In „roetkap-affaire" zwaardere straf geëist tegen zeven Tres-verdachten „Jacob Verolme" wordt vermoedelijk prijsgegeven Agenda voor Haarlem en de IJmond l\og 4 weken ent is lente Voorlopig niet meer troepen naar West-Duitsland bran/ra Meubelen en Studenten drukten brandende sigaren op handen van hun slachtoffers Verdere verkorting van diensttijd onmogelijkzegt minister De Jong Reken af met een droge huid Postzegelcollectie gestolen Oefenstraaljager neergestort Doden in het verkeer Gasontploffing oorzaak van ramp Nog veel wind Dan vraagt iedereen om het nieuwste r&d-behang (want voorjaar is tijd van vernieuwing). Maar... de complete collectie 1967 is nü al uit. Vraag erom bij de vakman; die heeft nu (nog) alle tijd voor u! DINSDAG 21 FEBRUARI 1967 Zwarte Pieten Sigaren Schuld bij ouderen 2 4 SAAB RAI stand 21 FA. FLINTERMAN Inbraak in Kal verstraat: buit 80 aanstekers LOOP VRIJ IN EN UIT bij Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW Kerkelijk nieuws Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk I - Rath Doodeheefver ontwerpers en fabrikanten van behang fit (Van onze correspondent) AMSTERDAM. „De dood van de twintigjarige David Rutgers van Rozenburg heeft grote verontwaardi ging en verontrusting gezaaid in ons land. De leden van „Tres" bleken hun oud, ruw en gevaarlijk ritueel te heb ben gehandhaafd ondanks de waar schuwing van justitie en onderwijs- autoriteiten tegen de ontgroenings excessen. De zeven verdachten die bij het roetkapdrama betrokken zijn ge weest mogen niet de volle last dragen voor wat Tres jarenlang misdeed. Het zijn de oudere Tres-leden die de grootste schuld dragen. Daarom eis ik voor elk van de verdachten f 5.000 boete, waarvan ik verwacht dat deze door het gehele Tres-gezelschap zal worden betaald". Tijdens de behandeling van de „roet- kapaffaire" in beroep bij het Amsterdam se gerechtshof, eiste de procureur-gene raal mr. J. H. Kemper gisteren aanzienlijk zwaardere straffen dan die welke de rechtbank te Utrecht had bepaald 1.000 tot 2.000 en een vrijspraak voor één der verdachten). Hij eiste naast de boete voor iedere verdachte ook een voorwaardelijke gevangenisstraf, die van twee tot acht weken varieerde. Om half zes gisteravond, vlak voor de zitting werd gesloten, trad een van de verdachten naar voren: „Meneer de pre sident, namens de medeverdachten deel ik u mee dat wij al twee jaren onder een zware druk leven. Wij gaan gebukt onder zware morele schuldgevoelens door het verlies van een vriend. Zo voelen wij het allemaal". Het waren de eerste woorden van schuldgevoel, van berouw en van medele ven in de vijf uren durende zitting. Want evenals voor de Utrechtse rechtbank ga ven de zeven zonen uit vooraanstaande families van ons land zich bloot als naar uitvluchten zoekende schooljongetjes die zich met gedraai en halve antwoorden aan hun schuld probeerden te onttrekken en trachtten te ontkomm aan eerder afgeleg de verklaringen. De zeven Tres-leden hadden allen zelf het zware inwijdingsritueel van het be ruchte Tres-genootschap ondergaan, in clusief de onderdompeling in de beerput en de marteling met de roetkap. Het heeft in tegenstelling met de bedoeling geen ferme kerels van hen gemaakt. Dat bleek destijds reeds bij hun optreden in de Utrechtse rechtzaal. Dat werd gisteren helemaal duidelijk in Amsterdam, waar hofpresident mr. G. Fikkert en zijn raads heren strakke, scherpe verhoren afnamen, waarin de Tres-verdachten jammerlijk ten onder gingen. Hoewel alle verdachten na de tragische dood van David Rutgers van Rozenburg op 10 april 1965 tegenover de politie ver klaarden, dat de plagerij met de roetkap tot doel had de betrokken „aterling" een benauwd gevoel te geven, gaven zij nu, evenals voor de rechtbank, de indruk dat het een zwarte pieten-spelletje was, waar bij alleen het gezicht zwart moest wor den. Hoe riskant het spelletje was, bleek uit de dood van David en het bijna bewuste loos worden van het medeslachtoffer An- dré baron van Heemstra (21 jaar). Prof dr. Th. Vossenaer en dr. M. Voortman, beiden patholoog-anatoom, verklaarden als getuigen-deskundigen nog eens, dat David door verstikking om het leven is gekomen. De president liet de verdachten een voor een voor het hekje komen. Hij kreeg vrijwel steeds hetzelfde te horen: „Ik dacht dat David simuleerde", „Ik was er als toeschouwer bij", „Ik heb niet alles zo precies gezien" „Ik weet het niet meer zo precies", ,,Ik heb die vorige verklaring anders be doeld", „Ik zou het niet zo precies meer kunnen zeggen", „Ik heb nooit over de gevaren nage dacht." Alle zeven hadden destijds de kwellin gen ondergaan om tot het TRES-genoot- schap te kunnen toetreden. Op hun beurt deinsden zij in latere jaren bij de inwij dingsceremoniën niet terug voor sadisti sche handelingen. Tijdens de zitting bleek dat vier van de verdachten in het pikke donker, onafhankelijk van elkaar, hun brandende sigaren op de handen van hun slachtoffer hadden gedrukt. Met enige spijt in zijn stem zei de pro cureur-generaal dat de grote collectieve schuld die op de schouders van de oude re Tresleden rust, nergens tot strafbaar heid concretiseert. De verdachten hebben nooit gedacht dat zij medewerkten aan het veroorzaken van dood of letsel en hun slachtoffers wisten dat hun beproe vingen te wachten stonden. Men kan in het geval-Rutgers dan ook niet van dood door schuld spreken. De dood van de jonge student- bracht aan het licht welke ruwheden en lichame lijke kwellingen Tres jarenlang heeft ge pleegd. Ook deze schuld ligt bij de ou ADVERTENTIE TAKT TAKT Zandvoortselaan 365 Bentveld - Tel. 42212 Dealer voor Haarlem e.o. DEN HAAG West-Duitsland heeft nog niet gereageerd op het tijdens de NAVO-vergadering van december in Pa rijs informeel gedane aanbod meer Ne derlandse troepen in Duitsland te legeren, als dat door het terugtrekken van Britse legereenheden noodzakelijk of wenselijk zou zjjn. Dit antwoordt de minister van Defensie, de heer De Jong, de Eerste Kamer, die over zijn begroting voor 1967 een aantal vragen heeft gesteld. Wat de kwestie van de gewetensbe zwaarden betreft blijft de minister bij zijn eerder ingenomen standpunt. Voor Getuigen van Jehova wordt het vrijstel- lingsbeleid niet milder. Het aantal per jaar binnenkomende verzoeken op vrij stelling op grond van de Wet Gewetens bezwaarden neemt toe: in 1964 waren het •r 178; in 1965 242 en in 1966 388. Voor een verdere diensttijdverkorting dan waartoe tot dusverre besloten is en waarvan het laatste deel in de loop van dit jaar ten uitvoer zal worden gelegd, ziet de minister geen kans. De jongste diensttijd ver korting werd verkregen door een bekorting van de opleidingsperiode en overheveling van een deel van de oefenstof naar de parate diensttijd. Een verdere verkorting van de opleidingspe riode is niet verantwoord, daar hierdoor de individuele gevechtsvaardigheid van de man en de gevechtswaarde van de eenheden nadelig zouden worden beïn vloed. Een verkorting van de parate pe riode zou in beginsel mogelijk zijn, maar dan zouden veel meer jongelui voor wer kelijke dienst moeten worden opgeroepen. Een verkorting van twee maanden zou alleen al voor de landmacht de oproeping van 10.000 man meer noodzakelijk maken. Dit wordt te kostbaar. Verkorting van de parate periode zon der vergroting van de lichtingen zou mo gelijk zijn als zich meer vrijwilligers aanmelden. Maar reeds thans kan bij de landmacht nauwelijks worden voorzien in de bestaande behoefte aan beroepsperso- neel en andere vrijwilligers. Minister De Jong acht het niet nodig en ook ongewenst dat de wedden van dienstplichtige militairen overeenkomen met die van beroepspersoneel vanwege het verschil in algemene militaire vor ming en vakbekwaamheid. De regering acht een onderzoek naai de gedragingen van de huidige opperbe velhebber van de NAVO-troepen in Mid den-Europa, generaal Von Kielmansegg in 1939 in Polen niet noodzakelijk. In de mededelingen van prof. Kaminski, hoofd van het Instituut voor Internationale Be trekkingen te Warschau, over het optre den tegen de Poolse burgerbevolking van de Duitse tankdivisie, waarbij generaal Von Kielmansegg was ingedeeld, is niet aangetoond dat de toenmalige majoor Von Kielmansegg persoonlijke verantwoorde lijkheid voor laakbare handelingen zou dragen, aldus minister De Jong. deren, maar ook deze kan niet strafbaar worden gesteld. Volgens de procureur-ge neraal kan dit de jongeren echter niet van schuld vrijpleiten. Over het feit dat de slachtoffers zich vrijwillig aan de kwellin gen onderwierpen merkte hij op dat deze toestemming niet in vrijheid werd ge geven. Iedereen is weliswaar vrij te dul den wat hij wil maar moet daarbij wel zelf de grenzen kunnen bepalen. Dit laat ste was bij de Tres-mishandelingen niet het geval. Mr. J. E. B. Hulsingha, die als verde diger voor het zevental optrad, zei dat hoe de afloop van de strafzaak ook moge zijn, de dood van Rutgers voor allen over heersend zal zijn. Alle verdachten voelen zich met die dood verbonden. Voorts vroeg hij begrip voor alle spanningen en emo ties waaraan de verdachten sinds twee jaar bloot staan. Hij verschilde met de procureur-generaal van mening over de vraag of er met de roetkap mishandeling heeft plaatsgehad. De kap zou immers niet zijn bedoeld om benauwdheid op te wek ken, doch om een psychologisch effect uit te lokken. Het geven van een collec tieve straf achtte de verdediger onjuist omdat deze op het strafblad van de be trokkenen blijft staan. Het gerechtshof zal 6 maart arrest wij zen. ADVERTENTIE Bij koud weer trekt de huid samen en kunnen de natuurlijke voedingsele menten onvoldoende tot het huidop pervlak doordringen en haar bescher men, waardoor rimpeldroogte ontstaat. Als u een droge huid hebt dient u hieraan extra zorg te besteden. Ik mag u daarom adviseren dagelijks wat Olie van Olaz over uw gezicht en hals uit te strijken. Deze vochtin- brengende olie, die snel in de huid trekt, geen vettig oppervlak nalaat, en daardoor tevens een ideale basis is voor make-up, geeft uw uiterlijk een fris en zomers-gezond aanzien, ook in de winter. Met Olie van Olaz verkrijgbaar bij drogisten en parfume rieën bewerkstelligt u een elastische huid en wordt deze op unieke wijze tegen rimpelvorming beschermd. Margaret Merril De wrakstukken van de T-33- straaltrainer van de Koninklijke Luchtmacht. De piloot kwam om het leven. Dezer dagen bracht een Engelsman met zijn neef en zijn grootvader een bezoek aan Weesp, waar hij een getrouwde zus ter heeft wonen. Het was alles nogal ge zellig tot de echtgenoot van de zuster thuiskwam en zijn postzegelverzameling ter waarde van ongeveer vierduizend gul den miste. Van de consternatie die erop volgde wist de Engelsman gebruik te maken om het huis te verlaten. Nadat aangifte was gedaan bij de rijkspolitie te Weesp her innerde iemand zich dat de Engelsman in een gesprek gezegd had van Nederland naar België te zullen gaan. De mare chaussee werd verzocht bij de grens goed uit te kijken en had het geluk de man in Roosendaal uit de trein te kunnen halen Hij werd op transport naar Weesp ge steld waar hij de diefstal bekende en verklaarde de postzegelverzameling te hebben verkocht aan een postzegelhande laar in Amsterdam. Daar kon inderdaad de verzameling in beslag genomen wor den. Inbrekers hebben vannacht bij het ge schenkhuis Reveillon in de Kalverstraat in Amsterdam tachtig tafelaanstekers en een aantal zilveren broches en andere zilveren voorwerpen gestolen. De waarde van de buit wordt geraamd op 10 20.000. De daders klommen met behulp van een ladder op het dak en verschaften zich toegang via een bovenlicht. (Van onze correspondent) BREDA. Een T-33 oefenstraaljager van de vliegbasis Woensdrecht is maan dagmiddag om tien over drie in Schijf bij Roosendaal in een weiland neergestort. De piloot, de 21-jarige vaandrig J. H. R. Beerling uit Amsterdam is daarbij om het leven gekomen. Hij werd op dertig meter afstand van het toestel in zijn schietstoel dood aange troffen. Alleen de kleine parachute van de schietstoel was opengegaan. De hoogte van het toestel was te gering geweest om een succesvolle ontsnapping mogelijk te maken. Bij een verkeersongeluk op rijksweg 43 ter hoogte van het dorp Frieschepalen (gem. Opsterland) zijn maandagavond laat twee personen om het leven gekomen, de 32-jarige heer Uleman uit Amstelveen en de 34-jarige L. Hermelink uit Krom menie, beiden makelaars. Zij reden met hun personenauto op drie paarden in, die op de rijksweg liepen. De heer Hermelink was op slag dood, de heer Uleman werd ernstig gewond naar een ziekenhuis in Drachten vervoerd, waar hij overleed. Op de provinciale weg in zijn woon plaats te Krimpen aan de IJssel is de 87-jarige P. de Visser bij een ongeval dusdanig ernstig gewond geraakt dat hij kort daarop, nog op weg naar het zieken huis, is overleden. Twee mannen zijn gisteravond om het leven gekomen bij een auto-ongeluk onder Ruurlo op de weg van Ruurlo naar Vor- den. Zij zaten in een personenauto, die uit de bocht raakte en tegen een boom vloog. De slachtoffers zijn de 30-jarige W. Kandhuis uit Eefde en de 22-jarige W. Meijer uit Dieren. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De assuradeuren van het tankschip Jacob Verolme zullen deze week een beslissing nemen over het lot van het schip. Een woordvoerder van de Koninklijke Hollandse Lloyd, die namens de eigenaar, de Nederlandse Ertstanker Maatschappij, als manager van het schip optrad, zei ons gisteren dat deze beslis sing naar alle waarschijnlijkheid zal in houden dat het schip wordt prijsgegeven. Het zal dan buiten de vaarroutes op de Atlantische Oceaan tot zinken worden ge bracht. Het schip dat, geladen met ijzererts, op weg was van Brazilië naar de Hoogovens in IJmuiden, drijft nog steeds met de kiel boven en met zware kabels met de zee slepers Zwarte Zee en Seefalke verbonden voor de kust van het eiland Gran Canaria. Hoewel een beslissing over het bergen of prijsgeven van een schip meestal binnen enkele uren genomen wordt, hebben de assuradeuren hier tot nu toe mee gewacht. De oorzaak moet gezocht worden in moei- ADVERTENTIE lijkheden bij het schatten van de repara tiekosten. De explosie aan boord van het tank schip Jacob Verolme is veroorzaakt door dat bij laswerkzaamheden op het voor schip vonken zijn overgeslagen op gas dat zich had ontwikkeld in een lege olietank. Dit blijkt uit een relaas van de 27-jari- ge Amsterdamse bankwerker Johan Mol- leman, die op het moment van de ont ploffing met de vierde werktuigkundige A. M. J. Singers uit Mierlo op het voor dek aan het werk was. Singers verloor bij de explosie het leven. Molleman werd met zware brandwonden en een verwon ding aan het rechteroog in het ziekenhuis van Las Palmas op het eiland Gran Cana ria opgenomen. Sinds kort wordt hij ver pleegd in het oogheelkundige kliniek van het Wilhelmina gasthuis in Amsterdam Hij zegt: „Ik ben er voor honderd percent zeker van dat het een gasontploffing was. Het was een dubbele explosie. Eerst was er een soort ontbranding. Toen pas volgde de knal. Als een mijn of een bom ontploft is er maar één klap en dan ga je de lucht in". Geref. Kerken. Beroepen te Kruiningen J. v. d. Molen kand. te Zwolle. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Deventer H. W. Eerland te Amersfoort en A. Hilbers te Zwolle. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hendrik Ido Ambacht (vac. H. P. de Pree) (toez.) M. H. Geertse- ma te Westerhaar. Bedankt voor Enkhui zen (vac. H A. Visser) (toez.) Ph. J. Stout- jesdijk te Hellendoorn. m v v. v.iv. L-?,. Concertgebouw, vandaag, 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Hein Jordans. Soliste: Johanna Martzy. Waalse Kerk, woensdag, 20 u.: Concert door de gezamenlijke Hervormde Kerk koren. Stadsschouwburg, vandaag. 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf" van Edward Albee. Regie: Henk Rigters. Woensdag, 20 u.: Haagse Comedie met „Je kunt het nooit weten" van G. B. Shaw. Regie: Joris Diels en Dolf de Vries. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Brandt Pa rijs?", 14 j. Frans Hals, vandaag. 20 u. en morgen 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 14 jaar. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Dracula", 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „De Bijbel", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Gescheurd gordijn", 14 jaar. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De Prooi", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Jacht zon der genade", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Persona", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Artificia (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van schilderijen en grafiek van Aat Veldhoen. Dagelijks behalve 's zondags en 's maandags geopend van 9.30 tot 18 uur. Vishal (Grote Markt): Expositie van schilderijen, grafiek en beeldhouwwerken uit het bezit van het Frans Halsmuseum. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondagen van 13 tot 17 uur. Tot 13 maart. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositievan tekeningen van J. Ploos van Amstel. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10- 17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks, behalve maan dag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus Van Looy (KL Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur, op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, woensdag, 14.30 u.: „Het torenhaantje". Lourens Costerlyceum, woensdag, 20 u.: Lezing voor de Volksuniversiteit door prof. J. B. Bakema over „Bouwen en Wo nen". Stadhuis Haarlem, woensdag, 14 uur: raadsvergadering. DINSDAG 21 FEBRUARI City, 20 u.: Angélique en de koning" (derde deel). Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 19-21 u.: Expositie tekeningen van Jet Schregardus. WOENSDAG 22 FEBRUARI City, 20 u.: „Angélique en de koning" (derde deel). Stadsschouwburg, 20 u.: „De stem van het water". Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u.: Concert door gezamenlijke Her vormde kerkkoren. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie tekeningen Jet Schregardus. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 21 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Operatie Vrouwenparadijs". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Poker om vier vrouwen". WOENSDAG 22 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Operatie Vrouwenparadijs". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Poker om vier vrouwen". Brand. In het Brabantse plaatsje Elsen- dorp is het jeugdgebouw, een voorma lige houten noodkerk waarin de lagere school was ondergebracht en tevens een fritessalon was gevestigd, door brand verwoest. De schade bedraagt onge veer 80.000. Bestuursmutaties KRO. In het bestuur van de KRO heeft de katholieke jeugd raad voor Nederland als opvolger van mr. M. I. P. G. van Thiel benoemd mr. J. W. M. Rademaker uit Hilversum. Oorlogsslachtoffers. In Utrecht is tot voor zitter van de raad van toezicht van het fonds van de bond van Nederlandse militaire oorlogsslachtoffers geïnstal leerd mr. F. J. Kranenburg, commissa ris der Koningin in de provincie Noord- Holland. Verloving. De 18-jarige Henrietta Ben- tinck, enige dochter van de Neder landse ambassadeur in Parijs, gaat zich verloven met de 20-jarige lord Compton in Londen, werkzaam op een bankinstelling. Henrietta, wiens vader, baron Bentinck van Schoonheeten tot 1963 ambassadeur in Londen is geweest, is in Engeland opgevoed. ADVERTENTIE MVWVWVWWWWWUVWWWWIfWWWWVWWWWVWVWUWWW Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelopen nacht trok een actiev» depressie van Zuid-Engeland over ons land naar Noord-Duitsland. In de zachte lucht, die deze depressie aan de zuidzijde meevoerde, ontstond korte tijd een zuid westerstorm, met windstoten van ruim 100 kilometer per uur. Achter de depres sie ruimde de wind naar west en stroom de drogere en enigszins onstabiele lucht ons land binnen. In het komende etmaal zal er nog geruime tijd een krachtige en af en toe harde westelijke wind waai en. Maar later krimpt de wind naar het zuidwesten door het naderbijkomen van een depressie, die zich bij de Azoren ont wikkelt. Het warmtefront van deze depres sie zal morgen meer bewolking veroorza ken, waaruit later enige regen of motregen kan vallen. Aan de voorzijde van de sto ring wordt opnieuw zachte lucht naar West-Europa getransporteerd. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. half bew. zw. bew. regen zw. bew. regen regen regen sneeuw geh. bew. geh. bew. regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew. regen licht bew. sneeuw zw. bew. geh. bew. zw. bew. regen regen regen regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. mist licht bew. geh. bew. «0 Bi5 m g» ES w 7 5 wnw 9 6 wnw 8 6 wnw 8 4 w 10 6 wnw 9 4 wnw 10 5 wnw 9 4 zzw -11 -2 zzw 3 2 ozo 3 2 zzo 6 2 wzw 9 1 wzw 9 5 wnw 9 5 w 9 8 w 7 3 w 10 9 windst. 10 8 O 20 10 zzo 9 1 w 10 5 w 6 2 wzw 9 4 zw 8 7 O 2 z 6 2 w 4 1 z 13 10 windst. 15 8 O 14 9 n 21 14 windst. 13 5 windst. 20 8 windst. 17 11 QIa>-ii n r i Zon op 7.42 uur; onder 18.06 uur. Maan op 14.42 uur; onder 7.10 uur. Maanstanden Volle maan24 februari 18.43 uur Dinsdag 21 februari Hoog water 0.26 uur en 13.01 uur. Laag water 8.25 uur en 21.08 uur. Woensdag 22 februari Hoog water 1.41 uur en 14.05 uur. Laag water 9.37 uur en 22.13 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i» 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2