Senaatscommissie vraagt naar klachten over politie-optreden Zij wil strengere straffen voor verkeersdelicten Ook in de senaat critiek op studietoelagenbeleid m Kort en bondig KIES DB BRIL DIE BI Jü PAST KIES UW BRIL BIJ Fiscus accepteert geen schilderij Administrateur verduisterde 37.000 Schadeloosstelling T weede Kamerleden Senaat informeert naar fusie AVRO-RTN Tegen een corrupte hoofdagent ander half jaar geëist Verhoogd subsidie particuliere bouw nog tot 1 juli Ook België nu in semafoondienst Koninklijk paar van Nepal komt naar Nederland NAAR DE OPERA IN NEW YORK :"v; -vW Zes jaar geëist voor overval op taxi-chauffeur Boeren links en provo's rechts? Drie Nederlanders uitgeleverd Schraal weer s t WOENSDAG 15 FEBRUARI 1967 2 MOLEN DIJK Omroepwet "t - f Haarlem V elsen-IJ maiden Beverwijk H i il De commissie van rapporteurs voor Justitie uit de Eerste Kamer meent dat het afgelopen jaar een onevenredig groot aantal klachten over het optreden van de politie is ingediend. Zij vraagt de mi nister of niet moet worden gesproken van een meer dan normale toeneming van het aantal gebeurtenissen waarbij politie optreden ter bescherming van de gewone burger niet achterwege mag blijven. De commissie wenst voorts te weten of het wegvoeren van betogers buiten de be bouwde kom door de politie geoorloofd is. Ook informeert zij wanneer het inte rim en het eindrapport van de commis- sie-Enschedé over de gebeurtenissen in Amsterdam kan worden gepubliceerd. Ook over het besluit volgens hetwelk de politie niet langer verplicht wordt bij al le aanrijdingen aanwezig te zijn en zo no dig proces verbaal op te maken zijn vra gen gesteld. De commissie meent, dat de meeste aanrijdingen of ongelukken lei den tot verkeersopstoppingen waarbij het politieoptreden onontbeerlijk is. Het feit dat in 1964 het aantal berech te verkeersdelicten sterker is gestegen ADVERTENTIE HAARLEM: Gr. Houtstr. 137, tel. 1 1640 a*"*"*»*" BEVERWIJK Breestraat 118 - tel. 23217 Omdat hij zijn belastingschuld van vier honderd gulden niet kan betalen, heeft een kunstschilder uit Holten dinsdag ten kan tore van de rijksontvanger te Deventer, een van zijn schilderstukken aangeboden. De juffrouw had geen volmacht om een dergelijke betaling te accepteren en ook haar chef bleek daar niet voor te vinden. Met de raad zich schriftelijk tot de direc tie van de belastingen te Zwolle te wenden en de belofte dat hem zolang de zaak in behandeling was geen deurwaarder op zijn dak zou worden gestuurd, keerde de schil der met zijn doek terug naar de door hem bewoonde oude boerderij. Twaalf maanden gevangenisstraf waar van zes maanden voorwaardelijk, heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te Arnhem, mr. F. O. Leusink, geëist tegen een 27-jarige administrateur te Arnhem wegens valsheid in geschrifte en verduis tering, gepleegd ten nadele van de Johan- na-stichting in die plaats. De administrateur was bij deze stich ting in dienst getreden na overlegging van een vervalst diploma middelbaar on derwijs. Weldra werden hem belangrijke werkzaamheden toevertrouwd, waarbij on geveer een ton per maand door zijn vin gers ging. Om auto te kunnen rijden en een huis te kunnen kopen begon hij loonstrook- jes te vervalsen. Hij boekte hogere bedra gen aan lonen in dan hij uitkeerde. To taal beliep de aan de stichting toege brachte schade 36 a 37.000 gulden. Deze wordt door de verzekering gedekt. Ver dacht is thans bezig de verzekeringsmaat schappij schadeloos te stellen. De raadsman mr. N. M. Muller had in zijn pleidooi ernnstige critiek op de hou ding van de economische directeur van de Johannastichting en op de nalatigheid van het accountantskantoor, dat met de con trole van de boeken was belast. De offi cier zeide een klacht te zullen indienen tegen dit accour^antskantoor bij de raad van tucht. Uitspraak over 14 dagen. Reeds meermalen is de vraag aan de orde geweest of de schadeloosstelling van de Tweede-Kamerleden moet worden ge wijzigd. Hierbij werd niet alleen gedacht aan de grootte van het bedrag, maar evenzeer aan de structuur van de schade loosstelling en aan de wijze waarop de schadeloosstelling aan de veranderingen van lonen en prijzen zou kunnen worden aangepast. Om hierover te adviseren heeft de minister van Binnenlandse Zaken prof. Verdam, een commissie ingesteld onder Voorzitterschap van de oud-voorzitter van de Algemene Rekenkamer, de heer L. Götzen. In de commissie hebben voorts zit ting mevrouw mr. J. M. Stoffels-van Haaf- ten en de heer J. Bommer, die beiden na 21 februari geen deel meer van de Twee de Kamer zullen uitmaken en het Eerste-Kamerlid de heer J. A. Middel huis, oud-voorzitter van het N.K.V. en voorts de oud-president-directeur van de Staatsmijnen, de heer H. H. Wemmers. dan dat van berechte delicten in het al gemeen, is voor de commissie aanlei ding om te concluderen dat de repressie ve invloed van de straffen volstrekt on voldoende is. Zij meent dat veel stren gere en effectievere straffen nodig zijn zoals o.a. in de Verenigde Staten wor den opgelegd en waarbij het rijbewijs in het geding wordt gebracht. Voorts vestigt de commissie de aan dacht van de minister op een enquête in het weekblad „Revu", volgens welke 45 ADVERTENTIE VOOR EEN GOEDE HUID- EN HAARVERZORGING NAAR HAUTE COIFFURE SALON Santpoortcrplein 1 - Tel. 60643 Veel Eerste Kamerleden willen van minister Klompé inlichtingen «invangen over de fusie tussen de AVRO en de RTN en het uittreden van de AVRO uit de federatie van omroepverenigingen. Vele senatoren willen ook weten of abonnees op een weekblad dat met mede werking va nde uitgever naar een om roeporganisatie overgaat, daar worden beschouwd als betalende leden of dat zij daartoe een uitdrukkelijke verklaring moeten afleggen. Uit het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de Omroepwet blijkt, dat de meerderheid der senatoren voor goedkeu ring van deze wet is. Vele leden zijn het eens met de bepaling dat films die door de centrale filmkeuring voor openbare vertoning zijn verboden, niet door de televisie mogen worden uit gezonden. Vele andere leden vroegen zich echter af of deze bepaling niet in strijd was met de programma-autonomie van alle instellingen die zendtijd hebben ver kregen. Vele leden hadden er ernstig be zwaar tegen dat de minister, zonder uit spraak van de rechter, de toewijzing van zendtijd kan intrekken als hij vaststelt dat het voortduren van deze uitzendingen gevaar zou opleveren voor de veiligheid van de staat, en openbare orde of de goede zeden. Zij vroegen zich af of dit niet betekende dat gerechtelijk toezicht door politiek toezicht werd vervangen. Van verschillende zijden had men ern stige bezwaren tegen de artikelen over het auteursrecht, die zouden neerkomen op „een ongewenste en ongemotiveerde uitbreiding van dit recht". Sommigen se natoren meenden dat de ontwikkelingen rond het blad „Televizier" aantoonden dat het wetsartikel over inbreuk op het auteursrecht, dat naar hun mening is op genomen om de bestaande omroeporgani saties te beschermen, reële ontwikkelingen in de maatschappij niet kan tegenhouden. Een 48-jarige hoofdagent bij de Rotter damse politie heeft voor de rechtbank in Rotterdam een straf van anderhalf jaar gevangenisstraf tegen zich horen eisen, omdat hij steekpenningen heeft aangeno men voor het verstrekken van verblijfs vergunningen aan Turkse arbeiders, die daarop geen recht hadden. De kwade genius in het verhaal was een 39-jarige pensionhoudster in Rotter dam van Armeense afkomst. Tot in het Ruhrgebied was bekend dat zij voor ver blijfsvergunningen kon zorgen, zei recht bankpresident mr. Jolles. Tegen de vrouw werd zes maanden ge- eist. percent van de ondervraagden van me ning was dat Nederlandse rechters niet met gelijke maat meten. Zij vraagt het oordeel van de minister over de weten schappelijke waarde van dit onderzoek en over de objectiviteit van de rechterlijke macht. Wat kan de minister doen om het wantrouwen dat toch beslist niet gerecht vaardigd is, weg te nemen? vraagt de commissie. De regering heeft besloten het tijdelijk verhoogde rijkssubsidie voor de bouw van particuliere huurwoningen en eigen wo ningen tot 1 juli te handhaven. De tijde lijke verhoging zou tot 1 april gelden. Wegens de werkloosheid in de bouw vakken acht de regering het wenselijk de continuïteit in de bouw te bevorderen. Sinds de invoering van de subsidie verhoging in oktober 1964 is de belang stelling voor de particuliere bouw met rijkssteun toegenomen. De ongeveer 2700 abonnees op de Ne derlandse semafoondienst hebben een be langrijke uitbreiding van hun actieradius gekregen. In Brussel is dinsdagmiddag officieël het Belgische deel van een ge meenschappelijke Belgisch-Nederlandse dienst in gebruik gesteld, hetgeen bete kent dat de Nederlandse semafoonabon nee zich nu ook op Belgisch gebied in zijn auto kan laten omroepen. De koning en koningin van Nepal zul len op uitnodiging van koningin Juliana en prins Bernhard van 25 tot 28 april een bezoek aan Nederland brengen. - \;fi I (Van onze parlementaire redactie! DEN HAAG. Minister Diepenhorst (van Onderwijs en Wetenschappen) heeft in de Eerste Kamer nogal wat critiek te horen gekregen op zijn studietoelagenbeleid. Vooral de fracties van de P.v.d.A., de P.S.P. en de C.P.N. hadden er weinig waardering voor. De A.R., de C.H.U. en de K.V.P. waren niet bepaald geestdrif tig. De heer De Rijke (P.v.d.A.) achtte het beginsel dat ouders een deel van de stu diekosten moeten betalen onjuist. Hij pleit te voor een integrale studiekostenvergoe ding, die niet alleen voor het wetenschap pelijk onderwijs zou moeten gelden. Vol gens de heer IJmkers was er van minis ter Diepenhorst geen wezenlijke verbete ring van het beurzenbeleid te verwachten. „Daarom is het voor de studenten te ho pen, dat hij niet terugkeert in het nieuwe kabinet", zei hij. De heren Van Hulst (C.H.U.) en De Gaay Fortman (A.R.) waren het wel met het uitgangspunt van de minister eens, evenals dr. Stokman K.V.P.De heer De Gaay Fortman vond de voorstel ling alsof de studenten aan de armoede zijn overgeleverd niet eerlijk. Hij vroeg de minister hoeveel gevallen bekend zijn van studenten die, als de soepeler regeling er niet gekomen was, hun studie hadden moeten staken. De heer Van ïtiel (V.V.D.) pleitte voor ADVERTENTIE ^0^ een speciale academische opleiding vpor hoogbegaafden via vergelijkende exa mens. Vooral uit democratisch-sociaal oogpunt achtte hij dat een betere norm dan de vraag wie de opleiding moet be talen. Zijns inziens moet het topintellect worden vrijgesteld van militaire dienst, omdat het de maatschappij buiten de krijgsmacht grotere diensten kan bewij zen. Bij een dergelijk systeem in het buitenland haalt maar één van de tien studenten de eindstreep. „Dat zijn de ware cultuurdragers", zei mr. Van Riel, die ook een korte academische beroeps opleiding voor leraren, technici en hoger bestuurspersoneel gewenst vond. De officier van justitie bij de rechtbank in Rotterdam heeft zes jaar gevangenis straf geëist tegen een zeventien jarige in woner van Slikkerveer. Deze wordt ervan beschuldigd dat hij in de nacht van 26 op 27 november van het vorige jaar samen met zijn achttienjarige neef in het cen trum van Dordrecht een taxichauffeur heeft willen beroven. Tegen de neef werd twee jaar jeugdgevangenis geëist. Het tweetal had zich van Rotterdam door de 52-jarige J. J. Koemans naar een stille straat in de binnenstad van Dor drecht laten rijden. Daar gaven zij de chauffeur klappen op zijn hoofd en trok ken hem achterover. Toen één van de jongens zijn portefeuil le uit de binnenzak wilde halen wist de chauffeur met zijn hand bij de claxon te komen, waarop de twee jongens haastig in het donker verdwenen. De zeventienjarige werd als aanstichter beschouwd. Prinses Margriet en haar echtgenoot Pieter van Vollenhoven hebben gis teren in de Metropolitanopera te New York een uitvoering van „La Bohème" van Puccini bijgewoond. Het paar gaat na het bezoek aan de Verenigde Staten naar Canada, waar het nog enige tijd bij kennissen zal logeren. Een componenten-analyse van de uit slag van de verkiezingen voor de raad van Amsterdam door het gemeentelijk bureau van statistiek heeft tot de merk waardige conclusie geleid, dat de Boeren partij in Amsterdam vooral zijn aanhang heeft gevonden in die stadswijken, die men als links mag bestempelen, terwijl de provo's vooral hun stemmen kragen uit die stadswijken, die voor het grootste deel door rechtskiezenden worden be woond. Van links naar rechts gesproken zou een volgorde van de verschillende partijen dan ook altijd nog volgens het Amsterdam se bureau van statistiek in zijn blad „Op grond van cijfers" dat beschouwingen bevat omtrent statistische gegevens van Amsterdam als volgt zijn: CPN, BP, PSP, PvdA, KVP, Provo, AR/CHU, VVD. De Deense politie heeft drie Amster dammers aan West-Duitsland uitgeleverd. Het drietal was in de nacht van 3 op 4 februari met een rubberboot illegaal van Flensburg naar Denemarken overgesto ken. Toen zij daar werden aangehouden, bleken zij in bezit te zijn van 47 porno grafische films. Het parket in Lübeck heeft tegen hen een bevel tot inhechtenisneming uitge vaardigd wegens de verspreiding van on zedelijke lectuur en afbeeldingen. Concertgebouw, vandaag en donderdag 19.45 u.: Jeugdconcerten door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Karin Ra- scher (saxofoon). Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: To neelgroep Centrum met „De reis om de wereld in tachtig dagen" van Pavel Ko- hout. Regie: Paul Vasil. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag, 14, 19 en 21.15 u.: „De vrouw, die drie mannen beminde", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Brandt Parijs", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Codenummer L.", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Dracula, prins der duisternis", 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „De Bijbel", 14 j. Minerva, vandaag 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Van donderdag af 20.15 u.: „Gescheurd gordijn", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Angé- lique en de koning", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De Prooi", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Moordmysterie aan de Rivièra", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De wraak van de Pistoleros", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Ik, een vrouw", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Persona", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werk van de groep X65. Dage lijks van 10 tot 17 uur, en zondag van 13 tot 17 uur. Tot 19 februari. Vishal (Grote Markt): Expositie van schilderijen, grafiek en beeldhouwwerken uit het bezit van het Frans Halsmuseum. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondagen van 13 tot 17 uur. Tot 13 maart. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van J. Ploos van Amstel. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10- 17 uur-. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks, behalve maan dag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus Van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur, op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. Kennemer Sporthal (Van Riebeecklaan Expositie van werk van prof V. P. S Esser en Kees Verkade. Van maandag t/m .vrijdag geopend van 9 tot 24 uur. Tot 20 februari. DIVERSEN I)e Ark, vandaag, 20 u.: Optreden van Elly Nieman, Jop Pannekoek en Rikkert Zuiderveld. Raadhuis Bloemendaal, donderdag, 14.15 u.: Gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 15 FEBRUARI City, 20 u.: „De stem van het water". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 19-21 u.: Expositie tekeningen van Jet Schregardus. DONDERDAG 16 FEBRUARI City, 20 u.: „Angélique en de koning" (derde deel). Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie tekeningen Jet Schregardus. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 15 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „The collector". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot". DONDERDAG 16 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ope ratie Vrouwen-paradijs". Vee omgekomen. Bij een brand in een schuur van de landbouwer A. J. Ge- gink in Eibergen zijn vier zeugen, elf pasgeboren biggen en twee stierkalve ren om het leven gekomen. Een ver warmingselement heeft vermoedelijk de brand veroorzaakt. Met vuur gespeeld. Een schade van onge veer 80.000 is veroorzaakt door een felle brand in het Noordbrabantse plaatsje Vlierden, doordat kinderen met vuur hadden gespeeld op de zolder van de boerderij van de heer F. Kersten. De kinderen konden ternauwernood van de zolder worden gered. Een groot deel van de boerderij werd een prooi der vlammen. Etalagedief gepakt. De politie in Maas tricht heeft een 36-jarige man uit Maas tricht aangehouden, die heeft bekend tijdens het carnaval vijf horloges met een totale waarde van 4500 gulden te hebben ontvreemd uit de etalage van een juwelier, na de ruit met een steen te hebben ingegooid. Autoverkopen. De verkoop van Ameri kaanse auto's is in de eerste tien dagen van februari 20.6 percent lager geweest dan in dezelfde periode in 1966. De fabrikanten wijten dit voor een deel aan het strenge winterweer. In januari is de autoverkoop zeventien percent lager geweest dan in de eerste maand van het vorig jaar. Brieven met geld verduisterd. De recht bank in Utrecht heeft een 23-jarige ex- PTT-besteller uit Amersfoort veroor deeld tot tien maanden gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk. De jongeman had poststukken met geld in eigen zak gestoken. Straatrovers. In Den Haag is een 62-jarige man 's nachts overvallen en van zijn portefeuille met ƒ700 beroofd. Hij kreeg een trap van - de rover, waar door zijn linkerbeen brak. Een 26-jarige man werd voorts beroofd van zijn por temonnee met 15 en een 21-jarig meis je werd haar handtasje ontrukt. Er zat ƒ10 in. Etalagedieven gepakt. In Naaldwijk werd dezer dagen bij een juwelier de etalage ruit vernield, waarna ringen en andere sieraden ter waarde van ongeveer 10.000 gulden werden gestolen. In een café in Hoek van Holland zijn de dieven 18 en 21 jaar aangehouden, nadat zij daar probeerden de buit te verkopen. Straf voor Spanjaarden. De Utrechtse rechtbank heeft drie Spaanse arbeiders tot gevangenisstraffen van zes en vier maanden veroordeeld. Zij hadden in december een auto gestolen en enige voorwerpen uit een andere auto. Het kenteken van de gestolen auto hadden de Spanjaarden verwisseld. HISWA. De minister van Economische Zaken, drs. Bakker zal op 10 maart de HISWA openen, de internationale wa tersport- en kampeertentoonstelling, die van 10 tot en met 19 maart wordt ge houden in het nieuwe RAI-gebouw in Amsterdam. i/WV\WMWM\ft<WWWWWWWWWWWWVWWWWWW iWWWWIAAJWWWWWWWWWWWWWVWWWIAIIAAA/WWWVAJWWVWWUWVr Het KNMI deelt mee: Het weer in ons land wordt nog steeds bepaald door een hogedrukgebied, waar van het centrum in de buurt van de Bal- tische landen ligt. In de afgelopen nacht daalde de temperatuur op de meeste plaatsen tot 4 a 6 graden onder nul. Uit Zuid-Limburg werd zelfs 7 graden onder nul gemeld. Inmiddels is een diepe depressie van de oceaan bij Zuidwest-Ierland aangeko men. Zij veroorzaakt belangrijke lucht drukdalingen boven de Britse eilanden en Frankrijk. Daardoor zal in onze omgeving de wind gaan toenemen uit het zuidoos ten. De nachtelijke minimumtemperaturen worden iets minder laag. Het fronten systeem van de depressie zal morgen be wolking veroorzaken in het zuiden en westen van het land. Neerslag wordt echter niet verwacht. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum M 5 J temperaturen ft g binnen- en buitenland K E i> Den Helder onbewolkt zo 2 -2 Ypenburg onbewolkt ozo 2 -6 Vlissingen onbewolkt ozo 3 -0 Eelde onbewolkt ozo 1 -6 De Bilt onbewolkt O 3 -4 Twente onbewolkt O 3 -4 Eindhoven onbewolkt ozo 3 -3 Z.-Limburg onbewolkt zo 2 -6 Helsinki mist wnw -2 -17 Stockholm geh. bew. no -1 -3 Oslo sneeuw windst. -7 -9 Kopenhagen onbewolkt O 2 -1 Aberdeen zw. bew. zo 6 3 Londen half bew. O 4 2 Amsterdam onbewolkt O 3 4 Brussel onbewolkt ozo 4 -2 Luxemburg onbewolkt ono 1 -8 Parijs onbewolkt O 6 _2 Borcïeaux licht bew. zo 11 3 Grenoble onbewolkt windst. 5 -3 Nice half bew. O 10 -0 Berlijn onbewolkt O 1 -5 Frankfort onbewolkt no 3 -7 Wünchen onbewolkt z -1 -12 Ziirich onbewolkt windst. -1 -11 Genese onbewolkt zw 2 -9 Locarno onbewolkt O 4 8 Wenen mist windst. 1 -10 Innsbruck onbewolkt wzw 2 -10 Bdgrado onbewolkt w -10 Athene zw. bew. nno 7 3 Rome licht bew. no 9 0 Barcelona licht bew. nnw 13 5 Madrid regen windst. 6 0 Mallorca half bew. windst. 17 3 Lissabon regen wzw 14 10 Donderdag 16 februari Zon op 7.55 uur; onder 17.55 uur. Maan op 10.13 uur; onder 0.37 uur. Maanstanden Eerste kwartier 17 februari 16.55 uur Volle maan .24 februari 18.43 uur Woensdag 15 februari Hoog water 7.15 uur en 19.30 uur. Laag water 2.54 uur en 15.16 uur. Donderdag 16 februari Hoog water 7.51 uur en 20.07 uur. Laag water 3.23 uur en 15.47 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2