Langdurige beschouwing over woningbouw in Velsens raad Derde begrotingsavond trok een „uitverkocht huis Baby Service VELO Raad van Velsen krijgt dit jaar nog zijn kamerreglement Gans Goed jaar voor de paarden- en hitten- verzekering Johannes Passion te Heemskerk met samenzang Vanavond spreken twee wethouders Bejaardenbond in Velsen-Noord keek naar Deltawerken Ruim 1 miljoen aan verzekerde waarde Uitspraken Haarlemse rechtbank Prins Claus op bezoek in Noord-Holland Staatssecretaris dringt aan op samenvoeging Zaangemeenten NEW LOOK DONDERDAG 2 3 FEBRUARI 1967 Buurthuizen film foto Kunt U op rekenen. Altijd Kennemerlaan 5 (bij de brug) v VELO DE VRIND DIE DE WAS DOET Voor de Levensmiddelen gestolen Broden Vernieling Klap Vee in Heemskerk Koffie ADVERTENTIE Wanneer wij het ons ditmaal veroorloven de Velsense begrotingsver gaderingen eens te vergelijken met een serie theatervoorstellingen, dan geschiedt dit alleen om te kunnen vaststellen, dat er voor deze behande ling nu eindelijk bij het publiek „de loop is ingekomen". Woensdagavond is er immers voor het eerst sprake geweest van een volkomen „uitverkocht huis", zodat de publieke tribune onder deze omstandigheden niet groot genoeg is gebleken om alle belangstellenden een zitplaats te garanderen. Vele toehoorders hebben het daarbij zowaar nog uitgehouden tot het late einde van deze vergadering, hoewel er door een aantal sprekers toch het nodige van hun geduld werd gevergd. Lang niet elk raadslid is immers in staat zijn gedachten beknopt, boeiend en duidelijk te formuleren, waar door het beluisteren van hun redevoeringen niet altijd een onverdeeld ge noegen werd. Zoals bekend zijn woensdagavond de raadsleden weer aan de beurt geweest voor hun replieken op de meningen van het college, welke de vorige avond door B. en W. kenbaar waren gemaakt. Deze lange rij van sprekers werd ingeleid door de heer Al gr a (Prot.-Chr.), die zich hierbij buitengewoon erkentelijk toonde voor het ondubbelzinnige geluid, dat hij van het college over de volkshuis vesting had mogen vernemen. Het had hem deugd gedaan aldus te ervaren, dat de woningnood door B. en W. als het grootste probleem centraal zal worden gesteld. Nadat drs. Roessingh (P.v.d.A.) eerste een groot deel van zijn spreektijd aan beschouwingen over de Mammoet en de Bijstandwet had gewijd, verzocht hij het coilege zijn ongetwijfeld aanwezige waardering voor het buurthuiswerk door middel van behoorlijke subsidies tot uit drukking te brengen. Vier buurthuizen voor zeventigduizend inwoners konden door de heer Roessingh dan ook waarlijk niet als overdaad worden beschouwd. De heer Witte (K.V.P.) bracht de verhouding tussen burgerij en overheid nog eens ter sprake, waarbij hij het wenselijk achtte de bevolking meer bij het besturen van de gemeente in te scha kelen. Bijvoorbeeld door in de commis sies ook enige niet-raadsleden op te ne men. Ook vestigde hij er de nadruk op, dat voor „Beeckesteyn" een actieve en veelzijdige functie voor de gehele IJmond dient te worden gezocht. Vervolgens moest het de heer Kruis man (C.P.N.) weer even van het hart, ADVERTENTIE De mogelijkheden van dit sportieve model kinderwagen zijn afneembare bak (reiswieg); opvouwbaar onderstel; afneembare wielen; en voor later, met bijpassend bakje» een fantastische wandel wagen Bestelt u nu reeds, zonder enig risico uwerzijds, deze kinderwagen in onze SPECIALE AANBIEDING ad 159.50 EDISONSTRAAT 9 (zijstr. Kennemer- laan) - telefoon 5283 - IJMUIDEN dat er volgens zijn mening in Velsen geen enkele behoefte bestaat aan woningen, welke maanden lang op verkoop moeten wachten, mede omdat deze verliespost reeds bij de bouwkosten werd ingecalcu leerd. Ook kon hij niet nalaten zich even rechtsstreeks tot wethouder H. de Boer te wenden, om hem er naar aanleiding van zijn aangekondigd vertrek op attent te maken, dat deze „vlucht" alleen maar in het voordeel van zijn tegenstanders zal zijn. De heer Hoek (P.S.P.) hield opnieuw een pleidooi ten gunste van de hoogbouw, welk systeem hij stellig verantwoord achtte nu er op een beperkte ruimte een maximaal aantal bewoners moet worden ondergebracht. Spreker erkende dat hier veel geld mee zal zijn gemoeid, maar hij vond het niet billijk dat er kennelijk al leen maar kapitalen kunnen worden aan gewend voor kanaalverbreding, olielei dingen en havenuitbreiding. Een goede huisvesting achtte hij van niet minder groot belang. De woningbouw was ook het onderwerp van de langdurige beschouwing van de heer Schotman (V.V.D.), die daarbij stelde dat de woningnood door daad werkelijke offers van het gehele volk moet worden bestreden. De heer Schot man schonk ook nog enige aandacht aan de dinsdagavond door wethouder De Boer uitgesproken rede, waarin hij enige extreme politieke opvattingen meende te hebben beluisterd. Ook de uitval van de wethouder in de richting van de V.V.D. beschouwde spreker als rancuneus. Zijn fractiegenoot, ir. Schoonkind bracht opnieuw de planning ter sprake, waar voor spreker de voorkeur gaf aan een met realiteitszin uitgezette koers. Drs. Van Geffen (K.V.P.) wenste er met betrekking tot het delegeren van verkeerszaken aan B. en W. even aan te herinneren dat deze maatregelen in 1951, dus onder geheel andere omstandigheden zijn genomen. Vandaar dat hij er bij het college op aandrong het verkeersplan of schema voor Velsen niet alleen ter visie te leggen, maar het de raad boven dien als onderwerp tot discussie aan te bieden. Een opvatting welke later door r. Van Rijn (Prot.-Chr.) werd onder schreven, waarbij deze het delegeren nog definieerde als een „in vrijheid gegeven vrijheid". Nadat mr. Waller (V.V.D.) nog had gewezen op de gevaren die volgens hem kunnen voortspruiten uit de omstandig heid, dat tijdens een huidige begrotings behandeling de tekorten reeds ter sprake worden gebracht, die in volgende jaren kunnen ontstaan, werden de replieken van de raadsleden beëindigd door de heer VanOsvanden Abeelen (P.v.d.A.). Hij wijdde daarbij enige waarderende woorden over de gang van zaken bij het ziekenhuis, om er vervolgens op te wij zen, dat het in principe mogelijk moet zijn gedelegeerde taken terug te geven, op het moment waarop men dit verstan diger acht. Het slot van het betoog van de heer Van Os was eveneens gewijd aan de rede van wethouder De Boer. Spreker had stellig waardering kunnen opbrengen voor deze „hartekreet" van iemand, die de vooroorlogse (ellende van zo nabij heeft meegemaakt. Volgens de heer Van Os kan het geen enkel kwaad hier van tijd tot tijd eens aan te worden herinnerd. Bij de Onderlinge paarden- en hitten- verzekering gaat het steeds crescendo, zo wel in financieel opzicht als ten aanzien van het totaal aantal verzekerde dieren. Het reeds eerder gepubliceerde jaarver slag meldde een totaal aantal van 98 die ren, welk aantal inmiddels in enkele da gen weer is opgelopen tot 106. De winst- en verliesrekening vertoonde bij een bedrag aan activa van 6.851.48 en een bedrag aan passiva van 6.833.46 een voordelig saldo van 18.02. De balans sloot na aftrek van een nog te betalen post van 150 met een voorde lig saldo van 1.563.97. De secretaris-pen ningmeester, de heer Jac. Terme, werd bij monde van de heer H. Leek gedechar geerd. De bestuursverkiezing en de ver kiezing van een nieuwe voorzitter leverde geen enkele moeilijkheid op. Zowel de voorzitter, de heer A. Stuijt, als de perio diek aftredende heren J. Groot en Jac, Swart werden bij acclamatie herkozen In de vacature van de overleden heer L. Schoorl uit Santpoort werd op voorstel van het bestuur voorzien door de benoe ming van diens zoon, de heer A. Schoorl, De voorzitter roemde de kwaliteiten en de werkkracht van de heer Schoorl. „Voor het bestuur betekent zijn heengaan een zeer groot verlies", aldus de heer Stuijt Tijdens de vergadering werd de heer Schoorl met één minuut stilte herdacht De K.V.P.-fractie tijdens de Velsense begrotingsbehandeling, v.l.n.r. de heren Jac. Zuurbier, drs. W. J. W. van Geffen, Th. C. Witte, J. A. An- driesma, A. P. Derriks en W. N. Koopman. Op vrijdag 17 maart, 's avonds om half acht, wordt een buitengewone passiesa menkomst gehouden in de Morgenster- kerk aan de Vrijburglaan in Heemskerk. In deze samenkomst zullen geestelijken van protestantse en rooms-katholieke ker ken om beurten voorgaan in gebed en me ditatie. Voornaamste deel van deze viering zal uitmaken de passiemuziek van Joh. Seb. Bach naar het Evangelie van Johannes. Deze passiemuziek, minder bekend en aanzienlijk korter van duur dan de Mat- thaus-Passion, wordt uitgevoerd in het Nederlands. Overeenkomstig de bedoeling van de componist zullen een aantal koor gedeelten door alle aanwezigen worden meegezongen. De uitvoerenden zijn: het kwalitatief zeer hoogstaande Haarlems Kamerkoor, o.l.v. Piet Halsema, met begeleiding van het Haarlems Kamerorkest en de solisten: Wiebe Drayer (evangelist), Frans Teunis- sen (Christus-partij), Annie van Sintan- neland (sopraan), Jannie v.d. Kreeke (alt), Rudie Grasman (tenor), Jan Huls bos (bas), Piet v. Buuren (kleine par tijen), Truus Tichelman (clavecimbel) Johan Timmerman (organist Radiokerk Bloemendaal). Tekstboekjes en entree zijn gratis. Na af loop van de samenkomst wordt evenwel een collecte gehouden ter bestrijding van de (natuurlijk niet geringe) onkosten. Er zullen drie repetities gehouden wor den en wel op de woensdagen 1, 8 en 15 maart, 's avonds om half acht, in de Mor- gensterkerk. Degenen die deze repetities bezocht hebben, krijgen op 17 maart een gereserveerde plaats, zodat zij een stevige kern vormen voor de samenzang. (Wie de repetities niet heeft bezocht, is op 17 maart toch van harte welkom). Het is nu al gebleken, dat voor deze sa menkomst veel belangstelling zal bestaan. ADVERTENTIE WASMACHINES KOELKASTEN ELECTR ARTIKELEN TROMPSTRAAT 66-68 IJMUIDEN-O. - TEL. 5198 Een 41-jarige beheerder van een res taurant in Velsen en een 51-jarige maga zijnmeester uit Haarlem stonden woens dag voor de politierechter in Haarlem we gens respectievelijk uitlokking van dief stal en diefstal. De magazijnmeester had in Velsen uit de opslagplaatsen van de Volksbond tegen drankmisbruik, onder meer koffie, thee, kaas en sardines ge stolen, totaal ter waarde van 700 tot 800. Zijn chef, de beheerder, zou met een baal suiker die door de magazijn meester was gestolen, een deel van zijn schuld hebben willen voldoen. Hij had en kele honderden guldens geleend en dreig de bij de afbetaling in financiële moei lijkheden te komen. De officier van justitie eiste tegen de beheerder, die al eens eerder voor een soortgelijk feit was veroordeeld, zes maan den met aftrek van voorarrest. De maga zijnmeester had een blanco strafregister. Tegen hem werd vier maanden geëist met aftrek van voorarrest en een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De raadsvrouw van de beheerder, mr. Moll van Charante, wees er op dat haar cliënt na een vorige ver oordeling een geheel nieuwe toekomst voor hem en zijn gezin had weten op te bouwen. Zij zei: „Voor het gezin zou een een nieuwe veroordeling het einde bete kenen." Volgende week woensdag wordt in de ze zaak schriftelijk vonnis gewezen. Een 50-jarige broodslijter uit Beverwijk werd veroordeeld tot twee weken voor waardelijk plus een boete van 150 en een 46-jarige magazijnbediende uit IJmui- den tot drie weken voorwaardelijk en een boete van 300,-. Bij hun werkgever, Bakker Winkel N.V. in Beverwijk, hadden beide broden gesto len. De slijter had in januari van dit jaar voor 60,- broden weggenomen en voor eigen rekening verkocht. De magazijnbe diende had voor 80,- broden gestolen en verkocht voor 45,-. Beiden hadden een nagenoeg blanco strafregister. Tegen hen was respectievelijk een maand voorwaar delijk met een boete van 250,- en zes weken voorwaardelijk met een boete 300,- geëist. Een 29-jarige losarbeider en een 36-jari ge metselaar, beiden uit Haarlem, had den in december vorig jaar in een dron ken bui een bloemenbakfiets tegen de grond gesmeten. De schade bedroeg 25,- en was door het tweetal kort nadien vergoed. De eis wegens vernieling was: 100,subsi diair 20 dagen .De uitspraak luidde 75 boete voor elk. echter te hard geslagen, waardoor in de lamp een deuk was ontstaan. Hierover ontstond ruzie. De bankwerker verdedigde zich voor de politierechter door te beweren dat hij zich door vrienden van zijn tegenstander be dreigd had gevoeld. De officier van justi tie stelde dat het in dit geval evenmin juist was om met handtastelijkheden te begin nen. Een 26-jarige bankwerker uit Velsen werd veroordeeld tot een boete van 125, subsidiair 14 dagen, met een week voor waardelijk en een proeftijd van twee jaar. Hem was mishandeling ten laste gelegd. Hij had een jongeman een klap gegeven waardoor deze buiten westen ging. Dat gebeurde nadat de jongeman een tik had gegeven op een lamp van de bankwerker zijn auto, met de bedoeling hierdoor een defect in de lamp te herstellen. Hij had Het college van burgemeester en wet houders van Velsen is woensdagavond niet toegekomen aan een algehele beant woording van de woordvoerders uit de gemeenteraad die in de re- en duplieken nog iets naar voren hadden te brengen. Even na half twaalf woensdagavond sloot burgemeester mr. J. Ch. Bührmann de vergadering, nadat hijzelf en de wethou ders J. G. Kolkman en C. Ockeloen het woord hadden gevoerd. Vanavond komen dan nog de wethouders J. van Leeuwen en H. de Boer aan het woord. Als eerste sprak in deze B. en W.-ronde de raadsvoorzitter, die de sprekers in het algemeen beantwoordend beaamde, dat de gemeenteraad een controlerend orgaan is. De wethouders wenste hij echter niet als een verlengstuk van de raad te zien. De voorzitter zeide de wethouders min der als „partijman" te zien, dan de raads leden. Komende tot het te berde gebrachte ka merreglement, kon hij meedelen, dat dit zeer beslist op komst is. Velsen behoort tot de pioniers onder de gemeenten, die dit gaan doen. Nog dit jaar komt dit reg lement ter sprake en alles zal in het werk worden gesteld om snel te handelen, ter bevordering van het begrip „ombudsman' Met betrekking tot hetgeen gezegd is over de delegatie aan het college van burge meester en wethouders en dan met name ten aanzien van de verkeerszaken, gaf de voorzitter toe, dat het college zich meer heeft toegeëigend, dan de raad van 1951 destijds heeft bedoeld. Dit is in de loop der jaren zo gegroeid erkende hij. Het voorstel van de heer Witte om sa men met Beverwijk en Heemskerk er bij de minister van Binnenlandse Zaken op aan te dringen een einde te maken aan de huidige situatie in de IJmond, heeft de instemming verkregen van alle fracties, kon de burgemeester vaststellen. Met de beide nabuurgemeenten zal contact worden opgenomen. Mr. Bührmann gaf echter als zijn mening te kennen, dat dit probleem voor Den Haag één van de vele bestaande problemen is. Meer niet. Ook bij de vier punten van de kabinetsfor mateur komt de IJmnndkwestie niet voor. Niettemin verklaarde de raadsvoorzitter zich bereid het adres zelf aan de minis ter van Binnenlandse Zaken ter hand te stellen. Tot slot ging hij even in op het voorstel van ir. P. van Rijn (prot.chr.) met be trekking tot externe doorlichting van het gemeentelijk apparaat. Het gemeentebe stuur voelt daar allerminst voor. Ten eer ste omdat de vorming van één nieuwe gemeente boven aller hoofd hangt en ten tweede omdat indien de samenvoe ging niet doorgaat de gemeente zelf een dergelijk apparaat bezit. De wethouder van financiën, de heer J. G. Kolkman had een gemakkelijke avond. Hij bepaalde zich voornamelijk tot de vraag of de gemeente bij het bestude ren van het stelsel van heffing der straat- en rioolbelasting, zich alleen tot deze twee belastingen wil beperken en waar om er niet meer belastingen wor den bestudeerd. Annex daarmede behan delde hij tegelijkertijd de vraag waar de nota's over deze studie blijven. In dit ver band merkte de heer Kolkman op, dat de gemeente zich inderdaad tot uitsluitend deze beide belastingen wil bepalen, daar dan de gevraagde nota des te eerder kan verschijnen en aan de raad worden voor gelegd. Langere tijd sprak wethouder C. Ockeloen (openbare werken). Hij ging in op de vraag waarom er in Velsen zulk een woningnood is. Het antwoord luidde: „Omdat er zo'n tijd zit tussen de aan vragen indienen en de toezegging of weige ring van de vergunnungen. Jaren verlo pen er voordat men kan gaan bouv/en. De grote zaal van het clubhuis „De Meerpaal" in Velsen-Noord was woens dagmiddag bijna geheel gevuld met be jaarden, die kennelijk een grote belang stelling hadden voor de aangekondigde films van feet dichten van het Veersegat en het bouwen van de Oosterscheldebrug. Deze films waren vervaardigd door een filmploeg van het Beverwij kse aanne mingsbedrijf Van Hattum en Blanke voort, dat de films voor deze middag ter beschikking had gesteld. Na de filmvertoning hield de afdeling Velsen-Noord van de Algemene Bond van Bejaarden een korte jaarvergadering, tij dens welke de jaarverslagen zijn goedge keurd. De heer H. Andrea senior werd bij de bestuursverkiezing als voorzitter herkozen. Het college kan daaraan weinig doen. Ook niet aan de beperkende maatregelen tij dens de bouw, omdat zo af en toe een nieuw voorschrift uit Den Haag binnen komt. Aan de gemeente dan maar de taak om te zien hoe men dan moet handelen De heer Ockeloen sprak zich uit als vorstander voor het inschakelen van bur gers in allerlei aangelegenheden de ge meente betreffende. Doch dan dienen het wel echte burgers te zijn en geen ver tegenwoordigers van belangengroepen en dergelijke. Ten aanzien van de vraag over de Buiten haven, verklaarde hij het irreëel te vin den een besloten vergadering hieraan te wagen, daar er in Velsen nog geen blaad je papier over deze zaak is binnengeko men. Hij achtte het verder belangrijk de ze zaak, zodra er iets van bekend wordt, eerst in de commissie van economische zaken te behandelen. Aan het einde van zijn beantwoording deelde de wethouder van openbare wer ken mede, dat de gemeente alles in het werk zal stellen om de bouw van het pro testants-christelijke zowel als het rooms- katholieke bejaardentehuis te bevorde ren. Voor de veeverzekering „Onderling ver trouwen" te Heemskerk kan 1966 als een redelijk jaar worden bestempeld. In het afgelopen jaar werden afge keurd 22 koeien en 1 pink, terwijl 1965 daartegenover stond met 22 koeien en 4 pinken. De opbrengst van dit afgekeurde vee bedroeg in 1966 8.675 bij een verzekerde waarde van 25.170. In 1965 beliepen deze bedragen respectievelijk 7.882.59 en ƒ25.170. Hiervoor werd uitgekeerd een bedrag van 19.395 tegen 21.879 in 1965; de ge middelde opbrengst in 1966 was 377.17 tegen 303.17 in 1965. Het gewaarborgd kapitaal, dat per januari 1966 verzekerd stond, bedroeg 1.077.050 voor 1247 koeien en verder jong vee. Brand. In de lakspuiterij van de meubel fabriek Gebr. Van den Berg in de Lijn baanstraat in Amsterdam is gistermid dag brand uitgebroken. De spuiterij werd geheel vernield, een zagerij kreeg flinke waterschade. Een Haarlemse broodverkoper, 47 jaar oud, stond terecht wegens poging tot ver duistering van 30 pakken koffie bij zijn werkgever, Vermaats Bakkerijen. Sedert 24 januari zat hij in preventieve hechte nis. Hij had geprobeerd de pakken in een doos met rollen beschuit door de bedrijfs- controle te smokkelen en was daarbij be trapt. Hij vertelde hard geld nodig te heb ben gehad in verband met een hypotheek aflossing. Door verkoop van de koffie had hij ongeveer 50,- in handen kunnen krij gen. De officier van justitie zei in zijn requi sitoir dat de man al eerder voor een der gelijk 'feit was veroordeeld. De officier wilde er bij zijn eis echter rekening mee houden dat de reclassering zeer tevreden over de verdachte was. Hij eiste drie maanden met aftrek van voorarrest, waarvan één maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De raadsvrouwe van de verdachte, mr. jonkvrouw R. W. de Ranitz, stelde dat poging tot verduistering nog de vraag was. Zij bepleitte een voorlopige hechteni» en onmiddelijke invrijheidstelling. De man werd veroordeeld tot acht we ken waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en ondertoezicht stelling van de reclassering gedurende een jaar. Hij werd direct in vrijheid ge steld. De Haarlemse rechtbank heeft van daag een 26-jarige vertegenwoordiger uit Badhoevedorp conform de eis van de of ficier van Justitie veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. De vertegenwoordiger moest terecht staan, omdat hij, terwijl hij onder invloed zou zijn geweest, op Rijksweg 14 in de rich ting Amsterdam met zijn auto een onge luk had veroorzaakt. Prins Claus heeft woensdag een bezoek aan Noord-Holland gebracht. Om tien uur is hij in het Provinciehuis in Haarlem ontvangen door de commissaris van de Koningin, mr. F. J. Kranenburg, en de leden van Gedeputeerde Staten. De prins kreeg een overzicht van de werking van het provinciaal bestuur. Mr. Kranenburg gaf een algemeen ex posé over de provincie en gedeputeerd» Mensink deed mededelingen over de eco nomische ontwikkelingen van het Noord- zeekanaalgebied en de kop van Noord- Holland. De heer Mensink zette ook een en ander uiteen over de energie- en wa tervoorziening in de provincie. Gedeputeerde J. de Jong zette uiteen op welke wijze de milieu-hygiëne behar tigd wordt. Gedeputeerde Vorstman hield een inleiding over de maatschappelijke ontwikkeling en de ruimtelijke ordening, waarna gedeputeerde Roelse eveneens over ruimtelijke en gedeputeerde Mier- mans over bestuurlijke ordening sprak. Na afloop had een geanimeerde gedachten- wisseling plaats. De prins gebruikte de lunch in het Pro vinciehuis, waarna hij zich naar Alkmaar begaf. Daar heeft hij ongeveer een uur een gesprek gehad met het college van burgemeester en wethouders. De dag werd besloten met een bezoek aan de Westfriese Flora in Bovenkarspel. De demissionaire staatssecretaris van Binnenlandse Zaken in het kabinet-Cals, drs. Th. J. Westerhout, heeft zich giste ren in Zaandam tijdens een bijeenkomst van de Stichting „Toekomst Zaanstreek" uitgesproken voor een spoedige samen voeging van de Zaangemeenten. Drs. Westerhout verklaarde dat de daar voor noodzakelijke wet binnen een half jaar door het parlement kan worden vastgesteld. Maar dan moeten wel alle Zaangemeenten de wens naar samenvoe ging onderschrijven. Volgens drs. vVesterhout bestaat er zo wel in regeringskringen als ook in het pro vinciaal bestuur ongerustheid over de tra ge gang van zaken bij het streven naar de vorming van één bestuur voor de Zaanstreek. Drs. Westerhout noemde het een verspilling van tijd en energie dat een aantal Zaangemeenten nu bezig is met een tijdelijke oplossing: het zogenoemde ontwikkelingsschap voor de Zaanstreek. Nu reeds geruime tijd bekend is dat het eindrapport van de Commissie Belinfante als eindconclusie de samenvoeging van al le Zaangemeenten zal inhouden, lijkt het hem veel beter, meteen hierop te gaan koersen. Caledonia-bus weg. De twee weken gele den ingelegde busdienst tussen het stu dentenschip „Caledonia" in het weste lijke havengebied en de binnenstad van Amsterdam is een mislukking gewor den. Met ingang van maandag zal de dienst, die het probleem van de studen ten inzake de moeilijke bereikbaarheid van de universiteitsgebouwen moest op lossen, worden opgeheven en keert het schip opnieuw in zijn isolement terug.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5