SJAAK SWART: Ik heb vijf bussen met supporters r Trainers toto-tips Supporters onvermoeibaar Okker - Fleury - Schneider drietal voor Davis-Cupploeg Telstar - Feyenoord rrnstnieSi" s fris in de mond Spanning is toegenomen in het damtiteltoernooi Kennemerland Amateurs strijden om plaats in de Olympische ploeg Benfica's roem is tanende Zeventien landen in nieuw Europa Cup toernooi Haarlem vliegt naar Rod a JC Martin V ergay drie maal de beste WOENSDAG 8 MAART 1967 17 Uitgeschakeld voor het jaar beur sstedentoernooi Hans Rombouts KAARTEN VOOR DE WEDSTRIJD Bouw van Wijk in het ijszeilen wereldkampioen (Van onze sportredacteur) Hoe dan ook, Sjaak Svvart heeft in ieder geval iets verdiend aan de wed- •trijd tegen Dukla. De Ajax-speler die al heel wat buitenlandse trips heeft meegemaakt met voetbalteams, van zijn club zowel als van het Nederlands elftal, zag dat er aan die reizen door deze of gene aardig wat verdiend werd. Vooral de Europa-Cupduels trekken massa's supporters. Slimme Sjaak wilde aan de grote wedstrijden wel wat meer verdienen dan alleen maar zijn spelerspremie. Voor de wedstrijd LiverpoolAjax was hij te laat, maar voor de krachtmeting in Praag had hij de zaken voor elkaar. H(j kocht kaartjes in en huurde bussen. „Jammer genoeg kon ik maar 200 kaarten uit Praag krijgen. Ik had er wel 500 kwijt kunnen raken. Nu heb ik vijf bussen rijden. Op het ogenblik starten ze in Amsterdam", zei de Ajacied op zijn horloge kijkend, toen hij gistermiddag na de training van het terrein van Dukla afstapte om even een glaasje jus d'orange te drinken. „Mijn vader rijdt in een van die bussen mee". ADVERTENTIE SPORTTOTO een kans voor allemaal, een belang voor allemaal. Doe elke week mee •••••••••••••a Het Nederlandse zondagamateur-elftal heeft gisteravond op het Zwart-Witterrein in Rotterdam met 3-2 gewonnen van het nationale zaterdagelftal in een oefenwed strijd, die de afsluiting vormde van de eerste fase van het voorbereidingsplan dat voor het Olympisch voetbalelftal is op gesteld. De sectie-besturen van het zon dag- en zaterdag-amateur voetbal zijn voor de eerste maal overeengekomen de krachten te bundelen en te komen tot één gecombineerd team, dat zich via kwalifi catiewedstrijden moet proberen te plaat sen voor het eindtoernooi in 1968 in Me xico City. De opstellingen waren: Zaterdagelftal: Van der Laan (Zwart Wit 28), Gouman (Heerjansdam), Van der Giesen (Zwart Wit 28), Schinkel (Go Ahead Kampen) en Kralt (Rijnsburgse Boys), Nieuwstraten (Zwart Wit 28) en Den Rooyen (SSC 55), Diepenveen (DOVO), Pluymgraaff (Quick Boys), Hoeksema (Oranje Nassau) en Van der Beek (SDVB). Zondagelftal: Kievits (De Spechten), Delmotte (Middelburg), Leusekamp (Quick 20), Salawane (Vlissingen) en De Quant (CVV), Schuring (Quick 20) en J. de Wit (ZVV), De Ridder (Vlissingen), De Vos (Middelburg), Ouwens (TOP) en Spiekerman (DCG). Benfica, de vroegere Europese beker houder, werd dinsdagavond uitgeschakeld in het toernooi om de jaarbeursbeker. De Portugese ploeg won weliswaar op eigen terrein de tweede wedstrijd voor de acht ste finales tegen Lokomotive Leipzig met 2-1, maar dat was onvoldoende, aangezien de Oostduitse ploeg de eerste ontmoeting met 3-1 had gewonnen. Eusebio scoorde in de tweede ontmoeting beide doelpunten Er waren 57.000 toeschouwers. Niet minder dan zeventien landen heb ben zich aangemeld voor het te houden Europese bekertoernooi voor nationale ploegen, bestaande uit spelers onder de 23 jaar. Het zijn Oostenrijk, Bulgarije Tsjecho-Slowakije, Finland, Frankrijk, Oost Duitsland, Griekenland, Italië, Ne derland, Noorwegen, Polen, Roemenië, Spanje, Zweden, Zwitserland, Turkije en Joegeslavië. Twee van deze landen zullen bij loting worden aangewezen om elkaar te ontmoe ten in de eerste wedstrijd voor de beker, De winnaar van deze ontmoeting zal dan gelden als titelhouder en mag vervolgens door elk van de overige landen worden uitgedaagd. De wedstrijden zullen moeten worden gehouden in het land van de bekerhouder binnen drie maanden, nadat de uitdaging is gesteld. Per kalenderjaar zullen slechts drie van dergelijke ontmoe tingen mogen plaatsvinden. ADVERTENTIE Voor weinig geld kans op veel geld. Elke week weer. Doe regelmatig mee aan de SPORTTOTO. -•X Opa Swart al een bijna legendarische figuur door zijn markante optreden en zijn merkwaardige uitspraken arriveer de gistermiddag al in Praag. De klan ten van Sjakie's goed lopende sigaren zaak kwamen vanochtend in de Tsjechi sche hoofdstad aan. Zij vonden daar dui zenden collega's die de rustige, vriende lijke Tsjechen zeer verbaasden door hun luidruchtige ommegangen over de Wenzel- platz, het hart van Praag. Die Tsjechen zijn overigens zeer verheugd over die in vasie van Nederlanders, want zij ontvan gen daardoor veel extra deviezen. De Tsjechische orkesten in de hotels hebben dan ook Nederlandse liedjes op hun reper toire staan, zoals „Tulpen van Amster dam" en „Daar bij die mooie molen." Een groep supporters van Ajax heeft van de reis naar Praag een rally gemaakt. Uitgedost in de rood witte Ajax-kleuren werd het een fleurig en luidruchtig vertrek Amsterdam. uit Ajax tijdens een training op het veld van Dukla. V (Van onze sportredactie) Opzienbarende resultaten boekten de deelnemers aan onze tototips ook de ze week niet. De heren Gosen en Klijn brachten het er met ieder zes punten nog het beste af. De heer De Vos van RCH had het minste succes met drie juiste voorspellingen. Trainer De Vis ser van Telstar liet de heer Gosen slechts een puntje inlopen, hij behaalde vijf punten. Haarlem zal, aldus de heer Gosen. niet zo maar op het kampioenschap afmarcheren. „Het zijn nog veertien wedstrijden". Doelman Paternotte is voorlopig niet beschikbaar. Paternotte blesseerde de vorige week op de trai ning zijn voet, die tegen de verwach tingen in afgelopen zondag nog niet was genezen. Ook tegen Hermes DVS zal de ontsteking aan zijn voet hem van spelen afhouden. Doelman Nieu- wenhuizen, die zich in Zwolle een be trouwbare vervanger toonde, zal ook dan de plaats in het Haarlem-doel voor zijn rekening nemen. EDO is dit seizoen niet zo succes vol als buurman Haarlem. Vooral de kunst van doelpunten maken, waar mee Haarlem weinig moeite heeft, verstaan de EDO-ers niet zo erg. Trai ner Klijn wijt het aan een gebrek aan zelfvertrouwen. Morgenavond speelt EDO een oefenwedstrijd tegen de Am sterdamse vierdeklasser Ambon. De EDO-oefenmeester hoopt dat het spelen tegen zwakke tegenstanders, de pro- duktiviteit van de ploeg ook in de com petitie ten goede zal komen. In de totaalstand is weinig veran derd. De Visser 209, Gosen 204, De Vos 19 7 en Klijn 182. De prognoses van de deelnemers (in dezelfde volg orde) zijn: Go AheadFeijenoord 1 1 2 2 Willem II—GVAV 1 2 2 2 PSVFortuna '54 3 1 1 1 Sittardia—ADO 3 2 3 2 SpartaXerxes 3 1 1 3 MW—Elinkwijk 1 1 1 2 DWSNAC 1 1 3 TwenteTelstar 3 1 2 3 Holland SportVolendam .2 3 2 2 RCH—Blauw Wit 3 2 3 DHCEindhoven 3 2 2 VWHelmondia 1 1 1 PECLimburgia 2 3 3 Supporters gaan ver in hun ver ering van de helden. Deze man plakte op zijn koffer een grote foto van het driemanschap, waarin hij uitermate veel vertrouwen stelde: Cruyff, Keizer en Swart (v.l.n.r.). I (Van onze speciale verslaggever) Een Amsterdammer met een toeter, die werkt op een spuitbus met hoge druk en daardoor volkomen aan zijn doel (lawaai produceren) beant woordt. landse gasten nog wel in de weg ge- vinden als ze het tegendeel in acht zul- staan Was dat niet het geval dan was len nemen." In het blad „Vecerm Pra- Automobiüsten uit Nederland op weg wel gebleken dat aan beide zijden grote ha" stond met Je"eetters verhaald jan naar Praag telden de afgelopen dagen onzekerheid heerste over wat de voet- de platvoeten van Cruyif. Sjaak Swart tientallen autobussen vol Ajax-fans uit al- balmatch zou brengen. In de Praagse zei. „Ik gelo n n zullen de Ne- le delen van het land. Om kwart over kranten was de wedstrijd nog geen voor- lijkspel In beide gevallen i n acht gisteravond kwamen twee bussen uit pagina-nieuws, al vond men er gisteren derlanders vanavond s e S P Amsterdam aan die met enkele korte pau- wei het bericht dat het Ajax-team door ge wijze aan hun vreugde uitdmkking ge- zes twbitig uren hadden gereden. De in- het gemeentebestuur is ontvangen. Du- ven, een gelijkspel betekent mmers een zittenden hadden slechts honderd gulden kla-trainer Musil heeft verklaard dat het nieuw uitstapje in het vooruitzicht. behoeven te betalen voor de reis, een een harde strijd wordt. „In Amsterdam De wemige «^hjlubs vjn nacht logies twee maaltijden en een ont- heb ik gezegd dat een goede verdediging Praag waren gisteravond isLrierian een stapel papieren Ajax-mutsen zo uit de bus de straat op om te zien of hij zijn reisgeld met de straatverkoop kon terug verdienen. Op dat moment had er in de bar van het Praagse super de luxe hotel Yalta een vechtpartij tussen twee Ajax- supporters plaats. De aanwezigheid van de Nederlanders in de Praagse binnenstad was gisteravond overduidelijk. De Tsjechen die in eigen land vrijwel uitsluitend auto's van Oost- europese makelij zien, verdrongen zich rond de Nederlandse wagens, waarvan er verscheidene met Ajax-vlaggetjes zijn ge tooid. Op de Vaclavske Namesti was het voorts een pantoffelparade van Nederlan ders die zich, ondanks het vertoon van enkele rood-witte paraplu's en gekleurde hoeden, rustig gedroegen met uitzondering van een Ajax-fan die dan hier en daar in de binnenstad een sirene liet loeien als voorproefje van wat de Tsjechen tijdens de wedstrijd te horen zouden krijgen. Het taalprobleem heeft het contact tus sen de Praagse bevolking en de Neder- (Van onze sportredactie) Haarlem zal zondag 19 maart per vlieg tuig van Schiphol naar Beek gaan om de reisduur voor de uitwedstrijd tegen Roda JC te bekorten. Zondag nog bemerkte Haarlem de moeilijkheden, die lange bus reizen kunnen opleveren; terugkomend van Zwolse Boys stuitte Haarlem op file vorming. Op 19 maart hoopt Haarlem drie uur op heen- en terugweg te winnen. De hogere onkosten wil de lijstaanvoerder uit de tweede divisie opvangen door zes tien passagiers extra mee te nemen. Haarlem heeft al eerder gevlogen voor verre uitwedstrijden. Dat was in 1946 voor de wedstrijd tegen Limburgia in de kam pioenscompetitie. Ook Xerxes (bij het landskampioenschap voor amateurs enkele jaren terug) en GVAV maakten al eens ge bruik van vliegreizen. De Nederlandse Davis Cupploeg voor het treffen van de eerste ronde van de Europese zone tegen Zuid-Afrika bestaat uit Tom Okker, Niek Fleury en Evert Schneider. Aanvoerder is VVim Breukink, die ook vorig jaar als zodanig optrad. De KNLTB heeft Zuid-Afrika voorgesteld de wedstrijd in Scheveningen te houden op donderdag 4 (Hemelvaartsdag), vrijdag 5 en zaterdag 6 mei. Dit heeft als voordeel dat de nationale competitie op zondag 7 mei gewoon doorgang zal kunnen vinden. De KNLTB is niet ingegaan op suggesties om deze derde Davis Cup-wedstrijd in ADVERTENTIE OP 19 MAART A.S. nu reeds verkrijgbaar bij de bekende voorverkoop - adressen drie jaar tegen Zuid-Afrika uit te beste den aan Zuid-Afrika zelf. Nederland verloor in 1965 met 0-4, be gon in 1965 met een 5-0 overwinning op Ierland, maar trof toen opnieuw Zuid- Afrika, dat ditmaal met 4-1 zegevierde. Het derde treffen tussen beide landen be looft aantrekkelijker te worden dan de beide voorgaande ontmoetingen, omdat in beide teams wijzigingen zijn aange bracht. Zuid-Afrika kan niet langer meer reke nen op de steun van Keith Diepraam, die tennisleraar is geworden. Daarnaast is de komst van de nationale kampioen Cliff Drysdale zeer onzeker, omdat deze zeer onlangs een maagoperatie heeft onder gaan. Het is nog steeds niet zeker of Zuid- Afrika een beroep zal doen op de zeer op vliegende Bob Hewitt. Deze Australische rebel is getrouwd met een Zuidafrikaanse en verblijft reeds zolang in het land van zijn echtgenote, dat hij rechten kan doen gelden op de Zuidafrikaanse tennisnatio- naliteit. Mocht hij niet worden opgesteld dan behoort Zuid-Afrika met spelers van de tweede garnituur als McMillan en Maud niet langer tot de favorieten van de Europese zone. Het Nederlandse Davis Cupteam is eveneens sterk gewijzigd. Van het team, dat vorig jaar werd geselecteerd, is alleen Tom Okker over. Piet van Eysden trok zich na de wedstrijd tegen Ierland terug, Ron van Gelder verdween naar Amerika en Jan Hajer had na de opening van zijn sportinstituut geen tijd meer over voor een serieuze training. Tom Okker wordt ditmaal bijgestaan door Niek Fleury, die vorig jaar als vijfde man juist buiten de uiteindelijke ploeg viel en de Hagenaar Evert Schneider. De ze laatste speelde in 1962 zijn eerste en tot dusver enige Davis Cupwedstrijd (te gen Rusland). In de daarna volgende ja ren behoorde hij steeds tot degenen, die werden uitgenodigd voor de training. Zijn rechtenstudie verhinderde echter een se rieuze voorbereiding. Het afgelopen jaar studeerde Evert Schneider af, waarna hij in militaire dienst mogelijkheden kreeg om tennis te spelen. De wereldkampioenschappen ijszeilen, die op een bevroren meer in de omgeving van Stockholm werden gehouden, zijn ge eindigd in een dubbele Nederlandse over winning. Bouw van Wijk, meer bekend van evenementen, waarbij het element water in vloeibare vorm aanwezig is, ging in de laatste wedstrijden de leidende Pe ter van Akker voorbij en tooide zich met de titel van wereldkampioen. besteden. De grote invasie is vanmorgen begonnen. En tegen alle voorspellingen in zijn er gisteren geen lange wachttij den aan de grens geweest, wat enige hoop geeft dat men vandaag nog iets soe peler zal zijn opdat iedereen op tijd in het Juliska-stadion kan zijn. Hoe deze dag ook afloopt, de Tsjechen die naast voetballen ook verknocht zijn aan ijshockey hebben gisteren hun ijs hockey-team in het fraaie ijsstadion van Praag met 1-C van Canada zien winnen. En dat is misschien een doekje voor het bloeden als Ajax zegeviert. ADVERTENTIE Zodra u de frisse en zuivere smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervindt zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist. (Van onze dammedewerker) Ook de vierde ronde van het toernooi om de persoonlijke damtitel van het dis trict Kennemerland heeft enige verrassen de uitslagen opgeleverd. De leiders in de verschillende afdelingen ondervonden sterke tegenstand, zo zelfs, dat enkelen een kostbaar puntje moesten prijsgeven. Door deze ontwikkeling is het gedrang om de leiding toegenomen. Th. Tielrooy, leider in groep A van de hoofdklasse, was heel dicht bij een neder laag toen zijn tegenstander J. Warmer dam, een verrassende doorbraak forceer de. Door vindingrijkheid van Tielrooy liep de partij tenslotte toch remise. G. Hekelaar raakte in zijn partij met C.v. Duivenbode het spoor bijster met als ge volg schijfverlies en later verlies van de partij. Tielrooy behield de leiding met 6 ui 4, gevolgd door van Duivenbode 4 uit 4. In groep A van de hoofdklasse moest leider C. Pippel een remise-aanbad van P. Beliën accepteren, nadat deze zich uit stekend had verweerd. A. Douma bleek niet opgewassen tegen het goude positie spel van N. v. Haal en verloor. De ont moeting P.v.d. Berg-A. de Haan werd uit gesteld C. Pippel leidt in groep B met 7 uit 4. direct gevolgd door N. v. Haal 6 uit 4. P. Hesselman kon zich in de eerste klas se niet ontdoen van concurrent A. G. de Zwart, die na fraai spel een puntenver deling afdwong. Th. v. Wort, ook een van de kanshebbers vergiste zich in de kwa liteiten van A. Zandbergen met remise als gevolg. A. v. Son, boekte zijn derde ach tereenvolgende overwinning nu op T. Win kelaar, waarmede hij zich bij de leiders- groep voegde. H. J. Winter won van A. v. Krieken en T. Hoek speelde remise met W. Gomes. De leidersgroep wordt aange voerd door P. Hesselman 7 uit 4, Th. v. Wort, A.v. Son en A. G. de Zwart vol gen met elk 6 uit 4. In de tweede klasse koerst C. Vrolijk rechtstreeks op het kampioenschap af. Met een overwinning op A. Meyer verza melde hij 7 uit 4, waarmede hij onbe dreigd de leiding heeft. C.v.d. Does ver raste met een zege op E. Ebbeling. C. Monen versloeg H. Mablous. D. Ott won van P. G. de Haan. De voor de jeugdklasse gespeelde par tijen resulteerden in: J. Koning- R. Ka- tee 2-0; Th. Smakman-M.v. Binsbergen 1-1; C. Kroese-W. Winter 0-2; M. Herben jr.-H. Burghout 2-0. Met elk 4 gewonnen partijen wordt de leiding gedeeld door J. Koning en W. Winter. Martin Vergay heeft gisteravond drie koersen gewonnen in Hilversum. De uitslagen van de dinsdag in Hilversum gehouden koersen luiden: Rugby-prijs, 2400 m: 1. Donna Valentine (M. Vergay); 2. Electra W.; 3. C. van Rood en Noot. Toto: win. 5.20, pl. 1.80, 1.40, 2.30, cov. 5.20, groepskoppel 7.trio 129.70. Hockey-prijs, 2400 m: 1. Elegance Hollandia (M. Vergay): 2. Felix; 3. Fonne H. Toto: win. 2.20, pl. 1.20. 1.10, 1.20, cov. 3.90, koppel 4.10. Voetbal-prijs (le afd.), 2040 m: 1. Daimler (J. van Buitene); 2. Esta Beroone: 3. Danilo Manin. Toto: win. 8.90, pl. 3.60, 2.10, 2.10, cov. 4.10, koppel 30. Badminton-prijs. 2000 m1. Empereur Mac (F. van Dooyeweerd); 2. Diamant Dear; 3. Do- riethe J. Toto: win. 5.80, pl. 2.20, 1.70, 1.80, cov. 6.70, groepskoppel 3.10, trio 72.60 Leerlingen Winterkampioenschap (finale), 2000 m: 1. Duranie Frances (J. Geluk); 2 Barba- rossa W.; 3. Alarik. Toto win. 2.70, pl. 1.60, 2.30, 2.cov. 11.90, koppel 8.60. Handbal-prijs (2000 m): 1. Zevenklapper (M. Vergay); 2. Zephyr Scotch; 3. Arie. Toto: win. 3.10, pl. 1.60, 1.20, cov. 3.10, koppel 3. Volleybal-prijs (2020 m): 1. Armad Kinley (M. Koevoet); 2. Zorro d'Aster: 3. Zilvertip. Toto: win. 16.40, pl. 3.50, 5.80. 3.40, cov. 15.80, groeps koppel 28.70, trio 4060.20. Voetbal-prijs (2e afd.): 1. Ellen Axkit (M. van der Togt); 2. Cyrus; 3. Dielytra. Toto: win. 3.60, pl. 1.20, 2.10, cov. 5.koppel 11.70. Totalisator-omzet f 183.271. BOKSEN. De Franse bokser Jean Jos- selin zal 12 april zijn Europese titel in het weltergewicht in San Remo verdedigen tegen zijn Italiaanse uitdager Carmelo Bossi.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 17