„De Rode Mieren" Vrachtwagen reed water in, inzittende verdronken PANDA EN DE MEESTERMLOODGIETER J POLLE, PELLI EN PINGO r) Beleggingen in Ver. Staten sterk verminderd in e,nlnJlYounq peekScloppenburq Griep? Chefarine „4" doet wonderen RECHTER TIE KRAMMETJE FOK 9rote ^i-ras TRIUMPH DEALER Een actuele Amerikaanse roman Bestuurder ontsnapt aan de dood Cadeau voor de Russische arbeider Geen paasmars naar Keulen Rijksbemiddelaars beoordelen de bouw-CAO Ons vervolgverhaal De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. WOENSDAG 15 MAART 1967 15 door William Lederer en Eugene Burdick Vijfdaagse werkweek I SPAANSE SINAASAPPELEN 30 meer vitamine C Robe co in 1966: HARRY OOMEN Vier middelen in één tablet helpen snel en... doen wonderenl 109) „Bent u vergeten dat niemand de ka mer mag verlaten?" „Ik zou graag de gevangene ver der ondervragen. Hoogheid", zei Mc- Cauley. „U kunt uw gang gaan, professor." „Kanonnier eerste klas Vat, herin ner je je wat ik met kapitein Hien heb gedaan?" vroeg McCauley. „Ja mijnheer." „Vertel me nu dan eens hoeveel man officieren en manschappen bij elkaar er met jou in Sarkhan wa ren?" Hajn viel hem in de rede. „Hij be dreigt de gevangene." „Hoeveel?" herhaalde McCauley. „Phori!" beval Phong zacht. „De majoor heeft „phori" tegen de gevangene gezegd", zei Lin. „Gene raal Hajn, wat betekent „phori?" „Dat betekent mond houden", zei McCauley. „Dat kiopt", zei prins Lin. „Phong heeft de gevangene gezegd zijn mond te houden." „Kanonnier Vat," zei McCauley en hij wees op prins Lin, „deze man is de kroonprins van Sarkhan. Wat majoor Phong je ook opgedragen heeft laat ik je verzekeren dat ik je volko men in mijn macht heb. Spreek de waarheid en je zult teruggebracht worden naar de grens. Lieg ons wat voor en het verhoor zal in de heli kopter voortgezet worden." Kanonnier Vat keek voor zich uit. Majoor Phong keek hem ontsteld aan. „Ja mijnheer", zei kanonier Vat. „Nu nog één keer, hoeveel man nen officieren en manschappen waren er met jou in totaal in Sar khan?" „Eenentwintig, mijnheer." „En dat was alles?" „Niet meer dan eenentwintig, mijn heer." Hajn stond op en liep naar het raam Het begon donker te worden. Hij gaf het teken. „Wat deden jullie in Sarkhan?" vroeg McCauley. „We waren daarheen gestuurd om de schijngevechten gade te slaan, te spioneren en om later het land bin nen te dringen en Amerikaanse wa penen te bemachtigen als de moes son voorbij zou zijn", zei Vat. Buiten kwam er plotseling een wij ziging in het lawaai dat de menigte maakte; het leek alsof er een knop werd omgedraaid. Er steeg een nieu we kreet uit de menigte op en de vij andige toon er in was onmiskenbaar. „Amerik augai Lin! Amerik augai Lin! Bij het studentenopstootje voor de ambassade waren niet meer dan enke le honderden mensen betrokken ge weest. Nu waren het er meer dan vijf duizend. Brown had niet graag dat zijn ambassade geplunderd en ver brand werd. „Mijnheer de voorzitter, we moe ten iets doen om het volk gerust te stellen," riep Brown. „Ze zullen alleen gerustgesteld zijn, zei Hajn, „als ze Zijne Hoogheid zien." „Ik stel voor dat generaal Hajn naar buiten gaat en het volk verze kert dat prins Lin in veiligheid is," zei Coldstream. „Mijnheer Cogswell, ik verzeker u dat de menigte niet voldaan zal zijn voordat ze Zijne Hoogheid ziet," zei Hajn. Prins Lin keek Hajn onderzoekend aan. „Goed," zei hij, „Ik zal gaan." Hij ging naar de deur, maar keerde zich nog even om. „Ik zou graag wil len dat ambassadeur Brown en mijn twee vrienden hier met me meegaan. En ik verzoek verder iedereen hier 1e blijven, We hebben nog meer te bespreken." Lin liep langzaam de deur uit, ge volgd door Brown, Coldstream en Mc Cauley. Ir. de hal zei hij: „Mijnheer de ambassadeur, wilt u uw mariniers bevel geven niemand de kamer te laten verlaten." Brown aarzelde. Hij kon Hobson en de staatssecretaris van Buitenlandse 7aken moeilijk als gevangenen laten behandelen. Maar toen hoorde hij de ritmische kreet van de menigte ..Amerik augai Lin! en hij deed wat de prins gevraagd had. Toen ze in de vestibule kwamen en de voor deuren van de ambassade geopend werden, stroomde het geweld van de menigte hen in golven van geluid en beweging tegemoet. De prins ging de trap af met zijn handen op zijn heupen, de traditione le koninklijke houding. De menigte staakte haar geschreeuw. Even heer ste er stilte, toen klonk een machtig gebrul „De prins!" God zij dank, dacht Coldstream, ze hebben hem herkend. Met statige, afgemeten passen liep de man in de gescheurde, bemodder- óe uniform op de menigte toe. Op zijn borst slingerde het koninklijke medaillon heen en weer. De prins keek naar Coldstream en McCauley en wenkte hen toen hem te volgen. Hij beduidde Brown op de trap te blijven staan. De menigte stond tegen de poort van de ambassade gedrongen, niet om dat de mensen alles van dichtbij wil den zien, maar omdat ze door de an deren opgeduwd werden. Dit is zijn echte kroning, dacht Coldstream. Hij verbaasde zich er over dat een dergelijke gedachte bij ben opkwam. Ze waren alle drie ver fomfaaid, vuil en uitgeput. Er was geen opsmuk, geen plechtigheid, geen kroon, geen priester en geen muziek. Het was alleen Lin met zijn volk. Toen herinnerde hij zich de laatste vreemde astrologische voorspelling, die de prins gedaan was: „Op de zes entwintigste dag van oktober zal het leven van prins Lin een verandering ondergaan Hij zal een plaats krijgen in de geschiedenis en roem verwer ven. Zijn vader zal nog koning zijn, maar de prins zal een kroon dragen en die zal versierd zijn met de zon, de maan en de sterren." In de conferentiekamer richtte Hajn zich tot de aanwezigen. „Mijn prins," zei hij, „is heel erg ziek. U hebt zijn lege blik gezien, de vergroting van zijn pupillen. Ik heb hem zo meer gezien. Het lijkt dan wel of hij in trance verkeert. Hij kan dan gemak kelijk worden beïnvloed en herinnert zich bijna niets meer". „Waarom stond u erop dat hij naar buiten zou gaan als hij zo ziek is?" vroeg Cogswell. (Wordt vervolgd.) De 23-jarige timmerman H. C. A. M. van Liempt uit Sint Oedenrode is ver dronken in het water langs de Kanaaldijk te Son en Breugel. De timmerman zat in een vrachtauto waarvan de bestuurder bij het nemen van een bocht naar rechts te macht over het stuur verloor zodat de auto het kanaal inreed. De bestuurder wist de auto te verlaten. In Stevensweert is een personenauto van de brug over de Oude Maas gestort. De wagen maakte een val van zeven me ter en belandde nog juist op de oever. De vijf inzittenden moesten gewond naar een ziekenhuis te Roermond worden over gebracht. In het academisch ziekenhuis te Gro ningen is de 42-jarige loodgieter B. Post- ma uit Dokkum overleden aan de zware inwendige verwondingen die hij 27 janua ri had opgelopen bij een autobotsing in Broeksterwoude. Op de Arnhemseweg bij 's Heerenberg tussen Babberich en Beek is de negen tien jarige mej. H. M Buiting uit Didam dodeiijk verongelukt. Zij werd met haar bromfiets bij ünksafslaan aangereden door een auto. In het akademisch ziekenhuis in Gro ningen is vannacht overleden de zeven tigjarige mevrouw G. Meinders- Huisman. Ze raakte gisteravond zwaar gewond, toen ze bij het oversteken van de Paterswold- seweg in Groningen werd aangereden door een scooter. De 20-jarige W. van den Broek, die zaterdagavond op de Venrayseweg ter hoogte van de gemeente Deurne met zijn auto met nog vier andere inzittenden slip- MOSKOU (AFP) Ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van de Rus sische revolutie zal de werkweek in de Sovjet Unie van zes op vijf dagen worden teruggebracht. Dit heeft het centraal comité van de Russische communistische partij besloten. Het aantal werkuren per week, thans 41. zal niet gewijzigd worden. De zesdaagse werkweek blijft van kracht voor beroepen waar de vijfdaagse werk week niet ingevoerd kan worden. ADVERTENTIE Ze rijpten in de Spaanse zon ze hebben dus meer sap, meer vitamine C, de natuurlijke (en lekkere) remedie tegen griep en verkoud heid! 57. De voormalige meester-loodgieter stapte opge wekt de zaak binnen waar hij zijn dam-reparerende machines had gekocht, en bood aan om de koop onge daan te maken. Maar daarvan wilde de handelaar niets weten. „Nee, meneer'.", sprak deze. „Zelfs voor de helft van de prijs niet! En nu u hier toch bent wilt u de boel meteen maar meenemen? Het staat me hier in de weg. Dag, meneer!" Zo bevond Joris zich even later achter het stuur van een grote vrachtauto, waarop zich zijn kostbare aankoop bevond. „De handel in dit soort apparaten is moeilijker dan ik verwachtte!", prevelde hij. „Maar wellicht dat ik deze contraptie kwijt kan aan de firma Plemper en Vermolen handelaars in technische goederen!" Doch ook de heer Plemper had geen belangstelling. „Wat moeten we daarmee?", sprak hij. „Nee, vriend, we hebben geen interesse." 'NIET 8AN6ZUN - -IE KUIKENS KOMEN NU ONDER DAK ZO DRA IK PEUREN INDE KINDERKAMERS 6E2AA6D HEB\\j ZE ZIEN ER SCHATTIG UIT - DE HUISJES PASSEN ALS 6E60TEN JA, MAAR JE KUNT 6ERUST GROTERE 6AAN BOUWEN te en over de kop sloeg, is in het zieken huis te Deurne overleden aan de ver wondingen, die hij daarbij opliep. De veertien-jarige J. M. Verheggen uit Milheeze is zondagavond omstreeks half acht om het leven gekomen toen hij, van een erf de rijweg af fietsend, door een hem achterop komende bestelauto werd aangereden. Op de Soestdijksekade in Den Haag is een verkeersongeluk gebeurd, dat aan de 27-jarige verpleegster H. E. Oosterlee, af komstig uit Den Haag, het leven heeft gekost. Zij kwam, rijdende op de fiets, in aanraking met een haar achteropko mende bus. Robeco heeft in het afgelopen jaar haar beleggingen in de Verenigde Staten sterk verminderd. De verkopen overtroffen de aankopen met bijna 84 miljoen. Eind 1966 bedroeg het totale belang in Ameri kaanse ondernemingen 605 miljoen of ruim 40 percent van het vermogen. Dit staat in het vandaag verschenen jaar verslag. De inkomsten van Robeco uit dividen den enz. zijn gestegen van 79,7 miljoen tot 84,2 miljoen. De onkosten namen toe van 1.78 miljoen tot 1,98 miljoen. Het saldo winst komt neer op 82,2 (v. j 78) miljoen. Het aandelenkapitaal steeg van 419.6 miljoen tot 430,1 miljoen overeenkomend met 8.601.800 aandelen. De uitgerekende waarde van het aandeel Robeco bedroeg ultimo december 192 (v. j. 215). Het vermogen was groot 1506,8 miljoen (de eigen middelen in het bezit van Robeco buiten beschouwing latend). De inkomsten vertoonden in 1966 een gunstige ontwikkeling. Het van 9,25 tot 9,60 per aandeel verhoogde dividend zal worden betaald over het door een 2V2 percent agiouitkering vergrote kapitaal. „Dit betekent, dat de aandeelhouder, die deze bonus aan zijn bezit heeft toege voegd, zijn inkomsten met 0,59 of 6,4 percent per oud aandeel zal zien stijgen". 1966 1965 Ned. int. concerns 10,36 12,43 7.46 8,05 8.06 6,89 4,01 4.18 4.49 België 2,78 2,65 Italië 1,54 1,61 0.64 0.74 Spanje 0,60 0,45 Zwitserland 0.18 0,20 Oostenrijk 0,12 0,11 0.05 0,05 40.29 41,68 40.14 43,65 2,67 2,94 Venezuela 0,03 0,02 Mexico 0,05 Japan 3,50 2,89 Zuid-Afrika 2,28 2,02 Australië 0,43 0,41 liquide middelen 10,61 6,39 100,00 100,00 ADVERTENTIE mode tot uw dienst 8 (Van onze speciale verslaggever) KEULEN. Het plan voor een paas- protestmars van jonge Nederlanders naar Keulen, dat in de Duitse pers nogal op zien heeft gebaard, is in duigen gevallen. De Keulse politie heeft de negentienjari ge initiatiefnemer Willem Rexwinkel uit Almen bij Zutfen schriftelijk laten weten dat een waarschuwing tegen het gevaar van heroplevend nazisme via de NPD in de vorm van een Nederlandse protest mars naar Duitsland wettelijk niet toelaat baar is. ADVERTENTIE voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19000 Op initiatief van de werkgevers zal de kwestie van de loonsverhoging in de nieu we CAO aan het College van Rijksbemid delaars worden voorgelegd. De besprekingen over de CAO zijn laatstelijk vastgelopen op de uitwerking van het percentage waarmee de lonen per 1 maart jl. en per 1 juli mogen worden verhoogd. Hoewel de loonsverhoging be paald is op 4 percent, respectievelijk an derhalf percent, bleek er verschil van uitleg tussen werkgevers en werknemers. De raad van bestuur bouwbedrijf, de werkgevers in de bouw, die gisteren bij een is geweest, heeft de CCB de sa menwerkende bouwvakbonden voorge steld de interpretatie van de regerings aanwijzing aan het college over te la ten, onder aantekening dat de werkgevers bereid blijven deze interpretaie in de bouw toe te passen. Toen de werknemers en ook het Colle ge van Rijksbemiddelaars met deze pro cedure akkoord bleken te gaan werd be sloten dat de drie partijen zich vandaag over de cijferstaten zullen buigen. ADVERTENTIE 60. Rechter Tie ziet met zijn drie Vrou wen aan het avondmaal. De Tweede Da me zegt zachtjes tegen de Eerste: „On ze echtgenoot blijkt vanavond niet veel eetlust te hebben!" „Och", zegt de Eer ste, „hij heeft zeker weer een moeilijke zaak aan zijn hoofd. Jammer vati die lekkere eend!" De rechter kijkt op. .Eend, zeg je? Die smaakt heerlijk, hoor! Ik dacht toevallig aan jullie lera res. Is ze al lang abdis van de Tempel der Purperen Wolken?" „Nee", zegt de Derde, „pas een jaar of zo. Haar voor gangster is op hoge leeftijd gestorven. Vroeger woonden er wel een paar dozijn nonnen, maar het is met tempels net. als met winkels, soms raken ze de loop kwijt! Het is daar echt griezelig, heb ik gehoord. Allerlei geheime gangen en zo. Die dateren uit de tijd toen hier veel ge vochten werd en de nonnen zich vaak moesten verschuilen. En dat spook daar. „Het bewoonde deel van de tempel ziet er keurig uit", valt de Eerste Dame haar vlug in de rede, want ze weet dat de rechter het land heeft aan praatjes over spoken. „Maar het oude gedeelte is een ruïne." „Voor mijn part", merkt Rechter Tie zuur op, „worden alle Boed dhistische tempels tot ruines! Daar wordt alleen maar afgoderij bedreven en-onze grote Meester Confucius heeft daar na drukkelijk tegen gewaarschuwd." iMiintriu 780. Prachtig, groots en angstaanjagend tegelijk was de aankomst van het spook- galjoen. Statig zweefde het laag over de kolkende wateren, terwijl de riemen met regelmatige slag geweldige massa's lucht verplaatsten. Bram en zijn vrienden ke ken met open mond toe. Even vergaten zij de gevaren, waaraan zij blootgesteld wa ren. „Dat doet me denken aan de Vliegende Hollander, het spookschip uit de legen den", stamelde Bram, die nog nooit tevo ren zo verbaasd was geweest. Karo hield zich krampachtig vast aan de reling en vroeg: „Is-ie dat dan niet?" Nee, beslist niet dat is geen* Hol lands schip", zei Bram. „Let maar eens op de vorm van de boeg en. Een kreet van Tutu deed hem opschrik ken. „Brrammmmm! waarrrr is 't wa- terrrrrr?" „Lieve help!" schreeuwde Bram. Door de zuiging van die roeiriemen wordt al het water uit de haven weggetrokken! De hele zaak loopt droog! Kap de touwen..1 Dit kan ons een schip kosten..1"

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 15