Beverwijks burgemeester sprak met minister over herindeling Verenigingsnieuws uit de IJmond Eenrichtingsverkeer in stadscentrum Beverwijk Bejaardentoneel speelde drama „Onder één dak" Scholengemeenschap in de IJmond start augustus 1968 Pleidooi voor echt sociologisch onderzoek Raadpleeg tweede nota goed" Carillonklanken over Velsen Vier moties in de raad van Beverwijk Atheneum ook in IJmond-Noord Vóór begin van zomerseizoen Parabool kustwacht vernield met kei Kraandrijver in arrest gesteld Verhuurvan grond in Velsen-Noord Inrichten werkplaats aan Houtmanstraat te IJmuiden Beverwijk krijgt bezoek van Neuwied UIT DE ZAKENWERELD VRIJDAG 10 MAART 1967 '5 V elsen-lJ muiden Burgemeester J. G. S. Bruinsma van de gemeente Beverwijk heeft zeer recent een gesprek met de minister van Binnenlandse Zaken gehad over het onoverzichtelijk beeld inzake de bestuurlijke indeling van de IJmond. De heer Bruinsma heeft tijdens dat onderhoud de excellentie geadviseerd de tweede nota op de ruimtelijke or dening nog eens goed te raadplegen. In die nota wordt» de IJmond-Noord namelijk met name genoemd, terwijl er over IJmuiden of Velsen niet wordt gerept. De burgemeester, die dit nieuws donderdagmiddag tijdens de voortgezette begrotingsvergade ring aan de raad meedeelde, zei ook er bij de bewindsman op aangedron gen te hebben een écht sociologisch onderzoek in dit gebied in te stellen. Tenslotte had de burgemeester ge vraagd de nota voor zijn opvolger klaar te leggen. Noord, BanjflsffijpaUfc, Beverwijk Heemskerk Volgebouwd Routes stadsbussen en streekvervoer op de helling Het gemeentebestuur van Beverwijk heeft met instemming van de ver- keerscommissie besloten tot de invoering van éénrichtingsverkeer in het centrum van de stad. Dit vertelde burgemeester J. G. S. Bruinsma donder dagmiddag tijdens de begrotingsvergadering van de raad. De nieuwe regeling zal gelden in de richting zuid-noord voor de route Koningstraat- Kerkstraat en in tegengestelde richting voor de route (te beginnen bij de Alkmaarseweg) Heemskerkerweg-Grote Houtweg-Baanstraat-Mr. van Lingenlaan. In diverse tussen deze routes gelegen verbindingsstraten zal eveneens in wisselende richting eenrichtingsverkeer worden ingevoerd. V oorlichting MEERVAL BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK -NIEUWS- Burgemeester J. G. S. Bruinsma .nota raadplegen. VRIJDAG 10 MAART Pav. Schoonenberg, Minister Van Hou tenlaan, 19 u.: start kaartleesrit Rijmon- ders. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 20 u.: V.G. toneelsectie met „Hartenvrouw" en „Pitten", in de kantine van het Stadhuis. Cultureel Centrum, 20 u.: Teach-in en film voor tieners en twens, Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming. NVV-gebouw, Koningin Wilhelminakade, IJmuiden, 20 u.: Jaarvergadering VARA, afd. IJmuiden. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, geopend van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord ,19 tot 21.15 u.; filiaal gemeen tebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Sant poort-Noord, gebouw „Spaamberg", Wüs- telaan 79, 19 tot 21.30 uur; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 uur; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen- Met betrekking tot het bovengemeen- telijk samenwerkingsorgaan, waarvoor de meerderheid van de raad is geporteerd, deelde de voorzitter mee, dat er reeds een gesprek tussen de gemeentebesturen van Heemskerk en Beverwijk is geweest. Het resultaat van dat onderhoud was een schrijven aan de gemeentebesturen Uit geest, Castricum en Akersloot. Uit de ant woorden die zijn binnengekomen blijkt, dat alle aangeschreven gemeenten voor stander van een uitvoerig gesprek zijn. ZATERDAG 11 MAART Bibliotheken: De gemeentelijke openba re bibliotheek en Leeszaal, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 10 MAART Stadskantoor: 14 u.: begrotingsvergade- ring gemeenteraad. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 u.: Koperwerk, Kennemerstaten (jeugd) o.l.v. Annie Bruggert. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Koperwerk (volwassenen) o.l.v. Annie Bruggert, Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Kamerplanten, St. v. huish.- en ge zinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, 20.15- 21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70: 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61: 19-21.30 u. Gezamenlijke bibliotheekfilialen: Wijk aan Zee, de Zwaanstraat 4, 19-21 u.: Oos terwijk, Amstelstraat 44, 19-21 u.; Meere- stein, Parmentierstraat 2: 19-21 uur. ZATERDAG 11 MAART Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: Schilderen en tekenen door het St. Lucasgilde, o.l.v. de heer J. C. Heeck. Herv. Ver.gebouw Schans, 20 u.: Film avond over de Sleepvaart, voor de Gron.- Drentse Ver. „De Hondsrug". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: 9-10.30 10.45-12, 12.30-13.45 en 14.15-15.30 u.; na 15.30 u.: club wedstrijden Kenn. Zwemclub. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70: 10-12.30 u. R.-k .leeszaal, Arendsweg 61: 10-13 uur. Gezamenlijke Bibliotheek-filialen: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat: 10-12.30 u.; Oos- terwijk, Amstelstraat 44: 10-12 uur. VRIJDAG 10 MAART Zaal Nijman: 19.30 uur ruilavond/vei- ling postzegelver. Heemskerk. Sportzaal Bachstraat: 19.30 uur demon stratieavond ADO, afd. herengymnastiek. Dr. Prinsenhal: 20 uur jaarlijkse feest avond personeelsver. van de gemeente. v ZATERDAG 11 MAART Zaal Nijman: 20 u.: viering dertigjarig bestaan hengelsportver. ,,'t Snoekje". De Magneet, 20 u.: Instuif De Magneet, Openbare leeszaal: Beverwijk, Ver. Openb. Bibliotheek: H. Burgerstraat 70: 10-12.30; jeugd 10-12.30. Arendsweg 61: 10-12.30; jeugd 10-12.30. Oosterwijk (Am stelstraat 44) 10-12.30; jeugd: 10-12.30 Meerestein (Parmentierstraat 2) gesloten, Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: 10-12.30; jeugd: 10-12.30. Heemskerk, Kerkweg 45 (volw.): 10-12.30. Ruysdaelstraat la (jeugd) 10-12.30 uur. ADVERTENTIE kennemerlaan150, telefoon:7745'. ijmuiden Over de teleurstellende gang van zaken bij de bouw van woningwetwoningen, deelde de heer Bruinsma mee, dat aan de gehele IJmond-Noord voor dit jaar slechts 120 van deze woningen zijn toegewezen. Dit gebied heeft er echter zeker 700 nodig. Beverwijk zelf heeft nog ruimte voor om- Zaterdagmiddag van 4 tot 5 uur bespeelt Hein de Ligt weer het carillon van de stadhuistoren te Velsen en brengt daarbij het volgende programma ten gehore: Improvisatie, van H. de Ligt; Als de winter vlucht voor de lentelucht, van Cath. van Renesse; Voorjaar, van Hendrika van Tusschenbroek; Tempo di Gavotte e double, van Willem de Fesch; Gavotte uit Don Juan, van Chr. W. Gluck; Rondo (le cou- cou), van Claude Daquin; Rondo (le reveil) van Francois Couperin; Reich mir die Hand, mein Leben, Bei Mannern welche Liebe fühlen, Ein Madchen oder Weibchen, van W. A. Mozart (bew. L. 't Hart); Ber gère légère, Menuet d'exaudet en Maman, dites-moi, van J. B. Weckerlin (bew. H de Ligt). streeks vier- a vijfhonderd woningwetwo ningen. Als de terreinen volgebouwd zijn, moet Beverwijk 'n beroep doen op andere gemeentebesturen. Daarover is reeds overleg geweest met de gemeente Heems kerk, die bij voorbaat tot medewerking bereid bleek. Het uitbreidingsplan „Westertuinen", waar alleen koopwoningen in de goedko pe klasse komen, zal worden gebouwd on der auspiciën van de Stichting Eigen Wo- ningbezit te Heemskerk. De voorzitter achtte dit plan van belang om de door stroming te bevorderen, evenals de spoe dige bouw van het bejaardentehuis „Ter- wijck". Hij hoopte voor laatstgenoemde complex binnen 1 a 2 maanden grond te hebben gevonden, die aan de gevraagde situering voldoet. Als „sprekershoek" in de gemeente achtte de burgemeester het Kennedyplein of het Marktplein het meest geschikt. ADVERTENTIE De Nutsspaarbank handhaaft een strikte geheimhouding. Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Tijdefls de donderdagavond gehouden begrotingsvergadering van de gemeen teraad van Beverwijk, zijn vier moties ingediend Als eerste kwam de heer C. Berghuis (CPN) met een motie betrekking heb bend op het bestemmingsplan Wester tuinen. In deze motie worden B. en W. uitgenodigd met een nieuwe voor dracht te komen, zodat in dit plan ook andere dan koopwoningen gerealiseerd kunnen worden. De motie van de heer B. Buitenhuis (P.v.d.A.) gaat er van uit, dat een sporthal naast haar oorspronkelijk doel een goede functie kan vervullen in de maatschappelijke en culturele sec tor, reden waarom er bij B. en W. op wordt aangedrongen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om bin nen de bekende „raamovereenkomst" met Hoogovens, een belangrijk gedeel te van de genoemde 1,75 miljoen gul den, ter beschikking stelling voor de bouw van een sporthal in Beverwijk. De heer M. F Menist (P.v.d.A.) drong er in zijn motie bij het college op aan de belangstelling te peilen voor de verkoop van woningwetwoningen bij de bewoners van deze woningen, wier inkomen ligt onder de zogenoemde weistandsgrens. De heer M. A. J. Boelen (KVP) vroeg in zijn motie aan B. en W. om met de gemeentebesturen die samen werken in de districtsschoolartsen- dienst Midden Kennemerland, de moge lijkheid van een districtsgeneeskundige dienst te onderzoeken. Vanmiddag zal de gemeenteraad zich hierover nader uitspreken. De Prins Bernhard-h.b.s. te IJmuiden heeft in de grote zaal van de Petrakerk haar jaarlijkse ouderavond gehouden. De directeur, dr. J. Broekhuysen gaf een overzicht van de gang van zaken op de school in het algemeen, waarna hij de plannen voor de naaste toekomst in ver band met het in werking treden van de Mammoetwet op 1 augustus 1968 ont vouwde. Hieruit bleek, dat de besturen van de „Vereniging voor christelijk voor bereidend hoger en middelbaar onderwijs in het ÏJmondgebied" en die van de bei de christelijke ulo-scholen in Beverwijk zowel als in IJmuiden in principe beslo ten hebben een „scholengemeenschap" te stichten. Het ligt in de bedoeling per 1 augustus 1968 met deze scholengemeenschap van start te gaan. In verband hiermede is door eerstgenoemd bestuur aan de minis ter van onderwijs en wetenschappen ver zocht, de Prins Bernhard-h.b.s. om te mo gen zetten in een atheneum en h.a.v.o.- school en bovendien op de begroting voor 1968 gelden uit te trekken voor het stich ten van een h.a.v.o.-school in het ÏJmond gebied ten noorden van het Noordzeeka naal. Wanneer deze plannen op het ministerie een gunstig onthaal vinden, dan zal per 1 augustus 1968 de toestand als volgt wor den: IJmond-Zuid: atheneum en h.a.v.o. en m.a.v.o. IJmond-Noord: h.a.v.o. en m.a.v.o. Voorts zal eenrichtingsverkeer worden ingevoerd voor de Prinsesselaan in de richting west-oost, terwijl het reeds be staande eenrichtingsverkeer voor motor voertuigen op de Zeestraat zal worden uitgebreid tot alle verkeer, behalve voet gangers en fietsers. Nabij het Westerhout plein is reeds besloten tot eenrichtings verkeer voor de daarop aansluitende ge deelten van de Vondellaan en de Zee straat. De gehele route naar Wijk aan Zee via de Zeestraat en terug via de Vondellaan zal worden aangewezen tot voorrangs route. Voorts zullen de verkeerscommis- sie voorstellen worden gedaan tot invoe ring van eenrichtingsverkeer in de Stum- phiusstraat, Acacialaan, Lijsterbeslaan en Hendrik Burgerstraat Al deze maatrege len zullen ten dele gepaard moeten gaan met eenzijdige parkeerverboden. Er wordt naar gestreefd deze maatregelen voor het zomerseizoen in te voeren. Binnenkort kan de raad een kredietaanvrage tege moet zien voor aanschaffing van de nodi ge verkeersborden en het treffen van voorzieningen. Het ligt in de bedoeling het publiek over de te nemen maatregelen uitvoerig voor te lichten. De heer Bruinsma deelde voorts mee, dat de raad ook voorstellen zullen berei ken tot het maken van parkeergelegenhe- den op het Moensplein en nabij de Groe- nelaan. Onderwerp van studie zijn mo menteel de routes van de stadsautobus dienst alsmede die van het streekvervoer. Daarbij zal worden ovewogen in hoever re door het vaststellen van parkeerverbo den de vrije doorgang voor het busver voer kan worden bevorderd. Aangezien de Beverwijkse Middenstands Centrale op speciaal verzoek is vertegenwoordigd in de verkeerscommissie, stelde de heer Bruinsma, dat de middenstand voldoende inspraak heeft. Een afzonderlijk gesprek met de BMC leek hem daarom overbodig. ADVERTENTIE KONINGSTRAAT 4 - IJMUIDEN Alle maten AQUARIA Tropische vissen - planten enz. ALLEEN ZATERDAGS DINSDAGAVONDS voorlichting over ziektebehandeling enz. 7—9 UUR inrichting Al deze schooltypen hebben één ge meenschappelijke brugklas, aan het einde waarvan de leerlingen bevorderd worden naar klas 2 atheneum, h.a.v.o. of Alleen die leerlingen uit de IJmond-N., die naar de tweede klasse atheneum be vorderd worden, zullen voorshands nog naar IJmuiden moeten komen, de anderen kunnen aan de noordkant van het kanaal hun studie voortzetten. Het ligt in de bedoeling van de besturen om, indien de belangstelling voor het atheneum aan de noordkant van het Noordzeekanaal in de komende jaren groot genoeg mocht blijken, in de IJmond- Noord eveneens een atheneum te stichten. Verscheidene van de in groten getale opgekomen ouders maakten gebruik van de gelegenheid om over een en ander vragen te stellen. Na de pauze hield ds. Gerritsen, leraar godsdienstonderwijs qan de Prin&\ Bern hard-h.b.s., een inleiding over 'hel onder werp: „ISnJiele opmerkingen over het vak godsdienstonderwijs" op de chr. middel bare school" De spreker zette uiteen dat dit vak op de chr. middelbare school niet uitsluitend het bijbrengen van bijbel kennis beoogt maar dat het ook dient om de leerling te helpen bij de vorming van zijn totale persoonlijkheid. Ook naar aanleiding hiervan werden door enige aanwezigen vragen gesteld. DE VELSENSE BEJAARDENTONEELGROEP is na haar vrolijk debuut met de klucht „Haar laatste wil" overgeschakeld op het dramatische genre, door in het Patronaatsgebouw twee succesvolle voorstellingen te geven van Jan Fabricius' bekende toneelspel „Onder één dak" Zowel voor de spelers als voor het eveneens overwegend bejaarde publiek kan dit drama een gelukkige en toepasselijke keuze worden genoemd, omdat men hiermee ongetwijfeld het toneel van een vorige generatie vertegenwoordigde. „On der één dak" dateert immers reeds uit 1914 en heeft sindsdien een buiten gewoon eervolle loopbaan op de Nederlandse planken gekend. Vandaar dat men in oude programma's nog allerlei beroemde namen uit het ver leden in de rolverdelingen kan terugvinden, zoals de beide Tardauts, Pool man en Nico de Jong. Het aantal opvoeringen dat sindsdien ook door ama teurs van dit toneelspel werd gegeven is zelfs niet meer bij benadering vast te stellen en zelfs nu kan het stuk af en toe nog wel eens op het ver enigingsrepertoire worden aangetroffen. INMIDDELS gaat „Onder één dak" wel diep onder de last der jaren gebogen, voornamelijk omdat de auteur zijn figu ren destijds in zulke felle uitersten heeft getekend. Zo wordt het schrille onrecht voornamelijk bedreven door de kwasi-vro- me en femelende schoolmeester met zijn harpij van een echtgenote, met als fel contrast de onwaarschijnlijk nobele Do- ra, die het kwaad alleen maar met goed vergeldt. MEN HEEFT Fabricius vroeger wel eens verweten dat hij met de intrige over de „verlote" vader zijn fantasie de vrije loop zou hebben gelaten, zodat het wel licht interessant is even te vermelden, dat „Onder óón dak" juist een der weinigen van zijn stukken is, waarvan de hande ling geheel aan de werkelijkheid werd ont leend. In het begin van deze eeuw moet namelijk tijdens een familieraad in de om geving van Middelburg een oude vader onder ongeveer dezelfde omstandigheden werkelijk eens door de kinderen zijn ver loot en het bericht, dat Fabricius over deze verheffende gebeurtenis in een plaat selijk dagblad heeft aangetroffen, ver schafte hem toen voor dit zo bekend ge worden drama onmiddellijk de nodige stof. EEN DERGELIJKE historie maakt het ook voor de geregelde theaterbezoeker in teressant dit stuk weer eens te kunnen te rugzien, vooral in de stijlvolle vertoningen welke er door deze bejaardentoneelgroep aangevuld met enige jongere krachten van werden gegeven. Regisseur J. van Baar had voor deze voorstellingen de oude speeltrant aangehouden, zodat de spelers alle tijd werd toegemeten hun gevoelens met de nodige nadrukkelijke allure tot uitdrukking te brengen. Met zijn markant gespeelde oude va der gaf regisseur Van Baar hiervoor zelf steeds de gewenste toon, aan, waarvoor hij van A. de Koning als de robuuste Wol ter voortdurend de juiste repliek ont ving. J. Henderiks en mevrouw J. J. E. van Kampen-Kossen verleenden het on sympathieke echtpaar precies het venijn en de burleske huichelarij, waar deze fi guren zich van hun omgeving door onder scheiden, met als sprekend contrast de goedhartige Dora van mevrouw E. ter roorslige^smicl^vÊn G, F. Schilling, {aarbij de «maakt deo jverder werd rond loyante Lene van Een tafereeltje uit het door de be jaardentoneelgroep gespeelde drama „Onder één dak", met v.l.n.r. regis seur J. van Baar (de vader); A. de Koning (Wolter), mevrouw E. ter Haar-Kruiswijk (Dora) en G. F. Schilling (Jan). Tussen woensdagmiddag vier uur en donderdagmorgen half negen is de nieu we aluminium parabool voor de straal- zendverbindingen van het kuststotion Scheveningen Radio in de duinen op de grens van Wijk aan Zee opzettelijk ver nield. De parabool was neergelaten voor het aanbrengen van een nieuwe apparatuur. Ter plaatse werd een kei gevonden waar mee deukjes en scheurtjes in de parabool waren geslagen. Er werd ook een grote buitenlamp vernield. Het terrein is door een hoog hek om geven, maar voor de jeugd blijkt dat geen belemmering te zijn. De politie te Velsen heeft een achten twintigjarige kraandrijver uit Beverwijk in arrest gesteld. De man wordt ervan verdacht in de nacht van 1 op 2 januari te hebben ingebroken in een perceel aan de Wenckebachstraat in Velsen-Noord, waar een bedrag van honderdzeventig gul den werd ontvreemd. GEBOREN: Theodorus A., z. van T. P. Harsveld en G. E. M. Warmerdam; René, z. van H. P. Zerr en E. J. van der Klift; Menno J„ z. van H. de Jong en R. Gorter; Linda, d. van J. Rademakers en G. C. Cor- nelissens; Jozef P., z. van H. B. H. de Vries en M. Lodewijks; Louise J. M„ d. van L. J B. Berling en A. B. M. A. Piket; Hendrik J„ z. van C. van der Kooij en H. J. Bret- houwer; Idske C„ d. van F. van den Ban en T. C. Osinga; William L„ z. v. G. West- strate en G. C. Uilenburg; Cornelia R„ d. van C. J. J. Korten en J. W. M. Lauwers ONDERTROUWD: G. Derr en M. de Jong; S. P. Appel en M. Lodewijks; P. A. N. Daalman en G. J. M. de Wijs; A. Luntz en A. IJlstra; J. van Peenen en R. Renke- ma; H. G. Witvoet en M. van Vuuren; A. N. J. Brantjes en L. J. Groeneveld; H. A. van Veen en P. van Zutphen; M. Eijben en E. C. A. A. van der Linden; R. J. Groe neveld en C. M. Hommes; L. Smak en J. M. de Vries. GETROUWD: B. Adrichem en R. Oppe- laar; J. J. Nieboer en C. J. Niesten; M. A. Koelemeijer en J. A. E. M. Herwegh; D. J, Asjes en E. van Beek; J. Aafjes en C. W. Stam. OVERLEDEN: C. Winkel, 73 j.; J. M. E. de l'Ecluse, 67 j.; A. Schellevis, 47 j.;, J. van Kuilenburg, 51 j. mevrouw J. J. E. van Kampen-Kossen, een gevoelige en kinderlijke Liesbeth van mejuffrouw T. van Buggenum en een rus tige notaris van G. R. Martens. Met als resultaat twee aantrekkelijke voorstellin gen, welke door het bejaarde publiek met grote aandacht werden bekeken. Het langdurige applaus na afloop maakte de spelers duidelijk, dat zij opnieuw een be hoorlijk succes hadden behaald. Jan van Dam De N.V. Nederlandse Gasunie te Gro ningen heeft het gemeentebestuur van Velsen verzocht voor het bouwen van een tijdelijk reduceerstation voor aardgas, aan haar te verhuren een perceel grond, gelegen in de polder De Meerweiden te Velsen-Noord, ter oppervlakte van onge veer 470 m2. Het college heeft geen bezwaar tegen deze verhuur voor de tijd van vijf jaar gerekend met ingang van 1 januari 1967 en tegen een huurprijs van 3 per m2 per jaar. Bij de bouw van het reduceerstation dient te worden voldaan aan de ter zake geldende wettelijke bepalingen, waar voor spoedshalve de procedure reeds is aangevangen. De N.V. heeft ingestemd met de genoemde huurprijs. Vorig jaar heeft de raad van Velsen een krediet beschikbaar gesteld van 38.500 voor de kosten, verbonden aan het geschikt maken van de lokaliteiten van de B.L.O.-school aan de Houtman straat te IJmuiden ten behoeve van een hierin te vestigen werkplaats. Dit besluit is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. Met de verbouwing van de ontruimde lo kaliteiten in de Houtmanstraat kan bin nenkort worden aangevangen. Voorlopig mag worden gerekend op een aanvangsbezetting van circa 50 personen. Er is hierbij vanuit gegaan dat 20 man lijke deelnemers afkomstig zullen zijn van de bestaande werkplaats, 11 vrouwelijke komen van de werkplaats te Beverwijk, terwijl de huidige wachtlijst nog 17 gega digden zal opleveren. Voor de inrichting van de werkplaats is het noodzakelijk dat enig meubilair en enkele machines worden aangeschaft, ter wijl voorts enige kleine voorzieningen die nen te worden getroffen, waarvoor naar raming een krediet van 28.500 nodig is. Gelet op de toekomstige behoefte, wordt binnen enkele jaren gerekend op een be zetting van 70 a 75 personen. B. en W. stellen de raad voor een kre diet beschikbaar te stellen van 28.500 voor de inrichting van de genoemde werk plaats. De gemeenteraad van de Duitse stad Neuwied, waarmee de gemeente Bever wijk vriendschappelijke betrekkingen on derhoudt, zal van 19 tot en met 21 mei een tegenbezoek aan Beverwijk brengen. Het Duitse college hoopt vrijdag 19 mei tijdig aanwezig te zijn om de huwelijks voltrekking bij te wonen tussen de 30- jarige kantoorbediende Otto Jakob Cas par uit Neuwied en de 23-jarige secreta resse Susanna Dorothea Cornelissen (Oos- tertuinen) uit Beverwijk, 's Middags om twee uur zal dit bruidspaar elkaar het ja-woord geven. De jonggehuwden, die el kaar tijdens een uitwisseling tussen beide gemeenten leerden kennen, gaan in Neu wied wonen. VAN DE IJMOND De heer Henk van Gooi gaat dezer da gen een nieuwe, moderne snackbar aan de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord openen. In slechts enkele weken heeft de heer Van Gooi de eerst als winkel voor galan terieën gebruikte helft van het dubbele winkelpand verbouwd tot een fraaie ruimte, waarbij hijzelf in de verbouwing het belangrijkste aandeel heeft gehad. Een prachtige houten lambrizering, een fleurig aandoend zitje voor tafelgasten, een mooie bank voor bezoekers langs de wand en een goede verlichting zullen de hoek van de Wijkerstraatweg en Melk- laan tot een welkome verfraaiing maken. De heer Van Gooi beschikt over moder ne ijsmachines, heeft een ruime keuken ingericht, vrij van de verkoopruimte, met even moderne ovens en kan zich gelukkig prijzen de „heet-en-koelwaren" uitste kend te kunnen bergen. Dinsdag, 14 maart, houden de heer en mevrouw Van Gooi van vier tot zes uur een receptie.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5