als Johannes XXIII persoonlijk kende, was hijzelf heel nauw bij dit alles betrokken. Tegen de achtergrond van de verhouding jodendom-christendom, zoals die vanaf de eerste eeuwen van het christendom is ontstaan, en van het uitééngroeien van beide godsdiensten in latere eeuwen (paus Johannes sprak niet voor niets over de „vele eeuwen van verblinding", die ach ter ons liggen), laat Lapide de figuren zien van de laatste drie pausen: Pius XI, Pius XII en Johannes XXIII en hun, slechts zeer ten dele geslaagde, pogingen om de joden in bescherming te nemen te gen de uitroeiingspolitiek van de nazi's zowel in Duitsland als later in de bezette gebieden en hun pogingen om een nieuw gesprek tussen de kerk en Israël te be ginnen. Dit boek is een menselijk document, dat een geheel nieuw element vormt in de discussie rond Pius XII. Het Engelse manuscript werd in het Nederlands ver taald door Margriet F. M. de Sain. De heer Lapide is verbonden aan het persbureau van de minister-president in Jeruzalem. Om de interkerkelijke toena dering te bevorderen, die zijns inziens de enige garantie is voor de wereldvrede, pu bliceerde hij „A Pilgrim's Guide to Israel". BEIROET, (Reuter en AP) Een Egyptisch lijnvliegtuig dat naar gisteren werd gemeld boven de woestijn zou zijn verongelukt, is veilig geland in de Jor daanse stad Amman. Egypte stelt Jordanië verantwoordelijk voor de behouden terugkeer naar Egypte van het „Antonov"-verkeersvliegtuig dat met 41 passagiers en vier bemanningsle den op weg was van Cairo naar Hurghada. De minister van Buitenlandse Zaken Riyad heeft de Jordaanse ambassadeur op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Cairo ontboden en hem gezegd dat het toestel tot landen in Amman was gedwon gen. Het Egyptische ministerie van Voor lichting deelde later mee dat een Egypte naar, Riyad Kamal Haggag genaamd, die volgens Jordanië officier bij de Egyptische inlichtingendienst was en die met een Egyptisch militair toestel naar Jordanië zou zijn gevlucht, niet tot de inlichtingen dienst-behoorde en deel uitmaakte van de inzittenden van het Egyptisch verkeers vliegtuig. Hij zou in Egypte zijn gearres teerd voor moord. Nadat Jordanië had bekendgema'akt dat een kolonel van de Egyptische geheime dienst met een andere groep officieren in Amman politiek asiel had verzocht, werd medegedeeld dat het vermiste vliegtuig behouden was teruggevonden. Gedrost. De politie van Zuid-Afrika zocht dinsdag naar drie blanke bemannings leden van het Amerikaanse vliegkamp schip Franklin D. Roosevelt die ver mist werden toen het schip maandag uit Kaapstad vertrok. Ze waren niet aan boord. Gratis land. Umbrië, een van de arm ste en schilderachtigste streken van Italië, gaat gratis land geven aan bui tenlanders die er een vakantiehuis wil len bouwen. Het plan heeft tot doel wat meer welvaart in het gebied te brengen. Ontploffing. Een man werd gedood en vijf mensen werden gewond in het Duitse Neuss toen een gasontploffing een flatgebouw verwoestte. In het ge bouwd woonden acht gezinnen. Er is zo goed als niets van het gebouw over. Top-prestatie. Vijf Westduitse bergbe klimmers hebben het afgelopen week einde de 7.035 meter hoge top van de Aconcagua, eeh berg in Argentinië, be reikt na op een hoogte van 6000 me ter proeven te hebben genomen om de reacties van de mens op dergelijke hoogte na te gaan. Smartegeld. Een rechtbank in Venetië heeft dinsdag in hoger beroep bepaald dat drie artsen en een verpleegster een patiënt elf miljoen lire (ruim 600.000 gulden) moeten betalen, omdat diens onderarm moest worden geam puteerd als gevolg van een verkeerde injectie. Sneeuw. In New York is dinsdag de noodtoestand afgekondigd na een hevi ge sneeuwstorm, die in de oostelijke sta ten van de V.S. heeft gewoed. Het lucht- vaartverkeer van de vliegvelden van New York, Washington. Philadelphia en Boston moest worden gestaakt. In New York zijn enige honderden auto's ge strand. Alle scholen zijn gesloten. Mislukte stunt. Een stuntvlieger is dins dag tegen een toren op de kust van het Braziliaanse Porto Alegre gevlo gen. Zijn toestel viel brandend temid den van baders in zee. Vijf van hen werden gedood en vijf gewond. De vier inzittenden van het vliegtuig vonden de dood.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3