Verkeersknelpunt Oudenrij n krijgt een ruitvorm Eis van vier jaar tegen bankrover van 19 jaar Storm hield Nederland in oostelijk danig huis Politie gaat op 16 meter hoge toren de stoplichten regelen REUMATISCHE- EH SPIERPIJNEN Kort en bondig fris TRIUMPH DEALER Boete geëist tegen burgemeester van Blaricum Senaat met 40-26 stemmen akkoord met Omroepwet Doden in het verkeer MevrSoekarno in Nederland Eén vierling-baby in levensgevaar i» de mond Administrateur veroordeeld Wisselend bewolkt WOENSDAG 1 MAART 196 7 TOEKOMSTIGE VERANDERING VERKEERSPLEIN OUDENRIJN Onmiddellijke verlichting van Sporthal ingewaaid Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk HARRY OOMEN c a zw (Van onze correspondent) UTRECHT. Na twee jaar lang geconfronteerd te zijn met bergen zand, rijstrookwisselingen en veelbe lovende tekeningen hoe het worden gaat, krjjgen binnenkort de automo bilisten meer direct te maken met de reconstructie van liet verkeersplein Oudenryn bij Utrecht. Begin maart wordt de oude verkeerscirkel buiten gebruik gesteld en neemt de van uiterst moderne verlichting, beweg wijzering en stoplichten voorziene ,,ruit" van 500 bij 525 meter zijn dienst over. Daarmee is het eerste ge deelte van de klaverbladaanleg vol tooid. Het ziet ernaar uit dat over anderhalf jaar het klaverblad geheel gereed kan zijn. Het viaduct,- waarmee het noord zuid-verkeer over de oost-west-verbin ding wordt geleid, moet nog gebouwd gemeentepolitie op de vier naar het ver keersplein leidende wegen het verkeer stopzetten. Na een snelle verplaatsing van een aantal afsluithekken, wordt het ver keer over nieuwe banen geleid. Niet meer over de verkeerscirkel, maar over de vier aftakkende wegen van het toekomstige klaverblad. De verkeersrotonde Ouden rijn is dan een ruit geworden, een voor oorlogs stuivertje. Maar al biedt het vier kant meer ruimte dan de oude cirkel, in principe verandert er weinig en oas, als over anderhalf jaar het 80 meter lan- DEN BOSCH HUIDIG CIRCUIT ARNHEM HAAG R' DAM UTRECHT AMSTERDAM worden. Men begint er op 3 april mee. De bouw zal ongeveer anderhalf jaar duren Op een rustige doordeweekse ochtend in Het begin van maart zullen rijks- en Vier jaren gevangenisstraf en terbe- echikking stelling heeft de officier van justitie bij de rechtbank in Rotterdam ge- eist tegen een 19-jarige werkloze banket bakker uit Rotterdam, die op 13 juni een roofoverval pleegde op de Nederlandse Middenstandsbank in Alexanderpolder in Rotterdam. Hij verdween met 135.000, in een taxi, maar kort daarop werd hij gearresteerd. De eis betrof voorts de ver valsing van een aantal spaarbankboekjes, die hem 12.000 opleverde en de bedrei ging met een revolver van de taxichauf feur, die hij na de overval op de bank dwong hem te vervoeren. Uit de behandeling voor de rechtbank bleek, dat in de door narcotica vertroe belde geest van de jongen een plan was gerijpt om een goede slag te slaan. Na een niet succesvolle carrière als timmer man, banketbakker, kok op een schip en bouwvakker werd de jongeman werkloos. Om de verveling te verdrijven legde hij een omvangrijke verzameling misdaadge- gevens en- verhalen aan. Hij kocht boek jes over roofovervallen, smokkelactivitei- ten en wapens, verzamelde krantenknip sels over allerlei misdaden. Met mede- Tegen de 54-jarige burgemeester van Blaricum heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank wegens mis handeling van de 34-jarige veehouder Ph. Th. de Leeuw uit deze Gooise gemeente een boete van 100 subsidiair tien dagen hechtenis geëist. De burgemeester gaf toe dat hij tijdens een vechtpartij, die zich op 12 september van het vorig jaar op het terrein van de heer De Leeuw had afgespeeld, de vee houder een paar opstoppers had gegeven. Vijf jaar geleden had de veehouder van de gemeente bericht gehad dat hij de opstallen op zijn terrein moest verwijde ren doch in plaats van dit te doen had hij uitgebreid. Op 12 september was de burgemeester met een technisch hoofd ambtenaar plus twee slopers op het ter rein gekomen. Er ontstond een vechtpar tij waarbij de burgemeester de eerste klap gaf. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Eerste Kamer heeft gistermiddag met 40 tegen 26 stemmen de omroepwet aangenomen. Tegen het wetsontwerp stemden de V.V.D., de C.H.U., de P.S.P., de Boerenpartij, de C.P.N., en de heren Steenkamp, Niers en Matzer van de K.V.P. en De Gaav Fort man en Alberda van de A.R.P. De Par tij van de Arbeid stemde voor, nadat mi nister Klompé op vragen van de heer Broeksz had verklaard dat naar haar me ning elke regering op grond van de wet tegen malafide omroepconstructies kan optreden. ADVERTENTIE Doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en doorstraalt verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. werking van een louche bedrijfje in Ant werpen begon hij spaarbankboekjes te ver valsen. In korte tijd wist hij de rijkspost spaarbank in Nederland voor 12.000 te benadelen zonder dat iemand argwaan kreeg. Van het geld maakte hij eerst een reis naar Cairo, waar hij totaal verslaafd raakte aan narcotica. Daarna reisde hij naar Amerika, waar hij vuurwapens kocht ter aanvulling van zijn reeds niet onaan zienlijke verzameling van twintig vuur wapens, die hij thuis bewaart. Kort na zijn Amerikaanse reis ontwierp hij het plan voor de grote slag. En op 13 juni ging hij met een pistool in een schouderholster en een kleiner wa pen in de jaszak, de bank binnen na in de buurt in een telefooncel een taxi te heb ben besteld. „Er moet veel geld in deze tas komen", zei hij tegen de bankbediende. Hij had een papieren tas en een KLM-tas bij zich en in zijn linkerhand het pistool. Per on geluk ging een schot af, dat in de muur drong. De rover raakte daarvoor enigs zins in paniek, rende met de tassen, die de bedreigde bankbediende intussen met geld gevuld had, naar buiten en reed in de taxi weg. Na een korte rit stapte hij uit en begon volkomen in paniek ge raakt -in het wilde weg te schieten op geparkeerde auto's. Dat betekende het einde van zijn grote plan, want hij werd door toegesnelde automobilisten overmees terd. Op grond van een psychiatrisch rapport vorderde de officier van justitie na de straf van vier jaar terbeschikkingstelling van de regering. Op 14 maart doet de rechtbank uit spraak. ge en 60 meter brede viaduct klaar is waarmee de weg Amsterdam-'s-Hertogen- bosch in 4 x 2 rijstroken de weg Den Haag-Arnhem overbrugt, zal Oudenrijn op drukke dagen geen verkeersknelpunt meer zijn. Er wordt nog gewerkt aan de plaatsing van acht portalen voor twaalf transpa rante lichtbakken van de bewegwijzering (bakken van 3x5 meter) en aan acht portalen voor de verkeerslichten. De verlichting wordt sterk verbeterd en strekt zich uit tot 1 kilometer buiten het hart van het klaverblad. Als het viaduct klaar is krijgt het doorgaande verkeer een verlichting tot 1300 meter uit het middelpunt. Door een afnemende verlich tingssterkte aan de uiteinden zal „het donkere gat" verdwijnen dat door de plotselinge overgang van licht naar don ker voor autorijders zeer hinderlijk was. Voor de verlichting van de aftakkings wegen zijn langs de ruit 250 lichtmasten geplaatst met het bekende gele natrium- licht. Als de afwerking van de vier kla verbladlussen zijn beslag krijgt, komen er nog ongeveer honderd bij. De wegenbouwers zijn druk bezig ge weest met het aanbrengen van witte verf- strepen, het plaatsen van bermplanken, van nieuwe verkeersborden en van rood witte hekken voor de verkeersgeleiding, het afwerken van bermen en taluds en het aanbrengen van laatste resten asfalt- verharding. Er komt nog een verkeerstoren in de noordoostelijke kwadrant van het plein. Bij het daar gebouwde transformatorsta tion wordt een toren geplaatst met een 16 meter hoog platform. Op drukke da gen worden op die waarnemingspost de verkeerslichten geregeld. Nog voor de paasdrukte hoopt men die verkeerstoren gereed te hebben. In Ulft is tijdens de storm de nieuwe sporthal, die f 250.000 heeft gekost, in elkaar gewaaid. De foto toont de ravage. VV.-WV '•ssj ^c.s De 64-jarige heer J. van der Bron uit Apeldoorn is in het „Sophia-ziekenhuis" in Zwolle overleden. Gistermiddag was hij op de Kaijersdijk in zijn woonplaats met de rechterpedaal van zijn bromfiets tegen de trottoirband gekomen en gevallen. De twintigjarige verwarmingsmonteur J. M. van Genderen uit Vianen is in het Diaconessenhuis in Utrecht overleden aan de verwondingen, die hij had opgelopen bij een ongeluk dat gisterochtend op de Gambiadreef in Utrecht gebeurde. Hij trok daar met enkele medearbeiders een aanhangwagentje, dat, toen het over een even boven het wegdek uitstekend riooldeksel reed, omsloeg. De heer Van Genderen viel onder de aanhangwagen. Op de kruising in de noordoostpolder bij Marknesse is dinsdagmiddag een auto botsing gebeurd, die het leven heeft ge kost aan de 59-jarige H. Lich uit Vlagt- wedde. De 4-jarige Fransje Evers is op de hoek van de Hoofdstraat en de Oranje-Nassau- straat in zijn woonplaats Schaesberg bij het oversteken onder een auto gekomen. In een ziekenhuis overleed het kind aan zijn verwondingen. De 38-jarige machinist J. H. Lanting uit Emmen is dinsdag omstreeks het mid daguur op de weg Lhee-Voshaar in de ge meente Dwingeloo met zijn auto frontaal tegen een boom gereden. De man was op slag dood. Afgehaald door de Indonesische ambassadeur, Sudjarwo Tjondrone- goro, is dinsdagmiddag Indonesië's „first lady", mevrouw Fatmawati Soekarno, uit Londen op Schiphol aangekomen. Zij zal twee dagen in de ambassade verblijven en daarna naar Indonesië terugkeren. In een Londens ziekenhuis heeft zij een operatie ondergaan in verband met haar te hoge bloeddruk. De storm heeft ook gisteren huis gehouden, met name in het oosten en zuiden van het land. Omstreeks vier uur trof een windhoos Varsseveld in de Gelderse Achterhoek. Schoor stenen werden vernield, talrijke da ken zwaar beschadigd, en honderden televisiemasten omgegooid. Sommige woningen moesten wegens gevaar voor instorting worden ontzet. In Nijmegen eiste de storm een slacht offer, toen de 43-jarige F. Brugman door een harde rukwind in de Waal werd ge waaid. Hij overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. In Arnhem rukte de storm het dak van de prof. dr. Kohnstammschool. Een kiosk aan de Rijnkade werd omgeblazen en bij Sonsbeek sneuvelden drie bomen. In Zuidoost-Drente had men ook last van een windhoos. Een kapschut van een boerderij te Nieuwdordrecht werd vrijwel geheel verwoest. In het zuiden woedde een hevig onweer. In Echt werd een grote landbouwschuur in de as gelegd door een blikseminslag. In Schaesberg rukte de windhoos vier daken van een blok woningen. Enkele serres I achter de woningen werden vernield doordat de schoorstenen door de daken sloegen. Op een slaapkamer, gelegen op de eerste verdieping van de voorzijde, viel een brok steen van enkele tientallen kilo's vlak naast het bed van de zoon des huizes Van gistermiddag vier uur af was er geen treinverkeer mogelijk tussen Arn hem en Nijmegen door een draadbreuk ten gevolge van de storm. Om zes uur konden de twee sporen weer in gebruik worden genomen. Afcent. Het Eerste-Kamerlid de heer Van Pelt (P.S.P.) heeft de minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk gevraagd of het waar is dat in Zuid- Limburg, met name in Brunssum, Heer len en Geleen, sportterreinen, recreatie- en vergaderruimten, welke tot dusverre door de plaatselijke bevolking werden gebruikt, ter beschikking zullen worden gesteld van personeel van Afcent. Als hierdoor de culturele en recreatieve be langen van de bevolking in het gedrang zullen komen, dan verzoekt de heer Van Pelt de minister aan deze gang van za ken een einde te maken. In de bres voor de gulden. Het Comité Burgerrecht heeft informateur Zijlstra verzocht op economische, sociale, de mocratische en ethische gronden in het regeringsprogramma aan inflatiebe- strijding de hoogste voorrang te geven en alle voorstellen van pressiegroepen, waarvan de verwerkelijking tot verdere verzwakking van de gulden moet lei den, resoluut af te wijzen. Bewijs. De rechtbank in Den Haag heeft een 29-jarige man wegens oplichting veroordeeld tot tien maanden gevange nisstraf. De man zag kans met verlo pen bankbiljetten kostbare bandrecor ders en radio's te kopen, ook in het bui tenland. Hij had dit naar hij beweerde, gedaan omdat hij toneelspeler wilde worden. Men had hem echter gezegd, dat hij daarvoor geen talent had. Hij wilde door deze oplichtingen bewijzen, dat hij wel gaven bezat Begrafenis dr. Mansholt. De begrafenis van dr. ir. D. R. Mansholt, directeur-generaal voor de Arbeidsvoorziening van het de partement van Sociale Zaken en Volks gezondheid, zal op vrijdag 3 maart om 11.00 uur op de begraafplaats „Eshof" te Haren (Gr.) geschieden. Autoweg. Rijkswaterstaat hoopt reeds in augustus, misschien zelfs juli, de nieuwe vierbaansautoweg tussen Nijkerk en Harderwijk voor het verkeer te kunnen openstellen. Daarmee is de verbinding tussen Zwolle en Amersfoort geheel vierbaans geworden. De toestand van een der kinderen van de in Eist geboren vierling, het jongetje Keesje, dat bij de geboorte slechts 900 gram woog, is volgens een mededeling van het Sint Elisabethziekenhuis in Arnhem zeer zorgelijk. Men vecht voor het leven van dit kind. Het staat voortdu rend onder medisch toezicht. De andere drie kinderen maken het uitstekend. ADVERTENTIE Zodra u de frisse en zuivere smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervindt zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist. De rechtbank in Arnhem heeft een 27 jarige administrateur uit Arnhem ver oordeeld tot acht maanden gevangenis straf, waarvan zes maanden voorwaarde lijk, wegens verduistering en valsheid in geschrifte, gepleegd in het jaar 1964 in dienst van de „Johannastichting" te Arn hem. Minerva Theater (Heemstede), vandaag 20.15 u.: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Hans Vonk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Brandt Parijs?", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „The party is over", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Ontsnapping uit de Oriënt", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Een tikkeltje getikt", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „The brides of Fu Man- chu", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De kraak in de supermarkt", 14 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Dat loopt mis, miss", 14 j. Minerva, van donderdag af 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare dolle, dwaze wereld", a.l. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Het kasteel der 1000 angsten", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Gentle- man-inbreker", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Dingaka", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De onoverwinnelijke ge broeders Maciste". 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Manlijk/ Vrouwelijk", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Artificia (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van schilderijen en grafiek van Aat Veldhoen. Dagelijks behalve 's zondags en 's maandags geopend van 9.30 tot 18 uur. Vishal (Grote Markt): Expositie van schilderijen, grafiek en beeldhouwwerken uit het bezit van het Frans Halsmuseum. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondagen van 13 tot 17 uur Tot 13 maart. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van J. Ploos van Amstel. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks, behalve maan dag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus Van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur, op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. Raadhuis Over veen: Expositie van werk van W. A. van der Colk en M. C. van der ColkVerheus. DIVERSEN De Ark (Nieuw Heiligland), vandaag 20 u.: Lezing over oude muziek door Ma ja van der Veen. WOENSDAG 1 MAART City, 20 u.: „Hoe steel ik een miljoen DONDERDAG 2 MAART City, 20 u.: „I Tabu". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 1 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver boden Venus". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De gele tijger van Bangkok". DONDERDAG 2 MAART Kennemer Theater, 19.30 u.: „Brandt Parijs?" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Dr. Fu Ma Chu". ADVERTENTIE voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19000 Het K.N.M.I. deelt mee: Tussen een gordel van lage druk, die zich uitstrekt van de zuidpunt van Groenland tot boven Scandinavië en een gebied van hoge luchtdruk boven de Azoren en Spanje wordt een brede weste lijke stroming in stand gehouden. Met deze stroming is de storing, die dinsdag nog boven de Noordzee en ons land storm bracht, naar Midden-Zweden getrokken, waar zij op verscheidene plaatsen lang durige sneeuwval veroorzaakte. Op de Noordzee is intussen de storm ook geluwd. In de westelijke stroming komen opklaringen, maar ook kleine sto ringen voor, die van de oceaan in de richting van Europa trekken. Tijdelijk kunnen deze de bewolking doen toenemen en plaatselijk enkele buien veroorzaken. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum 00 S B temperaturen •O- a a binnen- en buitenland - v h £5 2 Den Helder onbewol kt w 8 5 Ypenburg onbewolkt w 10 5 Vlissingen onbewolkt 9 4 Eelde onbewolkt wzw 10 3 De Bilt onbewolkt zw 11 3 Twente onbewolkt zw 10 3 Eindhoven licht bew. wzw 11 3 Z.-Limburg hall bew. zzw 11 3 Helsinki regen zzw 1 -0 Stockholm geh bew. w 4 1 Oslo half bew. zw 4 -1 Kopenhagen regenbui w 7 2 Aberdeen onbewolkt wzw 7 2 Londen licht bew. zzw 11 3 Amsterdam onbewolkt wzw 10 4 Brussel zw. bew. zw 11 6 Luxemburg zw. bew. w 10 2 Parijs geh. bew. wzw 14 5 Bordeaux geh. bew. zw 17 10 Grenoble regen windst. 11 8 Nice half bew. O 20 11 Berlijn onbewolkt w 10 2 Frankfort licht bew. zw 12 3 München zw. bew. wzw 15 5 Zürich regenbui zzw 13 5 Genève regen wzw 13 8 Locarno onbewolkt n 13 1 Wenen regenbui wnw 10 5 Innsbruck geh. bew. ozo 14 3 Belgrado geh bew. nnw 17 7 Barcelona licht bew. nnw 16 9 Madrid licht bew. windst. 17 2 Mallorca mist windst. 17 9 Lissabon mist nno 20 9 Donderdag 2 maart Zon op 7.25 ulir; onder 18.20 uur. Maan op 1.18 uur; onder 9.43 uur. Maanstanden Laatste kwartier... 3 maart 10.10 uur Nieuwe maan11 maart 5.30 uur Eerste kwartier 19 maart 9.31 uur Volle maan26 maart 4.21 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 1 maart Hoog water 7.00 uur en 19.20 uur. Laag water 2.43 uur en 15.11 uur. Donderdag 2 maart Hoog water 7.44 uur en 20.07 uur. Laag water 3.26 uur en 15.53 uur.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2