Boomfeestdag 1967 in Velsen f Verenigingsnieuws uit de IJmond Merkrijwielen f 135.- COR 0LY DE VILDER IfelL son IsD Nieuwe kleuterschool voor IJmuiden-Oost Nieuwe voorzitter voor P.v.d.A IJmuiden Bohm RADIO RADIO BECKER UST IJmuider Courant Wijkgebouw bij Engelmunduskerk I.V. CHEQUE 3 weken IJmuider Courant Schoolkinderen plantten iepen Hoofdagenten vieren ambtsjubileum Aannemer betrapte jeugdig boefje Smalfilmers bijeen in Beverwijk Examens Muziekschool Velsen ELEGTRISGH KOKEN TELEVISIE TOESTELLEN WOENSDAG 22 MAART 1967 5 Velsen-IJ muiden Beverwijk Voorlichting en installatie if Veilige rolschaatsen mxEMUM PHILIPS ERRES - ARISTONA BLAUPUNKT Voor modern vakwerk DAMESKAPSALON STOFZUIGERS DE VILDER Heemskerk mfmm ADVERTENTIE WOENSDAG 22 MAART Bevolkingsonderzoek: De auto waarin het röntgenologisch borstonderzoek plaats heeft, is opgesteld aan het Canopusplein van 18 tot 20.15 uur. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost. 20 u.: Afscheidsavond van de heer Th. Mooy. Gem. H.B.S. en M.S. v. M. Prof. Mr. S. Vissering, Tolsduinerlaan 6, Velsen, 20 u.: Feestavond voor ouders van leerlingen der hoogste klassen. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur. Velser Zwem Vereniging, Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: van 19.30 tot 20.15 u. zwemtraining tot 16 j.; van 20.15 tot 21 u. zwemtraining vanaf 16 j.; van 21 tot 21.30 uur polotraining of wedstrijden. DONDERDAG 23 MAART Bevolkingsonderzoek: De auto waarin het röntgenologisch borstonderzoek plaats heeft is opgesteld aan de Sirenestraat bij de Kompasstraat van 13.30 tot 16.30 uur en van 18 tot 20.15 uur. De Hoeksteen, Santpoort-Zuid, Willem de Zwijgerlaan, 20 u.: Passiestonde. De Brulboei, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u.: Ledenvergadering Aquarium ver eniging Velsen. Het Braambos, Zeeweg, IJmuiden-Oost, 19.30 u.: Paaswijding met paasspel „Kin deren van Jeruzalem". Antonius Ziekenhuis, 19.30-20.30 uur: Spreekuur Interkerkelijke Stichting ter Bevordering van Verantwoorde Gezins vorming. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: 9.30-12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, telef. 02550-7715. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uitleenpost IJmuiden-West. bovenzaal „D Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16-17.30 u.; Gem. bibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duin pan", Willem de Zwijgerlaan: 14.30-17.30 en 19-21.15 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Ongeveer honderd kinderen van vier la gere scholen in Velsen hebben vanmorgen langs verschillende straten in de omge ving van hun scholen een groot aantal jonge iepen geplant. Op deze wijze werd in Velsen de Boomfeestdag 1967 gevierd, waarmee men landelijk de aandacht van de jeugd wil richten op het belang van bomen en beplantingen tussen al het steen van straten en huizen. Zonder bomen, planten en bloemen zou een stad een troosteloos aanzien krij gen. De mensen zouden nauwelijks zien dat het voorjaar en zomer wordt. Ook voor de dieren is de boom van belang. Dank maar aan de vogels en de hond jes." Luid gelach van de kinderen volgde op deze woorden waarmee wethouder J C. Kolkman van de gemeente Velsen zich tot de kinderen richtte die de bomen zou den gaan planten en die zich daartoe voor af verzamelden in de Heilig Hartschool aan de IJmuidense Eenhoornstraat. De bomen vereisen ook tijdens de groei veel zorg en vooral ook veel liefde.Daar om mijn beroep op jullie en op alle leer lingen van de scholen in Velsen. Ontzie de bomen in je spel op straat. Vergeet niet hoe moeilijk ze het al hebben om in IJmuiden met de nosit ontbrekende zee wind en het grote zoutgehalte van die wind op te roeien. Bedenk steeds dat uit de jonge boompjes van vandaag de grote iepen van morgen zullen groeien, die met hun bladerdak onze straten tot lommer rijke lanen zullen maken; waarin vogels zich zullen kunnen nestelen en zingen en die IJmuiden dus fleur, kleur en klank zullen geven." Dit jaar waren de leerlingen van de Prof. v.d. Leeuwschool, de Bethlehem school, de Heilig Hartschool en de Calvijn- school uitgenodigd om de bomen te plan ten, onder leiding van een tiental perso neelsleden van de gemeentelijke .plant soendienst. Wethouder Kolkman reikte aan een der leerlingen van elke school een vaantje uit, bestemd voor de school. Alle school kinderen die een boom plantten ontvingen een herinneringsspeldje en een sinaas appel. Op school kregen zij al een boekje „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet", waarin het verhaal verteld wordt van een aantal kin deren die bomen hebben vernield. Zij moe ten voor straf onder leiding van een bos wachter in het bos werken, maar die straf wordt een prettige belevenis. ADVERTENTIE WOENSDAG 22 MAART Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.. Pottenbakken o.l.v. Otto Heuvelink, door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, 19.30 u.: Bloemschik ken door de St. v. huish.- en gezinsver zorging. Gebouw Wijkerbaan. Pres. Kennedy- pllein 3, 20 u.: Instuif door NVV-Jonge- rencontact. Kennemer Theater, 20 u.: Operette-uit voering „De bloemenfee en de prinses" door kinderclub „Kindergeluk Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.45-22 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 19-21 u. Huize Scheybeeck, 20 u.: Inleiding over Samenwerkingsorgaan Bejaardenzorg, door de heer C. Egas. DONDERDAG 23 MAART Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Schilderen o.l.v. Tony Gerlach, door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, 14 u.: Hoedjes ma ken door de St. v. huish.- en gezinsvoor- lichting. Huize Scheybeeck, 19.30 u.: Gast en gastvrouw, door de St. v. huish.- en ge zinsvoorlichting. Kennemer Theater, 20 u.: Nutsavond door Mij. tot Nut v.h. Algemeen. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u. en 20.15-21.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 84, geopend vaaan 10-13. reeds voor bij De zaak met de grootste keus en voorraad BREESTR. 108 - BEVERWIJK Velserduinweg 173 - Tel. 4402 Donderdag 23 maart zijn de hoofdagen ten D. M. G. de Leeuw en A. M. Dol van de Velsense politie vijfentwintig jaren in politiedienst. Zij zullen 's morgens met hun echtge noten en in aanwezigheid van de korps vertegenwoordigers door de commissaris van politie worden ontvangen. Tijdens een dinsdagavond in het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan gehouden ledenvergadering van de afde ling IJmuiden van de Partij van de Ar beid, is de heer H. Mantje als voorzitter gekozen in plaats van de heer Th. Mooy, die wegens verandering van werkkring naar Hilversum zal vertrekken. Het werd de heer Mooy hierbij ondubbelzinnig dui delijk gemaakt dat men hem slechts node ziet gaan, onder meer in dichtvorm door mevrouw A. Schaar-Sanders. Namens de afdeling werd de heer Mooy als afscheidsgeschenk een fraaie reistas aangeboden, omdat hij voorlopig nog zal moeten forensen, waarbij hem voor zijn ADVERTENTIE UDORA Hl M mm mm 'r V j LANGE NIEUWSTRAAT 491 Met het gebruikelijk ceremonieel is dinsdagmiddag de nieuwe Prinses Marijke-kleuterschool aan de Frans Halsstraat officieelvoof geopend ver klaard door de voorzitter van de Ver eniging voor Christelijk Kleuter onderwijs in IJmuiden-Oost, de heer A. Kool. Terecht gaf hij daarbij te kennen over deze aanwinst bijzonder verheugd te zijn, want het is een mo dern, ruim en fris schoolgebouw ge worden, waar de architect, 'de heer H. A. Peters uit Driehuis dan ook tal rijke complimenten over mocht be luisteren. In zijn welkomstwoord toonde de heer Kool zich voorts buitengewoon erkentelijk tegenover het gemeentebestuur van Velsen, dat net mogelijk heeft gemaakt de school een jaar eerder te openen dan was gepland. Aan het begin van zijn toespraak had de heer Kool reeds de aandacht geves tigd op de fraaie wandschildering van de kunstenaar Bouke IJlstra die er vol gens spreker met zijn symbolische voor stelling van de wonderbaarlijke visvangst voortreffelijk in was geslaagd een associ atie tussen IJmuiden en de bijbel tot stand te brengen. Voorts bracht de heer Kool zijn volle vertrouwen in de kleuterleidsters onder woorden, die de kinderen uit chris telijke roeping met een blij gemoed uit zich zelf zullen benaderen. Vandaar dat het hem een grote vreugde was de sleutel van de school te mogen overhandigen aan de hoofdleidster, mejuffrouw I. Meijer. Wethouder H. de Boer wilde niet nala ten namens het gemeentebestuur de vere niging met deze nieuwe aanwinst geluk te wensen, waarbij hij er de nadruk op legde dat deze blijdschap volkomen was. Ook verheugde het de wethouder te mogen herinneren aan een prettige en vruchtbare samenwerking tussen school - en gemeentebestuur en voor zover nodig vestigde hij er de aandacht op, dat het college ook aan andere schoolverenigin gen nimmer zijn steun en medewerking zal onthouden. Mejuffrouw W. Voorbrood, inspectrice bij het kleuteronderwijs noemde de nieu we school op haar beurt een bijzonder mooi en functioneel gebouw, dat als een tweede tehuis voor de kleuters zal kunnen fungeren, waarna architect H. A. Peters zijn dank onder woorden bracht voor het in hem gestelde vertrouwen. Nadat nog enige andere sprekers hun gelukwensen hadden aangeboden, gaf ds. J. A. Tiemens deze „hervormde bijeenkomst een gere formeerd slot", hetgeen voor de aan wezigen het sein was het gebouw met belangstelling te gaan bezichtigen. De hoofdleidster, mejuffrouw I. Meijer neemt van de heer A. Kool de sleutel van „haar" kleuterschool in ontvangst. echtgenote een bloemstuk werd meege geven. Dit laatste namens de vrouwen groep van de P.v.d.A.-IJmuiden. Heden avond zal de heer Mooy in hetzelfde ge bouw nog een officieel afscheid van partij, afdelingen en organisaties worden aan geboden. Dinsdagavond omstreeks zeven uur be trapte een aannemer aan de Hofgeester- weg in Santpoort een drietal jongens bij het wegnemen van lood uit de gootsteen- kasten, die op het opslagterrein naast zijn woning lagen. De aannemer kon een veertienjarige jongen uit Haarlem grij pen. Bij het verhoor in het hoofdbureau van politie bleek dat zijn dertienjarig broertje en een vijftienjarig vriendje wa ren ontkomen. Het lood kon inmiddels aan de eigenaar worden teruggegeven. De politie stelde zich in verbinding met de ouders van de jongens, die de schade zul len moeten betalen. Maandagavond deelde een onbekend gebleven voorbijganger aan de bedrijfs leider van de Kijk-Grijp aan het Markt plein in IJmuiden mee dat drie of vier jongens de ruit van de sigarettenauto maat hadden vernield en zich met pakjes sigaretten uit de voeten hadden gemaakt. Een flink aantal leden van de Smalfilm club „IJrpond Dubbel Acht" was dinsdag avond met hun dames bijeen in „De Op gang", om enkele films mee te beoorde len. die door enkele leden waren ge maakt in wedstrijdverband. Een jury uit Zaandam, van de Filmclub „Seanden' beoordeelde de films, waarmee nogal eni ge tijd gemoeid ging. De heer R. Bakker draaide de eerste films: Strand en Animeren, waarvoor hij 3,4 punt en 5,4 toegekend kreeg. De heer Heidoorn kreeg 4 punten voor de film „Oranjefeest"; de heren Puls en Kooy voor „Glaasje Madeira" 6.2 punt; G. Oostveen voor „Zwart Wit" (het ont staan van de Aarde) 6.4 punt en de heer H. Olivier met Tunesië, 6.8 punt. ADVERTENTIE 0REE5TBBBT 107 TEL23957 BEVERW'JK ADVERTENTIE BEELDBUIS Gespecialiseerd visserijband in klassen. in toestellen met verschillende prijs- TRAWLERKADE 64 - IJMUIDEN TELEFOON 6490 Aan de Muziekschool Velsen zijn de jaarlijkse muzikantenexamens afgeno men. Voor het A-examen slaagde de volgen de kandidaten: J. Lok (Hoorn), A. Enti- nus (trompet), I. Eelman (trompet), F. Vlaming (trompet), J. ten Have (trom pet), E. Bakker (bariton), G. Jansen (ba riton), F. Kingma (bugel), R. Oldenburg (bariton), C. Goudswaard (klarinet) en N. Halbertsma (klarinet). Voor het examen B: B. de Waal (hoorn), R. Maarleveld (cornet) E. Kremer (cornet) en J. Jansen (trombo ne). Voor het examen C: Ch. v. d. Steeg (klarinet), Th. Molenaar (bariton) en L. Arisz (sax;ofoon). Voor het examen D: A. Mak (es bas), J. Breetveld ftuba) en P. van Kampen (saxofoon). Afgewezen 2 kandidaten. ADVERTENTIE Permabel en Cold-wave Pruiken en haarstukjes Lange Nieuwstraat 471, Tel. 8166. ADVERTENTIE Electrolux - H.E. - Excelsior e.a. Betaling in overleg. Velserduinweg 173 vanaf 63.50 Telefoon 4402 X«300cxx3(x30(xxxxxxxxx>000000000000000000cxxxxxxxxxxxx)000( WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE WOENSDAG 22 MAART Morgensterkerk: 20 u. jaarvergadering I Zaal Dam: 20 u. open klaverjasdrive door „De Zon". DONDERDAG 23 MAART De Fuik: fotowedstrijd Fotokring Heemskerk met Amsterdamse Fotoclub. Openbare leeszaal: alle afdelingen ge sloten. veruit het meest gelezen dagblad in IJmuiden en omgeving voor de prijs van 1 WEEK: 90 cent Naam: Adres: Gemeente: Deze cheque is alleen geldig voor IJmuider Courant zijn geabonneerd. MWMWWiWIlWIWWIiWWWWWWIIIAIMWIWfWWWW hen, die nog niet op de Nu het nieuwe wijkgebouw, dat tegen de eeuwenoude Engel munduskerk in Velsen-Zuid aan wordt gebouwd, onder de "kap is, kan men zich een voorlopige indruk vormen van het grote contrast dat hier onvermijdelijk moest ontstaan. Zeer velen zullen zich ver heugen over het feit, dat het wijkgebouw nu binnen afzien bare tijd in gebruik kan worden genomen en zijn belangrijke functie kan vervullen in het kerkelijke leven. Anderen zullen met verbijs tering en misschien met veront waardiging kijken naar wat hier met toestemming van de Rijks dienst voor Monumentenzorg tot stand komt. Het contrast tussen de aloude kerk en het nieuwgebouwde'ge- deelte is schrijnend. Het bou wen gaat gepaard met breken. Misschien valt het resultaat straks mee r V

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5