RCH kan Volendammers verrassen Maslo terug in Heemsteedse formatie Telstar kan tegen DWS een extra-premie verdienen De opstellingen m Sterke teams in toernooi van BDHC Handballers in de verdrukking door zomersporten De beste amateurs weer naar de ronde van Noord-Holland BESSEM NEEMT AFSCHEID VAN HET OLYMPISCH STADION Chelsea miste kans op aansluiting Niemand met alles goed in sporttoto Oud-internationals tegen Be Quick Schaaphok terug in Nederland Weerheijm liep in op concurrenten Nationale teams volleybal voor interlandduels Badmintontoernooi Zilveren Tulp Rindt eerste in Snetterton Allhouse volgt Stneltzly op NK wielrennen niet in Heerlen De Wit derde Bongers tweede in Heme Hill ZATERDAG 25 MAART 196/ 11 Goed programma op de renbaan Duindigt Metliorst (Zandvoort) chef d'équipe van ploeg voor EK judo-jeugd Nederlagen voor jonge tennisafvaardiging (Van onze sportredactie) De eerste en eredivisieclubs hebben dit weekeinde geen last van dubbel programma's zoals hun collega's in de laagste afdeling van het betaalde voetbal. Voor Telstar en RCH speelt de competitie zich uitsluitend op tweede paasdag af. Beide ploegen krijgen het niet gemakkelijk. De Velsenaren komen in het Olympisch stadion tegen DWS in actie. RCH ont vangt Volendam, dat nog zeer reële kansen op een promotie naar de ere divisie heeft. De Haarlemse tweede divisieclubs werken maandag het tweede gedeelte van hun dubbel af; EDO op eigen terrein tegen Limbur- gia en Haarlem in Breda tegen De Baronie. Door de constante opmars van Elink- wijk is Telstar zich bewust geworden van het feit dat men nog goed op zijn tellen moet passen. Men doet er in Velsen dan ook alles aan de spelers extra te stimu leren. Trainer De Visser houdt daarom vandaag in plaats van de gebruikelijke be- Chelsea heeft gisteren in de ontmoeting met Blackpool een goede kans gemist om de aansluiting bij de leiders in de eerste divisie van de Engelse competitie te be houden. De 2-0 nederlaag op Stamford Bridge tegen Blackpool betekende een zwarte dag voor de Londense ploeg. Het was overigens de tweede maal in dit sei zoen dat Chelsea van Blackpool verloor. Tijdens een in oktober gespeelde league cup wedstrijd werd de Londense club een illusie armer toen Blackpool met 3-1 zege vierend het strijdtoneel verliet. De uitslagen van de gisteren gespeelde eerste divisiewedstrijden voor de Engelse League luiden: ChelseaBlackpool 0-2, Manchester CityLeicester City 1-3, New castle United—Stoke City 3-1, Sunderland Sheffield Wednesday 2-0, West Ham Un. Aston Villa 2-1. De cijfers van sporttoto 38 van het af gelopen weekeinde luiden: aantal deelnemers: 617.598, bruto inleg: t 852.269,40, prijzenbedrag 281.248,31 en restant toto 37: f 37.400,69. Totaal prijzen bedrag: 318.649. Er waren geen meldingen voor de eerste prijs van 175.256,95, zodat deze voor tweederde naar de tweede en eenderde naar de derde prijs ging. Tweede prijs: f 212.432,67, 41 meldingen, waarvan 1 met 2 kolommen, bruto 5.058 per kolom. Derde prijs: 106.216,33, 322 meldingen, waarvan 1 met 7 kolommen, bruto p. kolom 331,93. Op 10 april viert de Groningse voetbal vereniging Be Quick haar 80-jarig be staan. In het kader van dit jubileum speelt Be Quick, dat uitkomt in de tweede klasse van de KNVB, zaterdag 8 april een wedstrijd tegen een elftal van oud-inter nationals. De opstelling van deze ploeg luidt: doel: Roffel (GVAV); achter: Schaap ('t Gooi) en Kuys (NAC); midden: Bies brouck (RCH), v.d. Hart (Fortuna) en Wiersma (PSV); voor: Van Ede (Spar ta), Bleijenberg (Blauw Wit), Wilkes (Xerxes), Lenstra (Heerenveen) en Groe- neveld (Haarlem). Werner Schaaphok, de linkshalf van AGOVV, die op 11 maart met stille trom naar Amerika is vertrokken, is plotseling weer in Apeldoorn opgedoken. De 25-jari ge ex-Amsterdammer heeft van de Chica go Mustangs een contract aangeboden ge kregen, waarvoor hij veel interesse heeft. Gisteren had hij met enkele bestuurs leden van AGOVV een bespreking, waar bij onder meel de kwestie van de trans fersom ter sprake is gekomen. Schaaphok, die vlak voordat hij enkele weken geleden naar Amerika vertrok zijn trainer Keith Spurgeon van zijn plannen op de hoogte stelde, speelde dit seizoen voor het eerst bij de Apeldoornse tweede- divisievereniging. Voordien kwam hij uit voor Ajax en Blauw-Wit. In de zesde ronde van het Nederlands kampioenschap dammen, die gisteren in Utrecht werd gespeeld, is de 19-jarige Weerheijm 'n punt ingelopen op zijn jon ge concurrenten Sijbrands en Wiersma. Weerheijm won van Bom, maar Sijbrands en Wiersma kwamen niet verder dan re mise tegen respectievelijk Van der Sluis en Varkevisser. Sijbrands heeft nu tien punten en Weerheijm en Wiersma ieder negen. De overige uitslagen waren gisteren: Douwe de JongVan Leeuwen 1-1, Van der StaaijRoozenburg 1-1, Okrogelnik Van Dijk 1-1, Wim de Jong—Hoekstra 2-0. spreking een extra training. Pas daarna zal de Velser oefenmeester zijn elftal sa menstellen. Bovendien heeft het bestuur de spelers voor elke wedstrijd die niet verloren wordt een extra premie van hon derd gulden beloofd. Ondanks dit extra- tje zal het voor Telstar toch geen eenvou dige zaak worden het Olympisch stadion zonder verlies te verlaten, vooral ook omdat de dokter het nog steeds niet ver antwoord vindt, Tjeerd Kort op te stel len. Maar daaraan tilt De Visser niet zo zwaar. „Die knie van Kort kunnen we be ter niet forceren, want dan duurt het misschien maanden voor hij weer fit is. Wie weet hoe hard we hem die laatste wedstrijden nog nodig hebben." Ook de Haarlemse DWS-er Aad Smit kampt al geruime tijd met een kniebles sure. Na zijn operatie is Smit wel weer in training. Men hoopt bij DWS dat hij in de laatste wedstrijden van de compe titie toch nog opgesteld kan worden. DWS: Schrijvers - Flinkevleugel, Borghuis, Dijk stra en Pijlman - Boogaard en Burgers - Geurtsen, Nieuwenhuizen, Kruiver en Rensenbrink. RCH speelt maandag een topper tegen Volendam. Voor de Heemstedenaren staat weinig meer op het spel, dit in tegenstel ling tot de Volendammers. RCH blijkt te gen sterke ploegen echter altijd goed Telstar (uit tegen DWS): wordt pas later bekend gemaakt. RCH (thuis tegen Volendam): Van der Meeren - Nanai, Koning, Honout en Koppen - Fransz en Maslo - Van Does- selaar, Strijks, De Goede en Meyer. De Nederlandse heren- en jeugdploeg voor het Westeuropese volleybalkampi oenschap, dat vanaf 30 maart in Neder land wordt gehouden, met onder meer wedstrijden in Haarlem, zijn als volgt sa mengesteld: Kooien (Blokkeer), aanvoer der, Veldhuis (AMVJ), Van der Hoek (Orawi), Lodder (Olhaco), Valkenburg (Hevok), Jansen (AMVJ), Aalbers (US), Schreuders (Blokkeer), Vermeulen (HML), Onnes (Ohaco), Mulder (Sigi), Van Wijnen (Orawi). Trainer/coach: H. Blok. Jeugd: De Hond (Atak), De Wit (Octopus), Keijer (HML), Mooibroek (Oranje Nas sau), De Munnik (Juliana), Koning (HML), Taekema (HML), Van Schijndel (Sarto), Subbe (Kateekers), aahvoerder, Valkenburg (Bekkersveld). Trainer/coach Van der Ploeg. De Nederlandse damesploeg zal van 31 maart tot en met 4 april in Duinkerken deelnemen aan een internationaal volley baltoernooi. Het Nederlandse team voor deze strijd, waaraan ook Frankrijk, Bel gië en West-Duitsland deelnemen, be staat uit de volgende speelsters: Hilda van Gulik (Celebes) aanvoerster, Corrie Duell (Boemerang), Ans Snuverink (Achilles), Tonnie Verdijsseldonk (PSV), Nel van Dijk (Rapid), Marijke Brugge man (Zandvliet), Annemiek Epping (Val- bovol), Mathilda v/d Berg (SVD), Aukje de Vries (Dokkum), Joke de Dekker (OVC), Truus Grunnekemeijer (Achilles), Fientje Arts (Orsaco) en Pauline de Roo (BWC). Trainer/coach: Johan van der Haar. Anneke van Beelen, jarenlang aan voerster van de Nederlandse ploeg, maakt de reis als leidster mee. voor de dag te komen en een verrassing is dan ook niet uitgesloten. De Racing kan na zeven weken weer over Maslo beschik ken, maar Croes, die vorige week zijn neusbeentje brak, ontbreekt. Volendam komt in dezelfde opstelling in het veld als de vorige week. Alleen het meespelen van doelman Tuyp is nog onzeker. Hij zal eventueel worden vervangen door Kwak man. Volendam: Tuyp - Karregat, Jan Jonk, Jak Jonk en Zwarthoed - Wim Kras en Klaas Plat - Mühren, Sier, Pelk en Tol. (Van onze badmintonmedewerker) Op eerste paasdag wordt het jaarlijkse badmintontoernooi om de Zilveren Tulp gehouden in de Duinwijckhal. Ook nu weer is de organiserende vereniging Duin- wijck er in geslaagd een sterke inter- natioale bezetting te krijgen. Deelnemers in de A-poule zijn SIFKopenhagen, Lon don University, Velsen, Haarlem en Duin- wijck. SIF komt met zijn sterkste team en is favoriet voor de eerste plaats. De Deense ploeg bestaat uit Ole Mertz, Bendt Rose, Klaus Kaagaard, Bo Cramer Johnson en de dames Lonny Funch. Ann Hessel en Helle Stroman. Bij de Engelsen spelen de dames Silver, Waller, Brennan, Foley en Liddie en de heren Lark, Hutchinson en Hartley. Duinwijck verschijnt met de zusjes Ter Metz, Marja Ridder, Boude- wijn en Paul Ridder, Jos Reijmers en Herman Leidelmeyer. Landskampioen Haarlem wordt vertegenwoordigd door o.a. Agnes Geene. de zusjes De Nooyer, Loek Alders en Henny van Leiden. De Oostenrijkse coureur Jochen Rindt heeft vrijdag in Snetterton een nipte overwinning behaald in een internationa le race over 100 mijl, die meetelt voor het Europees kampioenschap voor formu le II wagens. Hij finishte met minder dan een lengte verschil van zijn Repco Brabham-Cosworth-Ford voor de Brit Graham Hill in een Lotus-Cos\borth-Ford De uitslag: 1. Rindt (Oost) met Repco- Brabham, 100 mijl in 59.40.6; 2. Hill (GB) met Lotus z.t., 3. Rees (GB) met Repco- Brabham; 4. Hulme (N Zeel.) met Rep co-Brabham; 5. Mclaren (N Zeel.) met Mclaren-Cosworth-Ford; 6. Brabham (Austr.)met Repco-Brabham. Ben Pon zegevierde in de race van wa gens van 1601 tot 2500 cc.Zijn gemiddel de snelheid over 40.5 mijl was 157.2 kmè u. (Van onze sportredactie) De Nederlandse honkbalbond heeft als opvolger voor Hal Smeltzly, de Ameri kaanse adviseur. Bill Allhouse aangezocht. Deze nieuwe adviseur zou twee jaar ge leden al naar Nederland zijn gekomen maar moest daarvan toen afzien. In zijn plaats kwam Glenn Gostick. Allhouse is de adviseur voor het seizoen 1968. Allhouse is 42 jaar en werkt als coach aan de Stanford University Dutch Feh- ring. Hij heeft professional baseball ge speeld bij de Brooklyn Dodgers. De nieuwe Amerikaanse adviseur, die samen met de Nederlander Charles Urbanus zal werken, komt in januari 1968 naar Neder land. Van (onze sportredactie) Op het terreinencomplex van BDHC en BMHC in Bloemendaal wordt een drie daags internationaal dameshockey- toernooi gehouden .waarvan de organisa tie in handen is van BDHC. Gisteren zijn de eerste wedstrijden gespeeld. BDHC bleek veel sterker te zijn dan Ipswich en won met 6-0. Laren-Marsh College (Li verpool) eindigde in een overwinning (3- 5) voor Marsh College. Vandaag komen het Nederlands A- en B-team in het strijdperk alsmede EMHC (Eindhoven) en 's Hertogenbosch. Maan dag zijn HDM, Be Fair, de Gooische en het Nederlands jeugdteam van de partij. Verder is er vandaag nog een dames- toernooi voor derde klassers en maan dag voor onderbondelftallen. Volgende week spelen twee nationale dameselftallen in een toernooi in Frank fort. De ploegen zijn samengesteld uit de nationale selectie. Daartoe behoren de BDHC-speelsters Bouwman, Lieve, Moo- lenburgh en Staring en Mieke Muller van Zandvoort. Aan het toernooi van woens dag tot en met zondag nemen ook deel Frankrijk, Spanje, België en Duits land II. Een aanval van Ipswich op het doel van Jo Jurrissen. (Van onze handbalmedewerker) Traditiegetrouw ligt de handbalcompe titie gedurende de paasdagen stil. Het Amsterdamse Niloc organiseert op 2e paasdag weer haar grote internationale zaalhandbaltoernooi in de sporthal Zuid. Van de deelnemende ploegen noemen wij Arsenal (Helsinki), Gutsmuth (Berlijn), Wuppertal, Berlin, Duisburg, DSV 04 (Düsseldorf), Dahlem (Malmö), Motions- klubben (Denemarken) en uit eigen land AHC'31, PSV, Quintus, Zeeburg, Hygiëa, Were Di, EMM en uiteraard Niloc zelf. In totaal nemen 43 verenigingen deel (waar onder het Haarlemse Concordia en het Velser IJmond) met in totaal 103 teams. De belangstelling voor dit toernooi was enorm; niet minder dan 128 ploegen moes ten worden teleurgesteld. Door deze gedwongen rust zal de veld- kompetitie in Haarlem in het gedrang ko men. Immers, op 2 april zullen de vereni gingen Rapiditas en Concordia voor het laatst op hun velden aan de Van Oosten de Bruynstraat terecht kunnen. Repara tiewerkzaamheden nopen deze clubs el ders onderdak te vinden. De Blinkert mag (Van onze wielermedewerker) De „klassieke" ronde van Noord-Hol land voor amateurs, die zaterdag 1 april voor de 22ste keer doorgang vindt en waarvan de organisatie in handen is van de Zaanse wielerclub D.T.S., belooft weer een interessante krachtmeting te worden. De beste vaderlandse amateurs zullen in deze ronde aan de slag gaan. Zes Belgi sche „liefhebbers" van de „Dijlespurters" uit Mechelen zorgen voor het internatio nale tintje. Voor het eerst in zijn geschiedenis zal SCHAKEN. De Nederlandse Fenny Heemskerk eindigde met 5Vi punt als elfde in een internationaal toernooi in Belgrado. Winnares was de Russische Tatjana Zatoe- lovska met 9'/« punt, tweede werd Gaprin- dasvilli (Rusl.) met 9 punten. (Van onze sportredacteur) Vrijdag 31 maart is het de laatste dag, dat Dick Bes- sem als directeur in het Olympisch stadion aanwezig is. Hjj neemt dan afscheid van zijn medewerkers en van zijn vele relaties, die hij in de loop der jaren heeft ge kregen. Bessem is op 31 maart precies twintig jaar als directeur van het Olympisch stadion actief geweest. Hij gaat nu van zijn pensioen genieten, althans in beperkte mate, want in de komende maanden gaat hij zich nog bezig houden met het organiseren van de wereldkam pioenschappen wielrennen, die in Nederland (Heerlen en Amsterdam) worden gehouden. Dick Bessem is nooit een man geweest, die de status van directeur van Nederlands grootste sportstadion zwaarder heeft laten wegen dan gewoon de praktische kant van het werk. Hij kon bij wijze van spreken evengoed met de jongste wiel renners overweg als met de commissarissen van het stadion. Dick Bessem is een emotioneel mens. Hij kon zich ver schrikkelijk kwaad maken over de vernielzucht van kwaad willige jongelui. Wij hebben het eens meegemaakt dat hij een raddraaier na een voetbalwedstrijd persoonlijk met een fikse trap onder het zitvlak van het stadionterrein verwijderde. Bessem heeft grote verdiensten gehad voor de Nederlandse sport. Men behoeft maar te denken aan de grote evenementen (wereldkampioenschappen wielrennen, Tour de France, Olym pische dagen, Europa-Cupwedstrijden), die er in het stadion zijn gehouden. Het zal dan ook vrijdag wel bijzonder druk worden op de afscheidsreceptie. de start van de ronde van Noord-Holland plaatsvinden aan de Vaartdijk in West- zaan. De burgemeester van dit Zaan- plaatsje, mr. P. B. J. Reeling Brouwer, zal 's middags het startsein geven. Er hadden weliswaar zo'n 350 renners inge schreven, maar dat aantal bleek voor een ordelijk koersverloop veel te groot en daarom moest het bestuur van DTS nood gedwongen tot selectie besluiten. Alleen de besten kwamen door de „zeef". En dat zijn onder andere: Harry Jansen, reeds winnaar in Willebrord en Ster van Zwolle, Holst, Koster, Jan Serpenti, Zan- tingh, Minneboo, Theo Blom, De Groot, Roel Snijder, Rentmeester, De Wilde, Schouten, Brouwer, Gé v.d. Winden, Wagtmans, de stayerkampioenen De Wit en Helsloot, Kettenis, Du Bois, Bruin, Van Piere en Den Hertog. Van de vroegere winnaars is alleen Jan Rol van de partij. De thans 34-jarige Alkmaarder zegevierde in 1956 en is na een lange periode van non activiteit het vorige seizoen weer gaan fietsen. Na de start in Westzaan komt de kara vaan door Assendelft, Beverwijk, Heems kerk, Castricum en trekt dan verder door Noord-Holland. Omstreeks half zes worden de renners aan de finish op de Prins Hendrikkade in Zaandam verwacht. Zij hebben er dan 155 km. opzitten. Het is de kortste afstand in de geschiedenis van de ze ronde. De Nederlandse wielerkampioen schappen op de weg, voor professionals en amateurs kunnen niet in Heerlen wor den gehouden. Provinciale staten van Limburg onthouden voor dit evenement hun toestemming, omdat tijdens de kam pioenschappen, die voor 29 en 30 juli op het progamma staan, de provinciale weg van Heerlen wegens de vakantiedruk- te niet kan worden afgesloten. De KNWU zal nu trachten de kampioenschappen op het Adsteegcircuit in Beek te houden. Tijdens internationale wielerwed strijden voor amateurs in Herne Hill is de Nederlandse stayer Piet de Wit gis teren in een wedstrijd over 16 km achter motoren op de derde plaats geëindigd. Winnaar werd de Brit Ian Alsop in een tijd van 16 min. 8 sec. De Wit had een achterstand van 360 meter. De Tsjech Jiri Daler bracht de ach tervolging over 4 km op zijn naam in een tijd van 5.20.5. Bongers eindigde met 1 een tijd van 5.24.4 tweede. twee weken langer gebruik maken van het Noordersportpark. Ook dan wordt de ze vereniging de toegang tot dit veld ont zegd. In de maand april kan het Neder lands Handbalverbond beschikken over twee velden van het oude TYBB-komplex (echter niet de gehele dag), hierop moet dan de afdelingskompetitie afgewerkt worden en de distriktskompetitie, die ook nog enige weken vergt. Een trieste zaak voor de handballers, die ieder jaar weer met dit feit gecon fronteerd worden. Dit jaar is de gemeente wel erg vroeg en wij geloven dat hear handelwijze in dit opzocht uniek genoemd mag worden. (Van onze paardesportmedewerker) De renbaan Duindigt brengt op Tweede Paas dag een uitstekend programma, dat al begint met een 21 paarden tellend nummer over 2500 meter. Behalve twee koersen voor d« grote klasse der dravers zijn er drie rennen. In de Welkom-prijs kan Playboy, die een uit muntend seizoendebuut maakte, de zege moei lijk ontgaan. De tips: DRAVERIJEN 1. Parisien-prijs: 1. Donar Scotch; 2. Esta Be- roona; 3. C. Van Rood en Noot; outsider: Evaliene. 3. Norton Williams-prijs: 1. Dazy H.; 2. B. Roi Kinley; 3 C. Damascus B.. outsider: Bernadine. 6. Urania-prijs: 1. Aureola; 2. Royal Hanover; 3. Xuthus T.; outsider: Cyrano Silk. 7. Roland-prijs. 1. Cristine Williams; 2. Alle- gonda's Juweel, 3. Zelos van Vredenhof; out sider: Butch Hollandia. 8. Typhoon-prijs: 1. Don Stuermann W.; 2. Dougalls Stern S.; outsider: Angelina B. 10. Carma-prijs: 1. Fletcher D.; 2. Flying Hol landia; 3. Ecce van Akerendam; outsider: Esther H. RENNEN 2. Welkom-prijs: 1. Kandy; 2. Happy Jinks S.; 3. Pawnee; outsider: Iliona. 5. Welkom-prijs (2e afd.): 1. Annie Rose; 2. Paladijn; 3. Quelle Musique; outsider: Beauti- full Girl. 9. Welkom-prijs (3e afd.): 1 Playboy; 2. Ko kette Katinka, 3 Antara; outsider: Bon Vivant. De Nederlandse ploeg, die op 1 en 2 april in Lissabon uitkomt in de Europese judo-kampioenschappen voor junioren en adspiranten, is als volgt samengesteld: Adspiranten: Lichtgewicht: D. Boersma (Amersfoort), middengewicht: Hoogendijk (Vlaardingen zwaargewicht: Cruyf (Utrecht). Junioren: halfmiddengewicht: Vroegh (Vlaardingen) en H. Boersma (Amersfoort), middenge wicht: Van Polanen (Sassenheim), half- zwaargewicht: Gerard Geesink (Utrecht), Marchant (Boskoop), zwaargewicht: Met selaar (Rotterdam), Ten Dam (Almelo). Chef d'équipe is de heer J. Methorst uit Zandvoort. Als vertegenwoordiger van de NJJB maakt de heer W. Hunne uit Utrecht eveneens de reis naar Lissabon mee, ter wijl J. Henneveld (Maassluis) en Hein Essink (Eindhoven) respectievelijk als verzorger en coach op zullen treden. De Nederlandse meisjes Ada Bakker en Astrid Suurbeek zijn er vrijdag niet in geslaagd zich te plaatsen voor de eind strijd van het tennistoernooi om de „Oli ver Duncan" beker dat in Monte Carlo wordt gehouden. In de halve finales van dit toernooi voor speelsters, die niet ou der zijn dan 18 jaar, verloor Ada Bakker met 3-6, 3-6 van de Frangaise De Rou- bin en moest Astrid Suurbeek haar meer dere erkennen in de Britse Winnie Shaw (2-6 1-6). Jan Hordijk verloor in de achtste fina les van het toernooi om de Milica Banac beker (voor spelers beneden de achttien jaar) met 5-7, 3-6 van de Fransman Do- minguez. HONKBAL. De Koninklijke Nederlandse Honkbal Bond vergadert op zaterdag 15 april in Utrecht opnieuw over het onder werp sponsors. Ditmaal over de uitvoe ringsbepalingen. Het bondsbestuur wil re clame op jacks toestaan met als maximale hoogte 20 centimeter en als breedte 45 cen timeter De clubs moeten van de baten waarschijnlijk tien percent afstaan voor een fonds, waaruit noodlijdende clubs ge subsidieerd kunnen worden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11