Bundeswehr stelt Bonn voor nieuwe problemen Denen bergen de doden Frans volksfront op een vlondertje Van dag tot dag en Arrestaties voor moord op drie rassenstrijders Noedelslingeraar tegen straaljager m 0 m Beroep op VN van bevrijdingscomité voor Nieuw Guinea telegrammen WOENSDAG 1 MAART 196 7 Redelijk voorstel Voorlopig zwijgen Katholieken en joden baden samen in Madrid Ramsey Clark nieuwe minister van Justitie in de Verenigde Staten Ezelsbruggetje In beweging Gisteren heeft men in ons blad kunnen lezen, dat een Nederlands-Belgische com missie zich na jarenlang beraad in een advies-rapport heeft uitgesproken over de volgens haar gewenste spelling van bas taardwoorden. Bastaardwoorden zijn vreemde woorden die in de Nederlandse taal ingang hebben gevonden en algemeen gebruikt worden, waardoor zij een pro ces van vernederlandsing hebben onder gaan. Om in dat proces enige uniformiteit te brengen, heeft de bovengenoemde com missie regels aanbevolen die op het eer ste gezicht nogal pijnlijk aandoen. Dat pijnlijke zit voornamelijk in het feit, dat de commissie de weg van de fo netische spelling is opgegaan, zonder al te zeer rekening te houden met de omstan digheid dat de spelling van bepaalde vreemde woorden in onze taal even sterk is ingeburgerd als het woord zelf. De her komst van de bastaardwoorden zou door de voorgestelde veranderingen in de meeste gevallen onherkenbaar worden, zodat zij geen functie meer zullen ver vullen bij het aanleren van vreemde ta len. Er is iets voor te zeggen dat men tracht, het Nederlands zoveel mogelijk te doen schrijven zoals men het uitspreekt, maar de verwantschap tussen vreemde talen en het Nederlands en bovendien de herkenning van Latijnse of Griekse grondvormen, die het taalgevoel kunnen aanspitsen verdwijnt daardoor steeds meer, wat zonder meer als een taalverar ming kan worden beschouwd. Veel urgenter dan het vernederlandsen van vreemde woorden lijkt het, moeite te doen om oorspronkelijke Nederlandse woorden, die onder invloed van bastaards in onbruik zijn geraakt, in ere te herstel len. Vaak immers is het gebruik van bastaardwoorden een gevolg van ver waarlozing der eigen taal. Wanneer men het oor te luisteren legt bij de Vlamingen, herkent men daar vaak onvervalste Ne derlandse woorden die bij ons niet meer worden gebruikt. Door nu de vreemde woorden die daarvoor in de plaats zijn gekomen, te vernederlandsen, schrapt men als het ware die oorspronkelijke Ne derlandse woorden definitief uit de taal geschiedenis. Een enkel voorbeeld: tegenwoordig weet in Nederland niemand meer wat men bedoelt, als men zegt dat Piet de Bruin een herberg uitbaat. Zegt men daarentegen dat Piet de Bruip een café exploiteert, dan verheldert het Ne derlandse gelaat onmiddellijk. De com missie wil nu niet de woorden „herberg" en „uitbaten" in ere herstellen, maar Piet de Bruin tot eksplwatant van een kafee benoemen. Of deze werkwijze iets met de veredeling van het Nederlands te ma ken heeft, is de vraag. Vereenvoudiging is het misschien wel, maar aanpassing van de spelling mag toch nooit tot taal verarming leiden. Men loopt gevaar voor conservatief te worden aangezien, als men een drastische aanpassing van de spelling betreurt. De modernisten op dit gebied mogen echter bedenken dat zij in hun streven om de spelling te moderniseren ten behoeve van het schoolkind want dat is een argu ment gevaar lopen datzelfde school kind immuun te maken voor het univer sele karakter der talen, waardoor het weer des te moeilijker toegang vindt tot de geheimen van andere talen. Het boeiende spel van woordafleiding, waardoor men via herkenbare verbaste ringen uitkomt aan de verre bron van het woord, wordt daardoor niet alleen moei lijker maar zelfs op den duur een verge ten kunst. En dat in een tijd die op ande re gebieden een sterk vervagen van gren zen te zien geeft, onder de stimulans van een duidelijke zin voor universele cul tuurvorming. Maar nu verder geen gefilosofeer meer. Straks begint Ajax—Dukla, de kup-wed strijd onder leiding van arbieter Bakhranof die weliswaar geen roetienjee op 't gebied van internationale metsjes is, maar zich terdege verdiept heeft in het speltiepe van de beide ploegen. Neem een glaasje kon jak bij de t.v. en kijk naar de doelskrim- mutsjus, het stoere werk van beks en kie- pers, de slijdings, de sroepassus, de eksplo- sies van voetbalentoesjasme, de duwels tussen Amsterdammers en Tsjechen, het tekkelen, de skoreborden en wordt het metsj-nul dan niet geklaagd: wat onje- klonje op het klamme voorhoofd en ge duld tot de rieturnmetsj. ,VW\AWAWWWWWWW\AW«WWWWffiVWAWA.VWWWVVW MERIDIAN (MISSISSIPPI) (AP) Achttien verdachten, onder wie een sher iff en zijn adjudant, zijn dinsdag in Mississippi gearresteerd voor een samen zwering in verband met de moord in 1964 op drie strijders voor gelijke burggerrech- ten bij Philadelphia. De mannen werden elk tegen vijfdui zend dollar borgtocht in vrijheid gesteld. Onder de arrestanten bevond zich ook Sam Bowers, de „keizerlijke tovenaar" van de Ku Klux Klan. Bowers wordt nog een tweede moord op een strijder voor ge lijke burgerrechten ten laste gelegd. (Van onze correspondent) BONN. De komende pensione ring van de Bundeswehr-generaal Wolf graaf Baudissin kan oud-minis ter van Buitenlandse Zaken Schroder in zijn nieuwe functie van minister van Defensie de eerste „onvoldoende" opleveren. Na het aftreden van Kai- Uwe von Hassel als gevolg van de val van de regering-Erhard was het bijna beangstigend stil geworden rond het veelomstreden Westduitse leger. Maar nu laat ze zich weer van haar slechtste zijde kennen. Wolf graaf Baudissin wordt in mei zes tig jaar en bereikt daarbij de pensioen gerechtigde leeftijd. Zijn pensioen zou 1 oktober aanstaande ingaan. Baudissin is op het NAVO-hoofdkwartier in Fontaine- bleau werkzaam, waar hij de laatste twee jaar plaatsvervangend chef van operaties was. In verband met de komende verhuizing van Shape naar België, heeft Baudissin zijn militaire chefs in Bonn laten weten, dat hij liever niet in de herfst de dienst verlaat, maar dit of meteen in mei wil doen, dan wel zijn diensttijd met een half jaar verlengd wil zien. Aan de laatste mo gelijkheid heeft Baudissin in zijn brief aan zijn chefs in Bonn duidelijk de voor keur gegeven. In dit streven is hij eind vorige week nog ondersteund door een brief van Shape aan het Westduitse mi nisterie van Defensie, waarin wordt ver klaard dat men Baudissin's blijven op ho ge prijs zou stellen. Hij wil namelijk de verhuizing van zijn bureau graag zelf re gelen en zijn opvolger, generaal Von Butt- lar, een goedlopende organisatie in België overdragen. DIT HEEL redelijk klinkende voorstel van Baudissin zou nu echter in Bonn zijn afgewezen. „In het belang van de gezond heid van de graaf, is het beter dat zijn diensttijd niet wordt verlengd", zo zou de officiële opgaaf van reden luiden. Bau dissin geniet echter een uitstekende ge zondheid en is nog in de kracht van zijn leven. De graaf is sinds de oprichting van de Bundeswehr de steen des aanstoots van de oude houwdegens geweest. Hij was de ontwerper van het nieuwe systeem voor de „innere Führung", waarbij de soldaten niet langer als leden van een hermetisch afgesloten kaste werden beschouwd, maar zich als „burgers in uniform" dienden te beschouwen. De strijd van voor- en tegenstanders rond dit principe van Baudissin is de rode draad die door de ganse geschiedenis van de naoorlogse Bundeswehr loopt. Al in een vroeg stadium van de opbouw van het nieuwe leger dolf Baudissin tegen de oude Wehrmacht-generaals het onderspit. Hij werd pit zijn invloedrijke positie in Bonn weggepromoveerd naar een functie te vel de, en later nog veiliger naar de on gevaarlijke post van leider van het „NAVO defence college" in Parijs. In woord en geschrift bleef Baudissin bin nen de grenzen van het ambtelijke mo gelijke zijn idealen verdedigen. Drie maanden geleden baarde hij op zien, door samen met enige geestverwan ten toe te treden tot de vakbond voor openbare diensten, transport en verkeer. Door een veelomstreden dagorder van Von Plassel die deze naar het schijnt in een ogenblik van onoplettendheid onder tekende kunnen leden van de Bundes wehr voortaan lid zijn van een in de „bur germaatschappij" verankerde vakbond. Het besluit van Von Hassel was een van de oorzaken die leidde tot de generaals- revolte van enige maanden geleden en waarbij o.a. de hoogste Bundeswehr-offi- cier, inspecteur-generaal Heinz Trettner, zijn functie neerlegde. Niet Baudissin's persoonlijke vriend Ul- rich de Maizière, die Trettner opvolgde, heeft echter te beslissen over het verzoek van de graaf of deze nog een half jaar in dienst kan blijven. Het is de minister zelf, die dit moet doen. Maar hoewel Schroder op het ogenblik op vakantie is in Pontre- sina, schijnt hij zijn besluit al te hebben genomen. Wanneer de geruchten bewaarheid wor den, dat Sphröder zich ten bate van Bau dissin's „gezondheid" heeft uitgesproken, dan voorspelt dit weinig goeds voor een moderne en verlichte leiding die de Bun deswehr na het rampzalige bewind van de aartsconservatief Von Hassel nodig heeft. Baudissin zelf hult zich in zwijgen. „Zo lang hij een uniform draagt", zoals hij een dezer dagen opmerkte. Het is de vraag of de houwdegens er wel bij varen wanneer Baudissin vervroegd in de gelegenheid wordt gesteld ongehinderd zijn mening over de gang van zaken in de Bundes wehr te verkondigen. (Van onze correspondent) BONN Woedend geworden door het eeuwige gegier van de dreigende over de stad scherende straaljagers, besloot de Münchener graficus Helmut Winter tot daden over te gaan. In de krant liet hij de volgende advertentie zetten: „Luchtaf weergeschut met ruime voorraad munitie gezocht met het doel rust en orde weer te herstellen in het westelijk luchtgebied van München. Brieven onder nummer 13469z aan de Abendzeitung Het resultaat liet niet lang op zich wach ten. Niet alleen schreven mede-slachtof fers uit heel Duitsland aan de graficus, die hem „een moedige eenling" noemden. Maar er kwamen ook reële aanbiedingen van middeleeuwse steenslingeraars tot een 15 centimeter luchtafweerkanon met mu nitie. Winter ging het echter meer om het protest dan om een werkelijke poging met grof geschut tegen de brullende rustver stoorders op te treden. Grof geschut vond hij overigens toch: door een timmerman liet hij een ballis tisch precies nagerekende middeleeuwse steenslingeraar fabriceren. In zijn stads buurt is Winter nu in 't voorjaarszonnetje in actie. Een shawl losjes om de hals en een kwieke hoed achter op het hoofd, meet hij met zijn duim nauwkeurig de af stand van zijn moordwerktuig tot de over- scherende vliegtuigen. Naast hem hangt op een driepoot een koperen ketel, waarvan de inhoud suddert op een houtvuur. Hierin wordt de munitie gefabriceerd. Ze bestaat uit de voor niet- Duitsers onverteerbaar uitziende kogel ronde „noedel", een substantie van sa mengeperste aardappelpuree, die in Mün chen voor een lekkernij wordt gehouden. Als Winter het goed op zijn heupen heeft, mikt hij en passant ook nog op voorbij - snorrende Bundeswehrhelikopters. MADRID (Reuter). In een parochie kerk in Madrid hebben dinsdag enige dui zenden joden en rooms-katholieken een gezamenlijke gebedsbijeenkomst ge houden. Dit is de eerste keer dat zoiets in Spanje is voorgekomen. De gelovigen zongen psalmen en spra ken in gebeden in het Spaans en He breeuws de wens uit, dat „de wrok en de haat" van het verleden zullen worden vergeten. De leider van de joodse ge meenschap in Madrid verklaarde dat dankzij wijlen paus Joannes XXIII en het Vaticaanse concilie een nieuwe fase is aan gebroken in de verhouding tussen joden en rooms-katholieken. wmmm De ramp in het Skagerrak met het Russische fabrieksschip Toekan heeft aan 52 van de 79 opvarenden het leven gekost. Er zijn 22 over levenden. 47 doden zijn geborgen. Deense reddingboten hebben vele slachtoffers aan land gebracht. Er is nog geen enkele verklaring gegeven voor de snelle ondergang van het schip. De storm die in de nacht van maandag op dinsdag in het gebied woedde was niet bijzonder zwaar. In de herfst van vorig jaar verging vrijwel op dezelfde plaats de veer boot Skagerrak. (Telefoto) WASHINGTON (AFP) President Johnson heeft de benoeming bekendge maakt van Ramsey Clark als minister van justitie. De 39-jarige Clark is sinds de benoeming op 21 september van Katzen- bach tot onderminister van Buitenlandse Zaken waarnemend minister van Justitie geweest. VWWWWWWWWWWWWWVWIAIWWVWMIIAM (Van onze correspondent) Eén van de positieve elementen die men het gaullisme niet ontzeggen kan, is zeker dat de ingrijpende hervorming van het staatkundig bestel (ter stabilisering van de regering als uitvoerende macht) door president De Gaulle gemotiveerd kon worden met de noodzaak het mozaïek van de talloze politieke formaties van de Vierde Republiek een wat over zichtelijker aanzien te geven. En die opzet werd vooral door de generaal ook dik onderstreept toen hij in 1962, per volksstemming, liet beslissen dat voortaan de president van, de republiek direct door het volk zou worden gekozen. Voor het eerst vond die presidentsverkiezing, naar Amerikaans voorbeeld, in december 1965 en, na de onverwachte ballo tage van de president, in januari 1966 plaats. DIE VERNIEUWING heeft sedert dien niet nagelaten de politieke krach ten te verplichten zich in enkele grote formaties te verzamelen. Een eerste stap in de richting van de andere grote Westelijke democratieën de VS, Groot-Brittannië en ook West-Duits- land waar het politieke toneel prak tisch door twee machtige kampen wordt beheerst, heeft zo ook Frankrijk nu al gezet. In plaats van tientallen partijen en groepen die elkaar voortdurend meer of minder fictieve vliegen poogden af te vangen, onderscheidt men nu voornamelijk vier formaties: de orthodoxe en de „ja-maar"-gaullis- ten van Giscard d'Estaing, het demo cratische centrum van Jean Lacanuet, Mitterrands Linkse Federatie en ten slotte de communisten. De ultra-recht se volgelingen van advocaat Tixier- Vignancour werpen weinig gewicht meer in de schaal, en zijn dan ook ge doemd zich vroeg of laat in één van de voorgenoemde groep op te lossen. Vier of vijf kampen is natuurlijk nóg altijd altijd te veel om een dui delijk alternatief voor een regerings meerderheid te kunnen scheppen. En het is juist met het oog op die nood zakelijke ontwikkeling naar verdere cencentratie of polarisatie, dat deze ver kiezingscampagne een nieuwe en mis schien beslissende stoot zal kunnen geven. gens aan de initiatieven van Francois Mitterrand te danken geweest dat over die kloof nu tenminste een wankel vlondertje of ezelsbruggetje is gewor pen. Zal dat bruggetje voor en na de verkiezingen worden verbreed om ge- leeidelijk aan die kloof te doen ver dwijnen? Of werden de linkse bruggenbou wers alleen maar door electorale over- VOOR HET LINKSE kamp is die noodzaak speciaal wel bijzonder drin gend. Hoewel sedert de laatste oorlog het linkse kamp rechts bijna voortdu rend in omvang evenaarde of zelfs overtrof, werd Frankrijk met uit zondering van de tien maanden dat Pierre Mèndes-France en het dikke jaar dat Guy Mollet het roer in handen hielden voortdurend door centrum regeringen met onmiskenbaar rechts overwicht bestuurd. En vaak werd dan nóg de koers van die incidentele no- minaal-linkse kabinetten, men denke aan Mollet's rol in de Algerijnse oor log, tóch nog door de rechtse „opposi tie" bepaald. Een gang van zaken die vooral wel veroorzaakt werd door de onoverbrugbare kloof waardoor het linkse kamp tussen communisten en de rest van socialisten en radicalen werd gescheiden. Het is aan de overigens bijzon der trage destalinisatie van de Fran se Communistische Partij èn vervol- wegingen geïnspireerd en zullen de communisten na de verkiezingen, zich toch weer terug (moeten) trekken in hun (allerminst) „splendid isolation", juister ook wel politieke getto ge noemd? Die laatste mogelijkheid lijkt bij de dag wel onwaarschijnlijker te worden: een meerderheid van de Fran sen, zo heeft onlangs een opiniepeiling uitgewezen, is zelfs niet meer bevreesd de communisten regeringsverantwoor delijkheid toe te vertrouwen, en hun eigen belang kan uiteraard alleen maar zijn gebaat bij een verdere emanci patie. Niettemin is het tussen de linkse broeders nog lang niet alles koek en ei en is het ingekankerde wantrouwen tegen de ware bedoelingen van de communisten bij de drie voornaamste leiders van de Federatie, president Frangois Mitterrand, socialist Guy Mollet en radicaal Billères natuurlijk nog geenszins als sneeuw voor de len tezon versmolten. Op korte en op lange termijn zijn de drijfveren voor het sa mengaan bij beide partijen ook aller minst gelijk. De Federatie heeft voor de verkie zingen vooral het oog gevestigd op een overwinning op, of althans een maxi male verzwakking van het gaullisti sche kamp, en is daarom niet vies van samenwerking in deze verkiezingspe riode met de centrum-kandidaten van Lecanuet als langs die weg een gaullist verslagen zou kunnen worden. Voor ie communisten zijn Lecanuet en Pom pidou" en Giscard (marxistisch) lood om reactionair oud ijzer, en zij heb ben alleen maar belangstelling voor de hechte basis die zij voor een toe komstig volksfront willen leggen. Frangois Mitterand en Guy Mollet, de belangrijkste leiders van de FGDS (Fédération de la Gauche Démocrate et Socialiste), kortweg de Federatie. ^eiaer van de Centrum-Democraten, Jean Lecanuet. DAT VOLKSFRONT wijzen Mitter rand en de zijnen a priori zeker even min van de hand, al blijft dan ook hun grote angst, dat zij bij die opera tie, volgens het plastische beeld van Lenin, mettertijd als een kip van al hun veren zullen worden ontdaan. En in dat licht gezien zullen vooral de uitslagen van de eerste verkiezings ronde van essentieel belang blijken te zijn. Het gaat dan om de vraag, wie in lat toekomstige eenheidsfront de eer ste plaats zal kunnen bezetten. De opi niepeilingen beloven federalisten en communisten tot dusver een vrijwel gelijk aantal stemmen van 20 a 22 per cent van het electoraat, en achter de gevel van de hervonden broederschap, wordt door beide partijen nu dan ook een adembenemende nek-aan-nek-race gelopen. Met als prijs de toekomstige distributie van de rode lakens, (zo niet der ministerportefeuilles). De Gaullistische verkiezingstrate gen, onder leiding van premier Pom pidou, slaan die wedloop met gemeng de gevoelend gade. Weliswaar hebben ze in theorie altijd voor een centrali satie van de politieke krachten geij verd, maar in feite zouden ze toch niet zo héél graag zien, dat op de link se flank een machtig blok ontstond, dat zich in omvang met het gaullisti sche kamp zou kunnen meten. Zij wensen die polarisatie eerder zó, dat de ecommunisten een geïsoleerd blok blijven vormen om de hele rest van het kiezersvolk dan te noodzaken zich onder de gaullistische vanen te verenigen. Vandaar dan ook dat de gaullistische sprekers alle ver schillen en tegenstellingen tussen de communisten en de federatie zo breed mogelijk uitmeten.. Niettemin is het proces van coördi natie en toenadering, dank zij De Gaul le's eigen hervormingen, nu onweer staanbaar op gang gebracht, en schijnt men Zola's beroemde woord uit de Dreyfuss-affaire te mogen aanhalen: „La vérité est en marche et rien ne l'arrètera" („De waarheid is in be weging en niets zal haar tegenhouden"). NEW YORK (AFP) Het „Comité voor de bevrijding van westelijk Nieuw- Guinea" heeft dinsdag in de perskamers van het hoofdkwartier van de Verenigde Naties een „zeer dringend beroep" ver spreid, waarin gewag wordt gemaakt van vervolgingen door de Indonesische auto riteiten in het voormalige Nederlandse gebiedsdeel, thans West-Irian. Het comité, gevestigd in Delft, roept de VN-leden op stappen te doen bij de In donesische autoriteiten om de „onmiddel lijke vrijlating van de politieke leiders van de negroïde volken van westelijk Nieuw-Guinea, die thans in de gevangenis zitten", te bewerkstelligen. Ook moeten de VN-leden bij de Indo nesische autoriteiten aandringen op toe lating tot West-Irian van de in balling schap levende politieke leiders, opdat deze in vrijheid „bij kunnen dragen tot de meningsvorming van hun landgeno ten". Tenslotte wordt geëist dat Indonesië nog dit jaar bekendmaakt, hoe het de uitoefening van het recht van zelfbeschik king van het volk van voormalig weste lijk Nieuw-Guinea wil verwezenlijken, zoals het verplicht is volgens het overdrachtsakkoord van 15 augustus 1962. Dit akkoord voorziet in een volks stemming over de toekomstige status van voormalig westelijk Nieuw-Guinea, te houden in 1969. Het comité dringt er in zijn „dringend beroep" op aan, de uitvoering van dit recht op zelfbeschikking te laten plaats vinden onder neutraal toezicht, zonder enige vorm van militaire druk. Vandalen. Vandalen hebben een onlangs in Syrië ontdekte graftombe van 2.000 jaar geleden vernield en zeer kostbaar snijwerk gestolen. Het graf was van een vorst van Palmyra, de bijbelse stad Tadmor, die in 272 na Christus werd verwoest. Eisen. De officier van justitie in Madrid heeft tegen vier Spanjaarden, die vlug schriften verspreid hadden waarin werd opgeroepen het referendum te boycot ten, gevangenisstraffen tot twee jaar en zware boeten geëist. Hulp. West-Duitsland zal India dit jaar voor 240 miljoen mark hulp verlenen als onderdeel van de hulp ter waarde van negenhonderd miljoen dollar dat door westerse landen aan India is toe gezegd. Doodslag. Bij de begrafenis van zes men sen, die bij een ontploffing om het le ven kwamen, heeft een woedende me nigte dinsdag in Aden twee Arabieren doodgeranseld. Treinbotsing. Op een station in de buurt van Birmingham in Engeland zijn ne gen mensen om het leven gekomen en elf gewond bij een botsing tussen een passagierstrein en een diesellocomo tief. De passagierstrein is met een snel heid van 112 kilometer op de rangeer loc ingereden. Grensgeval. Turkije en de Sovjet-Unie hebben een ontwerp-overeenkomt gete kend tot wijziging van de grens, die voor het eerst in 1921 werd vastgesteld. De wijziging is nodig omdat enkele grensrivieren van loop veranderd zijn. Agrarisch. 18.000 man kantoorpersoneel in Havana zal een week per maand in de landbouw werkzaam zijn volgens een plan, dat door de Cubaanse communis tische partij is opgesteld. In april wordt ermee begonnen. Op reis. President Lübke van West-Duits land is uit Bonn vertrokken voor een reis door Azië, die drie weken zal du ren. Lübke zal Zuid-Korea, Nepal, Af ghanistan, Maleisië en Thailand bezoe ken. Eigen deeg. Een vergadering van aanhan gers van de uiterst rechtse N.P.D. in het Westduitse Freiburg moest maandag avond worden afgelast, omdat politieke tegenstanders zo'n tumult maakten, dat geen spreker zich verstaanbaar kon ma ken. De voorzitter van de partij, Von Thadden, slaagde er zelfs niet in de zaal binnen te komen. Transactie. Een Amerikaanse congres commissie heeft meegedeeld geen be zwaar te hebben dat de Export-Import- Bank de levering van Amerikaans ma terieel voor een autofabriek in de Sov jet-Unie financiert. Het gaat om een be drag van ongeveer vijftig miljoen dol lar voor een fabriek die door Fiat zal worden ingericht. Het wordt waar schijnlijk geacht dat Fiat voor de in richting van de fabriek ook machines zal bestellen bij Europese firma's die met Amerikaanse licenties werken.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3