1 Agenda voor Haarlem en de IJmond Berging van de „Verolme" kost meer dan de verzekering Roof van bijna twee miljoen aan diamanten mislukte Autootje kopen in Amerika Kort en bondig Wrak wordt zeer waarschijnlijk met dynamiet tot zinken gebracht Klacht van mr. Koot bij het hof in Straatsburg Hervormde kerk: 50.000 voor Vietnam Militair dood na val uit trein Overvaller wist te ontkomerl Registratie van accountants Dode en acht gewonden bij autobotsing In Amsterdamse Diamantbeurs Naar Utrecht? Neem de trein! PSP-delegatie naar Moskou Dertig mille verduisterd KVP-Elst royeert twee leden Kamervragen over affaire Beeren Arbeid gehuwde vrouw verantwoord „Tien over Rood" wil linkse concentratie rondom P.v.d.A. Rustig weer De Limburgsche Kolenhandel «1 i ZATERDAG 4 MAART 1967 2 Politie-advies SUPERBE ANTRACIET, de ideale brandstof in het ideale zakje. Stunt van Pilburgs reisbureau Prof. Samkalden: Kerkelijk nieuws Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk Helemaal Spaans in sap en vruchtvlees Vraag SPAANSE SINAASAPPELEN wzw wzw w wzw zw zw wzw zw wzw z zw wzw wzw ozo Zürich De tanker „Jacob Verolme", die vori ge maand na een explosie nabij Las Pal- mas kapseisde, en die sedertdien met de kiel naar boven enkele mijlen buiten de kust van dit Canarische eiland drij vende wordt gehouden door de „Zwarte Zee" van L. Smit en Co., zal waar schijnlijk worden opgegeven door de verzekeraars, daar de berging en de re paratie veel duurder zullen uitkomen dan het uitkeren van het verzekerde bedrag. Mr. P. H. C. Koot te 's-Gravenhage, voorzitter en oprichter van de Partij voor Ongehuwden en van de Partij voor Volks wil en Referendum, heeft bij het hof voor de rechten van de mens in Straatsburg een aantal klachten ingediend tegen de Nederlandse staat. Zijn klachten betreffen voornamelijk de gang van zaken bij de laatste verkie zingen. Volgens mr. Koot zijn er stem bussen vóór 's avonds 7 uur geopend, wat in strijd is met de Kieswet. Ook richt zijn klacht zich tegen het opstellen van zijns inziens foutieve processenverbaal van hoofdstembureaus en tegen de weigering hem inzage te verlenen in deze processen- verbaal. Volgens mr. Koot moeten deze volgens artikel 21 van de universele ver klaring voor de rechten van de mens voor iedereen openbaar zijn. Ook meent mr. Koot dat in Nederland discriminerend wordt opgetreden tegen ongehuwden, zowel op fiscaal als op zede lijk gebied. Artikel 248 bis van het Wet boek van Strafrecht citerend zegt hij, dat homofielen op een andere wijze berecht worden dan andere mensen, hetgeen vol gens hem in strijd is met de artikelen 1 en 2 van de universele verklaring van de rechten van de mens. Artikel 7 van deze verklaring wordt volgens hem ook geschonden, doordat Nederland weigert oud-KNIL-militairen salaris en schadevergoeding uit te betalen. (Van onze correspondent) ENSCHEDE. De Nederlandse her vormde diakonie zal dit jaar 50.000 ter beschikking stellen aan de Vietnamese bevolking. Van dit bedrag gaat de helft naar de Wereldraad van Kerken, die al langere tijd in Noord- en Zuid-Vietnam actief is. Het overige is bestemd voor een boeddhistisch instituut, dat jonge boed dhisten opleidt voor hulp in Zuidvietna- mese dorpen. De school, die in Saigon staat, staat onder leiding van de boeddhistische gees telijke Thich Nhat Hanh, die vorig jaar ook een bezoek aan ons land heeft ge bracht. Daar ook de bergingskosten hoger zijn dan de schrootwaarde van 't wrak wordt overwogen met dynamiet een gat in de bovendrijvende bodem te slaan, zodat het schip naar de bodem van de zee ver dwijnt. Van het Rotterdamse vliegveld Zestien hoven zijn nieuwe bemanningsleden voor de sleepboot van Smit en Co naar Las Palmas vertrokken met drie bergings experts. L. Smit en Co. bevestigde dat er ern stig rekening mee wordt gehouden dat de ertstanker wordt opgegeven. Er worden daarvoor reeds alle voorbereidingen ge troffen. Smit en Co moet de autoriteiten op Las Palmas toestemming vragen de Jacob Verolme" in de nabijheid van het eiland tot zinken te brengen. Of van een eventuele toestemming gebruik wordt ge maakt. hangt af van de assuradeuren. Zij moeten de definitieve beslissing ne men. Een jongeman, vermoedelijk een Itali aan, heeft gistermiddag bij de diamant firma Vos, gevestigd in de Diamantbeurs aan het Weesperplein in Amsterdam, een brutale maar mislukte poging gedaan een partij diamanten te roven. Ais hij in zijn opzet geslaagd zou zijn buit 1,75 mil joen aan edelstenen zijn geweest. De man had zich een paar dagen gele den in verbinding gesteld met de dia mantair Vos omdat hij, naar hij zei, dia manten wilde kopen. Voor gistermiddag was een afspraak gemaakt. De diaman tair toonde hem in zijn kantoor op de eerste etage van alles. Toen dit de aspi rant-koper niet voldoende was belde de heer Vos een diamantmakelaar in het ge bouw met het verzoek even met zijn col lectie bij hem langs te komen. Op dat moment trok de bezoeker een pistool en Tussen Breda en Lage Zwaluwe is gis teravond een militair uit een trein geval len en om het leven gekomen. De trein vervoerde militairen tussen Den Bosch en Rotterdam. De militair stond met vrienden op het balkon in een van de rijtuigen. Hij wilde een sigarettenpeukje naar buiten gooien en opende daarvoor de schuifdeuren. Door de luchtverplaat sing werd hij naar buiten gezogen. Het slachtoffer is de 22-jarige korpo raai H. P. Britsemmer uit Gouda. Hij was gelegerd in de Chasseekazerne in Breda. Op 6 maart zal de Wet op de Register accountants geheel in werking zijn. Op die dag begint de inschrijving in het accountantsregister. Afgezien van hen die op grond van een overgangsregeling nog om toelating kunnen verzoeken, zal in schrijving slechts mogelijk zijn voor hen die een Nederlands academisch accoun tantsexamen of een met medewerking van de Orde van Registeraccountants gehou den accountantsexamen hebben afgelegd Voor de niet-registeraccountants, wier werkzaamheden zich in hoofdzaak richten op het midden- en kleinbedrijf, is een wettelijke regeling in voorbereiding. De commissie voor de toelating heeft tot nu toe 2.449 accountants voorlopig ter in schrijving in het accountantsregister aan gewezen. In Best op de rijksweg van 's Herto genbosch naar Eindhoven, heeft een au tobotsing plaats gehad, waarbij één per soon om het leven kwam en acht anderen gewond werden. De bestuurder van een personenauto, de 47-jarige heer J. E. Goedemans uit Best, gaf, toen hij vanuit een zijstraat de rijksweg wilde op rijden, geen voorrang aan het verkeer op deze weg, met het gevolg dat hij door een andere auto werd aangereden. Hij werd zwaar gewond en overleed korte tijd la ter. Zijn echtgenote en een zoon werden ook ernstig gewond. De zes inzittenden van de andere auto, liepen allen letsel op- In de Brabantse gemeente Eersel is het 4-jarige jongentje N. M. M. de Haas door een personenauto aangereden toen het van achter een paard en wagen, waar ■chter het liep, plotseling de rijweg over stak. De jongen was op slag dood. De chef voorlichting van de Utrechtse politie geeft iedereen, die de voorjaars- beurs in Utrecht wil bezoeken, de raad per trein te gaan. De beurs wordt maandag geopend. Er is parkeergelegenheid voor 3500 auto's maar op grond van de erva ringen in vorige jaren verwacht de Utrechtse politie gemiddeld 15.000 auto's per dag. Voor 11.000 tot 12.000 auto's zal elders plaats moeten worden gevonden. Het risico is groot, dat bezoekers, die toch met de auto komen, hun vervoer middel op grote afstand van de jaar beursgebouwen moeten parkeren. Het ge meentelijk vervoerbedrijf gaat tussen de jaarbeursgebouwen en de afgelegen par keerplaatsen een autobusdienst onder- houden. De Utrechtse politie zal er op toezien dat de stop- en parkeerverboden worden nagekomen. Zij zal tijdens de jaarbeurs met 125 man in touw zijn om het verkeer te regelen. ADVERTENTIE BROUWERSVAART 106 HAARLEM TEL. 10748 sommeerde hij de diamantair de op tafel liggende diamanten ter waarde van on geveer 75.000 af te geven. Inmiddels was de andere diamantair binnen gekomen, die eveneens met het pistool werd be dreigd. Zijn collectie stenen had een han delswaarde van ongeveer 1 miljoen. Hoewel beiden hevig schrokken weiger den zij op de eis van de overvaller in te gaan. Om alarm te slaan gooide de heer Vos, een asbakje door een ruit. De rover nam toen de vlucht en wist te ontkomen. Toen de dader de diamantair voor de eerste keer bezocht had hij zijn kaartje afgegeven, maar volgens de politie geeft dit weinig houvast omdat het vermoede lijk vals is. Tijdens de besprekingen met de heer Vos sprak hij Frans, doorspekt met Italiaanse woorden. Hij was waar schijnlijk woensdag in Amsterdam gear riveerd. (Van onze cgrrespondent) Tilburg. In samemverkióg met een Amerikaanse luchtvaart - maatschappij en een handelsonderneming heeft het Til- burgse reisbureau Raptim NV voor een novum in de reiswereld gezorgd. Voor een bedrag, dat nog onder de in ons land geldende verkoopsprijs ligt kunt u in Til burg boeken voor een 21-daagse vlieg tocht naar Amerika om zelf uw auto op te halen. Wilt u de gelegenheid waar nemen om in die tijd met uw juist ver worven wagen iets van het land te zien, dan kan dat ook. De wagen krijgt voor die periode Amerikaanse nummerborden. Daarna kunt u hem per schip naar Euro pa laten vervoeren. Hiervoor tekent de handelsonderneming Seven Continents. Volgens het reisbureau is dit systeem veel voordeliger, omdat men zelf zijn wa gen ophaalt en een aantal tussenfiguren uitschakelt. De bedoeling is dat de aspi rant koper tevoren een keus maakt voor wat betreft grootte, kleur, merk, acces soires enz. en opgeeft wanneer hij naar de VS denkt te gaan. Hij krijgt na stor ting van het benodigde bedrag een 21- daags retourbiljet economy class van Pan American Airways. Het is niet be slist noodzakelijk dat de koper zelf zijn auto gaat ophalen. Volgens het reisbureau zijn de prijsver schillen enorm: ze kunnen variëren van 1.000 tot ƒ5.000 waarbij de kosten voor verscheping van de auto, de transport verzekering, invoerrechten, omzetbe lasting en de kosten ter verkrijging van een Nederlands kentekenbewijs reeds zijn afgetrokken. Een uit twee dames bestaande P.S.P.-delegatie is naar Moskou ver trokken om daar een internationaal vrouwencongres bij te wonen. Links mevrouw drs. M. A. Buter uit Am sterdam, vice-voorzitster van de P.S.P.-partijraad, en mevrouw P. Boetes uit Heiloo. Een uit twee dames bestaande delega tie van de Pacifistisch Socialistische Partij is naar Moskou vertrokken. Het zijn drs. M. A. Buter uit Weesp, vice voorzitter van de P.S.P.-partijraad en wetenschappelijk medewerkster aan het pedagogisch en didactisch instituut van de universiteit van Amsterdam, en me vrouw C. P. Boetes uit Heiloo. Op 8 maart zullen zij in Moskou het interna tionale vrouwencongres bijwonen. De uit- nodiging voor de delegatie bereikte de P.S.P. via de Russische ambassade in Nederland. (Van onze correspondent) BARNEVELD. Een te grote mate van vrijheid van handelen, een bijna on begrensd vertrouwen en een gebrek aan controle, hebben meegewerkt aan een ge ruchtmakende verduiteringsaffaire, die zich in Kootwijkerbroek, een buurtschap in de gemeente Barneveld, heeft afge speeld. Een 39-jarige vertegenwoordiger uit de gemeente Oss is vanmorgen voor de offi cier varf justitie in Utrecht geleid. Hij wordt ervan verdacht in de afgelopen twee jaar zijn wergever, Chemische In dustrie en Handelsmaatschappij Denka nv te Kootwijkerbroek, voor ruim 30.000 gul den te hebben benadeeld. (Van onze correspondent) ELST Twee K.V.P.-raadsleden uit Eist (Gelderland), de heren R. P. Sponse- lee en J. J. F J. Sanders, zijn door het afdelingsbestuur van hun partij ge royeerd. Dat is het resultaat van enkele merkwaardige gebeurtenissen, die zich v o o r en tijdens de raadsvergadering van afgelopen dinsdag afspeelden. Zaterdag diende de heer Sponselee. plaatsvervangend fractievoorzitter, een motie van wantrouwen tegen de twee wet houders in bij burgemeester W. M. C Klijn. Aangezien dit spoedig daarna een publiek geheim was, werd de motie zon dagavond uitgesteld. In de raadsvergade ring van dinsdag uitte de heer Sponselee sterke critiek op de houding van burge meester Klijn. Hij noemde de burgemees ter partijdig, omdat hij de motie had la ten uitlekken en meende dat de wethou dersverkiezingen bewezen hadden, dat men het met de zuiveringseed niet zo nauw nam. Met vier andere K.V.P.-raads leden verliet de heer Sponselee tenslotte demonstratief de raadszaal. Het Eerstekamerlid De Gaay Fortman (ARP) heeft aan de minister v. Sociale Zaken en Volksgezondheid schriftelijke vragen gesteld, of het ondernemingspen sioenfonds van de Tricotagefabriek Bee ren te Weert zich heeft gehouden aan de bepaling in de pensioen- en spaarfondsen wet dat de bezittingen van een onderne mingspensioenfonds v. ten hoogste een- tiende deel mogen bestaan uit schuldvor deringen op de werkgever of aandelen in de onderneming. In 't ontkennende geval zou de heer De Gaay Fortman graag weten of de Verzekeringskamer met deze onregelmatigheid op de hoogte was en terzake van de haar in genoemde wet toegekende bevoegdheden gebruik heeft gemaakt. „Het is gerechtvaardigd, voor de gehuw de vrouw de weg naar de arbeidsmarkt, die zij reeds gevonden heeft, ook begaanbaar te maken". Dat zei prof. dr. I. Samkalden, oud-minister van Justitie, op het congres van „Het Nederlandse Vrouwencomité" in Den Haag, waar gesproken werd over de vrouw buiten het eigen gezin. Op dit con gres werd geconstateerd, dat de detailhan del de gehuwde vrouw als medewerkster als een normaal verschijnsel is gaan zien, en ook, dat zij in deze bedrijfstak bijzonder op haar plaats is. Prof. Samkalden wees er op, dat de ar beid van vrouwen met een gezin zijns in ziens verantwoord is, nu de huwelijksleef tijd lager wordt, de gezinssamenstelling nog meer van de bewuste keuze der ge huwden afhankelijk wordt en de arbeids mogelijkheden voor de gehuwde vrouw groter worden. Bij de discussie werd o.a. gezegd dat aan de bereidheid van de gehuwde vrouw om te gaan werken niet al te zeer afbreuk moet worden gedaan door de belasting- progressie bij de samenstelling van de in komens. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Binnen de Partij van de Arbeid is een conflict ontstaan tussen het partijbestuur en de vertegenwoordi gers van „Tien over Rood", die aandrin gen op een hernieuwde en fellere stel lingname tegen het kapitalistische stelsel. Ook keren zij zich tegen de vorming van een door P.v.d.A.-kopstukken als oud minister Vondeling, NVV-voorzitter Kloos en Rotterdams burgemeester Thomassen voorgestane „grote progessieve volkspar- partij". Verder zijn zij verontwaardigd over de pogingen van enkele hoogge plaatste P.v.d.A.'ers tot een „vrijage" met D'66. „Tien over Rood" wil, naar zij ver klaart, een eind maken aan de vaag heid in de socialistische doelstellingen, die naar haar smaak, met een neiging tot op- tisme, de oorzaak is voor het bij de ver kiezingen geleden zetelverlies. De partij moet in de oppositie gaan, haar doelstel lingen opnieuw en duidelijk formuleren en de partij zó hervormen dat zij het middelpunt kan worden van een linkse concentratie. Deze linkse concentratie zou de linkervleugels kunnen omvatten van P.v.d.A., A.R. en D'66. Daarbij zou er plaats kunnen zijn voor enkele P.S.P.'ers en een groot aantal vakbondsleden. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Kornhorn A. Broersma kand. te Leeuwarden. Geref. Gemeenten Tweetal te Slikkerveer C. Wisse te El- speet en G. Zwerus te Nunspeet. Beroepen te Borsele A. W. Verhoef te Barneveld. Bedankt voor Aagtekerke J. Karens te Nieuwerkerk. Evang. Lutherse Kerk Beroepen te Amstelveen W. Bley pro ponent te Amsterdam. Examens. De heer W. Bley te Amster dam slaagde voor het proponents-examen en is beroepbaar. Veldslag in de soos. In de Delftse studen tensociëteit „De Koornbeurs" drongen twaalf jongens, gewapend met een staaf ijzer, binnen en sloegen erop los, zodat de zes aanwezige studenten ge havend het slagveld moesten verlaten. Toen de politie arriveerde waren de vechtersbazen verdwenen. Eén van hen, een 16-jarige knaap, kon later worden gearresteerd. Man gedood. Bij een betonindustrie in Venraaij is de 21-jarige P. J. W. Som- mers uit Sambeek onder een vallend betonelement gekomen. Hij was op slag dood. Het betonelement met een gewicht van ongeveer een ton viel om doordat het gedeeltelijk in de bodem wegzakte. Narcotica. De politie heeft in een huis in Rotterdam-Zuid twee en een halve kilogram hashish en ruim 300 gram hennep in beslag genomen. De 26-jarige bewoonster werd gearresteerd. De hashish en de hennep hadden een ver koopwaarde van ongeveer 8.000,—. ABC-mars. Met Pasen zal een ABC-mars gehouden worden van Rotterdam via Den Haag, Leiden en Haarlem naar Amsterdam, welke wordt georganiseerd door diverse Nederlandse vredesbewe gingen. Op tweede paasdag, 27 maart, wordt samen met het Comité voor de Vrede en het Vietnamcomité bij „De Dokwerker" in Amsterdam een slotma nifestatie gehouden. Stadsschouwburg, vandaag en zondag, 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Man is man" van Bertolt Brecht (première). Maandag, 20 u.: Nederlandse Comedie met ,,'n Appel voor de dorst" van Marcel Mi- thois. Teylers Museum, zondag, 15 u.: Ba- dingsprogramma door Anton de Beer, Bouw Lemkes en Jeanne Vos. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Brandt Pa rijs?", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „Ontsnapping uit de Oriënt", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „Eiland der liefde", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De dertien slavinnen van Fu Manchu", 14 j. Zondag, 11 u.: „De levens roman Van Johann Strauss", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Dat loopt mis, miss", 14 j. Minerva, 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Zondag, 14.30 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Gambit", a.l. Zondag, 11 u.: „In de oerwouden van China", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De onoverwinne lijke gebroeders Maciste", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 114, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Manlijk/Vrou welijk", 18 j. Zondag, 11 u.: „Het grote circus van Moskou", a.l. TENTOONSTELLINGEN Artificia (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van schilderijen en grafiek van Aat Veldhoen. Dagelijks behalve 's zon dags en 's maandags geopend van 9.30 tot 18 u. Vishal (Grote Markt): Expositie van schilderijen, grafiek en beeldhouwwerken uit het bezit van het Frans Halsmuseum. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondagen van 13 tot 17 u. Tot 13 maart. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): 9xpositie van werk van Agnes Becker. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondag van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige in strumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus Van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u„ op zon en feestdagen van 14 tot 17 u. Raadhuis O verveen: Expositie van werk van W. A. van der Colk en M. C. van der Colk-Verheus. Dagelijks van 14 tot 17 u. DIVERSEN Kennemer Sporthal, Haarlemse Voor- jaarsbeurs, vandaag en maandag 10 tot 17 en 19 tot 23 u. Zondag 13 tot 17 en 19 tot 23 u. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), vandaag, 21 u.: Cobi Scnreijer m. haar internatinaal programma: Gaste: Joy Hyman. Zondag, 21 u.: Hootenappe- ning. ZATERDAG 4 MAART City, 19 en 21.30 u.: „Lost command". Stadsschouwburg, 20 u.: „De negerhut van Oom Tom". Zomerlust, Santpoort: Floriade 1967. ZONDAG 5 MAART City, 15 u.: ,.De zwaardvechter van Siena"; 19 en 21.30 u.: „Lost command". Stadsschouwburg, 15 u.: „De avonturen van een zigeunerjongen"; 20 u.: „De neger hut van Oom Tom". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 uur: Expositie Gustave Asselbergs. Zomerlust, Santpoort: Floriade 1967; 20 uur: prijsuitreiking. MAANDAG 6 MAART Heden geen filmvoorstellingen in de bioscopen. Stadsschouwburg, 20 u.: Ronnie Tober- show. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 4 MAART Kennemer Theater, 19.30 u.: „Brandt Pa rijs?"; 23.30 u.: „De onbevredigden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Dr. Fu Ma Chu". W.B. Theater, 20 u.: „Dreigende trom men". ZONDAG 5 MAART Kennemer Theater, 14.15 u.: „Het zwaard van de Islam"; 16.30 en 19 u.: „Brandt Parijs?" Luxor Theater, 14.15 u.: „De wraak van Ivanhoe"; 16.30 u.: „Dr. Fu Ma Chu"; 19 en 21.15 u.: „De zondares van Athene". W.B. Theater, 14.30 u.: „Stan Laurel en Olivier Hardy in de penarie'; 16.30 uur „Dreigende trommen"; 20 u.: „Dr. Gal listratus, de levende vampier". MAANDAG 6 MAART Kennemer Theater, 19.30 u.: „Brandt Pa rijs?" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De zon dares van Athene". W.B. Theater, 20 u.: „Dr. Gallistratus, de levende vampier". ADVERTENTIE Alleen die komen plukvers (direkt uit het dichtst bijgelegen sinaasappellandnaar hier. Boordevol zon en sap... en met 30 meer vitamine C. Tegen winterkwaaltjes IWWXAA/WWWWWWUMWWWWWMWWWI/tAWAIWyWWWWWWt HIWMWWWWWWmAIWWWWWWWIlWWWIlWWWMWIIIIWW Het K.N.M.I. deelt mee: Het zal tijdens het weekeinde vrij rustig weer zijn. Ons land zal zich bevinden aan de rand van een hogedrukgebied boven de Alpen. Dit hogedrukgebied trekt nog langzaam oostwaarts. Het blijft echter nog dicht genoeg bij onze omgeving om oceaandepressies op enige afstand te hou den. Een frontensysteem zal ons land morgen juist niet bereiken. Het zal der halve droog weer zijn met wolkenvelden. Met een zwakke tot matige wind uit zuid west tot zuid zal zachte lucht toestromen. WEERRA PPORTEN Maximum- en minimum M c temperaturen d d SB binnen- en buitenland ■h o 2 6 e 4+ £S Den Helder onbewolkt 9 6 Ypenburg zw. bew. 10 8 Vlissingen geh. bew. 9 7 Eelde half bew. 9 5 De Bilt geh. bew. 11 7 Twente geh. bew. 10 6 Eindhoven geh. bew. 10 6 Z.-Limburg geh. bew. 8 6 Helsinki mist NW 2 -4 Stockholm onbewolkt 6 -4 Oslo mist NNW 3 -3 Kopenhagen zw. bew. W 8 7 Aberdeen zw. bew. 13 7 Londen zw. bew. 11 7 Amsterdam onbewolkt 10 4 Brussel geh bew. 10 6 Luxemburg geh. bew. WNW 6 4 Parijs onbewolkt 11 2 Bordeaux zw. bew. O 13 5 Grenoble onbewolkt windst. 13 - Nice licht bew. N 15 6 Berlijn geh. bew. W 8 7 Frankfort geh. bew. ZZW 11 5 München onbewolkt WZW 12 0 onbewolkt windst. 13 -1 Genève onbewolkt windst. 12 -2 Locarno onbewolkt windst. 18 -1 Wenen licht bew. NW 11 4 Innsbruck onbewolkt ZW 13 -2 Belgrado zw. bew. windst. 10 1 Athene onbewolkt N 16 8 Rome mist O 18 4 Barcelona half bew. windst. 18 8 Madrid regenbui N 19 10 Mallorca licht bew. windst. 17 1 Zondag 5 maart Zon op 7.19 uur; onder 18.26 uur. Maan op 5.07 uur; onder 11.44 uur. Maandag 6 maart op 7.17 uur; onder 18.27 uur. Zon Maan op 5.55 uur; onder 12.49 uur. Maanstanden Laatste kwartier... 3 maart 10.10 uu Nieuwe maan11 maart 5.30 uui Eerste kwartier 19 maart 9.31 uui Volle maan26 maart 4.21 uu' Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 4 maart Hoog water 9.32 uur en 22.16 uur. Laag water 4.51 uur en 17.27 uur. Zondag 5 maart Hoog water 10.58 uur en 23.54 uur. Laag water 6.00 uur en 18.56 uur. Maandag 6 maart Hoog water 12.40 uur en uur. Laag water 7.41 uur en 20.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2