Picasso-expositie een eigen accent 1; 1 BmBl Bij de dood van Teirlinck, Europese Vlaming een BIESHEUVEL DAM PO 1 I Toegangsprijs wordt drie gulden Vijf schrijvers in Praag van blaam gezuiverd RTN-hoofdbestuur geeft zijn fiat m Don Kozakkenkoor verkouden i Alleen beginselpolitiek is duidelijke politiek WOENSDAG 8 FEBRUARI 196 7 9 Danser Patrick Belda bij auto-ongeluk omgekomen Dirigent Franz-Paul Decker benoemd in Montreal Schrijver Wasch overleden I i LITTERAIRE KANTTEKENINGEN Mister Roberts C. B. De radio geeft donderdag Televisieprogramma' s Ook schaatsreportages via de radio Brabantse radio-omroep (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Op de over zichtstentoonstelling van Picasso in het Stedelijk Museum in Amsterdam zullen in ieder geval 122 schilderijen uit alle perioden en 50 tekeningen en gouaches te zien zijn. De verwachting is dat nog tien schilderijen uit Rus sisch, en vier uit Tsjechisch bezit aan de collectie zullen worden toege voegd. Definitieve toezeggingen uit Moskou en Praag ontbreken nog. De tentoonstelling wordt op zaterdag 4 maart geopend en zal tot 30 april te bezichtigen zijn. De directie van het Stedelijk Museum overweegt op het ogenblik het museum ook op woensdagavonden open te stellen voor bezoekers van de Picasso-tentoonstel- ling. Wegens de hoge kosten van de in richting van de overzichtsexpositie zal de toegangsprijs op 3 worden gesteld; be zoeken tegen gereduceerde tarieven zul len tot een minimum beperkt worden. Behalve werken die op de grote Parijse Picassotentoonstelling te zien zijn geweest zullen op de expositie in het Stedelijk Mu seum 17 andere werken te zien zijn, af komstig uit Zwitserse, Westduitse en Nederlandse collecties. Picasso heeft uit zijn eigen collectie veertig schilderijen en alle op de tentoon stelling aanwezige tekeningen en gouaches ter beschikking gesteld. Hier bevinden zich nog vrijwel onbekende werken onder zoals de Pansfluit (1923), de Menines (1957) en het Déjeuner sur l'herbe (1960). HOOGTEPUNTEN van de tentoonstel ling worden: de Acrobatenfamilie (1905) uit Gothenborg, het portret van Gertrude Stein (1906) uit New York, het portret van Uhde (1910) uit Londen, l'Aficionad (1912) uit Bazel, de Drie vrouwen aan de bron (1921) uit New York, de Dans (1925) uit Londen, het Modistenatelier (1926) uit Pa rijs, het Tekenende Meisje (1935) uit New York, de Vrouw voor de spiegel (1937) uit Düsseldorf, de Nachtelijke visserij (1939) uit New York, de Aubade (1942) uit Parijs de Eerste stappen (1943) uit New Haven en de Meisjes aan de Seineoever (1950) uit Bazel. Evenals in Parijs zal in Amsterdam Picasso's felle aanklacht tegen de oorlog, .Guernica" ontbreken. Dit schilderij hangt in het Museum of Modern Art in New York en mag wegens de staat waarin het verkeert niet uitgeleend worden. In de expositie in het Stedelijk Museum in Amsterdam zullen de kubistische periode, waarin Picasso zijn eigen taal vormde en de jaren juist voor, tijdens en direct na de laatste wereldoorlog, waarin hij zijn houding ten opzichte van de maatschap pij en zijn naaste omgeving het schehpst heeft geformuleerd, een sterk accent krij gen. Eeveneens wordt bijzondere aan dacht geschonken aan de „rose" en „blau we" periode (tot 1906) van de kunstenaar. PRAAG (AP). De gevangenisstraf fen tegen vijf Tsjechische schrijvers die opgelegd werden in de periode van Sta lin, zijn officieel geannuleerd door het Tsjechoslowaakse hooggerechtshof, dat van mening is dat hun activiteiten niet aangemerkt kunnen worden als misdadi ge handelingen. Het verklaarde alle be klaagden onschuldig op alle punten. Dr. Jozef Knap, Frantisek Krelina, dr. Be- drich Fucik, Vlaclav Prokupek en Jan Langer werden in 1952 veroordeeld we gens tegen de staat gerichte activitei ten". Vorig jaar zomer heeft een regionaal hof in Brno de schrijvers Jan Zahradni eek, dr. Zdenek Kalista, Ladislav Kuncir en Frantisek Kadrnka niet schuldig ver klaard aan soortgelijke beschuldigingen. Enige tijd geleden zijn alle schrijvers uit de gevangenissen vrijgelaten. (Van onze correspondent) BRUSSEL De danser Patrick Belda, verbonden aan het Ballet van de Twintig ste Eeuw van Maurice Béjart, is omgeko men bij een auto-ongeluk in Noord-Frank rijk. Zijn vrouw, de eveneens aan het bal let verbonden Laura Proenca, een van de vertolksters van de Julia-rol in het ballet naar Berlioz' Romeo en Julia, werd licht gewond. Patrick Belda, die Zwitser van geboorte was, debuteerde op twaalfjarige leeftijd bij Béjart te Parijs. Op zijn zestiende, na een studie aan het Parijse conservatorium, sloot hij zich aan bij het ballet van Béjart en hij kwam later met hem mge naar Brussel. In 1961 trad hij ook voor het eerst als choreograaf op. In vrijwel alle grote balletten heeft hij de laatste jaren gedanst. Zijn laatste rollen waren Mercuzio in Ro meo en Julia en de „Jongeman" in het bal let naar „De Vogels" van Aristophanes. MONTREAL. De 43-jarige Keulse diri gent Franz-Paul Decker, sedert 1962 ver bonden aan het Rotterdams Filharmo nisch Orkest, is benoemd tot muzikaal directeur van het symfonieorkest van Montreal. Hij volgt Zubin Mehta op. die deze functie zes jaar heeft bekleed. Dec ker heeft als gastdirigent het openings concert geleid op de Brusselse wereld tentoonstelling van 1958. In Leerdam is op 81-jarige leeftijd over leden de letterkundige Karei Johannes Hendrik Wasch. De heer Wasch, directie-secretaris der Koninklijke Nederlandse Glasfabrieken en conservator van het Nationale Glasmu seum te Leerdam, heeft tussen de jaren 1920 en 1940 verscheidene romans en ge dichten geschreven, terwijl in binnen- en buitenlandse periodieken ook artikelen van zijn hand zijn verschenen over glas. ADVERTENTIE Het hoofdbestuur van de nationale om roepstichting Radio en Televisie Neder land (RTN) heeft in een vergadering te Den Haag opnieuw zijn vertrouwen uitge sproken in het door het dagelijks bestuur gevolgde beleid. Het hoofdbestuur heeft goede verwachtingen van de toekomstige ontwikkeling van de samenwerking in de AVRO-nieuwe-stijL f ill JE K Ss^jiiss* HET ZEGT niet genoeg, het is niet genoeg, bij de dood van Herman Teir linck te herhalen dat hij tot de groten, tot de grootsten behoorde die aan Vlaanderen, aan het „Vlaamse genie", aan de Vlaamse taal, de stuwkracht gaven van het réveil. „Laten we ons huis openstellen naar alle zijden en Vlamingen zijn om Europeeërs te wor den": die wekroep van August Ver- meylen vond in Teirlinck een vèr- dragende weerklank. In de impressio nistische jaren van zijn jeugd had hij, evenals zijn Linkebeekse schilders vrienden Rik Wouters, Willem Pae- rels, Edgar Tijtgat en de onvolprezen Louis Thévenet met het penseel, de woorden laten bloeien met een on stuimigheid en zinnelijke weelderig heid, die stellig niet vrij waren van „het artistieke strikje" en „het nutte loze tooisel", maar als woordkunst uitdrukking gaven aan een wil om uitbundig te leven en gelukkig te zijn. Het was voor die tijd betoverend, het was bekoorlijk, het was schoon, maar niet waar genoeg om de vloedgolf van ie eerste wereldoorlog te kunnen weerstaan. Teirlincks wereld bleef weliswaar „een wonderbare wereld", maar de catastrofe van 1914 had het andere" in hem wakker gemaakt: de vraag naar de zin van dat wonder baarlijke, onvatbare; het bewustwor- den van het duistere, bedreigende in de krochten van de menselijke ziel; de erkenning van de tegenstrijdige krachten die in het leven werkzaam zijn. Toen, in die jaren, werd dunkt me Teir linck zich van zijn dualisme, van zijn tweepoligheid bewust. Hij was, hij bleef de gelukzoeker, maar één die de moed had gevonden om zijn tegenspeler tege moet te treden, zijn demon, zijn belager, zijn krachtsbron ook: de „smartelijke ein digheid", de „fatale onvolmaaktheid". Leven is veranderen, onvoltooid blijven, sterven en worden, worden en sterven: vandaar dat Teirlinck de „Vlaamse Pro teus" werd, die zoals Goethe van zich zelf getuigde al lang in een nieuwe huid was gekropen als men nog aan zijn oude trok. Levensgeluk en doodsbewust zijn, natuurkracht en cultuur, zinnelijke lust en geestelijke klaarheid, demon en engel, duistere drift en wakker geweten tussen die uitersten sprongen de vonken heen en weer. Hij maakte er als een Pro metheus de mensen uit die zijn werken bevolken ,hij bouwde er 'n vormenwereld van waarin hij zich kon verschansen, hij speelde er als machtig acteur in de men selijke tragedie zijn existentieel gekozen rol ïhee, steeds dieper doordrongen van de vëelvormigheid, méér nog van de uit zonderlijkheid van alle leven en levens verschijnselen. RUPER SöRGE uit „Het ivoren aapje", de argeloze en kwetsbare Johan Doxa, de epicuristische levensverliefde Meneer Serjanszoon, de scharlaken Thijl uit „De Nieuwe Uilenspiegel", de heerszuchtige Marie Speermalie, de hartstochtelijk be zeten De Lamarache uit „Rolande met de bles" die aan zijn passie ten gronde gaat, de oernatuur Klaus uit „Het gevecht met de engel", die zichzelf rechtende Hen ri M. uit „Zelfportret of het galgemaal' Teirlinck was al die romanfiguren niet omdat hij hen schreef, hij schreef ze omdat hij hen was. Hij kende de eeuwige kracht van het stille gesternte, het be drijf van den kwade, de oerstilte en het oergeweld van 't Zoniënwoud, het gecivi liseerde stadsleven met zijn donkere ver borgenheden en hij kón dit alles kennen omdat hijzelf zo'n onbepaalbare, myste rieuze grootheid was, wiens samengesteld heid zich niet in één beeld laat samen vatten. Daarin juist, in die complexiteit, in die „tegenstrijdigheid", was hij Europees, hoe zeer ook Vlaming en als Vlaming verbon den met de eeuwen overkoepelende tradi tie van zijn land, de kiemende aarde, de middeleeuwse volbloedigheid en onmid dellijkheid, het bloed van zijn vaderen, Herman Teirlinck Maar méér dan Vlaming was hij omdat hij wortels in alle tijden had, in de barok- geest van de zestiende-eeuwse manië risme niet het minst en zelfs in het exis tentialistische levensgevoel dat door Sar tre's analytische geest in zijn gronde loze diepte gepeild zou worden. Teirlinck is bij mijn weten van die zijde nooit be naderd, maar het zou tot verrassende ont hullingen leiden als zijn latere werk exis tentialistisch ontleed werd. „Ik besta": dat was, ondanks alle religieus-pantheïs tische verwevenheid met de natuur, de zekerheid waarop hij zich in zijn „Mono loog bij nacht" met nadruk beriep. „Ik ben een alleenstaande ik", „ik ben ik" dat was de centripetale kracht die hem in de overrompelende veelheid van zijn onzekerheden een vast punt verschafte. Maar wie, wie is die „ik", wie was Teir linck voor zichzelf, wie was hij in zijn menselijke en creatieve verhouding tot het mens-zijn in het algemeen? Hij is die vraag niet ontweken, hij heeft zich in de meest karakteristieke gestalten uit z'n oeuvre in de diepte van die authen tieke vraag gewaagd, in weerwil van zijn Hoewel: „ik meen dat ik mijn geluk pluk aan een leven dat, door zijn smartelijke eindigheid in de dood, mijn recht op ge luk verhoogt" dat schreef hij ongeveer een jaar na het genadeloos-eerlijke, bo rende „Zelfportret of het galgemaal", dat chronologisch dus aan de verzoenende le vensbevestiging van de „Monoloog" voor afging, maar in de psychische orde der levensgevoelens van beslissende beteke nis is en Teirlinck tot een nog grootser schrijver maakt dan de auteur van het epos van het Zoniënwoud, een nog moedi ger schrijver dan de auteur van „Rolande". Wie was, wie is Henri M. uit dat „Zelf portret"? Bedoeld, opgezet als een „leven- bericht", een autobiografische schets waarmee het eerste deel van zijn Verza melde Werken zou worden geopend, groei de deze „zelfbeschouwing" uit tot een „galgemaal", een tweegesprek tussen schrijver en schrijversgestalte, een requi sitoir van een aanklager tegen een in staat van beschuldiging gestelde, tussen Teir linck en zijn alter ego Henri M. Het boek, de „roman", was „geen geroman- ceerde autobiografie" Teirlinck ver klaarde het nadrukkelijk^ maar „onder de willekeurige vermomde werkelijkheid zit de harde onverbiddelijke waarheid, net voldoende gesluierd om de schaamte van de biechteling te verschalken". Dat was nauwkeurig geformuleerd: niet het „wat" telt, maar de verhouding van de schrijver, van de mens in de schrijver tot dat „wat". En die verhouding was er een van een ontleding van 'n authentiek wezen", van een mens in zijn existentiële benardheid. Opnieuw, en met indringende liefde, toon de Teirlinck zijn verbondenheid met het lot van „elckerlyc" ,van de mens in zijn strijd met de schijn en op zoek naar zijn waarheid, naar de zin van zijn doen en laten, van het bestaan, van de menselijke conditie. HENRI M. heeft gedurende zijn zeven tig levensjaren met alle kunstgrepen van zijn levensvirtuositeit de dood verschalkt, een schijnbeeld opgesteld, de rol van de zinnelijke genieter gespeeld. Hij is de Het Don Kozakkenkoor onder lei ding van Serge Jaroff gaf gister avond een voorstelling in het Am sterdamse Concertgebouw. Het be roemde koor maakt een tournee door Nederland werkelijkheid ontvlucht in het spel van zijn verbeelding, hij ontweek de verant woordelijkheid door het raffinement van zijn briljante sofismen, hij onttrok zich aan de schuld door een tot niets ver plichtend medelijden, hij vervalste zijn verlangens om schoon te leven, hij heeft met diabolische redekunst het kwaad goedgepraat, zijn menselijk falen gemas keerd zoals hij, moe en oud en onttakeld zijn verval camoufleert met kosmetische middelen, en nu hij bij het naderend einde door de aanklacht van zijn genade loze beschuldiger in de diepte van zijn leven ziet, wordt hij gewaar dat hem één waarheid is gebleven: die van dé on ontwijkbare dood. „Ge treedt aan. Gi, zijt bereid de god-in-u een handje toe te steken. Ge maakt aanstalten om het on ooglijk noodlot aan te schminken voor een onafwendbaar drama, waarin ge toch wat (de duivel weet hoe!) veinst te mogen brokkelen. Ge waant u het grein tje zout dat een te slappe soep moet prikkelen kortom, ge neemt risico's Tot op uw sterfbed zult ge risico's ne men Neen, dat was geen autbbiografie. Het was de menselijke conditie die ook hém mede bepaalde, waarmee Teirlinck zijn Henri M. confronteerde. En wanneer men met dit beeld voor ogen terugziet op het machtige oeuvre, dat onder zijn schep pende hand tot stand kwam, staat daar een levenswerk van Europees formaat van groot-menselijke allure, dat „de tijd zal overleven, omdat het buiten de tijd staat als getuigenis-de-profundis van het algemeen menselijke. C. J. E. Dinaux „De Stunt". De Lurelei-musical „De Stunt" zal worden geregisseerd door de jonge televisie- en toneelregisseur John van de Rest. De hoofdrollen zullen worden gespeeld door Jasperina de Jong en Willem Nijholt. Twee regisseurs met een langjarige filmervaring hebben gewerkt aan de mari neklucht „Mister Roberts", gebaseerd op het toneelstuk van Thomas Heggen en Joshua Logan. Oorspronkelijk was John Ford voor de regie aangezocht, maar toen deze in het vak vergrijsde veteraan de buitenopnamen van de film nagenoeg be ëindigd had, werd hij ziek en werd zijn plaats ingenomen door Mervyn LeRoy. Ondanks beider inspanning is er toch niet veel meer dan een conventioneel oorlogs blijspel ontstaan dat zich voornamelijk be zighoudt met de ruzie tussen marine-luite nant Roberts (Henry Fonda) die overge plaatst wil worden naar het gevechtster rein en zijn kapitein (James Gagney) die hem vast wil houden op de „Reluctant", een kleine vrachtboot die voor de ravitail lering van de vloot ergens op de Stille Zuidzee gestationeerd is. Roberts is de po pulaire man aan boord en nagenoeg de hele bemanning staat achter hem in zijn lijdelijk verzet tegen de harde en onrede lijke gezagvoerder. De onderlinge tegen stellingen die in plagerijen van allerlei soort tot uitdrukking komen, worden op den duur wat nadrukkelijk en afgezaagd, maar als het zover is, brengt een luid ruchtig verlof van de verveelde beman ning van de „Reluctant", doorgebracht op een Zuidzee-eiland met schilderachti ge bevolking, wat afwisseling. In de bij rollen zien we een verzorgde scheepsdok ter van William Powell en een jeugdig marine-officiertje van Jack Lemmon die met dit rolletje ongeveer zijn carrière als blijspelacteur begon. Nederland 1. Het kinderprogramma van de VARA bestaat uit een aflevering van het tienerprogramma „10 plus". Het avond programma begint onder meer met een aflevering van Mona en Openbaar Kunst bezit, gewijd aan de schilder Jeroen Bosch. Hierna een aflevering van de jeugdserie „Mijn vrienden in de wereld." Na het journaal en een uitzending van de Libera le Volkspartij de hoofdfilm „Mister Ro berts." Na de film een schakelprogram ma van de NTS, waarin aan de KVP ADVERTENTIE ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ EVANGELISCHE VOLKSPARTIJ HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Gramm.muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Actualiteiten 8.15 Gram.muziek. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Gramm.muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gramm.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 12.00 Lichte orkestmuziek. 12.55 Beurs. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 le zing. 12.40 Dansmuziek. 13.00 Nws. 13.10 Journaal. 13.30 Moderne liederen. 14.00 Klas sieke en moderne muziek. 14.15 Praatje voor de huisvrouw. 14.30 Lichte orkestmu ziek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Voordracht. 16.25 Actualiteiten. 18.20 Uitzen ding van de K.V.P. 18.30 Operette. 78.55 Ge sproken brief. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Sitar, radiotijdschrift voor gitaristen. 19.30 Mens en Bijbel. 19.55 Kerk veraf en dichtbij. 20.00 Nws. 20.05 Moderne en semi-klassieke muziek. 22.00 Moderne en klassieke liederen. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Gramm. muziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Gramm.mu ziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Ka mermuziek. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Aubade. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Lezing. 11.45 Informa tie uit de bollenstreek. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Nws. 12.40 Actuali teiten. 13.00 Pro memorie. 13.05 Klassieke gramm.muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Moderne muziek. 14.30 Joodse liederen. 14.45 Muzikale lezing. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Klassieke muziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Moderne orkestmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Bekende liederen en liedjes. 17.30 Lichte orkestmuziek. 17.50 Meisjeskoor Sweet Sixteen. 18.10 Sport. 18.30 Uitzending van de VVD 18.40 Voor de twintigers. 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Klassieke gramm.mu ziek. 19.45 Praatje. 19.50 Platenprogramma. 20.10 De familie Leenhouts (hoorspel). 20.35 Samen uit samen thuis. 22.00 Gramm. muziek. 22.15 Avondoverdeking. 22.30 Nws. 22 40 Boekbespreking. 22.45 Klassieke orgel concert 23.15 Weerwoord. 23.45 Vocaal en semble. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muziek. 10.00 Nws. 10.02 Dixieland. 10.30 Nwe langspeel platen. 11.00 Nws. 11.02 Gramm.muziek. 12.00 Nws. 12.02 Variant. 13.00 Nws. 13.02 Top Twintig. 14.00 Nws. 14.02 Instrumentaal al lerlei. 15.00 Nws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Sport. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Tienermagazine. 17.00 Nws. 17.02 Actualitei ten. 17.05-18.00 Platenprogramma. 12.00 Nws. 12.03 musementsmuziek. 12.40 Weerbericht. 12.48 Gramm.platen. 12.55 Bui tenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Ta- felmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.09 Dans muziek. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muziek. 17.30 Volksliederen. 18.00 Nws. 18.03 Voor de sol daten. 18.28 Paardensport. 18.30 Franse les. 18.32 Pianomuziek. 18.45 Sport. 18.52 Taai- wenken. 19.55 Gramm.platen. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek. 19.50 Vrije Politiek Tri bune. 20.00 Moderne serieuze muziek. 22.00- 22.15 Nws. VOOR WOENSDAG NEDERLAND I 17.00-17.35 Voor de kinderen. 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 18.56 Reclame. 19.00 Mona TV-film19.25 Openbaar Kunstbezit. 19.40 Mijn vrienden in de wereld (filmrepor tage). 19.51 Uitzending Stichting Socutera 19.56 Reclame. 20.00 Journaol en weerover zicht. 20.16 Reclame 20.20 Uitzending Libe rale Volkspartij. 20.30 Mister Roberts (speel film) 22.00 Verkiezingen 67. 22.40 Journaal NEDERLAND II 19.50 Uitzending Partij voor Ongehuwden 20.00 Nws. 20.01 Reclame 20.05 Coronation Street (TV-film). 20.55 Achter het nieuws. 21.20 Uit Bellevue (kunstkroniek). 22.15 Jour naai. 22.30-23.00 Teleac: De detaillist als ondernemer (1) VOOR DONDERDAQ NEDERLAND I 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 18.56 Reclame. 19.00 De Verrekijker. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 Mensen in de sport. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Recla me. Uitzending Landsbelangen. 20.30 Politiek bekeken. 21.00 Ja Nee Geen mening: enquête 21.50 Cello- en pianomuziek. 22.05 Rams Woerthe, (TV-spel). 22.55 Journaal 23.00-23.30 Teleac: Automatisering (1-herhh.) NEDERLAND II 19.50 Uitzending Noodraad. 20.00 Nieuws. 20.01 Reclame. 20.05 Bill Dana Show. 20.30 Gamma. 20.45 De Wally Show. 21.25 Brand punt - Europa. 22.10 Reclame. 22.15 Jour naai. 22.30-23.00 Dichterbij: programma over de BijbeL Christine Hargreaves is een der hoofdpersonen uit een aflevering van „Coronation Street", die vanavond via Nederland 2 wordt uitgezonden. en ARP in Zwolle (dr. M. A. M. Klompé en mr. B. Biesheuvel) en aan de P.v.d.A. en V.V.D. in Haarlem (drs. J. Den Uyl en mr. E. Toxopeus) vragen gesteld wor den vanuit de studio in Bussum. Vragen stellers zijn onder meer Renate Rubin stein, professor mr. F. J. F. M. Duijn- stee, drs. F. A. Hoogendijk en Frits van der Poel. Nederland 2: Na een uitzending van de Partij voor Ongehuwden en het journaal een aflevering van de Engelse serie: 'Coronation Street'. Na Achter het Nieuws het maandelijks kunstprogramma „Uit Bellevue" waarin onder andere aandacht besteed wordt aan de Vrije Academie voor beeldende kunsten in Den Haag en een beoordeling door Bert Haanstra van zes filmpjes van amateur-filmers. Na het laatste journaal de eerste les uit de Tele- ac-cursus De detaillist als ondernemer". Ook de radio zal dit weekend aandacht besteden aan de wereldkampioenschappen schaatsen in het Bislet-stadion in Oslo. De begintijden van de reportages zijn op vrij dag 10 februari om tien voor half elf 's avonds via Hilversum 2, op zaterdag 11 februari om vijf voor één 's middags in het VARA-programma (Hilversum 1) en in het KRO-programma via Hilversum 2. Zondag 12 februari worden reportages uitgezonden via Hilversum 2 in het NRU- sportprogramma „Langs de lijn", dat om tien voor half drie begint. DEN BOSCH Van 1 mei af krijgt de Stichting Brabantse Omroep om de veer tien dagen op maandagmiddag van half zes tot zes uur radiozendtijd van de AVRO voor een Brabants half uur. De stichting hoopt ook van de BRT zendtijd te krijgen op de Belgische radio.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9