Nieuwe winkelgalerij in dorpskern van Heemskerk officieel geopend mm NEDERLAND Bezoek onze OCCASION-SHOW N DE IJMOND Eenderde van het plan is gereed Johannes-Passion te Heemskerk komt op de plaat De oogst van de straat in Heemskerk Telstarreserves tegen PSV 2 Kort IJmondnieuws Beverwijk Uw leverancier voor KOLEN en OLIE ZENTVELD en VAN BREEMEN A.s. Bruidspaar!! BEATRIX Bloemsierkunst VRIJDAG 10 MAART 1967 7 LZOHëM BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Nederlaagwedstrijden Bridgeclub „De Jump" Puzzelprijswinnaars MÉl^f yjst Tapisom nylon tapijt. Geen zorgen over slijten, pletten of vlekken. Geen zorgen over pluizen of ver schieten. Een minimum aan onderhoud. Een maximum aan luxe. 'n Nieuw idee: Tapisom confort tegels. Fantastisch effect. In elke kleurcombinatie. Gemakke lijk zelf gelegd, gemakkelijk verhuisd. Tegels van 50 x 50. cm. KLEURENzoveel zinnen, zoveel kleuren! v BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN J. F. GROOT Een overzicht van de winkelgalerij aan de Van Coevenhovenstraat in Heemskerk. De dorpskern van Heemskerk heeft er zeven winkels bijgekregen. Zij zijn don derdagmiddag op spectaculaire wijze of ficieel geopend door Heemskerks eerste burger, burgemeester H. Nielen. Aller eerst met een toespraak in hotel-café-res taurant „De Jansheeren", later door hem persoonlijk en wel door het telkenmale ontsluiten van de toegangsdeuren tot de winkelruimten. „Opnieuw is een etappe afgelegd in de weg welke het gemeente bestuur bewandelt om te komen tot een nieuwe moderne dorpskern. Thans is er 8000 vierkante meter winkelruimte aan wezig, maar dit is slechts éénderde van wat er tot stand zal komen" zo be toogde de burgemeester. Vol waardering liet hij zich uit over de werkzaamheden van de commissie van onderzoek der middenstandsbedrijven en van de rijks-middenstands consulent de heer Dondorp, als adviseur van het gemeentebestuur. De burgemeester zette tevens uiteen, dat de gemeentelijke plannen veel finan ciële zorgen met zich meebrengen. „On ze gemeentebegroting zal dit jaar dan ook niet sluitend zijn" onthulde hij. „Doch de investeringen welke men doet, met name ten aanzien van de winkels, zullen in de loop der jaren hun rendement op leveren" verzekerde de heer Nielen. Nadat de heren Jacobs van de bouwon derneming Twaalf Provinciën en de heer Dondorp een kort woord hadden gespro ken begaven de genodigden zich naar de winkelgalerij. Midden op straat stonden daar opge steld vier bereden leden van de pas op gerichte Heemskerkse ruitervereni- ging „Assumburg", die klaroengeschal ten gehore brachten toen de burgemees ter alle winkeldeuren had ontsloten. Een grote menigte was op de been, zodat de politie de handen vol had om vooral de jeugd enigszins in het gareel te houden. Na dit officiële gedeelte was er voor een ieder gelegenheid de nieuwe winke liers te complimenteren. Daarvan is dan ook een druk gebruik gemaakt. Een grammofoonmaatschappij heeft belangstelling getoond voor de oecume nische uitvoering van de Johannes-Pas sion, die vrijdag 17 maart in de Morgen- sterkerk te Heemskerk wordt gehouden. Dit muzikaal evenement wordt dermate belangrijk geacht, dat de gehele uit voering op de band wordt opgenomen. Indien de opname goed geslaagd blijkt zal er een grammofoonplaat van in om loop worden gebracht. Het welslagen van de avond hangt in belangrijke mate af van de kwaliteit van de samenzang. Door de gemeenteleden van diverse kerken wordt reeds met veel enthousis- me gerepeteerd. De Johannes-Passion te Heemskerk wordt niet als concert uitge voerd, doch overeenkomstig de bedoelin gen van de componist als een ere-dienst. De koralen worden in de eigen landstaal door alle aanwezigen meegezongen. Aan de politiepost in Heemskerk is aan gifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen: twee bossen sleutels, baby schoentje, nylon wanten, imitatie paarlen halssnoer, rood-wit kinderfietsje, zwarte nappa dameshandschoenen, bromfietsge reedschap, portemonnaie met inhoud, 1 b.h., reserve autowiel, blauw kinder rijwiel, opgevangen groen-gele parkiet. Informatie iedere woensdag en zater dag van 14.00 tot 16.00 uur aan het po litiebureau te Heemskerk, Maerten lvan Heemskerckstraat 27. Bij de officiële opening van de winkelgalerij in de dorpskern van Heemskerk, was ook een groepje leden aanwezig van de pas-opge richte ruitervereniging. Gestoken in kleurige klederdracht, fleurden zij het straatbeeld op en trokken veel aandacht. ADVERTENTIE Willemsbeekweg 88 - Tel. 4627 Vraag naar onze spaarregeling. GEBOREN: Janette, d. van G. J. Boon en S. J. van Strien; Bernadine C. D., d. van J. B. Kenemans en H. A. van der Schans; Elisabeth J. A., d. van E. A. Dekker en M. J. Beerepoot; Margaretha M. G„ d. van B. J. Spanjaard en G. G. Dirkson; Carla, d. van C. Smit en I. de Graaf; Susanna C. A., d. van J. F. Oudejans en S. M. L. Ste- vers; Stefan, z. van P. F. Cnossen en E. Hom; Marc A., z. van T. H. Brinkkemper en A. W. C. M. Withagen; Wilhelmus J. C., z. van A. P. H. van der Ham en G. M. Nie len; Erlend J., z. van J. ten Hoeve en T. A. Hommes; Gabriël F. W., z. van J. T. F. Bruijn en E. E. Zitter; Marianna, d. van B. Solomon en P. Kaiser; Irma, d. van J. Lot- terman en T. van den Burg; Hendrikus L„ z. van A. M. Kos en C. E. Mors; Douwe H„ z. van K. Visser en B. Hecker; Tanja, d. van S. G. Atzema en R. V. J. Riemers; Emerentia A. M., d. van A. Metzelaar en M. J. te Welscher; Gerard M„ z. van L. Haanstra en S. J. Smit; Corine, d. van R. Eckhard en M. van Loenen; Agnes A„ d. van W. Lensen en J. Vallinga; Petrus J., z. van J. P. Smit en A. W. van Ingen; Pau- lus A. G„ z. van A. C. Aardenburg en J. M. Stuifbergen; Wilhelmina M., d. van J. J. Nieuwenhuisen en A. M. van Rixel. ONDERTROUWD: Petrus M. de Lie en Maria C. J. Zonneveld; Wilhelmus Schou ten en Susanna M. Verhage; Ulbe Rings- ma en Marion Wijers. GETROUWD: Nicolaas Groot en Wilhel mina G. Pekel; Dirk Huisman en Anna C. Schelvis; Hendrikus T. Beentjes en Maria W. de Wildt. OVERLEDEN: Willemijntje Verhorn, 81 j.; geh. gew. m. O. Wassenaar; Tunnis Werdekker, 51 j„ echtgenoot van H. A. Koopal. Bij de door de IJmuidense bridgeclub „De Jump" ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan georganiseerde ne derlaagwedstrijden zijn de eerste kaarten geschud voor een ontmoeting met de leden van „Never Down" uit Beverwijk. In de eerste ronde namen de Beverwijkers een voorsprong van 56-51, om in de tweede ronde zelfs nog tot 128-108 uit te lopen. Daarna kwam „De Jump" echter sterk terug, waarbij de IJmuidenaren erin slaagden hun achterstand tot een 200-177 voorsprong om te zetten. Daarna trachtte „Never Down" het verloren puntental weer op te halen, evenwel zonder succes, want „De Jump" wist bjj elke volgende ronde nog verder uit te lopen. Vandaar dat als einduitslag kan worden vermeld: „De Jump"„Never Down" 434-313. De resultaten van de spelers van „De Jump" waren als volgt: Swier-Wonink en echtpaar Van der Berg verliezen met 79 80; Snoek-De Vente en Breur-Rose win nen met 78-8; Bakkum-Ter Horst en Am- sing-Schadé winnen met 86-74; Laman- Weij en Mulder-Haak winnen met 50-47; Boender-Kramer jr. en Warmerdam-Prins winnen met 89-53; Drijver-Timmer en me vrouw Kramer-Van der Burg winnen met 52-51. Maandag 13 maart worden de wedstrij den voortgezet tegen „Sans Atout" uit Beverwijk. ƒ7,50: F. de Roos, Normandiëlaan 45. Heemskerk. 5,K. Groeneveld, Van Leeuwenstraat 56, IJmuiden. 2,50: mej. L. de Niet, Velserduinweg 172 IJmuiden. Kijkavond. Maandag 20 maart is in de Jhr. mr. P. J. Elout van Soeterwoude school, christelijke school voor voortgezet onderwijs, aan de Radarstraat in IJmui den, kijkavond: men kan dan het werk bezichtigen van halfacht tot tien uur. Vooral ouders van toekomstige leerlingen zijn hartelijk welkom. (Van een medewerker) Zondagmiddag om half drie ontvangt Telstar 2 op Sportpark Schoonenberg het Eindhovense PSV 2. De Eindhovense ploeg staat evenals Telstar in het midden van de ranglijst. De punten die vergaard zijn heb ben ze voornamelijk in de eerste helft van de competitie verzameld. De geringe pro- duktiviteit van de voorhoede is hier mede schuld aan. De defensie is sterker en stond j.l. zondag het sterke Volendam 2 maar één treffer toe. Voor Telstar 2 biedt de wedstrijd enig perspectief. De opgaande lijn, gedemon streerd tegen Holland Sport 2 en Sparta 2, kan nu doorgetrokken worden. De verde diging heeft zijn zekerheid herwonnen, ter wijl de voorhoede capabel genoeg is om één of meer doelpunten te scoren. De pun ten zullen wel in IJmuiden blijven. Opstelling: doel: Vos (Egner); achter: Evenblij, Hendrikse, Van de Gevel en Van Son; midden: Althoff en Glas; voor: Bruynzeel, Boontjes, Matijasic en Jonker of Seegers. Stand res. eerste divisie: DWS 2 23 37 Sparta 2 23 25 Ajax 2 25 36 PSV 2 23 21 Holl. Sport 2 25 31 Telstar 2 24 18 Volendam 2 23 29 SW 2 25 18 Feijenoord 2 25 29 Heracles 2 23 15 MVV 2 23 28 Twente 2 24 14 Go Ahead 2 25 27 DOS 2 21 13 ADO 2 24 26 Velox 2 24 12 Arbeid adelt. De Vrouwenvereniging Tesselschade Arbeid Adelt houdt op dinsdag 14 maart ten huize van mevrouw I. baronesse van Ittersum-Grönningsaeter, Van Tuyllweg 22 in Velsen-Zuid, een ledenvergadering voor haar leden in Vel- sen-IJmuiden en Beverwijk. Geen spreekuur. De wethouder voor openbare werken te Velsen, de heer C. Ockeloen houdt woensdag 15 maart geen spreekuur. ADVERTENTIE Woninginrichting Marktplein 29, IJmuiden, telefoon 02550- 7541 EUROPA MEUBEL' - pX-ST t\m (Stadsschouwburg). Enige jaren geleden heeft de Italiaanse regisseur Federico Fellini een behoorlijk schandaal veroorzaakt met zijn film „La dolce vita", waarvan de onthullende intrige betrekking had op het „zoete leven" van de Romeinse society. Vooral de nachtelijke bachanalen van twijfelachtig allooi waren hierin nogal omstandig verfilmd, zodat in de meeste landen de censuur er als de spreekwoordelijke kippen is bijgeweest, om bepaalde scènes met behulp van de bekende schaar aanzienlijk te be korten. Ook de Nederlandse filmkeuring moet zich in dit opzicht niet on betuigd hebben gelaten. Inmiddels zijn de normen weer iets ruimer geworden, zodat de film thans op nieuw in roulatie wordt gebracht, waar bij de importeur niet verzuimt als aan beveling te vermelden, dat deze vertonin gen voor het eerst geschieden in de „vol ledig ongecoupeerde versie". „La dolca vita" draait nu in deze vorm tot en met zondag in de Stadsschouwburg, zodat men zich er eventueel van kan gaan overtui gen welke turbulente taferelen de Neder landse bioscoopbezoeker tot dusver wer den onthouden. Met „Het geheim van de gouden pijl" is er dan zondagmiddag op nieuw van opwinding sprake. Alleen wordt deze niet door strip-tease, maar door de sensationele avonturen van de dappere prins Hassan veroorzaakt. City. De rage van spionnenfilms, inge luid met de spectaculaire komst van Ja mes Bond, wordt thans' gevolgd door een tweede mode dit genre weer te parodië ren. In deze serie slaat de filmkomedie „Operatie Vrouwenparadijs" allerminst een slecht figuur, want met dit verhaal worden dergelijke fantastische avonturen op een bijzonder geestige wijze in de kol- Een „luchtig" tafereeltje uit de filmkomedie Operatie Vrouwen paradijs", welke tot en met woens dag in City zal worden vertoond. derieke sfeer betrokken. Alleen het ori ginele gegeven al, over een zekere mr. Ar- donian, een schatrijke zonderling die er van droomt nog eens de enige potente man ter wereld te worden, is waard om eens gemakkelijk in de bioscoopfauteuil voor te gaan zitten. Men komt daarbij dan niets tekort, zo als een anti-sexraket en een onderaards laboratorium, waarin door genoemde mr. Ardonian allerlei mooie meisjes voor la ter worden „ingeweekt". Voorts diverse ADVERTENTIE HV HEDENAVOND 17 00-22.30 UUR AUTOMOBIELBEDRIJF Wijk aan Zeeërweg 194 - IJMUIDEN - Austin-dealer lach- of griezeleffecten, zoals dodelijke schorpioenen en boa constrictors, plus een geheimzinnig parfum, waar bijen zwermen door worden geactiveerd, kort om allemaal beelden waar het publiek zich tot en met woensdag mee zal kun nen amuseren. Behalve dinsdagavond, want dan is het theater weer voor een voorstelling van de kunstkring „Voor al len" gereserveerd. Het programma voor de matinee van zondag vermeldt opnieuw een spannende indianenfilm. Ditmaal „De grote veld tocht der Sioux", een interessante en openhartige historie uit de tijd, toen de indianen nog als vogelvrije wilden wer den beschouwd, die men zonder gewetens wroeging kon opdrijven en afmaken. Luxor. De Engelse regisseur Ronald Neame heeft in Hollywood met „De gent- leman-zwendelaar" de zoveelste film over de perfecte inbraak gemaakt, ditmaal in het Midden-Oosten en met een kostbaar borstbeeld van de godin Lissu als inzet. Deze kraak vindt tweemaal plaats: de eerste keer in de verbeelding van de toe komstige dief, de Engelsman Harry Dean (Michael Caine), terwijl deze zijn geraf fineerd plan om 's werelds rijkste man, Ahmad Shahbandar (Herbert Lom) op te lichten aan zijn helper uiteenzet en daar na in werkelijkheid, welke de verheelde gang van zaken voortdurend corrigeert, de dieven aldus geregeld voor nieuwe moeilijkheden plaatsend. Het is een bijzonder aardig idee ge weest deze twee versies van eenzelfde misdaad, waarbij Ronald Neame van de optredende contrasten handig profijt wist te trekken. De populaire Shirly Maclaine treedt hierin nog op als helpster van de dieven, want haar gelijkenis met de over leden vrouw van Ahmad moet zorgen voor de emotionele sfeer, zodat de diefstal ge makkelijker zal verlopen. Een en ander heeft een afwisselende en boeiende film opggeleverd, met veel Engelse humor ge kruid, waar men zich van zondag tot en met woensdag best mee zal vermaken. Dit humoristisch verhaal was dan reeds tot en met zaterdag voorafgegaan door de bloedige ernst, die gewoonlijk bij thrillers als „Spionnen doden in stilte" gebruikelijk is, waarbij de sensatie van de zondagmiddag te vertonen film „Ter reur van de rode mantals" eveneens waard is te worden bekeken. Kennemer theater. Zoals kon worden verwacht is de belangstelling in Bever wijk voor „Brandt Parijs?" eveneens groot genoeg geweest om deze boeiende oorlogsfilm hier voor een week te prolon geren. Nieuw zijn dus alleen „De heerse res van Atlantis" voor zondagmiddag en „Erotiek" voor de voorstelling van zater dagnacht, bij welke laatstgenoemde film er echter weinig van de geadverteerde erotiek sprake is. Weliswaar kleedt Cathe- rina Spaak zich hierin enige malen uit, voor zover dit althans de traditionele grens van het Nederlandse bioscoopbe drijf niet overschrijdt, maar dit gaat al lemaal zo ongeïnspireerd en klungelig, dat de discrepantie tussen het vertoonde en de hitsige slagzinnen, die voor dit werkje publiek moeten trekken, bepaald lachwekkend wordt. Catherina is onbetwistbaar een leuk meisje om naar te kijken, maar haar at tracties zijn eenvoudig niet opgewassen tegen de aanpak van het slag „houte rig hbs-toneel", waarmee we hier te ma ken hebben. Horst Buchhoiz, die een kunstschilder moet voorstellen, loopt ge zichten te trekken en zegt teksten op die moeten suggereren, dat er iets in hem op gaat. Helaas blijft hij de Halbstarke, die wij in hem blijven zien, met moeilijkhe den thuis. Het resultaat van dit alles: in de eerste plaats verveling. W. B.-theater. Wanneer men weet dat het in „De prins der piraten" gaat om een haantje de voorste bij de boekaniers, die te land en ter zee neemt wat hij wenst dan begrijpt men wel waar het hier vrij dag en zaterdag op uitdraait: een roman tisch epos van de onversaagde jongeman, die geen gevaar uit de weg gaat of een on derneming schuwt, als er voor hem maar eer valt te behalen. Dat hem daarbij aan de gunst van een aantrekkelijke schone heel wat is gelegen, behoort tot zijn ken merkende karaktertrekken, die ervoor zorgen dat de film geen enkel gebrek aan actie en vaart vertoont. Vervolgens wordt zondagmiddag over geschakeld op de dolle klucht „Moeder de tijger is los", waarna men voor zon dag- en maandagavond weer ijlings op de wegen der sensatie terugkeert. Ditmaal via Paul Kelly in „Mysterie van de nacht", een boeiende speelfilm over een benauwde droom die werkelijkheid dreigt te worden. ADVERTENTIE Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56-58 - TEL. 6088 BEVALLEN: J. Corbeévan Berloo, z„ Van Egmondstraat 41, Haarlem; G. C. Mul derKoelewijn, d„ Zeeweg 203, IJmuiden; M. S. LammeFortuin, d„ Van Dalenlaan 132, Santpoort; J. M. Braamvan Keulen, z„ Pegasusstraat 3, IJmuiden; R. A. Hee- resHaak, z„ Wijk aan Zeeërweg 131, IJ muiden; M. Chr. WindWinkler, d„ Gil denlaan 389, Velsen-N.; M. A. Kaales Koppelman, d„ Schoolstraat 21 rd„ IJmui den; M. H. E. van Dijkde Beer, d„ Pla- netenweg 157, IJmuiden. ONDERTROUWD: W. P. Matijs, Elzen straat 44, Velp en J. A. de Haas, Dirk Hartoghstraat 24, IJmuiden; E. H. Hart man, J. T. Cremerlaan 29, Santpoort en J. Belgraver, Bruno Klauwersstraat 7, Sant poort, t.a. Santpoort, Bruno Klauwersstraat 7, T. P. Dekker, Velserduinweg 278, IJmui den en G. T. Reith, Zeeweg 282, IJmuiden, t.a. Santpoort, Bonairestraat 33; L. G. A. Meesters, Beatrixstraat 231, Den Helder en M. E. Foekema, Hageveldlaan 15, Sant poort, t.a. Santpoort, Hageveldlaan 15; M. L. Ebbeling, Valeriuslaan 25, Driehuis en E. J. Bouman, Kerkweg 25, Santpoort, t.a. Santpoort, Kerkweg 25; M. G. Nuijten, Baanstraat 101A, Beverwijk en P. A. Kok, Bloemstraat 20, IJmuiden; I. M. de Castro, Verspronckweg 4 Haarlem en J. A. A. Klinge. Neptunusstraat 40, IJmuiden; A. Vlot, Frans Halsstraat 28, IJmuiden en G. A. H. Hartendorp, Gijzenveltplantsoen 11, IJmuiden. GEHUWD: J. RomkesM. Mandemaker, IJmuiden, Pleiadenplantsoen 144; C. Ap pelboomH. Wohlgemuth, Amsterdam, Bestevaerstraat 21 I; G. J. H. Meester—H. C. van Gooi, Alkmaar, Mesdaglaan 148; M. P Schong—P. M Ebbelaar, IJmuiden, Boerhaavestraat 19; D. RasJ. C. Kiers, Santpoort, Hagelingerweg 35; H. W. J. Ben ders—A. Pot. IJmuiden, Moerbergplant- soen 117; A. J. Rozenheek—M. A. Schuit, IJmuiden, Mercatorstraat 9. ADVERTENTIE Verhuur v. GELEGENHEIDSKLEDING Arendsweg 52, Beverwijk Telefoon 0 2510-24896 Herenconfectie - Maatkleding

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7