Medische selectie voor Spelen in Mexico NOC gaat snel aan de slag op basis van rapport-Biersteker Wellicht Nederlandse trainer naar Zweden Sven Laftman gelooft dat de tulpen schuilt Trainers toto-tips succes in Bloemendaal-cricketer Flohil uitgezonden door v. d. Karfonds Schenk en Nottet reden in Trondheim sterke 3000 meter Dukla gelijk tegen Beziers Leerlingenprijs voor Woudenberg Clay in maart tegen Zora Folley Dameshandbalteam klopte Frankrijk wm HVGB geen partij voor sterk DWR Fins schaatsteam voor Moskou Frans minister schrok van IOC Schaatssters uit dertien landen in Deventer 21 WOENSDAG 15 FEBRUARI 1967 Stap voorwaarts Voor KIP-CARAVANS: VAN DAM's Het Nederlandsch Olympisch Comité is niet van plan halve maatregelen te ne men ten aanzien van de Olympische Spe len 1968 in Mexico, deze conclusie mag men trekken uit de woorden van de be stuursleden van het NOC, die dinsdag avond in de Kamer van Koophandel in Den Haag met een aantal genodigden te zamen kwamen om te spreken over het rapport van de 35-jarige professor in de fysiologie P. Biersteker. Men herinnert zich misschien nog de kwalijke geruchten die ontstonden toen Mexico, op 2240 m hoogte gelegen, als Olympische stad 1968 werd aangewezen. Geruchten die im pliceerden dat sport op deze hoogte scha delijk voor de gezondheid der sportlieden eou zijn, geruchten ook die insiders in de mening brachten dat zij Mexico 1968 als „de spelen zonder prestaties van for maat" zouden moeten zien. In opdracht van het NOC en de Nederlandse sport Federatie gaf nien een opdracht aan pro fessor Biersteker en zijn staf een uitvoe rig onderzoek in te stellen naar de effec ten die optreden tijdens zware lichame lijke inspanningen op deze hoogte. Het re sultaat is, dat men gerust kan zijn ten aanzien van de schadelijke gevolgen, of schoon er vele punten zijn die zowel me- disch-sociaal als organisatorisch om een oplossing vragen. Van groot belang voor de sport in ons land is het, dat naar aanleiding van de conclusies en adviezen van professor Bier steker het Nederlandsch Olympisch Co mité direct praktisch te werk gaat ten aan zien van de voorbereiding op de Spelen 1968. Ie. Reeds thans zullen de „mogelijken" in de verschillende takken van sport wor den geselecteerd en door een medische „zeef" worden gehaald. 2e! De medische commissie van het NOC, bestaande uit dr. D. Willebrand, dr. W. Mosterd en dr. L. de Jongste, zullen alle „topsportlieden" onder controle hou den, terwijl speciale gevallen door pro fessor Biersteker zullen worden behan deld. 3e. Van groot belang is het om over een superconditie te beschikken. Een nauwgezet samenspel met coaches en trainers is derhalve noodzakelijk. Zij moeten kunnen werken met de praktische methoden, welke uit het rapport Bier steker zullen worden „vertaald". 4e. Ofschoon men qua prestatie de „To- kio-selectie-code" zal handhaven, komt voor Mexico de nadruk op de medische selectie te liggen. 5e. Van belang wordt het geacht ook de sportlieden met de medische aspecten vertrouwd te maken, zodat onlustgevoe lens, die zich zonder twijfel zullen open baren, kunnen worden opgevangen. Het Nederlandsch Olympisch Comité doet daarbij een belangrijke stap voor waarts, waardoor thans een follow-up plaats vindt op de aan de „proefploeg" en de medische onderzoekingen uitgege ven 100.000. Professor Biersteker en zijn staf van medewerkers hebben in het nu reeds 50 pagina's tellende voorlopige rap port, verlucht met statistieken, cardio- grammen etc., een conclusie getrokken, welke op niet mis te verstane wijze dui delijk maakt, dat er voor „Mexico" het een en ander moet gebeuren. Wetenschaps man Biersteker ging in vogelvlucht door zijn rapport heen en zijn terminologie was vaak te moeilijk om door de aanwe zigen te worden begrepen, maar zijn con clusies en aanbevelingen spraken duide lijke taal. ADVERTENTIE AUTO- en CARAVANBEDRIJF RIJKSWEG 323 - SANTPOORT TELEFOON 0 2560 - 7008 1. De gegevens over de conditie van de sportmensen waren zodanig, dat men zonder risico verder kan gaan dan thans voor mogelijk werd gehouden t.a.v. de conditietraining. 2. Er waren geen aanwijzingen ten aan zien van schadelijke gevolgen. 3. De eerste zeven dagen van het ver blijf in Mexico geven aanleiding tot klachten o.a. ademnood, duizeligheid, hoofdpijn, droge keel en slaapstoornissen 4. De hartfrequentie in Mexico ligt 10 a 12 slagen per minuut hoger dan in Ne derland, ook voor goedgetrainden. 5. Het is mogelijk: door een efficiëntere ademhaling tot betere prestaties te ko men, waarbij echter een onbewuste lage re ademhalingsfrequentie moet worden aangeleerd. 6. De maximaal haalbare prestatie blijft in Mexico iets onder het niveau van Nederland. 7. Het is noodzakelijk tenminste drie weken en voor zware sporten vier we ken van tevoren in Mexico te zijn. In zijn aanbevelingen zegt prof. Bier steker voorts: 1. Een strenge medische selectie is noodzakelijk. 2. Officials van wie bekend is, dat bij geringe inspanning kortademigheid op treedt, dienen voor eventuele uitzending uitvoerig te worden gekeurd. 3. Voor explosieve prestaties als onder Dukla Praag is in een dinsdagavond in Beziers gespeelde wedstrijd tegen de ge lijknamige Franse club niet verder geko men dan een 2-2 gelijkspel. Bij rust had den de Tsjechen na een treffer van Stranc in de zevende minuut met 1-0 de leiding. Even ging het er naar uit zien dat Dukla een nederlaag zou moeten incas seren toen Beziers twee doelpunten bin nen drie minuten (57e en 60e) scoorde Masopust zorgde echter tien minuten voor het eindsignaal voor de gelijkmaker (2-2) Het leerlingenkampioenschap van Hilversum werd gewonnen door Woudenberg met Beautiful Start. De uitslagen van de dinsdagavond te Hilver- «um gehouden draverijen luiden: Pekinees-prijs: 1. Edoublaise (Van Leeuwen) 1.33.8; 2. Edelweiss; 3. Donald Williams. Toto: win. 1.60, pl. 1.20. 1.80. 1.30, koppel 3.90, cov 6.40. Boxer-prijs: 1. Cicero Williams (Smit) 1.29.1 2. Empereur CH.; 3. Cyrus. Toto: win 6.70. pl. 2.50, 7.80. koppel 17.—, cov. 6.40, trio 1218.90. Hazewind-prijs (le afd.): 1. Dandy H. (Haar- selhorst) 1.28.3; 2. Cowboy Heny VS.; 3. Exclusif du Commerce. Toto: win. 1.70, pl. 1.60, 1.90, kop pel 12.60, cov 6.30. Hazewind-prijs (2e afd 1 Evaliene (Van der Lubbe) 1.28.1: 2. Eddy Six; 3. Dione G. Toto win. 7.30, pl. 2.70, 1.60, koppel 6.30, cov. 5.10. Leerlingen Winterkampioenschap: 1 Beautiful Start (Woudenberg) 1.25.9: 2. Dazy H 3. Billy Boy. Toto: win. 3.90, pl. 2.10, 2.20, 3.30, koppel 6.cov. 4.90. trio 239.50. Whippet-prijs (le afd.): 1 Bento van Eiber hof (Van Dooyeweerd) 1.26.5: 2. Eulogie II: 3 Bernadotte. Toto: win. 5.20, pl. 1.50, 1.40, 1.20 koppel 6.30, cov. 4.60. Totale omzet 191.799,50. andere kogelstoten kan er een kortere acclimatisatieperiode zijn. 4. Het brengen van sportlieden in su perconditie heeft positief effect op accli- matisatieverloop en prestatie. 5. Na twee dagen Mexico kan weer met de training worden begonnen. 6. Trainen van tevoren in Europa op vergelijkbare Mexico-hoogte heeft alleen zin wanneermen daar langer dan twee weken verblijft. 7. Gedurende de eerste week moet scherp worden toegezien op het drinken terwijl zouttabletten aan het „dieet" moeten wor den toegevoegd. 8. Toezicht op drinkwater en voeding van groot belang. 9. Ten aanzien van de economie van de ademhaling zal nog moeten worden onderzocht hoe dit in de praktijk in ver schillende takken van sport kan worden verwezenlijkt. Cassius Clay, die zijn zwaargewicht titel vaker verdedigt dan enige bokser sinds Joe Louis, zal als volgende tegenstander Zora Folley tegenover zich vinden. De partij zal waarschijnlijk 22 maart in Ma dison Square Garden worden gebokst. Vanavond zal de wedst*ijd op een pers conferentie officieel bekend worden ge maakt. Clay is voornemens in juni tegen Thad Spencer te vechten en waarschijn lijk deze zomer tegen de Canadees George Chuvalo. De 34-jarige Folley die als eerste uit dager op de lijst van de world Boxing Association staat, is al 14 jaar prof en heeft zijn laatste 11 gevechten gewonnen, Zijn laatste nederlaag in 1963, was tegen Terrell. Hij heeft nooit een wereldtitel gevecht geleverd. De Franse dameszaalhandbalploeg heeft dinsdagavond in de Sporthal Zuid in Am sterdam met 9-2 verloren van de Antilo pen, de Nederlandse ploeg (18 tot en met 22 jaar) voor het wereldjeugdtoernooi, dat van 4 tot en met 12 maart in Neder land wordt gehouden. De Nederlandse dames namen een 1-0 voorsprong, maar de Frangaises kwamen kort daarna gelijk. Niet voor lang echter want nog voor rust liepen de Antilopen uit tot 7-1. Ook in de tweede helft toonden de Franse dames zich weinig produktief. Zij misten onder meer twee strafworpen. De tweede ontmoeting tussen beide ploegen wordt donderdagavond in de stu dentensporthal in Tilburg gespeeld. De bosrijke omgeving van Deventer is ideaal voor de training. Hier schaven de Japanse rijdsters Akito Hariga en Joekiko Saito (l.) hun conditie nog wat bij. (Van onze sportrèdactie) Puck de Vos van RCH was bij de toto-tips van de vorige week de grote man. De Heemsteedse oefenmeester voorspelde van zeven wedstrijden de juiste uitslagen en kwam daarmee ge- Hik met de heer Gosen van Haarlem Trainer De Visser van Telstar bleef met vijf punten stevig aan kop, ook al omdat de heer Gosen, evenals trai ner Klijn van EDO, slechts tot een sco re van vier punten kwam. Trainer de Visser had voor de ver richtingen van zijn pupillen tegen Elinkwijk weinig goede woorden over. We konden in Utrecht niets goed doen. We hadden een volkomen off day. Misschien dat we zondag tegen DOS de slechte indruk van deze wed strijd kunnen uitwissen." Behalve dat Elinkwijk en Willem II door de neder laag van de Velsenaren weer iets na derbij gekomen zijn, heeft De Visser er sinds zondag weer een probleem bij. Bielkus liep een officiële waar schuwing op en zal zeker geschorst worden. Bovendien ziet het er niet naar uit dat Kort tegen DOS van de partij zal zijn. Een lichtpuntje voor De Vis ser is weer dat de schorsing van Cle ment zondag afliep. De heer Gosen van Haarlem was met de 1-0 zege van zijn vereniging meer content al had hij wel wat be denkingen tegen de tactiek die AGOVV toepaste. „AGOVV hing de hele wed strijd met acht man voor het doel. Als andere ploegen dezelfde strijdwijze gaan toepassen, komt er na verloop van tijd geen hond meer naar een voetbalwedstrijd kijken". De totaalstand bij de toto-tips ziet er na de resultaten van de vorige week als volgt uit: De Visser 194, Go sen 187, De Vos 187 en Klijn 166. Hun prognoses voor toto 33 luiden (in de zelfde volgorde): Telstar—DOS 1 1 1 Go AheadWillem II 1 1 1 FeijenoordPSV 3 1 2 AjaxSittardia 1 1 1 GV A V—Sparta 3 3 1 FortunaMW 3 1 3 ADO—DWS 1 1 3 XerxesFC Twente 1 1 1 ElinkwijkNAC 3 2 2 FC Den BoschRCH3 1 2 SC DrenteHolland Sport .322 HeraclesDFC 3 3 3 NO ADHaarlem 1 2 1 De heer Sven Laftman, de Zweedse vi ce-president van de Internationale Schaats Unie (ISU) en als zodanig de machtigste official, verklaarde naar aanleiding van de door de Nederlandse schaatsers in Oslo behaalde resultaten, dat men overweegt een trainer voor de Zweedse schaatsbond aan te stellen voor het komende seizoen. Hij verklaarde in een interview dat men met het oog op de resultaten die Zweden had geboekt het afgelopen seizoen, het voornemen koesterde om een Nederlander een Noor of een Rus als full-time trai ner te nemen, in de hoop dat dit de pres taties zal opvoeren naar Olympische hoog te. De kosten heeft men al berekend en men gelooft dat deze rond de 40.000 gul den komen te liggen. Een behoorlijke som gelds voor de schaatsbond, maar als er één sportbond in Zweden solvabel is, dan is het wel de schaatsbond. Over de Het sportfonds Leo v.d. Kar, dat jaar lijks jonge, veelbelovende sportbeoefena ren in de gelegenheid stelt speciale cur sussen en trainingen in binnen- en buiten land te volgen, heeft ditmaal veertien meisjes en jongens aangewezen. Hiervan hebben er twee de training inmiddels ach ter de rug. Dat zijn de tennissers Fred Hemmes en Jan Hordijk, beiden 16 jaar, die deze winter hebben getraind op Wim bledon in Londen onder leiding van de vroegere Engelse Davis Cup-speler John Barrett. De hardrjjdster Willy Burgmeyer 19 jaar heeft deelgenomen aan trai ningswedstrijden in Berlijn en Grenoble en oefent op het ogenblik nog in Davos. Morgen komt zij naar Deventer. De Vo- -lendamse turner Peter Karregat, vorig Verenigd op de foto de sportlieden die door het Leo van der Kar Fonds naar diverse trainingscentra zullen worden uitgezonden. V.l.n.r. staand: Jan Hor dijk en Fred Hermes (tennis)Kees de Winter (atletiek), Rob Villerius (schermen), Thea Hoek (basketbal), Ria Bogmans (tafeltennis), Joke van Beusekom (badminton), Klaas Balk (wielrennen), Marinus R. Flohil (cricket), zittend: Kees Vellenga (dressuurruiter)Peter Karregat (turnen), Jan van der Pavert (krachtsport) en Leo Janssen (badminton) jaar vierde in de nationale jeugdkam pioenschappen, bevindt zich reeds in Magglingen in Zwitserland. De opzet was twee weken, maar als hij volgens de Zwit sers veel aanleg zal blijken te bezitten zal hij een jaar blijven en een baan in Zwit serland krijgen. Twee sportbeoefenaren zijn afkomstig uit Den Haag. Het zijn de 17-jarige Joke van Beusekom van de badmintonclub Drop Shot en de schermer Rob Villerius, 19 jaar, van zaal Abrahams. Joke gaat, evenals de badminton-speler Leo Hanssen uit Hoensbroek, in de kerst vakantie van dit jaar enige weken naar Birmingham om zich o.l.v. de topcoach Maurice Robinson verder te bekwamen. Joke van Beusekom is de jongste A-speel ster van ons land en zij maakt deel uit van het Nederlandse jeugdteam. Villerius is nationaal sabelkampioen van de jeugd en hij zal in mei een maand naar Boeda pest gaan om te trainen onder leiding van Imro Vass. De andere uitverkorenen zijn: de cricke ter Marinus Flohil van „Bloemendaal". die in de zomervakantie twee weken wordt uitgezonden naar de Alf Gover's cricket school in Londen. De Leidenaar Kees Vel- linga, een 19-jarige ruiter, die zich specia liseert op de dressuur. Van de zomer mag hij een maand naar een rijschool in Karlsruhe, waar hij les zal krijgen van Von Hazslinszky. De tafeltennis-speelster Ria Bogmans uit Rotterdam 20 jaar gaat deze zomer twee weken naar Zwe den om ergens een trainingskamp mee te maken. Een ander Rotterdams meisje, Thea Hoek (18) zal veertien dagen een basketbaltraining in Nijmberg in Tsjecho- slowakije volgen. Een tweede turner, Cor Smulders uit Eindhoven gaat eveneens twee weken naar Zwitserland. De at leet Kees de Winter van AAC uit Am sterdam mag in de paasvacantie zich twee weken verder bekwamen in het pols stokhoogspringen in Leipzig. Hij is houder van het nationale jeugdrecord met 4.15 meter. De wielrenner Klaas Balk uit Halfweg zal o.l.v. Jan Derksen vier mid dagen per week op de baan van het Olympisch Stadion in Amsterdam gaan trainen. En tenslotte wordt Jan v.d. Pa vert uit Amsterdam naar Bad Honnef in Duitsland uitgezonden om te proberen een nog beter worstelaar te worden. kwaliteiten die de nieuwe trainer voor de Zweedse schaatselite zal moeten bezit ten zei hij: „hij'moet z.eer kundig zijn en een eerste klas-trainer. Bovendien moet hij zoveel autoriteit bezitten, dat ook mensen als Jonny Nilsson naar hem luis teren, zonder tegenspraak. Jonny Nilsson heeft zich ontwikkeld tot een zonderling, of wat het dan ook mag zijn, die denkt dat hij het zonder technisch advies kan stellen en dat terwijl hij het van al onze schaatsers het meeste nodig heeft en het best zou kunnen gebruiken. Dat bleek wel het Bislet-stadion. Daar reed hij als een amateur. Hij zette zijn schaatsen schuin neer in plaats van recht. Daarom bleef hij nergens meer in gezelschap van Ard Schenk." Op de vraag of hij van mening was dat Nederland het juiste land is om een trainer te leveren en of hij geloofde dat men in Nederland over bepaalde trainings geheimen beschikte, antwoordde de goed gelovige heer Laftman: „Nee, dat geloof ik niet. Het grote geheim, zo is mij in Oslo van Nederlandse zijde medegedeeld, zijn de tulpen. Het is namelijk zo, en dat zult u ongetwijfeld wel weten", vervolgde de Zweedse official, „dat een groot deel van de Nederlandse schaatsenrijders sei zoenwerkers zijn, die zich in de zomer voornamelijk met de tulpenkweek bezig houden. Is dit voorbij, dan wordt er met de training begonnen. En een ander voor deel is dat men in Nederland geen con currerende wintersport heeft in groot for maat, zoals ijshockey of bandy. Ons men selijk materiaal is meer verspreid op deze manier. Maar", zo voegde de heer Laft man hier aan toe, „in ieder geval doet u niet geheimzinnig over hun technische fi nesses of seizoenindelingen. Voor ons is het momenteel het belangrijkste om een goede trainer te vinden en liefst reeds vóór mei a.s. De heer Laftman is ook voornemens bij het komende congres van de Interna tionale Schaats Unie, een verzoek in te dienen om dopingonderzoek verplicht te gaan stellen vóór het komende seizoen reeds. Het voorstel wordt overigens bij voorbaat als aangenomen beschouwd. Dit voorstel van de heer Laftman was overi gens al voor de wedstrijden in Lahti in Finland en de afgelopen wedstrijden in Oslo bekend. De kwestie' of er inderdaad bij de schaatssport ongeoorloofde stimu lantia gebruikt worden, is de laatste tijd geactualiseerd door de verrassende tijden die verschillende rijders maakten. Insiders in de Zweedse schaatsbond zijn ervan overtuigd dat er bij deze sportwedstrijden stimulerende middelen worden gebruikt die verboden zijn bij voetbal of wielren nen. In de paragrafen van de Internatio nale Unie staat niets over een doping- verbod te lezen. En daarom vindt men dat hef hoog tijd is dat een dergelijk ver bod wordt aangenomen. Officials in Oslo verklaarden in de loop van het doping- debat dat men afgelopen zondag een proef had genomen op Kees Verkerk, toen deze op de 1500 meter een fenomenale snelheid liet noteren in de laatste ronde, (name lijk 34 seconden). De proef was echter volkomen negatief en men had dan ook niet anders verwacht, verklaarde men enigermate verontschuldigend. In de Noorse pers kregen de bezoekende Nederlandse schaatsliefhebbers een com pliment voor hun uiterst welgemanierde optreden, terwijl men het eigen publiek de mantel uitveegde, omdat men het ge waagd had de vice-president van de In ternational Schaats Unie uit te fluiten, toen deze de prijsuitreiking wilde verrich ten. In de eerste klasse competitiewedstrijd HVGBDWR is de ontvangende ploeg er niet in geslaagd revanche te nemen op de districtswedstrijd DWRHVGB gele den nederlaag. HVGB verscheen met een gewijzigde ploeg waarin Dellenbach en Dekker niet waren opgesteld en enige jon gere spelers de opengekomen plaatsen in namen. DWR liet goed spel zien. De DWR-doelpuntenmotor Jan Sint nam doelpunten voor zijn rekening nadat Ed Beere met een goed schot de openings treffer had geplaatst. Met het nemen van een strafschop werd door Joop van Om meren de HVGB eer gered. Bij de stand 8-1 voor DWR was deze wedstrijd, die het aanzien volkomen waard was, beslist, Voor de tweede klasse dames kwamen de reserves van DWR en DWT tegenover elkaar in het strijdperk. De eerste helft eindigde zoals begonnen waarna de strijd resulteerde in een 2-1 overwinning voor DWR 2. De Finse sohaatsploeg, die 18 en 19 fe bruari in Moskou deelneemt aan de vijf- landenwedstrijd, bestaat uit de volgende rijders: Jouko Launonen, Raimo Hietala, Rauli Helen, Olavi Hjellmoen, Jouko Jok kinen en Seppo Haenningen. De Noorse schaatsploeg bestaat uit de volgende rijders: Ingar Bollerud, Ivar Eriksen, Per Willy Guttormsen, Fred Anton Maier, Svein Erik Stiansen en Bjoern Tveter. BOKSEN. De oud-wereldkampioen boksen in het zwaargewicht Floyd Patter son, die streeft naar een nieuwe kans voor een gevecht met Cassius Clay om de wereldtitel, heeft maandagavond in de derde ronde door knock-out gewonnen van Willie Johnson. De duidelijke stellingname van de pre sident van het Internationaal Olympisch Comité, de Amerikaan Avery Brundage, in de gespannen kwestie tussen de Fran se regering en het Frans Olympisch Co mité, heeft onrust verwekt in Frans» sportkringen. De minister van Sport, Frangois Misof- fe, de man die twee van zijn beambten in het Nationaal Olympisch Comité wild» zetten, is op de uitroep van Brundage „dit is regeringsdictatuur" en „dit soort zaken kan de deelneming van Franse sportlieden aan de Spelen in gevaar bren gen", zo geschrokken, dat hij haastig zijn genomen besluiten introk. Aan het wereldkampioenschap schaat sen voor dames, dat komend weekeinde in Deventer wordt gehouden, nemen in to taal 35 rijdsters uit 13 landen deel. De deelnemerslijst ziet er als volgt uit: Canada: Doreen Ann McCannell en Wendy Thompson. Oost-Duitsland: Ruth Schleiermacher en Herlind Hürdler. West-DuitslandEvi Sappel en Hilde- gard Sellhuber. Finland: Kaija Mustonen, Kija Liisa Keskivitikka en Tuula Vilkas. Frankrijk: Martine Ivangine en Patricia Demartini. Japan: Akiko Ariga en Yukiko Saita. Noord-Korea: Han Pil Hwa, Kim Song Soon, Ko Kwang Za en Ko Kyung Hi. Nederland: Stien Kaiser, Carry Geyssen, Ans Schut en Wil Burgmeyer. Noorwegen: Sigrid Sundby, Kirsti Bier- mann en Lisbeth Berg. Polen: Marianna Kaim en Adelheida Mroske. Rusland: Valentina Stenina, Lidia Sko- blikova, Lasma Kauniste, Irrina Egorova en Anna Sablina. Verenigde Staten: Diane Holum en Mary Meyers. Zweden: Christina Lindblom en Ylva Hedlund. De in Noorwegen verblijvende Neder landse rijders hebben dinsdag in Dram men deelgenomen aan internationele schaatswedstrijden. De 500 meter leverde een duidelijke zege op voor de Ameri kaan Neal Blatchford in 42.4 sec. Frits Bartling was de beste Nederlander. Hij kwam tot 43.1 sec. en werd zesde. Jorrit Joritsma werd met 43.4 sec. achtste en Kees Verkerk met 43.9 sec. tiende. De Rus Ants Antson bracht de 3000 meter op zijn naam. Hij zorgde met 4 min., 31.7 sec. voor een nieuw baanrecord. Fred An ton Maier werd tweede in 4.33.5. Kees Verkerk eiste met 4.37.9 een derde plaats op. De Rus Stanislav Seljanin werd in 4.40.1 sec. vierde. Jorritsma, Bartling en Liebrechts reden een 1500 meter. Björn Tveter was met 2.13.4 de snelste. Jorrits ma werd met 2.14.3 tweede, Bartling met 2.14.9 vierde en Liebrechts met 2.15.0 vijfde. Eriks, Beukers, Van den Berg en Meijer startten op de 5 km, die in een overwin ning voor Ingar Bollerud eindigde. De Noor was goed voor 7.56.3. Eriks werd met 8.07.5 tweede, Van den Berg met 8.15.6 vijfde en Meijer met 8.23.6 zevende. Alleen Ard Schenk en Peter Nottet hebben dinsdagavond in het Noorse Trondheim deelgenomen aan internatio nale schaatswedstrijden. De 500 meter le verde een overwinning op voor de Ja panner Keiichi Suzuki, die met 41.7 sec. zijn concurrent, de Amerikaan Tom Gray, een halve seconde voor bleef. Ard Schenk eindigde met 44.0 sec. op de tiende plaats. Peter Nottet werd met 44.8 dertiende. Op de 3000 meter waren de twee Ne derlanders te sterk voor de overige deel nemers. Ard Schenk won deze afstand in 4 min., 39.0 sec. en Peter Nottet werd tweede met 4.39.4. De Noor Svein Erik Stiansen eindigde met een tijd van 4.40.7 op de derde plaats. In het algemeen klassement over beide afstanden bezetten Ard Schenk en Peter Nottet met respectievelijk 90.500 en 91.367 pnt de derde en vierde plaats. De Noor Magne Thomassen eiste met 89.950 pnt. de eerste plaats voor zich op. I

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 21