Stien Kaiser is teleurgesteld Trip naar Rusland kan volgens KNSB niet doorgaan Jubileumtoernooi van Handbalverbond belooft interessant te worden Reeds zes teams zeker van titel in schaakcompetitie van de NHSB Biljarters van Suisse verrasten IK HAD ZO GRAAG UIT WILLEN TRAINEN" Boeiende strijd om Kennemer damtitel Kort geding tegen Theo Laseroms GP van Verenigd Europa in juni Chris Nobels in eindstrijd eerste klas kader 38/2 Tom Okker ronde verder in Parijs Schregardus zorgde voor knock out in voorronden voor provinciale titels DINSDAG 21 FEBRUARI 1967 13 Voordeel SPAANSE SINAASAPPELEN ...binnen 48 uur hier! Thuis VOOR AMATEURS WJ.T. 1967 Goede voorbereiding (Van onze dammedewerker) De in de tweede ronde van het toer nooi om het persoonlijk damkampioen schap tot stand gekomen uitslagen wek ken de indruk, dat het krachtsverschil in de verschillende klassen dit jaar nog al uiteenloopt. Nu reeds hebben enkele kan didaten zich naar boven gewerkt. De fel le strjjd zorgde voor een boeiend spel- verloop. Met een zege op J. Bierman nam Th. Tielrooy de leiding in groep A van de hoofdklasse. C. v. Duivenbode bereikte te gen H. Beliën een puntenverdeling. J. v. Kesteren, die voor de tweede maal niet verscheen, werd uit de strijd genomen. P. v.d. Berg boekte in groep B van de hoofdklasse een fraaie winst op N. v. Hal. In een klassieke stelling verzuimde Van Hal de stand voldoende door te rekenen. C. Pippel won van J. v. Straten en de partij P. Beliën - A. Douma werd afge broken. In deze groep leiden P. v.d. Berg en C. Pippel met elk 2 gewonnen partijen. In de eerste klasse bevestigden P Hes- selman, Th. v. Wort en A. G. de Zwart hun goede vorm, door respectievelijk te zegevieren over T. Hoek, A. v. Krieken en A. Zandbergen. Met deze overwinningen delen zij ook de leiding, elk 4 uit 2. W. Go- mes versloeg T. Winkelaar en A. v. Son won van H. J. Winter. De voor de tweede klasse gespeelde partijen resulteerden in: Ebbeling - Ha- blous 2-0; Ott - Vrolijk 1-1; Monen - Mey er 1-1. De in de eerste ronde afgebroken partij tussen Ott en Meyer werd door Ott gewonnen. Met elk 3 uit 2 berust de leiding bij D. Ott en C. Vrolijk. (Van onze biljartmedewerker) In 't begin van de tweede helft van de Haarlemse biljartcompetitie heeft Hof van Holland haar eerste nederlaag in dit sei zoen moeten incasseren (4-2). Het team van Suisse, dit dit huzarenstukje verricht te, heeft evenals Hof van Holland na de onderbreking moyenne-verhoging voor twee van haar spelers gekregen. Theo Ra venstein kreeg zelfs een verhoging van byna 50^/0 en desondanks wist h\j voor Hof van Holland nog twee punten te scoren! Vreeburg daarentegen, dat eveneens het moyenne van twee van haar spelers ver hoogd zag (het aantal te maken carambo les van Hans Kempen steeg van 150 naar 260!) begon de hervatting met een 6-0 zege op Haarlem-Noord. In de afgelopen week herstelde Hof van Holland zich met een 4-2 zege op SW terwijl nu Vreeburg een steekje liet vallen door met 4-2 de eer aan DVO te moeten laten. OVS, die in twee weken 10 punten verzamelde, is de koplopers nu dicht ge naderd. In de afdeling driebanden is, door stag naties in de afwikkeling van het wedstrijd programma, geen overzichtelijk beeld van de stand te geven. De standen luiden: Afd. B: Vreeburg 9—40 Hof van Holland 9—38 OVS 9—34 Suisse 9—26 Haarlem-N. 9—24 DVO 8—22 SVV 9—16 Vriendenclub 8—10 Afd. C I: Suisse 2 8—44 De Vaart 8—40 OVS 2 6—36 DVO 2 8—33 Haarlem-N. 2 7—25 Vriendenclub 2 7—22 DVS 8—8 Afd. C II: Het Noorden 8—40 Onder Ons 9—40 Kennemerland 9—39 SVV 2 9—36 Suisse 3 9—34 Hof v. Holland 2 9—33 Wap. v. BI.daal 8—32 1939-Bl.daal 9—26 D i: IVO 9—43 OVS 3 9—41 Advendo 8—38 Vriendenkring 9—38 Suisse 4 8—34 Excelsior 3 9—31 DDIN 9—28 Entre Nou» 9—27 9—54 9—38 9—38 9—35 9—33 9—33 9—31 9—26 9—52 8—48 9—41 8—30 9—29 7—28 9—28 9—16 D II: Vriendenkring 2 DVO 3 De Vaart 2 Het Noorden 2 Haarlem-O. SVV 3 Frans Hals Haarlem-N. 3 D III: Onder Ons 2 Bo-Ru DVS 2 Kennemerland 2 SVV 4 Vriendenclub 3 Hof v. Holland 3 De Vaart 3 E I: SVV 5 Haarlem-N. 4 1939-Bl.daal 2 Entre Nous 2 De Vaart 4 OVS 4 E II: Insulinde De Houtpoort DOK Suisse 5 Het Noorden 3 Wap. v. BI.daal 2 722 Kennemerland 3 716 E III: Het Noorden 4 IVO 2 ODIN 2 DVS 3 Bo-Ru 2 DVO 4 Haarlem-O. 2 7— 7—: 5—26 7—24 6—20 6—19 8—50 8—44 8—32 8—28 8—24 8—42 8—40 7—38 8—28 8—26 8—26 7—16 (Van een speciale verslaggever) „Ik rust uit en kijk naar mijn medailles", zei Stien Kaiser. Ongeveer tegelijk mocht ze een uitnodiging in ontvangst nemen om „ten stadhuize" te verschijnen teneinde, neemt men aan, daar vanavond de Delftse ge meentelijke erepenning in goud in ontvangst te nemen. Plus, alvast, een symbolisch cadeau van de Delftse burgerij, die een actie op touw gaat zet ten om Stien nog een imposant cadeau aan te kunnen bieden. Plezierige zaken, allemaal, maar Stien Kaiser had aan haar wereldkampioenschap ook nog graag iets anders vastgekoppeld gezien: een trip naar Rusland. Want daar werd al over gesproken nog voordat de Delftse de wereld met haar schaatsprestaties imponeerde en (onder meer) de Russinnen ver pletterde. „Ik had", zegt Stien Kaiser, „zo graag uit willen trainen", zoals wij dat noemen. Na een seizoen met veel inspanningen heb je dat nodig. Je kunt niet zomaar ineens stoppen. Juist wedstrijden als bijvoorbeeld in Rusland in het verschiet lagen, zijn daar zo erg gunstig voor. De heren doen het ook. Zij reden de vijflandenwedstrijd, gaan nog naar Inzeil en een paar rijders maken een trip door Noord-Noorwegen. Dan beëindig je zo'n seizoen helemaal ontspannen". De Rusland-trip gaat door allerlei en soms vage omstandigheden niet door. Belangrijkste struikelblok: de kosten. De schaatsbond is van oordeel dat de tegemoetkoming van de Russen te miniem is, om het tekort uit eigen middelen aan te kunnen zuiveren. Toen Boris Stenin enkele maanden ge leden naar Nederland kwam om onze toptraining te bestuderen, bracht de Rus sische coach principiële uitnodigingen mee voor wat wedstrijden in Rusland. Hij noemde met name drie heren en twee dames,die hartelijk welkom zöuden zijn bij een soort „driestedenwedstrijd" in de Sovjet-Unie. Toen Stenin eenmaal was vertrokken schreef administrateur Berg- ström namens de schaatsbond een brief waarin hij naar de juiste en vooral financiële voorwaarden vroeg. Die brief is nooit beantwoord. Vervolgens meldde men uit Noorwegen dat de rijders van de kernploeg uitgezonderd Nottet geen zin hadden om na het vijflanden- toernooi in Moskou nog langer in Rus land te blijven. Gevolg: de trip kwam op zéér losse schroeven te staan. En toen de Russen er na het toernooi in Deventer helemaal niet meer op terugkwamen, maakte de KNSB daar stilzwijgend uit op, dat er van een Rusland-reis voor de da mes geen sprake meer was. In eerste instantie hadden de Russen reis- en verblijfkosten van het met name genoemde vijftal (Verkerk, Schenk, Not tet, Kaiser, Geijssen) willen betalen. Daar de KNSB liever met complete ploegen naar Rusland wilde, werden de onder handelingen prompt wat moeizamer, om tenslotte te verzanden. Bondsvoorzitter Wesselo over een eventuele vergoeding van de reiskosten door de KNSB: „Dat leek ons niet juist. De Russen moeten onze hele ploeg willen accepteren, want tenslotte hebben zij weer financieel voor deel van het feit dat wij een wereldkam- ADVERTENT1E U krijgt ze direkt uit Spanje op uw tafel plukvers, boordevol sap en met 30% meer vitamine C. Pure "zonne-energie" voor een hele winter 1 Sparta heeft door zijn advocaat mr. Kaulingfrex een kort geding aangespan nen tegen Theo Laseroms, die de club vorige week plotseling heeft verlaten om naar Amerika te gaan. Op 7 maart zal de zaak dienen voor de Rotterdamse recht bank. pioene naar hun wedstrijden brengen. Daar mag best wat tegenover staan. Maar wijzelf kunnen dat allemaal niet be talen". Gevolg van dat al: Stien Kaiser en de andere meisjes staren in een gapend gat aan het einde van hun seizoen. De gele genheid ontbreekt om „langzaam uit de wedstrijdsfeer te glijden", een voor top sporters erkend principe, dat mede de basis is voor een enthousiaste, nieuwe training voor een volgend seizoen. Men wil er zich in KNSB-kringen over bera den nog iets te ondernemen. Maar wat is voorlopig niet duidelijk. Er zijn trou wens uitgezonderd in Rusland en In zeil geen dameswedstrijden meer. Stien Kaiser, met betaald verlof tot 15 maart, blijft voorlopig thuis. In afwachting van huldigingen en feestelijke bijeenkomsten. Als dat allemaal voorbij is (vanavond maakt ze een rijtoer door Delft, omgeven door fakkeldragende studenten), werkt ze vanaf half maart tussen het personeel van de politie-technische dienst in Delft. Een wereldkampioene die in de stilte van de langzaam maar zeker „uitstervende" Jaap Edenbaan in Amsterdam de laatste streken van een imposant schaatsseizoen heeft gezet. De internationale wielersportkalender is voor 1967 uitgebreid met een grote prijs van een Verenigd Europa voor ama teurs, die van 17 tot en met 28 juni zal worden gehouden. De presidenten van de Raad van Europa, het Europese parlement en de Europese gemeenschappen hebben het beschermheerschap aanvaard van de ze wedstrijd, waaraan 20 ploegen van zes renners zullen deelnemen. Louis Bobet, drievoudig winnaar van de Ronde van Frankrijk, is voorzitter van de technische commissie van de nieuwe wielerronde. Een belangrijk deel van de baten van de ronde van een Verenigd Europa zal ten goede komen aan het geteisterde Flo rence, uitverkoren als startplaats. Het etappeschema ziet er als volgt uit: 17 ju ni: 1 e halve etappe: tijdrit over 30 km te Florence, 2e halve etappe: Florence- Bologna, 18 juni: Bologna-Treviso, 19 ju ni: Treviso-Bolzano, 20 juni: Bolzano- Innsbruck, 21 juni: Innsbruck-Lindau, 22 juni: Lindau-Straatsburg, 23 juni: Straats burg-Luxemburg, 24 juni: Luxemburg- Bonn, 25 juni: Bonn-Aken-Maastricht, 26 juni: Maastricht-Rotterdam, 27 juni: Rot- terdam-Rijssel, 28 juni: Rijssel-Brussel. (Van onze biljartmedewerker) Chris Nobels Chris Nobels (Hof van Holland) is ge plaatst in de eindstrijd om het kampioen schap van Nederland le klas kader 38/2 (pioy. 16,00-24.00). Zijn tegenstan ders zullen zijn: P. Gerrits-Hoensbroek, B. Horsten-Rotterdam, G. Wagemakers- Eindhoven, A. Oieskens-EemnoS, F. Tus- veld-Goor, H. Verdonschot-Sittard en A. de Kleine sr.-Zwolle. Deze laatste is in Haarlem geen onbe kende. Al enige jaren speelt De Kleine mee in de invitatietoernooien van DES en is zodoende reeds enige malen Nobels directe tegenstander geweest. Bijzondere bijkomstigheid is nog dat A. de Kleine zitting heeft in de Technische Commissie van de KNBB en het is deze commissie die onlangs Chris Nobels gekozen heeft in het selecte groepje van veelbelovende ta lenten die les krijgen van R. Vingerhoedt, Ook Gieskens is geen vreemde voor No bels. Deze speler versloeg hij reeds twee maal in de voorwedstrijden. De eindstrijd wordt gespeeld in Wau bach (L) van 9 tot 12 maart. De Nederlands-Italiaanse combinatie Peter Post Giovanni Motta bezette dins dagmorgen vroeg de vijfde plaats in de zesdaagse van Milaan. (Van onze handbalmedewerker) Over twee weken start het groots op gezette Wereld Jeugd Toernooi, dat in niet minder dan 25 plaatsen gehou den zal worden. In de week van 4 tot en met 12 maart worden in totaal 50 wedstrijden ge speeld in Amster dam waar op 4 maart het WJT ge opend wordt Amersfoort, Stadskanaal, Middelburg, Roermond, Groningen, Hen gelo, Almelo, Den Haag, Alkmaar, Hilver sum, Geleen, Den Helder, Oss, Tilburg, Venlo, Breda, Leeuwarden, Eindhoven, Sittard, Schiedam, Nijmegen, Doetinchem en Rotterdam, waar het toernooi op 12 maart met de finales besloten wordt. Acht dames-jeugdploegen (uit West-Duitsland, Hongarije, Roemenië, Denemarken, Tsje- choslowakije, Zweden, Polen en Nederland) en twaalf herenteams (Hongarije, Senegal, Tsjechoslowakije, Roemenië, Zwitserland, West-Duitsland, Polen, Spanje, België, Oostenrijk en Nederland) zijn op dit jubi leumtoernooi (het Nederlands Handbal Verbond bestaat 25 jaar) van de partij. Dat er onder deze handbaljeugd (18-22 jaar) voortreffelijk materiaal schuilt be wijst o.a. de herenploeg van Tsjechoslowa kije, die vier spelers in z'n gelederen heeft, die onlangs in Zweden wereldkampioen werden. Ook de Zweedse damesploeg telt enkele internationals, evenals de dames van Polen en de beren van Polen en Zwit serland. Over de andere deelnemende ploegen zijn nog geen gegevens bekend. Onder de scheidsrechters (uit elf landen) bevinden zich twee Nederlanders. Het zijn de heren Kielhorn (Den Haag) en v. d. Ham (Leeuwarden). De beide Nederlandse ploegen worden bijzonder goed voorbereid. De dames trai nen al maanden onder leiding van J. Kloen terwijl de heren onder de hoede staan van de Duitser B. Kuchenbecker met als as sistenten J. Wauben en F. v. d. Heyden. De dames spelen de komende weken nog een aantal oefenwedstrijden tegen Den Haag, tweemaal tegen Frankrijk en tegen Twente terwijl de heren het tegen de ploeg van Keulen zullen opnemen. De volgende speelsters zijn voor het WJT geselecteerd: doel: B. v. d. Kleijn (Olympia H.), D. v. Maanen (Spirit), G. Hol- lenberg (St. Victor); veldspeelsters: L. Wes- sels (Donar), Th. Hendrix, W. Aarts, I. Heitzer, I. Vossen, S. Geerdinck (allen Swift), M. de Meurichy (Walcheren), K. de Waart (Niloc), T. Zwanenburg (Athleta), R. Hoevers (Athleta), A. Venneker (AVA) E. Kagie (AHC "28), M. v. Kapel (Hellas)! De herenploeg bestaat uit: doel: G. Nor- bart (Sittardia), J. Meuffels (V. en L.), P. Geerts (Niloc); veldspelers: P. Kivit (V. en L.), B. v. Kuyck (V. en L.), C. Keyzer en N. Suurenbroek (Attila), B. Gijsbert v. Wijk (Swift A.), J. Mulder (Olympia H.), A. den Hartog (Achilles), J. Rietbroek, W. Hof man en P. Muyres (allen Sittardia), K Swart (AHC '31), E. Hiensch (Niloc) en H. Gijsbers (Micrometers). Het wedstrijdprogramma van de dames luidt: Groep A, 4 maart, Alkmaar: Duitsland Hongarije; Hilversum: RoemeniëDene marken. 5 maart, Geleen: DuitslandRoe menië; Hengelo: HongarijeDenemarken. 8 maart, Almelo: DenemarkenDuitsland; Den Haag: RoemeniëHongarije. Groep B, 4 maart, Amersfoort: Tsjecho slowakijeZweden; Amsterdam: Polen Nederland. 5 maart, Stadskanaal: Tsjecho slowakijePolen; Middelburg: Zweden- (Van onze schaakmedewerker) Vroeger dan andere jaren melden de kampioenen in de competitie van de Noordhollandse Schaakbond zich aan. Na de triomfen van Castricum en Het Witte Paard zijn opnieuw vier verenigingen in feeststemming. Rolland-Haarlem (2D), Bergen (3A), Purmerend 3 (4B) en Sant poort 3 (4C) zijn de gelukkigen. Vooral de triomf van het Haarlemse Rolland zal velen deugd doen. De Rolland-ploeg heeft de laatste jaren nogal met tegenslag te kampen gehad en daalde van de over gangsklasse af naar de tweede klasse. De beslissende wedstrijd tegen Heemstede 2 werd met 4-6 gewonnen en dat levert het kampioenschap met de daaraan verbon den promotie op. De schaakclub Bergen won tot nu toe al haar wedstrijden in de 3e klasse A en is reeds nu onbereikbaar voor de con currentie. Voor deze kleine enthousiaste vereniging zal een plaats moeten wor den ingeruimd in de 2e klasse. Purmer end 3 kwam in de 4e klasse B al erg gemakkelijk aan winst in de laatste wed strijd. MSC 4 (Den Helder) liet het ge heel afweten en nam zodoende vrijwil lig met een 10-0 uitslag genoegen. De Piqn 2 werd hierdoor de laatste kam pioenskans ontnomen. Maar dat ligt aan de Wormerveerders zelf want onlangs liet De Pion 2 zelf tegen MSC 4 verstek gaan. Santpoort 3 is in 4D lange tijd in een nek-aan-nek-race gewikkeld geweest met het Haarlemse HWP 3. Toen de Sant poorters de Haarlemmers eenmaal had den geklopt en vervolgens met genoegen deze ploeg nog een punt zagen verspelen was het kampioenschap van Santpoort 3 nog slechts een kwestie van tijd. Met een zege op De Vier Torens 2 (Haarlem) is die tijd dus aangebroken. Promotie naar de 3e klasse is de honorering. Dat is dan een pleister op de wonde voor Santpoort dat in de overgangsklasse ver moedelijk haar eerste tiental zal zien de graderen. Hier heeft Purmerend een 4%- 2y2 voorsprong met goede vooruitzichten op de winst. Het duel Pat MatPurmer end werd inmiddels op 5-5 beslist zo dat de Beverwijkers reeds zeker zijn van degradatie. In de eerste klasse B heeft het Be- verwijkse Weenink de laatste strohalm welke tot behoud moet leiden aangegrepen met een 3-7 overwinning op Aalsmeer. Bovendien heeft de ploeg nog een pro test lopen tegen een arbitrale uitspraak in zake de wedstrijd met VHS 2. Wordt dit protest toegewezen dan degradeert Aals meer, wordt het afgewezen dan volgt een beslissingswedstrijd tussen Aalsmeer en Weenink. De strijd om het kampioen schap tussen Bloemendaal en VHS 2 werd voorlopig onderbroken bij de stand 3-2 voor Bloemendaal. Ondanks deze voor sprong schijnen de Haarlemse papieren op een goede afloop iets gunstiger te lig gen. Een verrassende ontwikkeling vond plaats in 2C waar Pat Mat 2 en Wee nink 2 in felle strijd gewikkeld waren om de kampioenseer. In de laatste ronde wer den beide teams onderuit gehaald. Als hier de schaakclub Driehuis haar 4-5 ach terstand tegen Bloemendaal 2 weet weg te werken volgt een beslissingsduel met Pat Mat 2 om het kampioenschap. In dat geval zal Bloemendaal 2 degraderen. Uitslagen competitie NHSB: Overgangsklasse: Pat MatPurmerend 5-5 (Pat Mat degradeert): PurmerendSantpoort 4Vi-2Vi voorlopig. le klasse, afd. A: SchaakmatHet Witte Paard 2Vi-7V«; Zaanstreek—MSC 5-5; KTV—Schaak- lust 3-4 voorlopig; afd. B: AalsmeerWeenink 3-7; BloemendaalVHS 2 3-2 voorlopig; Het Oos ten 3—Kijk Uit 2 SVi-lVt voorlopig; Weenink VHS 2 4'/«5V« (Weenink in beroep). 2e klasse, afd. A: WieringermeerVVV 3 4-6; MSC 2Edam 51/t-41/»; CaïssaWieringermeer 7-3; Oppositie 2Aartswoud 2V*-7Vi; afd. B: ZSC 2—Witte Paard 2 6-4; VVV 2—Saende 4Vi-5Vf; Witte Paard 2Castricum 2 5Vi-4Vt; SaendeOppositie 4-4 voorlopig; afd. C: Kijk Uit 3Pat Mat 2 4,/i-5,/i; DriehuisBloemendaal 4-5 voorlopig; Weenink 2Santpoort 2 5-5; De PionWeenink 2 ö'/j-S'/t; Pat Mat 2Driehuis 3V«-6Vt; Bloemendaal 2Santpóort 2 4-6; Sant poort 2De Pion 4'/ï-3'/ï voorlopig; afd. D: ZandvoortRolland 4V2-5V«; Pat Mat 3Heem stede 2 3-7; RollandAalsmeer 2 8-2; Heemstede 2Rolland 4-6 (Rolland kampioen); Hoofd dropPat Mat 3 6-4; Aalsmeer 2Zandvoort 4-6. 3e klasse, afd. A: Schaaklust 2KTV 2 7Vi- 21/»; Schaakmat 2—Aris de Heer 3-4 voorlopig; SchoorlBergen 4-6 (Bergen kampioen); afd. B Purmerend 2Assendelft 6l/r3*/«; Castricum 3 Excelsior DOSWestzaan 6-4; afd. C: Kijk Uit 4Het Oosten 6 8Vt-lVt; Castricum - Bloemendaal 3 7,/i-21/»; afd. D: KSCHeem stede 3 6-4; Het Oosten 5Rolland 2 3-7; Wee nink 4Aalsmeer 3 6-4. 4e klasse, afd. A: Wieringermeer 3VVV 4 2-8; MSC 3Caïssa 3 4'/i-2,/s voorlopig; VVV Aartswoud 2 4-6; afd. B: De Pion 2Lasker 6-4; Purmerend 3MSC 4 10-0 reglementair; afd. C: Assendelft 2Excelsior 3 2,/2-7,/j; De Vier To rens 2Santpoort 3 4-6 (Santpoort 3 kampioen); afd. D: De Vier TorensRolland 3 4-6, Ven nepHWP 2 uitgesteld; De Uil 2De Vier Torens SVt-SVi. Nederland. 8 maart, Roermond: Nederland Tsjechoslowakije; Groningen: Polen Zweden. Heren. Groep C, 4 maart, Alkmaar: Se negalZweden. 5 maart, Geleen: Honga rijeSenegal. 6 maart, Enschede: Zweden Hongarije. Groep D, 4 maart, Amersfoort: Roeme niëZwitserland. 5 maart, Middelburg: TsjechoslowakijeRoemenië. 6 maart, Den HelderZwitserlandTsj echoslowakij e. Groep E, 4 maart, Hilversum: Polen Spanje. 5 maart, Hengelo: DuitslandPo len. 6 maart, Enschede: SpanjeDuitsland. Groep F, 4 maart, Amsterdam: Oosten rijkNederland. 5 maart, Stadskanaal: BelgiëPolen. 6 maart, Oss: Nederland België. De overige wedstrijden zijn kruiswed- strijden en finales. Deze beginnen op 8 maart (heren) en 10 maart (dames). Alle damesploegen nemen aan deze kruiswed- strijden deel. Bij de heren alleen de als eerste en tweede geplaatste ploegen. Tom Okker heqft gisteren in de eerst» ronde van het heren enkelspel van 'de in ternationale Franse indoor tenniskampi oenschappen, die in Parijs worden gehou den, weinig moeite gehad met zijn Frans» tegenstander. De Nederlandse kampioen, die achter de Brit Bobby Wilson, de Fransman Pierre Darmon en de Tsjech Jan Kodes als vierde is geplaatst, zege vierde met driemaal 6-2 over Patrice Proisy. Nick Fleury was minder fortuin lijk. In een enerverend en spannend duel moest hij in de Fransman Jean-Loup Ro- yer zijn meerdere erkennen. Hij verloor in vijf sets met: 7-5 4-6 6-3 3-6 7-5. Er hadden zich zoveel boksers aange meld voor de amateurkampioenschappen boksen van Noord-Holland, dat voorron den noodzakelijk waren. Die werden gis teravond in Krasnapolsky in Amsterdam gebokst en leverden geen verrassingen en maar weinig goed boksen op. De interes santste partij was die in het zwaarwelter tussen de geroutineerde Amsterdammers Schregardus en zijn jonge stadgenoot Jan sen. De laatste werd al in de eerste ron de enkele malen hard op de lever getrof fen maar herstelde zich keurig, nam het initiatief in de tweede en het begin van de derde ronde over. Schregardus echter blijft gevaarlijk tot de laatste gongslag. Ook nu weer want nog geen minuut voor het einde velde hij Jansen met de zoveel ste leverstoot. De uitslagen zijn: middengewicht; kwartfinales: Tol (Amsterdam) w.o.p. van Aloserij (Amsterdam); Swart (Zaandam) w.o.p. van Hans Schuitemaker (Amster dam); Gieltjes (Amsterdam) w.o.p. van Ooft (Amsterdam); Van Ispelen (Haar lem) w.o.p. van Hallie (Amsterdam). Halve finales: Swart w.o.p. van Tol; Van Ispelen w.o.p. van Gieltjes. Halfzwaargewicht halve finale: Rudie Lubbers (Amsterdam) wint door opgeven in de tweede ronde van Jan Schuitemaker (Amsterdam); Lichtwelter halve finale; Prins (Zaandam) w.o.p. van Van der Berg (Amsterdam) zwaarwelter: halve finales: Schenk (Amsterdam) w.o.p. van Hol (Am sterdam); Schregardus (Amsterdam) wint door ko in de derde ronde van Jansen (Amsterdam). In de finales, die op 6 maart in Krasna polsky worden geboekt, ontmoeten elkaar vedergewicht: IJuppen (Amsterdam) Te Paske (Amsterdam); lichtwelterge- wicht: Prins (Zaandam)Schulte (Am sterdam) weltergewicht: Van der Heijde (Amsterdam)Oosterhof (Amsterdam) zwaarweltergewicht: Schenk (Amster dam)Schregardus (Amsterdam); mid dengewicht: Van Ispelen (Haarlem) Swart (Zaandam); halfzwaargewicht: Ru- di Lubbers (Amsterdam)Prasing (Am sterdam); zwaargewicht; Heijne (Zaan dam)Kiks (Amsterdam). De Haarlemmer Van Ispelen, te zwaar gevonden voor het zwaar weltergewicht, is in de finale ge komen van de boksstrijd om de provinciale titel in het midden gewicht.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13