Bevolking wordt „weggezogen" uit Haarlem en Amsterdam Relatieve achteruitgang van industriële groei Shaw en Heijermans in Velsens raadhuis Schepen, rederijen en werven Mattheus-passie in Hervormde kerk te IJmuiden Medische verzorging tijdens het weekeinde Voor r.-k. huishoudscholieren worden Heem-dagen gehouden Velser Sportweek in eind mei Telstar vergadert op 31 maart Caballero-renners trainden aan de Spaanse kust Hughes blijft bij Alkmaar Gemeentebibliotheek van Velsen Gemeente Velsen enige erfgename LEUK INITIATIEF IN HEEMSKERK Hervormd predikant werkt er aan mee VRIJDAG 10 MAART 1967 Overloop Zestien bekeuringen bij snelheidscontrole Visseizoen mosselzaad Aanbeveling Gewijde uitvoering van Looft den Heer P. Zwaanswijk Kort nieuws De afdeling economische zaken van de Amsterdamse gemeentesecretarie heeft het college van Burgemeester en Wethouders van de hoofdstad een nota aangeboden over de toekomstige werkgelegenheid in Amsterdam in het kader van de ontwikkeling van het Noordzeekanaalgebied. Onder dit Noordzeekanaalgebied zijn in het rapport begrepen de Amsterdamse en Haarlemse agglomeraties, de IJmond en de Zaanstreek. In het rapport komen onder meer aan de orde de toekomstige ontwikkeling tot 1980 van het aantal werkenden in het Noordzeekanaalgebied, de werkgelegen heid, de woongelegenheid, het forensisme, de bevolkingsgroei, enzovoort. De nota is in hoofdzaak bedoeld als een uitgangspunt voor het door Am sterdam te voeren beleid. Omdat Amsterdam echter in dit rapport ge projecteerd is in een veel wijdere omgeving levert de nota voor het gehele Noordzeekanaalgebied interessante feiten, cijfers en prognoses op. De Velser Sportweek, die dit jaar op nieuw onder auspiciën van de Velser Sport Stichting wordt gehouden is vast gesteld in de week van 20 tot en met 28 mei. Daaraan voorafgaande zal het Vel ser kampioenschap amateurvoetbal in de belangstelling staan, waarvoor de poule indeling inmiddels is vastgesteld na lo ting. In poule A zullen tegen elkaar uit komen Terrasvogels, IJmuiden, S.V.IJ., V.S.V. en I.E.V., welke laatste club kans maakt op het kampioenschap van de vier de klasse C in de competitie. Poule B is samengesteld uit V.V.B., Stormvogels, Waterloo, Velsen en Kinheim. Het is de bedoeling de finale tijdens de Velser Sportweek te spelen op 24 mei in het sportpark „Schoonenberg". Beker houder is thans Stormvogels. Voorts be staat het voornemen om van de bevrien de steden Lookeren in België en Bergisch Gladbach in Duitsland twee voetbalploe gen naar Velsen te laten komen in het weekeinde van 27-28 mei om dan te spe len tegen een Velser amateurelftal, sa mengesteld uit leden van de amateurver enigingen. Verwacht wordt dat de buiten landse gasten bij de Velsense sportlieden of supporters een onderdak zullen vinden. (Van onze sportredactie) Telstar houdt de vergadering van de ledenraad op vrijdag 31 maart in Royal in IJmuiden. Herhaalde malen is deze vergadering uitgesteld in verband met de gevolgen van de statutenwijziging, die Telstar doorvoerde. Een van de onderde len was het terugbrengen van het aantal bestuursleden tot vijf. Door het terugtre den van een aantal zitting hebbende be stuursleden zijn er nu nog maar vijf over: Zwikstra, De Nijs, Voortman, De Bruin en Van der Steen. (Van onze wielermédewerker) Drie weken lang zijn de renners van Caballero zestien profs en tien ama teurs in het Spaanse vacantie-oord Rosas geweest en zij hebben daar naar hartelust en onder goede weersomstan digheden kunnen trainen. „En nu maar afwachten of het zijn vruchten afwerpt", zei de gebruinde ploegleider Gerard Pe ters, „zaterdag in de Omloop van de Vlaamse Gewesten kunnen de profs dat al gaan bewijzen." Rosas is een vissersplaatsje van om trent 4.000 zielen. De Caballero's met manager Frans v.d. Enden, ploegleider Gerard Peters, soigneur Collaard env mé- caniciën Ton Hofland logeerden er in een door twee Hollandse dames geleid cha let. Zij kreger er vaderlandse kost voor geschoteld en hebben het in die drie we ken best naar hun zin gehad. Alleen op de heenreis bijna 1.500 kilometer hebben enkelen met pech te kampen ge had. De wagen met Hofland aan het stuur werd bij de Franse grens „gesne den", raakte in de zachte berm en de fietsen van Jan v.d. Horst, Piet Bras- penninxc en Dies Kosten bleven aan een boomtak hangen. De Limburgers Wim Schepers, Jef Drummen en soigneur Col laard kregen met sneeuw te kampen en hebben met twee wielen boven een ra vijn gehangen. Met de bevolking van Rosas stonden de Caballero-renners op goede voet. Er werd zelfs op de laatste zondag een wedstrijd door het plaatsje op touw gezet met deelname van de Duitse Ruberg-ploeg die het trainingskamp in Palamos opge slagen had en enkele Engelsen. „Het hele dorp had men afgezet," zegt Pe ters, „en zelfs de zondagse markt was voor een keer verplaatst." De Duitser Streng won dit criterium over 40 km vóór Braspenninxc, de Nederlander Piet v.d. Lans van Ruberg, Gerard Vianen en de Engelsman Allan. De Haarlemmer Leen Kreuger was de beste amateur en kwam daardoor in het bezit van een be ker. (Van onze sportredactie) Barry Hughes, de trainer van Alk maar, heeft zijn contract bij de Noord hollandse club met een jaar verlengd. De 30-jarige Engelsman heeft het voor stel van deze strekking van het Alkmaar- bestuur geaccepteerd. Voor de aanvang van de wedstrijd Alkmaar - Heracles zal Piet Buis worden gehuldigd. De Alkmaar der speelt dan zijn driehonderdste wed strijd en tevens is het dan precies twaalf en een half jaar geleden dat Buis met betaald voetbal begon. In de nota worden tot de Haarlemse agglomeratie gerekend de gemeenten Haarlem, Bennebroek, Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort. Tot de IJmond rekent men de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen. In het eerste deel van het rapport is een analyse gegeven van de bevolkings ontwikkeling in de periode 1948-1965. Ver volgens is de ontwikkeling van de be roeps- en bedrijfsbevolking van Amster dam geschetst tegen de achter grond van de overeenkomstige groei in het Noordzeekanaalgebied, de provincie Noord-Holland en Nederland. Voorts is de toekomstige ontwikkeling van de bevolking nagegaan, waaruit het toekomstige aanbod van arbeidskrachten is berekend. Tenslotte komt men tot een tegen over elkaar stellen van de vraag en het aanbod van arbeidskrachten in de toe toekomst, waaruit dan conclusies wor den getrokken ten aanzien van het te voe ren beleid. Tabellen tonen aan, dat de bevolking van Noord-Holland van 1948 tot 1965 is toegenomen met 21 pet, van het Noordzee kanaalgebied met 16 pet en van Noord- De Velsense politie heeft donderdag een snelheidscontrole gehouden In de Wenckebachstraat te Velsen-Noord. Zes tien automobilisten werden bekeurd we gens te hard rijden. öp dinsdag 25 aprü zal het deel van de Waddenzee, dat het Friese wad wordt genoemd, worden opengesteld voor de visserij op mosselzaad. Deze jaarlijkse openstelling duurt tot 12 jnei. De eerste tien dagen zal het geviste mosselzaad uitsluitend mogen worden uitgezaaid op de percelen in het noorden. Na die tien dagen mag het zaad ook naar Zeeland worden vervoerd. Op 16 mei zal gedurende veertien da gen het Groninger wad worden openge steld voor de mosselzaadvisserij. Dit zaad mag uitsluitend worden vervoerd naar Zeeland. Of die veertien dagen nadien nog zul len worden verlengd zal te zijner tijd nader worden bezien. Holland buiten het Noordzeekanaalgebied met 30 pet. In het Noordzeekanaalgebied en vooral in de Amsterdamse en Haarlemse agglo meraties is de groei dus achtergebleven. Dit als gevolg van het feit dat deze agglo meraties de grens van hun wooncapaci- teit bereikten en een gedeeltelijke over heveling van de bevolking naar omliggen de gebieden heeft plaats gevonden. Het relatief achterblijven van het in wonertal is de consequentie van een pro ces dat reeds jaren gaande is, waarbij vanwege het planologisch ruimtegebrek veel mensen worden uitgedreven naar omliggende gebieden. Voor het economisch produktieproces be hoeft deze „overloop" volgens het rap port geen schadelijke gevolgen te heb ben, mits er een compensatie optreedt in de vorm van een grotere mobiliteit van de beroepsbeoefenaren. Een overzicht van het forensisme laat zien dat het grootste deel van de foren- senstroom naar het Noordzeekanaalgebied afkomstig is uit de gebieden ten noorden van het Noordzeekanaal. Daarentegen gaat het grootste deel der uitgaande fo rensen naar het gebied aan de zuidkant van het Noordzeekanaal, onder meer naar Schiphol, dat in het rapport niet tot het Noordzeekanaalgebied is gerekend, hoe wel de aldaar gevestigde bedrijven sterk op dit gebied zijn georiënteerd. De bedrijfsbevolking in het Noordzee kanaalgebied is iets sneller gegroeid dan het nationale totaal. Binnen het gebied kunnen voor de onderscheidene agglome raties evenwel uiteenlopende ontwikkelin gen worden waargenomen. Een sterke groei blijkt zich te hebben voltrokken in het IJmond-gebied, gevolgd door de Zaanstreek, terwijl de groei van de be roepsbevolking in de agglomeraties Am sterdam en Haarlem is achtergebleven bij de landelijke groei. De sterke toeneming van de bedrijfsbe volking in de IJmond is mede mogelijk gemaakt door de naar verhouding ruime toewijzing van woningbouwvolume. De groei van de bedrijfsbevolking in de Amsterdamse en Haarlemse agglomera ties is ongunstig beïnvloed door de in verhouding geringe toename van de netto woningvoorraad. Door het „wegzuigen' van de beroepsbevolking naar het IJmond- gebied en naar overig Noord-Holland is het aanbod van arbeidskrachten voor de overige agglomeraties verminderd, waardoor de expansiemogelijkheden van de bedrijven in deze agglomeraties van het Noordzeekanaalgebied niet ten volle konden worden benut. In verband met het relatief achterblij ven van de industriële groei in het Noordzeekanaalgebied, met name in de Amsterdamse en Haarlemse agglomera ties, is het volgens de samenstellers van de nota gewenst, dat in dit gebied een herstructurering van de industriële acti viteiten kan plaatsvinden, waarbij een zo hoog mogelijke produktiewaarde per ar beidskracht zal kunnen worden verkre gen. Daar zal de toekomstige regionale welvaart mede van afhangen. Met de burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann en wethouder H. de Boer onder de toeschouwers, heeft een groepje leden van de bij de sectie toneel van de Velser Ge meenschap aangesloten verenigin gen donderdagavond in het raadhuis van Velsen een begin gemaakt met de serie toneelvoorstellingen, welke met uitzondering van zaterdag, zon dag en woensdag, tot en met vrijdag 17 maart zal worden voortgezet. Onder regie van Jan Velzeboer zijn hiervoor twee groepjes aangetreden, waarvan het ene ensemble in de Burgerzaal twee opvoeringen geeft van Herman Heijermans' éénakter „Pitten", terwijl dan in de kantine door de anderen telkens tweemaal Bernhard Shaws „Hartenvrouw" wordt gespeeld. Gedurende de pauze wisselen de bezoekers geregeld van plaats, zodat elke toeschouwer een volledige voorstelling kan bekijken. Deze opvoeringen kunnen voor Vel sen als een experiment worden be schouwd, waar wij zoals gewoonlijk, na de laatste voorstelling nog uit voerig op zullen terugkomen. Op de foto een spelmoment uit „Pitten" in de Burgerzaal, met onder andere Gré Voortman, Rika Vosse, Toon Nierop en Cor Gravemaker. In de Gemeentebibliotheek Velsen zijn de volgende nieuwe boeken aangekomen. Nederlandse romans en novellen: Ely, De tweede kans; Gary, Zwerver in de sneeuw; Hemingway, Hebben en niet hebben; Jouve, Woest en ledig; Kloek, Mijn dochter van achttien; Lansink, Kraanvogels op de trek; Van Leeuwen, De eerste Adam; Maugham, Vreemdeling in Parijs; Van Praag, De rattenkoning; Rinser, Kringen in het water; Sim, Het kasteel Roodezand; Servin, Een vree?nde kerkganger; Troyat, Valse schijn; Vest dijk, Het spook en de schaduw; Gogol, Dagboek van een gek; Gomes, Het ezel tje; Vogelaar, De komende en gaande man. Studieboeken: Russell. Waarom ik geen Christen ben; Dor en Federmann, Poli tieke humor; Hearst, 2000 miljoen hon geren; Fuchs, Moord en doodslag; Het kind en zijn spel; De Vries-Kruyt, Jan Maarten; Lohberg en Lutz, Hoe werkt een computer; Brenna, De maan; Hui- zinga, Dag dier; Luchtverontreiniging; Trobisch, Ik had een meisje lief; Nilsson, Het grote wonder; Van der Hoek, Caram bole; Kalle, Met naald, draad en schaar; Janse, In geuren en kleuren; Ruys, Zo beplanten we onze tuin; Huygen, Jagers- land; Van Bremen en De Vos, Aardgas in de woning; Boekwinkel, Scheepvaart wetten; Bathe, Ship models; Luchtvaart; Watts, Goede manieren in de omgang met grammofoonplaten; Lippard, Pop art; Eckardt, Oud huis nieuw; Gasser, Joan Miró; Picasso, Gouaches en tekeningen van Pablo Picasso; Van der Elsken, Sweet Een van de drie trawlers, die hebben lijk Jr. SCH 64 voer, schipper op is, ver- toebehoord aan de Firma D. Joh. Krijger te IJmuiden en onlangs over zijn gegaan naar de N.V. Rederij v.h. Frank Vrolijk te Scheveningen, is bedrijfsklaar gemaakt en kwam maandagmiddag van Zaandam in IJmuiden aan. Het is de voormalige 's-Gra- venhage IJM 26. die thans Vertrouwen SCH 73 genaamd is. Het schip, waar S. Harteveld, die voorheen met de Frank Vro- "V DE PLECHTIGE KLANKEN van de klok van de Nederlands Hervormde Kerk aan de Kanaalstraat vormden donder dagavond de wijding brengende in leiding van de jaarlijkse traditionele uit voering van de „Matthaus Passion" van Johann Sebastian Bach, waarmee de christelijke oratoriumvereniging „Looft den Heer" ook dit jaar het Lijdensdrama heeft herdacht. Met deze uitvoering heb ben de zangeressen en de zangers van het koor wederom kunnen getuigen van hun christelijk geloof, waarvan de essentie in de vele koraalteksten en de woorden van het grote inleidingskoor en het slotkoor tot uitdrukking werd gebracht. De felle, beklemmende realiteit van het drama klonk in de volkskoren en de an dere „turbae" van de passie. Dè uitvoerin gen daarvan deden opnieuw beseffen, dat het op deze avond in de lijdensweken niet ging om een concert, waarop lofprijzin gen of kritiek betreffende geleverde col lectieve of individuele prestaties ver wacht worden, maar in wezen om een religieuze herdenkingsbijeenkomst, waar in niet de persoonlijke eer, maar het Mat- theus-evangelie centraal stond en in dienst baarheid verkondigd werd met de zang van koor en solisten, het spel van orkes ten en begeleiders en met de leiding van de dirigent. Het kwam niet te pas, dat in deze „kerkdienst" een van de toehoorders ging „flitsen" tijdens de zang! De uitvoering werd wederom met vaste hand geleid door de dirigent Willem Wie- sehahn. Het koor bleek volkomen ver trouwd met Bachs aangrijpende muziek en de vocale solisten, de sopraan Annette de la Bije, de alt Anneke Dannijs, de bas Herman Schey (Christuspartij), de tenor Arjan Blanken (evangelist), de tenor Ge rard Honing en de bas Max van Egmond lieten geen wensen onvervuld op het ni veau van ieders kunstzinnige en tech nische capaciteiten. De organist Simon C. Jansen en de clavecinist Jaap Spigt steun den de uitvoering met hun begeleidingen, hetgeen eveneens gezegd kan worden van de twee instrumentale ensembles van het Noordhollands Philharmonisch Orkest bij de vervulling van de taak, die door Bach bedoeld werd. Aan de bezetting voor het Inleidings- koor en het slotkoraal alsmede het koraal „Was mein Gott will" van het eerste deel werd door een jongenskoor (dir. J. Kim man) een fraai klinkend „register" toege voegd. trok tegen de avond naar Scheveningen en het is de bedoeling om einde deze week ter visserij te vertrekken. De beide andere trawlers, de stoomtraw ler Amsterdam IJM 28 en de Rotterdam IJM 82, bevinden zich van oktober af in Zaandam. Deze behoren nu eveneens toe aan de Rederij Frank Vrolijk. De Amster dam is inmiddels ingeschreven als SCH 386 onder de naam Prosperitee en de Rot terdam als SCH 66 onder de naam Vrede. De motorlogger Henk KW 66 wordt voor de sportvisserij in gereedheid gebracht. Het schip is aangekocht door J. Lourens te IJmuiden en heeft de naam Potvis IJM 33 gekregen. De kotter Scheveningen SCH 17, welke het eigendom was van de N.V. Sleephelling Mij Scheveningen en geruime tijd als Bet- tie IJM 29 in de Haringhaven opgelegd is geweest, wordt weer voor de uitoefening van de visserij in gereedheid gebracht. Na achtereenvolgens Wim en Nico SCH 70, Pionier BU 33, Bettie IJM 29 en Scheve ningen SCH 17 te hebben geheten, heeft het vaartuig nu de naam Inge IJM 41 ge kregen. De eigenaar is Jac. van Laar. life; Koekoek, Filmen van sport; Vrijman, Vier d agen Nederland; Gysbert Japicx; Lebesque. Albert Camus; Brederode, Groot lied-boek; Clerq Zubli, Voeten en vleugels; Poll, In huis; Doblhofer, Stem men in steen; Uhl, De wereld in een kinderhand; Operatie Overlord 2 din; Al berts, De geboorte en groei van de Neder landse gemeente; SS in actie; Kerkmans, De topografische kaart; Staad, Zeden en onzeden; Van Egeraat, Autotochten door Nederland; Siegert, Bulgarije; Albe, Te gast bij goden en mensen. In de tienerafdeling zijn de volgende boeken nieuw. Nederlandse romans en novellen: Gour- don. Zolang de vrees regeert; Komijn, Bram Verhagen; Doyle, Geheimzinnige verhalen; Naeff, In de avond; Woestijne. De boer die sterft. Buitenlandse romans en novellen: Böll, Wanderer kommst du nach Spa Park, The hole in the hill. Studieboeken: Zim en Cottam, Natuur- gids voor insekten; Planjer en Kerkhoven, Zwemmen; Rol, Vrij borduren; Willemse, Trans Europ Express; Bos, Muziekwijzer, 5 dln; Jong, De overval; Kloos, Willem Kloos, zijn jeugd en zijn leven; Land- mann, Joodse humor; Parool/Life, Ier land. Nieuw in de jeugdafdeling zijn de vol gende boeken: Bomans, Maraboe en Mor segat. en andere sprookjes; Bomans, de pantoffelheld; Bomans, Pirn, Frits en Ida; Bomans, de sproetenprinses en andere sprookjes; Bomans, De vijvervrouw en andere sprookjes; Ekster, bont beest; Gal- lico. De wereldreis van Cecile's marmot je; Het grote boek over vriendschap met dieren; Haag, Kuikentje Dinkie Dons; Hagers, Daar heb je Jouetta weer; Ha- gers, Weet je nog wel Jouetta; Keeping, David's witte paard; Lucker, De juwelen van Don Pedro; Luipen-Bronwasser, Met een eend en een tent; Rutgers van der Loeff, Alles om een speelplaats Veen, Kora en haar aap; Wessels, De bank; Wolf-Catz, Tim de merel. Een ingezetene van de gemeente Velsen die tengevolge van een haar overkomen verkeersongeval is overleden heeft de ge meente tot enige erfgename benoemd, zulks in verband met de haar vanwege de gemeente verleende medewerking bij en na de ziekenhuisopname. B. en W. stellen deze erfstelling zeer op prijs. Zij zien namelijk deze daad als een uiting van burgerzin en als een blijk van waardering uit de burgerij voor de wijze waarop van de zijde van de ge meente wordt getracht de materiële en immateriële belangen van de burgers te behartigen. Deze erkentelijkheid gaat echter gepaard met deernis, nu aan erf laatster niet een andere, langere levens avond is beschoren, aldus het college. Daar nóch de notaris, nóch de door erflaatster aangewezen executeur-testa mentair in staat is een volledig overzicht te geven van de tot de boedel behorende bezittingen en schulden, menen B. en W. dat aanvaarding van de erfstelling slechts dient te geschieden onder het voorrecht van boedelbeschrijving. De gemeente zal dan niet verder tot betaling der schul den en lasten der nalatenschap gehouden zijn, dan ten belope der waarde van de goederen welke deze bevat. Zo nodig kun nen alle goederen tot de nalatenschap be horende aan de beschikking van de schuldeisers worden overgelaten. Bedrijfsongeval Oss. Op het timmerbe drijf van de Osse Houtwerf aan de Bo- terstraat te Oss is de dertigjarige heer L. Koeken uit Megen gestruikeld en met het hoofd op het plaveisel gevallen. Hij is in het ziekenhuis overleden. Jongetje verdronken. In Rijen is het vier jarige jongetje G. de Hoog verdronken in een rioleringsput. Artsen: van zaterdag 13 tot maandag morgen 8 uur: J. J. Wuite, Röntgen- straat 1, tel. 4953; J. F. A. Pieterse, Ori- onweg 126, tel. 8365; R. J. Hauer, Gene- stetlaan 4, Driehuis, teel. 4203. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, IJmuiden, tel. 4204. Verloskundigen: Voor verloskundige hulp weende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te verne men welke verloskundigen de dienst waarnemen. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: A. Konings, Vondellaan 26, Beverwijk, tel. 02510-27060. Aan de r.-k. huishoudschool „Debora Baeke" in Heemskerk welke ressor teert onder de stichting ter bevordering van rooms-katholiek nijverheidsonder wijs voor meisjes in Beverwijk en om streken is een geheel nieuw initiatief ontwikkeld door het hoofd van deze school, de heer G. J. M. Stavenuiter en zijn onderwijzend personeel. Voor de tweede-jaarsleerlingen dit jaar mogen ook de assistenten meedoen zullen zo genoemde „Heem-dagen" worden gehou den, gedurende welke de scholieren ge confronteerd zullen worden met al het geen Heemskerk betreft. In het verleden, maar ook met betrekking tot wat in de toekomst wacht. Reeds lang bestond er het plan de leer lingen eens iets naders te laten verne men omtrent de persoon van Debora Baeke, aan wie de school de naam ont leent. Hierover nadenkend kwam men tot meer ideeën en zo rijpte het voornemen bepaalde ontwikkelingsdagen te organise ren die men „Heem-dagen" wil gaan noe men. Met daarbij het stellige plan hier van een traditie te maken. Allereerst is daarvoor contact opgeno- men met burgemeester H. Nielen, die enthousiast zijn medewerking toezegde. Daarnaast werd ook de medewerking verkregen van de heer J. Vosselman Bosch, chef van de afdeling algemene zaken van Heemskerk; alsmede van do minee M. Wendte. Als eerste plaats van samenkomst zal dienen de grote zaal van slot Assum- burg. De jeugdherbergvader, de heer De Groot, zal de jeugd daar gaarne ont vangen. Van burgemeester Nielen kreeg men de toezegging, dat hij een inleiding zal houden over de geschiedenis en andere aspecten van Heemskerk. Dat zal plaats hebben op dinsdagmiddag 14 maart, in slot Assumburg, waar eens Debora Baeke heeft gewoond. Daar ook worden dia's vertoond, welke een beeld geven van de veranderingen die Heemskerk doormaakt. Van een tuinbouwgemeente is Heemskerk meer en meer een ontvangcentrum van een bevolking geworden, welke aange trokken wordt door de grote industrieën in de IJmond. Voorts wordt vertoond een kleurenfilm gemaakt tijdens de festivitei ten bij het 900-jarig bestaan der ge meente. Diezelfde middag wordt ook een uiteen zetting gegeven met behulp van tekenin gen en maquettes over de opzet van het nieuwe uitbreidingsplan „De Maer", al waar ook de nieuwe r.-k. huishoudschool zal worden gebouwd. Donderdag 16 maart gaan de leerlin gen dan naar de oude hervormde dorps kerk, welke door de eeuwen heen van grote betekenis is geweest voor de inwo ners van Heemskerk. Ds. M. Wendte zal daar dan een en ander vertellen over de geschiedenis van de kerk en over de symboliek in het gebouw. Daarnaast staan er tevens een uiteenzetting op het programma over de diensten, welke in deze kerk worden gehouden. Voor de leerlingen een unieke gelegenheid zo meent het schoolbestuur om wat meer te horen over christenen, die tot een andere groepering behoren. Wijkverpleging, Groene Kruis: voor IJmuiden en IJmuiden-Oost, zuster A. N. Enkelaar, Bonekampstraat 6, IJmui den, tel. 02550-8163, en zuster M. v. d. Meulen, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02550-4378; voor Velsen-Noord en Vel- sen-Zuid, zuster I. C. Bovenkerk, Sta tionsweg 5, Velsen-Zuid, tel. 02550-2338; voor Driehuis en Santpoort, zuster G. Kolkman, Delftlaan 739, Haarlem-Noord, tel. 02500-62044. Wit-Gele Kruis, zuster W. P Zethof, Bonairestraat 24. Santpoort, tel. 02560- 6531. Dierenarts. De dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts G. Verhagen, Ant. Fokkerlaan 31, Haar lem, tel. 02500-63070. SANTPOORT: Arts: A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 268, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8510. BEVERWIJK: Artsen: Voor de artsen Fierstra sr„ Fierstra jr., Lange, Plantinga, Reddingi- us, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreling van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur J. H. Rolink, Duinvlietstraat 2, Velsen-N., tel. 02510- 23745; zondag van 9 tot 24 uur, G. K. Fierstra Wijkerstraatweg 194, Velsen-N., tel. 02510-24987. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur H. J. F. Peeters, Dommelsingel 12, Beverwijk, tel. 02510- 25300. Apotheek: Voor Beverwijk en Velsen- Noord, van vrijdag 10 maart 18 uur tot vrijdag 17 maart 6 uur v.m., ook nachtdienst, Apotheek J. W. Huisman, Wijkerstraatweg 164, Velsen-Noord, tel. 02510-23883; zaterdag, van 8 tot 12.30 uur, is eveneens geopend Apotheek Donker, Breestraat 61 te Beverwijk, tel. 02510-27955. Apotheek De Heemskerkse, Kerkweg 11-13, is niet de weekends, wel alle avonden in deze week geopend, tel. 02510-30815. Voor tandarts en voor dierenarts, zie onder IJmuiden. HEEMSKERK: Artsen: Van zaterdag 10 uur tot zon dagmorgen 9 uur, G. F. de Pagter, G. v. Assendelftstraat 25 b, tel. 02510- 32476; zondag van 10 tot 24 uur: C. J. Nielen, J. v. Kuykweg 78, Heemskerk, tel. 02510-32475. Apotheek: Be Heemskerkse, Kerkweg 11-13, tel. 02510-32490. Voor tandarts en voor dierenarts, zie onder IJmuiden. I

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9