Grieks Aspida-proces mogelijk olie op het verkiezingsvuur Rechtse bladen suggereren staatsgreep als links wint CAMBRIDGE HAARINSTITUUT Russell-tribunaal mag geen zittingen houden in Parijs Bunker is getrouwd diplomatie LAAT HET NIET TOT KAALHEID KOMEN Van dag tot dag v Nederlanders in Dortmund herdacht Nieuwe Britse wet op verdovende middelen ramrn ZATERDAG 25 MAART 1967 r tl of-junta A mnestie Tiende kind Kennedy DE CAMBRIDGE HAARADVISEURS ZIJN NU OOK IN HAARLEM GRATIS ADVIES LAAT UW HAAR NIET LANGER WACHTEN! JANSSTRAAT 48 HAARLEM TELEFOON 0 2500 - 21230 Kosmos-151 gelanceerd West-Irian bemiddelaar Dominicaanse kwestie Zonder teveel geknars In voor-christelijke (ook wel genoemd heidense) decennia was Pasen al een feest, waarvan de betekenis was ontleend aan het aanbreken van een nieuw seizoen, de ontluiking van nieuw leven in de na- I tuur. Typisch Germaans-Europees, omdat de klimatologische situatie in onze koude re streken nadrukkelijker scheiding trok tussen winter en lente. Toevallig viel het joodse voor-christelij- I (Van onze correspondent) ATHENE. Het „proces van hon- ke Paasfeest op ongeveer dezelfde tijd, derd dagen", de krijgsraadzitting die doch dit had minder met de ontluikende de affaire-Aspida behandelde, is vo- natuur dan met een historische herden- rige week tot een eind gekomen. Maar king te maken: de uittocht van de het woord „Aspida" (dat schild be- joden uit Egypte. tekent) is nog niet uit de Griekse ge- Afgezien van de vorm die deze twee sprekken verdwenen: het wordt sinds soorten Paasfeest indertijd vertoonden, de uitspraak eerder méér dan minder kan worden geconstateerd dat zij ont- gehoord. Degenen die van het begin sproten waren aan een eigen-aar- af hebben volgehouden dat de hele dige cultuur en kenmerkende culturele zaak een „doorgestoken kaart" was, trekken droegen, die een rijke mytholo- een voorwendsel om George Papan- gische, historische en levensbeschouwe- dreou in juli 1965 ten val te brengen, lijke achtergrond hadden. werden in de verkondiging van die Het christendom heeft vele elementen mening versterkt toen de rechtbank van die twee voor-christelijke vormen van een maand lang de deuren sloot en Paasviering in één eigen vorm verenigd en als dat christelijke Paasfeest een even sterke verbinding had kunnen bereiken met de christelijke cultuur waarin wi] he den ten dage worden geacht te leven, dan zou het een kenmerkend, karakteristiek christelijk feest moeten zijn. Dat is echter niet het geval. Afgezien van rudimentaire verschijnselen in de Paasviering die nog „christelijk" kunnen worden genoemd en die strikt beperkt blijven tot de ruimten binnen de confes sionele muren is het „Paasfeest" niet waarlijk christelijk van inhoud meer. Dat is een droevige gedachte, maar tegelijk een reden tot bijzonder ernstige bezinning. Pastoor en dominee kunnen in hun ker ken wel nadrukkelijk blijven verkondigen dat Pasen het feest van de Opstanding des Heren is, maar de wijze waarop hun ge lovigen die Opstandingsdag (-dagen) door brengen herinnert in geen enkel opzicht meer aan dat uiterst belangrijke, histo rische en mystieke gegeven. Pasen is doodgewoon: twee vrije dagen, peperdure chocolade-eieren, onsma kelijk beschilderde echte eieren, Passion- muziek op de radio, uitslapen, krenten brood, Amerikaanse kalkoen, narcissen, de Pier van Scheveningen bezoeken, van het Ruhrgebied in één ruk naar de Hol landse kust en terug rijden, rijkelijk di neren en tot besluit een thriller op de t.v. met ondertussen een borrel. Als dit Paas feest een afspiegeling van onze christe lijke cultuur is, bestaat die christelijke cultuur dan eigenlijk nog wel of be staat hij uit dezelfde armelijke elemen ten? In beide gevallen moet de mens van vandaag een wel zeer pover spiegelbeeld van zichzelf ontwaren in het gladde water oppervlak des tijds. Zelfs wanneer men zich kan verheugen over het wegvallen van riten en ceremoniën die geen zeg gingskracht meer hadden, dan moet men tegelijk tooh tranen met tuiten huilen over het feit dat er niets voor in de plaats is gekomen. Er zal in onze westelijke samenleving nog veel moeten veranderen en opnieuw geschapen worden, vooraleer de grond slag voor een werkelijke „cultuur op nieuw zal kunnen worden gelegd. Als men dat met veel zelfbeklag vast stelt, is er al een goed uitgangspunt aan wezig. Maar als men in plaats van dat zelfbeklag trots is op wat de mens heeft bereikt en van mening is dat deze weste lijke verwijdering van het oorspronkelij ke Paasgebeuren een culturele winst is, verliest men het recht om andere puur- materialistische levensbeschouwingen als „onchristelijk" te veroordelen. Nooit hebben mensen aan het Evange lie van Pasen een schijn van recht kunnen ontlenen tot vernietiging van materialis tische stromingen. Wel heeft dit Evangelie aangespoord tot een „Gaat en Onderwijst en Wijdt in", maar dat sloeg niet op harde eieren eten en bloembollen kijken, en zeker niet op bombarderen en uit roeien. Wat voor goeds kan onze weste lijke „christelijke" beschaving aan ande ren bieden? Dat is een vraag die aan het begin staat van een herkerstening in de werkelijke zin van Pasen. En daarna pas komt het antwoord op de vraag, of het behoud en de verdediging van onze eigen beschaving opwegen tegen de nameloze ellende, die in haar naam over anderen wordt gebracht. Het is een absurde ge dachte, dat men iemand zou moeten be dreigen met moord en doodslag, omdat hij weigert ons ontchristelijkt materialis me over'te nemen. zonder pers en publiek voortging: ook de meeste advocaten zijn van dat mo ment af weggebleven. Deze zelfde „doorgestoken kaarters" doen nu triomfantelijk over het feit dat van de 28 verdachte officieren slechts twaalf werden veroordeeld (twaalf tot achttien jaar gevangenisstraf) wegens ac tieve deelname aan de samenzwering. Dertien anderen, waaronder drie van de vier kolonels, werden vrijgesproken, na dus meer dan twee jaar onschuldig of met onbewezen schuld te hebben vastge zeten. Degenen die van „doorgestoken kaart" blijven spreken beseffen niet dat ze een beetje met zichzelf in tegenspraak komen als ze tegelijk triomfantelijk doen over de vrijspraak van de kleine helft der verdachten. Premier Wilson vloog gisteren met zijn nieuwe hond „Paddy" naar de Scilly-eilanden, die worden bedreigd door de olievlekken van de „Torrey Canyon". De Britse premier heeft hier een buitenhuisje. (Telefoto). WANT ALS de affaire helemaal was vooropgezet en de president werkelijk het „orgaan van de hof-junta" was waarvoor hij is uitgemaakt, dan had men voor het zelfde geld meteen wel alle 28 beklaagden kunnen veroordelen. Het onverwacht gro te aantal vrijlatingen kan erop wijzen, dat de „Aspida"-affaire van allerlei kan ten is overschat, maar duidt er tegelij kertijd op, dat de officieren van de krijgs raad hun juridische normen toch niet ge heel hebben laten varen, ondanks de on verdedigbaarheid van de geheimhouding van één volle maand. Eén van de vrijgelaten kolonels, Chon drokoukis, vele malen gedecoreerd voor zijn aandeel in de strijd tegen Italianen, Duitsers en communisten (burgeroor log), is al begonnen aan de publikatie van zijn dagboek uit de gevangenis, dat in het Papandreou-gezinde ochtendblad Vima" in feuilletonvorm zal worden af gedrukt naast een relaas in afleveringen van alles wat Dreyfus is overkomen. Ook dit draagt ertoe bij dat het woord Aspida op aller lippen blijft. De grote vraag is: wat gaat er gebeuren met de vijftien officieren die wél schuldig zijn be vonden en die in de rechtszaal hartstoch telijk en kamaraadschappelijk afscheid namen van hun gelukkiger collega's al vorens naar gevangenissen te worden ver voerd? Allen zijn in hoger beroep gegaan, maar inmiddels wordt er zwaar gespecu leerd over de vraag of koning Konstantijn hun vóór die tijd al amnestie zal schen ken en zo ja, wanneer. AMNESTIE zou ook een eind kunnen maken aan het burgerlijke aspect van de Aspida-affaire: het verzoek om ophef fing van de parlementaire onschendbaar heid van Andreas Papandreou en een an dere oud-minister, dat de openbare aan klager onlangs heeft ingediend. De naam van Andreas Papandreou, zoon van de voormalige premier en leider van de lin kervleugel van diens centrum, is van het begin af aan genoemd in verband met de Aspida-zaak, maar zijn medeplichtig heid eraan is tijdens de krijgsraadzitting geenszins bewezen. Uiterst rechtse kringen en het, intussen van Papandreou-elementen „gezuiverde leger zouden tot het besef kunnen komen dat bij grote delen van de bevolking de sympathie voor George Papandreou op zoon Andreas is overgeslagen. Min of meer openlijk wordt door uiterst rechtse bladen gesuggereerd dat een verkiezings uitslag die Andreas begunstigt, eenvoudig niet zal worden getolereerd. Andreas Papandreou van zijn kant laat zich niet onbetuigd. Hij geeft aanwijzin gen, wat het volk te wachten staat als het voor of na de verkiezingen tot een staatsgreep mocht komen: de stede lingen stakend naar het dichtstbijzijnde plein, de dorpelingen naar de dichtstbij zijnde stad. Hij waarschuwt zelfs de NAVO dat, als deze een coup d'état zou steunen, haar legers door het Griekse volk als „bezet tingslegers" zullen worden gevoeld. WASHINGTON (AP en AFP) De echtgenote van senator Robert Kennedy heeft het leven geschonken aan een zoon, haar tiende kind. De 36-jarige moeder en het kind maken het goed. Robert Kennedy, die aan het skiën was, kwam toen hij hei nieuws hoorde hals over kop naar huis. De familie Ken nedy heeft nu zeven jongens en drie meis jes, waarmee ze het record gebroken hebben van opa en oma, Joseph en Rose Kennedy, die negen kinderen hadden. Roos, haaruitval, vet haar, droog haar, stilstand in de haargroei, kan bij 4 van de 5 mannnen en vrouwen, direct verholpen worden; iedere dag bewijzen Cambridge haaradviseurs dit aan vele mannen en vrouwen. Iedere werkdag kan uw haar onderzocht worden! Na afloop hiervan weet u of succes mogelijk wordt geacht. Is succes mogelijk, dan stellen wij een schema op, dat u met de kosten wordt voorgelegd. DIT ONDERZOEK VERPLICHT U TOT NIETS Voor afspraken kunt u elke dag terecht (behalve 's maandags) van 11.00-19.30 uur. Wilt u zich echter van een onmiddellijke behandeling verzeke ren, maak dan een telefonische of schriftelijke afspraak. (van onze correspondent) PARIJS De Franse regering staat niet toe, dat het lekengerecht onder lei ding van de beide filosofen, de Brit lord Russell en de Fransman Jean Paul Sar tre, tijdens de zittingen die vanaf 10 april in Parijs over de Vietnam-oorlog DORTMUND (DPA) In Dortmund is gisteren een plechtigheid gehouden bij het gedenkteken voor 298 arbeiders en ver zetsstrijders onder wie Nederlanders die Goede Vrijdag 1945 door de Gestapo wer den vermoord. De minister van Arbeid van de West- duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen, Wer ner Figgen, maande in een toespraak de achtduizend aanwezigen tot waakzaam heid tegen extremisme van rechts of van links. „Men moet de hedendaagse jeugd met het oog op de herleving van nationalisme waarschuwen voor de holle frasen van gisteren", aldus Figgen, die er aan toevoegde dat de zinloze moord op 298 Russen, Fransen, Nederlanders, Bel gen, Polen, Joegoslaven en Duitsers een laatste stuiptrekking van het nationaal-so- cialisme is geweest zouden beginnen, de Amerikaanse presi dent Johnson in verband met die oorlog publiekelijk in staat van beschuldiging zal stellen. Tegen een openbaar congres over de Vietnam-oorlog heeft Frankrijk geen be zwaar. De regering van president De Gaulle wil echter de diplomatieke tradi tie eerbiedigen, die zich verzet tegen be lediging van een bevriend staatshoofd. Dat deze genuanceerde stellingname ten aanzien van het Russell-tribunaal dat al eerder verboden werd zijn zittingen in Groot-Brittannië te houden, van Franse zijde allerminst enigerlei vorm van solida riteit, laat staan sympathie impliceert met president Johnson's staatkunde met betrekking tot Vietnam, heeft de Franse regering gisteren langs andere weg intus sen ook nog eens nadrukkelijk gedemon streerd. Want op bijna hetzelfde moment werd in Parijs bekend gemaakt, dat Frankrijk nu zelfs geen waarnemer meer zal sturen naar de ZOAVO-conferentie die van 18 tot 20 april in Washington wordt gehouden. Door nu ook een symbolische belangstel ling door middel van een waarnemer ach terwege te laten, bedoelt De Gaulle Wash ington duidelijk te maken dat Frankrijk zijn afwijzende houding tegenover de Amerikaanse Vietnam-politiek nog heeft verscherpt. (Van onze correspondent) LONDEN. Een wetsvoorstel om het gebruik van verdovende middelen tegen te gaan is gisteren in het Britse Lager huis door de minister van Binnenlandse Zaken, Jenkins, ingediend. Artsen mogen nu nog de verslaafden recepten voorschrijven voor heroïne en cocaïne. Enkele Britse artsen deden dit echter op onverantwoordelijke wijze. Ze controleerden niet voldoende of de ver slaafden wel zoveel nodig hadden als zij beweerden om in leven te blijven. Voortaan zullen alleen verslaafden die ih de klinieken worden verpleegd hun dagelijkse rantsoen kunnen krijgen. Ge poogd wordt om in de klinieken onder medisch en psychiatrisch toezicht de dagelijkse dosis langzamerhand kleiner te maken. Als de artsen toch heroïne en co caïne blijven voorschrijven aan verslaaf den of hen niet opgeven bij een speciale medische instantie lopen zij de kans nun bevoegdheid om recepten uit te schrijven kwijt te raken. Bij herhaling staat hun een boete tot 10.000 gulden of tien jaar ge vangenis te wachten. MOSKOU (AP) De Sovjet-Unie heeft zijn derde onbemande aardsatelliet in vier dagen en de achtste in deze maand gelanceerd. De kosmos-151 beschrijft een cirkelvormige baan op 630 kilometer bo ven het aardoppervlak. Het doel van deze kosmos werd niet be kend gemaakt. Overeenkomst. Indonesië en Singapore hebben twee overeenkomsten getekend betreffende regeling van de ruilhandel en wederzijdse ontwikkeling van scheep vaart en visserij. Indonesië heeft ook toegestemd in de uitvoer van alle land- bouwprodukten naar Singapore. (Van een medewerker) Ellsworth Bunker was deze week op Guam een „nieuwe man in het gezelschap dat met de Amerikaanse president de Vietnamese kwestie pleegt te bespreken. De bijeenkomst met de Zuidvietnamese militaire hoogwaardigheidsbekleders, met de ministers Rusk en McNamara en met Westmoreland en de andere Amerikaanse generaals, had voor hem, meer nog dan voor de anderen, een oriënterend karakter. Hij zal im mers de functie overnemen van een andere deelnemer aan het Guamse gesprek: Henry Cabot Lodge, ambassadeur van de Verenigde Staten in Saigon. En hij doet dat met het alom onderstreepte predikaat, een be kwaam onderhandelaar en bemiddelaar te zijn. Een predikaat, dat de nu 72-jarige heeft verworven in een laat begonnen diplomatieke carrière. Toen Bunker uit het industriële en commerciële le ven overging naar de buitenlandse dienst, was hij namelijk nog net niet zestig jaar. Hij telde, om precies te zijn, 57 lentes. Bunker tilt niet zwaar aan de jaren, die hij gewoonweg vergeet in het en thousiasme voor zijn huidige werk. Hij is met de diplomatie getrouwd, zowel figuurlijk als letterlijk. Carol Laise, met wie hij onlangs in het huwelijk trad, is namelijk Amerikaans ambas sadrice in Nepal. De gaven, die hem eigenlijk tot een „geboren diplomaat" maakten, had hij tevoren trouwens op ander gebied zo goed benut, dat hij de overgang naar de buitenlandse dienst niet om den brode behoefde te ondernemen. Maar zou kunnen zeggen, dat het hem in het indutriële leven niet moei lijk werd gemaakt. De Amerikaanse suikeronderneming „National Sugar Refining Company" waarin hij snel omhoog kwam, was namelijk door zijn vader opgericht. Na zijn studies aan de Yale-universiteit was de op 11 mei 1894 in Yonkers (NY) geboren Ells worth direkt bij de suikerraffinaderij gaan werken. Van 1916 tot 1926 was hij er opgaklommen tot directeur. In 1940 was hij president van de onderneming geworden. En van 1948 tot 1951 was hij voorzitter van de raad van toezicht. Tot de suiker beperkte hij zich in de industrie evenmin als tot de onvermij delijke stroop in zijn latere diplomatie ke loopbaan. Hij kreeg een vinger in de pap van de „General Baking Company" en verzekerde zich van een invloedrij ke positie in het verzekeringswezen. BUNKER had in Yale niet alleen economie gestudeerd, maar ook ge schiedenis. En in 1951 begon hij ook het inzicht dat die studie hem had ver schaft toe te passen. Hij werd Ameri kaans ambassadeur in Argentinië. En hij ging zelf een steeds belangrijker rol in de geschiedenis spelen. Wanneer het in de geschiedenisboekjes over de kwestie Nieuw-Guinea of West-Irian gaat, zal zijn naam niet mogen ont breken. Hij was het immers die in 1962, met toestemming van Oe Thant, in het kader van de Verenigde Naties optrad als bemiddelaar tussen Nederland en Indonesië. Het door hem ontworpen plan is weliswaar niet precies in het verdrag van de overdracht terechtge komen, maar het vormde daarvan toch een van de belangrijkste grondslagen. Maar voordat het zover was, had hij zich al in de problemen van diverse standplaatsen moeten verdiepen. Nadat hij in Buenos Aires in korte tijd erin was geslaagd, de toenmalige spannin gen tussen de V.S. en Argentinië te verminderen, werd hij in 1952 ambas sadeur in Rome. Ook bij het querinaal toefde hij niet lang, maar de Italianen versierden zijn borst met zoveel on derscheidingen, dat er alle reden was om aan te nemen dat hij zoals een krant toen schreef met zijn diplo matieke temperament en belangstel ling voor menselijke problemen, een goede vertegenwoordiger van zijn land was geweest. Ellsworth Bunker, de nieuwe Ameri kaanse ambassadeur in Zuid-Vietnam. Daarna kwam er een ondiplomatiek intermezzo: hij werd in 1954 benoemd tot president van het Amerikaanse Ro de Kruis. Hij was de eerste betaalde topman van die organisatie. Zijn sala ris: 30.000 dollar per jaar. Eind novem ber 1954 verhuisde hij naar New Delhi. Als ambassadeur in India onderscheid de hij zich in het bijzonder door de boer op te gaan om aldus de problemen van de dorpsbewoners te leren kennen. Een van zijn conclusies luidde, dat het voor de vrije wereld van groot belang is, dat India zich ontwikkelt tot een moderne industriële staat. In 1961 keerde hij naar Washington terug, be noemd tot ambassadeur in algemene dienst. Behalve de Nieuw-Guinese, bemid delde hij ook de Dominicaanse kwes tie. Dat was in 1965. Hij begon met de in een staat van burgeroorlog met elk aar verkerende partijen gerust te stel len en wist vervolgens de linkse „con- stitutionalisten" van kolonel Caamano Deno ertoe te bewegen af te zien van herstel van het presidentschap van de door de rechtsen afgezette Juan Bosch en in te stemmen met een interim presidentschap van Garcia Godoy, dat zou worden gevolgd door de installatie van Balaguer, een vriend van de Ver enigde Staten tot president. „Men begrijpt dat president Johnson, gezien dit alles, erop stond Ellsworth Bunker persoonlijk geluk te wensen met het succes van diens delicate mis sie", zo schreef de Franse „Monde" de zer dagen. Het blad voegde daaraan toe: „Wat men minder goed begrijpt zijn de woorden die kolonel Caamano, nu praktisch in ballingschap levend in Londen, toen over Bunker sprak: „Ik respecteer hem evenveel als mijn eigen vader". Bij de bekendmaking van Bunkers nieuwe benoeming heeft president Johnson hem gekaraktiseerd als „een bekwaam en toegewijd man, vervuld van kennis en ervaring". Behalve over menselijke warmte beschikt Bunker, volgens mensen die hem kennen, over de gave, „de temperatuur te doen da len op het ogenblik dat hij de deur binnenkomt." Dus: de gemoederen tot bedaren te brengen om vervolgens de warmte van die menselijkheid de kans te geven. Het is nog niet duidelijk in welk op zicht zijn bemiddelings- en onderhan delaars-talent in Vietnam vooral zal worden benut. Wordt het zijn voor naamste taak, ervoor te zorgen dat de overgang van een militair naar een burger bewind in Saigon zonder al teveel geknars verloopt? Moet hij de regeerders in Saigon trachten te win nen voor een inschikkelijker staand- punt ten opzichte van de Vietvong? Moet hij misschien zelfs contacten zien te leggen tussen de Vietcong en die regeerders? Het zijn vragen waarop het antwoord waarschijnlijk pas kan worden gegeven als Bunker een tijdje in Saigon ver blijft. Het ziet er helaas nog niet naar uit, dat in dit geval de temperatuur zal dalen op het ogenblik dat hij ten tonele verschijnt. fumnnnnjwfimmnramnnnfMvvr-"""-*^mm********** jinnnnnnnnnnn■■■"w«mMM>|>i»,>jMKiit*M^i*i»i»wi*wwviwt<wwi#wwwi»MWMwwMwwwwwwwwwMWWMWMi Kerncentrale. Een woordvoerder van de Zwitserse regering heeft bekendgemaakt dat de regering haar fiat heeft verleend aan de plannen om in Zwitserland een kerncentrale te bouwen voor de opwek king van energie. Ben Barka-proces. Het proces Ben Barka zal in Parijs op 17 april worden voort gezet. Aanvankelijk was als datum 5 april genoemd. Intussen zijn echter drie advocaten aan hartaanvallen overleden. Twee anderen hebben om het uitstel ge vraagd om het zeer ingewikkelde dossier te kunnen bestuderen. Vooruit. Prinses Marie Beatrice van Savoie, de jongste dochter van ex-koning Um- berto van Italië die in haar flat in Ma drid door een kogel werd getroffen, her stelt zich goed. Het is nog steeds niet be kend wat er precies gebeurd is in de flat van de prinses. Wentelwieken. Frankrijk heeft China 15 helikopters verkocht voor een waarde van in totaal 14 miljoen gulden. Coalitie. Generaal Kong Le is ontslagen als bevelhebben van de neutralistische strijdkrachten in Laos. Het besluit werd genomen door de militaire raad van neu tralistische officieren. Diplomaten in Vientiane zien in de maatregel een stap in de richting van een coalitie-regering van rechtsen en neutralisten. Genietje. Kim Oeng-Jong is een vier jaar oud Koreaans geniaal jongetje. Hij heeft al twee boeken geschreven en hij kan ingewikkelde mathematische problemen oplossen. Kim wil naar een Amerikaanse h.b.s. Kims vader zegt dat zijn zoon po- ezie schrijft, het differentiaal rekenen beheerst en tweeduizend woorden Engels en Duits heeft geleerd. Peperstrooiers. Twee jonge Engelsen zijn gistermorgen in Parijs door rechercheurs gearresteerd. Ze hielden zich op een zol der verborgen, nadat zij in Calais een taxi hadden genomen en zich prinsheer lijk naar Parijs hadden laten rijden, waarna zij, bij wijze van afrekenen de chauffeur peper in de ogen hadden ge gooid. Gevangenis. In Columbus, in de Ameri kaanse staat Georgia heeft een 23-jarige vrouw in de gevangenis een zoon gekre gen, kort nadat zij bij een gewapende bankoverval 500 dollar had buitge maakt. De echtgenoot van de vrouw dient in Vietnam. Overleden. Francesco Kardinaal Bracci, is vandaag na langdurige ziekte in Ro me overleden. Hij was 87 jaar. Abortus. Volgens een rapport van deskun digen van het Italiaanse ministerie van Volksgezondheid doen zich in Italië jaarlijks meer dan een half miljoen ge vallen van geheime abortus voor waar bij honderden vrouwenlevens verloren gaan.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3