de Verenigingsnieuws uit de IJmond Veiling van bloemen liep gesmeerd in Beverwijk Westduitse voetballers op bezoek in Santpoort Neem rü een kwartaalabonnement! Heemskerk stimuleert verhuizingen met premies Premies voor vindingrijke ambtenaren in Beverwijk Betaling abonnementsgeld per giro Resultaat van ideeënbus Nieuwe houthandel in Beverwijk De hele week hoge prijzen Maximum-uit kering van duizend gulden Fuchs" van Zon exposeert in de Morgensterkerk In kader van j eugduit wisseling Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 april gratis stoutenbeek Velsen-IJ muiden er zijn zóveel aparte geschenken in de Beverwijk Heemskerk Kort nieuws In Heemskerk In Beverwijk Carrillon klanken op Kennedy plein WONINGINRICHTING BEVERWIJK De ondergetekende naam straat plaats wenst met ingang van 1 april a.s. een abonnement op IJmuider Courant Handtekening- V kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. De heer H. Steenbakker ontving een premie van 28,- voor zijn idee de laad bakken van de vrachtauto's waarmee de containers worden vervoerd te verbete ren; een premie van 28,- om de smeer bruggen in de gemeente-garage ook bruik baar te maken voor drie-wieiers; een pre mie van 84,- de pomp-installatie van de rentte m ue itanuue van uc i n«n-1 fecaliên-auto te voorzien van een aard- waterzuiveringsinstallatie de premies elektrode, waarvoor de kans op een de 6 - I fecte vacuum-pomp veel geringer wordt uit, welke op advies van de Centrale en samen met de heer C. Struik, een Ideeënbus-commissie door het ge- premie van ƒ70,- voor hun idee om door meentebestuur van Beverwijk aan bet treffen van een eenvoudige voorzie personeelsleden van Openbare Wer- hing aan de roltrommel-auto's vandege ken werden toegekend. De heren I meente-reimgmg, schade aan het werk De waarnemend directeur van Openbare Werken, ir. J. P. Cnossen reikte in de kantine van de riool- C. Struik en J. Bakker kregen een premie van f 60 toegekend voor hun idee om de koppeling van de hoge- 'Irukslang van de rioolreinigings- •nachine te verbeteren. ZATERDAG 25 MAART De Meerpaal, Velsen-Noord, 17-19 uur: Receptie K.S.V. I.E.V. Buurthuis De Loods, Geelvinckstraat 28 Velsen-Noord, 20 u.: Dansen voor jongeren van 14 jaar af. ZONDAG 26 MAART Zaal De Griffioen, Trompstraat, IJmui den, 20 uur: Dansen in Beatclub „The Smurf". De Weyman, Santpoort, 20 uur: Dansen „Budi Tempel". Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, 19 u.: Afscheid ds. H. van Niel. MAANDAG 27 MAART Zaal De Griffioen, Trompstraat, IJmui den, 20 uur: Dansen in Beatclub „The Smurf". DINSDAG 28 MAART Raadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 20 uur: Afscheid van de heer Th. Mooy, in de kan tine. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77. Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden. Spreekuur: IJmui den e.o.: 9 tot 10 uur in het gebouw Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te l .uiden, benedenzaal 3, telef. 02550-5010; elsen-Noord: 11 tot 12 uur in de gemeen telijke vergaderzaal in de Smidt van Gel derstraat 5 te Velsen-Noord, telef. 02510- 12550; Santpoort: 15 tot 16 uur in het ge bouw „Cusa", Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014; verder volgens afspraak. Secretariaat: Hoofdstraat 117 te Santpoort, tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting. Spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102 te IJmuiden, tel. 02550-7715. mechanisme te beperken. De heer W. Molenaar kreeg 60,- toe gekend voor zijn idee om de regenwater bassins van de rioolwater-zuiveringsin stallatie te voorzien van een bijzondere loopplank, waardoor de veiligheid van het bedieningspersoneel wordt verhoogd. Aan de heer O. H. Bennewitz kreeg 60,- omdat hij een metalen schuif ont wierp, waardoor de goten van de rioolwa terzuiveringsinstallatie beter kunnen wor den schoongemaakt. Een premie van 28,- ontving de heer C. Veer, die eveneens een idee inzond voor verbetering van de fecaliën-auto. De heer J. van Gulik zond een idee in waarmee het zandstrooien in geval van gladheid kan worden verbeterd. Hiervoor werd hem een premie toegekend van 28,-. De heer A. Luijt jr. stelde een verbe tering voor aan de wasbakken in de per soneelsruimte van de rioolwaterzuive- rings-installatie, waardoor deze ruimte minder besmeurd wordt. Hiervoor werd hem een premie toegekend van 20,- De waarnemend gemeente-secretaris de heer J. Blok, overhandigde de heer C. Hoeben een premie uit van j' 60,- voor zijn idee om door het aanbrengen van een eenvoudige voorziening het defect raken van de roterende kaartenbakken van de afdeling bevolking te voorkomen, en een premie van 170,- voor zijn idee om de oproepingskaarten voor de verkiezingen van 15 februari j.l. zodanig aan te passen aan de nieuwe P.T.T.-tarieven, dat dit voor de gemeente een besparing van 1700,- opleverde. ADVERTENTIE sunart de kunst- ni) verheids atdeffng van De Beverwijkse aannemer de heer Th. Koelman, Romerkerkweg 43 zal binnen afzienbare t#d aan het hoofd staan van een tweede onderneming: een houthan del. Deze zal worden gevestigd in een groot, thans nog in aanbouw zijnd pand, dat verrijst aan de Baanstraat 39-41. De houthandel zal geheel los komen te staan van het aannemersbedrijf Th. Koel man N.V., en de naam krijgen „Houthan del Centrum". De heer Koelman is voor nemens hier te gaan verkopen allerlei soorten hout en board voor particulieren zowel als voor onderhoudswerk. Aanne mer Koelman hoopt daarbij dus ook hout aan zijn collega's te verkopen. Het pand aan de Baanstraat, dat zijn voltooiing nadert, biedt daartoe alle plaats. Op de begane grond meet het 500 vierkante meter, met daarbij nog een fors bordes voor de opslag van hout. De ver koopruimte is te bereiken door een grote, elektrisch te openen kanteldeur, zowel als door een huisdeur. Direct bij het bin nentreden zal men een rijk geschakeerd plafond ontdekken, waarin de meest uit eenlopende soorten plafonds te zien zijn. Op de bovenverdieping bevindt zich een kantoor met een oppervlakte van 140 vier kante meter. De heer Koelman is van plan deze ruimte voorshands te verhuren. In de benedenverdieping zal het nieuw ste type formaat-zaag worden opgesteld. Behalve hout wil de ondernemer ook plas tics gaan verkopen. Het gehele pand is volkomen brandvrij gebouwd, in die zin althans, dat het pla fond met zogenoemde „ijsplaten" is afge dekt, teneinde bij een eventuele brand uitbreiding naar de bovenverdieping te voorkomen. De paasbloemen zijn niet goedkoop ge worden. Integendeel. De zeer grote aan voeren gingen deze week voor fikse prij zen van de hand. Zelfs de narcissen ste gen gisteren nog in prijs. De aanvoer op de bloemenveiling in Beverwijk bestond vrijdag onder andere uit 20060 bos nar- monen, 12146 bos fresia's, 28091 stuks an jers, 300 bos chrysanten, 1040 bos iris sen, 7495 stuks gerbera's, 1245 amarylles, 20340 stuks rozen en 2100 takken lelies. In Beverwijk zullen de bloemen ook op twee de paasdag worden geveild. Men begint daarmee 's morgens om tien uur. ZATERDAG 25 MAART Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: Schilderen o.l.v. J. C. Heeck, door het St. Lucasgilde. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opende van 9-10.15, 10.45-12 u.; 12.30-13.45 en 14.15-15.30 uur. NVV-gebouw, Wijkerbaan, 20 u.: Dans avond m.m.v. „The Hottlet's" DINSDAG 28 MAART Huize Scheybeek, 14 u.: Van Top tot Teen verzorgd, door de St. v. huish.- en gezinsvoorlichting. Huize Scheybeeck, 19 u.: Naaien door de St v. huish.- en gezinsvoorlichting. Huize Scheybeeck, 19.30 u.. Toneel voor jongeren vanaf 16 jaar, door Toneelgroep „Perine". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Beeldhouwen en boetseren o.l.v Jan Campfens, door Kennemerstaten Gem. Huishoudschool, Moensstraat, 19 u.: Koken door de St. v. huish.- en gezins voorlichting. Gymnastieklokaal, Amstelstraat (Oos- lerwijk), 20 u.: Huisvrouwengymnastiek door de St. v. huish.- en gezinsvoorlich ting. Gebouw Wijkerbaan, 20 u.: Gespreks avond door N.V.V. Jongerencontact. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 u. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 u. Gezamenlijke bibliotheekfilialen: Mee restein, Parmentierstraat 2, geopend van 15-17 u. Om een verhuizing van een goedkope naar een duurdere woning te stimuleren stellen Burgemeester en Wethouders van de gemeente Heems kerk de gemeenteraad voor in bepaalde gevallen een premie te 'verlenen. Het college is ervan overtuigd, dat de zogenoemde doorstromingsregeling pas werkelijk effect sorteert indien de huurders door middel van finan ciële tegemoetkomingen worden geprikkeld te gaan verhuizen. Hetzij naar een duurdere, hetzij naar een kleinere woning, teneinde woonruimte vrij te maken voor een minder draagkrachtig of groter gezin. Volgens het col lege mag die financiële prikkel niet te laag zijn. Om voor een uitkering in aanmerking te komen, moeten de huurders aan één van de volgende voorwaarden voldoen: Deze week namen de tulpen verreweg de grootste plaats in met prijzen van 85 tot 190 cent per bos. De narcissen van de koude grond noteerde van 25 tot 49 cent per bos; enige partijtjes kasnar- cissen kwamen tot 85 cent per bos. Iris sen waren in het midden van de week duurder: tot ƒ2,50 per bos. Fresia's ko men in grotere partijen aan de markt met prijzen van 65 tot 175 cent per bos je. De gerbera's lagen tussen de 30 en 61 cent per stuk. Amarylles varieerde van 23 tot 61 cent per kelk. Lelies waren duur en brachten van 100 tot 200 cent per tak op. De vraag naar anemonen was ook groot: tot 80 cent per bosje. De anjers waren vooral in het begin en in het midden van de week heel duur. De witte kwamen tot 81 cent per stuk, terwijl de rose rond de 60 cent per stuk Jagen. Bij de rozen werd voor de Edith Piaf en Dr. Verhagen van 50 tot 75 cent per stuk betaald; de Superstar no teerde van 40 tot 75 cent per stuk. De Garnette en Carol brachten van 22 tot 45 cent per stuk op. Bij de potplanten lagen de azalea's tussen de 2 en 6,20 per stuk; Frisia kwam tot 7 per stuk. Voor de potchrysantjes betaalde men van 80 tot 1,25 per stuk. De nog al grote aanvoer van perkplanten gaat niet zo vlot weg. Dit voorjaarsgoed komt wellicht iets te vroeg aan de markt. ZATERDAG 25 MAART De Magneet, 20 u.: Instuif. MAANDAG 27 MAART De Zevensprong: 14 en 16 uur: Film voorstellingen voor de jeugd door de filmclub St. Laurentius. De Schakel, 20 u.: Dansavond Progress- sociëteit. Om voor een uitkering uit het door stromingsfonds in aanmerking te ko men, moet de woning welke verlaten wordt, een woningwetwoning of een particuliere huurwoning zijn; de vrij komende woning dient beschikbaar te komen voor een door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen gegadigde. Personen met een jaarinkomen boven f 20.000 komen niet voor een uitkering in aanmerking. Om voor een uitkering in aanmerking te komen dient de jaarhuur van de te betrekken woning meer te bedragen dan 20 percent van het jaarinkomen van de betreffende persoon. Bij eigen woningen geldt in plaats van de huur het bedrag der vaste lasten. Deze wor den geschat op 10 percent van de netto stichtingskosten of 10 percent van de koopsom. De uitkering uit het doorstrom'mgs- fonds wordt gebaseerd op het bedrag, dat betrokkene meer moet betalen aan huur of vaste lasten, dan 20 percent van zijn jaarinkomen. De uitkering bedraagt 3 x dit verschil. De maxi mum uitkering bedraagt f 1.000. Er wordt geen bijdrage toegekend, indien het uit te keren bedrag minder zou bedragen dan f 100. De tegemoetko ming kan worden uitgekeerd als bij drage ineens of in drie jaarlijkse ter mijnen. (Bijdrage ineens fiscaal on belast; jaarlijkse termijnen fiscaal wel belast). Wanneer de ontrwiming betreft ver- huizfng van een grote naar een kleine woning geldt in plaats van het be paalde sub. 2 en 3 het volgende: De tegemoetkoming zou kunnen bedragen: f 800 indien de te verlaten woning geschikt is voor huisvesting van ten minste vier personen meer dan de te betrekken woning, en f 600 indien de te verlaten woning geschikt is voor de huisvesting van twee of drie personen meer dan de te betrekken woning. Paasfeest. Op de ochtend van eerste paasdag zullen meer dan drieduizend Turken die in ons land werken in de circustent van Tony Boltini op het Malieveld in Den Haag bijeenkomen om het paasfeest naar de gebruiken van hun land te vieren. Hoogleraar Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is benoemd tot hoogleraar in het notarieel recht prof. mr. Th. A. Versteeg. Prof. Versteeg is reeds sinds 1942 aan de Vrije Universiteit verbon den. Het feit dat prof. Versteeg sinds de verkiezingen in februari geen deel meer uitmaakt van de Tweede Kamer maakte zijn benoeming mogelijk. „Noord Brabant". De reparatie op de on derzeebootjager „Noord-Brabant, die in Den Helder mogelijk door sabotage is uitgeschakeld, zal zeker een paar weken duren, zo heeft de marinevoor lichtingsdienst in Rotterdam meege deeld. Het schip dat was ingedeeld bij het NAVO-squadron Match-maker moet naar de werf. Bloemen voor de gasten, bloemen voor de gastheren. De 19-jarige kunstenaar „Fuchs" van Zon uit de Constantijn Huygensstraat 23 in Heemskerk exposeert vanaf zaterdag 25 maart in één van de zalen in de Mor gensterkerk. Belangstellenden kunnen zijn tekeningen, schilderijen en plastie ken bezichtigen van 14-22 uur, evenals op eerste paasdag. Maandag is de exposi tie gesloten. Vanaf 28 maart t.m. 31 maart kan men eveneens van 14-22 u. weer de collectie van Van Zon bewonderen. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden De twee Heemskerkse brandweer mannen, die hun Zaanse collega met (onzichtbare) staf en al naar buiten droegen, de heren P. Schouws en P. Ros. Zij veroverden de Oterleker brandweerstaf. Volgende week be gint de jacht in Heemskerk. (Voor een uitvoerig verslag zie pagina 4). Eerste aardbeien. Op de fruitveiling in Kapelle-Biezelinge zijn vrijdag de eer ste aardbeien van de nieuwe oogst aan gevoerd. Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Zondag 26 maart, 's middags van 15- 15.45 uur, zal de stadsbeiaardier van Be verwijk, de heer P van Zalinge op het carillon voor het Stadskantoor op het Kennedyplein een programma van paas- liederen ten gehore brengen. Op hun beurt zullen de jeugdspelers van „Velsen" met Pinksteren naar Duits land vertrekken om een tegenbezoek af te leggen. Deze uitwisseling opsportgebied vindt dit jaar voor de derde achtereenvolgende maal plaats. Hoofddoel is niet zozeer een sportief treffen, dan wel een nader tot elkaar komen tussen de voetballers uit Velsen en die uit Bergisch Gladbach. Per bus en in enkele personenauto's ar riveerden gistermiddag de 44 jeugdige Duitse voetballers en 6 jeugdleiders de leeftijd van de spelers ligt tussen de 10 en 18 jaar in Santpoort, waar zij in de zaal van café „Zomerlust" door de voorzitter van „Velsen", de heer P. Maas, werden ontvangen. De heer Maas zei in zijn welkomst woord te hopen, dat de weersomstandig heden nu Pasen zo vroeg valt toch zouden toelaten dat iedereen met veel ple zier aan deze dagen zou terugdenken. Na nog enkele zakelijke mededelingen werden de jeugdige voetballers onderge bracht bij hun tijdelijke „pleegouders". Deze gezinnen zijn families, waarvan de zoon is aangesloten bij de voetbalvereni ging „Velsen". Komen deze spelers van „Velsen" straks in Bergisch Gladbach, dan worden zij opgenomen in de gezinnen van één van de Duitse vrienden, zodat er geen probleem van huisvesting is bij de uitwis seling. Vele gasten zagen hun „pleegouders" van vorige jaren weer terug, die dan met jeugdig enthousiasme werden begroet. Voor de enkele Duitse ouders, die hun kroost hadden vergezeld naar Santpoort, waren kamers gereserveerd in hotel „Vel- serend". Voor de komende dagen staat heel wat op het programma. Vanmorgen werden de voetbalwedstrijden tussen de landenteams van de welpen, aspiranten en junioren op het terrein van „Velsen" gespeeld. Na afloop van deze wedstrijden volgt er een bezoek naar het onlangs geopende „Keukenhof". Op de eerste paasdag is er 's morgens een mis, opgedragen in de ka pel van missiehuis te Driehuis, 's Avonds worden de jongelui verwacht op een dans en cabaretavond. Deze avond wordt ver zorgd door het duo Will Sibbelee. De vol gende dag, tweede paasdag, om elf uur vertrekken de gasten weer naar Bergisch Gladbach om zich alvast voor te bereiden op de komst voor het tegenbezoek van de Velsense voetballers. U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 11,70, postabonnees f 12.95. Dit paasweekend zijn jeugdige spelers van de Westduitse voetbalvereniging „Jan Wessem 05", afkomstig uit Bergisch Glad bach, te gast bij de Santpoortse voetbal vereniging „Velsen". De sportvrienden uit Duitsland kwa men met een bus in Santpoort aan.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5