Middenstanders van Beverwijk hekelen het beleid van B.M.C. Trawler kreeg nieuwe naam NEDERLAND 'h peek&cloppenburg Nu ook met louter melkchocolade van binnen! nieuw! nu meer 30 ct naast de bekende pinda-Treets Tegenstanders van maandagsluiting weren zich Ook actie van personeel Inbraak opgehelderd Orgaan „Peiling" van stapel gelopen Kind onder scooter alleen woensdag en donderdag DINSDAG 14 MAART 1967 4 Het is momenteel bar slecht gesteld met de eenheid onder de middenstan ders van Beverwijk. Dat treedt heel duidelijk aan het licht, nu de gemeen teraad in de vergadering van donder dag wordt geconfronteerd met een drastische wijziging van de halve-dag- sluiting. Het overkoepelend orgaan van de zakenlieden, de Beverwijkse Middenstands Centrale (B.M.C.) én het college van burgemeester en wet houders willen de halve-dag-sluiting een zo uniform mogelijk karakter ge ven. Zij achten het namelijk in het belang van middenstand én consu ment, dat de bedrijvigheid in de stad zo min mogelijk wordt aangetast. De Kamer van Koophandel te Haarlem, die evenals de B.M.C. een enquête on der de winkeliers heeft gehouden, on derschrijft die mening. Vandaar dat de raad gezien het resultaat van de enquête wordt geadviseerd de ver ordening zodanig te wijzigen, dat al leen nog de supermarkten en levens- middelenbedrijven op dinsdagmiddag blijven gesloten. Voor alle overige be drijven, inclusief warenhuizen en kapperszaken, is de verplichte slui ting op maandagmorgen gesteld. In verband met de inkoop van vers vlees en het betrekken van slachtdieren werd voor de slagers een uitzondering gemaakt, zodat deze zaken op maan dagmiddag zijn gesloten. Bliksem-actie Valse voorlichting f,-. - v - - t-v, Tapifiex dat is het! Ideale combinatie van plastic (slijtvast) en vilt (geluiddempend). Vrijwel geen onderhoud. Kies uw kleur! Tapifiex in keukenin halin woon-tiener-slaap- en kinderkamer. KLEUREN: zoveel zinnen, zoveel kleuren! Sm MM ÉRHI1 verlaagde prijzen Nu méér knapperlekkere pinda-Treets in een zakje. En nu bovendien... genieten van Choco-Treets! li 11 Louter melkchocolade van binnen. I f Krokant, beschermend suikerlaagje van buiten. iTreets... genieten van chocolade f en tóch schone handen houden! de melkchocolade van Treets smelt in uw mond niet in uw hand! Bij een groot deel van de middenstan ders vallen bovenstaande voorstellen niet in goede aarde. Het gevolg is, dat er nu een actie wordt gevoerd om de plannen van de B.M.C. en het college van B. en W. te torpederen. De kappers trekken af zonderlijk ten strijde tegen de voorge stelde sluiting op maandagmorgen. Voorts trachten de tegenstanders het personeel aan hun zijde te krijgen door het voeren van een handtekeningen-actie. Samenvattend kan worden gezegd, dat de winkelsluiting te Beverwijk nu een emo tioneel karakter heeft gekregen. De tegen standers verzuimen daarbij niet felle ver wijten te richten aan het adres van de B.M.C. Een actie-comité, dat wordt gevormd door de heren J. de Bree, Chr. Duin, Chr. de Goede en H. Kochx, heeft de raads leden reeds met een schrijven benaderd. De ondertekenaars stellen, dat de voor gestelde verschuiving tegen de zin is van Zeer veel winkeliers en van vrijwel het ge hele personeel. Als bewijsmateriaal stuurden zij de raadsleden het resultaat van een bliksem-actie. Daaruit blijkt, dat 130 winkeliers de sluiting op dinsdagmid dag willen handhaven. Slechts 27 geën quêteerde leden spreken zich uit voor sluiting op maandagmorgen. Een lijst, waarop handtekeningen van 290 perso neelsleden voorkomen, is het tweede be wijsstuk. Het actiecomité benaderde 170 van de omstreeks 320 middenstanders te Beverwijk. Uit de absolute afwijzing door veel win keliers blijkt duidelijk, aldus het actieco mité, dat de voorheen gestelde verzoeken aan het gemeentebestuur om de sluiting op dinsdagmiddag te wijzigen, zijn voort gekomen uit eigen belang van enkele min of meer vooraanstaande B.M.C.-leden. Een andere grief is, dat de door de Ka mer van Koophandel gehanteerde enquê te-formulieren door de middenstanders niet goed begrepen, niet juist ingevuld of weggegooid zijn. (Op het formulier van de Kamer van Koophandel stond letter lijk: „Gaarne zullen wij vóór 14 novem ber 1966 van u vernemen of u vóór- dan wel tegenstander bent van deze wijziging van de halvedagsluiting, zo mogelijk on der vermelding van de gronden waarop u uw antwoord baseert. Wij willen niet na laten u er op te wijzen dat het niet be antwoorden van deze vraag tot gevolg kan hebben dat de beslissing van onze Kamer wordt beïnvloed in een door u niet gewenste zin", red.). Het actiecomité zegt vervolgens, dat de ongelukkige situatie mede is veroorzaakt door eerder gehouden enquêtes onder aus piciën van de B.M.C. Daarbij zouden de enquêteurs veel winkeliers een onjuiste voorstelling van zaken hebben gegeven. Winkeliers, die later vertelden, vals te zijn voorgelicht. De raadsleden worden er op gewezen, dat de kleine zelfstandigen niet meer een beurs, inkooporganisatie of groothandelaar kunnen bezoeken, indien de sluiting op maandagmorgen een feit wordt. Het actiecomité is bovendien veront waardigd, dat de mening van het perso neel de werkgevers niet altijd welgeval lig is. In dat verband wordt er aan her innerd, dat bij C A drie lijsten met handtekeningen door de bedrijfsleiding in beslag zijn genomen. Door de firma Kemp werden voorts drie handtekeningen van het personeel ongeldig gemaakt. Vorige week stelde de politie te Velsen een achtentwintigjarige kraandrijver uit Beverwijk in arrest, verdacht van een in de nacht van 1 op 2 januari gepleegde inbraak in een perceel aan de Wencke- bachstraat in Velsen-Noord. De man wordt nu ook verdacht van de in braak, die in de nacht van 10 op 11 februari is gepleegd in het gebouw van Kennemerstaten aan de Schulpweg, waar bij een waardevolle schroevedraaier, een lasapparaat en een doos met dopsleutels werden ontvreemd. Deze goederen zijn opgespoord en in beslag genomen. De vice-voorzitter van de BMC, de heer J. Soesan heeft een groot aandeel gehad in de voorbereiding van de voor gestelde verschuiving. Vooral als verte genwoordiger in de Kamer van Koop handel van de middenstand uit de IJmond was hij nauw bij dat overleg betrokken. De heer Soesan is er heilig van over tuigd, dat de gemeenteraad voor sluiting op maandagmorgen zal kiezen. Hij ver wijt de tegenstanders dat zij niet pro gressief genoeg denken. Volgens de heer Soesan verkeren veel middenstanders daardoor in een benarde situatie, hetgeen ook blijkt uit het grote aantal aanvragen om voor sanering in aanmerking te ko men. Maar de mensen die eruit gaan moeten niet proberen ons in hun val mee te slepen. De heer Soesan meent, dat de tegenstanders de hand liever in eigen boezem moeten steken in plaats van de BMC verwijten te maken. De winkeliers verenigingen te Beverwijk kunnen de vrede in eigen kring niet eens bewaren. De heer Soesan heeft in de Kamer van Koophandel op verzoek van de kruide niers steeds geijverd voor gelijkschake- lihg van supermarkten en kruideniers. Hij vindt het daarom dom van de krui deniers dat zij voor sluiting op dinsdag middag hebben gekozen, terwijl de super markten voorstander bleken te zijn van sluiting op maandagmorgen. Naar zijn mening zijn de voorgestelde wijzingen een duidelijke afspiegeling van de en quêtes. De heer Soesan zou ook graag de mening van het kopend publiek horen. Hij vindt het daarom tijd worden, dat de consumenten worden geënquêteerd. Tenslotte zegt de heer Soesan, dat het personeel op een slinkse wijze door de tegenstanders is benaderd. Op die manier, aluds de heer Soesan, hebben wij nog nooit gewerkt. Persoonlijk zou ik het ook geweigerd hebben. Bovendien meent hij, dat zo iets de taak is van de personeels organisaties. Met goed gevolg is van stapel gelopen het eerste nummer van „Peiling", orgaan van de Algemene Vereniging van Zee varenden. De AVZ is begin februari van dit jaar opgericht om in het bijzonder de sociale belangen te behartigen van de opvarenden ter kustvaart, de scheepsge zeilen grote vaart en de zeevissers. Dit zal gebeuren in nauwe samenwerking met het Overkoepelingsorgaan, dat optreedt namens de verenigingen CKO en VNKO. Deze samenwerking geschiedt in de Fede ratie van werknemersorganisaties in de zeevaart. De nieuwe structuur kan worden be schouwd als een aan de tijdsomstandig heden aangepaste vorm om de in 1932 voor het eerst tot stand gekomen bunde ling van de belangenbehartiging der zee varenden toen door middel van de zo ge noemde Contactcommissie van organisa ties van werknemers ter koopvaardij op de meest geëigende wijze voort te zetten. In 1956 werden in de bundeling ook de zeevissers betrokken. De ,,'s Gravenhage" IJM 26 is door re derij v/h Frank Vrolijk te Schevenin- gen weer in de vaart gebracht, thans on der de naam „Vertrouwen" SCH.73. Het De „Vertrouwen" SCH 73 in haar vernieuwde staat. schip was één van de vier trawlers, die toebehoorden aan rederij D. J. Krijger in IJmuiden. Deze rederij werd op 26 juli 1966 in staat van faillissement verklaard door de arrondissementsrechtbank in Haarlem. In de periode van 24 juni tot 7 juli 1966 heeft de 's Gravenhage" de laatste reis gemaakt voor de IJmuider rederij en is daarna met de drie andere schepen van rederij Krijger in de Haring haven opgelegd. Op 25 oktober van het vorig jaar is de IJM.26 versleept naar de Zaanlandse scheepbouwmaatschappij in Zaandam voor een grote revisiebeurt en enkele kleine verbouwingen. Onder de naam „Vertrouwen" is het schip in ex ploitatie gekomen bij rederij v/h Frank Vrolijk. Maandag is deze grootste Neder landse trawler weer even in de Vissers haven geweest, op weg naar Schevenin- gen. De trawler heeft een verlengde bak, een nieuw visruim, vijf nieuwe merkels en een nieuw dek gekregen. Het tuig is eveneens vernieuwd, het interieur opge knapt. De twee sloepen hebben plaats ge maakt voor een rubbervlot. De twee vroe gere rederij genoten van de „Vertrouwen" de „Amsterdam" IJM.28 en de „Rotter dam" IJM.82 liggen nog steeds in Zaan dam. Het is het plan deze beide traw lers eveneens onder de kleuren van Frank Vrolijk te brengen. ADVERTENTIE A.--*■> - Woninginrichting Marktplein 29, IJmuiden, telefoon 02550-' 7541 EUROPA MEUBEL' Op de T-splitsing Rijnstraat-Gijzen- veltplantsoen in IJmuiden stak een vier jarig jongetje maandagmiddag plotseling de weg over. Een naderende scooterrijd ster kon hem niet meer ontwijken. De scooterrijdster, een twintigjarige telefo niste uit Santpoort, kwam ten val. Zij kreeg een hoofdwond, vermoedelijk een hersenschudding en schaafwonden. Het jongetje, dat onder de scooter terecht kwam, kreeg alleen wat schaafwonden aan het hoofdje. Beiden zijn door de On- gevallendienst ter behandeling naar het Antoniusziekenhuis gebracht. Jeugdig vlotte gabardine jas voor moderne mannen, die vlot gekleed willen gaan. Verlaagde prijs 89.» O Charmante blazer in zuiver wollen flannel. Sportief opgestikte zakken. Grappige zijsplitjes. verlaagde prijs 44.75 Zolang de voorraad strekt. l 1 fvk. - .e jaar in zuiver wol. Verlaagde pms-3 jaa 10 jaar Verlaagde prijs. 5 )a J 13 jaar Heren lanklets (de l-a-n-g-e-r-e ankiets) in wollen uni kwaliteit. Met nylon versterkt. Gratis vervanging bij krimp •n de nieuwe modekleuren Alléén bij p&c verlaagde prijs 2.65 mode tot uw dienst Geen gelegenheid om zelf te komen? Bel, bestel, p&c bezorgt 't thuis. Tel 02500 - 15244 Choco-Treets 1 -■ V-SffV Treets

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4