Charles Aznavour, de Napoléon van het Franse lied Vedels bouwen en buitenlanders ontmoeten op volkshogeschool INDUS Ondu^ ten 00 een horloge dat onder alle omstandigheden waterdicht is Vrijstellingen van luister- en kijkgeld NEGEN MUZEN Nederlandse films in Oberhausen Onze vlootzestig jaar op Curasao nederfani JBÉii dis# Bestuur in conflict met directeur Moederzangcursus tegen „brommers" Trompettist Randy Brooks overleden "S antifien antilfen £UC antiller» compressor horloges f 82.- f 99.- f 139.- 1967 Diplomatiek 17 Humor mrmf - t" ■M Willem Brandt door Vanvugt aangeklaagd Grote Houtstraat 49 Haarlem Ontmoetingen Concertgebouworkest Succes De radio geeft donderdag C. B. T elevisieprogramma's (Van een medewerkster) I vrolijk soms ook, altijd een wat weemoe dige ondertoon hebben. Een heimwee ROTTERDAM. Zo te zien is hij naar het onbereikbare, de doorsnee Fransman: klein, donker, Vaak beschrijven zijn chansons de een- «rnn<! wpemnerfiP-ernstiP klik°nd zaamheid. Hoe eenzaam is Aznavour zelf? soms weemoed g e g 1 71 Hij glimlacht een beetje. „Mijn vak is het soms lachend met tientallen zonnige vaj^ van de eenzaamheid bij uitstek. Je rimpeltjes rond zijn ogen. Hij mist al- moet vrienden om je heen hebben, wil je leen het radde van zijn Franse land- het vol kunnen houden". Zijn manager genoten Misschien dat zich hierin vergezelt hem_ op zijn reizen. Binnenkort zal ook zijn jonge Zweedse vrouw, met ook zijn Oosteuropese afkomst '-^r"|wie hij onlangs in Amerika in het huwelijk menië) manifesteert. De drukke ge- js getreden, met hem meetrekken. „Na- baren, het vlugge handenspel, waar- tuurlijk", zegt Aznavour, „Ze is toch met mee de Fransen geneigd zijn hun I me getrouwd.Op het ogenblik is ze in mee cte transen gentigu zijn u Zweden Na Nederland ga ik haar opzoe. woorden kracht bij te zetten, ow ken jjan kan jk meteen kennis maken breken. Slechts af en toe maakt hij I mijn schoonfamilie, die ik nog nooit een traag, jongensachtig gebaar in de gezien heb". loop van het gesprek. Meer hoeft ook Getuige bij zijn huwelijk in Amerika niet Alleen onzekere en overdreven welwillende mensen moeten hun be- vorjete zanger. „De grootste entertainer doelingen op die manier versterken. van de wereld is voor mij Sinatra. Daar- De kleine, slanke Fransman behoort naast gaat mijn voorkeur uit naar Mei tot geen van beide categorieën Hü is Torme, Piaff, Trenet, Constantine, Sal- tot geen an Deiae caiegorieen. n.j vador Bécaud, Jacqueline Frangois. Aznavour, de grote Franse chanson- En de beat? Ik hou wel van beatmuziek, nier, de Napoleon van het Franse maar ik gebruik ze niet of nauwelijks. Ik lied, „l'homme arrivé". En hij weet geloof niet dat beat bij mijn chansons het. Dat toonde hij zondag tijdens een past". j u u-u tj +~i De vraag of het waar is dat hij per op- mterview in het Hilton Hotel te Rot- treden minstens vijftienduizend nieuwe terdam bij de start van een driedaag- pranse francs vraagt, doet Aznavour even se tournee door Nederland. Tn het de wenkbrauwen fronsen. Het antwoord deftige Hilton valt hij op tussen de moet in dit geval van de manager kornen i J „die al deze zaken regelt De manager 'n keurig kostuum geklede andere fluistert ietg Aznavour knikt. Achter zijn gasten: een tabakkleurige pantalon en rug zit de organisator van de Nederland nylon jack, t-shirt en openhangend se tournee, de heer Charles Aerts, een gestreept overhemd, het gebruinde wuivende beweging te maken met zijn ™7;„bt half verscholen achter een hand- alsof hij de vraag die rond de zanT gezicht hall verscholen acnter een ,g bli-ven hangen, uit de lucht wil grote zonnebril. Onder het interview vegen Tenslotte komt het antwoord. Een wil hij zijn incognito wel even op- compromis tussen manager en zanger: heffen. De zonnebril wordt afgezet. „Soms vraag ik nog veel meer Veel verandert dat echter niet. MdUClger Ook al is Aznavour dan een van de I grootsten op het gebied van de lichte mu- m hetSesprek ali|ft de grolte vr Liek zijn manager schijnt een machtige „Wie is nou werkelijk Aznavour. °"he- posiüe te hebben. Van het programma antwoord. Is hij het mannetje dat aan e - van dg komende maanden is Charles Az- ke persvertegenwoordiger dezelfde chche- lavour met de hoogte. ,jk maak -«♦«nnrH-r, ««m Tc hn dp gevoelige ro- binnenkort een tournee door België. En Voor de vrijstelling van betaling van luistergeld (radiodistributie) op grond van financiële draagkracht, zijn nieuwe nor men vastgesteld. De nieuwe regeling heeft terugwerken de kracht tot 1 januari 1967. Vrijstelling kan nu worden verleend aan hen, wier wekelijkse inkomen niet hoger is dan de hieronder aangegeven bedragen: a. voor gezinnen van 2 personen 97,50, b. voor alleenstaanden 68,25. Voor het eerste, tweede en derde gezinslid meer wordt de norm met 8,50 en voor de overige gezinsleden met 12 per persoon verhoogd. Dezelfde normen zijn, eveneens van 1 januari 1967 af, van toepassing op vrij stellingen van betaling van het kijkgeld, doch, zoals bekend, wordt hier alleen vrij stelling verleend aan invaliden en chro nische zieken, wier inkomen beneden de evengenoemde normen ligt. Miéke. René Sleeswijk heeft Mieke Bos gecontracteerd voor-het dertigste speel seizoen van de Snip en Snap Revue De première zal J 4 juli in Theater Gooiland in Hilversum worden gegeven Charles Aznavour antwoorden geeft? Is hij de gevoelige ro manticus, die vrouwenjager wiens hoofd dan.Dat weet ik nog niet. Naar Rus- op hol gebracht is door zijn vele fans, de land? 'Misscbien wel. Ik zou er graag nog realist die zich in zijn liedjes anders voordoet? Hij is in ieder geval vriendelijk eens terug wlllen keren en charmant. En vooral diplomatiek, zo als blijkt uit zijn opmerking „Publiek is publiek. Sommige mensen verstaan de woorden van mijn chansons, anderen voe len alleen de sfeer aan. Maar de reacties De contracten zijn wel reeds afgeslo ten, maar kunnen door de manager nog niet bekend gemaakt worden. De mana ger, die blijkbaar bang is voor meer on bescheiden, organisatorische vragen, pro zijn hetzelfde, of het nou Frans, Belgisch beert het interview af te breken. Azna- of Nederlands publiek is". vour maakt echter nog geen aanstalten Tijdschriften hebben hem de titel „Am- op te breken. Vriendelijk lachend wacht bassadeur van het Franse chanson" gege- hij op nieuwe vragen, zich bewust van ven. „Dat ben ik echt niet", zegt hij zijn belangrijkheid. Dat hij de kans om hoofdschuddend. „Ik zing zonder preten- een einde aan het gesprek te maken niet ties. Ik zing om het plezier van het zingen aanneemt is misschien te verklaren uit Daarom ga ik er ook mee door zolang ik een soort ijdelheid van de grote zanger, kan. Net als Chevalier". In zijn glimlach „ik ben erg gevoelig voor belangstel- ligl een tikkeltje weemoed als hij het ling" verklaart hij. „Als ik op straat loop over deze man. die indertijd zijn grote en iemand herkent me voel ik me ge- voorbeeld was, heeft. vleid. Maar de hysterische belangstelling „Ik wil graag muziek schrijven die ie van een hele menigte kan me geen steek dereen aanspreekt" vertelt hij verder, schelen". „Daarom gebrüik ik ook alleen maar ge- wor^i, alledaagse woorden. Elk chanson ontstaat uit twee of drie muzikale zinnen. Ik schrijf ze op, vul ze aan, schaaf er aan en neem ze op de band op. Mijn liedjes komen niet bij stukjes en beetjes tot stand. Ik schrijf eerst het lied en corri geer daarna pas de details. „Lievelings kinderen" heb ik niet. Het laatstgeboren chanson is me altijd het dierbaarst maar dat moet snel weer plaats maken voor een nieuw lied". „Ik geloof niet dat mijn stijl zich in de loop der jaren sterk gewijzigd heeft. Ei genlijk heb ik me hiermee nooit zo erg bezig gehouden. Mijn woorden zijn nu misschien meer gericht op alle mensen, ook op hen die geen twintig meer zijn. Het is moeilijk te zeggen welk chanson ik het beste vind". Hij lacht plotseling met een jongensachtig ondeugende twinkeling in zijn ogen: „Mijn beste chanson schrijf ik altijd morgen Aznavour heeft een warm gevoel voor humor, zoals ook uit vele teksten blijkt. Is hij werkelijk zo romantisch als zijn chansons doen vermoeden? Hij zegt van wel. „Een lied moet eerlijk zijn. Je kunt de mensen niet bedriegen. Misschien eventjes, maar geen twintig jaar". In twintig jaar schreef en zong Azna vour zich naar de top. Bij zijn geboorte in 1924 zag het er niet naar uit, dat zijn toekomst zich in die richting zou ontwik kelen. Hij was eerder voorbestemd om als zijn vader, een Armeniër van orgine, die in Parijs een Armeens restaurant leidde, het hotelvak in te gaan. Maar de kennis making met de volksmuziek in zijn va ders restaurant deed de jonge Charles Aznavourian (zoals zijn familienaam toen luidde) besluiten artiest te worden. Zijn loopbaan begon bij het toneel, maar zijn vrije tijd ging al op aan het luisteren naar Maurice Chevalier, Georgel, Josephine DEN HAAG In het belangrijkste fes tival van korte films, de Kurzfilmtage van Oberhausen, zullen zes Nederlandse films worden vertoond. Het Nederlandse programma zal op donderdagmiddag zes april in de Stadthalle worden vertoond. Het festival, dat van twee tot negen april wordt gehouden, zal ditmaal ook aan de jongste Tsjechische film zijn gewijd. De zes Nederlandse films die zijn geselec teerd, zijn Erik Terpstra's „Eiland", Jan Vrijman's „Gebedsgenezing", „Body and Soul" van René Daalder en de drie Sad Movies van Wim van der Linden, „Rape' „Tulips" en „I love you because." De Tsjech Jan Nemec zal in Oberhausen zij: film „Moeder en zoon" vertoond zien, die hij tijdens de Cinestud in Amsterdam sa men met Pim de la Parra heeft gemaakt jwVn." i 'r' Jé De volkshogeschool in Bergen heeft een uitgebreid programma voor de zo mer ontworpen. De reeks zomercursussen begint met een week „A la rencontre des Pays Bas" van 8 tot 15 juli in het Oude Hof (voertaal Frans). Van 15 tot 22 juli wordt een week gewijd aan „East -west relations". Engels is de voertaal bij deze cursus, die in samenwerking met de Pax Christibeweging op de Zandhoeve wordt gehouden. Op 't Oude Hof wordt in de zelfde week een Scandinavische week ge houden. Andere cursussen zijn „Meeting the Netherlands", 22-29 juli op de Zandhoeve, .Nederland in de wereld", 22-29 juli op t Oude Hof en „Meeting Europe", 29 juli tot 5 augustus op de Zandhoeve, Van 19 tot 26 augustus wordt op 't Oude Hof een (Van onze correspondent) AMSTERDAM De schrijver Ewald Vanvugt heeft bij de officier van Justitie in Amsterdam een aanklacht ingediend tegen de schrijver-criticus Willem Brandt en de Bussumsche Courant. De heer Van vugt acht zich beledigd door een zinsnede van een in de Bussumsche Courant ge publiceerde recensie van de hand van de heer Brandt van zijn boek „Mijn vrou wen". Het gaat om een passage in de re censie, waarin Brandt Vanvugt beschul digt van „een typisch infantilisme" met verschijnselen „die in de sfeer der volwas senen als een abnormale of althans achtergebleven vorm van perversiteit gelden. ADVERTENTIE Verkrijgbaar bij: Dit zijn de vier postzegels die op 29 maart door de Nederlandse An tillen zullen worden uitgegeven ter ere van de zestigjarige afdeling Curagao van de Koninklijke Ver eniging „Onze Vloot". Twee van de schepen zijn Amerikaans, twee Nederlands. Op de zegel van 6 cent een pantserschip, op die van 10 cent een driemastschoener, op die van 20 cent een tankboot en op die van 25 cent een passagiersschip. Alle zegels zijn uitgevoerd in twee kleu ren. De ontwerper is Oscar Ravelo Nadal uit Willemstad. cursus gegeven onder de titel „Begegnung mit den Niederlanden". Op de Zandhoeve wordt van 3 tot 14 juli een algemene cursus gehouden over „Con tinenten en culturen in opmars". Van 12 tot 19 augustus volgt daar een cursus „Utopia Bergen", waarin de leiding van de volkshogeschool het denken over de samenleving-straks wil activeren door jonge denkers over de toekomst in ge sprek te brengen met critische leeftijdge noten. Van 1 tot 22 juli wordt er weer een atelier-Bergen ingericht (op de Zandhoe ve), waar in afzonderlijke groepen wordt i DE p-RANSE regisseur en voormalig ca- gewerkt, zoals muziek/zang, dans/bewe- meramarl) Philippe Agostini heeft enige ging/sport/spel en creatief spel ol toneel. I belcendheid gekregen door zijn hier, ove- Andere evenementen zijn onder meer I rigens met winig succes vertoonde film een cursus vedelbouw (8-22 juli op t l Lg dialogue des Carmélites", waarvoor Oude Hof) en vedelspel (22-29 juli op t1 niemand minder dan Georges Bernanos Oude Hof) en een cursus weven (°P 1 de tekst schreef en waarvan een histori- Oude Hof, 3-22 juli, 14-19 augustus en -1- scbe gedeurtenis uit de Franse revolutie 26 augustus). de terechtstelling van een zestiental Car- Natuurlijk worden dit jaar weer de mejdessen uit Compiègne, het thema Bergense muziekweken gehouden, onder vormde leiding van Hubert Distier en andere do centen. Er zal zelfs zo mogelijk een kleine opera worden ingestudeerd. Deze weken worden gehouden op 't Oude Hof van 29 juli tot 12 augustus. Van 12 tot 19 augustus is er voorts op t Oude Hof een workshop en op de Zand hoeve kan men zich van 5 tot 12 augustus I bezighouden met schilderen, tekenen of beeldhouwen. 4 Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Volks-1 hogeschool Bergen Noord-Holland. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Bij het Concertge bouw-orkest is een ernstig conflict ont staan tussen de directeur, de heer P. Heu- wekemeyer, en het orkest. Dit heeft ge leid tot de beslissing van het bestuur, dat de heer Heuwekemeyer de komende rond reis van het orkest door de Verenigde Staten en Canada niet zal meemaken. In zijn plaats gaat een nog nader aan te wij zen lid van het bestuur. Michèle Morgan als Bella in de film „Ontmoetingen" van Agostini. (21 uur. Nederland 1). (Van onze correspondent) ASSEN In de Asser muziekschool Baker. Daarna kwam de film in zijn le- I kunnen jonge moeders straks leren hoe ze ven. In het begin van de oorlogstijd zette me^. bun kjnderen moeten zingen. Jonge moeders kennen vaak maar weinig liedjes om met hun kinderen te zingen, waardoor hij zijn toneelstudies voort. Rond 1942 schreef hij zijn eerste chan sons. Om zich in dit métier verder te be kwamen ging hij naar „L'Ecole du Mu sic Hall". Uit een samenwerking met Pierre Roche kwamen de eerste grote succesnummers voort. Aangemoedigd door groten als Mistinguett, Maurice Che valier en Raoul Breton ging het duo ver der en maakte o.a. enkele tournees naar nen houden, de VS en Canada. In 1950 gingen ze uit een. Edith Piaff haalde Charles Aznavour over om in Frankrijk zelf zijn geluk te be proeven. Toen kwam ook in eigen land voor hem het succes. Het publiek werd gefascineerd door de kleine donkere man, die door zijn chansons de mensen kon ontroeren en laten lachen, ze even de ei gen zorgen kon laten vergeten, ze kon meeslepen in zijn romantiek. Hoogtepun- ae meesten het dan ook maar nalaten, al dus Tam Tam, de schoolkrant. De gevol gen zijn, dat de kinderen óók niet zingen, wat soms funeste gevolgen heeft voor hun verdere muzikale ontwikkeling. Volgens het blad worden deze kinderen vaak „brommers", kinderen die geen wijs kun- De Amerikaanse trompettist Randy Brooks, wiens grammofoonplaten met ..Tenderly" en „Harlem Nocturne" in de ten in de daaropvolgende jaren waren jaren veertig bij miljoenen werden ver- verschillende optredens in het Parijse kocht, is gisteren bij een brand in een flat- Walhalla L'Olympia", glansrollen in gebouw in Springvale in de Amerikaanse films als Paris Music Hall", La tête con- staat Maine omgekomen. Hij werd 48 jaar. tre les m'urs", Les Drageurs", „Tirez sur In de jaren dertig werd hij bekend, nadat le pianiste" en Le Passage du Rhin". Ook hij in een radioshow van Rudy Valles was de platenwereld ontdekte hem. Sinds datopgetreden. In 1950 kwam er een einde moment zijn ontelbare elpees en singles aan zijn carrière door een beroerte, die verschenen met zijn chansons die, hoe hem verlamde. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Gramm. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Actualiteiten. 8.15 Gramm. muziek. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Semi-klassieke'mu ziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gramm. mu ziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen. 12.00 Orkestmuziek. 12.25 Beurs. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Lezing. 12.40 Dansorkest. 13.00 Nws. 13.10 Journaal. 13.30 Oude en klassieke koorliede ren. 13.55 Beiaardconcert. 14.15 Praatje voor de huisvrouw. 14.30 Licht instrumentaal en semble. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Muziek uit de 17e en 18e eeuw. 17.00 Voor de jeugd 18.00 Nws. 18.15 Actualitei ten. 18.20 Uitzending van de KVP. 18.30 Or kestmuziek. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Sitaar, radiotijdschrift voor gitaristen. 19.30 Mens en Bijbel. 19.55 Kerk veraf en dichtbij. 20.00 Nws. 20.05 Mo derne en klassieke muziek. (20.55-21.35 Land der Muzen: kunstkroniek). 22.15 Pianoreci tal. walsmuziek. 22.30 Nws. 22.40 Actualitei ten. 22.55 Platenprogramma. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Lichte gram. muziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Klassieke pianomuziek. 8.30 Nws. 8.32 Geeste lijke liederen. 9.00 Het laatste Avondmaal. 9.30 Moderne gewijde muziek. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Aubade. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Mensen geloven. 11.45 Informatie uit de IJmond 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten. 13.00 Pro memorie. 13.05 Klassieke gramm. mu ziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Moderne muziek. 14.45 Muzikale lezing. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Klassiek orgelconcert. 16.00 Studiodienst. 16.30 Musiciana. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.30 Lichte gramm. muziek. 17.50 Meisjeskoor. 18.10 Sport. 18.30 Voor de twintigers. 19.00 Nws. 19.10 Radio krant. 19.30 Oude kamermuziek. 19.45 Op de man af (praatje). 19.50 Gramm. muziek. 20.10 De familie Leenhouts (hoorspel). 20.35 Oratorium van Frank Martin. 22.15 Avond overdenking. 22.30 Nws. 22.40 Boekbespre king. 22.45 Kerkorgelconcert. 23.15 Voor dracht en muziek. 23.35 Gram. muziek. 23.55 Nieuws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muziek. 10.00 Nws. 10.02 Nieuwe langspeelplaten. 11.00 Nws. 11.02 Platen. 12.00 Nws. 12.02 Variant. 13.00 Nws. 13.02 Top Twintig. 14.00 Nws. 14.02 Instrumentaal allerlei. 15.00 Nws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Klein chanson. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Tienershow. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.00 Verzoek platen. BRUSSEL 324 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Klas sieke muziek 14.00 Nws. 14.03 gewijde mu ziek. 14.35 Klassieke muziek. 15.00 Nws. 15.03 Kamermuziek. 15.30 Eigen-aardig. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lichte mu ziek. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muziek. 17.30 Amusementsmuziek. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Franse les. 18.32 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nws. 19.40 Japanse lichte muziek. 19.50 Vrije po litieke tribune. 20.00 Concert. 21.30 Israëli sche uitzending. 22.00-22.15 Nws. Voor donderdag In Rencontres (ontmoetingen) dat hij een jaar later in 1964 maakte, heeft Agos tini wel heel sterk het stuur van richting veranderd, want deze film laat hij spelen in de betere kringen aan de Cöte d'Azur De oorzaak van het conflict moet ge- I met als centrale figuur een beroemde con- zocht worden in plannen van de heer certpianist, die de liefde van zijn vrouw Heuwekemeyer om tot een andere opzet verspeelt door zijn bezetenheid van de van het orkest te komen. Hij wil het op muziek. De moeilijkheden stapelen zich op, laten gaan in een groter ensemble van als deze Carl Krastner (Pierre Brasseur) 200 tot 250 musici, waaruit dan weer ver- een verminkte hand overhoudt na een au- schillende ensembles geformeerd kunnen to-ongeval, daardoor van het concert-podi- worden. De leden van het orkest zijn hier um verdreven wordt en speelschulden fel tegen, omdat het „persoonlijke karak- gaat maken. Alleen een geraffineerd plan ter" van het Concertgebouworkest be- om middels een gefingeerde verdrinking dreigd zou worden. Het bestuur heeft zich een grote verzekeringssom in handen te op hetzelfde standpurit gesteld als de or- krijgen kan uitkomst brengen. Maar als kestleden. .Krastner dan nog de ontrouw van zijn De heer Heuwekemeyer hult zich in 'vrouw ontdekt, verandert hij opnieuw van stilzwijgen over de zaak. „Geen commen- koers en tracht haar in zijn wraak op het taar", zegt hij. Ook over geruchten, dat leven te betrekken. hij ontslag zal nemen, wilde hij vanmor- Een thriller-achtig melodrama dus, dat gen niets zeggen. het vooral van het spel van Pierre Bras- saur, Michèle Morgan en Gabrielle Ferzet- ti moet hebben en verder steun vindt bij de begeleidende muziek, die aan het klas sieke piano-repertoire ontleend is: Liszt's Rigoletto-variaties, Beethovens „Appas- sionata" en walsen van Chopin. Nederland 1: In het middagprogamma I voor de kinderen „Het Koerhuis van pap pa Wirrewarre", „Lassie" en het nieuws- progamma „Kijk op de wereld". Na het eerste journaal wordt om zeven uur een aflevering van de filmserie „Mona" uit gezonden. Voorts nog in het voorprogam- VOOR WOENSDAG NEDERLAND I 17 00 Voor de kinderen. 18.45 Pipo de ma een uitzending van de Stichting Open- Clown. 18.50 Journaal. 18.56 Reclame. 19.00 baar Kunstbezit, „Mijn vrienden in de Mona iTV-film) 19.25 Openbaar Kunstbezit, wereld" en Socutera. Na een uitzending 19.51 Uitzending Stichting Socutera. 19.56 Re- van de Anti Revolutionaire Partij en de clame. 20.00 Journaal. ^.16 Reclame 20.20 rubrjek „Inburgeren" wordt de film „Ont- Uitzending van de A.R.P. -0.30 Inburgeren. I van Agostini hierboven door De ambtenaar (documentair programma)moetingen van Agosuni, nierouven uuui 21.00 Ontmoetingen (Rencontres), speelfilm, onze filmcriticus besproken op het scherm 22.35 Journaal. gebracht. NEDERLAND II Nederland 2: Na het nieuws van acht 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Sherlock uur zendt de NCRV een aflevering van Holmes: De Kroon, (TV-film). 20.55 Attentie de Sherlock Holmes serie uit. In „Atten- voor sport. 21.15 Kunstzinnigheden; maande- sDOrt" wordt speciale aandacht 22 15 Journaal. 22.30 Teleac: De detaillist als Coventry City. De rubriek „Kunstzinnig ondernemer. heden" is geheel gewijd aan de Ierse au teur James Joyce en in het bijzonder aan DONDERDAG 23 MAART de voorstelling door Theater van het op NEDERLAND I zijn roman Ulysses gebaseerde toneel- 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 18.56 stuk „Bloomsdag" van Alan MacLelland. Reclame. 19.00 De Verrekijker. 19.10 Van In de redactieraad van deze rubriek heb- gewest tot gewest. 19.30 Mensen in de sport, ben zitting J. Bernlef, Ed. Hoornik, David 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Recla- Koning Joes Odufré, Michel van der Plas, <v>eisETen Sl0ti (TV"spel)' 22 55 Bra p I Paul Rodenko, Ab van Roon, Jos Vande- 22.45 Journaal. 1qq gn Dq1( Verspoor in „en avond in de NDERLAND II Waag" ontvangt Cobi Schreijer in haar 20.00 Nws. in 't kort. 20.01 Reclame. 20.05 Haarlemse Waagtaveerne de Engelse Bokswedstrijd Cassius Clay - Zora Folley. Echo Mountain Boys", Bill Clifton en Dick Gesprekken over de Vlaamse kwestie. p00ns ue tweede net-t.v.-avond wordt be 21.40 Voordracht en muziek. 22.10 Reclame.! Qic ftn 22.15 Journaal. 22.30 Verklaar u nader: ge- sloten met Teleacs ,,De detaillist als on- sprekken over geloofsinzichten. I dernemer

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 17