Adviescommissie ontwapening zegt: Euratomlanden moeten controle van buitenaf aanvaarden Bijna 98% der schoolkinderen heeft aangetast gebit Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig Rapport door minister Luns aan Staten Generaal overgelegd Uit de pas geraakte raketten worden gecontroleerd Auschwitzcomité protesteert Reductie treinkaartje voor bejaarden goed ontvangen Man met zijn auto doodgereden Barmeisje in Heerlen neergestoken Tong kleef aan Fluoridering water door het vele snoepen tenietgedaan Weer 100 ontslagen in de strokarton Op 1 maart nieuw bromfietsplaatje Vier jaar geëist voor poging tot doodslag Vragen over Turken in Nederland Van bed gelicht voor verhoor Jeugdige dieven gearresteerd KLACHTEN? Tamelijk zacht ZATERDAG 25 FEBRUARI 1967 .,-«r 3 Haarlem Velsen-IJ muiden 'l *1 Beverwijk f// SCHOORSTEEN is z Zürich De adviescommissie inzake vraag stukken van ontwapening en inter nationale veiligheid en vrede meent, dat Nederland dient te streven naar een regeling waarbij het controlestel sel van Euratom ondergeschikt wordt gemaakt aan het mondiale controle stelsel. In afwachting daarvan zou dienen te worden getracht, reeds een beperkte mate van IAEA-toezicht binnen het grondgebied van één of meer Euratomlanden mogelijk te maken. Zouden de Euratom-landen iedere con trole van buitenaf van de hand wijzen, dan zouden zfl de Westelijke positie in de wapenbeheersings- en ontwapenings onderhandelingen ernstig ondermijnen Bovendien zouden de Euratom-landen door zulk een houding voedsel geven aan het in sommige landen levende wantrou wen. dat door Euratom ook andere dan uitsluitend vreedzame doeleinden worden nagestreefd. Bij de overlegging van het commissie rapport aan de Staten-Generaal heeft de minister van Buitenlandse Zaken er op gewezen, dat dit rapport nog bij de re gering in studie is en dat het feit, dat het rapport voor publikatie wordt vrij gegeven. op zichzelf niet betekent, dat de regering daarmede ook de inhoud van het rapport voor haar rekening heeft ge nomen. In het rapport zet de commissie uiteen dat er een toenemende behoefte bestaat aan controlemaatregelen als waarborgen tegen de militaire toepassing van kern energie. De commissie is van mening dat de ver spreiding van de civiele toepassing van Uitmeetwagen in Duif polder Het laboratorium voor electronische techniek van de technische hogeschool te Delft, dat onder leiding van prof. ir. J. W. Alexander onderzoek verricht naar bepaalde electronische technieken die zich voordoen bij communicaties met aard- satellieten, heeft in de Duifpolder tussen Maasland en Schipluiden een tijdelijk waarnemingsstation ingericht, bestaande uit een meet- en een keetwagen. De wa gens staan er in de polder vrij van radio storing, terwijl zij rondom een redelijk goed uitzicht bieden op de horizon. Vier kunstmanen, die tegelijkertijd door middel van een Titan-3 C-raket zijn ge lanceerd, zijn door een storing in de laat ste trap van de raket niet in de bedoelde baan gekomen, die cirkelvormig was ge pland op een hoogte van plus minus 33.000 km en die een omlooptijd zou heb ben van twaalf dagen. De baan van de satelliet is ellipsvormig geworden, met als hoogste punt 33.000 km en als laagste punt 500 km. De omlooptijd bedraagt tien uur. De satelliet draait bovendien enige malen per minuut om zijn as, waardoor de antenne slechts zo nu en dan naar de aarde is gericht. De meetwagen heeft draaibare anten nes die steeds op de kunstmaan kunnen worden gericht, zodra deze boven de hori zon is verschenen. In de keetwagen zijn conventionele ontvangers en zenders ge plaatst, die verbinding hebben met de Verenigde Staten en Guadeloupe. Deze verbinding dient om het mogelijk te ma ken op verscheidene plaatsen op aarde te gelijkertijd waarnemingen te kunnen ver richten. Het Nederlandse Auschwitz-comité heeft het volgende telegram aan de Westduitse bondsminister van justitie, dr. Gustaf Heinemann in Bonn gezonden: „De Ne derlandse openbare mening protesteert met de overlevenden van Auschwitz tegen de milde vonnissen tegen de bureau- moordenaars in München, in het bijzon der tegen de heks van Westerbork, Slott- ke, zonder dat getuigen, die voorhanden zijn werden gehoord. Dergelijke vonnissen moedigen het neo-nazisme aan." De verkoop van de reductiekaart „65 plus" aan reizigers van 65 en ouder is vlot begonnen. Zoals bekend is introdu ceerde NS deze reductiekaart voor bejaar den met ingang van de eerste februari van dit jaar. De reductiekaart heeft een geldigheid va,, drie maanden en voorziet in een reductie tot het halve enkele reistarief in de eerste en tweede klasse. Een derge lijke kaart kost 25,per persoon, maar voor echtparen 40,De spoorwegen verwachten naar aanleiding van de eerste verkoopresultaten dat deze kaart een reële rol gaat spelen in het assortiment van mogelijkheden, dat NS de reizigers bieden. kernenergie niet aan banden moet wor den gelegd. Zij acht het politiek onge wenst en principieel onjuist om op dit gebied een nieuw element van discrimi natie te brengen in de verhouding tussen kernwapenlanden en n iet-kernwapen- landen. De commissie meent dat de wereldom vattend stelsel van controle op de nuc leaire activiteiten van de niet-kernwapen- landen één van de belangrijkste maat regelen zou zijn om de doeltreffendheid van een internationaal nonproliferatie verdrag te verzekeren. De commissie geeft een overzicht van de thans bestaande controlemaatregelen, zowel in bilateraal kader (op grond van overeenkomsten welke met name de Ver enigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Canada met verscheidene landen heb ben gesloten) en in regionaal kader (met name dat van Euratom en van de OESO) als in mondiaal kader, te weten dat van de internationale organisatie voor atoom energie (IAEA). De commissie vermeldt dat medio 1966 IAEA-controle van toepassing was met betrekking tot kernenergiereactoren, ge legen in Argentinië, Denemarken, Fin- laiici,.. Griekenland, Israel, Japan, Joego slavië, Kongo, Mexico, Noorwegen, Oos tenrijk, Pakistan, de Philippijnen, Portu gal, Taiwan, Thailand, Uruguay, het Ver enigd Koninkrijk, de Verenigde Staten, Zuid-Afrika en Zuid-Vietnam. Zij vestigt er de aandacht op, dat ook twee kern wapenlanden, namelijk de Verenigde Sta (Van onze correspondent) De Venlose politie heeft tegen een 23- jarige Blerickse inkoper proces-verbaal opgemaakt. De man heeft bekend in de nacht van woensdag op donderdag de 27- jarige metselaar Th. Derikx uit Neer te hebben doodgereden met zijn auto. In een bar aan dé Klompstraat te Heer len is vrijdagavond een barmeisje neer gestoken door een 29-jarige Turk. De aan leiding tot de steekpartij is waarschijnlijk van amoureuze aard. Het meisje liep een aantal ernstige steekwonden op. Zij werd naar het zie kenhuis te Heerlen overgebracht. Zij is buiten levensgevaar. De negentienjarige J. Loman uit Ha- zerswoude heeft gisteren angstige ogen blikken doorgemaakt. Om zijn dorst te lessen had hij namelijk in de koel- kamer van de chocoladefabriek Baro nie, waar hij werkzaam is, aan een van de buizen van de koelinstallatie gelikt, die gewoonlijk met een laag tot ijs geworden condenswater zijn be dekt. Tot zijn schrik moest hij even later bemerken, dat zijn tong aan de buis was vastgevroren. Op dat moment was er verder nie mand in de koelkamer aanwezig. Ge lukkig kwam er na niet al te lange tijd hulp opdagen in de vorm van een monteur, die met enkele lasbouten de koelhuis rond de tong van de jongen ontdooide. Een dokter constateerde dat blijvende nadelige gevolgen voor de tong niet behoeven te worden ge vreesd. ten en het Verenigd Koninkrijk, uit eigen beweging een aantal reactoren onder IAEA-toezicht hebben geplaatst, waar door de positie van de IAEA als inter nationaal controlelichaam is versterkt. Voorts gaat de commissie in op de stel ling, dat aanvaarding van IAEA-controle het gevaar van spionage zou medebren gen. Zij wijst er op dat het controleregle ment van de IAEA voorschrijft dat bij de uitvoering van de controle alle voorzorgen in acht moeten worden genomen ter be scherming van commerciële en industriële belangen. Bij een vergelijking van bilaterale en regionale met mondiale waarborgen komt de commissie tot de conclusie, dat de ge loofwaardigheid van bilaterale en regio nale waarborgen tegenover derde landen slechts beperkt is. Regionale waarborgen kunnen daarom politiek niet gelijkwaar dig worden geacht met waarborgen uit hoofde van een mondiaal stelsel, ook al zouden ze technisch wel volledig gelijk waardig zijn. Voor de toekomst zal de invloed van de waterfluoridering op de tandcaries naar het lijkt in negatieve zin door het toe nemende gebruik van snoepgoed worden overtroffen", aldus de directeur-generaal voor de gezondheidszorg, dr. J. H. Kruis inga, gistermiddag bij de opening van een nieuwe kliniek voor jeugd-tandverzorging in Tilburg. Dr. Kruisinga sprak de vrees uit, dat de tandheelkunde een van de terreinen van de volksgezondheid zal zijn, die tot bijzonder moeilijk oplosbare vraagstukken aanleiding zal geven. Om bij steeds stij gende kosten van de gezondheidszorg toch tot een optimale effciiëntie te komen komen, zal in het tandheelkundige ver strekkingsysteem een wijziging moeten komen, zo zei dr. Kruisinga. Ook de waar schijnlijk optredende stijging van de be hoefte aan tandheelkundige hulp en het te verwachten tekort aan mankracht zullen grote moeilijkheden kunnen veroorzaken. Op het ogenblik werken er in ons land ongeveer 2800 tandartsen in de algemene praktijk. Dat is ongeveer één tandarts pér 4200 inwoners. In de provincies Friesland, Drente, Zeeland en Brabant wonen zelfs meer. dan 7000 inwoners per tandarts. Dr. Kruisinga verwachtte dat de tandarts- inwonerverhouding in Nederland de eerst- komen dertig jaar in belangrijke mate zal stijgen, mede gezien de opleidingscapaci teit van de universiteiten. Dr. Kruisinga achtte het gewenst dat meer exacte epidemiologische gegevens omtrent bijvoorbeeld tandcaries beschik baar zouden komen dan thans het geval is. Wel is bekend, dat bijna 98 percent van de dertienjarige schoolkinderen een door tandcaries aangetast gebit heeft. „Om nu ADVERTENTIE VEZENO N V ZAANDAM STATIONSSTRAAT 81-83 TEL. 6 74 51 tot efficient en zo economisch mogelijk werkende voorziening te komen mag men zich afvragen", aldus dr. Kruisinga, „of voor bepaalde vormen van hulp niet op pa ramedische hulpkrachten een beroep zal moeten worden gedaan. Sprekend over de economische aspecten van tandziekten zei dr. Kruisinga, dat iedere dag omstreeks 10.000 tot 15.000 mensen van hun werk worden gehouden door tandziekten, die bij hen zijn opgetreden. Volgens dr. Kruisinga zal de schade aan de Neder landse economie door dit arbeidsverzuim rond de honderd miljoen gulden bedragen. Zeker 100 van de 365 werknemers van de Coöperatieve tSrokartonfabrieken „Rei- derland" te Winschoten en „De Toe komst" te Scheemda zullen op korte ter mijn worden ontslagen. Dit is het gevolg van besluiten die de ledenvergaderingen Van beidé fabrieken vrijdag namen om een fusie aan te gaan. Dinsdag zal met de vakbonden overleg worden gepleegd over een afvloeiingsregeling. De produktiecapaciteit van „De Toe komst", die in 1900 werd opgericht en de oudste coöperatieve strokartonfabriek van Nederland is, zal voorlopig met de helft worden verminderd. Hiervoor wor den twee van de vier papierbanen stil gelegd. „Reiderland" zal op volle capa citeit blijven draaien. De leden van beide coöperatieve verenigingen achtten fusie de enige weg om liquidatie van de fa brieken te voorkomen en namen hun be sluit met vrijwel algemene stemmen op afzonderlijke vergaderingen. Getracht wordt de fusie per 1 september 1967 te laten ingaan. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Bromfietsers moeten op 1 maart, volgende week woensdag, een nieuw verzekeringsplaatje op hun voertuig hebben. Het nieuwe plaatje heeft rode cijfers, ter onderscheiding van de zwarte op de tegenwoordige plaatjes. Bromfietsers zijn verplicht de bijbeho rende papieren van de W.A.-verzekering bij zich te hebben. Wie niet verzekert blijkt heeft kans op straf: maximaal drie maanden hechtenis of een geldboete van 1000 gulden en een storting van 3000 gulden in het waarborg fonds als bijkomende straf. Een vrachtauto met aanhanger, ge laden met 20 ton margarine, heeft gisteren op de Hereweg in Gro ningen een enorme ravage aange richt. De foto laat onder meer zien hoe een geparkeerde sportauto onder het gevaarte werd ver pletterd. Vier jaar gevangenisstraf en terbeschik kingstelling van de regering heeft de of ficier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank geëist tegen een 54-jarige ar beider uit Heerlen wegens een poging tot levensberoving op de 56-jarige Amster damse vrouw Maria B. De Tweede-Kamerleden Vredeling en Wieldraaijer (PvdA) hebben in schrifte lijke vragen aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid geïnformeerd of het mogelijk is werkloos geworden Turkse arbeiders in Nederland die recht hebben op een uitkering ingevolge de wachtgeld- en werkloosheidswet naar hun land terug te sturen. Dit naar aan leiding van de aanbeveling van de ge mengde parlementaire commissie EEG- Turkije over de positie van Turkse arbei ders in EEG-landen. Mevrouw Singer-Dekker, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA, heeft in schriftelijke vragen aan de minister van Justitie geïnformeerd naar de gang van zaken bij het verhoor van een inwoner van Twello door de rechter-commissaris te Zutphen. Zij wil weten of de betrokkene, nadat de politie de ruiten van zijn huis had in geslagen en de slaapkamer was binnenge drongen, om zeven uur van zijn bed is gelicht teneinde om tien uur te worden gehoord in een beledigingszaak. Na een wilde jacht heeft de Dordtse recherche drie knapen gearresteerd, die zich in de afgelopen maanden schuldig heb ben gemaakt aan tal van diefstallen door 't gehele land. Onder meer stalen de jonge lui in die tijd tien auto's, waarvan er en kele na gebruik in het water werden ge reden en een andere, een zo goed als nieuwe sportwagen, zwaar beschadigd in Antwerpen werd achtergelaten. -A■/'oc. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Arsenicum en oude kant" van Jeseph Kessering. Regie: Jan Teulings. Waalse Kerk, zondag, 14.30 u.: Con cert door Bernard Bartelink (orgel) en Werner Herbers (hobo). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Brandt Parijs?", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „The party is over", 18 j. Vanavond 23.30 u.: „Mascarades", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: ,,'n Tikkeltje getikt", 14 j. Van daag 23.30 u.: „Rio Conchos", 18 j. Zondag 11 uur: „De levensroman van Johann Strauss", a.l Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De kraak in de supermarkt", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 14.30 uur: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", a.l.; 20.15 u.: „Judith", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u. „Het kasteel der duizend ang sten", 18 j. Zondag 11 u.: „In de oerwouden van China", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Helse terreur in Texas", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Manlijk-Vrouwelijk", 18 j. Zon dag 11 u.: „Het grote circus van Moskou", a.l. TENTOONSTELLINGEN Artiflcia (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van schilderijen en grafiek van Aat Veldhoen. Dagelijks behalve 's zondags en 's maandags geopend van 9.30 tot 18 uur. Vishal (Grote Markt): Expositie van schilderijen, grafiek en beeldhouwwerken uit het bezit van het Frans Halsmuseum. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondagen van 13 tot 17 uur. Tot 13 maart. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van J. Ploos van Amstel. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks, behalve maan dag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus Van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur, op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), vandaag 21 u.: Cobi Schreijer met haar internationaal programma. Gast: Alex Campbell. Zondag 21 u.: „Hoote- nanny-avond". Frans Halsmuseum, maandag, 20 uur: Lezing voor de Volksuniversiteit door drs. F. R. A. Henkels over „Franse Kathedra len". ZATERDAG 25 FEBRUARI City, 19 en 21.30 u.: „Hoe steel ik een miljoen". Stadsschouwburg, 20 u.: „Het huis der begeerte". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 14-17 uur: Expositie teke ningen van Jet Schregardus. ZONDAG 26 FEBRUARI City, 14.30 u.: „Hercules tegen de zoon van de zon"; 19 en 21.30 u.: „Hoe steel ik een miljoen". Stadsschouwburg, 15 u.: „Flipper de dol fijn"; 20 u.: „Het huis der begeerte". MAANDAG 27 FEBRUARI Heden geen filmvoorstellingen in de bioscopen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 25 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver boden Venus"; 23.30 u.: „Mariarosa, de meid". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Operatie Lotusbloem". W.B. Theater, 20 u.: „Comancheros". ZONDAG 26 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Zet je zor gen opzij"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Verboden Venus". Luxor Theater, 14.15 u.: „Zorro kruist de degens"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De gele tijger van Bangkok". W.B. Theater, 14.30 u.: „30 jaar vrolijk heid"; 16.30 u.: „Comancheros"; 20 uur: „Blond wrakhout". MAANDAG 27 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver boden Venus". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De gele tijger van Bangkok". W.B. Theater, 20 u.: „Blond wrakhout". Rijkdom der natuur. In Renswoude heeft een eend een record aantal eieren ge legd, namelijk 21. Deze zijn alle uitge broed. In Kootwijkerbroek wierp een schaap van de familie J. Hazeleger vier gezonde lammetjes, die ondanks de storm van donderdag al stevig op hun pootjes stonden. Volgens een deskundige komen beide gevallen zeer zelden voor. Ambassadeur. Jhr. mr. M. A. Beelaerts van Blokland, ambtenaar van de buiten landse dienst der derde klasse, is be noemd tot ambassadeur in de republie ken Zambia en Malawi met standplaats Lusaka. Beschuit met muisjes. De Nederlandse be schuitindustrie heeft het voornemen bij de komende blijde gebeurtenis in het koninklijk huis de schooljeugd te tracte- ren op beschuit met muisjes. ADVERTENTIE 1 f j Binnen één dag heeft U een volkomen nieuw rookka naal. Een „op maat" naad loos gespoten „ISO-TREK" binnenvoering zonder hak- of breekwerk geeft een on gekend hoge isolatie waar de. Eenvoudiger en voorde liger dan steeds terugke rende reparatie. 10 Jaar Schriftelijke Garantie. Vraagt inlichtingen bij de Steenwerf. Spaarndamse- weg 48, Haarlem. Tel. 02500 - 58211. 5 lijnen. ïïj ISO-TREK Het KNMI deelt mee: Na het wegtrekken van een rug van ho ge luchtdruk, die vrijdag in onze omge ving voor een zonnige dag zorgde, kwam het weer boven ons land opnieuw onder invloed van een frontale zone, behorend bij een depressie, die ten westen van Schotland ligt. Dit depressiesysteem blijft, in tegenstelling tot dat van de stormde- pressie van donderdag, op grote afstand zodat zijn invloed op het weer zaterdag beperkt bleef tot bewolking en een toe neming van de wind. Zondag zal de frontale zone het groots te deel van het land voorbij zijn getrok ken. Er zullen dan in hoofdzaak in de ochtend opklaringen voorkomen. Een nieuwe storing zal echter in de middag vanuit het zuidwesten naderen. Er moet later dan ook weer op een toeneming van de bewolking worden gerekend, ter wijl later ook de kans op regen groter wordt. De wind zal in het weekeinde zuidelijk en in hoofdzaak matig zijn. Bij de luchtaanvoer uit zuidelijke richtingen zul len de temperaturen boven normaal blij ven. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum o» 5 a a g temperaturen ■O'S C J3 max. temp. binnen- en buitenland .3 c> Den Helder geh. bew. ZO 8 2 Ypenburg zw. bew. ZO 9 1 Vlissingen geh bew. zo 9 4 Eelde zw. bew. zo 9 -0 De Bilt geh bew. ozo 9 2 Twente zw. bew. O 10 1 Eindhoven zw. bew. zo 9 2 Z.-Limburg geh bew. O 9 -1 Helsinki sneeuw O -1 -4 Stockholm sneeuw nnw 3 -1 Oslo half bew. w 5 -8 Kopenhagen zw. bew. w 7 -0 Aberdeen regen 6 4 Londen regen zzo 9 5 Amsterdam geh bew. ozo 9 2 Brussel half bew. zzo 11 3 Luxemburg licht bew. O 8 -2 Parijs geh bew. ozo 10 2 Bordeaux geh. bew. ozo 14 7 Grenoble licht bew. windst. 12 -6 Nice onbewolkt n 16 6 Berlijn geh bew. w 8 -1 Frankfort zw. bew. no 9 -1 München zw. bew. zzo -3 0 zw. bew. windst. 8 -3 Genève licht bew. wzw 8 -3 Locarno onbewolkt ozo 15 -2 Wenen onbewolkt verand. 9 -3 Innsbruck zw. bew. O 12 -2 Belgrado onbewolkt zzo 10 -3 Athene zw. bew. nno 18 12 Rome mist O 16 6 Barcelona mist n 16 5 Madrid zw. bew. windst. 18 2 Mallorca half bew. windst. 19 4 Lissabon onbewolkt w 17 11 Zondag 26 februari Zon op 7.34 uur; onder 18.13 uur. Maan op 20.50 uur; onder 8.36 uur. Maandag 27 februari Zon op 7.32 uur; onder 18.15 uur. Maan op 22.20 uur; onder 8.50 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 25 februari Hoog water 4.11 uur en 16.26 uur. Laag water 12.19 uur en uur. Zondag 26 februari Hoog water 4.54 uur en 17.07 uur. Laag water 0.39 uur en 13.04 uur. Maandag 27 februari Hoog water 5.35 uur en 17.50 uur. Laag water 1.21 uur en 13.49 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2