partijen hielden hun verkiezingsappèl Politieke laatste Agenda voor Haarlem en de IJmond Marineduikers vonden wrak van Sch. 225 „Willem Senior" Kort en bondig Fa. B. ENGELENBERG Doden in het verkeer Klacht tegen lijst aanvoerder van de Noodraad Pseudo-soldaten pleegden overval op boerderij Meisje van zes jaar aangerand Inbreker riep politie te hulp AVRO-bode gaat t.z.t. geheel op in „Televizier" Twee vrouwen door verstikking om het leven gekomen Winkelier beroofd van 1800,- Koude golf MAANDAG 13 FEBRUARI 1967 NA VO P.v.d.A .-partner Schaduwkabinet WEEKABONNEMENTEN OFFICIëlE VERKOOP SIKKENS LAKKEN .KRAUTZBERGER" VERFSPUITEN Kerkelijk nieuws es sl es Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk ■•4 Heemskerk In Tilburg heeft mr. Blaisse (K.V.P.), voorzitter van de vaste commissie voor In de gemeente Zeeland (N.-Br.) is het 12-jarige meisje A. M. S. van der Loop door een auto aangereden. Zij is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleden. Het meisje liep rechts van de weg. De be stuurder van de personenauto is vermoe delijk verblind door de lamp van een te gemoetkomende bromfietser. Bij Enschede is de 59-jarige heer H. Bakker om het leven gekomen. Hij pro beerde vanuit een file een voor hem rij dende auto te passeren en botste op de linkerweghelft tegen de eerste van een tegemoetkomende rij auto's. In Den Haag is de 8-jarige D. J. van der Gouw omgekomen bij een verkeersongeval. Het jongetje liep met zijn tweelingzusje de weg over en werd aangereden door een auto. Het ventje was op slag dood. In een ziekenhuis in Den Haag is over leden de 70-jarige heer G. J. van Dam uit Monster, die in zijn woonplaats met zijn bromfiets bij een voorrangskruising in botsing kwam met een personenauto. In Wassenaar overleed de 68-jarige heer P C. Lammers van Buren uit Den Haag, die met zijn auto door onbekende oorzaak tegen een stilstaande auto reed en ernstig "gewond werd. In Rotterdam zijn twee jongens op een bromfiets tegen een rechtsafslaande vrachtwagen gebotst en kort na het on geluk overleden. Zij zijn de 15-jarige leer ling-loodgieter Z Bach en de 14-jarige scholier J. E. Telle. De dag van de waarheid is in zicht: over twee dagen gaat het Neder landse volk naar de stembus. Voor mannen van verscheidene partijen spreken hun laatste reserves aan. Boven lijstaanvoerder van de P.v.d.A. drs. J. den Uyl ontvangt het ideeënklachtenboek, dat enkele da gen in Amsterdam ter tekeninq heeft gelegen. Op de foto hiernaast de V.V.D.'er Vonhoff zondagmiddag bij de ingang van het Olympisch stadion (waar de wedstrijd DWS- Fortuna werd gespeeldHij reikte er visitekaartjes uit met hei advies om op woensdag op hem te stemmen. Dit weekeinde hebben de grote waai rv r- politieke partijen hun laatste propa- DAG VAN DE WAARHEID IN ZICHT gandaronde voor de verkiezingen ge houden. De K.V.P. deed dit met een „K.V.P.-prom" in Den Bosch, de P.v.d.A. met een „walk-in, talk-in'' in Amsterdam, de C.H.U. met een jon geren-appèl in Hoofddorp, de V.V.D. met een bijeenkomst in Alphen aan de Rijn en minister Veldkamp be schuldigde in een K.V.P.-bijeenkomst in Helmond de P.v.d.A.-lijsttrekker, drs. Den Uyl, van oneerlijke voor lichting. Ontoelaatbaar noemde de minister het, dat de schijn wordt gewekt als zou voor zitter Mertens van het N.K.V. de katho lieke werknemers hebben opgewekt om op de P.v.d.A. te stemmen. Dr. Veld- kmnp zei dat de heer Mertens weliswaar uit het bestuur van de K.V.P. is ge treden omdat hij als N.K.V.-voorzitter vrij wilde zijn het K.V.P.-beleid zonodig te critiseren, maar dat hij, hoewel hij de van van het kabinet-Cals betreurde, bin nen de K.V.P.-gelederen is gebleven. „Hij staat op het standpunt dat de katholieke werknemer een mondige kiezer is, die zelf zijn keuze moet bepalen". In Den Bosch woonden veel vooraan staande K.V.P.'ers in de veemarkthallen het promenadeconcert en de laatste K.V.P .-manifestatie voor de verkiezingen bij, o.m. een zevental ministers en en kele staatssecretarissen uit het zittende kabinet, prof. Romme, oud-premier Ma rijnen en de gewestelijke lijsttrekkers. De Brabantse lijsttrekker, ir. Lardinois «ei, niet de fout te willen maken zich als landbouwkundige ingenieur in de fi nanciële politiek te storten. Hij was vol daan over de maatregelen die het tegen woordige kabinet ter bestrijding van de werkloosheid heeft genomen. Minister Luns zorgde voor hilariteit toen hij het spreekgestoelte beklom „om als buitenlandse specialist het publiek nauwkeurig op de hoogte te brengen van de verrichtingen der Nederlandse schaats ploeg in Oslo". „Waar we heen gaan, Jozef zal wel zien", riep de zaal hem toe. De bewindsman schetste uitvoerig Nederlands verdiensten op internationaal terrein, verklaarde dat wij met de ont wikkelingshulp nog lang zo'n gek figuur niet slaan en wees op de associatiepoli- tiek binnen Europa, maar ook daarbuiten. In de pauze van het promenadeconcert overhandigde P.v.d.A.-kandidaat A. Ste- merdink uit St. Michielsgestel een kin derschepje aan staatssecretaris De Meijer, dit vanwege het spit- en graafwerk dat op enkele aanvullende werken wordt verricht. De bewindsman gaf het schepje terug met de opmerking „voor uw kin deren". De P.v.d.A.-lijstaanvoerder, drs. Den Uyl verklaarde op de „Walk-in talk-in" in het Beursgebouw in Amsterdam dat de Partij van de Arbeid niet zal deelnemen aan een regering die zich geen feitelijke voortgang naar meer rechten voor de werknemers ten doel stelt. Hij verweet de K.V.P. „een partij die links praat en rechts doet" niet duidelijk te heb ben geantwoord op een vraag of zij het K.V.P.-programma, „waarin mooie dingen worden gezegd over hervorming van de onderneming", wil verwezenlijken met de V.V.D. of met de Partij van de Arbeid. In antwoord op vragen verklaarde drs. Den Uyl dat, gesteld dat de Partij van de Arbeid zo sterk uit de verkiezingen zou komen dat zij slechts één enkele part ner behoefde om een regering te vormen, zij zou kiezen voor de richting-De Gaay Fortman-Van Eibergen. Hij zei voorts het besluit van dr. Vondeling, niet met een communist in openbaar debat te treden, niet juist te achten, al respecteerde hij het. In de huidige verhoudingen zou het zijns inziens juister en verstandiger zijn geweest, in een debat te laten zien hoe groot de verschillen zijn. Mr. Toxopeus, de liberale lijsttrekker, verweet in Alphen de P.v.d.A. te spelen op de klassestrijd, „een verouderd stand punt, een gepasseerd station dat nu weer ter sprake komt ter wille van het elekto- raat". Hij beklemtoonde de noodzaak van een evenwichtige groei naar de toekomst, „om niet berooid het jaar 2000 binnen te treden", en zei dat het zijns inziens „over spannen beleid van Cals en de zijnen in zichzelf mislukt en gestrand is". Buitenlandse Zaken van de Tweede Ka mer, gezegd dat hij Frankrijk groot ge lijk geeft met zijn critiek op de NAVO. Zijns inziens is de NAVO een bureaucra tisch, slecht werkend en overbemand ap paraat, dat drastisch moet worden her zien. Mr. Blaisse drong aan op de oprich ting van een Europese defensiemacht waardoor het mogelijk zou worden dat Europa een eigen weg gaat bewandelen met betrekking tot de toenadering op mi litair terrein tussen Oost en West. In Hoofddorp heeft de landelijk voor zitter van de christelijk-historisch jonge renorganisatie, de heer Huijsen, gepleit voor het instellen van een christelijk-his torisch schaduwkabinet, indien de C.H.U. weer in de oppositie zou gaan. Gezien de opstelling van de Partij van de Arbeid, achtte hij een confessioneel liberale coa litie het meest waarschijnlijk. In elk geval dienden zijns inziens de drie confessionele prtijen samen te werken, liefst onder lei ding van prof. Zijlstra of onder drs. De Pous (C.H.U.) als premier. De heer A. Lanting te Gees in Drente heeft bij de politie in Utrecht een klacht ingediend tegen de heer H. Hessel, lijst aanvoerder van de Noodraad in Utrecht. Deze zou op 30 november de heer Lan ting opdracht hebben gegeven tot het or ganiseren van vergaderingen van de Noodraad. De heer Hessel zegde, aldus de klacht, de heer Lanting daarbij volledige vergoeding toe voor te maken onkosten. De heer Lanting ontving enige voor schotten, maar een resterend bedrag van 66 werd hem, ook na herhaald aandrin gen, niet uitbetaald. De heer Lanting ziet opzet in het spel en heeft daarom de po litie verzocht proces-verbaal op te maken tegen de heer Hessel. Bovendien heeft de heer Lanting in een brief aan de heer Hessel een schadevergoeding van 2000 geëist, zijnde 1000 smartegeld en 1000 als vergoeding voor de „schande die de heer Lanting heeft moeten ondergaan door zijn royement uit de Noodraad". Drie in militaire overalls gestoken jon gemannen hebben in de nacht van za terdag op zondag een roofoverval ge pleegd op het gezin van een gepensioneer de administrateur in Heythuysen. De 65 jarige heer W. J. Maarschalk, zijn echtge note, een 24-jarige inwonende dochter haar verloofde en een kind van drie jaar, die in een verbouwde boerderij vijf kilo meter buiten de bebouwde kom van Heyt huysen wonen, werden omstreeks kwart over twaalf opgeschrikt door de bel van de huisdeur. Voor de deur stond een man in militaire overall. Hij vroeg of hij met zijn kazerne in Breda mocht telefoneren daar een soldaat tijdens een oefening ge wond was geraakt. Toen hij toestemming kreeg verzocht hij of twee andere soldaten mee naar bin nen mochten komen. Alle drie hadden zi, hun gezicht zwart gemaakt. Binnengeko men richtten de drie jongemannen pi stoolmitrailleurs op de bewoners en eis ten zij de sleutels van twee auto's die buiten geparkeerd waren. Ze maakten de ze wagens onklaar door draden kapot te trekken. Ook sloegen ze het telefoontoe stel kapot. De drie indringers sloten daar na de bewoners op in het toilet. Daarna zetten zij alle kranen in het huis open. Omstreeks half drie wist de heer Maar schalk een luchtrooster uit de muur te breken waarna de vijf opgeslotenen door het gat naar buiten konden klimmen. Bi; buren waarschuwden ze de politie van Heythuysen. Het bleek dat de indringers een aantal sieraden, 1200 gulden aan con tanten en 15 flesjes limonade hadden mee genomen. De politie vermoedt dat de overval het werk is van een trio, dat even voor de jaarwisseling uit de inrichting Groot Ba telaar bij Ede is ontsnapt. Van dit drietal is bekend, da het vermoedelijk in België verblijft en af en toe naar Nederland komt in een gestolen auto voor het plegen van misdrijven. De Eindhovense politie speurt naar een onverlaat die zondagmiddag een meisje van zes jaar in Strijp, het noordwestelij ke stadsdeel, op zijn bromfiets meenam en het kind in een afgelegen bosje aan randde en ernstig mishandelde. Het kind werd gevonden door twee da mes die langs het bosje wandelden en het meisje hevig hoorden schreien. Zij namen het meisje mee naar een nabijge legen boerderij, waar de politie werd ge alarmeerd. Het kind is in een ziekenhuis opgenomen. Na ongeveer zes weken van intensief zoeken is het de Mijnendienst van de Koninklijke Marine gelukt het wrak van de sinds begin december spoorloze Sche- veningse logger Sch. 225 te identificeren. Zaterdag gelukte het een duiker, neerge laten vanaf het duikvaartuig „Waalwijk", de naam „Willem Senior" op het op 45 meter diepte liggende wrak te ontcijferen. Het eerste contact met het wrak van de Sch. 225 werd gemaakt door de Belgi sche mijnenjager „Haverbeecke" die tij dens de eerste tien dagen van de zoek actie ingeschakeld is geweest. Vier kustmijnenvegers, ingedeeld bij de Mijnenbestrijdingsdienst hebben eind ja nuari de juiste plaats van het wrak be paald. Daarna was het wachten op gun stig weer teneinde duikers naar het diep gelegen wrak te laten afdalen. Het ligt in de onmidddellijke omgeving van de plaats waar men vermoedde, dat het schip was vergaan, op 80 mijl ten noordwesten van Den Helder. Het schip lag op de stuur boordzijde. Er werd geen schade, die het gevolg van een ontploffing zou kunnen zijn, waargenomen. Op 8 december, om half negen 's mor gens, werd de Scheveningse kotter met zijn kiel omhoog aangetroffen door de Katwijkse kotter KW. 24. Nog geen tien minuten nadat de K W24 deze ontdekking had gedaan, is de Sch. 225 gezonken. ^xjotxxxxxxxxxrxriorrrxxxxxxKxxxxxxxxxxxntxxxxxxxxxxxxxxx dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Aan boord van de Sch. 225 bevonden zich de 44-jarige schipper J, Hoek uit Katwijk, zijn broer, de 47-jarige A. Hoek uit Katwijk, de 26-jarige zoon van een van de eigenaren, W. Korving uit Den Haag, de 16-jarige M. Ginder uit Scheve- ningen en de 23-jarige P. Haasnoot uit Katwijk. Later heeft de KW 24 een red dingsboei en een ongebruikt reddingvlot van de „Willem Senior" uit zee opge haald. De „Willem Senior" was eigendom van de gebroeders Korving in Scheveningen. Het schip werd in 1963 gebouwd op een werf in Zaandam. Om kwart over zes 's morgens kwam bij het hoofdbureau van politie in Gro ningen een telefoontje binnen van een inbreker die meldde: „Ik heb ingebro ken in hotel-restaurant „De Faun". Daar zit ik nu nog, want ik kan er niet meer uit. Wilt u me alstublieft helpen?" De politie ging er heen en trof er inderdaad een 19-jarige schilder aan, die wél kans had gezien het res taurant binnen te dringen, maar niet meer terug kon. Hij bekende ook een inbraak te hebben gepleegd in een confectie-atelier. Daarbij maakte hij licht met een kaars. Het gevolg was dat de brandweer in dit pand een kleine binnenbrand moest blussen. HILVERSUM In de buitengewone al gemene ledenvergadering van de AVRO is het huishoudelijk reglement in d i e zin gewijzigd, dat er voortaan in het dage lijks bestuur van de AVRO .10 in plaats van 8 bestuursleden zitting zullen hebben, dit teneinde de mogelijkheid te hebben 2 RTN-leden in de AVRO-leiding op te ne men Met 75 van 84 stemmen is de heer L. Slotemaker voor de komende 3 jaren wederom tot voorzitter benoemd. De heer Slotemaker heeft uiteengezet wat de AVRO en de RTN willen met de fusie, die overigens nog steeds niet verder is gekomen dan een beginsel-overeen komst. Over de details is men het nog niet eens. De heer Slotemaker ontkende dat het bestuur van de AVRO dit alles heeft gedaan zonder de leden hierin te kennen of goedkeuring te vragen. Het al gemeen bestuur heeft eerst de gewestelij ke besturen geraadpleegd. De reden voor het uittreden uit de fe deratie van omroepverenigingen is vol gens de heer Slotemaker dat de AVRO zich gegriefd acht door de uitlatingen van de andere federatieleden. Over „Televizier" zei de heer Slotemaker „Vooropgesteld zij dat de AVRO-bode in haar huidige vorm blijft bestaam. Daar naast zal de AVRO op een nader te bepa len datum uitgeefster worden van „Tele vizier". In „Televizier" zal de AVRO-bo de integraal worden opgenomen, waar door „Televizier" de volledige program ma's van zowel radio als televisie zal be vatten. De heer J. H. A. Hardeman, vice-voor- zitter van de RTN, heeft via AVRO's ru briek „Televizier" verklaard dat de RTN het met de verklaring van de heer Slote maker volledig eens is. Wat de ongerust heid onder de RTN-leden betreft zei de heer Hardeman dat van de 260.000 leden er tot nu toe slechts 27 ernstige critiek hebben laten horen. In een huis in Nijmegen zijn twee be jaarde vrouwen levenloos aangetroffen: de 72-jarige uit Indonesië afkomsige me vrouw Waal-Dimoet en een logée, haar 76- jarige nicht, mevrouw Brookman uit Oos terbeek. Een onderzoek heeft uitgewe zen dat zij waarschijnlijk door verstikking om het leven zijn gekomen bij het bakken van Indische gerechten. Het ventilatiegat in de keuken was kennelijk wegens de koude dichtgemaakt en ook alle kieren van deuren en ramen waren dichtgestopl. Beide vrouwen werden aan getroffen door een buurvrouw, die er on gerust over was dat de overgordijnen ge sloten bleven. In Hengelo is zaterdagavond een winke lier overvallen en van ongeveer 1800 Tien jaar. Mr. H. A. M. T. Kolfschoten is vandaag tien jaar burgemeester van Den Haag. Met humor en zwier heeft hij energiek en tactvol leiding gegeven aan het bestuur van de derde stad van het land, de residentie der regering. Prins Bernhard bij Bourguiba. Prins Hulp voor Columbia. Het Nederlandsche Jeugd Roode Kruis heeft vijfhonderd rampenpakketten ter waarde van 5.000 naar Columbia verzonden ten be hoeve van de jeugdige slachtoffers in het door een aardbeving getroffen ge bied in dat land. Grootste sleephopperzuiger. De grootste sleephopperzuiger van Europa, de „Geopotes IX" zal op vrijdag 17 febru ari in Rotterdam officieel in dienst wor den gesteld. Het schip is gebouwd voor de Koninklijke Mij tot het uitvoeren van Openbare Werken „Adriaan Volker" N.V. door IHC Holland N.V. Burgemeester Kolfschoten gehuldigd. Bur gemeester Mr. H. A. M. T. Kolfschoten van Den Haag is gistermorgen op het stadhuis gehuldigd, omdat hij tien jaar eerste burger van de residentie is. Postduivenprijs. De Nederlandse postdui- venhoudersorganisatie heeft op de post- duivenolympiade, die in Wenen is ge houden, de derde prijs behaald in het landenklassement van tien duiven, in gezonden door elk der zeventien deel nemende landen. Bewindsman. De commissie midden- en kleinbedrijf van de A.R. vindt dat er in het nieuwe kabinet na de verkie zingen een eigen bewindsman voor het midden- en kleinbedrijf moet komen. Forse ledenwinst voor N.V.V. Het N.V.V. (Nederlands Verbond van Vakvereni gingen) heeft in 1966 de grootste leden winst geboekt sinds jaren. Met een aan winst van meer dan 20.000 leden werd het startcijfer van 1 januari 1966 van 535.000 in het begin van dit jaar ge bracht op ruim 555.000. Dieven gepakt. In Utrecht zijn een 29- jarige kok uit Amsterdam en een 17- jarige jongen uit Utrecht aangehouden. Zij hebben bekend, dat zij uit een radio zaak 45 transistorradio's ter waarde van 8.350 hadden ontvreemd. Met een even eens gestolen auto wilden zij de buit naar België brengen, maar de wagen bleef op een grensweggetje in de mod der steken. Zij hebben de radio's toen maar in Nederland van de hand gedaan. ADVERTENTIE Ooclstraat 19 - Haarlem Tel 15252 *VWVWWWWWWWin#WWVW\/WW9!AIV\/WWlAAA#\/\/VW IWMIftAfWWmAWIWMWWIWyWWmillWIIWMWWWIAAIWWWtfWI Het K.N.M.I. deelt mee: Een krachtig hogedrukgebied verplaatste zich het afgelopen weekeinde van de Britse eilanden naar West-Rusland. Het is daarbij nog in betekenis toegenomen, zodat nu het weer in het grootste deel van Europa door dit hogedrukgebied beroofd. De winkelier, wiens bril vernield wordt bepaald. Wolkenvelden, die in de werd waardoor hij nagenoeg niets meer nacht van zondag op maandag vooral kon zien, was niet in staat de politie een het noorden en midden van ons land bin- beschrijving van de overvaller te geven, nendreven, zullen in de loop van maan- De winkelier, de 56-jarige R. J. Tempel- dag verdwijnen, waarna het op de meeste man, eigenaar van een kleine sigaren- plaatsen zonnig weer zal worden. Het winkel, gaat iedere avond met zijn geld laat zich aanzien dat het huidige weer naar zijn woning, die weliswaar boven type nog tenminste enkele dagen zal de winkel is gelegen, maar die slechts voortduren. Bij een overwegend matige bereikbaar is via een stille achterstraat, wind tussen oost en zuidoost moet in de Daar werd hij zaterdagavond overvallen, nacht op omstreeks 5 graden vorst wor- De heer Tempelman stond volkomen hul- den gerekend. Midden op de dag kan de peloos toen zijn bril werd weggeslagen, temperatuur tot een paar graden boven Hij riep vergeefs om hulp toen de onbe- nul oplopen. kende hem zijn tas uit handen rukte. Hij hoorde nog hoe de man in een auto stap te en ijlings wegreed. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland t» 2 SE a Ned. Herv. Kerk Kastelein te Capelle a. d. IJssel. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Maarssen J. Kruis, kand. te Apeldoorn en W. J. Quist, kand. te Hil versum. Geref. Gemeenten Beroepen te Boskoop A. Hofman te Zeist. vS :v":s v H Writ'-40: V": 'V Kw' Concertgebouw, vandaag en dinsdag, 19.45 u.: Jeugdconcerten door het N.Ph.O. .l.v. Henri Arends. Soliste: Karin Ra- scher (saxofoon). Stadsschouwburg, vandaag en dinsdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „De reis om de wereld in tachtig dagen" van Pa vel Kohout. Regie Paul Vasil. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De vrouw, die drie mannen beminde", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Veel liefs uit Moskou", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Codenummer L." 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „De Bijbel", 14 j. Minerva, 20 u.: „The great race", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Angé- lique en de koning", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Moord mysterie aan de Rivièra", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Ik, een vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werk van de groep X65. Dage lijks van 10 tot 17 uur, en zondag van 13 tot 17 uur. Tot 19 februari. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van J. Ploos van Amstel. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10- 17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks, behalve maan dag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus Van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur, op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt) Expositie van schilderijen, grafiek en beeldhouwwerken uit het bezit van het Frans Halsmuseum. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondagen van 13 tot 17 uur. Tot 13 maart. Kennemer Sporthal (Van Riebeecklaan) Expositie van werk van prof V. P. S. Esser en Kees Verkade. Van maandag t/m vrijdag geopend van 9 tot 24 uur. Tot 20 februari. DIVERSEN Frans Halsmuseum, vandaag, 20 u.: Le zing voor de volksuniversiteit door drs. F. R. A. Henkels over „Franse Kathedra len"; dinsdag 20 u.: „De grote Markt in de loop der eeuwen" door mr. H. E. Phaff. MAANDAG 13 FEBRUARI City, 20 u.: „De stem van het water". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 19-21 u.: Expositie tekeningen van Jet Schregardus. DINSDAG 14 FEBRUARI City, 20 u.: „De stem van het water". Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 u.: Stadsschouwburg Velsen, Groeneweg 71 te IJmuiden, toneelvoorstelling door de To neelgroep „Theater" voor de abonnement houders van de Toneelserie A. Opgevoerd wordt de klucht „De Herbergierster". Felison, Heidestraat 43, IJmuiden-Oost, 19-21 u.: Expositie tekeningen en collages van P. Hermanides. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan j 32, Santpoort-Zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie tekeningen Jet Schregardus. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.: tot 12 en 14 tot 16.30 uur. „The MAANDAG 13 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: collector". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot". W.B. Theater, 20 u.: „De Regenboog". DINSDAG 14 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „The Collector". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot". Den Helder geh. bew. O 4 -2 Ypenburg geh. bew. O 6 •3 Vlissingen zw. bew. 0 6 -1 Eelde geh. bew. ozo -1 -2 De Bilt geh. bew. ono 7 -3 Twente geh. bew. 0 4 -3 Eindhoven half bew. ono 6 -3 Z. -Limburg onbewolkt O 0 Helsinki geh. bew. w -1 -6 Stockholm geh. bew. w 2 -6 Oslo geh, bew. w -3 -7 Kopenhagen zw. bew. O 1 -0 Aberdeen licht bew. z 9 1 Londen onbewolkt nno 7 -1 Amsterdam geh. bew. 0 6 -2 Brussel onbewolkt ono 7 -3 Luxemburg onbewolkt no 4 -6 Parijs onbewolkt ono 5 -2 Bordeaux onbewolkt ono 12 -2 Grenoble mist windst. 6 -5 Nice half bew. n 9 1 Berlijn onbewolkt O -1 -5 Frankfort onbewolkt no 5 -4 München onbewolkt ono -1 -11 Zürich geh. bew. 0 1 -5 Genève geh bew. n 1 -6 Locarno sneeuw O 4 -4 Wenen onbewolkt nw 1 -9 Innsbruck licht bew. windst. 1 -13 Belgrado onbewolkt windst. 0 -10 Athene geh. bew. nno 11 5 Rome half bew. ono -2 Barcelona licht bew. n 10 3 Madrid geh. bew. windst. 7 3 Mallorca zw. bew. no 10 8 Lissabon geh. bew. ono 8 MAANDAG 13 FEBRUARI Dinsdag 14 februari Zon op 7.59 uur; onder 17.51 uur. Maan op 9.49 uur; onder 23.26 uur. Maanstanden Eerste kwartier 17 februari 16.55 uur Volle maan24 februari 18.43 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 13 februari Hoog water 6.13 uur en 18.23 uur. Laag water 2.00 uur en 14.16 uur. Dinsdag 14 februari Hoog water 6.44 uur en 18.54 uur. Laag water 2.29 uur en 14.46 uur. Slot Assemburg: Expositie Zes Zaan- kanters (schilderijen en keramiek). Dage- lQkooOPen Van 13-17 UUr' °P dinsda8 van I Het hoog en laag water te Zandvoort is 19-22 uur. io tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2