WIJ ONTVINGEN Zevende vrijdagconcert met Radio Filharmonisch Orkest „Mijn humorformule Is mijn woordmisbruik Het Muziekkabinet geeft concert in Amsterdam NEGEN MUZEN KRO-zangwedstrijd voor 350 scholen Britse pianoduo won concours Gaudeamus „Fel" Cursiefje Achtduizend Kronkels WOENSDAG 1 MAART 196 7 15 n Samenvatting op tv van kunstschaatsen Kunstredactie Vermoedelijk een tekening van Rembrandt gevonden Zuivere bewegingskunst in het Stedelijk Museum De radio geeft donderdag televisie programma's 1 SIMON CARMIGGELT (Van onze correspondent) In het café stiet ik op Wim, die naar zijn oogopslag te oordelen aan zijn vijfde sherry zat. Die mevrouw in de tram zag eruit als een hopman der Tartaren. De mond van de man in het café leek op een broodje rauw gehakt, dat wat lang in de etalage heeft gestaan. Toen ik 's ochtends de gordijnen van de slaapkamer opzij schoof, grijnsde de dag tegen me als een ongeschoren kindermoordenaar. De dame in de winkel had zo'n pardon-ik-was-eerst-lachje. Vijf zinnetjes om een paar minuten lekker op te kauwen. Vijf zinnetjes geplukt uit het werk van Simon Carmiggelt en er is geen beter begin voor een verhaal om hem te bedenken. Want Carmiggelt is eigenlijk alleen in woorden te vangen door hem te citeren. Zijn werk is uniek: meer dan 25 iaar schrijft hij vrijwel iedere dag een kolom- lang cursiefje in het Amsterdamse dag blad „Het Parool". Meer dan 25 jaar pro duceert hij nu zijn „Kronkels", zijn ver rukkelijke, wat weemoedige kleine men sengeschiedenissen. Met zijn fijnzinnige humor en milde wijsheid laat hij ons mee genieten van die kleine tragedies van oude en zware, moedeloze kasteleins en van klaterende vrolijkheid in verhalen over zijn kleinzoon. Verwoede „Parolers" grij pen dan ook het eerst naar de rechter kolom van de derde pagina, waar Car miggelt dagelijks kronkelt. In 1962 kreeg de in Amsterdam wo nende auteur de Haagse Constantijn Huygensprijs, een van de hoogste lit teraire onderscheidingen in ons land. Vandaag krijgt de Hagenaar Carmiggelt de Amsterdamse boekverkopersprijs voor het meest typisch Amsterdamse boek, zijn laatste bundel „Fluiten in het donker". „Ik ben nu eenmaal wat veramster- damst, maar in mijn hart nog echt wel Hagenaar", vertelt hij in de logeerkamer van zijn Amsterdamse flat tegenover het Rijksmuseum. In de huiskamer klinkt via de tv gedempt het gejuich van de toeschou wers voor de prestaties van onze schaat senrijders. „We moeten hier maar even zitten, mijn kleinzoon kijkt zo graag", glimlacht hij. Zijn rimpelig gezicht lijkt tijdloos: zo moet hij eruit zien op zijn dertigste en op zijn tachtigste jaar. In het kamertje staat een enorme speel goedkast en een tafeltje met vier ijze ren Peynet-stoeltjes. „Hij slaapt hier al tijd" legt Carmiggelt uit. Maar dan terug naar de ernst: „Kijk, dat verschil tus sen Hagenaars en Amsterdammers is echt niet zo groot als men wel denkt. Dat is gewoon een gebrek aan kennis van Den Haag." Hij peinst even stil en zegt dan be dachtzaam: „Een ding is zeker: Den Haag heeft een andere stijl. Dat merk ik altijd als ik daar in de tram zit: het is er zo stil, er praten zo weinig mensen. In Amsterdam zijn de mensen „open", ze zeggen veel gemakkelijker wat ze den ken. In de Amsterdamse tram kun .ie van die zalige zinnetjes tegenkomen als dat mannetje over zijn kleinzoon zei: „Een goed kindje is nooit weg", een uitspraak om in te lijsten". Carmiggelt proeft het zinnetje even na en geniet er zichtbaar van. Over de Haagse humor zegt hij: „Dat is gek, maar die is vaak veel rauwer en minstens even slagvaardig als in Amster dam. Ik ga nog wel eens zo'n paar ca feetjes bij de Schoolstraat in waar ik vroeger angstig langshoepelde. Ze hebben daar zo'n rauwe volkshumor, wel fijn hoor, want ik heb er heel wat stukjes op gedaan". Hij articuleert zorgvuldig en spreekt de woorden langzaam, een beetje rollend uit. Amsterdammers beoordelen de mensen veel sterker op hun menselijke mérites, op wie ze zijn, niet wat ze zijn, vindt Car miggelt. Fijntjes glimlacht hij: „Ik heb daar ■wél een aardig voorbeeldje van. Laatst zat ik met mijn vrouw in een klein visres taurant een eindje verder op de hoek. Het is maar een klein dingetje met tegels in de muur en een paar tafeltjes, maar wel gerenommeerd en het was er dan ook helemaal vol. Even later ging de deur open kwamen er twee mannen binnen, een kleine dikke die voorop liep en een lange magere die achter hem aan kwam. „We willen hier wat eten", zegt die lan ge afgemeten. ,Ja maar het is hier fol meneer", ant woordt de ober Amsterdams. „Luister eens even", zegt die lange toen ongeduldig, „die meneer is een Franse generaal en ik ben van Buiten landse Zaken". De stilte die volgde was bepaald indrukwekkend. Die Amsterdamse ober gaf toen dit su blieme antwoord: „Ja maar het is hier fol meneer". Carmiggelt wacht even en grijnst dan: „Dat is nou het verschil: in Den Haag hadden ze voor de generaal en zijn Bui tenlandse Zaken vast nog wel een tafel tje bijgeschoven". Dan steekt hij wat nerveus een sigaret op en vertelt verder: „Maar ik vind Den Donderdag 2, vrijdag 3, en zaterdag 4 maart worden via Nederland 1 samen vattingen uitgezonden van de wereldkam pioenschappen kunstrijden die in Wenen worden gehouden. De samenvatting op donderdag 2 maart, die in plaats van de rubriek „Mensen in de sport" van 19.30 tot 19.56 uur wordt uitgezonden, heeft betrekking op de wed strijd voor paarrijden. De samenvatting van de wedstrijd voor heren wordt vrijdag 3 maart van 22.50 tot 23.20 uur uitgezonden, waarna men zaterdag 4 maart de voornaamste presta ties van de dames van 22.50 tot 23.20 uur kan volgen. Alle reportages worden door Frans Hoekstra van commentaar voorzien. Simon Carmiggelt Haag een verrukkelijke stad hoor. Ik heb er per slot van rekening meer dan der tig jaar gewoond". Simon Carmiggelt is in 1913 geboren. Zijn ouders hadden toen een pettenwinkel- tje in het Westeinde. „Vroeger hield Den Haag daar op en begon er het Westland. Onze klandizie bestond dan ook voorna melijk uit Westlanders, de enig overge bleven pettendragers". Na de lagere school en korte tijd de handelsavond school („dat wilde bij mij maar niet luk ken") kwam hij, zeventien jaar oud als volontair bij „Het Vaderland" terecht. Dat duurde ook niet lang, want na een paar maanden werd ik er al uitgeschopt. Niet helemaal terecht overigens, want ik heb daar heel wat geschreven. Er was daar namelijke één luie verslaggever, die mij stiekum alles liet maken wat hij zelf had moeten doen. Dat heb ik keurig ge daan, maar helaas heeft niemand ooit ge weten hoe hard ik toen gewerkt heb". Na die paar maanden bij Het Vader land kwam hij bij een klein persbureau tje terecht, dat het Haagse nieuws ver zorgde voor een aantal provinciale bla den. De vooruitstrevende chef vond dat er maar eens wat aan klantenbinding moest worden gedaan en gaf Carmiggelt opdracht een feuilleton te schrijven. „Dat vond ik natuurlijk prachtig. Dat duurt minstens een jaar, dacht ik en ik zette de intrige dan ook breed en lekker fors op. Stapels figuren van allerlei plui mage liet ik opkomen. Helaas. Niemand kocht mijn verhaal, zodat de baas na twee weken zei: Maak er maar 'n eind aan. Daar zat ik wel even mee, want ik moest in één aflevering plotseling bosjes mensen laten overlijden, ziek laten worden en ge lukkig in het huwelijk laten treden". De volgende stap was het dagblad „Vooruit", waar Carmiggelt in 1936 be gon met een dagelijks cursiefje „Kleinig heden". „Maar niet alleen dat, daarnaast deed ik ook rechtbank en vergaderingen van oude mannen- en vrouwenverenigin gen. Vooral rechtbank was erg leuk. Na afloop van de zittingen gingen advocaten en journalisten altijd even napraten in het café ,,'t Wachtje" (op het Malieveld). Daar heb ik Jan Campert ontmoet, die ook rechtbank moest doen, maar die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in 't Wachtje gedichten zat te schrijven. Campert vroeg dan aan mij wat er ge weest was en dan gaf ik hem de gege vens voor een zaakje Het beste hield ik voor mijzelf, want och hoe ben je dan. In 1944 verhuist de schrijver naar Am sterdam, waar hij medewerker werd van het illegale Parool. Vanaf 1946 schrijft hij er dagelijks een cursiefje in onder het pseudoniem Kronkel. Het zijn kleine mensenverhalen. „Ik heb nooit behoefte gehad romans te schrijven. Wat ik te zeggen heb, kan precies in die ene kolom, meer heb ik niet nodig." Naast zijn kronkels schreef Carmiggelt ook gedichten. Hij vertelt smakelijk: „Verreweg de meeste heb ik bij vlagen in de trein geschreven als ik op weg was naar het één of andere dorpje, waar ik dan een vrolijke causerie hield en stukjes voorlas, omdat ik meende op die manier mijn gapende belastingschuld te kunnen vullen. Het was een van mijn dwalin gen, want, van het honorarium bleef door mijn onverstandige manier van leven weinig over en bovendien werd ik van het geregeld vrolijke lezingen houden lang zaam maar zeker rijp voor het gesticht Maar in de trein schreef ik dus bij vla gen wat gedichtjes. Nu wacht ik maar tot ik een nieuwe vlaag krijg". Meer dan achtduizend Kronkels schreef hij sinds 1946, verrukkelijke historietjes op een vrijwel constant zeer hoog niveau. „Ik heb het geluk, dat ik mag schrijven wat ik wil", zegt hij bescheiden. „De ene keer is het grappig, de andere keer dood ernstig en dat moet ook, want als je con stant een leuk stukje moet schrijven op een aardig toontje word ie er doodziek van". De meeste cursiefjes schrijft hij in een hotel in een dorpje op de Veluwe, waar een kamer voor hem gereed wordt ge houden en een schrijfmachine op hem wacht. Een ander belangrijk facet van zijn werk zijn de teksten die hij schrijft bij films van Bert Haanstra. „Dat is fasci nerend voor iemand die gewend is solo te schrijven. Je wordt opgenomen in een team dat vecht voor die film en je gaat vanzelf meevechten. Ook maakt hij teks ten voor cabaretiers als Wim Kan en Son- neveld. „Ontzettend moeilijk", vindt hij, „want niemand heeft ooit het geheim ont dekt waarom het publiek lacht. Het is iedere keer een experiment en vaak kom je bedrogen uit. Een scènetje waar jezelf veel plezier aan beleeft gaat af, een zin netje dat je zelf niet leuk vindt blijkt een giller". De formule van zijn humor? „Och ik denk dat 't mijn „woordmisbruik" is. Ik gebruik vaak voor een situatie een overdreven woord, dat daardoor een ko mische werking krijgt. Neem nu maar dat „stiet" uit het eerste regeltje, dat heeft een veel aardiger effect dan „liep ik tegen het lijf". Regelmatig leest Carmiggelt een Kron kel voor de VARA-televisie voor. Het zijn heerlijke progammaatjes, rustpunten in de vaak zo drukke tv-avonden. „Ook daar bij is het moeilijk een keus te maken, omdat je nooit weet wat het publiek leuk vindt". Bescheiden voegt hij er zacht aan toe: „Bovendien, er zijn stukjes bij, die ik zelf niet meer kan pruimen". Een rela tivering, een groot schrijver waardig In de serie PRISMA-boeken zijn ver schenen: „Vegetarisch kookboek" van Ivan Baker vertaald door P. Moody-Krö- ger (met een groot aantal recepten); „Braaf en stout" (opvoedkundige advie zen) van Dorothy K. Whyte (vertaling van Y. H. M. Bok-Jongeling); „Experi menten in de parapsychologie" van Ro bert H. Thouless, vertaling E. Th. Dob- benga; „Prisma-puzzels" van J. H. A. Thiers, die al eerder een puzzelboek heeft samengesteld; „Elektronica, onbeperkte mogelijkheden" van Stanley L'Arigle- bardt, vertaald door H. Leydens. Het BOEKENCENTRUM n.v. in Den Haag verzorgde de Nederlandse uitgave van Sehr persönlich" van H. Giesen, die on der de titel „Alle zeven dagen" verscheen. Het geeft een tekst en een korte medi- datie voor 366 dagen van het jaar. Dr. A. Bruna vertaalde uit het Duits het boek van professor dr. Franz Bauer „Sterren, geleerden en profeten". J. J. ROMEN Zonen in Roermond gaf het boek uit. De vijfde druk is verschenen van nze voornamen" bij MOUSSAULT's Uitgeve - rij n.v. in Amsterdam waarin J. A. Meij- ers en de- Haarlemmer J. C. Luitingh tra ditie, betekenis, vorm en herkomst van namen bespreken. Het boekje is voorzien van een uitgebreid namenregister. In de jaren 1957 1966 zijn in De Groene Amsterdammer vijfhonderd op stellen over het Nederlandse toneel van de hand van Jeanne van Schaik-Willing verschenen. Een bloemlezing ervan is op genomen in de uitgave van Moussault n.v. in Amsterdam onder de titel „Uit de stalles", reacties op toneel. In de serie Zwarte Beertjes zijn bij A. W. BRUNA Zoon in Utrecht verschenen „Het geheim van het eenzame huis" van Edgar Wallace (vertaling mevrouw H. C. Knappert); „De wraak van de Saint" van Leslie Charteris (vertaling Eva Raedt de Canter); „Parijs is ver" van Joop van den Broek; Het lichtschip" van Sieg fried Lenz (vertaling Jan Hardenberg); „De wereld wil bedrogen worden" van Frank Arnau (vertaling J. de Groot), be vattende verhalen over Stavisky, Kreuger Rubinstein en Domela, beruchte namen uit de eerste helft van deze eeuw. Als Ditmar paperback zijn bij VAN D1T- MAR in Amsterdam verschenen „Sebas- topol vertellingen" van L. N. Tolstoj (om streeks 1855 verschenen over het beleg van Sebastopol tijdens de Krimoorlog) en „Chantage onder water" van Len Deigh- ton, uit het Engels vertaald door C. Bee- repoot. Dick Houwaart, die tot een definitieve breuk is gekomen met de CHU en de NCRV heeft in „Welbedankt", verschenen als Ambo-boek, een verslag en verant woording gegeven van een keuze. Hij merkt op dat het boek geen rancuneus geschrift is, maar het oprecht getuigenis van een man die eerlijkheid ook in de politiek boven alles stelt. „De tragiek van Oscar Wilde" is een roman van Desmond Hall over een be kende litteraire figuur uit de vorige eeuw. C. H. B. Wilson verzorgde de vertaling. De Nederlandse uitgave is van de Uitge verij A. J. LUITINGH. Laren. Leslie Thomas schreef „De Groentjes" die na een vertaling van W. J .Martens bij Luitingh verscheen. Ter inleiing zij meegedeeld dat gedurende de jaren 1948- 1952 communistische guerrilla's in Malak- ka een heel Brits leger bezig hielden.Over één der soldaten gaat het verhal. In de serie Toortscontacten is bij de Uitgeverij DE TOORTS in Haarlem ver schenen „Duizend en één dag" van dr. Margaretha W. Bruin-De Lyser, hoogle raar in Libanon. Zij geeft een indruk van de levensomstandigheden in dat land. Verschenen is de derde druk van „Wij zijn rijk", 280 liedjes, spelen en rijmen voor school en gezin, samengesteld door M. van Helden, eveneens bij De Toorts. Als jeugdpocket is bij de Uitgevers maatschappij „WEST FRIESLAND" in Hoorn verschenen „Blijf lachen Irmgard" een boek van de twaalfjarige Irmgard Smits. De n.v. Uitgeverij KLAROEN in 's Her togenbosch verzorgde „Portret van Ma rokko" van J. Dominicus die eerder boe ken schreef over Zwitserland en Tunesië. De Stichting „Het Muziekkabinet" i.o. (aanvankelijk werd van „Muziekcen trum" gesproken) geeft zondag 5 maart des avonds om half negen een concert in de Sint Annakerk aan de Wittenburger- gracht 5 in Amsterdam. Medewerkenden zijn Simon C. Jansen (orgel), May Oran je (sopraan),Henk Meyer (tenor), Lina Möhringer (fluit), Everhard Spelberg (ho bo), Truus van Tol (cello), Hiu Kian Pin (viool) en Jaap Spigt (clavecimbel). Op het progamma staan Solo cantate voor tenor nr. 189 van J. S. Bach, sonates van Handel, Verachius en De Fesch, wer ken van Stradella, Diepenbrock en Fauré en het concert wordt besloten met Cy clus voor sopraan Miroire de peine van Hendrik Andriessen. Met ingang van vandaag Is als clief van de kunstrubriek bij ons blad in dienst getreden de heer W. J. Lukke- naer, voorheen redacteur bij het Alge meen Handelsblad te Amsterdam. De Hoensbroekse kunstschilder Ger Ruyters hoopt een originele Rembrandt in zijn bezit te hebben. Het is een ge signeerde potloodtekening van tien bij veertien centimeter, voorstellende een jongeling met lange haren en een baret. Ger. Ruyters heeft de tekening gekocht uit een inboedel. Wanneer de tekening een originele Rembrandt is, zal hij waarschijnlijk uit de beginperiode van de meester stammen. In de vele catalogi van werken van Rem brandt is de tekening niet te vinden, zo dat het mogelijk is, dat de afbeelding een uitgewerkte portrettekening, of een voorstudie voor een portret is geweest. Drie Amerikaanse beoefenaars van de zuivere bewegingskunst zullen heden avond in het Stedelijk Museum te Am sterdam een voorstelling verzorgen.De danseressen Twyla Tharp, Sara Rudner en Margaret Jenkins, zullen „Removes '66" en „Jam '66'67" uitvoeren, waarvoor de kunstschilder Robert Fluot de kos tuums maakte. Dit zijn balletten zonder muziek, die niet werden uitgevoerd op de tournee die het trio van het nieuwe bewegen door West-Europa maakt, en waarvan voor stellingen zijn gegeven in DenHaag, en de komende week in het Sigma-centrum in Amsterdam. Twyla Tharp werkte bij Paul Taylor's dance company en stichtte in 1965 een eigen gezelschap, waarmee zij successen oogstte in New York. Zij heeft naar aanleiding hiervan van diverse gezel schappen, voornamelijk uit New York ve le opdrachten gekregen voor choreogra- fiën. Held Sjolochov. De Russische romanschrij ver Mikhail Sjolochov. Nobelprijswin naar voor litteratuur 1965 en lid van het centrale comité van de communistische partij, heeft de hoogste burgerlijke on derscheiding van de Sovjet-Unie, held van de socialistische arbeid, ontvangen. Sjolochov is bekend als de schrijver van „De stille Don". Nederland 1: Het kinderprogramma be staat uit „Wonderlijke nachten", „S(amen I(ets) M(aken) en de rubriek Veilig Ver keer. 's Avonds na het journaal een af levering van Mona en het internationaal agrarische nieuws. Direct na het twee de journaal de voetbalwedstrijd Ajax-Du- kla Praag uit het Olympisch Stadion in Amsterdam. In de pauze om negen uur uit Madrid flitsen van de wedstrijd Real Madrid-Inter Milaan. Na de tweede helft van de wedstrijd Ajax-Dukla Praag het Nederlandse Songfestival uit het cultureel centrum „Orpheus" in Apeldoorn. In de ze uitzending zingt Thérèse Steinmetz nogmaals de zes liedjes uit de voorronde van 22 februari, nu in de omgekeerde volgorde van de rangschikking zoals die door de kijkers werd bepaald. Medewer kenden onder meer Arjan Blanken, Sem Nijveen en het Canadese dansechtpaar David en Anne-Marie Holmes. Na het laatste journaal een samenvatting van Real Madrid-Inter Milaan. Nederland 2: Na het tienerprogramma „Waauw" de documentaire „The Opium Trail" waarin een indruk gegeven wordt van de wijze waarop het opium in de af gelegen streken van Birma, Thailand en Laos in Hongkong terecht komt. In „Jeugd en kunst" ziet men iets van de waarde van de begeleiding van scholen om het kind te helpen zijn scheppingsdrang te uiten. Zo heeft bijvoorbeeld de kunstschilder Jan van Heel het initiatief genomen van de Haagse jeugdactie HAJA. Ook komt het educatieve werk van de Nederlandse mu sea aan de orde en de georganiseerde contacten tussen kinderen en kunste naars. Na het laatste journaal nog een les uit de Teleac-cursus „De detaillist als ondernemer". Ruim 350 scholen 50 méér dan ver leden jaar nemen deel aan de KRO- Scholenzangwedstrijd 1967. Evenals voor gaande jaren wordt het evenement door de afdeling Jeugduitzendingen van de KRO georganiseerd onder leiding van Wim Quint voor katholieke lagere scho len. De halve finale wordt op 16 mei recht streeks vanuit Amsterdam via de radio uitgezonden. Zowel radio als televisie zorgen op 6 juni voor een rechtstreekse uitzending van de finale uit de Singer- concertzaal in Laren. Het zevende concert in de vrijdagserie van het Noordhollands Philharmonisch Orkest zal op vrijdag 3 maart worden verzorgd door het Radio Filharmonisch Orkest. Aan dit concert dat zal worden ge leid door de Britse dirigent Hugo Rig- nold, zal solistische medewerking worden verleend door de 28-jarige Nederlandse bas-bariton Marco Bakker. Het concert zal worden geopend met de Ouverture Egmont van Beethoven, waar na Marco Bakker een vertolking zal ge ven van de Vier Ernste Gesange van Brahms. Na de pauze zal het Radio Fil harmonisch Orkest de 5e Symfonie van Siostakowitsj uitvoeren. Hugo Rignold werd in 1905 geboren en won op 16-jarige leeftijd de beurs voor de Royal Academy of Music te Londen.In 1945 werd hij mu zikaal directeur van het Sadlers Wells Ballet, in 1947 dirigent van het Liver pool Philharmonic Orchestra als opvol ger van Sir Malcolm Sargent, sinds 1960 is hij muzikaal directeur van het Birming ham Symfonie Orkest. Marco Bakker in 1938 geboren te Be verwijk werd aanvankelijk opgeleid tot onderwijzer. Hij brak deze studie af, en ging naar het conservatorium. Enige jaren later sloot hij zich aan bij de opera- klasse van Hans Lichtenstein. In die pe riode trad hij onder meer op in de rol van Jamy in de musical „My fair Lady". Daarna volgde een veelvuldig optreden voor radio en televisie in de meest uiteen lopende genres. Zijn grote kans op het terrein van de opera kwam, toen hij de mannelijke hoofdrol vertolkte in de opera ,,De Droom" van Ton de Leeuw tijdens de wereldpremière in het Holland Festival 1965. Sindsdien krijgt hij vele aanbiedingen HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Grammofoonmuziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Actualiteiten. 8.15 Lichte gramm.- muziek. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Modern strijkkwartet. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gramm.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 12.00 Lichte orkestmu ziek. 12.25 Beurs. 12.27 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Lichte orkestmuziek. 13.00 Nws. 13.10 Beurs. 13.30 Klassieke en moder ne liederen. 13.50 Oude muziek 14.15 Biolo- gica. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Schakeringen: cultureel programma. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending Politieke partij. 18.30 Licht programma uit Parijs. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Klassieke ka mermuziek. 19.30 Vesperdienst 19.55 Kerk veraf en dichtbij. 20.00 Nws. 20.05 Solomon, oratorium. 21.15 Yamamba (hoorspel). 22.00 Lichte orkestmuziek. 22.30 Nws. 22.40 Actua liteiten. 22.55 Nwe. gramm.platen. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Lichte gramm.muziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Klassieke pianomuziek 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Klassieke muziek 11.00 Voor de zie ken. 11.30 Lezing. 11.45 Informatie uit Haar lem. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws 12.40 Actualiteiten. 13.00 Pro me morie. 13.05 Promenade orkest. 13.35 Metro- pole orkest. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Ne derlands blazers ensemble. 14.45 Muzikale lezing. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Oude mu ziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Klassie ke en moderne liederen. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderliedjes. 17.30 Lichte gramm.mu ziek 18.10 Sport. 18.30 Voor de twintigers. 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Klassieke gramm.muziek. 19.45 Praatje. 19.50 Lichte muziek. 20.10 De familie Leenhouts (serie hoorspel). 20.35 Samen uit - samen thuis. 22.00 Lichte gramm.muziek. 22.15 Wijd als de wereld. 22.30 Nws. 22.40 Boekbespreking. 22.45 Kerkorgelconcert. 23.15 Hedendaagse muziek. 23.45 Lichte gramm.muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muziek. 10.00 Nws. 10.02 Nwe. langspeelplaten. 11.00 Nws. 11.02 Gramm.platen. 12.00 Nws. 12.02 Variant, tualiteiten. 15.05 Sport. 16.00 Nws. 16.02 Ac- Instrumentaal allerlei. 15.00 Nws. 15.02 Ac- 13.00 Nws. 13.02 Top twintig. 14.00 Nws. 14.02 tualiteiten. 16.05 Tienershow. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05 Verzoekplaten. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.48 Gramm.muziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafel- muziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.30 Eigenaardig 16.00 Nws. 16.03 Beurs. 16.09 Lichte muziek 17.00 Nws. 17.15 Amusements muziek. 17.25 Volksliederen. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Taalwenken. 18.32 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Gramm.muziek. 19.00 Nws. 19.40 Instrumentaal intermezzo. 19.50 Vrije Politieke tribune. 20.00 Openbaar kunstbezit. 20.15 Symfonisch concert. WOENSDAG NEDERLAND I. 17.00-17.35 Voor de kinderen. 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 18.56 Reclame. 19.00 Mona (TV film). 19.25 Internationaal agra risch nieuws. 19.41 Gereformerd Politiek Ver bond. 19.51 Uitzending Socutera. 19.56 Recla me. 20.00 Journl. 20.15 Voetbalwedstrijd Ajax Dukla te Amsterdam (onder voorbehoud). 22.00 Songfestival 1967. 22.46 Reclame. 22.50 Journaal. NEDERLAND II. 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Waauw: ge danste hitparade. 20.35 Het spoor van de opi um (documentaire). 21.15 Hazel (TV film 21.40 Jeugd en Kunst. 22.10 Reclame. 22.15 Journaal. 22.30 Teleac: De detaillist als on dernemer (dl. 4 - herh.) VOOR DONDERDAG NEDERLAND I 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 18.56 Reclame. 19.00 De Verrekijker. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 Wereldkampioen schappen kunstrijden voor paren te Wenen. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Daar, waar het verschil begint (t.v.-spel). 22.45-22.50 Jour naal. 23.00-23.30 Teleac: Automatisering (4). NEDERLAND II. 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Geen beter leven dan buitenleven (t.v.-film). 20.30 In ternationaal Rendez-vous. 21.45 Attentie. 22.10 Reclame. 22.15 Journaal. 22.30 Gesprek met de Duitse theoloog Karl Rahner. Marco Bakker voor een optreden in binnen- en buiten land. Thans maakt hij deel uit van de Neder landse Operastichting. Zijn jongste succes is het behalen van de enige uitgeloofde prijs in de categorie bassen en baritons op het Internationale Vocalistenconcours te 's-Hertoger.bosch. Het vijfde internationale concours voor vertolkers van muziek van onze tijd, ge organiseerd door de stichting Gaudeamus in samenwerking met het Utrechts con servatorium, is gewonnen door het Britse pianoduo Joan Ryall en June Clark, dat een bedrag van ƒ3000, beschikbaar ge steld door de Fondation Européenne de la Culture, alsmede de premie van 1000 die de stichting Nederlandse Muziekbe- langen had uitgeloofd voor de beste uit voering van een Nederlands werk, in ont vangst mocht nemen. De jury, bestaande uit Johan van den Boogert (Nederland), Cathy Berberian (VS), Andrzej Dobrowolski (Polen), Siegfried Palm (West-Duitsland) en An- dré Rabot (Frankrijk), kende de tweede prijs 1500) toe aan de Roemeense kla rinettist Aurelian Octav Popa. De derde prijs 1000) was voor de Zwitserse fluittist Frangois Perret, de vierde (ƒ750) voor de Westduitse cellist Othello Lies- mann en de vijfde (ƒ375) voor de Ameri kaanse pianist Mayne Miller. Aan het concours hebben veertig musi- r: uit twaalf landen deelgenomen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 15