Trainer Piet Zwanenburg was meer dan tevreden met loting m Schaatselite in Moskou voor de vijflandetizvedstrijd TELSTAR - DOS Antilopen verraste in pittig duel leider HAV White zwak Stars na rust te voor Blue Stars De Visser zet het mes in zwak spelend Telstar De opstellingen Stien Kaiser op 500 m tegen de snelle Holum Op 1500 meter treft Stien snelle startster H0OiT0fD«g| LOTING D^^grK Gerard Geesink nog niet naar Japan Josje Ernst boekte eerste successen SPORTPARK SCHOONENBERG CLEMENT TERUG; NU BIELKUS GESCHORST EDO THUIS TEGEN VVV Coureur Swart gaat trouwen met mannequin T afeltennisteam voor W.K. '67 Rus liep 60 m indoor in beste wereldtijd ZATERDAG 18 FEBRUARI 1967 11 *¥Z£ÊÉm - Post-Motta tweede in zesdaagse Milaan 4* CHI Den Bosch a.s ZONDAG - AANVANG HALF DRIE Sport in het kort „Meer dan tevreden", glunderde de Nederlandse trainer Piet Zwanenburg vrijdagavond na afloop van de loting voor het wereldkampioenschap schaatsen, die in het stadhuis van Deventer werd verricht. Stien Kaiser op de 500 meter tegen Diane Holum, die al een tijd van 45,7 achter haar naam heeft staan, terwijl zij houvast heeft aan de tijden van Stenina en Skoblikova". Deze starten respec tievelijk in de tweede en derde rit. Op de 1500 meter rijdt Stien Kaiser eveneens in het vijfde paar tegen de Noorse Sundby, die bekend staat als een snelle starter, hetgeen Stien op nieuw kan inspireren tot grootse da den. Ditmaal heeft zij alleen Stenina voor zich, want Skoblikova prefe reerde op deze afstand de tweede groep. Hetzelfde gokje hebben de Noordkorea- nen gewaagd, die hun voornaamste kans hebster Kim Song Soon pas laat op het ijs brengen. Tijdens de wedstrijden zal de baan door vierentwintig man met handkraeht in optimale conditie worden gehouden. Ome Piet Zwanenburg, coach van de Nederlandse damesploeg, was wel ner veus. Uiterlijk was daar weliswaar niets van te merken want rustig nipte hij aan zijn koffie terwijl hij weloverwogen de vooruitgang in zijn geliefkoosde taak van sport aan een beschouwing onderwierp. Soms keek hij over het magnifieke land schap dat in bijna serene rust voor hem lag. Hij zei bij het horen van de naam Stien Kaiser: „dat record in Davos werd op slecht ijs gereden. Op een baan met uitgetrapte bochten. Wanneer Stien goed weer treft komt zij nog eens onder de vijf minuten". Direct daarna stapte hij over naar een ander onderwerp. Wanneer dan later in zo'n gesprek over het weer en de conditie van het ijs wordt gesproken, zegt hij: „dat maakt voor de Nederlandse meisjes niets uit. Zij zijn in goede conditie en Stien verkeert in de vorm van haar leven. Trouwens een beetje wind mag er best zijn. Het is al leen nadelig voor de anderen. Drie we ken lang hebben wij op hoogten tussen vijftienhonderd en tweeduizend meter in Davos getraind. En als ik zeg trainen dan bedoel ik ook trainen. Psychologisch zijn wij met die bruine gezichten in het voor deel". Zijn felle blauwe ogen schitteren wan neer hij hardop denkt: „ik hoop toch zo dat wij succes hebben. Het publiek uit eigen land zal zonder twijfel stimuleren". Toch laat hij zich tot geen enkele prog nose verleiden. Het is alleen maar de indruk die hij wekt. Hij is gespannen. Hij weet dat de kans van de drie jaar geleden als te oud bestempelde Stien Kaiser groter is dan ooit. Hij beseft dat ten volle. Antonio Beghetto en Eddie Merckx, hadden vanmorgen vroeg de leiding in de Milanese zesdaagse. Zij hadden 97 punten verzameld aan het einde van de tweede avond. De stand is nu: 2. Gianni Motta, Italië en Peter Post, Nederland, 63 punten: 3. Dieter Kemper en Horst Oldenburg, Duits land, 41 punten. Vanaf de tribune kijkt Valentina Stenina, een van de grootste Russische troeven voor de wereldtitel, op haar concurrenten neer. De loting voor de wereldkampioen schappen schaatsen dames 500 m.: Ie rit: Sigrid Sundby (Noorw.)-Yukiko Saito (Jap.) 2e rit: Christina Lindblom (Zwe.)-Valentina Stenina (Rusl?); 3e rit: Doreen Ann Mc Cannell (Canada)- Lydia Skoblikova (Rusl.); 4e rit: Mar- tine Ivangine (Fr.)-Ko Kyung Hi (Korea); 5e rit: Stien Kaiser (Ned.)- Diane Holum (VS); 6e rit: Kaja Mus- tonen (Finl.)-Ruth Schleiermacher (O.- Dld.); 7e rit: Willy Burgmeyer (Ned.)- Adelheida Mroske (Polen); 8e rit: Lisa Keskivitta (Finl.)-Lasma Kauniste (Rusl.); 9e rit: Hildegard Sellhuber (W.-Dld.)-Ylva Hedlund (Zwe.); 10e rit: Patricia Demartini (Fr.)-Carry Geyssen (Ned.); lie rit: Irina Egorova (Rusl.)-Liesbeth Berg (Noorw.); 12e rit: Wendy Thompson (Canada)-Ma- rianna Kaim (Polen); 13e rit Kim Song Soon (Korea)-Mary Meyers (VS); 14e rit: Han Pil Hwa (Korea)- Akiko Ariga (Japan); 15e rit: Herlind Hüerdler (O.Dld.)-Tuula Vilkas (Finl.); 16e rit: Kirsti Biermann (Noorw.)- Anna Sablina (Rusl.); 17e rit Ko Kwang Za Korea)-Ans Schut (Ned.); 18e rit: Evi Sappl (W.-Dld.) alleen. 1500 meter: le rit: Saito-Hüerdler; 2e rit: Ivangine-Mroske; 3e rit Ko Kwang Za-Sablina; 4e rit: Stenina- Hedlund; 5e rit: Sundby-Kaiser; 6e rit: Schut-Meyers; 7e rit: Mc. Cannell- Mustonen; 8e rit: Skoblikova-Ariga; 9e rit: Kaim-Lindblom; 10e rit: Schleiermacher-HanPil Hwa; 11e rit: Kim Song Soon-Thompson; 12e rit: Keskivitta-Demartini; 13e rit: Sellhu- ber-Carry Geyssen; 14e rit: Kauniste- Holum; 15e rit: Berg-Vilkas; 16e rit: Burgmeyer-Sappl; 17e rit: Ko Kyung Hi-Egorova; 18e rit: Biermann alleen. Met het toernooi om het wereldkamp- pioenschap nauwelijks achter de rug, staat de internationale schaatselite het komende weekeinde in Moskou weer voor een grote krachtmeting. Dan zullen ver tegenwoordigers van Rusland, Noorwe gen, Zweden, Finland en Nederland uit maken welk land zich het sterkste schaatsland van 1967 mag noemen. Kon het vorig jaar Noorwegen in eigen huis voor de eerste maal de zegepalm wegdra gen, dit keer zal het gaan tussen Rus land en Nederland, hoewel er eigenlijk geen twijfel over bestaat, welk land mo menteel het sterkste schaatsland is. Ne derland heeft immers de belangrijkste ti tels, het Europees en het wereldkam pioenschap, in de wacht gesleept. De strijd zal zich afspelen in het vrij kleine Dynamo-stadion, dat ongeveer 20.000 toeschouwers kan bevatten, die uiteraard hun landgenoten fanatiek zul len aanmoedigen. Nederland wordt ver tegenwoordigd door Europees en wereld kampioen Kees Verkerk, Ard Schenk, Pe ter Nottet, Jorris Jorritsma, Rudi Lie- brechts en Frits Bartling. De laatste zal alleen worden ingezet op de korte af standen. Rusland komt uit met de sprin- Gerard Geesink, de jongere broer van wereldkampioen Anton, zal nog niet naar Japan reizen voor een lange trainings periode aan de Tenri-universiteit. De Ne derlandse Judo en Jiu jitsu-Bond stelde hem op de hoogte van het feit dat hij, hem op de hoogte van het feit dat hij voor een tournee door Rusland en deel zal uitmaken van het Nederlandse junio renteam dat ons land 1 en 2 april tijdens de Europese kampioenschappen in Lis sabon zal vertegenwoordigen. De Nederlandse judoploeg, die op 21 februari naar Moskou reist ontmoet de nationale Russische selectie op 22 februa ri in Moskou, waarna nog wedstrijden volgen op 24 februari in Minsk en op 26 februari in Riga. De Nederlandse deelneemsters aan het wereldkampioenschap schaatsen in Deventer trekken hier gezamenlijk nog wat trainingsbaantjes. V.l.n.r. Carry Geyssen, Stien Kaiser, Wil Burgmeijer en Ans Schut. Josje Ernst heeft vrijdagavond in de Bossche veemarkthallen het eerste num mer van het indoor concours hippique Brabant gewonnen. De amazone uit Bla- ricum legde met Nancy het springcours Ma, waarin 15 hindernissen tot een maxi male hoogte van 1,30 m. waren opgesteld, foutloos af in 48.9 sec. De uitslag luidt: 1. Josje Ernst (Blari- cum) Nancy ft—48,9 sec.; 2. E. Stibbe (Vught) Autumn Breeze 0-50,6; 3. H. Brugman (Almelo) Sealord 052.-; 4. J. de Haan Jr. (Wateringen) Bento 0—52,1; 5. Mej. F. Arts (Amsterdam) Jungle Pimpernel 052,1. Springconcours landelijke ruiters (14 hind., max. 1,24 m.): 1. M. Douma (Bant) Us Nova 0 strp116.2 sec.; 2. H Witten- horst (Didam) Dycora 4117,-; 3. J. Bo- vee (Meerlo) Bovano 4119.4; 4. W. Ver munt (Oudenbosch) Zampa 4120.6; 5. M. van Heerten (Grathem) Hanko 4 121.1. Het eerste nationale springconcours, dat ging over een parcours van 375 meter waarin 14 hindernissen met een maxima le hoogte van 1,40 meter waren opgesteld werd gewonnen door de Fransman Rosier, die zijn Printania met vier strafpunten in 57.4 sec. rondleidde. De uitslag luidt: 1. Rosier (Fr.) Printa nia 4 str p 57.4; 2. Simoes (Braz.) Gaucho 8-58.-; 3. Schmidt (O.-Dld.) Wolf Dieter 8—61.9; 4. Ebben (Ned.) Nabab 8—63.8; 5. Charron (Belg.) Gardist 9,569.5; 6. Lefêbvre (Fr.) Quitas 9,5—74.9; 7. Smith (G.-B.) Warpaint 1257.4; 8. L'Amour (Fr). Pascha 1659.2; 9. Wazard (Fr.) Orphe 17,25—73.5. ADVERTENTIE (Van onze basketbalmedewerker) Naast de basketbal-eredivisie-wed strijd White Stars Blue Stars, was gis teravond in de Kennemer Sporthal ook nog de wedstrijd HOC DTV. ingelast. De meisjes van White Stars waren zoals te verwachten was, niet tegen Blue Stars opgewassen, terwijl HOC het puntloze DTV kansloos liet. White Stars startte tegen de landskam pioenen spectaculair en nam door vooral Bette Veenstra een 6-0 voorsprong. Blue Stars had bij 10-10 de zaken al snel recht getrokken en had bij rust, na 12-18, een bescheiden 16-22. In de tweede helft werd het krachtsverschil steeds duidelij ker en vergrootte Blue Stars de voor sprong regelmatig. Bij White Stars ves tigde Stien Kraay door vaak briljant ver dedigen weer eens de aandacht op zich. Blue Stars onder aanvoering van Ria de Roos, beslechtte via 22-30, 26-40 en 28-56 het pleit met 34-61. Voor White Stars scoorden: Biene Vonkeman: 5-10 en Stien Kraay 1-8. Voor Blue Stars Ria de Roos 10-22 en Gien Schouten 4-6. HOC had in de eerste helft nogal moei te met het zich heftig verwerende DTV. Via 6-4 werd het zelfs 11-12, maar HOC kon toch met 24-18 gaan rusten. Ook hier ging in de tweede helft het klassever- schil spreken. Janny van Ham, Henny Konings en Ria Kuiper rolden de DTV- veste op en bezorgden HOC na 43-28 een 72-42 zege. Voor HOC scoorden Ria Kui per: 9-10, Henny Konings: 2-16, Janny van Ham: 4-12, Joke Huigen 4-6. In de rayonklasse dames liet Antilopen via een 14-30 ruststand met 29-54 de zege aan HAV. Voor Antilopen kwam A. Co- ninck Westenberg tot: 4-7. Ook Spetters verloor en wel van APGS. Bij rust was de stand 15-20, terwijl het einde kwam met 36-48. Tiny Hekkers was met 11-6 voor Spetters topscoorster. Bij de heren deed Antilopen verdien stelijk werk door in een spannend, pittig ters Boris Guljajev, Valery Muratov en de all-round schaatsers Valery Kaplan. Ans Antson en Valery Lavrusjkin. Voor de zesde Russische deelnemer heeft coach Boris Stenin de keuze laten vallen op Stanislav Seljanin. Elk team mag met zes schaatsers deelnemen. Zij mogen al len op de 500 en de 1500 meter uitko men, terwijl de resultaten van de vier besten per land op deze afstanden mee tellen. Elk land heeft vier vertegenwoor digers op de 5000 en de 10.000 meter. Voor een eerste plaats krijgt een land 20 punten, voor een tweede plaats 19 en zo aflopend tot een punt voor de twin tigste plaats. Het is de vraag of de Nederlanders in staat zullen zijn na de krachtsinspannin gen van Oslos het landenklassement te winnen. Rusland zal ongetwijfeld de meeste punten voor zich opeisen op de korte afstanden, omdat zij nu eenmaal de beste sprinters hebben. De Nederlan ders moeten dan ook hun grote slag slaan op de vijf en de tien kilometer. Noorwe gen zal waarschijnlijk niet verder komen dan de derde plaats, terwijl Finland en Zweden onderling zullen uitmaken, wie de laatste plaats zal bezetten. (Van onze sportredactie) De voetbalcompetitie gaat weer wat normaal worden. Na de inhaalprogram ma's en de wijzigingen van de aanvangs tijden in verband met de schaatsfestijnen staat er voor morgen een normaal lijstje wedstrijden te wachten. In deze streek spelen Telstar (tegen DOS) en EDO (te gen VVV) thuis. Haarlem gaat de uiterst lastige uitwedstrijd tegen NOAD in Til burg tot een goed einde trachten te bren gen. Ook RCH staat voor een moei lijke opgave tegen een Brabants team, namelijk FC Den Bosch. Telstar doet het niet best. Het is zelfs zo, dat de Velser ploeg vorige week tegen Elinkwijk één van zijn slechtste, zo niet zijn allerslechtste wedstrijd heeft ge speeld. Daarom overweegt trainer De Vis ser de ploeg drastisch te wijzigen en enke le gerenommeerde spelers aan de kant te zetten. Hij zal dat ze vandaag meedelen en wilde tevoren het elftal niet bekend maken. Vast staat wel, dat Clement weer van de partij is, nu zijn schorsing achter de rug is. Er is weer een nieuwe schor sing. Bielkus heeft vier weken gekregen na „Elinkwijk". Bij DOS wist men gisteravond ook de juiste opstelling nog niet. Vooral de be zetting van de linkshalfplaats was onze ker. Daar zijn v.d. Boogert en Wijman kandidaat voor. Het basistëam bestaat uit: Hoogeveen; v.d. Weerd, Veenstra, Kunen, Achterberg: Plageman, NN; Hardeman, Blok, De Kuyper, Wery. RCH tobt met heel wat geblesseerde en zieke spelers, zodat men met een geha vend team naar Den Bosch moet. Van VVooning en Croes staan op de zieken lijst, Maslo is geblesseerd. Koning is wel beter, maar moet nog acclimatiseren in het tweede team. Koppen krijgt nu weer een kans in de hoofdploeg op de plaats van Croes. De blessure van De Goede is hersteld. FC Den Bosch heeft Van Pelt (gebles seerd) en Van Straaten (ingeënt in mi litaire dienst) niet in het doel kunnen opstellen. Nu staat Van Dijkhuizen tus sen de palen. De achterste vier bestaan uit Passon, v.d. Leur, Brusselers en We ber. Op het middenveld werken Van Hel- voirt en Schuurman. De voorhoede is Hoefs. Wolders, Olderiekerink en Bor sten. Netten is geschorst. De schotvaardigheid van de Haarlemse voorhoede lijkt de laatste weken wat te rug te lopen. Tegen NOAD, dat via een geweldige opmars van de onderste regio nen naar de kopgroep van de tweede divisie oprukte, zal Haarlem aan één doelpunt waarschijnlijk niet genoeg heb ben voor de volle winst. In de Haarlemse ploeg is Koster weer terug. Hij neemt in de verdediging de plaats in van Wentink die Smit op het middenveld vervangt. De knieblessure die Smit tegen AGOVV het verder spelen onmogelijk maakte, is nog niet genezen. Maar ook NOAD kampt met geblesseerde spelers. De topscorer van de Tilburgers, Zieltjens, zal vrijwel zeker aan de kant blijven evenals Jans sen. De opstelling van NOAD is: Van Die ten; Simons, Netten, Muskens en Van der Ven; De Beer en Brekelmans; Van Ran- zouw, Maas, Stovers en Van der Velden. EDO krijgt in VVV een lastige, maar Telstar (thuis tegen DOS): opstelling nog niet bekend. RCH (uit tegen FC den Bosch): v. d. Meeren - Pirovano, Van Dijk, Honout, Koppen - Fransz, Nanai - Van Doesse- laar, Strijks, De Goede, Meyer. HAARLEM (uit tegen NOAD): Pa- ternotte - Peijs, Koster, Peters en Van Duffelen - Wentink en Kruyer - Van Haaren, Hoeben, Couperus en Robert. EDO (thuis tegen FC VVV): Amama - v. d. Zon, Disselköter, Breeuwer, De Looze - Hup, v. d. Putten, Spiers - Koek, Bosdijk, Burke. niet onoverwinnelijke tegenstander. De Haarlemmers kunnen hun sterkste ploeg op de been brengen. Wat Amama betreft nog even het volgende: hij speelde tegen Roda JC niet mee, omdat hij meende geen vrij te kunnen vragen bij zijn werk gever. Deze nc vindt dat spijtig. Amama had best mee kunnen doen, vindt hij. Van deze uitspraak van de voor sport voelende werkgever hierbij acte. Het meespelen van Klaassens en Ver- bong bij VVV is onzeker. Het team ziet er waarschijnlijk als volgt uit: Swinkels; v. 't Hek, Pepels, Vercoulen en Raats; Burhenne, Klaassens,; Verbong, Thans, Sleven en Derix. duel het leidend HAV met een nederlaag naar Den Helder terug te sturen. Na 29-27 bij rust kwam het einde met: 56-53. Geert-Jan van Renssen was met 18-6 top scorer. Typhoons dat na een „praat- en duw"- wedstrijd met 67-36 van Adams won zag de achterstand hierdoor tot twee punten verkleind. Stoute: 10-14 en Berends: 6-4 waren voor Typhoons topscorers. De overige uitslagen luidden: Dames: HOC 2Spetters 2: 43-21; Akri- desWhite Stars 2: 29-35. Heren: CiosAntilopen 3: 46-28; Exer- citia 2Typhoons 2: 38-33; Flamingo's 4- Lions: 51-41; SpettersWhite Stars: 42-51. Stars: 42-51. Sally Stokes, de Londense mannequin die vroeger officieus verloofd is geweest met de Schotse coureur Jim Clark, heeft meegedeeld dat ze nu haar hart heeft verloren aan een andere coureur een Nederlander. De gelukkige is Eddie Swart, die het vak van coureur combi neert met een zakelijke carrière. „Twaalf dagen geleden zijn we naar Den Haag gevlogen om ons in het geheim te verloven", verklaarde Sally. Volgens vrienden van de bruid zal het huwelijk in april worden gesloten. Om in stijl te blijven zal dit gebeuren in de Londense wijk Holland Park. Oud-wereldkampioen Jim Clark is nog steeds vrijgezel. Een tijdlang was Sally zijn constante metgezellin. Dit is echter al een tijdlang niet meer het geval, aldus de Londense mannequin. De Nederlandse tafeltennisteams, die van 11 tot en met 21 april deelnemen aan de wereldkampioenschappen in Stock holm, zijn als volgt samengesteld: Heren: Frans Schoofs, Bert van der Helm, Bert Onnes en Bert Schoofs. Dames: Ursula Stulemeyer, Annemarie Wijnants en Ria Bogmans.. Het Nederlandse damesteam, dat op 31 maart in Valkenburg (L.) een interland tegen West-Duitsland speelt, bestaat uit dezelfde drie speelsters. De Duitse ploeg bestaat voor deze interland uit Wiebke Hendriksen, Brigitte Scharmacher en Hannelore Woertche. Tijdens de indoorkampioenschappen van de Oekraïne heeft de Rus Fiodor Pankratov de 60 meter afgelegd in 6.4 sec. Hij verbeterde hiermee de beste we- reldindoorprestatie van de Duitser Heinz Fütterer, die in 1955 0.1 sec. langzamer was. ZAALHANDBAL. Het Nederlandse jeugdzaalhandbalteam (dames), uitko mend onder de naam Antilopen, heeft donderdagavond in Tilburg met 6-4 ge wonnen van het Franse jeugdteam. Bij de rust van deze ontmoeting, die werd bijgewoond door ruim 300 toeschouwers, leidden de Nederlandse meisjes met 4-3. ATLETIEK. Servee Wijsen heeft tijdens indoorwedstrijden in Aken het polsstok hoogspringen gewonnen. De Limburgse atleet haalde een hoogte van 4.30 m, de beste prestatie die hij ooit op een indoor- wedstrijd heeft geleverd. VOETBAL. De vriendschappelijke voet balwedstrijd tussen Feijenoord en Barce lona wordt niet op 1 maart in Barcelona gespeeld, maar op 28 februari. Dit in ver band met de returnwedstrijd Real Ma dridInternazionale Milaan in het toer nooi om de Europa Cup I in Madrid, die eveneens voor 1 maart op het progr amma stond.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11