Trouwzaal van het Beverwijkse Stadskantoor wordt fraaier Verenigingsnieuws uit de IJmond SIMCA1000 G. INI A TAXI 6200 MEESTERLIJK RECITAL VAN SAS BUNCE ia* #50 s»We' 7. nuïioB maat TlS®.' Een vleugje voorjaar aan de Beverwijkse groenteveiling Aan de bloemenveiling hogere prijzen toen winter verdween ra» bre° dromen^ 50°''na' .deibW Ook akoestiek verbeteren Ook kool werd vlot verkocht Ds. J. Krol beroepen te Laren Spoedig meer rozen te verwachten Bibliotheken in Heemskerk zijn gesloten Toneelavond voor de bejaarden R.-k. koor uit Beverwijk naar Amsterdam 1 C. J. RADEMAKERS ZATERDAG 18 FEBRUARI 1967 Beverwijk Heemskerk J elsen-IJmuiden De oogst van de straat in Heemskerk Het Guarneri trio maandag in het Concertgebouw er zijn zóveel aparte geschenken in Jos de Klerk De trouwzaal van het Stadskantoor te Beverwijk zal de volgende week voor alle huwelijksplechtigheden zijn gesloten. Maandag wordt namelijk een begin ge maakt met de verbetering van deze ruim te, waartoe de gemeenteraad op 30 augus tus van het vorig jaar een besluit nam. Er zal onder andere aandacht worden ge schonken aan de akoestiek, die erg hin derlijk is. Mede op advies van de tech- nisch-fysische dienst van het TNO te Delft worden wijzigingen aangebracht in het plafond en de wanden. Voorts zal bij het glaspaneel van Joop van den Broek een gordijn worden aangebracht, terwijl de vloer van een vast tapijt wordt voor zien. Gedurende deze werkzaamheden wor den de huwelijken in de raadzaal voltrok- ZATERDAG 18 FEBRUARI Gebouw ..Wijkerbaan", Pres. Kennedy- plein 3.20 u.: Dansavond N.V.V.-Jongeren- contact. ZONDAG 19 FEBRUARI Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, 9-13 u. MAANDAG 20 FEBRUARI Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 20 u.: Vrije dramatische expressie, docenten Saskia Verwaijen en Ad. Bakker. Statenhuis, Velserweg 12, 20 u.: Schil deren en tekenen o.l.v. J. C. Heeck, „De Gieteling". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Tekenen o.l.v. de heer Barendse, Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, 7- 17.30, 18.30-19.45 en 20.45-22 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70. 15-17.30 en 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, 15-18 en 19-21.30 uur. Gezamenlijke bibliotheekfilialen: Oos- terwijk, Amstelstraat 44. 14-17 u.; Mee- restein, Parmentierstraat 2, 19-21 uur. ZATERDAG 18 FEBRUARI „De Magneet" 20 u.: instuif. Zaal Dam: 19 uur dansen. ZONDAG 19 FEBRUARI „De Zevensprong": 14 en 16 u. film voorstellingen voor de jeugd door film club St. Laurentuis. „De Schakel": 20 uur dansavond van de Progress Sociëteit. ZONDAG 19 FEBRUARI De Weyman, Santpoort, 20 u.: Dans avond met „The Motions" en „The Clarks". MAANDAG 20 FEBRUARI Stadhuis, Plein 1945, 14 u.: Openbare behandeling begroting Velsen door ge meenteraad. 't Trefpunt, Willemsbeekweg, IJmuiden- Oost, 20 u.: Jaarvergadering r.-k. Vrou wengilde, afd. IJmuiden-Oost. Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Vel- sen-IJmuiden, 14 u., in 't braambos, Zee weg te IJmuiden, ledenvergadering. „De Brulboei", Kanaalstraat 228 c, IJ muiden, openbare ruilbeurs yan 19.30- 21.30 uur. N.C.V.B. afd. IJmuiden-West, 20 uur, Hervormd Wijkgebouw, Radarstraat te IJmuiden, ledenvergadering; spreker heer J. B. Oosterwelder uit Amsterdam. Röntgenologisch borstonderzoek: De auto waarin het onderzoek plaats heeeft is opgesteld op het Marktplein in IJmui den, van 13.30 tot 16.30 en van 18 tot 20.15 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere' maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77, 14.30 uur tot 17.30 uur; filiaal Santpoort „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; Uitlèenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. ken. Maandagmorgen om half elf worden de heer Dekker en mej. De Nijs als eersten in deze tijdelijke trouwzaal in de echt verbonden. De totale kosten van deze verbeteringen bedragen f 25.000.-. Dit geld wordt nuttig besteed, als men weet dat sinds de ope ning van het Stadskantoor in 1965 bijna achthonderd bruidjes en bruidegommen elkaar het ja-woord gaven. Tijdens de raadsvergadering van 30 augustus,toen dit onderwerp door het college van burge meester en wethouders aan de orde werd gesteld, gingen er stemmen op Huize Scheybeeck als trouwzaal in te richten. Burgemeester J. G. S. Bruinsma zei toen, dat dit weliswaar romantischer zou zijn doch ook geldverslindend. Hij vond het bovendien onpraktisch, aangezien er bij na elke dag een bruidspaar is. ADVERTENTIE Volwaardige vierdeursautomobiel. Lage prijs inruilwaarde. Onverbeterlijk goed! Dealer voor Gem. Velsen Hoge v/h „Kennemer Garage" N.V. Kennemerlaan 224-226, IJmuiden tel 02550-4324/6238. 6? Het begint ook aan de groentenveiling „Kennemerland" in Beverwijk een klein beetje voorjaar te worden, want naast ra barber komt er nu ook glasspinazie. Voor deze produkten bestaat veel ani mo, want de rabarber werd zo rond 125 cent per bos verkocht en de kasspinazie Dit is de trouwzaal van het Stads kantoor te Beverwijk, waar reeds bijna achthonderd mensen elkaar het ja-woord gaven. De huwelijks voltrekkingen in deze fraaie ruimte zullen straks nog aan sfeer winnen, als de voorgenomen verbeteringen zijn aangebracht. ADVERTENTIE GARAGE L. v. d. LEDEN Scheldestraat 13-17 DAG en NACHT Dominee J. Krol, gereformeerd predi kant van de Vredevorstkerk te Beverwijk is beroepen als ziekenhuispredikant in het Gooise Laren. De heer Krol heeft nog geen beslissing genomen of hij dit be roep al of niet zal accepteren. Bijna acht jaar geleden kwam ds. Krol naar de IJmond. Aan de politiepost in Heemskerk zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: rood geruit jasje met witte portemonnaie, grijze herenpet (stof), hondenhalsband, met ketting, rood kinderdriewielertje, zil veren ketting met plaatje „jou", drie gewone sleutels en een lipssleutel, sleutel (loper), bruine teddybeer en groen-zwarte kinderwantjes. Informaties worden elke woensdag en zaterdag van 14-16 uur ver strekt aan het politiebureau, Maerten van Heemskerckstraat 27 in Heemskerk. Veilig Verkeer. De afdeling Heems kerk van het Verbond voor Veilig Ver keer organiseert twee filmavonden over de nieuwe verkeersvoorschriften. De eer ste instructieavond zal plaatsvinden op woensdag 22 februari in één der zalen van de Morgensterkerk voor leden van de NVV-Vrouwenbond en introducés. Maan dag 6 maart kunnen de leden van het r.-k. Vrouwengilde van deze leerzame avond profiteren in de zaal van de heer Nijman aan de Deutzstraat. De aanvoeren aan de Beverwijkse bloe menveiling ,,'t Centrum" zijn deze week iets minder geworden, het koude weer was hieraan niet vreemd. Na maandag werden de prijzen iedere dag iets beter en toen koning winter geheel verdwenen was, werden de bloemen zelfs weer duur. De kopers hadden het weer wat afge wacht en nu men weer open en bloot zijn bloemen kan uitstallen was de belang stelling van koperszijde groot. De tulpen lagen grotendeels rond f 1.50 per bos, met uitschieters tot twee gulden. Narcis sen zijn ook goed te verkopen geweest, al lagen de prijzen voor de soort Carlton rond één gulden per bos. Ook hier trok ken de prijzen weer aan, terwijl soorten als Unsurpassable en Golden Harvest rond f 1,25 per bos lagen. Zelfs de irissen trokken in prijs aan en werden nog voor f 2.25 per bos verkocht Ook de anjers waren goed te verkopen. Er werd tot 38 cent per stuk voor betaald. De aanvoer van rozen is niet groot, maar hierin zal wel spoedig verandering komen De aangevoerde rozen waren duur. Fre- De openbare bibliotheken aan de Kerk- weg en de Ruysdaelstraat te Heemskerk zijn van 20 tot en met 28 februari wegens interne verhuizing gesloten. Als gevolg van de onlangs gesloten fusie tussen de rooms katholieke en de algemeen open bare bibliotheken kan het bibliotheekwerk rationeler worden opgezet. Het gebouw aan de Kerkweg wordt ingericht als bi bliotheek voor volwassenen en teenagers vanaf 16 jaar. De jeugd kan straks te recht in het gebouw aan de Ruysdael straat. Door deze reorganisatie krijgen de lezers de beschikking over meer ruim te en boeken. Bovendien worden de uit leningsuren uitgebreid: vijf voor volwas senen en vijf voor de jeugd. sia ging tot twee gulden per bosje, ook daarvan wordt de aanvoer groter. De aan voer van potplanten neemt eveneens toe. Het zijn voornamelijk de azalea's en de prijzen zijn goed te noemen. De prijzen aan de bloemenveiling wa ren: anjers 30-42, rozen, Zorina 60-75, Pink Sensation 90-110, Gerbera 30-60, fresia, Pimpernel 145-175, Golden Yel low 140-200, iris, Wedgewood 200-250, nar cissen, Golden Harvest 100-130, Carloton 95-130, Laurens Koster 110-130, Flower Record 75-95, Tulpen, Copland 125-175, Apeldoorn 145-200, Lustige Witwe 120- 140, Van der Eerden 130-150, Olaf 120 175, Queen of Sheba 200-250. varieerde van 120 tot 150 cent per kilo. De winterprodukten profiteerden deze week even van het vleugje winter, want de prei liep op tot bijna een gulden per kilo. Ook de koolsoorten gingen even vlot ter weg, waarbij vooral de groene kool voor een uitschieter zorgde en tot 45 cent per kilo kwam. Boerenkool noteerde van 12 tot 42 cent per kilo. Minder vlot ging het met de rode kool welke voor niet veel hoger dan 18 cent per kilo verkocht werd Selderij knollen noteerden van 15 tot 45 ct per stuk, uien gingen grif weg tot 48 cent per kilo. De spruitenhandel had een vlot ver loop, vooral de geschoonde spruiten wor den goed verkocht tot 146 cent per kilo. Witlof is en blijft goedkoop. Door het nog al ruime aanbod kwamen de prij zen niet boven 90 cent per kilo. Winter peen is een zorgelijk produkt, er is een zeer groot aanbod met prijzen die men tussen 8 en 15 cent per kilo moet zoeken Waspeen gaat beter van de hand, hier voor werd nog tot 47 cent per kilo be taald. ADVERTENTIE DAG en NACHT j Toumtten en zittend ziekenvervoer RIJNSTRAAT 91 - IJMUIDEN-O. Telefoon 6200- 6285 -V; In „Het Groene Huis" aan de Grote Houtweg in Beverwijk hebben de mede werkers van dit jeugdgebouw vrijdag avond een toneelavond verzorgd voor de leden van de Algemene Bejaardenbond. Ondanks het slechte weer was de zaal voor het grootste deel gevuld, en heeft men vol interesse naar het spel in „De Herbergierster" gekeken. Voorrangsweg. Maandag wordt in Am sterdam-Oost de in- en uitvalsweg naar het Gooi, de Middenweg met de daarop aansluitende Linnaeusstraat, voorrangs- weg. De Wibautstraat wordt bij het Rhijnspoorplein voor het verkeer afge sloten voor werkzaamheden. Het Beverwij ks Katholiek Gemengd Koor zal zaterdag 25 februari in samen werking met twee andere koren de Jo hannes Passion van Bach uitvoeren in het Amsterdamse Concertgebouw. De drie koren zullen onder leiding staan van di rigent Nico van der Linden. Vrijdag 3 maart zal dit Beverwijkse koor hetzelfde werk intvoeren in de Agathakerk aan de Breestraat. Dirigent is dan Jaap Spigt. De muizkale begeleiding wordt verzorgd door leden van het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest. Zoals wij reeds eerder meldden, zal ook het gemengd koor „Zang en Vriendschap" uit Beverwijk in het hoofdstedelijke Con certgebouw concerteren. Dat gebeurt op vrijdag 31 maart. Het Beverwijks Katholiek Gemengd Koor heeft voor 1968 bovendien een reis naar het Noorse Oslo op het programma staan. Ditzelfde koor maakte reeds eerder een toernee naar dit land. Het Guarneri trio", bestaande uit Da- nièle Dechenne (piano), Herman Krab bers (viool) en Jean Decroos (cello) geeft maandag 20 februari in het Con certgebouw in Haarlem een concert. Dit is het tweede uit de serie van vijf kamer muziekavonden die in de eerste vier maanden van dit jaar in Haarlem worden gegeven. Het trio dankt zijn naam aan de Guar neri-viool en -cello die respectievelijk door Krebbers en Decroos worden be speeld. Het in 1959 opgerichte trio stu deerde twee jaar, alvorens het zich in 1961 aan het publiek voorstelde. Het en semble is door zijn samenstelling uniek en speelde in binnen- en buitenland met overweldigend succes. Individueel spelen de leden herhaaldelijk als solist met or kesten. ADVERTENTIE sunart de kunst nijwrhekt*- atdattnq van SAS BUNGE voltooide vrijdagavond de respectabele cyclus van programma's, waarmee hij kort na elkaar drie recitals vulde in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum: een avond Chopin, een tweede gewijd aan Liszt, en nu tenslotte een evocatie van de pianistiek van De bussy en van de prominente Spaanse fi guren Ernesto Halffter, Manuel de Falla, Granados en Albeniz. Een fameuze krachttoer die briljant over de eindstreep kwam en bewondering wekte, niet alleen om de „tour de force" als zodanig, maar tevens om de zuiver artistieke vermogens en om de prestaties uit de hogeschool der pianistiek, waarvan de concertgever al door blijk gaf. DE PIANOMUZIEK van Debussy is Sas Bunge bij wijze van- spreken op het lijf geschreven; geen wonder dat zij een do minerende plaats in dit derde programma besloeg. Images, Estempes, afgewisseld met de ingetogen maar navrante „Ber ceuse héroïque",, vormden met hun poëti serende aanleiding en inslag het schijn bare tegenwicht van wat wellicht als „musique pure" bedoeld is, namelijk de suite „Pour le piano", bestaande uit Pré lude, Sarabande en Toccata, drie klas sieke vormprocédés. Maar wie in muziek nog wat anders dan oorstrelend of grillig notenspel vermag te horen, ervaart in deze stukken evenals in de andere die onder dichterlijke titels schuilgaan, dat ook hier de klankpoëet Debussy aan het woord is, misschien juist om de duidelijke profilering van de melodische tekening. Neem bijvoorbeeld die Sarabande, die on der de inspiratieve kracht van de ver tolker tot een aangrijpend lyrisch juweel wordt, waarbij men kan vergeten dat het om een klassieke dansvorm gaat. Of er vaar de innerlijke kracht van de briljante Toccata, die temidden van haar virtuoze allure nog heel wat meer dan alleen maar klankschoonheid bergt. Zaak is het maar, dit alles tot poëzie te herscheppen. En daarin heeft Sas Bunge zich in alle onder delen van dit Debussy-programma een meester getoond, zoals hij zich in de vo rige avonden een groot pianist toonde met zijn levendige vertolkingen van zijn geduchte Chopin- en Liszt-programma's. DE SPAANSE reeks werd ingezet met „La puerta del vino", pittoresk klankbeeld gezien door de Franse bril van Debussy, maar daarom niet minder karakteristiek. Als Ernesto Halffter een dergelijke rit mische heupbeweging te pas brengt, maakt het echter een minder opzettelijke indruk. „Plaintes, ou la Maja et le rossig- nol" van Enrique Granados tapt met rijke mogelijkheden van het pianistisch mu sisch effect alle sappen uit een eenvoudig volkslied, om er een boeiende compositie van te maken, die op haar hoogtepunt aan Liszt doet denken. De Aragonesa van Ma nuel de Falla doet zo puur Spaans- folkloristisch aan, dat men aan geen alter natief zou durven denken. TENSLOTTE vergastte Sas Bunge zijn publiek op vier delen uit „Iberia" van Isaac Albeniz, met het effectrijke „Triana" als klap op de vuurpijl. Met de „con gran dezza" vertolkte werken van de Spaanse programmahelft bevestigde hij de emi nente kwaliteiten van pianistische vaar digheid en doorleefde interpretatie, die hij gedemonstreerd had in de werken van Debussy. Zijn drie recitals samenvattend moeten we nog eens herhalen: „Sas Bunge is een groot pianist". GEZIEN de grote belangstelling voor deze drie recitals zal op donderdag 2 maart nog een laatste avond toegevoegd worden met een overzicht-programma: Chopin, Liszt, Debussy en Spaanse com ponisten. ADVERTENTIE AA5 elde ver»n9 ruW» verstelbar ae\bare a»r aan)ager carrossetr r°e* attt-bebaf»1 (anb- -roest) HAARLEM GEBR. BEEKMAN AUTOMOBIELBEDRIJVEN N.V. Wagenweg 72 - Telefoon 0 2500-22087 Bloemendaal Bloemendaalseweg 52 - Telefoon 0 2500-63350 IJmuiden Huygensstraat 67 - Telefoon 0 2550-8159 SANTPOORT HAARLEM-NOORD GARAGE L. M. KOENE Hangelingerweg 132 - Telefoon 0 2560-7757 GARAGE TIMMERMAN Vinkenstraat 75 - Telefoon 0 2500-56157 BEVERWIJK AUTOMOBIELBEDRIJF G. J. C. DORANT Zeestraat 82 - Telefoon 0 2510-25446 ZANDVOORT AUTOMOBIELBEDRIJF RAAYEN Parallelweg 34 - Telefoon 0 2507-2391

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5