Europese gemeenschap bestaat tien jaar i tot en de IJmond Ytftf APARTE LAMPEN iilaranka meubelen Eindhovenaar gearresteerd wegens brandstichting in NAVO-basis keuze uit spaarvormen met Staking van 150 man Beek en Donk Kort en bondig EEG geen instrument van koude oorlogzegt profHallstein Tien Hilversumse agenten naar k Amsterdam Doden in het verkeer Den Toom kandidaat voor Defensie Zuster Beuzekom bij bevalling Autodieven met politieauto aan de haal Werktijdverkorting Scholten en Zonen in Demonstraties tegen Vietnam-oorlog Veranderlijk J PAASMEUBELSHOW NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK *1 II I ZATERDAG 25 MAART 1967 B O O T S M A VERLICHTING De hele week ook op PAASMAANDAG van 10-17 uur. jfr&i De bank waar u zich thuis voelt! Protest tegen toekenning prijs aan minister Luns H aarlem I elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk BIJ RESTAURANT y Een maaltijd van goede huize! Helemaal Spaans in sap en vruchtvlees Vraag SPAANSE SINAASAPPELEN De Europese gemeenschap is geen in- dooi een duurzame ontspanning onmo- strument van de koude oorlog ze is niet het Europa van Jalta, maar dat van de hereniging. Aldus een verklaring die prof. Hallstein, voorzitter van de EEG- commissie sedert 1958, heeft uitgegeven ter gelegenheid van de tiende verjaardag van het EEG-verdrag, Hallstein verklaart dat het landschap van de wereldpolitiek zich in de laatste tien jaar in voldoende mate heeft gewij zigd om de vraag te rechtvaardigen of de doelstelling en de methoden van de in tegratieverdragen nog realistisch zijn. Het antwoord op die vraag kan volgens hem een onvoorwaardelijk „ja" zijn. De EEG is door haar oprichters bedoeld als kern en wegbreidster van een gemeen schap die geheel Europa omvat, zo meent hij. Overal waar vrijheid heerst en de rechten van de mens worden geëerbiedigd in het westen zowel als het oosten worden de volkeren van Europa opgeroe pen mee te werken aan de Europese een wording. De gemeenschap staat nu halverwege de weg, die het verdrag van Rome haar heeft gewezen. De economische eenwor ding, waarvan het bestaan niet meer kan worden weggedacht, vormt volgens Hall stein een sterke stimulans voor de lidsta ten om op andere gebieden van de poli tieke unie de niet-economische buiten landse politiek en de defensie eveneens tot overeenstemming te komen. De Europese eenmaking richt zich niet tegen de Sovjet-Unie of de Verenigde Sta ten, aldus de verklaring, zij is veeleer in het belang van beiden. Monolitische stelsels van Atlantische of Sovjetrussische aard aan weerszijden van de demarca tielijn van de status quo verscheuren Europa in zwakke delen, beperken de autonomie van Europa en maken daar- ADVERTENTIE Klalne Houtstraat 26, Haarlem, Tel. 12984. (Van onze correspondent) HILVERSUM Wat onwennig zijn de ze week tien Hilversumse agenten inge lijfd in het Amsterdamse korps. Maar al les went, en spoedig zullen zij zich wei thuis voelen in de „lastige" stad. Alleen aan het enbleem „Politie Hilversum" op pet en uniform zijn zij te onderscheiden van hun Amsterdamse collega's. De politie in Hilversum zit intussen met de problemen. Door de maatregel tot bij stand aan het Amsterdamse politiekorps, gedecreteerd door het ministerie van Bin nenlandse Zaken, is de sterkte van de Hilversumse uniformdienst zeker met tien percent verminderd. Van de honderdtach tig personeelsleden zijn er minder dan honderd bij de uniformdienst. Om de dien sten toch goed te laten verlopen is er be knibbeld op vrije dagen en compensa tiedagen. Al deze, reeds toegezegde, ver loven zijn voorlopig ingetrokken. De Hilversumse politie hoopt alleen maar dat het in het paasweekeinde niet te druk zal worden in het verkeer en dat er zich geen Amsterdamse provo's in de Gooise hoofdstad zullen vertonen. ADVERTENTIE Anegang 39 - Haarlem Tel. (02500) 16340 Door links af te slaan zonder om te kij ken of richting aan tegeven is de 65-jarige Amsterdammer W. van L. op het kruis punt Nieuwendammerdij k- Zuiderzeeweg in Amsterdam-Noord door een personen auto aangereden. Bij aankomst in het Wilhelminagasthuis bleek het slachtoffer reeds te zijn overleden. Op een particulier overpad in de buurt van Zwolle in een trein, die van Emmen op weg was naar Zwolle, in botsing geko men met een tractor. De bestuurder van de tractor de 35-jarige heer J. van Ber- kum uit Zwollerkerspel, is daarbij om het leven gekomen. De 55-jarige mevrouw D. J. Dekker-Van Asselt uit Voorst is op de rijksweg Brum- men Zutphen bij een verkeerongeluk om het leven gekomen. Zij zat bij haar man achterop de bromfiets. Toen de heer Dek ker ter hoogte van de Elzenbosweg in Brummen linksaf wilde slaan kwam hij in botsing met een uit de richting Zutphen komende personenauto. De man werd zwaar gewond. De 48-jarige H. de Ruiter uit Meppel is in deze gemeente met zijn bromfiets tegen een boom gereden. De man was op slag dood. gelijk. Door een gemeenschappelijke Europese ordening zou bereikt kunnen worden wat met polarisatie om twee wereldmachten en het politieke spel van kleine Europe se staten niet mogelijk is: opheffen van de bedreiging aan de grenzen met vreed zame middelen en het opheffen van de Europese haard van onrust, waaruit reeds twee wereldoorlogen zijn voortgekomen. Hallstein prijst in zijn verklaring ten slotte de vooruitziende politiek van presi dent Kennedy, die de voltooiing van de Europese eenmaking tot voorwaarde maakte voor een Atlantisch deelgenoot schap een politiek die door president Johnson is bevestigd. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Kabinetsformateur P. de Jong wil de voormalige luitenant-generaal W. den Toom, directeur-coördinator van het NAVO-grond-luchtverdedigingssy- steem in Parijs, aantrekken als minister van Defensie in het kabinet dat hij tracht te formeren. De heer Den Toom is lid van de V.V.D. Hij was reeds staatssecretaris voor de luchtmacht onder minister De Jong in het kabinet-Marijnen. Hoewel de kabinetsformateur nog niet aan het polsen van kandidaat-ministers toe schijnt te zijn, zou de heer Den Toom vandaag reeds met paasverlof naar Den Haag komen. (Van onze correspondent) HILVERSUM Bij de geboorte van het kind van prinses Beatrix en prins Claus zal prof. dr. W. P. Plate worden bijgestaan door zuster Cor Beuzekom. Zij is hoofdverpleegster in de kliniek van de Utrechtse gynaecoloog. Enkele dagen voor de vermoedelijke datum van de bevalling zal de Utrechtse kraamverzorgster haar intrek nemen in kasteel Drakesteyn.zij zal de prinses hel pen in de eerste weken na de geboorte van het prinsenkind. (Van onze correspondent) UTRECHT Twee Amsterdamse jon gens, 19 en 20 jaar, zijn er met een sur veillancewagen van de Utrechtse politie vandoor gegaan nadat zij onder verden king van autodiefstal waren opgepakt. Na een achtervolging door andere surveillan cewagens konden zij in Hilversum wor den klemgereden. De jongens hadden donderdagnacht in Amsterdam een Duit se auto gestolen. In Utrecht kregen zij om half zes 's morgens autopech. Twee agenten in een surveillancewagen vroe gen wat er aan de hand was en kregen argwaan toen zij antwoord kregen in het Nederlands. Zij zetten de jongens in hun wagen en stapten uit om de Duitse auto te verplaatsen. Eén van de jongens sprong achter het stuur van de politieauto en reed snel weg in de richting Hilversum. De agenten waarschuwden per mobilofoon het hoofdbureau dat onmiddellijk enkele andere surveillancewagens uitzond. In Hilversum werden de vluchtelingen ge pakt. m- (Van onze correspondent) EINDHOVEN In de nacht van don derdag op vrijdag is een 29-jarige onder aannemer in Eindhoven van zijn bed ge licht. Hij wordt ervan verdacht op 23 en 24 maart 1966 te hebben ingebroken en brand te hebben gesticht in de Duitse NAVO-basis Brakel. Verschillende kan toorgebouwen en barakken zijn in vlam men opgegaan. De schade wordt op 60.000 geschat. Na de inbraken werden op de basis schrijfmachines en tal van andere appa raten vermist. De Eindhovenaar wordt er eveneens van verdacht een betonmeng- De stagnatie in de afzet, die begin fe bruari de directie van de textielfabriek J. F. Scholten en zonen noodzaakte om voor een deel van het personeel een tij delijke werktijdverkorting aan te vragen heeft in de afgelopen weken weinig teke nen van verbetering vertoond. Op grond hiervan ziet de directie van deze onderneming zich genoodzaakt een vergunning voor een tijdelijke werktijd verkorting van vijftig percent aan te vra gen voor een periode van zes weken en voor 450 man. ADVERTENTIE tl*- 4% 6% machine en voor vele duizenden guldens gereedschappen en bouwmaterialen te hebben gestolen. Een Duitse handlanger van de Eindhovense verdachte heeft een bekentenis afgelegd. Bij de arrestatie werden vuurwapens bij de Eindhovenaar gevonden. De zaak kwam aan het rollen, nadat in zijn wa gen bij het passeren van de grens in Ven- lo een telmachine was aangetroffen. Een ander spoor werd gevonden in Helmond waar een der gestolen Duitse schrijfma chines was verhandeld. Ongeveer honderdvyftig werknemers van het ruim tweehonderd man tellende personeel in de fabriek van klinknagels en schroefbouten P. van Thiel en Zonen te Beek en Donk zyn in staking gegaan. De werknemers hebben zich de gehele dag in hun werkplaatsen opgehouden, alleen de beambten bleven aan hun werk. De kern van het conflict is vermindering van het loon, dat, de laatste jaren hoger was dan in de CAO was geregeld. De ar beiders zijn van mening dat het toeslag stelsel, dat als gevolg van het tekort aan personeel enige jaren geleden werd inge voerd, een wezenlijk onderdeel vormt van het overeengekomen loon, waarbij men in het midden laat of de verleende toeslagen al dan niet legaal zijn. De directie stelt zich echter op het stand punt dat zij als gevolg van de toenemende concurrentie genoodzaakt is de bakens te verzetten. Men wil het bedrijf ten spoedig ste reorganiseren en waar nodig het per soneel inkrimpen. Dit laatste is intussen op gang gekomen. In het begin van deze maand werd tussen de vakbonden en de directie overeenstemming bereikt omtrent het ontslag van vijfendertig werknemers, waaronder acht beambten. De tweede fase van de sanering is de zogenaamde afbouw van de CAO-lonen, wat neerkomt op het intrekken of reduce ren van de eens verleende toeslagen, vari ërend van 4 tot 7,50 per week. De kunstenaarsoptocht Met anonieme kunstwerken en houten kruisen hebben leden van het kunste naarscomité en hun sympathisanten (in totaal zes a zevenhonderd) een stille op tocht gehouden door de hoofdstad als pro test tegen de oorlog in Vietnam. De de monstratie, die rustig verliep, eindigde in de oude RAI. Na afloop werd met de kruisen postgevat bij, een aantal kerken. Een kleine groep wilde nog verder gaan, maar heeft zijn einddoel, het Vondelpark, niet bereikt. Op het Museumplein werden de demonstranten uiteengejaagd door twee rookbommetjes, die zij zelf hadden ontstoken. Ongeveer vierhonderd jongelui hebben vrijdagavond in Rotterdam deelgenomen an een Vietnam-protestdemonstratie. Van het gebouw Odeon in de Gouvernes- straat trokken de jongelui in een fakkel optocht naar het Zadkine-monument waar zij een korte sitdown-demonstratie hiel den. De organisatoren van de fakkeloptocht hadden aanvankelijk het plan om ook te gaan demonstreren aan de Parkkade, waarop het ogenblik enige Amerikaanse oorlogsschepen liggen afgemeerd. Deze demonstratie ging echter niet door om dat het daartoe ingediende verzoek was afgewezen. AKEN (DPA). De Westduitse rechts- radicale „actiegemeenschap Oder-Neisse" (AKON) heeft geprotesteerd tegen het toekennen van de internationale Kareis- prijs van de stad Aken wegens zijn ver diensten voor de eenwording van Europa aan minister Luns. Minister Luns wordt onder meer ver weten dat hij zich openlijk heeft uitge sproken voor de Oder-Neissegrens als oostgrens van een herenigd Duitsland. ,Hij werkt de eenwording van Europa tegen in plaats van dat hij deze bevor dert'1, aldus „AKON". De radicale groep keert zich ook tegen de vroegere toeken ning van de prijs aan Winston Churchill en de Italiaanse oud-president Antonio Segni: „Het is onbegrijpelijk en beledi gend dat deze prijs aan buitenlandse per sonen is verleend die mede schuldig zijn aan de verdeling van Duitsland en zich schuldig hebben gemaakt aan de grootste oorlogsmisdaden tegen Duitsland en de Duitsers". ',-r Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: Ne derlandse Comedie met „De Vuurproef" van Arthur Miller. Regie Ton Lutz. Zon dag, 20 u.: Nederlandse Comedie met ,,'n Appel voor de dorst" van Marcel Mi- thois. Regie: Fons Raderpakers. Maandag. 20 u.: Nederlandse Comedie met „De Vuurproef" van Arthur Miller. Dinsdag, 19.45 u.: Operettevereniging Diogé met „Der Lustige Krieg". Regie: J. C. Steen- kist. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag en maandag ook 16.15 u.: „The Professionals", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u., zondag en maandag ook 14 en 16.30 u. en dinsdag 20 u.: „Some like it hot", 14 j.; vandaag, 23.30 u.: „De rose panter", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag en maandag ook 16.15 u.: „100.000 dollar voor Ringo", 14 j. Z°ndag, 23.30 u.: „Op bevel van Zhernikov", 18 j. Maandag, 11 u.: „De levensroman van Johann Strauss", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag en maandag ook 16.15 u.: „Een pyjama voor twee", 14 j. Minerva, 14 en 20 u.: „Circuswerëld", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en vanaf zondag ook 16.15 u.: „De professor slaat een moordslag", 14 j.; maandag, 11 u.: „In de oerwouden van China", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Tarzan de geweldige", 14 j. Maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „New York op stelten", a.l. Studio, 14, 18.45 en 21.15 u. en zondag en maandag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 u.: „Wie is bang voor Virginia Woolf", 18 j. Maandag, 11 u.: „Het grote circus van Moskou", a.l. Van dinsdag af 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie en de gorilla", a.l. TENTOONSTELLINGEN Artificia (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van werk van Rob Clous en Nico Betjes. Dagelijks, behalve 's zondags en 's maandags, geopend van 9.30 tot 18 u, In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Agnes Becker. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondag van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werken van G. A. Andréa. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag gesloten. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Vleeshal (Grote Markt)Expositie van grafische kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag en feestdagen van 13 tot 17 u. Tot 2 april. Vishal (Grote Markt): Expositie van collages, grafiek en tekeningen van Kees Okx. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag en feestdagen van 13 tot 17 u. Tot en met 16 april. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werken uit de Haagse School en van Boot en zijn leerlingen. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondag en feest dagen van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Galerie T (Bakenessergracht 671: Gra fiek van Wout van Heusden. Dagelijks van 11 tot 17 u. Zondags van 13 tot 17 u. Tot 2 april. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige in strumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. DIVERSEN Keukenhof, Lisse. Tot half mei van acht tot een half uur na zonsondergang: voor jaarsbloemen. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), vandaag, 21 u.: Cobi Schreijer met haar internationaal programma. Gasten: „The Jack Angels". Zondag, 21 u.: Hoote- nannyavond. Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35), dinsdag, 14.30 u.: „Het blauwe water". Concertgebouw, maandag 10-19 u.: Interkerkelijke bijeenkomst. ZATERDAG 25 MAART City, 19 en 21.15 u.: „Mr. Solo contra Mr. Solo". Stadsschouwburg, 20 u.: „Harem Holi day". Galerie De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 19-21 uur: Expositie teke ningen en aquarellen van Gerbrand Volger. ZONDAG 26 MAART City, 14.30 u.: „De tijger van de zeven zeeën"; 19 en 21.15 u.: „Mr. Solo contra Mr. Solo". Stadsschouwburg, 15 en 20 u.: Harem Holiday". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 uur: Expositie Gustave Asselbergs. Galerie De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 13-17 uur: Expositie teke ningen en aquarellen van Gerbrand Volger. MAANDAG 27 MAART City 14.30, 19 en 21.15 u.: „Mary Poppins". Stadsschouwburg, 15 en 20 u.: „De cir cusheid". Galerie De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expo sitie tekeningen en aquarellen van Ger brand Volger. DINSDAG 28 MAART City, 20 u.: „Mary Poppins". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 25 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Gooi 't maar in m'n pet"; 23.30 uur: „Tokio bij nacht". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Ring and his Golden Pistel". W.B. Theater, 20 u.: „De wreedste aller Amazones". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling Hubert van Lith, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Morgensterkerk, 14-22 uur: Expositie „Fuchs" van Zon. ZONDAG 26 MAART St. Jozefkerk, Laan der Nederlanden: 10.30 u.: Uitvoering „Krönungsmesse". Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Gooi 't maar in m'n pet". Luxor Theater, 14.15 u.: „Ringo and his Golden Pistol"; 16.30 uur: „Curusu van de Amazone"; 19 en 21.15 uur: „Ringo and his Golden Pistol". W.B. Theater, 14.30 uur: „Rio Conchos"; 16.30 uur: „De Wreedste aller Amazones"; 20 uur: „Die lieve juf". Morgensterkerk, 14-22 uur:: Expositie „Fuchs" van Zon. Heemskerk MAANDAG 27 MAART Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Gooi 't maar in m'n pet". Luxor Theater, 14.15 uur: „Curucu van de Amazone"; 16.30, 19 en 21.15 uur: Co denummer L". W.B. Theater, 14.30 uur: „Rio Conchos"; 16.30 uur: „De wreedste aller Amazones"; 20 uur: „Die lieve juf". ADVERTENTIE HOTEL BEVERWIJK - TEL. 02510 23001 Dieven bestalen elkaar. De Rotterdamse recherche heeft de laatste dagen 18 die ven gearresteerd, die voor ongeveer 100.000 aan goederen als naaimachi nes, bandrecorders, schoenen, textiel en fruit uit spoorwagons hadden geroofd. De bendeleden bestalen ook elkaar. Twee leden van het gezelschap hadden uit een autobusje dat voor de deur van een der dieven stond, enkele honderden meters textiel, schoenen en radio's weg gehaald. Kuikens verbrand. In Hoogeloon is een kuikenmesterij grotendeeld uitgebrand. Daarbij zijn z?ööó kuikens van drie we ken verbrand. Ook 3000 pas aangevoer de tweedaagse kuikens zijn in de rook gestikt. ADVERTENTIE Alleen die komen plukvers (direkt uit het dichtst bijgelegen sinaasappelland I) naar hier. Boordevol zon en sap... en met 30% meer vitamine C. Tegen winterkwaaltjes I Het K.N.M.I. deelt mede: Terwijl zich over Frankrijk een hoge- drukgebied naar de Alpen heeft verplaatst, bevindt zich tussen IJsland, Schotland en Noorwegen een gebied van lage luchtdruk, dat nog steeds in omvang en diepte toe neemt. Tussen beide druksystemen stroom de zachte lucht over de Britse eilanden Europa binnen, hetgeen vooral in Dene marken regen veroorzaakte. Inmiddels stroomt om het depressiege- bied ten noorden van Schotland koudere polaire lucht naar de Britse eilanden. Het- koufront, dat deze lucht begrenst, bereikte vanmorgen Ierland en Schotland en dringt verder oostwaarts op. Het zal morgen over ons land trekken, hetgeen op de meeste plaatsen gedurende enige tijd regen zal brengen. Na de frontpassage ruimt de wind naar het westen en zal ons land zich de rest van de paasdagen in de polaire lucht bevinden. Hierin komen naast zonnige pe rioden ook lokale buien voor, bij iets la gere temperaturen en tamelijk veel wind. WEERRAPPORTE1* Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. onbewolkt licht bew. sneeuw regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt regen licht bew. licht bew. onbev/olkt onbewolkt onbewolkt zw. bew. licht bew. zw. bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt wzw wzw zw zw zw zw zw zzw wzw wzw no z zzw zw wzw z zw zzo O windst. n zw zzw zzw o wzw ozo w wnw w n o windst. windst. windst. nno 9 10 9 9 11 10 11 11 2 3 3 5 9 12 10 13 10 13 15 14 17 8 11 8 9 11 16 9 6 10 18 17 16 23 26 7 7 6 4 6 4 5 1 -8 -6 -5 0 7 7 7 4 1 2 2 1 9 2 0 -1 -3 -3 -2 4 -4 -0 9 5 7 0 4 11 Zondag 26 maart Zon op 6.31 uur; onder 19.02 uur. Maan op 19.45 uur; onder 6.54 uur. Maandag 27 maart Zon op 6.28 uur; onder 19.04 uur. Maan op 21.18 uur; onder 7.08 uur. Dinsdag 28 maart Zon op 6.26 uur; onder 19.06 uur. Maan op 22.51 uur; onder 7.24 uur. Maanstanden Volle maan26 maart 4.21 uur Zaterdag 25 maart Hoog water 3.04 uur en 15.22 uur. Laag water 11.07 uur en 23.33 uur. Zondag 26 maart Hoog water 3.45 uur en 16.03 uur. Laag water 11.54 uur en uur. Maandag 27 maart Hoog water 4.25 uur en 16.44 uur. Laag water 0.17 uur en 12.40 uur. Dinsdag 28 maart Hoog water 5.04 uur en 17.26 uur. Laag water 0.57 uur en 13.23 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2