„Utrecht" voorkwam stranding van Belgische sleepboot Verenigingsnieuws uit de IJmond Samenwerking bollenkwekers is van het grootste belang Versnippering dreigt door groot aantal producenten Nieuwe organisatie van Van Gelder Zonen n.v. Êr VELO Verfraaiing aan Wijkerstraatweg Beverwijker bekent diefstal aan boord van schip Verkeersongevallen in het weekend Kort IJmondnieuws Britse trawler zonk voordat „Titan" ter plaatse was Aanpassen aan de eisen der consument Uitwisseling van kennis en van personeel ■"I Inbreker snel gearresteerd Havenberichten Uitgegleden over ijs in vishal Diefstal in vishal Zeeman sloeg er op los in café DETAIL ALS HOOFDZAAK MAANDAG 20 FEBRUARI 1967 V elsen-IJ muiden HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN 93 - IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN Zeker in bankzaken zij'n details belangrijk. Daarom is aandacht voor het detail bij de Nederlandsche Middenstandsbank zelfs een hoofdzaak. Grote bedrijven, kleine bedrijven, beleggers en spaar ders, allen vinden bij de NMB een diepgaande „kennis-van-zaken en een vérgaande service. Is dat voor u ook niet de hoofdzaak? NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt Beverwijk Heemskerk Op eigen houtje v VELO DE VRIND MP DIE DE hm WAS DOET Nt ll I de veerboot naar de rotsenkust van Zuid- Engeland. De sleepdraad tussen de „Geor ges Letzer" en de veerboot was op slechts 2V2 mijl ten zuiden van Lizard Aan de zuidwestkust van Engeland ter hoogte van Lizard Head heeft de beman ning van de IJmuidense zeesleper „Utrecht" van n.v. Bureau Wijsmuller er in de nacht van zaterdag op zondag voor I Head gebroken gezorgd dat de sleep van de Belgische Zowel de sleepboot „Utrecht" uit sleepboot „Georges Letzer" niet op de rot- Mountsbay als de West Duitse sleepboot sen dreef in stormweer en behouden in „Wotan" uit Falmouth boden de kapitein een haven kon worden binnengesleept", van de „Georges Letzer" hun diensten I aan, maar deze werden geweigerd. Zaterdagavond omstreeks elf uur meld de de „Georges Letzer", een 298 brt. me tende sleepboot van de Antwerpse sleep dienst Remorquage Letzer SA, dat haar sleep - de uit 1935 daterende veerboot Omstreeks twaalf uur in de nacht kwam de „Utrecht" ter plaatse, waarbij werd waargenomen dat de veerboot steeds meer naar de rotsachtige kust dreef. Daar de Belgische sleepboot zelf niet „Slieve Leaque", 1369 ton groot, die altijd ingreep en op daglicht wilde wachten, tussen Engeland en Ierland heeft gevaren achtervolgde de „Utrecht" de veerboot. Men slaagde erin twee man te laten overspringen, waarna de „Utrecht" haar sleepdraad kon bevestigen op slechts 'i mijl van de kust. „Het was op het nippertje", aldus kapi tein H. Bronsdijk uit IJmuiden. Zondagmorgen kwam de „Utrecht" met de veerboot te Falmouth aan, waar het bergingscontract op basis Lloyd's open form (geen resultaat geen betaling) door de sleepbootkapitein van de Belgische Georges Letzer" werd getekend. Het bleek, dat de „Georges Letzer" met de veerboot onderweg was van een En gelse haven naar Antwerpen, waar het vaartuig gesloopt zal worden. De gemeentelijke plantsoenendienst heeft de laatste weken in Velsen-Noord enkele werkzaamheden verricht die zullen bijdragen tot verfraaiing aan de Wijker straatweg. Het oude grasveld tussen de Watervliet- school en de kleuterschool tussen de Van Diepenstraat en de Wijkerstraatweg dat door gebruik als speelterrein in een slechte toestand was komen te verkeren is weer in orde gebracht. Nu loopt voor de Watervlietschool ook een breed tegel poort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor pad van straat tot straat, zodat hiervan r.-k. bibliotheek) 19 tot 21.30 uur. door de bewoners van de Van Diepenstraat R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, een goe<j gebruik kan worden gemaakt Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 ZOnder het Stratingplantsoen te betreden, uur; filiaal Banjaertstraat 13, 19 tot 21 u.; hetgeen ook van belang is voor de vei- Uitleenpost parochiezaal onder Petrus- ügheid van het verkeer. Er is veel nieuwe was losgeslagen en op drift geraakt. In de zuiderstorm met windkracht 8 tot 9 dreef MAANDAG 20 FEBRUARI Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. 19.30 u.: Voortzetting openbare raadsver- I gadering (begroting). 't Trefpunt, Willemsbeekweg. IJmuiden- eost, 20 u.: Jaarvergadering R.-k. Vrou-1 wengilde, afd. IJmuiden-oost. Brulboei, Kanaalstraat 228c, IJmuiden, 19.30-21.30 u.: Openbare ruilbeurs. Herv. Wijkgebouw, Radarstraat, IJmui-1 den 20 u.: Ledenvergadering; spreker J B. O. Oosterwelder. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen. IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 19 tot 21.30 uur; filiaal Sant- kerk, Venusstraat 1, IJmuiden, 19 tot 21 u. DINSDAG 21 FEBRUARI Cultureel Centrum, 14.30 u.: Modeshow Stadsschouwburg, 20 u.: Feestavond Wijsmuller. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 u.: Voortzetting Openbare raadsver gadering (begroting). Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, grond gestort op het oude grasveld en wanneer ook het nieuwe grastapijt er een maal is, zullen de omwonenden er onge twijfeld plezier van beleven. Naast het perceel Wijkerstraatweg 67 en anderzijds naast de openbare bibliotheek heeft men ook een begin gemaakt met het egaliseren van de uitgeholde grond, waar na een nieuwe grondlaag wordt aange bracht, ten behoeve van een klein plant soen, dat doorsneden wordt door een te- Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 uur en 19 gelpad. Dit tegelpad zal, zolang het pand tot 21 30 uur Wijkerstraatweg no. 67 nog is bewoond R."-k.' Openbare leeszaal en bibliotheek, (of „schoon aangekocht" door de gemeen- Willemsbeekweg 96. IJmuiden: 10 tot 12 te) voorlopig dienst doen als verbmdings- en 14 30 tot 17.30 uur. weg tussen Doelmanstraat en Wijker- Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is straatweg. Als het pand over enkele te bezichtigen op werkdagen van 10 tot jaren is gesloopt, wordt het tegelpad 12 uur I vervangen door een normale straat. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden. Spreekuur: IJmui den e.o.: 9 tot 10 uur in het gebouw Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te I IJmuiden, benedenzaal 3, tel. 02550-5010: Velsen-Noord: 11 tot 12 uur in de gemeen telijke vergaderzaal in de Smidt van Gel derstraat 5 te Velsen-Noord, tel. 02510- 2550; Santpoort: 15 tot 16 uur in het ge bouw „Cusa", Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014; verder volgens- afspraak. Secretariaat: Hoofdstraat 117 te Santpoort, tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster: van 9.30 tot I 12 uur in de Willebrordstraat 102 te IJmuiden, tel. 02550-7715. Röntgenologisch borstonderzoek: de I auto waarin het onderzoek plaats heeft is opgesteld op het Marktplein, IJmuiden. van 13.30 tot 14.30 u., en aan de Spaarne- straat/Rijnstraat bij de kerk van 15 tot 16.30 en van 18 tot 20.15 uur. Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: Jaarver gadering NCVB, afd. IJmuiden-oost. Een achttienjarige kantoorbediende uit Beverwijk heeft bekend, dat hij op 7 fe bruari van dit jaar geld heeft ontvreemd uit een pantalon in de logiesruimte van een Katwijks vissersvaartuig. De buit, vier bankbiljetten van tien gulden en vier muntbiljetten van een rijksdaalder, zijn inmiddels aan de eigenaar teruggegeven. In de nacht van zaterdag op zondag is op de pont te Velsen een wielrijdster aangereden door een bromfietser, die in kennelijke staat van dronkenschap ver keerde. De bromfietser reed na de aanrij ding snel de pont af. Een half uurtje later verscheen hij weer op de pont, nu met wonden aan het hoofd en aan rechter knie en rechter hand. Hij werd in het hoofdbureau van politie verbonden. Het bleek een zesendertigjarige rangeerder uit Heemskerk te zijn, die na het ongeval was doorgereden om een proces-verbaal te ontlopen. De wielrijdster bleef onge deerd. Zondagmiddag tegen 1 uur is op de kruising Van Tuyllweg-Goeman Borge- siusstraat in Velsen een zesjarig meisje uit de Thorbeckelaan aangereden. Het meisje fietste uit de Goeman Borgesius- straat linksaf de Van Tuyllweg op maar verleende daarbij geen voorrang aan een auto, bestuurd door een eenenzestigjarige inwoner van Santpoort. Het meisje brak haar linkerbeen. Op de Waterloolaan in Driehuis reed de 22-jarige bestuurder van een perso nenauto uit Velsen-Noord zondagmiddag als gevolg van onoplettendheid tegen een lantaarnpaal. Een achttienjarig meisje uit Alkmaar dat naast hem zat kreeg glas scherven in het gelaat. Met ernstige snij- wonden is zij naar het Antoniuszieken- huis gebracht. Bejaarden. Voor de leden van de af deling Velsen noord van de Algemene Bond van Bejaarden zal woensdagmiddag 22 februari, in de „Meerpaal" een film over de Deltawerken worden vertoond Na afloop houdt de afdeling haar jaar vergadering. Op de luifel van het Koelhuis IJsvries aan de Prins Hendrikstraat te IJmuiden hebben personeelsleden van Hinvis een geldkistje ontdekt. De politie te Velsen haalde het kistje van de luifel. Het was opengebroken en leeg, op een zakje met driehonderdvijftig centen na. Het kistje bleek in het weekend van 28 januari te zijn ontvreemd uit de winkel van een scheepshandelaar aan de Bik en Arnold kade. ADVERTENTIE ADVERTENTIE „;Cvi:i -i\ Hoofd van Egyptisch beeldje, Alexendriö100 v. Chr, IJmuiden: Plein 1945 no. 46 Zondagavond is de sleepboot „Titan" van IJmuiden uit volle kracht naar zee gegaan nadat een noodmelding was opge vangen van de Britse trawler „J.A.P.", die met zes man aan boord zinkende was op 1 mijl ten zuiden van het lichtschip „Smith Knoll". Voor de „Titan" betekende dit ruim 35 mijl varen tijdens slechte weersomstan digheden. De bemanning van de trawler werd aan boord genomen door het Deense schip „England", dat vervolgens de reis naar Esbjerg voortzette. Gemeld werd, dat de trawler nog steeds drijvende was De „Titan" was maandagmorgen vroeg op de plaats van de scheepsramp, maar zowel de uitkijk van het lichtschip als de opvarenden van de sleepboot hebben de „J.A.P." niet meer kunnen ontdekken. In de duisternis moet het schip in de afge lopen nacht toch gezonken zijn. De „Titan" werd vanmiddag terugver wacht in IJmuiden. In de nacht van zaterdag op zondag zijn tien ruiten vernield van het bushalte huisje bij de Velsertunnel. De politie te Velsen stelt een onderzooek in. (Van onze medewerker bloembollencultuur) Nederland heeft eens fel gereageerd tegen het voorstel van de Europese Commissie om startsubsidies te geven aan die groepen van kwekers, die zouden gaan samenwerken op het gebied van produktie, bewaring en afzet. Men zag er oneerlijke concurrentie in, omdat Nederland dat allemaal in Gezamenlijke bibliotheekfilialen, Mee- het verleden zélf heeft gedaan. Dat er nog wel groeperingen zijn, die ook restein, Parmentierstraat 2, 19-21 u. in Qns land voor een dergelijke samenwerking zouden kunnen worden ge- DINSDAG 21 FEBRUARI wonnen, liet professor Schenk, directeur van het Laboratorium voor Bloem- Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 14 u.: hollenonderzoek in Lisse, op een studiemiddag in Bovenkarspel duidelijk ^ige^nshulp1^6611 verzorgd' St" V' hulsh'" merken. Hij deed de suggestie om samenwerkende groepen van 50 tot Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: 100 kwekers te vormen, die samen en centraal een aantal ondernemers- Toneel voor jongeren door Toneelgroep functies uitoefenen. In feite niet anders dan de producentenorganisaties, zoals de Europese Commissie die graag zag komen. MAANDAG 20 FEBRUARI Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 20 u Vrije dramatische expressie, docenten Saskia Verwaijen en Ad Bakker. Statenhuis, Velserweg, 20 u.: Schilderen eji tekenen o.l.v. J. C. Heeck, „De Giete- ling". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104 20 u.: Tekenen o.Lv. de heer Barendse, Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, 18.30 19.45 en 20.45-22 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, 19-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, 19-21.30 u. „Perine". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.' Beeldhouwen en boetseren o.l.v. Jan Campfens, Kennemerstaten. Gem. Huishoudschool, C. H. Moens- straat, 19 u.: Kookcursus, St. v. huish.- en gezinsverzorging. De Opgang, Florastraat, 20 u.: Nova- filmprogramma, Smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht". Kenn. Theater, Zeestraat, 20 u.: Zwerf tocht door Noord-Holland, Mij tot Nut v. h. Algemeen Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, 7- 17.30 en 20.15-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, 15-17.30 u. In het Verdrag van Rome staat met zo veel woorden, dat daar moet worden ge produceerd, waar dit het goedkoopst kan. Dit grondprincipe is niet altijd even ge makkelijk te aanvaarden, want het zou wel eens een verschuiving van bijvoor beeld tuinbouwcentra kunnen betekenen. ,A i_ 1- Er wordt in de tuinbouw in de gehele we- io Arendsweg 61, 10-13, 15-1 rel{J nog njet z0 geweldig goedkoop ge werkt. Vooral in de ons omringende lan den kan nog veel worden verbeterd. De ontwikkeling van het goed georgani seerde Nederlandse produktie- en afzetap- paraat in de groenten- en fruitsector en in iets minder mate de bloemensector be gon eigenlijk in 1880. Er was toen een grote graancrisis door de aanvoer van goedkoop Amerikaans en Canadees graan. In tegenstelling tot de regeringen van an dere landen meende de Nederlandse re gering die importen niet te moeten ver bieden. De landbouwers weken uit naar andere produkten. Zij kregen een heel ei 18 en 19-21.30 u. Gezamenlijke bibliotheekfilialen. Mee restein, Parmentierstraat 2, 15-17 u. MAANDAG 20 FEBRUARI Zaal Nijman, 20 u.: Jaarvergadering Postzegelvereniging Heemskerk. DINSDAG 21 FEBRUARI De Jansheeren, 20 u.: Lezing in de cy clus „Volkeren in beweging", 't Nut en KCS. Gebouw Dommelsingel, 20 u.: Jongeren avond NVSH; lezing en discussie over genaardige steun van de regering, name- jeugd en sexualiteit. lijk van een goed onderwijs en een goe de voorlichting, die weer op goed onder zoek steunde. De landbouwers werden tuinbouwers, die veel op coöperatieve grondslag werkten, waaruit de vele en later uitstekend georganiseerde groenten- en fruitveilingen ontstonden. Deze werken samen in het Centraal Bureau Tuinbouw veilingen. De tuinbouwers in de ons omringende landen hebben nog verouderde afzetsyste men. In feite probeert ieder nog op eigen houtje zijn produkten op markten, detail zowel als groothandelsmarkten, te verko pen. Men stalt zijn waren uit en wacht op klanten waarbij de prijs door tijdro vend loven en bieden wordt bepaald. Een andere methode is het distribueren bij klanten. In Duitsland heet dit „Breitfah- ren". Een gevolg hiervan is, dat over schotten uit een district nauwelijke weg te werken zijn. Tekorten zijn niet ge makkelijk aan te vullen. Het is allemaal nogal oneconomisch en onzeker. Gaat men nu in produktie- en afzetco- operaties of verenigingen samenwerken dan kan men gezamenlijk veel meer be reiken. Dit is wat de Europese Commis sie wil, welvaartsverbetering door bunde ling van krachten en gebruik maken van kennis. De bloembollentelers en handelaren heb ben in feite in ongeveer dezelfde positie verkeerd als de buitenlandse tuinbou wers. Zij genoten geen bescherming van hogerhand, maar die van een monopolie positie, die meestal verlammend werkt. Volgens professor Schenk is het aantal producenten te groot. Zij versnipperen het aanbod. Dit is gevaarlijk, omdat bol- bloemen niet meer de enige goedkope bloemen zijn in de winter. Als men dit produkt niet méér gaat aanpassen aan de eisen van de afnemer en van de nieu we verkoopkanalen, zoals bijvoorbeeld su permarkets, dan zal men wel niet geheel van de markt worden gedrongen, maar nauwelijks een rendabele produktie en af zet kunnen bereiken. Op het moment, dat men zijn positie bedreigd ging voelen, zijn ontdekkingen gedaan, waardoor bloembollen wel beter aan de wensen van de consument zijn aan te passen. Dit vergt echter een omscha keling naar veel uniformer produkten dan nu te bereiken is. De behandelingen wor den ingewikkelder en duurder en vergen meer kennis. Het begint langzamerhand allemaal te veel te worden voor de vele kleine bedrijven. Vandaar de noodzaak tot samenwerking. Het klinkt wat eigenaardig, dat een di recteur van een dergelijk onderzoekings instituut de producenten hierop wijst. Het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek is echter niet meer de ivoren toren. Er wordt naast het strikt wetenschappelijk onderzoek ook hard gewerkt aan de ont wikkeling van methoden, die de bollen aan de nieuwe omstandigheden aanpas sen. Het heeft echter weinig zin dit te doen als de praktijk de vindingen niet kan overnemen en uitvoeren. Volgens professor Schenk is er een goe de toekomst voor de bloembollen te ver wachten, als men langs moderne lijnen gaat denken en handelen. Doet men het niet, dan zal de boterham schaars be legd zijn. Er zijn Nederlanders, die in het buitenland wel kans hebben gezien als coördinator op te treden in bepaalde gebieden. Zij hebben ongeveer in de lijn gewerkt als de Europese Commissie be doelde en de resultaten zijn voor de deel nemende land- en tuinbouwers beslist be moedigend. De inschakeling van een tweetal bui tenlandse bureaus, die zich in het concern van Van Gelder Zonen N.V. Papierfabrie ken bezighouden met een gewijzigde or ganisatievorm, heeft er reeds toe geleid, dat, zoals bekend, het aantal hoofddirec teuren in dit concern wordt teruggebracht van zes naar twee personen. Deze maat regel staat in direct verband met de tot nu toe vrij ongunstige situatie in het con cern, waartoe men in de toekomst hoopt te komen tot betere bedrijfsresultaten. Het baseren van een herstructurering door deze bureaus geschiedt tegen de ach tergrond van de huidige marktsituatie en de produktiemogelijkheden. Een gevolg hiervan is reeds geweest het stopzetten van de onrendabele een heid papiermachine 5 en die van de for maatafdeling in Velsen-Noord. De orga nisatievorm van verschillende vestigingen van het concern Van Gelder Zonen en speciaal die van het Velsense bedrijf dient enigszins te worden herzien. Wat betreft de orderportefeuille behoeft de vestiging Velsen zich geen zorgen te maken, evenmin die van de ponskaarten kartonfabriek Crown Van Gelder. De kwaliteitseisen echter zullen in het lopen de jaar beslist uitgaan boven de kwanti teit, die niet veel hoger is gepland dan in het vorig jaar. De nieuwe organisatiestructuur zal lo gischer van opzet zijn. Daardoor kan de Velsense bedrijfsdirectie komen tot een betere doelstelling en taakverdeling van de onderscheidene afdelingen en de be trokken personeelsleden daarin. Dit houdt tevens in een betere en doel matiger aanpak van de problemen, die zich voordoen om op deze wijze ook kos tenbesparend te kunnen werken. De inmiddels ingevoerde en nog in te voeren veranderingen in de organisatie ADVERTENTIE v iW WASMACHINES KOELKASTEN ELECTR ARTIKELEN TROMPSTRAAT 66-68 IJMUIDEN-O. - TEL. 5198 Een 27-jarige Beverwijkse losarbeider zal zaterdagavond vreemd hebben opgeke ken, toen onverwacht de politie aan zijn woning verscheen en hem vriendelijk maar zeer nadrukkelijk verzocht mee te gaan, De avond tevoren had de man ingebro ken in de fabriek De Lichtkoepel aan de Pijpkade in Beverwijk. Door intrappen van een paneel van een oude deur was hij binnengekomen en had uit een aantal bu reauladen geld, totaal 103, ontvreemd, Door goed speurwerk slaagde de politie er in de man snel te achterhalen. Hij is thans opgesloten in een van de cellen van het bureau van politie. vorm van de verschillende Van Gelder- vestigingen moeten ook tot gevolg heb ben, dat niet slechts gemakkelijker ken nis, doch ook zo mogelijk personeelsleden kunnen worden uitgewisseld, wat tot een meer efficiënt werken van alle vestigin gen moet leiden. Tot nu zijn de vestigin gen in het VGZ-concern alle vrij zelf standige eenheden geweest. Een kosten vergelijking tussen de onder scheidene afdelingen in de verschillende vestigingen kan eenvoudiger gemaakt worden door de nieuwe organisatiestruc tuur, waaraan velen aan het Velsense bedrijf - juist onder de oudere „dienst- verbanders" moeite zullen hebben te gewennen. Zaterdag te IJmuiden aangekomen: Asia Breeze, van Menta; Styrsoe, Kaskoe, Velsen; Pergo, Bremen, IJmuiden; Tor Anglia, Imming- ham; President W. S. Tubman, Baton Rouge; Equator, Londen, IJmuiden; Pepita, Isle of Grain; Hebe, Finland, Velsen; Thea, Ipswich; Wellpark, Avilez, IJmuiden; Swift 3, Londen; Spaarnestroom, Grisby; Cranbome, Par; Orinoco, Ingergordon; Lien, Londen, IJmuiden; Jans, Londen; Senegalkust, Rotterdam; Diogenes, Le Havre; Elvdiek, Hamburg; Stormont, Newcastle; Hondsbosch, Londen, Zaandam; Doni, Londen; Plover, Felixtowe; Navigare, Goole; Wotan, Dagenham; Tilla Doris, Hamburg; Friedel Ra- beler, Fursund, IJmuiden; Caravelle, Newcastle. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Ross Bay, naar Perzische Golf; Adi, Odense, IJmuiden; Rita Doelling, Dieppe, IJmuiden; Heinrich Knüppel. Gent, Beverwijk; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; Goeree, Boston, Koog aan de Zaan; Gazelle, Boston, Koog aan de Zaan; Ga- bonkust, Rouaan; IJstroom, Leeds; Jean-E„ Londen; Maren Skou, Le Havre; Brandenstein, La Libertad; Palamedes, Fort de France; Tor Anglia. Immingham; World Skill, Togo; Justine Wessels, Brest, IJmuiden; Esso Santos, Rotter dam. Majo. Londen, IJmuiden; J. C. Ertel, Avilez, IJmuiden. Zondag te IJmuiden aangekomen: Castor, van Koege; Pieter Winsemius, Workington, IJmui den; Catharinapolder, Grangemouth; Portslade, Jersey; Jasenitz, Garston; Realta, Dagenham; Aria, KotkaNeder Rhone, Antwerpen; Dione, Hamina; Pandora. Dublin; Leverkussen. Bre men; Dania, Kopenhagen; Polydorus, Bremen; Gerda-K., Stade; Inge Meyn, Cuxhaven; Ta- hama, Isle of Grain; Magda Wegener, Stade; Balblom. Halden; Pickhuben, Manchester; Dra- co, Aarhus; West Riding, Goole; Trito, Dublin; Otava. Hamina. Velsen; Container Forwarder, New York; Jop, Stockholm; Darmstadt, Port Said. Zondag vertrokken van IJmuiden; Zaan- stroom, naar Huil; Rijnstroom, Shoreham; Reind, Hamburg; Vliestroom, Sheerness; Dinkel, Dover; Hathor, Rotterdam; Mercurius, Antwerpen; At lantis. Antwerpen; Pepita, Abadan. Maandag te IJmuiden aangekomen: Buxte- hüde, van Stettin. Maandag vertrokken van IJmuiden: Spaame- borg. naar Appledore, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de plaatg van herkomst of bestemming, geen nadere aan duiding volgt, betekent dit. dat het betreffende schip naar of van Amsterdam is gegaan.) Een negenenveertigjarige havenmees ter gleed zaterdagmiddag in de vishallen te IJmuiden uit over een hoopje ijs. Met een gebroken been is hij naar het Anto- niusziekenhuis gebracht. Bij de politie te Velsen is aangifte ge daan van diefstal van twaalf kistjes met tarbot en tong ter waarde van ongeveer 625,- uit een koelcel van een pakhuis in de vishal. De diefstal moet zijn ge pleegd tussen vrijdagmiddag vier uur en zaterdagmorgen tien uur. Men kon zich toegang verschaffen omdat men had ver geten de schuifdeuren aan de Halkade af te sluiten. Zondagmiddag tegen zes uur werd de assistentie van de politie in Velsen inge roepen, toen een dronken zeeman in een café in IJmuiden-West bezig was de in ventaris te vernielen. De vijftigjarige zee man werd meegenomen naar het hoofd bureau van politie en ter ontnuchtering opgesloten.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5