„Beeckesteyn" nu ook inwendig hersteld en teruggebracht in de oorspronkelijke kleuren TAXI 6200 m Echtpaar Houting nam afscheid van Hoogovens-concern Grote aanvoer van bloemen aan de Beverwijkse Bloemenveiling G. INIA m de mond Weinig wedstrijden voor amateurs in de IJ mond Ruilverkaveling in de IJmond-Noord Samen waren zij er 72 jaar in dienst De eerste violen zijn geveild Lezing in Velsen over kamperen Raadsvergadering in Heemskerk C. J. RADEMAKERS M ZATERDAG 25 FEBRUARI 1967 mmm ÉÉËN i v r. In Huis Beeckesteyn moet hier en daar nog iets af worden geschilderd; maar het zal hooguit midden volgende week zijn ais de heer Cramer, na een laatste in spectie, de voordeur van het gerestaureerde hoofdgebouw achter zich sluit om daarna de sleutel die hem zes jaar geleden werd toevertrouwd op Velsens stadhuis in te leveren. De nota van zijn schildersbedrijf in Haarlem volgt dan later wel. In Beeckesteyn komen straks de stoffeerders en de inrichters aan bod. voor het hoofdgebouw lijken geschikt voor restaurant en theehuis, bijeenkom sten met of zonder vertoning van films of dia's. Een gerestaureerd muurbeeld in de hal van het vernieuwde Beecke steyn. ADVERTENTIE DAG en NACHT Tourritten en zittend ziekenvervoer RIJNSTRAAT 91 - IJMUIDEN-O. Telefoon 6200 -6285 Voor de amateurs is aanstaande zondag een bescheiden programma vastgesteld in verband met het Vierbondentoernooi, dat in Zeist zal worden gehouden. Eersteklas ser VVB en de tweedeklassers DEM, De Kennemers en Stormvogels komen niet in het veld. In de derde klasse B speelt al leen VSV, dat een ruime achterstand heeft in gespeelde wedstrijden. De Velsenoor- ders spelen zondagmiddag om half drie op het hoofdveld van sportpark Sehoonen- berg tegen Sint Pancratius, een ploeg die evenveel punten verzamelde, maar twee wedstrijden meer speelde. In de vierde klasse C wordt een volle dig programma afgewerkt. Koploper IEV gaat op bezoek bij Halfweg. De ploeg uit Zwanenburg, die dit jaar getraind wordt door Piet van der Kuil, behaalde afgelo pen zondag voor het eerst sinds lange tijd een overwinning en is er bijzonder op gebrand IEV een nederlaag toe te bren gen. Een moeilijke opgave voor IEV dus. Kinheim ontvangt het laaggeklasseerde Onze Gezellen en heeft goede kansen op de zege. Staartclub Wijk aan Zee gaat op bezoek bij debutant DSS en zal daar moe ten winnen om niet al te ver achterop te geraken. 7,50: M. Visser-van Dijk, Vondellaan 59, Beverwijk. 5,00; Mevr. J. M. Meijer, Fazantenlaan 3, IJmuiden. 2,50: J. E. Meijer, Jupiterstraat 26, IJmuiden. Er zouden rond het gerestaureerde Beeckesteyn ook minder optimistische ge luiden vernomen, zoals: „Laat de door drijvers die er met alle geweld meteen Bij de kleurbepaling voor het interieur een, reP''esentat ïef museum van willen maken, beseffen, dat zo iets veel geld gaat kosten; er zit nu al twee en een half miljoen van de gemeente in". Enkele nuchtere klanken, gehoord tij- van Beeckesteyn heeft decorateur A. C. Ackermann (eveneens uit Haarlem) een belangrijke zo niet de belangrijkste rol gespeeld. Hij immers heeft de oor spronkelijke kleuren van de verf die in dens een rondgang door het gebouw waar de verschillende vertrekken was gebruikt mee men zes iaar bezig is geweest om op lambrizering en deuren teruggevonden, het weer toonbaar te maken: „Geen Hij heeft van het begin af meegeholpen haast maken met de bestemming, wèl met Beeckesteyn te doen herrijzen uit de ruï- he opening." ne aan de oude rijksweg Haarlem-Alk- En: „Stel je voor, dat Heemskerk, Be- maar, het buiten dat in 1952 door de ge- verwijk en Velsen straks één (gemeente) meente Velsen was gekocht van de fami- w°rdt; wie weet, welke mogelijkheden er lie Boreel, die het goed toen twintig dan^ voor Beeckesteyn zullen blijken te jaar oud in 1742 verwierf. zijn' n j. j i i j "In elk geval moet een zo groot mo- °e t™ T7e9ng!r?7«nn el? dateren gelijk aantal mensen er van kunnen ge- w 1„n1WeikDIaalste nieten" - lijkt .-en goede voorwaarde voor jaar Karei Boreel van Hoogeland Beecke- Beeckesteyns bestemming steyn liet verbouwen en uitbreiden. „Een jeugdcentrum? Dan ligt de zaak De heer Ackermann heeft maandenlang over enkele jaren opnieuw in de vernie- gestudeerd op en gewerkt aan kleine stuk- ling", aldus een sombere jes hout alvorens op de orginele verf te stoten: verflaagje na verflaagje moest er dan voorzichtig af worden gehaald en dit kostte eveneens tijd. Wie „Beeckesteyn in de vernieling" heeft gezien en er nu binnenstapt, die zal zijn ogen nauwelijks kunnen geloven. Er is zo veel mogelijk in de oorspron kelijke staat teruggebracht. Niet alles. Dat kon niet, omdat in vele gevallen er zelfs geen resten meer waren te vinden waaruit het origineel zou kunnen worden gereconstrueerd. Zo is de schoorsteenmantel in de gar derobe beneden origineel, maar de schoorsteenmantels in voor- en tussenka- mer zijn afkomstig uit een huis in Den Haag; ze zijn van rood marmer en date ren van omstreeks 1800. Andere onder delen zijn afkomstig uit een rijksdepot. Ook niet oorspronkelijk zijn uiteraard centrale verwarming en toiletten. Ondanks deze moderne gemakken blijft het benedenhuis onaantrekkelijk om er een restaurant te exploiteren. Er is wel an derhalf jaar over gepraat, maar voor dit doel was het benedenhuis, met zijn negen hoge vertrekken, niet te verhuren of te verkopen. Komt daar nu een museum? In de komende zomer zullen de Vel- senaren er meer van te weten krijgen; dan zullen burgemeester en wethouders althans de lang beloofde nota over de bestemming van Beeckesteyn voorleggen aan de gemeenteraad. Er zijn in de loop der jaren vele sug gesties gedaan en sommige ideeën lijken waardevol. Het desbetreffend voorstel van B. en W. zal naar alle waarschijnlijkheid een compromis zijn na bestudering van die vele aantrekkelijke ideeën welke te vens uitvoerbaar lijken. Wil men Beeckesteyn een overwegend museaal karakter geven, dan lijkt het raadzaam het benedenhuis langzaam op te bouwen tot museum, met behulp van het Rijksmuseum te Amsterdam, dat daartoe bereid is. De boven-etage zou als expositie-ruim te benut kunnen worden. De Culturele Raad van Nord-Holland en het Internatio naal Instituut voor sociaal-politieke ge schiedenis (van dr. De Jong in Amster dam) zouden er wel iets in zien. De beide koetshuizen links en rechts Na moeizame arbeid ziet een van de vele kamers in het herstelde Beecke steyn er thans zo uithet wachten is op de inrichting. <->•« '-V 'f*'"/,- een goed gemeend voorstel voorspelling na De grote achtertuin van de 18de- eeuwse buitenplaats Beeckesteyn in de gemeente Velsen is ook in het winterzonnetje een lust voor het oog. Zo zag menig schouw in Beecke steyns vertrekken er uit, nadat het buiten in 1952 door de gemeente Velsen was gekocht van de familie Boreel. Ter voorbereiding op de wenszittingen houdt de streekontwikkelingscommissie op dinsdag 28 februari 's avonds om half acht een voorlichtingsavond in zaal Dam aan het Kerkplein in Heemskerk. Alle belanghebbenden, zowel eigenaren als pachters, kunnen zich tijdens deze bij eenkomst nogmaals oriënteren op de ruil verkaveling en op de wenszittingen. De voorzitter van de plaatselijke commissie voor ruilverkaveling, de heer P. J. Ver duin, zal voorts spreken over het onder werp: „Wat brengt u op de wenszittingen naar voren?" Tenslotte zal er volop gelegenheid wor den gegeven tot het stellen van vragen. Deze zullen worden beantwoord door ir. A. D. Oostra van de cultuurtechnische dienst, de heer G. Th. Beukman, land- meterdeskundige, en de heer P. J. Ver duin. Vrijdagmiddag heeft de heer B. J. Hou ting uit Beverwijk, hoofd administratie van N.V. Mekog, afscheid van dit bedrijf genomen, na 43 jaar in het verband van het Hoogovens-concern te hebben ge werkt, waarvan ruim 38 jaar bij Mekog. De heer Houting, die de pensioenge rechtigde leeftijd heeft bereikt, begon zijn carrière in 1924 als assistent-boekhouder van de toen pas opgerichte kunstmestfa- briek Mekog. Na de oorlog werd hij be noemd tot chef van de administratieve afdelingen, alsmede tot chef van de in koop, het magazijn en de huishoudelijke dienst van deze vennootschap. Hem werd tevens procuratie verleend voor financië le zaken. Eind 1961 voltrok zich de fusie tussen N.V. Mekog en Albatros Super- fosfaatfabrieken N.V. tot Verenigde Kunstmestfabrieken Mekog-Albatros N.V. (VKF). In deze nieuwe constellatie ver kreeg de heer Houting algemene procura tie. Ook mevrouw Houting heeft vrijdag af scheid genomen van Hoogovens. Zij heeft ruim 29 jaar bij het Hoogovens-concern gewerkt. Na haar HBS te hebben voltooid, werkte zij een jaar bij Mekog, waarna zij bij de afdeling correspondentie van Hoog ovens kwam. Gedurende de oorlogsjaren was mevrouw Houting secretaresse van dr. M. W. Holtrop, toentertijd directeur van Hoogovens. Bij het afscheid van de heer Holtrop in 1946 werd zij secretares se van diens opvolger, prof. dr. J. F. ten Doesschate, een post, die zij ruim zestien jaar bekleedde. De laatste jaren was me vrouw Houting secretaresse van ir. P. van Delden, voormalig lid van de raad van bestuur en thans gedelegeerd commissa ris van Hoogovens. De heer en mevrouw Houting werden tijdens een bijeenkomst voorafgaande aan een receptie, onder meer toegesproken door ir. W. H. Schoenmaker, lid van de raad van bestuur van Hoogovens, de heer J. J. Venhuizen, directeur van de Verenig de Kunstmestfabrieken, ir. E. C. van der Ende, bedrijfsleider Mekog en de heer J. G. Bonekamp, chef magazijndienst Me kog. Ook drie collega's van mevrouw Houting voerden het woord. Aan de bloemenveiling ,,'t Centrum" Beverwijk heeft men de afgelopen week geen gebrek aan bloemen gehad. Vooral de woensdagveiling spande de kroon wat aanvoer betrof. De bolbloemen uit de warenhuizen beginnen nu ook te komen terwijl er ook nog grote kwanta uit de warme, kassen komen. Bij de tulpen lagen de prijzen vooral in het begin van de week iets hoger dan in het laatst der week. Maar lager dan een gulden per bos was er weinig te koop. De meest gangbare soorten lagen tussen de 90 en 170 cent per bos. Er komen nu ook weer dubbele tulpen aan de veiling. Hier voor bestaat veel animo. Narcissen waren ruim vertegenwoordigd en onder de druk van deze massale aanvoer wankelde de narcissenprijs wel iets, maar de Chalton lag toch boven 80 cent per bos met 105 cent als hoogste notering. Golden Harvest bracht het tot 115 cent per bos, Flower record lag rond 75 cent per bos. De iris Wedgewood varieerde van 165 tot 250 cent per bos. Anjers werden iets goedkoper. Alleen de beste partijen noteerden meer dan dertig cent per stuk. De aanvoer van rozen is maar heel klein, maar er komen weer Als voorbode van de lente is vrijdag avond voor leden van het Nivon, afdeling VelsenIJmuiden een lezing gehouden met als onderwerp: Kamperen. De bijeen komst had plaats in het Cultureel Cen trum te IJmuiden. Spreker was de heer W. van der Lecq, instructeur van het Ne derlands Kampleidersinstituut. De heer Van der Lecq begon zijn betoog met te wijzen op het feit, dat men, voordat men ertoe over gaat een kampeeruitrusting aan te schaffen, lichamelijk helemaal ge zond moet zijn. Mensen, die last hebben van reuma of bronchitis moeten nooit aan kamperen beginnen. Verder was de heer Van der Lecq van mening, dat vele kampeerders in de grond van de zaak he lemaal geen kampeerders zijn. Vele ten ten, met name de zogenoemde bungalow tenten, dienen veelal voor zomerhuisjes. Ze zijn van alle gemakken voorzien en men heeft er alle comfort in, die men maar wensen kan. IJskastjes in deze ten ten zijn tegenwoordig geen uitzondering meer. Als de heer Van der Lecq over kam peren sprak, dacht hij aan kleine tentjes, die gemakkelijk mee te nemen zijn en snel zijn opgebouwd of afgebroken; de lichtgewichttenten. Na een algemene uit eenzetting liet de spreker enkele kam- peerartikelen zien, zoals slaapzakken en eenvoudige stoeltjes. Na de pauze ver toonde de heer Van der Lecq een aantal lichtbeelden. verschillende kwekers met de eerste par tijtjes, zodat ook hiervan spoedig een ruimer aanbod te verwachten is. Fresia werd goed betaald en varieerde van 75 tot 225 cent per bosje. Verder ziet men orchideeën, amaryliskieken, gerbera's en eucharisblomen. Ook hiervoor was de markt willig gestemd. De eerste kisten violen komen ook aan de markt. De animo daarvoor is groot. Groot wordt ook de aanvoer van potplan ten. Het sortiment breidt zich uit terwijl de prijzen over het algemeen goed waren. ADVERTENTIE Zodra u de frisse en zuivere smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervindt zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist. Donderdag 2 maart, aanvangende om half acht 's avonds, wordt in het raad huis te Heemskerk een openbare raads vergadering gehouden. De agenda vermeldt onder meer voor stellen tot het aanschaffen van een loods en een hef brug ten behoeve van het ma chine- en voertuigenpark van de gemeen te. Wegens het vertrek naar Akersloot van de heer A. J. J. M. Raaijmakers dient te worden voorzien in de vacature van secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim. Voorgesteld wordt de heer J. Smulders met het secretariaat te belasten en de heer P. J. F. Verbeem tot commissielid te benoemen. ADVERTENTIE Nieuw model Simca station-car voor zaak en ge zin. Uiterst praktisch, tevens luxueus. Dealer voor Gem. Velsen v/h „Kennemer Garage" N.V. Kennemerlaan 224-226. IJmuiden. Tel 02550-4324/6238

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4