Gemeente Velsen krijgt nog dit jaar haar sporthal Verenigingsnieuws uii de IJmond Ned. Ver. v. Huisvrouwen in Velsen zeer actief Emil Schulthess exposeert in Augusta te IJmuiden Haarlemse Voorjaarsbeurs met noviteiten-galerij Vergoeding wordt door de raad vastgesteld Meisje aangereden op zebrapad R.-k. Vrouwengilde gaat nieuwe koers varen Reünie van driehonderd oud-IJmuidenaren Noteringen van groenteveiling Schrotpers bij Hoogovens voor eigen gebruik NCVB-bijeenkomst in IJmuiden-West Jaarvergadering Amatrices weer op Hilversumse baan Eerste van reeks topfotografen m Jubileumbeurs in Kennemer Sporthal VAN2 TOT EN MET 12 MAART Veel interesse voor verpachting kermis Heemskerk DINSDAG 21 FEBRUARI 1967 Velsen-IJ muiden Kredieten Beverwijk Burgemeester van Vlieland Seismisch onderzoek voor „Noordwinning" beëindigd Heemskerk H. C. Kort nieuws Met zeer grote instemming heeft de I gemeenteraad van Velsen maandag-1 avond het raadsvoorstel begroet, behel zende de bouw van een sporthal op een terrein gelegen aan de Eenhoomlaan en de Planetenweg, waarvoor een krediet, groot ƒ796.000 werd gevoteerd. Algemeen was de raad van oordeel, dat er in deze gemeente grote behoefte bestaat aan een dergelijk gebouw. Ook indien de samenvoeging doorgaat met Be verwijk en Heemskerk in welke laatste gemeente reeds een sporthal staat. De heer C. Hoek (P.S.P.) ging nader in op de exploitatie van het gebouw en zeide becijferd te hebben, dat de kosten op ongeveer f 25 per uur zouden komen. Hij informeerde of de raadsleden te zij ner tijd nader ingelicht zullen worden over de exploitatie in haar geheel. Ook de heer J. A. Andriesma (K.V.P.) wenste geïnformeerd te worden over de exploita tie van de sporthal. Hij vond dat er maar weinig cijfermateriaal ter beschikking van de raadsleden was gesteld. Om deze redenen vond hij het noodzakelijk reke ning te houden met tegenvallers. De heer E. Algra (Prot. Chr.) wilde weten of andere werken hierdoor niet gedupeerd worden. Wethouder H. de Boer deelde mede, dat er een jaarlijks tekort zal zijn van 50.000 gebaseerd op de nu ter beschik king staande kostengegevens. Wat het be- DINSDAG 21 FEBRUARI Stadhuis, 19.30 u.: voortzetting openbare raadsvergadering (begroting). Röntgenologisch borstonderzoek: De auto, waarin het onderzoek zal plaats heb ben, is opgesteld aan de Spaarnestraat en de Rijnstraat bij de kerk van 18 tot 20.15 u. Stadsschouwburg, 20 u.: Feestavond voor personeel en genodigden Bureau Wijsmul ler. Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: jaarver gadering NCVB, afdeling IJmuiden-Oost. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.30 uur. WOENSDAG 22 FEBRUARI Röntgenologisch borstonderzoek: De auto, waarin het onderzoek zal plaats heb ben is opgesteld op het Plein 1945 van heer betreft, zijn er twee mogelijkhe den: een beheer door de gemeente of het beheer in handen geven van de Velser Sportstichting. De heer Andriesma had gevraagd naar ervaringscijfers in andere gemeenten. De wethouder kon in dit verband mededelen, dat het goedkoopste tot het duurste vari eert van 40.000 tot 350.000. Een slui tende exploitaitie zou wel mogelijk zijn, indien men in de sporthal twee gymzalen maakte, doch dan is er geen plaats meer voor publiek en dat wenst het gemeen tebestuur niet. Reeds zijn onderhandelin gen gaande met verscheidene verenigin gen, doch vast staat, dat de raad straks de vergoeding zal vaststellen. De bouw van de sporthal zal de bouw van andere objecten zeer beslist niet tegenhouden zo besloot de wethouder. De raad ging daarna direct accoord met het voorstel, waarop de raadsvoorzitter mr. J. Ch. Bührmann vaststelde, dat Velsen in 1967 een sporthal zal bezitten. In deze openbare raadsvergadering welke volgde op de eerste ronde in de algemene beschouwingen rond de ge meentebegroting voor het thans lopende jaar werd voorts een bedrag van 4200 gevoteerd voor de verzorging van warme maaltijden voor de bejaarden. Algemeen juichte de raad ook dit voorstel toe. Met name de heer Andriesma bracht hulde aan de Federatie Bejaardenzorg en direc tie van het Antoniusziekenhuis waar de maaltijden bereid worden. Tevens verleende de raad zijn fiat aan een verhoging van de gemeentelijke le ges voor paspoorten van ƒ5 tot 7,50; de verlening van een krediet, groot 1800 voor het aanschaffen van 12 reddingboei en; de verlening van 31.500 krediet voor voorzieningen eerste 'fase aan het R.O.P. -complex en de buitenwerf van het bedrijf openbare werken. Een subsi dieaanvrage van de Nederlandse Stich ting Consultatiebureaus voor huwelijks- en geslachtsleven werd ingewilligd. De stichting ontvangt nu 4.495 zijnde vijftig percent van het geraamde tekort. Op voorstel van het college zullen de panden Stationsweg 12 - 24 - 80 in Velsen- Zuid verkocht worden voor 349.000. Een oppervlakte van twintig vierkante meter grond in hetzelfde gemeentedeel, gelegen aan de Bloemendaalsestraatweg 81, zal aan de eigenaar van het pand worden verkocht, tegen 20 per vierkante meter. Voor de aanleg van de verbindingsweg Willebrordstraat IJmuiderstraatweg werd na ampel overleg een aanvullend krediet ad. 44.000 verleend. Het totaal bedrag is daardoor op 254.000 gebracht. Op de voetgangersoversteekplaats op de Planetenweg nabij de Dolfijnstraat in IJ muiden is maandagmiddag om kwart over vier een achtjarig meisje uit Velsen aangereden. Zij kreeg ruzie met een schoolvriendinnetje en rende onverwacht de oversteekplaats op. Een negenentwin tig-jarige onderwijzer uit Haarlem, die in een personenauto naderde kon haar niet meer ontwijken. Het meisje werd door de auto twaalf meter weggeslingerd, maar het ongeluk liep nog betrekkelijk goed af. Het meisje brak het linker onderbeen en kreeg schaafwonden. In een overvolle zaal van het gebouw het Trefpunt aan de Willemsbeekweg te IJmuiden heeft gisteravond het R.K. Vrouwengilde, afdeling IJmuiden-Oost haar jaarlijkse vergader-annex kienavond gehouden. De avond werd geopend met een kort 13.30 tot 16.30 uur en van, 18 20.1§ uur, I gebed, waarna de presidente, mevrouw J •"«--* 1 v. d. Ven-Marks, de aanwezigen van har te welkom heette. De presidente meende, dat het afgelopen jaar een succesvol jaar was geweest. Zo waren de koffie-ochten- den uitgegroeid in gespreksochtenden. Mevrouw v. d. Ven deelde mee, dat de vereniging een geheel nieuwe koers gaat varen. Het Vrouwengilde zal gesplitst wor den in diverse kleinere groepen, die alle een bepaald kernthema zullen hebben, zo als ziekenbezoek en bejaardenzorg. Mevrouw L. Weber-Strijbosch, secreta resse, las hierna het verslag over het af gelopen jaar voor, waarna de penningmees teres, mevrouw B. v. d. Pieterman-de Winter, het financieel verslag uitbracht. Mevrouw Weber en mevrouw v. d. Pie terman legden op deze vergadering hun functie neer. Wie de beide dames op zullen volgen, is nog niet bekend; wel zullen het een tweetal dames zijn, die reeds deel uitmaken van het huidige be stuur. Pater-rector Theofridus, geestelijk advi seur van het R.K. Vrouwengilde, lichtte de interne verandering toe. Na de jaarvergadering volgde er e geanimeerd kienspel. Het Braambos. Zeeweg, IJmuiden-Oost, 20 u.: lezing over „Nozems en grieten in vroegere eeuwen",' voor Mij tot Nut' van het Algemeen. Stadhuis, 19.30 u.: voortzetting openbare raadsvergadering (begroting) Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77. Vel sen-Noord: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal ge meentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg Wüstelaan 79: 14.30 tot 17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 u en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Velser Zwem Vereniging, Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: van 19.30 tot 20.15 u. zwemtraining tot 16 j.; van 20.15 tot 21 u. zwemtraining vanaf 16 j.; van 21 tot 21.30 uur polotraining of wedstrijden. DINSDAG 21 FEBRUARI De Opgang, 20 u.: Nova-filmprogramma voor smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht" Kennemer Theater, 20 u.: lezing met I dia's „Zwerftocht door Noord-Holland" door L. Houtman voor Mij tot Nut van het Algemeen. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: j Toneel voor jongeren vanaf 16 jaar, toneel- j groep Perine. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104.1 20 u.: beeldhouwen en boetseren o.l.v. Jan| Campfens, Kennemerstaten. Gem. Huishoudschool, Moensstraat, 19 u. kookcursus, St. voor huish. en gezinsvoor- lichting. Café-restaurant „Duinwijck", Duinwijck- I laan, 14 u.: lezing door Alb. Vis: „India. honger en heilige koeien". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: 20.15- 21.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61: 19-21.30 u. WOENSDAG 22 FEBRUARI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: handenarbeid (jeugd) o.l.v. Annie Bruggert, Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: pottenbakken, o.l.v. Otto Heuvelink, Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 9 uur: naaicursus, St. v. huish. en gezinsvoorlich' ting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: bloemschikken, St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Gebouw „Wijkerbaan", 20 u.: Instuif N .V.V.-jongerencontact. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: 7-10, 10-11.30 (dameszwemmen), 12-13.45, 14.15- 15.30, 16-17.15 en 20.45-22 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70: 15-17.30 en 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61: 10-13, 15- 18 en 19-21.30 uur. Gezamenlijke bibliotheek-filialen: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4: 14-17 uur. De Vereniging van oud-IJmuidenaren zal ook dit jaar een reünie houden. De samenkomst is vastgesteld op zaterdag 18 maart in Hotel Royal aan de Kennemer - laan in IJmuiden. Verwacht wordt dat on geveer driehonderd personen zullen deel nemen aan de reünie 1967. Beverwijk, 20 februari 1967. Spinazie 110-120; rabarber 100-120; waspeen 15-37 witlof 65-88; prei 25-42; selderijknollen 8-32; uien 25-42; boerenkool 8-44; groene- kool 8-32; rodekool 8-12; peen 5-12 spruiten 55-137. Bij Hoogovens IJmuiden is een nieuwe schrotpersinstallatie in gebruik genomen. Er zijn slechts enkele handelingen te ver richten om door deze installatie een au towrak als een klein schrotpakket uit de bus te laten komen. Het is echter niet zo, dat men met zijn auto die niet langer voldoet bij Hoogovens terecht kan om er een pakketje van te la ten maken: de pers is namelijk voor „eigen gebruik" van Hoogovens, die voor 80 percent eigen schrot verwerkt. Tamelijk veel leden van de afdeling IJmuiden-West van de Neaerlandse Chris- ten Vrouwenbond toonden maandagavond belangstelling voor een bijeenkomst in het Hervormde wijkgebouw aan de Radar straat, tijdens welke de heer Oosterwelder een voordracht hield onder de titel „Koentje van Kattenburg". Na de gebruikelijke opening met zingen bijbellezing en gebed werden voor de pauze eerst enige huishoudelijke punten afgewerkt, die hoofdzakelijk betrekking hadden op de hulp, die de leden op ini tiatief van het bestuur op velerlei gebied verlenen in het kader van landelijke of plaatselijke acties. De bereidheid van de leden om te helpen Wijkt altijd weer groot te zijn. De presidente, mevrouw Van Rijn, leg de aan de aanwezige leden ook de vraag voor, of het op prijs zou worden gesteld als het bestuur excursies gaat organise ren. De reacties waren dermate positief, dat het bestuur zich spoedig nader zal be raden over een excursieprogramma. Na de pauze luisterden de aanwezigen met grote aandacht naar de belevenissen van het Amsterdamse lieverdje, kleurrijk geschetst door de heer Oosterwelder. De presidente van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Velsen- IJmuiden, kon maandagmiddag tijdens de jaarvergadering in „Het Braambos" met voldoening vaststellen, dat het jaar 1966 voor de afdeling een zeer gunstig verloop heeft gehad. Uit verscheidene spontane reacties bleek, dat de leden het veelzijdige jaarprogramma over het algemeen zeer hebben gewaardeerd. Mevrouw A. B. Bohl- ken-Vermeulen dankte haar mede-bestuursleden voor de ontplooide activiteit en voor de zeer prettige onderlinge verstandhouding in het bestuur. Dat ook de leden content zijn met het huidige bestuur bleek uit het feit, dat men geen behoefte heeft aan verandering. De dames B. Dikker-Pehlig, A. Doornink-Verbeek en D. Sipman-Geerligs werden met algemene stemmen voor een nieuwe zittings periode herkozen. Uit het verslag van de secretaresse, me vrouw L. Veltkamp-Mons, bleek, dat het ledental in 1966 iets is terug gelopen. Hel normale verloop in het ledenbestand werd niet voldoende gecompenseerd door de aanmelding van nieuwe leden. De presi dente verzocht de aanwezige dames in eigen kring propaganda te maken voor de afdeling. Het ledental is thans ruim twee honderdvijftig. De zaalhuur is een uitga venpost die zwaar drukt op het budget van de afdeling. Niettemin zal het bestuur trachten nog betere programma's aan te bieden. Overwogen wordt, in het komen de jaar contact op te nemen met de plaat selijke winkeliers om tot een zekere sa menwerking te komen op het gebied van de voorlichting. (Van onze paardesportmedewerker) Dinsdagavond is het weer de beurt aan de amatrices, die elf in getal aan de start komen. De Alkmaarse combinatie, gevormd door mevr. Kooyman-Wagenaar-Brühn Beer wordt als de vermoedelijke winnaar gezien. De tips: 1. Herder-prijs: 1. Eulogie n. 2. Donna Valen tine; 3. Doriethe J.; outsider: Camingo Scotch. 2. Setter-prijs: 1. Enesco; 2 Edmund van Pe terhof: 3. Edward Kinley; outsider: Eduard H. 3. Amatrlce Winterkampioenschap V: 1. Brun Beer: 2. Celia D.: 3 Dazy H.: outsider: Beauti ful Star. 4 Fox-prijs: 1. Draisine; 2. Charles H 3 Eiko T.; outsider: Antilope R. 1. Poedel-prijs: 1. Daniella Prelesjnik: 2. Double Six Junior; 3. Edward Volann: out sider Doekina. 6 Terrier-prijs: 1 C. Alkestis van E. 2 Anton: 3. Axkit Hollandia: outsider: Germano 7. Heidewachter-prijs: 1. Ellen Tinga: 2 Darlin Jill; 3. Zelos van Vredenhof: outsider: Zealot Hollandia. Poedel-prijs (2e afd.l: 1. Evaliene: 2. Ex- clusif du Commerce: 3. Erica; outsider Bos fazant S. Het jaarverslag van de secretaresse gaf een goed overzicht van het veelomvattend programma van bijeenkomsten en excur sies. Zij besteedde tevens aandacht aan het ziekenbezoek, het zangkoortje van de afdeling, de activiteiten van de gevorm de clubjes, enzovoort. De penningmeesteres kon melden, dat in tegenstelling tot 1965 het jaar 1966 met een flink batig saldo kon worden afge sloten. De behandeling van de voorstellen die tijdens de landelijke jaarvergadering aan de orde zullen worden gesteld en waar over het oordeel van de afdelingen is gevraagd, vergde maandagmiddag gerui me tijd. Over enkele punten, bij voor beeld de vraag of het hoofdbestuur stap pen moet ondernemen om te bereiken dat de snel Verouderde schoolboeken met te zwaar op het gezinsbudget gaan drukken, werd uitvoerig van gedachten gewisseld Ook de rondvraag leverde nogal wat discussie op. Op voorstel van een der aan wezige dames werd een oude traditie in ere hersteld. Het afdelingsbestuur zal voortaan weer met het zenden van een graftak zijn deelneming betuigen bij het overlijden van oudere leden. Om finan ciële redenen was dit gebaar de laatste tijd achterwege gelaten. De ere-presidente, mevrouw M A. A Bührmann-Klopper. verzocht de leden, die een intensieve belangstelling hebben voor woningbouw, zich te melden als lid van de in te stellen subcommissie voor de Vrouwen Advies Commissie voor de wo ningbouw, Deze subcommissie is bedoeld als een studiecommissie, waaruit later de leden van de Vrouwen Advies Commissie kunnen worden gekozen. De taak van deze commissie vergt namelijk eriige scholing Na de geanimeerde bespreking van ver schillende interessante onderwerpen werd een korte pauze gehouden, waarna de talrijk aanwezige dames zich nog enige tijd amuseerden met het kienspel. Tot burgemeester van Vlieland is be noemd de heer G. Rombout, ambtenaar bij de provinciale griffie in Leeuwarden, De heer Rombout is 31 jaar. DE HEER ROSS VAN HEIJST, eigenaar van Hotel Augusta in IJmuiden, en gerenommeerd amateur-) circus fotograafheeft grote plannen. In het café-restau rant van zijn bedrijf aan de lJmuidense Oranjestraat heeft hij twee wanden in gericht als permanente expositieruimte. Daar zullen nu regelmatig kleine, represen tatieve fotocollecties van de meest prominente fotografen uit Europa, en straks misschien ook uit Amerika, te zien zijn. De eerste van die hopelijk lange reeks exposities is thans gereed. Ze is gewijd aan het werk van de Zwitserse foto graaf Emil Schulthess (evenals Van Heijst een paradepaard uit de Leitz-stal), die vooral bekendheid kreeg door zijn beide Afrika-albums en door de indrukwekkende reportages die hij, als lid van de internationale Zuidpoolexpeditie in het Geofysisch Jaar onder onvoorstelbaar-moeilijke omstandigheden in Antarctica maakte. In 1964 werd Schulthess onderscheiden met de „Kulturpreis" van de Deutsche Gesell- schaft für Photographie, die een der hoogste bekroningen in het internationale fotowereldje is. Via deze „D.G.Ph." wil de heer Van Heijst zijn expositie plannen verwezen lijken. Twee jaar ge leden is hij zelf uit genodigd om toe te treden tot dit selecte gezelschap van f.cp- fotografen en weten schapsmensen, waar van voorts deel uit maken (voor Neder land) professor dr. Van der Plaats, professor Bouwens, fotoconservator mr. Kloet van het Stede lijk Museum in Am sterdam en Focus- directeur Dick Boer te Haarlem, alsmede een aantal figuren uit West-Duitsland, Groot-Brittannië, de Sovjet-Unie, de Ver enigde Staten en Ja pan. Een „club van vermaardheden" dus, die maandelijks in West-Duitsland bij eenkomt en die zich in de eerste plaats ten doel stelt, de fotografie zowel technisch als artis tiek op een hoger plan te brengen. Daarnaast is het ech ter een gezellig heidsvereniging waar zware bomen worden opgezet over de gemeenschappelijke hobby en waar men in de „sectie Bild" eikaars fotowerk aan (vaak lang niet malse critiek) onder werpt. Contacten, die als het ware vragen om uitgebuit te worden. En dat is precies wat Ross van Heijst nu gaat doen. Hij verzekerde zich van de steun van diverse mede-leden uit de D.G.Ph. en het ziet er dan ook naar uit dat Hotel Augusta regel matig belangrijke eenmansshows van be faamde fotografen zal kunnen inrichten. DE EERSTE SHOW, van het werk van Schulthess, duurt tot 28 februari waarna deze collectie zwart-wit-bromides en kleurvergrotingen naar de Utrechtse Voorjaarsbeurs verhuist. Het is glad, tech nisch subliem vakwerk dat een zekere voorkeur voor landschappelijke motieven verraadt, maar dan in moderne opvat ting. Emil Schulthess zoekt zijn kracht vooral in strak-ritmische effecten, maar veel originaliteit is er, althans in deze kleine collectie, niet te onderkennen. „Windveren in het zand" bijvoorbeeld, hoe perfect ook van lichtwerking en stof- „Noordwinning" onder welke naam Hoogovens IJmuiden, Billiton Den Haag en een vijftal internationale concerns op de Noordzee gas en olie gaan opsporen en winnen heeft 't seismisch onderzoek op de Noordzee globaal beëindigd. Men zal thans met verdere werkzaamheden wach ten tot „Noordwinning" een gebied krijgt toegewezen van het Nederlandse plat waar zij kan boren. De resultaten van het seismisch onder zoek, dat door een der partners, Ameri can Metal Climax inc., New York, werd verricht sinds 1964, en die ter beschikking van de groep zijn gesteld, worden als „diep geheim" in de brandkast gehouden. „Noordwinning" zal, beducht voor eco nomische spionage, alle maatregelen ne men, dat deze resultaten van het seis misch onderzoek .geheim blijven, voorals nog zijn geen mededelingen van de zijde van de groep, na de reeds verschenen publikatie die men in onze krant heeft kunnen lezen te verwachten. Aldus deelde een woordvoerder ons hedenmor gen mede. FEBRUARI uur: Lezing in de DINSDAG 21 De Jansheeren: 20 cyclus „Volkeren in beweging" door 't Nut en KCS. Gebouw Dommelsingel: 20 uur: Jonge renavond van de NVSH. Lezing en dis cussie over jeugd en sexualiteit. WOENSDAG 22 FEBRUARI Morgensterkerk, 19.45 uur: bijeenkomst NVV-Vrouwenbond over veilig verkeer. De Haarlemse Voorjaarsbeurs, die dit jaar van 2 tot en met 12 maart wordt gehouden, is groter van opzet dan ooit. Het meest in het oog springende is de ruimere expositiemogelijkheid doordat de Kennemer Sporthal aan de Delftlaan ge bruikt kan worden. Dit maakt het mo gelijk de beurs elf dagen te honden in plaats van negen. Deze periode is zoda nig gekozen dat ze twee weekeinden om vat. Het gereedkomen van de Kennemer Sporthal heeft de mogelijkheid de Voor jaarsbeurs van het Krelagehuis, waar ze sinds het einde van de oorlog is gehou den, naar een veel groter expositieruimte te verplaatsen. Er is nu ruim 2600 vier kante meter expositieruimte beschikbaar, waarop bijna tachtig standhouders een plaats vinden. De Haarlemse politie heeft dit jaar verstek moeten laten gaan. maar daarvoor in de plaats komt een stand van het ministerie van defensie, waar men ondermeer zijn reactiesnelheid kan laten testen. Aan de Sporthal zijn twee paviljoens ge bouwd, waarin respectievelijk de mode shows worden gehouden en sport- en kam- peerartikelen worden tentoongesteld. De modeshows worden vijf maal per dag gehouden, namelijk om 11.00, 14.15, 15.30, 20.00 en 21.30 uur. De ochtendshow ver valt echter op de openingsdag en op bei de zondagen. Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, verricht zoals gebruikelijk de opening. Deze geschiedt op donderdag 2 maart om tien uur in de ochtend en wordt dit jaar bijzonder opgeluisterd door de Haarlemse bloemenmeisjes. Deze zullen zich dit jaar namelijk bij de opening van de beurs voor het eerst presenteren. Andere jaren geschiedde dit als regel ten stad- huize. Het grotere vloeroppervlak van de sport hal heeft de mogelijkheid geopend de looppaden tussen de verschillende stands breder te maken dan deze in het Kre lagehuis waren. De looppaden worden be dekt met cocoslopers om beschadiging van de kostbare vloer in de sporthal te voorkomen. Het restaurant van de hal wordt uitgebreid langs de galerijen, waar door er voor meer dan driehonderd men sen plaats is. Gelijkvloers komt een snel- buffet. Een aantrekkelijk punt is de novitei ten-galerij. Deze wordt langs de zuid- wand van de sporthal ingericht en is be doeld voor alle mogelijke nieuwe snufjes op huishoudelijk gebied, die sinds de vo rige beurs in de handel zijn gebracht. Dit jaar treft men op deze galerij 14 snufjes aan. Het feestelijke karakter van deze ju bileumbeurs komt duidelijk tot uiting in allerlei attracties. Zo zal elke 25ste be zoeker gratis voor de fotograaf mogen poseren en onmiddellijk zijn portret mee krijgen. Ook worden er weer net als vroeger prijzen uitgedeeld aan de be zoekers. De sporthal zal tijdens de beursdagen volop in het licht van tientallen schijn werpers staan, terwijl de omgeving de aandacht zal trekken door vele vrolijke vlaggen. Het orkest van Tom Erich zorgt voor de muziek en Gert en Hermien Tim merman voor de zang. De Haarlemse Voorjaarsbeurs voor haar en voor hem gaat donderdag maart officieel open. Vanaf één uur is ze toegankelijk voor het publiek. De tentoon stelling blijft tot en met 12 maart ge opend en kan op werkdagen bezichtigd worden van 10-17 en van 19-23 uur. Op zondag kan men er pas vanaf één uur terecht. Een van de vele markante foto's die Schulthess maakte tijdens de Zuid poolexpeditie. uitbeelding, is een al tè vaak „dagewesen" motief. Er zijn een paar gave portretten en candids van de Afrika-reizen en voorts een aantal kleurenafdrukken die, op een stemmig berglandschap in tere pastel tinten na, rijkelijk bont werken. Voor treffelijk reportagewerk, dat echter wei», nig verrassends biedt. Nee, Schulthess mag dan een grote naam zijn, voor mij wordt zijn reputatie hier niet helemaal* waar gemaakt. Wat natuurlijk niets af doet aan Ross van Heijsts verheugende initiatief om in IJmuiden een permanent bolwerk van fotokunst te vestigen. Zijn tweede one-man-show zal hij zelf ver zorgen met een keuze uit zijn jongste, nog niet eerder gepubliceerde circusfoto's (waarvoor hij tegenwoordig, bij georek aan andere pistes dan die van Toni Bol- tini, de grote circussen in heel Europa afstroopt). Ook met de beroemde groep van Magnum-fotografen en met Life's topfotograaf Eisenstaedt zijn trouwens besprekingen gaande over een reeks van eenmanstentoonstellingen. Maandagmorgen is in zaal Dam aan het Kerkplein te Heemskerk de jaarlijk se kermisverpachting gehouden, waarvoor ook dit keer een grote belangstelling be stond. Er waren 63 inschrijvingen. Voor deze kennis, die dit jaar van 6 tot en met 8 september in Heemskerk wordt gehouden, is behalve door de exploitan ten van vermaaketablissementen ook in geschreven door eigenaars van paling-, noga-, suiker- en gebakskramen. De vermaak- en behendigheidsspelen va rieerden van zweefmolen, optelspel, bal- corotor en elektrisch hoofd-van-jut tot elektrische auto-scooter, cake-walk, golf baan en Deense hoogvaart. De brieven en bumpersporten alsmede de schietten ten en het balwerprolspelen waren ook goed vertegenwoordigd. De inschrijvingsbedragen vertoonden een grote variatie: van 147 tot 715.75 voor een palingkraam, terwijl de suiker en nogakramen van 230 tot 900 kwa men. De foto-schietsalons liepen erg uiteen. Bood één van de exploitanten voor een standplaats 448, nummers twee en drie deden het respectievelijk voor 1.065 en 1.835. Voor balco-rótors golden inschrij vingsbedragen van ƒ469 tot ƒ1.210. Het hoogste bedrag was 4.392.75 voor de elektrische auto-scooter. Ditmaal zullen de kermisvermakelijk heden weer in het centrum van Heems kerk te vinden zijn. Op het terrein aan de Ruijsdaelstraat (achter apotheek Linn) zullen de jonge en oude Heemskerkers te zamen met de nodige bezoekers uit andere plaatsen wellicht met weemoed denkend aan de vroegere volksfeesten weer volop van de kermissfeer kunnen genieten. De gemeentelijke dienst van openbare werken zal voor die tijd zorgen, dat dit terrein bestraat is. Verwacht wordt, dat de verpachting het zelfde bedrag zal opleveren als vorig jaar: circa 16.500. In de openbare bestuursvergadering van het Visserijschap, welke woensdagmiddag in Den Haag zal worden gehouden, zal onder meer de verkiezing van een voorzit ter plaatshebben. De huidige voorzitter, dr. H. A. H. Boelmans Kranenburg moet reglemen tair aftreden. Naar alle waarschijnlijk heid zal de heer Boelmans Kranenburg, die zich herkiesbaar stelt, opnieuw voor twee jaarals voorzitter van het Visserij schap worden gekozen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5