AJAX IN RUSTIG ZEIST Dukla in druk Amsterdam an Loting voor bekervoetbal zondag in t.v.-uitzending DavitamonIO Elke dag. WOENSDAG VOETBAL Henk Hoogerwaard wil ook in Boekarest op de schouders van zijn Blokkeer- spelers fris in de mond „Nederlaag tegen PSY kan goed geweest zijn' Russen Karstens derde in Ronde van Sardinië L.E.N. besprak waterpolo-regels KNSB veroordeelt „InzelE-collecte Fotojournalisten boos op KNSB GELD 1' Haarlems matrassenhuis DINSDAG 28 FEBRUARI 1967 Propaganda *,vn-v.:w Af Terwijl Ajax gisteren kamp maakte in Zeist, stapten op het vliegveld van Praag achttien militairen in het lijn- toestel naar Schiphol. Geëscorteerd door een twintigtal Tsjechische jour nalisten en een vrouw mevrouw Masopust begon de onder leiding van trainer Musil staande missie van Dukla Praag. Na vier maal achtereen In de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup te zijn gesneuveld, rest de Tsjechische soldaten lees: 16 officieren en 2 sergeants de op gave: eliminatie van Ajax. Trainer Musil maakte zich er gistermiddag op Schiphol overigens met vaagheden van af als „Der Ball ist rund" en ,.Mittwoch sollen wir mal sehen" van de allesoverheersende voetbalaffaire af. In het KNVB-sportcentrum te Zeist stond Michels de Nederlandse pers te woord. Er werden in Zeist geen voorspel lingen gedaan. Wel wilde Michels aan de openbaarheid prijs geven, dat „zijn ploeg zondag tegen PSV een onherkenbaar team geweest was, dat weliswaar in opdracht een bijzonder laag tempo ten tonele ge voerd had, maar dat zelfs hem niettemin danig teleurgesteld had. „Maar", zo filo sofeerde Michels verder, „wellicht is dat juist goed voor de jongens geweest. Er kan in die slappe partij van zondag een grote hoeveelheid inspiratie voor morgen (woensdag) verborgen hebben gelegen Voetballers zijn zeer moeilijk onder te brengen persoonlijkheden. De een is kwetsbaar voor dit, de ander voor dat Wat ik wel heb begrepen is, dat een trai ningskamp als hier in Zeist, vruchten op kan leveren. Al was het alleen maar om het feit, dat mijn spelers verlost zijn van het bijzonder irritante huitengebeuren. Al weken lang worden ze allemaal lastig ge vallen door goedbedoelende supporters De een kan ertegen, de ander niet. En er behoeft er maar eentje niet tegen te kun nen, en mijn elftal is kapot. Amsterdam mers hechten aan Amsterdam, maar des ondanks zijn wij allemaal blij hier in Zeist een goed toevluchtsoord gevonden te hebben." Over het resultaat van de op handen zijnde ontmoeting wil noch Michels noch Dukla-trainer Musil zich uitlaten. Zegt de Ajax-oefenmeester: „Tegen Liverpool had dén we het voordeel als outsider aan te treden, terwijl we nu favoriet zijn." De gebrekkig Duits sprekende Musil stelt daar tegenover: „In vier seizoenen zijn we niet verder dan de kwartfinale gekomen, nu verwacht het Tsjechische volk meer." De ploeg uit Praag ging gistermiddag on middellijk na aankomst in het door Ajax- fan Caransa geregeerde Doelenhotel naar het Olympisch Stadion, waar een serieus oefenuurtje volgde. En terwijl mevrouw Masopust zich in de nieuwe bar van Dick Bessems sportpaleis tegoed deed aan een onvolprezen Frans cognacje, verdwenen Musil c.s. met rasse schreden weer naar hun hotel. De maaltijd en het bed wacht- Bijzondere spanningen beheersen op dit moment Klaas Nuninga. De Gro ningse Amsterdammer is nog slechts een handvol uren van het vaderschap verwijderd. En naast alle zorgen om trent het komende treffen met Dukla ijsbeert de voormalige WVV-er con stant in de omgeving van de telefoon. Een belletje en Klaas vertrekt naar Amsterdam. Europa Cup of geen Euro pa Cup. Of toch? Want hoe dan ook, evenals al die andere tot in hun vin gertoppen geladen Ajacieden, zal ook Klaas Nuninga woensdagavond acte te presence geven. Het leidinggevende drietal voor woens dagavond in Amster dam, uiteraard ver gezeld door Leo Hom. V.l.n.r. Man- sjikov, scheidsrech ter Bachmanov, Hom en Kirsanov. ten. En niet te vergeten, de training van vandaag. Twee dingen staan vrijwel vast. Ajax zal tegen Dukla uitkomen in wat Michels de „standaard-opstelling" noemt: Bals, Suurbier, Pronk, Soetekouw en Van Dui- venbode., Groot en Muller., Swart, Cruyff, Nuninga en Keizer. Alleen wanneer zich iets onverwachts zou voordoen, zullen de reserves Boomgaard, Hulshoff, Suuren- donk en De Wolf nog aan bod kunnen ko men. Voorts heeft Sjakie Swart zijn eerste plaats in de rij van strafschopnemers zon dag tegen PSV verspeeld. De volgorde voor woensdag is nu: Piet Keizer-Henk Groot-Sjakie Swart. Wat denkt Michiels tenslotte van Masopust? „Hij is een goed voetballer maar men moet het wat zijn capaciteiten betreft nu ook weer niet over drijven". Deze sleutelfiguur van Dukla was de eerste die voet op Nederlandse bo dem zette. Hij was de enige die zijn vrouw nu reeds mee naar Nederland had mogen nemen. Alle andere dames komen pas woensdag naar Amsterdam. Rechtsbuiten Vasenovski is aan de rechterenkel gebles seerd en zal wellicht niet opgesteld kun nen worden. Een beslissing daarover zal de trainer van Dukla, die Ajax op gelijke hoogte stelt met Inter, .R^al en de Glas gow Rangers, pas woensdagmiddag ne men. t De vermoedelijke opstelling van Dukla is: Viktor, Dvorak, Cadek, Novak, Tabor- sky; Masopust, Geleta; Strunc, Nedorost. Mraz, Vasenovski. Masopust winkelt met zijn vrouw terwijl Ajax-voorzitter Van Praag hen daarbij terzijde staat. (Van onze sportredactie) Op zondag 2 april zal de eerste ron de van het KNVB-bekertoernooi betaald voetbal worden gehouden. Aan die eerste ronde nemen alle eredivisieclubs en de eerste veertien uit de eerste divisie (van de ranglijst na komende zondag) deel. RCH is daar bij, want de ploeg staat thans dertiende en kan van die plaats zondag niet verdreven worden. De loting voor alle ronden wordt zon dagavond gehouden in het programma van NTS-sport en zal dus rechtstreeks door de tv worden uitgezonden. De sectie betaald voetbal van de KNVB behoudt zich het recht voor de thuisspelende ploeg aan te wijzen. Na de eerste ronde op 2 april is de volgende ronde op 7 mei. Eventueel uit gestelde wedstrijden worden op woens dagavonden gespeeld. Dat is waarschijn lijk ook het geval met de ronden na de tweede. Ook achterstallige competitiewedstrij den zullen op woensdagavonden worden gespeeld. De KNVB wees daarvoor aan. 23 maart, 19 april en 26 april, evenals 4 mei (Hemelvaartsdag) en zondag i mei. Op zondag 21 mei moet de eredivi siecompetitie afgelopen zijn. Op 15 mei (tweede pinksterdag) de competitie in de eerste divisie. Pas op 4 juni zijn de twee de divisieclubs aan hun eind. Zij spelen met Pasen en Pinksteren bovendien nog dubbels, (zaterdag en maandag). ADVERTENTIE Woensdag zendt de NTS van 20.12 tot 22.00 uur op Nederland 1 een recht streekse reportage uit van de voetbal wedstrijd Ajax—Dukla Praag. In de pauze van de wedstrijd van 21.00 tot pl.m. 21.12 kan men via een recht streekse verbinding met Madrid getui ge zijn van een gedeelte van een an dere Europa-Cupwedstrijd, namelijk de tweede ontmoeting tussen Real Ma drid en Inter Milaan. Bovendien wordt een samenvatting van de westrijd Real MadridInter van 22.55 tot pl.m. 23.30 uur eveneens via Nederland 1 uitgezonden. De Italiaan Pietro Guerra heeft maan dag de eerste etappe van de Ronde van Sardinië gewonnen. Guerra legde de 138,3 km. van Ozieri naar Nuoro af in 3 uur 53 min. en 17 sec., een gemiddelde van 35,510 km per uur. De Nederlander Ger- ben Karstens eindigde met 23 sec. achter stand op de winnaar op de derde plaats. 1. Guerra (It.) 138,3 km in 3.53.17. 2. Armini (It.) op 23 sec. 3. Karstens (Ned.) 4. Dancelli (It.) 5. Adorni (It.) 6. Motta (It.) 7. Pifferi (It.) 8. Grain (Fr.) 9. Ste vens (Belg.) 10. Van der Vleuten (Ned.) 12. Zoet (Ned.) 16. Den Hartog (Ned.) allen z.t. als Armini. 27. De Roo (Ned.) op 11 min. 48 sec. 45. Dolman (Ned.) z.t. 46. Zilverberg (Ned.) z.t. 54. Lute (Ned.) op 19.49. 62. Nijdam (Ned.) op 23.30. Het programma van Ajax bestaat uit veel rust. En wat doen voetbal lers dan? Zij kaarten. Ook in Zeist. V.l.n.r. Swart. Groot, Pronk, Keizer, Muller en op de rug gezien Van Duivenbode. ADVERTENTIE De ervaringen met de nieuwe water- polo-spelregels zijn tijdens een driedaag se vergadering van de waterpolocommis- sie van de L.E.N. langdurig het onder werp van gesprek, geweest. Van Neder landse zijde kwamen de heren H. Keete laar en W. Goose met een aantal sugges ties wat de toepassing en uitleg van de nieuwe regels betreft. Sommige daarvan worden in nationaal verband al door de Nederlandse scheidsrechters gehan teerd. Duidelijk kwam naar voren dat de destijds in Jamaica gemaakte nieuwe re gels niet volledig aan de verwachtingen voldoen. Voor de Olympische Spelen zul-1 len zoveel mogelijk praktische verbete ringen worden aangebracht. Meerdere in grijpende wijzigingen zullen daarna wor den verwezenlijkt. Wat de naast toekomst nationaal betreft, er zal getracht worden nog voor de zomercompetitie enkele wij zigingen en aanvullingen door te voeren. Gedacht word1 aan de spelhervatting na I de strafworp ten gevolge van drie straf- worppunten, de vervanging van zieke spe lers en het aangeven van zware overtre dingen die bestraft worden met een straf-1 punt. Zodra u de frisse en zuivere smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint -plezier voor twee-en ondervindt zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist (Van onze sportredactie) Jacques de Vink is vanmiddag om streeks het middaguur in een uiterst snelle Porsche van Leiden naar Schip hol gebracht. En voegde zich daar bij zijn ploeggenomen. Frank Con- standse bindt de veiligheidsriemen vrijdag in Boekarest vast met de ge dachten aan een tentamen zaterdag. En verlaat zijn ploeggenoten, die nog in Oost-Europa blijven. Dat is de combinatie studie-topsport van de twee volleyballers, die geen plaats in het Nederlands team meer begeren omdat studie voorgaat. Maar wel zeer consequent hard getraind hebben on der meer voor die wedstrijd donder dagavond om zes uur in Boekarest. De tweede wedstrijd in het toernooi om de Europa Cup kwartfinale tussen bekerhouder Rapid en Neder lands kampioen Blokkeer DES. „Dit succes" (de Albanese kampioen verslaan en in de volgende ronde de bekerhouder thuis in Den Haag kloppen en niet kansloos de return aangaan) zegt sportperfectionist H(enk) Hoogerwaard, „is de beloning voor jarenlange training. Dit is voor de jongens en voor mij on eindig veel belangrijker dan een medaille of bekers". De vriendenkring van de po litiefunctionaris uit Voorburg, 51 jaar oud, zal het laatste onmiddellijk onderstrepen. Want deelde hij niet al zijn medailles en bekers met een vrolijk gemoed uit? Hij bezat ze als blijk van de successen in üe eigen atletiek- en boksloopbaan en pas na zijn zesendertigste in de volleybalsport. „Volleybal? Ik zag het van RVC (de vroegere kwaliteitsclub van een andere volleybalprofessor Cees van Zweeden). Gewoon aan de kant. Kijken en dan zelf doen. Later ben ik bij DES begonnen. Tot voor twee jaar als amateur". Basis voor die plotselinge activiteit in de volleybal- sport een opleiding aan het CIOS (hoofd vakken boksen en judo). „Ik dacht dat het een vrouwensport was. Maar kijk nu eens naar een wedstrijd. Tweeëneenhalf uur spanning, zoals tegen Rapid, met nauwelijks enige rust. Waar vind je dat, in welke sport?" Uiterlijk en innerlijk is Hoogerwaard een toonbeeld van rust bij belangrijke wed strijden. „Je moet enorm hard werken om aan de top te komen. Je moet het geluk hebben om talent te hebben. Als trainer moet je dat er uit halen. De jongens vra gen alleen naar het nut van de trainer. Ze moeten tegen hem opkijken. Niet door zijn grote mond, maar door zijn kennis van zaken. Dan gaan ze hem vertrouwen. Dan ontwikkelt het talent zich. En dan krijg je een club als wij hier hebben. Bij wedstrijden kun je dan rustig zijn' „Straks in Boekarest staat mijn ploeg niet kansloos tegen Rapid, de bekerhou der. Wij zijn qua aanleg iets beter. Onze aanval is zeker beter, maar hun verdedi ging is subliemer. Het is een meer ge traind team. Bovendien daar zit 5.0p0 man. Dat is zeker zo enthousiast als het publiek hier in Den Haag was. De scheidsrechter is een Turk en zo'n man wordt beïnvloed. Dat is zeker. Dat gebeurde hier ook". Hoogerwaard wordt niet moe het te herhalen, want „we hebben de pers no dig". Het bestuur van Blokkeer verzucht nu al „Wat als wij winnen? Geld voor Albanië is er gekomen. Geld voor Roe menië is er gekomen. Maar dan. Een nieuwe straatcollecte (bracht f 2.200 op)? Of nieuwe garanties van de gemeenten Rijswijk en Den Haag". Vandaar het „pu bliciteit is nuttig" van Hoogerwaard en tegen Constandse „wat geeft het", wan neer de sterkste aanvaller van Blokkeer als sterk verhaal heeft opgemerkt: „Ik kreeg en journalist op bezoek. Vier uur Naar aanleiding van een inzameling van een Nederlandse schaatssupporter na de recordrit van Stien Kaiser in Inzeil, met de opzet Stien Kaiser in de gelegenheid te stellen haar verblijf in Inzeil te ver lengen om een ditmaal geldige poging te doen het wereldrecord op de 3000 me ter te verbeteren, deelde de KNSB het volgende mede: Met alle respect voor de goede bedoe lingen had de enthousiaste supporter moe ten begrijpen, dat een collecte, spontaan opgezet onder de gastheren, geen goede representatie van de Nederlandse sport in het buitenland betekent. De KNSB zal zo nodig met hulp uit eigen kring voor de gelden zorgen, die het beoogde doel mogelijk maken, doch zal bijdragen van niet-Nederlandse supporters afstaan aan de ontvangende club in Inzeil om daar- I mede de slechte indruk van de collecte weg te nemen. De heer Wesselo, voorzitter van de KNSB, deelde voorts mee, dat de gelden, welke door de Nederlandse supporters werden afgedragen, zullen worden geac- cepteerd. Het bestuur van De Nederlandse Ver eniging van Fotojournalisten heeft het bestuur van de KNSB in een brief zijn ontstemming laten weten over de wijze waarop fotojournalisten, filmers, en t.v.- medewerkers hun werk moesten doen tij dens de wereldkampioenschappen schaat senrijden vooi dames, die in Deventer werden gehouden. Men is volkomen afge weken van de van tevoren met de NVF opgestelde voorschriften. De voornaamste klachten zijn, dat het perscentrum geen accommodatie bood en buiten het wed strijdterrein gelegen was, dat de fotojour nalisten op hun perskaarten niet konden binnenkomen en dat de huldiging van de winnaressen van de eerste drie afstanden niet was te fotograferen. Het bestuur van de NVF protesteert te gen de gehele gang van zaken, omdat „niet alleen de mensen, die het nieuws moesten verzorgen, werden gedupeerd, maar ook omdat de KNSB in het nako men van zijn verplichtingen als organi satoren t.a.v. een miljoenenpubliek schro melijk te kort is geschoten." ÜÉteiiJS zou hij komen. Drie uur kwam hij, om zes uur ging hij weg", Blokkeer verdiende die belangstelling door de Europa-Cupsuccessen, waaraan het bestuur twee jaar geleden nog niet wilde vanwege de onoverkomelijk geach te financiële problemen „Maar kijk eens wat een propaganda. Het Nederlandse volleybal wordt er beter van. Jan Publiek wordt volleybalminded Dat is het toch 1 voor een bond met 40.000 spelende leden". 2 I f 2 S ADVERTENTIE Financiële problemen houden Blok keer al te dikwijls bezig. De Neder landse kampioen kreeg bijvoorbeeld de uitnodiging uit Albanië om in de zo mermaanden twee of drie weken te ko men. Albanië mist om politieke rede nen het contact met de andere Oost- europese landen, wil toch wel graag een sterke oefenpartner en dacht aan Blokkeer. Onkosten: niet meer dan de reis naar en van de Albanese grens- Nederland. Gevraagd: twee maal per week spelen. Geboden: een sterke oe fenpartner ook voor Blokkeer en een aantrekkelijke trip. Antwoord uit Den Haag: geen geld voor de reis. te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis. h. de graaff grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie ƒ10.— tot 25.— voor uw oude spiraal of ledikant

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13