In oktober stonden in ons land bijna 40.000 woningen leeg MODIEUZE ZILVERCOLLECTIE IN AMSTERDAM Agenda voor l6M26februari personenauto Reserve van 60.000 nodig voor goed functioneren van de woningmarkt Bod Philips op Pye geslaagd Kort en bondig Vrouw door haar man gewurgd Studentenpartij tegen politieke acties van ASVA Grafschenner weer actief Doden in het verkeer Tilburgse vrouw in vrijheid gesteld Dief rooft voor 20.000 uit juweliersetalage i - ir< ii Weer brandstichting in Amsterdam Bij een districten stelsel één zetel voor D'66 Harde wind ZATERDAG 18 FEBRUARI 1967 2 Steeds meer lege huizen Parachutisten bij korp mariniers wmm IÉMsp Haarlem l elsen-IJmuiden Beverwijk geopend van 10-17 uur en 19-22 uur zondag 10-17 uur toegangf 3.- s Sü Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft in alle Nederlandse gemeenten een onderzoek ingesteld naar het aantal wo ningen dat op 1 oktober 1966 leegstond. Het totale aantal leegstaande woningen ln Nederland was 51.300. Hierbij waren 11.800 woningen, welke ongeschikt zijn voor toewijzing aan woninggegadigden. De werkelijke reserve aan leegstaande woningen bedroeg dus 39.500 of 1,2 per cent van de op 1 oktober beschikbare voorraad van 3.325.000 woningen. Die woningreserve bestond uit bijna 8.400 nieuwe woningen en ruim 31.100 ou de. Hiervan was 79 percent langer of korter bewoond geweest. Ruim 21 per cent moet nog voor de eerste keer wor den betrokken. Van de totale reserve aan leegstaande woningen stond ruim 25 percent korter dan een maand leeg, bijna 35 percent, één tot vier maanden en ruim 40 percent, vier maanden of langer. Ongeveer 10300 woningen stonden langer dan een halfjaar onbewoond. Daarbij waren ook dienstwo ningen die leegstonden wegens nog niet vervulde .vakatures bedrijfswoningen, welke minder vlot van de hand gaan dan gewone woningen, woningen die leegston den wegens verbouwing, verbetering of splitsing of door erfeniskwesties of be schadiging door brand en dergelijke. Het waren niet uitsluitend woningen, die van- Een 46-jarige vrouw in Oosterhout is in haar woning door haar 49-jarige echt genoot door wurging om het leven ge bracht. De man heeft zichzelf bij de po litie aangegeven. Het echtpaar, dat al geruime tijd ge scheiden leeft, had acht kinderen. Geen van deze kinderen was vrijdagmiddag thuis toen de man zijn ex-vrouw kwam opzoeken. Hij deed dit wel vaker en meestal ontstond er dan hevige ruzie. Meermalen heeft hij ook gedreigd de vrouw of een van zijn grote zoons te zul len doden. Hij kwam alleen op bezoek als zijn drie werkende zoons niet thuis waren en de kleinere kinderen naar school. De politie in Oosterhout was op de hoogte van deze feiten, maar achtte de man niet in staat tot een ernstig mis drijf. Wel kwam hij wegens dronken schap meermalen met de politie in aan raking. De in januari in Amsterdam opgerichte Studentenpartij A.N.P.S. (Algemeen Non- Politiek Studentenbelang) heeft een ci viele procedure tegen de Algemene Stu denten Vereniging Amsterdam (ASVA) aanhangig gemaakt. Zij eist van de ASVA, dat deze haar politieke activiteiten staakt omdat dit schadelijk zou zijn voor het al gemeen belang van de studenten en het tevens in strijd is met de statuten van de ASVA. Onder de politieke activiteiten van de ASVA verstaat de nieuwe partij het or ganiseren van optochten naar ambassa des, het ondersteunen van petities, het verspreiden van geschriften betreffende politieke aangelegenheden, het gebruik van het ASVA-kantoor door politieke groeperingen en het uitspreken van een politieke stellingneming namens de ge hele vereniging. De ANPS keert zich tevens tegen de Nederlandse Studenten Raad (NSR) om dezelfde reden. (Van onze correspondent) EINDHOVEN De berucht geworden grafschender, die in het gebied tussen Arnhem-Tilburg-Hasselt en Aken ope reert, had een maand lang niets van zich laten horen. Sinds 14 februari heeft hij zijn lugubere praktijken in de Limburgse plaatsen Susteren en Belfeld echter her vat. Woensdag werd ontdekt dat hij ook Tilburg heeft bezocht. Verondersteld wordt dat hij ziek is ge weest. Sinds juni 1966 heeft hij al op 36 plaatsen vernielingen op begraafplaatsen en in kerken aangericht. Meestal gaat het vergezeld van het aanbrengen van kwet sende opschriften op grafstenen, heilige beelden en altaren. De opschriften „Satan heil" en „Satan is onze God" worden steeds met dezelfde vaardige hand in viltschrift aangebracht. Zinnen en schuttingwoorden, die hij op vernielde of omgetrokken grafstenen aan brengt, moeten van een en dezelfde per soon afkomstig zijn. In Duitsland ge bruikte hij onberispelijk Duits, terwijl hij zich elders ook al foutloos van de Franse taal heeft bediend. De politie heeft de burgerij opgeroepen haar medewerking te verlenen om met de identiteit van de dader, die vermoedelijk een psychische afwijking bezit, bekend te worden. Zij gelooft dat zijn eigenaardig gedrag toch minstens in zijn directe om geving opgevallen moet zijn. De dader moet bepaald haat tegen de maatschap pij en kerk koesteren, zich snel kunnen verplaatsen, vaardig met de tekenstift kunnen omgaan en over een ontwikkeling beschikken die minstens op mulo-niveau ligt. wege de prijs of de ligging moeilijk ver koopbaar of verhuurbaar zijn. Het aantal nieuwe woningen, dat om wél laatstgenoemde redenen reeds lange re tijd leegstaat, is te schatten op 2.900 tot 5.800 De reserve aan leegstaande wo ningen per 1 oktober was in 36 van de 942 Nederlandse gemeenten gelijk aan het gemidelde van 1,2 percent. In 546 ge meenten bleek de reserve beneden dit ge middelde te blijven. In 360 gemeenten was het boven het gemiddelde Voor het goed functioneren van de wo ningmarkt dient de reserve aan leeg staande woningen te variëren tussen 1 percent voor kleinere gemeenten met overwegend huurwoningen), uit de per ge meente beschikbare reserve percentages is af te leiden, dat in bijna vierhonderd (ruim veertig percent) van alle Neder landse gemeenten de woningnood, althans in kwantitatieve zin, waarschijnlijk tot 't verleden behoort. In deze 400 gemeen ten woont echter slechts 24,3 percent van de totale Nederlandse bevolking. Het zijn gemeenten in de drie noordelijke provin cies, in het noordwesten en midden van Overijssel, in de kop van Noord-Holland en in het gebied tussen de grote rivieren, In Zeeland blijven centraal Noord-Beve land en enige gemeenten in Zeeuws- Vlaanderen een uitzondering vormen. Voorts is er geen woningnood in enige verspreid liggende kleinere gebieden in Noord-Brabant en in Midden- en Zuid- Limburg. Het leegstaan van woningen is 't laat ste jaar zeer sterk toegenomen. Tegenover een gemiddelde jaarlijkse toeneming van de woningreserve met 2.100 woningen ge durende de periode '56-'64 staat een toe neming met 3.100 voor 1965 en met 7.500 voor 1966. Toch blijft de reserve van 39.500 woningen per 1 oktober 1966 nog duidelijk beneden het niveau, dat voor het goed functioneren van de woning markt als wenselijk wordt aanvaard en dat berekend is op minimaal 60.000. In Oosterhout overleed de 33-jarige Th. A. van Dongen die twee weken gele den, toen hij met zijn bromfiets naar links moest uitwijken voor een achteruit rijdende auto, in botsing kwam met een hem tegemoet rijdende personenauto. In Franeker is het 6-jarig jongetje H. A. G. de Vries onder een personenauto gekomen, toen het plotseling de rijweg op liep. Het is later in een ziekenhuis over leden. In Gouda is de 17-jarige expeditie knecht C. Hoogendoorn met zijn brom fiets geslipt en onder een tegemoetko mende vrachtauto gekomen. Hij was op slag dood. In Utrecht is de 34-jarige mej. F. Aus- ma met haar auto in het water van de veilinghaven gereden. Toen zij uit het water werd gehaald bleek zij reeds te zijn overleden. Met ingang van 1 april wordt een be gin gemaakt met de opleiding van een kleine groep mariniers tot parachutist. Het is de bedoeling dat deze groep on derdeel blijft van het korps, dat ook be schikt over een kleine groep kikvorsman nen en commando's. Het korps mariniers heeft een nieuwe commandant, generaal-majoor A. M. Luijk, die het commando heeft overgeno men van generaal-majoor J. C. M. Nass. Bij het onderzoek zijn woningen, ge schikt voor permanente bewoning, welke door de eigenaar zijn gereserveerd voor bewoning gedurende de weekends of de vakantiemaanden, niet als leegstaande woningen zijn beschouwd. Het aantal van deze „tweede woningen" was op 1 juli 1966 4900. Een 27-jarige vrouw uit Tilburg, die gearresteerd was onder verdenking mede plichtig te zijn geweest aan de moord op haar 63-jarige vader, is door de rechtbank in Breda op vrije voeten gesteld. In de nacht van 8 op 9 januari werd de vader op het erf van zijn woning van het leven beroofd door zijn 29-jarige schoonzoon, die inmiddels heeft bekend de moord te hebben gepleegd. De vrouw werd op 9 februari gearresteerd, daar de politie haar van medeplichtigheid ver dacht. In Amsterdam heeft een onbekende gistermorgen een ruit van een juwe lierszaak in de Reguliersbreestraat met een hamer ingeslagen en vervolgens een greep in de etalage gedaan. Hij nam on der andere een aantal ringen ter waarde van 20.000 mee. De etalage was be veiligd met een hekwerk, maar de dief zag kans tussen de tralies door een gat in de ruit te slaan. De hamer liet hij op straat achter. 5# - m o a - Vrijdag liet de Britse couturier John Bates in Amsterdam zijn zomercol lectie 1967 zien. De modellen ken merkten zich door een overdadig ge bruik van zilver. Behalve de lange avondkleding presenteerde Bate$ ook talrijke mird-:jurkjes, door hem zelf aangekondigd als micro-ontwer pen. „Ik zou niet weten waarom jonge meisjes in de zomer hun lange gebruinde benen niet mogen laten zien. Het is zonde om die te be dekken". De nachtportier van een hotel op de Nieuwendijk in Amsterdam hoorde om streeks half vijf 's morgens glasgerinkel. Toen hij ging kijken stond de kokosmat achter de voordeur in brand. Hij voor kwam verdere schade door de mat op straat te gooien. Het bleek, dat er door een ruit op de eerste etage een steen was gegooid. De politie neemt aan dat dit het werk van de brandstichter is geweest. Of er een brandbare vloeistof over de mat was gesprenkeld kon niet meer worden vastgesteld. DEN HAAG. Eén in plaats van zeven zetels voor D'66 zou het resultaat zijn geweest van de woensdag gehouden Ka merverkiezingen, indien het door D'66 voorgestane districtenstelsel zou zijn ge volgd in plaats van dat der evenredige vertegenwoordiging. Dit blijkt uit een on derzoek dat de Haagse Post te zamen met ANP en computerdeskundigen van IBM heeft ingesteld. Daarbij was ons land ver deeld in vijftig districten, die elk drie afgevaardigden naar de Tweede Kamer konden zenden. De opzet van het onder zoek kwam in grote trekken overeen met het districtenstelsel zoals D'66 dat heeft gepropageerd. De computer heeft uitgerekend, dat in het geval van verkiezingen volgens dis trictenstelsel de zetelverdeling als volgt zou zijn geweest: K.V.P. 64 (nu 42), P.v.d.A. 55 (37), V.V.D. 9 (17), A.R.P 12 (15), C.H.U. 7 (12), C.P.N. 2 (5), D'66 1 (7), P.S.P., S.G.P., Boerenpartij en G.P.V. zouden bij een verkiezing volgens het districtenstelsel geen zetels hebben ge kregen. Naar Reuter uit Londen meldt is het bod van Philips op de aandelen van Pye of Cambridge Ltd voor negentig pet aan vaard. Dientengevolge is het aanbod thans onvoorwaardelijk en alleemnog af hankelijk van de verlening van officiële notering aan de Londense effectenbeurs voor de z.g. optierechten. Hiermee wordt de vroegere aandeelhou ders van Pye de gelegenheid geboden later weer een belang te verwerven in Phi lips Electronic Holdings Ltd. (door de Britse Philips speciaal voor het uitbren gen van het bod opgericht), waarvan de naam later zal worden gewijzigd in Pye Holdings Ltd. Het ligt in de bedoeling dat de Britse Philips hierin een belang zal hebben van tenminste 52V2 pet. Het bod had betrekking op alle gewone aandelen Pye en hield in, dat voor elke twee aandelen 25 shilling in contanten wordt betaald (totaal maximum 300 min gld). Bovendien wordt per twee aandelen het voornoemde optierecht verleend om 1 aandeel Philips Electronic Holdings te verwerven tegen 14 shillings per aandeel. Franse onderscheiding. De heer J. A. de Oeijen te Arnhem is door de Franse re gering benoemd tot officier in de orde van verdienste. De heer De Oeijen is honorair consul in Arnhem. -AU-'. Stadsschouwburg, vandaag en zondag, 20 u.: Toneelgroep Centrum met „De Thuiskomst" van Harold Pinter. Maandag, 20 u.: Het Nationaal Ballet met „Het Zwa- nenmeer". Concertgebouw, maandag, 20.15 uur: Tweede concert „Kamermuziek 1967" door het Guarneri Trio. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 uur: „Brandt Parijs?", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „Onstuimige driften", 18 j. Lido, 14. 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Dracula", 18 j. Zondag 11 u.: „De levensroman van Johann Strauss, a.l. Luxor, vandaag en zondag 13.45, 17 en 20.15 u. en maandag 14 en 20 u.: „De Bij bel", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Gescheurd gordijn", 14 j. Vandaag en zondag 14.30 u.: „Nikkie, de wilde hond van het noorden", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De Prooi", 18 j. Zondag 11 u.: „In de oerwouden van China", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „De wraak van de Pitoleros", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Jacht zonder genade", 14 j. Studio. 14, 19 en 21.15 u. en zondag, ook 16.15 u.: „Persona", 18 j. Zondag 11 uur: ,Het grote circus van Moskou", a.l. TENTOONSTELLINGEN Artificia (Binnenweg. Heemstede): Expo sitie van schilderijen en grafiek van Aat Veldhoen. Dagelijks, behalve's zondags en 's maandags geopend van 9.30 tot 18 uur. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werk van de groep X65. Dage lijks van 10 tot 17 uur. Tot 19 februari. V'ishal (Grote Markt): Expositie van schilderijen, grafiek en beeldhouwwerken uit het bezit van het Frans Halsmuseum. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondagen van 13 tot 17 uur. Tot 13 maart. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van J. Ploos van Amstel. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10- 17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks, behalve maan dag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus Van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur, op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. Kennemer Sporthal (Van Riebeecklaan) Expositie van werk van prof V. P. S. Esser en Kees Verkade. Van maandag t/m vrijdag geopend van 9 tot 24 uur. Tot 20 februari. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) vandaag 21 u.: Cobi Schreijer met haar in ternationaal programma. Gasten: Dorris Henderson en Johnny Renbourn. Zondag 21 u.: „Hootenappening". Frans Halsmuseum, maandag 20 u.: le zing voor de Volksuniversiteit door drs. F. R. A. Henkels over „Franse Kathedralen". Jeugdhuis 96 (Heemstede): Expositie „Hobby '67". Vandaag van 14 tot 17 u. en van 19 tot 21.30 u. Op zondag van 12 tot 17 u ZATERDAG 18 FEBRUARI City, 19 en 21.15 u.: „Angélique en de koning" (derde deel). Stadsschouwburg, 20 u.: „De stem van het water". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 19-21 uur: Expositie tekeningen van Jet Schregardus. ZONDAG 19 FEBRUARI City, 14.30 u.: „Zorro blijft Zorro"; 19 en 21.15 u.„Angélique en de koning" (derde deel). Stadsschouwburg, 15 en 20 u.: „De stem van het water". Hoogovens, Bedrijfsrestaurant, 14-17 u.: Expositie olieverven, aquarellen en teke ningen van Julia Giesberts. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 13 tot 17 uur: Expositie tekeningen van Jet Schregardus. MAANDAG 20 FEBRUARI City, 20 u.: „Angélique en de koning". Stadsschouwburg, 20 u.„De stem van het water". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie tekeningen Jet Schregardus. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 18 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ope ratie Vrouwenparadijs"; 23.30 u.: „En de man die kiest een vrouw". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Mr. Solo schaakmat". W.B. Theater, 20 u.: „Kogelregen in Rim- rock". ZONDAG 19 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Prins zon der vrees"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Operatie Vrouwen paradijs". Luxor Theater, 14.15 u.„Vlammen om Kansas"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Poker om vier vrouwen". W.B. Theater, 14.30 u.: „Geldwolven in Gunsight Pass; 16.30 u.: „Kogelregen in Rimrock"; 20 u.: „De levend-doden". MAANDAG 20 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ope ratie Vrouwenparadijs". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Poker om vier vrouwen". W.B. Theater, 20 u.: „De levend-doden". Nederland fluoride-waterland. Op 1 fe bruari bedroeg het aantal inwoners van Nederland, dat gefluorideerd water gebruikt, 1.728.250, of ongeveer 300.000 meer dan een halfjaar geleden. Daar naast zijn vergunningen tot fluoride ring afgegeten voor gebieden met een totaal van 2.265.800 inwoners, terwijl voor gebieden met in totaal 1.869.650 inwoners nog vergunningsaanvragen in behandeling zijn. Hoogleraren. Aan dr. H. J. Vonk is met ingang van 1 september 1967 op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ge woon hoogleraar aan de rijksuniversi teit te Utrecht. Aan ir. Th. H. Selden- rath is met ingang van 1 september 1967 op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gewoon hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft. Rouletteclub. Tegen drie bestuursleden van de stichting „Privé Club", die vorig jaar oktober in hotel Faust te Muider- berg een sociëteit heeft geëxploiteerd waarin de leden roulette konden spe len, heeft de ofiicier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank een boete van 1000 gulden subsidiair 100 dagen hechtenis geëist. ADVERTENTIE /VWtfVWVWWWVVVVVUVVVnAA/VVtA^fWVVWWVWWWVSfU Het KNMI deelt mee: In het komende etmaal zal de depres- sieactiviteit van de oceaan zich over West- Europa uitbreiden. Een diepe depressie, waarvan de kern op ongeveer 1000 km ten westen van Ierland ligt, trekt naar het oosten. Ten zuiden van deze depres sie staat in een brede zóne een zeer krachtige westelijke stroming, waarmee fronten naar de Britse eilanden en de Golf van Biscaye worden gevoerd. Op de nadering van dit frontensysteem zal de bewolking zondag waarschijnlijk gaan toenemen. Plaatselijk moet met enigs re gen rekening worden gehouden. In de nacht wordt het weer in ons land nog bepaald door een zwakke rug van hoge luchtdruk. Tijdens opklaringen en weinig wind kan in het binnenland de tempera tuur nog tot om het vriespunt dalen. Zondag neemt de wind geleidelijk toe tussen zuid en zuidwest, waarbij aan de kust de grens van harde wind overschre den kan worden. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum w 5 temperaturen •O C -U d e E binnen- en buitenland O "C ES Den Helder onbewolkt zzw 6 1 Ypenburg zw. bew. verand. 6 -1 Vlissingen zw. bew. ozo 7 3 Eelde onbewolkt z 8 -1 De Bilt licht bew. ozo 9 -1 Twente licht bew. verand. 8 0 Eindhoven zw. bew. ozo 9 -1 Z.-Limburg half bew. ozo 9 -1 Helsinki zw. bew. ozo -3 -10 Stockholm geh bew. zo -2 -2 Oslo sneeuw nno -3 -4 Kopenhagen geh bew. zo 1 1 Aberdeen zw. bew. windst. 8 1 Londen zw. bew. windst. 7 -1 Amsterdam licht bew. zzo 7 0 Brussel licht bew.. ozo 8 2 Luxemburg licht bew. no 6 -1 Parijs zw. bew. no 10 3 Bordeaux regenbui w 10 6 Grenoble regen z 8 3 Nice licht bew. nnw 10 4 Berlijn geh. bew. zo 6 -1 Frankfort onbewolkt nno 8 „2 München zw. hew. windst. 9 -3 Zurich licht bew. windst. Genève sneeuw zzw 7 -2 Locarno sneeuw nw 1 1 Wenen sneeuw ozo 2 -3 Innsbruck onbewolkt wzw 8 -2 Belgrado motsneeuw zo 5 _2 Athene zw. bew. nnw 7 3 Rome regen zzo 2 3 Barcelona zw. bew. z 13 2 Madrid zw, bew. z 9 2 Mallorca licht bew. w 14 9 Lissabon licht bew. w 14 3 Zondag 19 februari Zon op 7.49 uur; onder 18.00 uur. Maan op 11.27 uur; onder 4.20 uur. Maandag 20 februari Zon op 7.47 uur; onder 18.02 uur. Maan op 12.15 uur; onder 5.30 uur. Maanstanden Volle maan 24 februari 18.43 uur Zaterdag 18 februari Hoog water 9.18 uur en 21.49 uur. Laag water 4.37 uur en 17.09 uur. Zondag 19 februari Hoog water 10.20 uur en 22.59 uur. Laag water 5.31 uur en 18.16 uur. Maandag 20 februari Hoog water 11.38 uur en uur. Laag water 6.50 uur en 19.44 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2