Emotioneel duel leverde Telstar en DOS een punt op Elinkwijk in opmars Manchester United gewipt door tweedeklasser Norwich City RCH greep zijn kansen niet en zakte na de rust terug Ajax veegde alle twijfels weg door monsterzege: 6-0 i DICK („JAMES") BOND BEWEES ZIJN TECHNISCHE KWALITEIT IN DE MODDER Moeizame zege van ADO op DWS (1-0) Veel meldingen met 13 punten FC Den Bosch had in Wolbers een produktief man „HA, HA, BIJLEVELD" VERBODEN YELL IN WATERGRAAFSMEER Spoedvergadering van de FIFA l Ajax is vrij op zondag 5 maart BUITENLANDERS OP DREEF IN HET FEIJENOORD-STADION ITO 8 JL A 4 MAANDAG 2 0 FEBRUARI 1967 Bm ■'■'I'S' ,'s: •S'!'' Derby gelijk Eén genoeg Tranen in de ogen é»jymMMÉm» mm tnm*» JUL êprnm s - JL, mm Jé H AJLO.-O.W-*. Hemte»«#CTwn<«Wto fC&lmidNUtÜ n-.-r. ,w fmtr. Jm Üs mm j«j« lil. 8 S g i X ^IAAAAAftftAIWAAA/W\AAAAAWWWWWWWWVWWWWW»<WWWWWWWWtf>AA<WWIAft/WWWWWWWWWWWWWW<. kAAftAAAAArtAAAftAAIlArtAArtrtAAAIWVArtlVWWIIIAAAMAIIAIWNAAIIIIAAAAftAAAAAIMWUUWUIIMIIIAAIMWWIIMIAIMWMIIMIIMMIIMWMI IMMtfWWWIMIIWVWMIMfWWUWIAMWIlWWIMWIIIAAAIWWVWWWIiyWIMWWWWWWyWWWWIlWWWUVUWIfWUWWWWWWIfWIMWVIIWWWWWUIl V\A/WVWWWWWWWWWWWWWW\A^WW%#W%A#WWWWWWW\AAAA#VWW%<WWWWW\IWUWWWWUMWWWIIWWWWWVWWI^#MWWWWWWWWWWWI#»A<IIWI# ->' "'v-, -x- n .f.vL' Scheidsrechter Dorpmans niet kinderachtig. (Van onze sportredacteur) Dat is weer nerveus in de handen knijpen geworden bij TelstarDOS, zowel aan Utrechtse als aan Velsense zijde. Dat spelers en supporters el kaar na ofloop met een zucht van ver lichting stevig op de schouders klop ten was dan ook verklaarbaar. Hoe wel, dat de spelers elkaar na afloop de hand drukten, was wel verwonder lijk. Tijdens de wedstrijd en in het bijzonder in de tweede helft deden verscheidene voetballers herhaalde- Een fel voor de punten strijdend Elink wijk heeft op een zwaar bespeelbaar ter rein een verdiende 2-1 zege behaald op het teleurstellende NAC. Van het begin af legden de Utrechters het accent op de aan val en daar de NAC-defensie nu niet een hechte indruk maakte, kwamen er volop kansen voor Elinkwijk. Zoals steeds ont brak het Elinkwijk weer aan een schut ter. Na 19 minuten nam NAC zelfs de lei ding door Snoeck. Elinkwijk bleef aanval len en in de 35e minuut leverde dit de ge lijkmaker van Van Laatum op, die na de rust de winnende treffer ook voor zijn re kening nam. De meer spannende dan fraaie Lim burgse derby tussen Fortuna '54 en MVV is in een 1-1 gelijkspel geëindigd. Een hal ve minuut voor de rust namen de Maas trichtenaren de leiding door een doelpunt van Brokamp. Vliers bracht in het begin van de tweede helft de stand in evenwicht. Eén doelpunt was voor FC Twente vol doende om het duel tegen Xerxes in Rot terdam winnend af te sluiten. Twaalf mi nuten na de rust, profiteerde linksbuiten Jeuring behendig van het verre opdringen van de Rotterdammers. Hij sprintte na een lange pass vanuit de verdediging langs Spinhoven en het schot dat volgde was voor doelman Treytel onhoudbaar: 0-1. Het spel van beide ploegen, dat in de eerste helft het aankijken nauwelijks waard was, werd na dit doelpunt veel aantrekkelijker. Doelman Van der Heyden van Willem II verliet na afloop van de wedstrijd te gen Go Ahead met tranen in de ogen het veld. Hij had alles gedaan om de neder laag te voorkomen. Maar tegen de twee doelpunten, de eerste een kopbal van Ade laar, die tweede een solo van Somer, had hij niets kunnen doen. Een slordig met de kansen omsprin gende ADO-aanval en de voortreffelijke doelman van DWS, Piet Schrijvers, zijn er oorzaak van geweest dat de Hage naars slechts moeizaam een 1-0 zege boekten. Voor de rust leverden beide ploegen een alleszins redelijke prestatie. Na de hervatting was het veld door de voortdurend neerstromende regen zwaar geworden, dat van goed voetbal geen sprake meer kon zijn. ADO startte overtuigend en kwam na 23 minuten dicht bij een doelpunt toen een te felle charge van de DWS-verdedi ging de thuisclub een strafschop ople verde. René Pas schoot echter onbesuisd in en de lat stond een treffer in de weg. De Hagenaar maakte een tiental minuten later zijn fout goed door doelman Schrij vers te omspelen en beheerst het beslis sende doelpunt te scoren. DWS was slechts zelden gevaarlijk. lijk een aanslag op eikaars ledematen. Vooral scheenbenen en enkels lagen hoog in de ruwe markt. Maar goed, na afloop was het allemaal weer ver geten. Dat kwam ook wel door de uitslag 22, die een aanvaardbaar compromis was na de zenuwslopende minuten, die er aan vooraf waren ge gaan. Want wat was het geval? Tel star had na zeven minuten door een doelpunt van Cleeren de leiding ge nomen en gezien het zwakke voetbal van DOS in die periode schenen er weinig vuiltjes aan de lucht te zijn. Maar vlak voor en na de pauze sloeg DOS toe. Toen was niet Leiden maar Velsen in last. Totdat een moordend offensief van Telstar de zaken naar de andere kant leidde. Want uit eindelijk was DOS weer blij met de —2. Telstar, dat Clement weer in zijn gele deren had, maar Matijasic en Jonker aan de kant zag zitten door trainer De Visser gepasseerd startte goed. Bin nen zeven minuten was het 1-0. Een door Van Essen ingezette, door Bond meester lijk overgenomen aanval gaf Cleeren de kans in te koppen, 1-0. DOS raakte in paniek en greep naar niet zulke prettige middelen, zoals Clement ondervond, toen hij door Veenstra tegen de grond werd gewerkt. Telstar bleef aanvallen, maar toen verder resultaat een wens bleef, ging men even uitblazen. DOS, dat zich her steld had van de snel opgelopen achter stand, trok ten aanval en bepaald niet ongevaarlijk. Zo moest Van Essen op de lijn redden bij een schot van Kuhnen. In de dertigste minuut kwam de gelijk maker. Een misverstand tussen Clement en Van Egmond was de oorzaak. Van Eg- mond liet de bal lopen en Achterberg maakte zich er rap meester van. Dat be- Clement heft, staande voor de paal, de handen omhoog in wanhoop, ter wijl zijn medestrijders de bal zien terugketsen van de schoen van Veenstra (in doel liggend). Doelman Hoogeveen van DOS was al uit po sitie gespeeld. tekende 1-1. Daar kon Bakker niets meer aan verhelpen. DOS bleef hard spelen. (Scheidsrechter Dorpmans, zelf vroeger een potige mid- voor liet veel toe, maar hield alles in de hand.) Nu werd Stuy de modder in ge werkt door Aarts en Achterberg. Dat dit reacties uitlokte was duidelijk, met name in de tweede helft, een tweede helft, die prettig begon voor de Utrechters, want een prachtig schot van Hardeman bracht de stand op 1-2. Telstar moest het even verwerken en ontketende toen een ge weldig offensief. DOS kwam onder zware druk. De geelzwarte muur bleef overeind, ondanks alle artillerie. Het leek hopeloos. Maar ineens brak de zon voor de Velser ploeg door. Bond (bijgen.aamd „James") die zich al de technisch beste speler van het (modderi ge) veld had getoond, joeg de bal, na aangeven van André, in vlekkeloze stijl tussen de Utrechtse palen. Daarna wer den het moeilijke minuten voor DOS. In de laatste minuut kogelde Clement de bal hard in. Via de paal, het hoofd van de uitstekende doelman Hoogeveen en weer de paal vloog de bal naast. Het zou voor Telstar, dat deze keer in Van Egmond en vooral Van Wijk minder gelukkige schakelspelers had, al te mooi geweest zijn. m De Engelse tweede-divLsieclub Norwich City heeft in de vierde ronde van het toer nooi om de Engelse beker voor een grote verrassing gezorgd door het favoriet ge achte Manchester United uit te schakelen. Norwich City won op Old Trafford voor 64.000 verbaasde toeschouwers met 2-1. Liverpool, dat ook als een van de favo rieten geldt, had tegen Aston Villa de grootste moeite om de kwartfinales te ha len. Liverpool won met 1-0. De uitslagen van de achtste finales lui den: Bolton Wanderers-Arsenal 0-0, Brigh ton-Chelsea 1-1, Bristol-Southampton 1-0, Cardiff City-Manchester City 1-1, Fulham- Sheffield United 1-1, Ipswich Town-Carlis le United 2-0, Leeds United-West Brom- wich Albion 0-5, Liverpool-Aston Villa 1-0, Nottingham Forest-Newcastle United 3-0, Rotherham United-Birmingham City 0-0, Sheffield Wednesday-Mansfield Town 4-0, Sunderland-Peterborough United 7-1, Swindon Town-Bury 2-1, Tottenham Hot- spur-Portsmouth 3-1 en Wolverhampton Wanders-Everton 1-1. Op de 22ste speeldag van de Duitse bundesliga zijn vijf van de negen wed strijden in een gelijkspel geëindigd. Lijst aanvoerder Eintr.Brunswijk kwam op eigen terrein tegen Stuttgart niet verder dan 1-1. De Brunswijkers hadden echter geluk dat Eintr. Frankfort, de runnerup, niet van deze halve misstap profiteerde. Het werd tegen Hannover eveneens een gelijkspel: 3-3. De uitslagen zijn: München 1860-Schalke '64 0-2, Borusia Mönchengladbach-Bay- ern München 1-2, Werder Bremen-Kai- serslautern 1-1, Nürnberg-Hamburger SV 1-0, Rot-Weiss Essen-Borussia Dortmund 1-1, FC Köln-Duisburg 1-1, Karlsruher SC- Fortuna Düsseldorf 3-2. Eintracht Braunschweig-Stuttgart 1-1, Eintracht Frankfurt-Hannover '96 3-3. De stand: 1. Eintracht Braunschweig 29 pnt 2. Ein tracht Frankfurt 27. 3. Borussia Dortmund 25. Voor Anderlecht was het een somber weekeind. Zelf werd met 2-0 van Standard verloren, terwijl Brugge thuis met 3-2 van Beeringen won. Hierdoor zijn beide ploe gen op 31 punten uit 21 wedstrijden geko men. De volgende week te spelen ontmoe ting tussen de twee koplopers is hierdoor nog interessanter geworden. Standard Luik staat nu derde met 28 punten. In Italië blijven voor Inter de kansen op prolongatie van de titel na het gelijke spel van concurrent Juventus in Brescia 1-1, zeer aantrekkelijk, want zelf werd tegen Spal Ferrare met 1-3 gewonnen. De stand: Inter 34 uit 21, Juventus 31 en Napels en Cagliari 27 punten. De beide koplopers in het Portugese voetbal Benfica en Academica faalde niet: Benfica versloeg Varzim met 6-2 en Aca demica won met 1-3 van Braga. Stand: Benfica en Academica 27 uit 16. Porto 22 punten. In Spanje had Real Madrid een vrije dag. Barcelona kwam door een zege op Espanol, 3-1, op vijf punten van de kam pioen. Real 32 pnt, Barcelona 27 pnt. (Van onze correspondent) Nadat RCH in de eerste helft had ver zuimd het duidelijke overwicht op FC Den Bosch in doelpunten uit te drukken, heb ben de Haarlemmers in de slotfase van de tweede helft de zege aan de gastheren moeten laten. Een fout van doelman Van der Meeren die een afstandschot van Brus- selers door zijn handen liet glippen vorm de de inleiding tot de nederlaag. Wolbers strafte deze fout resoluut af en verhoogde de voorsprong voor FC Den Bosch even later tot 2-0. Een stand waarmee ook het einde werd bereikt. In de eerste helft heeft RCH bijna on afgebroken het beste van het spel gehad. De bezoekers speelden echter te defensief, verzuimden om voldoende stootkracht in de frontlinie te brengen en zagen daar door de vaak zeer fraaie combinaties vroegtijdig door de Bossche defensie on derbroken. Niettemin gelukte het Meyer al in de vijfde minuut door te breken. Doelman Van Dijkhuizen vloog als een ra ket uit zijn doel en voordat de verraste Meyer kon vuren was de bal al voor zijn voeten weggegrist. De aanvallen van het slordig spelend Den Bosch hadden weinig te betekenen. De buitenspelval werd door de defensie van RCH met succes toege past en vooral Borsten en Olderiekerink liepen er herhaaldelijk in. De kansen van RCH bleven het best. Een serie corners op het Bossche doel volgde. Daarbij produceerde De Goede een gevaarlijke inswinger welke door doel man Van Dijkhuizen slechts met de groot ste moeite over de lat kon worden ge werkt. Aan de andere kant moest keeper Van der Meeren een verraderlijk schot van Van den Kerkhof uit de bovenhoek stom pen. Kort voor de rust moest bij FC Den Bosch Olderiekerink wegens een blessure worden vervangen door Paulides. In de tweede helft bleek dat de spelers van RCH minder goed waren opgewassen tegen de moeilijkheden van het zware drassige terrein. Twintig minuten lang Aarts van ADO schiet langs het uit gestoken been van Boogaard (DWS). Op de achtergrond Iiouwaart. Krui- ver en scheidsrechter Van Ravens. handhaafden de Heemstedenaren nog hun superieure spel waarbij De Goede opnieuw bij een doorbraak door doelman Van Dijk huizen werd afgeremd Maar in de slotfa se nam Den Bosch het spel in handen. De Brabanders werden daarbij enigszins ge holpen door doelman Van der Meeren die een ver schot van Brusselers niet klem vast stopte. De bal viel voor de voeten van Wolbers die ineens inschoot. 1-0. Hierna stortte het verweer van RCH in een. Zeven minuten na de openingstreffer sneed Van den Kerkhof door de Haarlem se defensie en gaf een afgemeten voorzet naar Wolbers die vrij gemakkelijk kon in schieten, 2-0. (Van onze sportredactie) De wat angstige twijfel die de recente prestaties van Ajax bij velen hebben op geroepen, is door de landskampioenen re soluut van het veld geveegd. Met 6-0 werd Sittardia naar een even grote als verdiende nederlaag gespeeld. Voor trai ner Rinus Michels, op inspectiereis naar Nantes in Frankrijk om de verrichtingen van Dukla te taxeren (Dukla staakte de strijd wegens storm) prettig nieuws even als voor zijn vervanger hulptrainer Cor Brom. Voor Klaas Nuninga, de laatste we ken uiterst improduktief, was een per soonlijke bijdrage van drie doelpunten eveneens een prettig resultaat. Minder plezierig moet scheidsrechter Bijleveld zich hebben gevoeld: zijn zeer lankmoe dige leiding wekte de toorn op van de Amsterdamse supporters, en met name toen hij bij de stand 3-0 een treffer van Henk Groot afkeurde, was de reactie een massaal gescandeerd: ha, ha, ha Bijleveld, Voorzitter Jaap van Praag liet snel om roepen dat deze kreet minder gewenst was en mede omdat het tenslotte toch nog 6-0 werd. kreeg de wedstrijd een vriendschappelijk einde. Vlak voor rust leek het er nog op dat de te veel toelatende Bijleveld zijn greep op de ontmoeting zou verliezen. Cruyff was na een te harde tackle van de ver dediger Plum keihard op de Sittardiaback Guns ingelopen, waarop deze de kleine Johan in een stevige houdgreep nam. Een echte vechtpartij kwam er net niet van, maar Guns moest van het veld gedragen worden. Zijn blessure bleek later erg mee te vallen. Lange tijd heeft Sittardia zich met ver ve tegen de Ajax-stormlopen kunnen ver zetten. En indien Mares zich iets koel- bloediger had getoond bij een tweetal kansen, zouden de Limburgers een voor sprong hebben genomen. Na een halfuur was de Sittardse veste echter stormrijp Cruyff knalde tegen de lat en de terug springende bal plaatste Swart op het hoofd van Muller, die voor 1-0 zorgde. Sittardia probeerde na de hervatting nog even in het offensief te komen, maar dat gaf Ajax juist de ruimte voor zijn ge vreesde aanvalspatronen. Keizer kopte uit een voorzet van Suurbier na een kwar tier de stand naar 2-0 en dit doelpunt brak de weerstand van de vermoeide Sit- tardiaploeg definitief. Nuninga werkte een omhaal van Groot achter Vogels 3-0 Ook voor 4-0 zorgde Nuninga, weer uit een voorzet van Groot. Hierna honoreerde Bijleveld eindelijk een overtreding in het Limburgse strafschopgebied, dit keer te gen Keizer, en Swart bepaalde uit de pe nalty de stand op 5-0. Vlak voor tijd liet Cruyff een fraaie pass op Nuninga los, die wederom niet miste. Sittardia miste ten slotte de enige kans in de tweede helft, toen Cebinac te lang aarzelde met schie ten! Bals griste de bal van zijn voeten weg. De FIFA heeft een spoedvergadering bijeengeroepen om de praktijen van de wilde Amerikaanse voetbalbond te be spreken. Dit vertelde ons de heer Meule- man, de voorzitter van de KNVB. Het bondsbestuur wacht op het resultaat van deze vergadering alvorens zijn standpunt te bepalen in de kwestie-Laseroms. Ove rigens wilde de heer Meuleman wel als zijn persoonlijke mening zeggen dat wat met Laseroms is gebeurd, niet kan worden getolereerd niet in de voetbal lerij en niet in het maatschappelijk leven Het bestuur van Sparta is dit weekend ook bijeen geweest. „Het gordijn is ge vallen", zei als woordvoerder de heer Aarse, „en hangende het onderzoek wor den geen nadere mededelingen verstrekt" Vreugde bij Nuninga en Muller van Ajax om het eerste Amsterdamse doelpunt. Doffe wanhoop bij de Limburgers. v- w i"' jjl' De cijfers van sporttoto 33 van het af gelopen weekeinde zijn: deelnemers: 635.680, inleg: f878.827,-. Eerste prijs: 159.507,-, tweede prijs: 87.004,-, derde prijs: 43.502,-. Zondagavond hadden zich vijftien deel nemers gemeld met 13 goede voorspel lingen. Ajax heeft van competitieleider Thiji Jansen de belofte van een vrije competi tiezondag gekregen tussen de twee wed strijden voor de Europa Cup tegen Du kla Praag. De wedstrijd tegen Willem II, vastgesteld voor zondag 5 maart zal ver schoven worden. Ajax voetbalt zoals be kend op 1 en 8 maart tegen Dukla. .Ui 'i Feijenoord-PSV (4-2) is voor de 22.500 toeschouwers in het Rotterdamse stadion een aantrekkelijke wedstrijd geweest om dat de verdedigingen op het gladde veld heel moeilijk vat konden krijgen op de vlot combinerende aanvalslinies, waarin in de eerste helft vooral de buitenlanders Bild, Sörensen en Cebinac zich onder scheidden. De Eindhovense defensie met de traag reagerende doelman Boersma en de te leurstellende internationals Pijs en schrij vers maakten een uitermate zwakke in druk. Toen Bild Feijenoord binnen een kwartier een voorsprong van 2-0 had ge geven, leken de Rotterdammers op een grote overwinning af te gaan maar de Eindhovenaren herstelden zich en nadat Van der Kuylen na goed werk van Cebi nac met een prachtig schot de achterstand van zijn ploeg tot 1-2 had teruggebracht, kwam er meer evenwicht in de strijd. Het doelpunt van Jansen leidde in de tweede helft een Rotterdams overwicht in maar de aanvallen van PSV bleven ge vaarlijk en had de geblesseerd geraakte Van der Kuylen niet een goede kans ge mist, dan zou de strijd nog een spannend slot hebben gekregen. Nu werd het door Geels 4-1 en door Giesen 4-2. Bij Feije noord speelde De Gooyer in de plaats van de Zweed Kindvall, die dit weekeinde vader van een zoon is geworden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9