Nederlanders betalen niet veel voor hun voeding Legerleiding is tevreden over „Schootstafel" Provo's willen happening rond stoffelijk overschot Agenda voor Haarlem en de IJmond TRIUMPH DEALER Kort en bondig Caravanrijders krijgen les Politieman bezweek niet voor ƒ1700 Verkeersraad in Amsterdam Echtpaar in auto ontsnapt aan trein Gratis weghalen van autowrakken in Amsterdam mSÊ Adres universiteit onbekend bij ministerie Boerenraadsleden uit commissies Senaat aanvaardt Uitleveringswet Man door schipper Rijn ingetrapt Doden in het verkeer Bij brand kwart miljoen schade T afeltennisrobot in Amsterdam Kind was anderhalf jaar bewusteloos Groepspraktijk van huisartsen Het blijft zacht EXAMENS Min KIESDE BRILDIE BIJUPAST KIES UW BRIL BIJ WOENSDAG 8 MAART 1967 2 Brandend maagzuur? helpen direkt! Twee zusters hielden flessentrekken lang vol 11' HARRY OOMEN iv A Haarlem Velsen-IJ maiden Beverwijk z De gezinnen van Nederlandse arbeiders, employe's en ambtenaren besteden een veel kleiner deel van hun uitgaven aan voedingsmiddelen, dranken en tabak dan in de andere EEG-landen. Maar geen en kel ander land haalt de percentages, die in Nederland worden, gespendeerd aan woninginrichting, of aan ontwikkeling en ontspanning. In nauwe samenwerking met de Neder landse Caravanclub, ANWB en KNAC gaat het Verbond voor Veilig Verkeer in voorlopig 25 plaatsen cursussen begin nen voor caravanbezitters en degenen die dat willen worden. De cursus bestaat uit tien lessen plus een hellingproef. Voor de ze laatste proef zijn door middel van houten blokken kunstmatige hellinkjes met een stijgingspercentage van tien per cent gebouwd. De cursisten dienen zoveel mogelijk met een eigen caravan te ko men. Wie na afloop inderdaad over de nodige rijvaardigheid blijkt te beschikken ontvangt een certificaat. De cursussen worden gehouden in de maanden maart, april en mei en de kosten bedragen vijf tien gulden per uur. Acht weken gevangenisstraf, waarvan zes weken voorwaardelijk, luidde het von nis over een uit Bergen op Zoom afkom stige vertegenwoordiger, die zich voor de Haagse politierechter moest verantwoor den wegens een poging tot omkoping. Op de avond van 28 september was de man aangehouden omdat zijn nummer bord niet in orde was. Hierdoor kwam aan het licht, dat hij autoreed, terwijl zijn rijbewijs was ingetrokken. ,,Ik heb er heel wat voor over als je mij laat gaan. Hier zit 1700 in", zou hij daarop, zwaaiend met zijn portefeuille tegen de politieman hebben gezegd. Deze had zich hierdoor niet laten ompraten. Op initiatief van de Amsterdamse ge meenteraad een desbetreffende motie werd door B. en W. overgenomen is besloten tot de oprichting van een ver keersraad, zulks in navolging van de reeds bestaande sportraad en kunstraad. De samenstelling van de verkeersraad is zo breed mogelijk gedacht, opdat uit alle geledingen van de bevolking van Amster dam inspraak over verkeersproblemen mogelijk is. ADVERTENTIE m 1 Op advies van de Zaandamse politie zijn in Assen twee zusters (45 en 44 jaar) ge arresteerd, die in verschillende steden van ons land winkeliers voor vele duizenden hebben opgelicht. De zusters die om de haverklap van woonplaats verwisselden, lieten haar woningen steeds duur instal leren zonder dat de leveranciers ooit wer den betaald. Sinds 1963 woonden zij ach tereenvolgens in Dordrecht, Dedemsvaart, Amsterdam, Delden, Hulst, Zwijndrecht en na Zaandam in Assen. In de Zaanstad alleen al wisten zij met deze flessentrekkerij winkeliers tot een be drag van 5.500 te benadelen. De goederen die zij lieten afleveren bestonden onder meer uit karpetten, vitrage, japonnen, een geiser, een filmcamera, een wasautomaat, een tv, een radio, antraciet en een koelkast. De 32-jarige veehouder G. de Heer en zijn echtgenote, afkomstig uit Kamerik, hebben er vermoedelijk hun leven aan te danken dat zij in een auto reden met plas tic carrosserie. De veehouder reed 's avonds de overweg bij het station Woerden op, toen de rode lichten van de Ahobs begonnen te branden. De man stopte op de overweg en wilde er achteruit weer afrijden, maar intussen gingen de halve bomen achter hem dicht. Hij bleef met zijn echtgenote rustig in de auto zitten, omdat hij meende ver genoeg van de rails te staan. Enkele ogenblikken later echter werd de auto aan de voorzijde aangereden door de uit de richting Utrecht aanstormende sneltrein en opzij geslingerd. Het voorste gedeelte werd geheel van de auto gerukt, de stukken van de motor la gen honderden meters verder langs de rails. Doordat het plastic materiaal, waar van de auto werd vervaardigd, gemakke lijk breekt, is vermoedelijk een ernstig on geluk voorkomen. Het echtpaar kwam met de schrik vrij. Amsterdammers, die met een onver koopbaar auto- of motorwrak in hun maag zitten, kunnen dit voortaan door bemid deling van de wrakkendienst van de po litie geheel gratis door de stadsreiniging laten afvoeren naar een terrein aan de Haarlemmerweg. Aan deze service zijn slechts twee voorwaarden verbonden: het voertuig moet niet meer kunnen rijden en de ei genaar moet bereid zijn een verklaring te tekenen dat hij afstand doet. Dit is gebleken uit een budgetonder zoek bij 43.000 gezinnen in de Europese gemeenschap. Uit de resultaten van het onderzoek blijkt dat de grootste gezinnen in de EEG worden aangetroffen bij de landarbeiders in Italië (gemiddelde ge zinsgrootte 4,6) en de kleinste bij de amb tenaren in Duitsland (3,4). Het geringste eigen woningbezit vindt men in Nederland bij de arbeidersgezin nen (17 percent). Deze percentages be dragen voor Frankrijk 19 percent, voor Italië 31, voor Duitsland 33, voor België 52 en voor Luxemburg ruim 54. De boe rengezinnen zijn er overal evenwel beter aan toe. Driekwart van de Nederlandse boerengezinnen woont in een eigen huis en in Duitsland zelfs 98 percent. Bij de arbeiders bedraagt het beste dingspercentage voor voedingsmiddelen, dranken en tabak in Nederland 37 tegen 42,9 in Duitsland, 46 in Frankrijk en 50,4 in Italië. Maar in geen enkel ander land haalt men de rond elf percent, die in Nederland wordt besteed aan woningin richting. Evenmin haalt men ergens de Nederlandse percentages die gaan naar ontwikkeling en ontspanning. De Neder landse employé's en ambtenaren komen hiermee als enigen in de EEG boven de tien percent van hun gezinsuitgaven. (Van onze correspondent) 't HARDE Met het succes van de opkomstoefening „Schootstafel" is de le gerleiding „redelijk tevreden". Vanoch tend om half negen waren van de 79 te ruggeroepen militairen van de Charliebat- terij van de 44ste afdeling veldartillerie er 73 in de legerplaats aanwezig en van de negentien opgeroepen kleinverlof-gan- gers van de staf en het verzorgingsbatal jon mankeerde er één. Eén militair had inmiddels via de burge meester toestemming gekregen om thuis te blijven, zodat tenslotte van slechts zes soldaten behoeft te worden nagegaan of hun „alibi" werkelijk waterdicht is. Rekening wordt gehouden met de mo gelijkheid dat enkele van hen misschien buitenslands zijn. Niet geaccepteerd wordt het excuus dat ze van niets zou den hebben geweten, want na de negen radio-oproeper, van gisterochtend deed de commandant van de Charlie-batterij, kapi tein R. Mansfeit, 98 expressebrieven de deur uit die voor elk van zijn mannen nog eens een persoonlijke oproep inhield. De meesten van de gisteravond in de kazerne teruggekeerde kannonniers von den de herhalingsplicht van drie dagen wel een leuk uitje. „Fijn om je oude maats weer eens terug te zien" was een alge meen gehoorde reactie. Hun enige vrees, namelijk dat zij de voetbalwedstrijd Du- kla-Ajax zouden missen, was toen al weg genomen. Luitenant-generaal Van Hoote- (Van onze correspondent) AMSTERDAM Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen blijkt niet op de hoogte te zijn van het adres van een van de belangrijkste onderwijsinstel lingen in ons land: de universiteit van Amsterdam. Hoewel het bureau van de universiteit reeds enkele jaren gevestigd is in het Maagdenhuis aan het Spui heeft het mi nisterie een pak met voor de uitbetaling van de tweede termijn voor de toelagen noodzakelijke papieren naar het vroegere adres aan de Oude Manhuispoort ge stuurd. De studenten hebben daardoor drie weken te laat hun geld gekregen. Bij de universiteit van Amsterdam was men allerminst verwonderd. „Het komt regelmatig voor, dat post van het ministe rie naar de Oude Manhuispoort wordt ge stuurd. Omda' de meeste postbodes wel weten, dat wij hier in het Maagdenhuis gevestigd zijn, komt het dan meestal wel goed. Het pakket waar het hierom ging, was echter door een expeditiebedrijf be zorgd", aldus een woordvoerder. gem heeft bepaald dat de veldoefening die vanavond en vannacht op de op komstoefening volgt in de omgeving van Steenwijk voor een paar uur zal worden onderbroken. De dienst welzijnszorg zorgt daar voor vier televisie-toestellen. De heren Rodenburg en Heierman, le den van de fractie van de Boerenpartij in Amsterdam, hebben hun benoeming in respectievelijk de commissies van finan ciën, belastingen, personeelszaken en on derwijs niet aanvaard, omdat zij zichzelf daar niet deskundig genoeg voor achten. „Wij laten ons geen lidmaatschap van een commissie opdringen als wij ons er niet kandidaat voor hebben gesteld", zo merkte de heer Rodenburg op. De heer Heierman verklaarde dat hier geen spra ke is van misplaatste solidariteit met het derde lid van de fractie, de heer Verlaan, die systematisch door de raad uit alle commissies was geweerd. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister Struycken van Justitie wil de vraag of iemand uit geleverd moet worden, niet ter beoorde ling van de rechter laten. De regering kan volgens hem de consequenties van de uitlevering beter overzien en daarom moet zij onafhankelijk van een uitspraak van de rechter kunnen opereren. De minister verdedigde gisteren in de Eerste Kamer de nieuwe Uitleveringswet, die uitlevering van Nederlandse staats burgers verbiedt en die ook uitlevering van buitenlanders wegens politieke de licten tegenhoudt. In antwoord op opmer kingen van dr. Brongersma (P.v.d.A.zei mr. Struycken, dat een nauwkeurige for mulering van wat een politiek delict is, niet is te geven. Voor te snelle uitlevering behoeft geen vrees te bestaan. In de prak tijk wordt het uitleveringsbeleid behoed zaam toegepast. De mate, waarin van een politiek delict sprake is, kan niet anders dan van geval tot geval worden bepaald. De wet maakt uitleveringsverdragen mogelijk met alle bona fide landen die onze rechtsbeginselen als algemeen aan vaarden. Als er verdragen opgezegd moe ten worden kan de Kamer dat kenbaar maken. Dat de formele toetsing van het gepleegde delict door de rechtbank in de praktijk een schijnvertoning zou zijn, zo als mr. Van Wijk (P.S.P.aanvoerde, be streed de bewindsman met kracht. Het gaat daarbij om een strafbeoordeling die voor beide staten geldt. Aangezien mr. Van Wijk weinig waarborgen tegen te lichtvaardig uitleveren in de wet neerge legd zag, werd het wetsontwerp zonder de steun van de P.S.P. aanvaard. De heer A. H. Alibox utt Rotterdam, die op 4 november 1966 is afge zwaaid en sindsdien zo dik is ge worden, dat zijn uniform niet meer paste, neemt zijn plunjezak in ont vangst. (Van onze correspondent) ARNHEM Een 28-jarige Rijnschip- per uit Rotterdam heeft gisteren in Arn hem drie maanden gevangenisstraf tegen zich horen eisen wegens poging tot dood slag. De man had op 15 november letterlijk en figuurlijk de 52-jarige riviermeester C. van Angelen uit de stuurhut getrapt, toen deze de schipper een berisping wilde ge ven. De riviermeester smakte achterover in het koude, woelige water. Met de groot ste moeite wist men de man, die in de buurt van de draaiende schroef van de boot viel, te redden. De 69-jarige mevrouw P. M. Haas-Bar - tolomeus uit Eersel is bij het oversteken van de weg Eersel-Bergeijk door een per sonenauto aangereden. De vrouw overleed ter plaatse. In het stadsdeel Stratum (Eindhoven) is de zestigjarige gehuwde W. J. Rensen op zijn bromfiets aangereden door een autobus uit Maasbracht. De man werd zo zwaar gewond dat hij twee uur later in het Sint Josephziekenhuis is overleden In Diepenheim is in dichte mist een verkeersongeluk gebeurd, dat aan de heer J. Katier uit Delden het leven heeft gekost. Zijn personenauto kwam in bot sing met een bus. Een uitslaande brand heeft gistermid dag een opslagloods van de nv Verenigde Glasfabrieken tè Schiedam geheel in de as gelegd. Vijfhonderd ton verpakkings karton, dat in de loods was opgeslagen, is verloren gegaan. De schade wordt ge raamd op 250.000. De Verenigde Glas fabrieken zijn tegen brand verzekerd. Nie mand werd gewond. In Amsterdam is dinsdag door de be kende Tsjech Harangozo een tafeltennis- robot gedemonstreerd, waarmee o.m. de Europese kampioen Kjell Johansson zijn slagentechniek op peil houdt. Het apparaat gooit maximaal tachtig ballen per minuut op tafel met elk gewenst effect en elke gewenste snelheid. De nationale topspelers Bert Schoofs, Karei Deken en Wim Schoonemeyer, die de de monstratie bijwoonden en ook zelf de ro bot tegenstand boden, waren bijzonder enthousiast. In de naaste toekomst zal een dergelijk apparaat komen te staan in het tafeltennisinstituut Amsterdam. Ook verschillende clubs hebben het plan de tafeltennisrobot aan te schaffen. De prijs bedraagt ongeveer 1.600,-. Amsterdam (Gem. Un.). De heer W. A. J. M. Harkx uit Rijsbergen is gepromoveerd tot doctor in de letteren op een proefschrift getiteld: „De Helmondse tetxielnijverheid in de loop der eeuwen. De grondslag van de huidige textielindustrie 1794-1870". Pro motor was prof. dr. I. J. Brugmans. (Van onze correspondent) MAASTRICHT De organisatoren van het geruchtmakende heiligenbeeldenfes tijn. dat vorige week is gehouden, hebben opnieuw stof doen opwaaien. Een van hun leiders, psychologisch doctorandus Hans Mol (32) heeft namens „het laboratorium voor instant art" een brief gestuurd aan de ministers van Onderwijs en Cultuur, waarin hij om vergunning vraagt „voor In het Sint Josephziekenhuis te Eind hoven is het vierjarige meisje A. Sn. over leden, dat daar anderhalf jadr geleden in bewusteloze toestand was opgenomen en sindsdien niet meer bij kennis is ge weest. Het kind was in september 1965 bij het spelen in een vijvertje achter een woning aan de Vesaliuslaan geraakt en daaruit bewusteloos opgehaald. In het toekomstige centrum voor sociale dienstverlening in het Transvaalkwartier van Den Haag zal een groepspraktijk van huisartsen worden opgenomen. Het is een experiment, waarvoor na overleg met de huisartsenvereniging zich reeds vier dok ters hebben opgegeven om mee te doen. Het idee is van de Haagse wethouder mr. W. A. Schouten van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Hij ziet hierin het voor deel, dat de artsen de mogelijkheid krij gen in de wijken, waar hun patiënten wo nen, een centraal punt te bezetten met voor hen gezamenlijk één telefoniste, één medisch assistente en één administratieve assistente. het doen plaatsvinden van een gebeurte nis met een lijk". In zijn briei verklaart hij zijn vreemde verzoek met .te zeggen, dat „de doodsfrus tratie een ernstige belemmering vormt in de ontwikkeling van ]een Samenleving die het contact tussen de mensen als grond slag voor de democratie ziet." „Het dood gaan als dagelijkse bezigheid is van groot belang voor het contact tussen mensen, waardoor autoritaire houdingen vervluch ten". De kunstenaars-provo's zijn op 11 maart door de faculteitsvereniging van de psychologie-studenten aan de rijksuniver siteit in "Utrecht uitgenodigd voor een studieweekend, waarbij de groep ge vraagd is een bijdrage te leveren. Drs. Mol vraagt dan ook, gezien bovenstaande overwegingen, niet alleen toestemming „iets te doen plaatsvinden met een lijk", maar „dit lijk te kunnen lenen van het anatomisch laboratorium in Utrecht". „Ik denk er niet aan een lijk uit te le nen en de minister zal daar ook stellig geen toestemming voor geven", aldus luidde de reactie van de directeur van het anatomisch laboratorium van de rijksuni versiteit in Utrecht, dr. W. J. van Dooren- malen. „Als ik zo hoor wat die heren wil len, dan lijkt het alsof het ze in de boven kamer is geslagen", zei de directeur van het anatomische lab. ADVERTENTIE voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19000 j'. j -J A vA V\ :£v'£- r Minervatheater (Heemstede), vandaag 20.15 u.: Pianorecital door Willem Brons. Stadsschouwburg, donderdag 20 uur: Op treden door het Nederlands Dans Theater. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Brandt Parijs?", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Ont snapping uit de Oriënt", 14 j. Van donder dag af 19 en 21.15 u.: „Fantömas slaat toe", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De der tien slavinnen van Fu Manchu", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Wie is bang voor Virginia Woolf', 18 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Dat loopt mis miss", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Komplot der gangsters", 14 j. Minerva, géén filmvoorstellingen. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Gentleman-Inbreker". a.l. Van donderdag af 14. 19 en 21.15 u.: „Het huis der begeer te", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Bruut maar onweerstaanbaar", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De leeuw van Thebe", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Manlijk-Vrouwelijk", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Morgan", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Artificia (Binnenweg, Heemstede)Ex positie van schilderijen en grafiek van Aat Veldhoen. Dagelijks behalve 's zon dags en 's maandags geopend van 9.30 tot 18 u. V'ishal (Grote Markt): Expositie van schilderijen, grafiek en beeldhouwwerken uit het bezit van het Frans Halsmuseum. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondagen van 13 tot 17 u. Tot 13 maart. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Agnes Beckér. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondag van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werken van G. A. Andréa. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag gesloten. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waarondet Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige in strumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. DIVERSEN Poppentheater Merljjn, vandaag 14.30 u.: Kindervoorstelling. Frans Halsmuseum, vandaag 20 u.: „De etsen van Rembrandt" door H. P. Baard. Donderdag 20 u.: „Het weer" door J. F. den Tonkelaar. Kennemer Sporthal (Delftlaan): Haar lemse Voorjaarsbeurs. Dagelijks van 10 tot 17 en van 19 tot 23 uur. Gemeentelijke Jeugdbibliotheek (Van Merlenstraat, hk. Schouwtjeslaan). Expo sitie van buitenlandse sprookjesboeken. v., ■iv/' Dagelijks (behalve zaterdags) 14-17 u., dinsdags ook van 19-21 u. en zaterdags 9.30-12.30 u. Tot 19 maart. WOENSDAG 8 MAART City, 20 u.: „Lost command". Herv. Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, 19.30 u.: Matthaus Passion, Christelijke Oratorium Vereniging „Looft den Heer.'. DONDERDAG 9 MAART City, 20 u.: „Giant". Herv. Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, 19.30 u.: Matthaus Passion, Christelijke Oratorium Vereniging „Looft den Heer.'. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 8 MAART Kennemer Theater, 19.30 uur: „Brandt Parijs?" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: De zon dares van Athene". DONDERDAG 9 MAART Luxor Theater, 19.30 en 21.15 u.: „Sion- nen doden in stilte". Giro naar Arnhem. Het Tweede-Kamer lid de heer Van Lier (P.v.d.A.) heeft de minister van Verkeer en Waterstaat gevraagd om welke redenen de PTT heeft besloten tot een zo snelle concen tratie van de postcheque- en girodienst in Arnhem en tot opheffing van het girokantoor in Den Haag. Het Kamer lid wil weten of met de belangen van het personeel rekening is gehouden. Politiecontrole. De rijkspolitie gaat van 13 maart af surveilleren met solomoto ren op de weg Aalsmeer-Hilversum om na te gaan of hierdoor het aantal ver keersongevallen kan worden terugge bracht. Academisch Ziekenhuis. Het toekomstig academisch ziekenhuis van Amsterdam zal in de Bijlmermeer worden gevestigd. Dit ziekenhuis zal ongeveer duizend bed den krijgen. Rector. Tot rectormagnificus van de tech nische hogeschool te Delft is benoemd prof. dr. ir. C. J. D. M. Verhagen, thans hoogleraar in de afdeling der technische natuurkunde. Commissie statistiek. Aan prof. mr. P. J. Oud is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid en voorzitter van de cen trale commissie voor de statistiek. Tot zijn opvolger als voorzitter is benoemd dr. M. W. Holtrop. Inbraak in gemeentehuis. Vannacht heb ben onbekende daders, zonder iets te forceren, zich toegang verschaft tof het gemeentehuis van 's-Gravenzande. Bij onderzoek bleek vanmorgen, dat er on geveer vijftienduizen gulden wordt ver mist. Vrijspraak. Het hoog militair gerechtshof heeft een 23-jarige korporaal uit Rot terdam vrijgesproken van het hem ten laste gelegde gooien met flessen uit een militaire trein bij 's-Hertogenbosch. ADVERTENTIE HAARLEM: Gr. Houtstr. 137, tel. 11640 BEVERWIJK Breestraat 118 tel. 23217 IIWWWWWWWWWWWWVMVWWWIIWWWWVVWVWWV Het K.N.M.I deelt mee: Mistvelden hielden gisteren de tempera tuur in het midden en westen van het land op ongeveer 5 a 7 graden. In het oosten van het land steeg de tempera tuur tot 12 a 13 graden. In Duitsland wer den temperaturen van 15 graden bereikt. In de afgelopen nacht is het vrijwel ner gens kouder geworden dan 9 graden. Een frontale zone veroorzaakte vandaag veel bewolking waaruit plaatselijk wat regen viel. Na het passeren van deze fronta le zone naderde een zwakke rug van ho ge luchtdruk. Een diepe depressie, die thans bij de noordwestpunt van Spanje ligt, zal zeer waarschijnlijk via de Golf van Biskaje naar zuid-Frankrijk koersen. Toch is het mogelijk dat wolkenzones van een oude frontale zone, die reeds gerui me tijd regen brengt in het Alpengebied, ons morgen bereiken. Het is dan ook niet zeker dat het donderdag droog zal blijven. De temperatuur blijft vrij hoog voor de tijd van het jaar. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum M c temp. temperaturen binnen- en buitenland wind- richti max. min. temp. Den Helder zw. bew. Z 9 6 Ypenburg zw. bew. zw 7 6 Vlissingen zw. bew. ZZW 8 7 Eelde zw. bew. z 12 8 De Bilt zw. bew. z 9 7 Twente half bew. zzo 13 8 Eindhoven half bew. z 12 8 Z.-Limburg onbewolkt z 12 9 Helsinki mist windst. 7 .1 Stockholm geh. bew. wzw 5 3 Oslo motregen ozo 7 3 Kopenhagen onbewolkt zzo 9 4 Aberdeen sneeuw zw 1 5 Londen regen z 10 7 Amsterdam zw. bew. z 8 8 Brussel licht bew. zzw 12 9 Luxemburg zw. bew. z 13 7 Parijs geh bew. z 12 8 Bordeaux mist zo 19 9 Grenoble zw. bew. windst. 14 9 Nice regen windst. 15 10 Berlijn licht bew. zzo 14 4 Frankfort geh bew. no 15 4 München zw. bew. 12 0 Zürich regen nnw 11 5 Genève mist windst. 13 n Locarno regen windst. 13 7 Wenen zw. bew. zo 8 5 Innsbruck licht bew. w 18 3 Athene licht bew. nnw 13 7 Rome regen ozo 16 12 Barcelona geh. bew. windst. 16 11 Madrid geh bew. z 17 6 Mallorca geh. bew. windst. 17 13 Lissabon zw. bew. zw 17 13 Donderdag 9 maart Zon op 7.10 uur; onder 18.33 uur. Maan op 7.12 uur; onder 16.32 uur. Maanstanden Nieuwe maan11 maart 5.30 uur Eerste kwartier 19 maart 9.31 uur Volle maan26 maart 4.21 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 8 maart Hoog water 2.22 uur en 14.40 uur. Laag water 10.13 uur en 22.44 uur. Donderdag 9 maart Hoog water 3.06 uur en 15.20 uur. Laag water 11.02 uur en 23.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2