Feijenoord kreeg zijn zoete wraak niet: Moulijns honderdste was slechts de gelijkmaker Manchester United en Liverpool speelden gelijk Opnieuw kwam Elinkwijk dichter bij Telstar-supportertjes riepen zonder aanleiding DWS ha-ha-ha i 4 Uefa-jeugd niet naar Turkije AGOVV liet Schaaphok gaan Twee deelnemers met 12 punten IERSS Tweede zege van Jochen Rindt DINSDAG 28 MAART 1967 11 voor 81.000 l'U WVWWU\/WWWWWW\/WWW%>WWWWVWWWWWll/WWW*/V»WW\/WWW\A»WA/\/WWWWWWW%^/V\/WWWVWVW< lWMWWVVWWWWWWtfl/WWWWWWWWWWWWWWWWftnft«WWWWWWWWWWWWWWtiWWWW>MWWWVVWWWWW VWWWMWMWWWWWMWWWWWAftWWA/VWVWWAA/WWWWWWWWAftWWWWA/MMWtWWWWWWVWWWWWWWW Eindelijk dan zat het Feijenoord- stadion dan weer eens helemaal vol. De wedstrijd tegen Ajax mocht dan in feite niet meer van belang zijn voor het kampioenschap Ajax is niet meer van die eerste plaats „los te branden" de Rotterdammers wil den toch nog wel een revanche zien voor de schande in Amsterdam. Ajax speelde een toen compleet Feijenoord met 50 van het veld. Nog herinne ren we ons een Hans Kraay, die toen zei: „dit is de grootste schande, die we met Feijenoord hebben meege maakt. We zijn gewoon te kijk ge zet". Wel, Rotterdam wilde dus zoete wraak. Maar helaas voor de bewoners van de zuider Maasoever kwam die Van Duivenbode l.) en Vasovic versperren Harry Bild de doortocht. wraak niet. Het kon ook bijna niet zonder Israel, Veldhoen en Kraay. Feijenoord bracht het tot een veld- meerderheid en tot 11. Ajax kwam dus in feite weer als winnaar van het veld. Voor Coen Moulijn was het een heug lijke dag. De (nog altijd) tengere links buiten zorgde voor de gelijkmaker, een bijzondere goal ook, want het was de hon derdste, die Moulijn voor Feijenoord pro duceerde. Het doelpunt werd dan ook met extra grote vreugde door de Rotterdam mers, die altijd een plekje in het hart voor Moulijn hebben bewaard, begroet. De wedstrijd heeft ondanks de barre weersomstandigheden en het zeker in de tweede helft bijna onbespeelbare veld vooral van Rotterdamse zijde vaak aan trekkelijk voetbal te zien gegeven. Feije noord dat van het beginsignaal voort durend op de aanval speelde, heeft bijna de gehele wedstrijd een meerderheid ge had De Rotterdammers waren vooral in het eerste halfuur enkele malen bijzonder dicht bij een doelpunt. Eerst schoot Bild na een fraaie pass van de weergaloos spe lende Moulijn tegen de lat en kort daarna toen de geblesseerde Muller het veld had verlaten (Soetekouw verving hem) moest Bals in actie komen bij schoten van Kind- vall en na een solo van Moulijn. Ajax kwam daarna enigszins onder de druk vandaan en toen bleek de defensie van Feijenoord toch wel kwetsbaar. Li- bregts weifelde even met ingrijpen en de snel naar binnen gekomen Swart kon de landskampioenen toen aan de leiding brengen. Na de hervatting toen zich grote plas sen op het middelveld hadden gevormd en goed voetbal eigenlijk onmogelijk was, gooide Feijenoord opnieuw alles op de aanval. Het succes kwam bijna aan de andere kant toen Keizer gevaarlijk door stootte. Haak kon het tamme schot van de Amsterdammer echter van de doellijn koppen. Via de uitstekende Moulijn bleef Feijenoord voortdurend gevaarlijk en de Rotterdamse linksbuiten zorgde na bijna twintig minuten voor de gelijkmaker toen hij na een fraaie solo Bals kansloos sloeg. De Rotterdammers bleven door gaan en hoewel de Ajax-defensie enkele malen lelijk in paniek raakte in die fase greep vooral Vasovic nogal eens hard in werd er niet meer gescoord. Werner Schaaphok en AGOVV hebben overeenstemming bereikt over het ver trek van de speler naar de Verenigde Staten. Zaterdag hebben besprekingen plaatsgevonden tussen de assistentmana ger van de Chicago Mustangs (een club uit de door de FIFA erkende Amerikaan se Bond) en AGOVV. Het resultaat hier van was het contract van Schaap hok door AGOVV werd geannuleerd. De Chicago Mustangs betaalden hiervoor 22.500 dollar 81.000). Schaaphok vertrekt binnen veertien dagen ten tweeden male naar de Verenigde Staten, waar hij een trainingsbijeenkomst zal volgen in Flori da. Ook na de wedstrijden van tweede paasdag is het verschil tussen Manchester United en Liverpool hetzelfde gebleven. Nadat beide clubs zaterdag tegen elkaar gelijkspeelden 0-0, moesten zij maandag weer met één punt tevreden zijn. De Uni ted kroop door het oog van de naald, want Nobby Stiles slaagde er tegen Ful- ham pas zes minuten voor tijd in gelijk te maken (2-2). Liverpool kwam voor de vierde achtereenvolgende maal niet tot doelpunten. Deze keer hield Arsenal de aanvallers van Liverpool in bedwang (0-0). Tottenham Hotspur behaalde in het paasweekeinde twee overwinningen, waar door het twee punten inliep op de koplo pers. De Spurs hebben nu 43 punten, vier minder dan Manchester United, dat bovendien een wedstrijd meer heeft ge speeld. Blackpool zag zijn kansen op het be houd van het eerst divisieschap verder dalen. Door de 2-0 nederlaag tegen Chel sea en de overwinningen van de medede gradatiekandidaten West Bromwkh Al bion en Newcastle United is de achter stand van Blackpool nu zes punten. De uitslagen van het paasweekeinde zijn: Arsenal-Sheffield United 2-0, Aston Villa-Stoke City 2-1, Blackpool-Leeds Uni ted 0-2, Chelsea-Newcastle United 2-1. Lei- cester City-Tottenham Hotspur 0-1, Liver pool-Manchester United 0-0, Manchester City-West Bromwich Albion 2-2, Sheffield Wednesday-Nottingham Forest 0-2, Sout- hampton-Fulham 4-2, Sunderland-Everton 0-2, West Ham United-Burnley 3-2, Black pool-Chelsea 0-2, Fulham-Manchester Uni ted 2-2, Liverpool-Arsenal 0-0, Stoke City- Newcastle United 0-1, Tottenham Hot- spur-Everton 2-0, West Bromwich Albion Southampton 3-2, Nottingham Forest- Burnley 4-1, Sheffield United-Leeds Uni ted 1-4. In Duitsland stond slechts een competi tiewedstrijd op het programma: FC Köln tegen Nürnberg, uitslag 2-0. In België werd helemaal niet gevoetbald, evenals in Italië en Portugal, voor wat de competi tie aangaat. In Spanje versterkte Real Madrid, zo mogelijk, zijn positie. Real versloeg La Coruna met 2-0 en Barcelona speelde 1-1 gelijk tegen Hercules. Real heeft nu 41 punten en Barcelona 36. Een aanval door GVAV op het doel van Go Ahead. Opnieuw is Elinkwijk wat ingelopen. Sittardia heeft zich met moeite tegen de furieus spelende Utrechtse ploeg staan de kunnen houden. In de eerste helft, toen Elinkwijk een grote veldmeerderheid be zat, hielp midvoor Oomens de Utrechters in de 29ste minuut aan een voorsprong. Tot de rust kon Elinkwijk deze gemakke lijk behouden, want de Sittardse aanval bestond in die periode slechts uit twee spelers, Cebinac en Mares, die bovendien uitstekend werden bewaakt. In de tweede helft trok Elinkwijk zich aanvankeljjk wat in de verdediging terug. De gelijk maker kwam op gelukkige wijze tot stand. Rechtsbuiten Kiers schoot een vrije trap langs het Elinkwijk-muurtje, de attente verdediger Guns snelde toe en schoot de bal hard voor waar Elinkwijks beste en ongelukkigste man, Coté, de bal in eigen doel werkte. Ook hekkesluiter Willem II heeft zich, tegen ADO, bijzonder knap geweerd. De Hagenaars, opnieuw zonder Aarts, kwa men tegen het strijdlustige Willem II te recht niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel. Het sterk gewijzigde team van de thuisclub speelde vooral verdedigend een goede wedstrijd. Met name doelman Van der Heyden had een beste dag en hield met knappe reddingen zijn doel schoon. ADO was weliswaar sterker maar Willem II slaagde er vooral in de tweede helft in ADO flink in het nauw te bren gen. De grotere inzet waarmee DOS Fortuna '54 bestreed, heeft de Utrechtse club de nog benodigde twee punten opgeleverd, zodat alle degradatiezorgen nu volledig van de baan zijn. DOS verdiende de overwinning in alle opzichten. Het win nende doelpunt werd gemaakt door Pla- geman, 1-0. GVAV heeft in Deventer stand kunnen houden, tggen een Go Ahead (1-1), dat vooral na de in de tweede helft opgelopen achterstand, een stuk sterker was. Een gevaarlijke actie van Fritsen, goed afge stopt door Van Zoghei, vormde de inlei ding van het eerste doelpunt. De Deventer doelman rolde met de bal in zijn handen buiten het strafschopgebied en uit de vrije trap kon Van Tilburg voor' 0-1 zorgen. Het tegendoelpunt van Niehaus, vijf mi nuten later, was een karige beloning voor de vele Deventer schoten. Ook NAC heeft Sparta's record thuis ongeslagen te zijn, niet kunnen bedreigen. Na een sensationeel begin kwam de thuis club spoedig het meest in de aanval. De steeds tijdig terugtrekkende Bredenaars bepaalden zich tot uitvallen. Bosveld (voor de rust) en Bouman brachten de eindstand op 2-0. Een doelpuntloos gelijk spel was het resultaat van een armetierige partij voet bal tussen PSV en Xerxes, wier prestaties ver beneden eredivisieniveau bleven. De beide aanvalslinies faalden volkomen en het PSV-team miste bovendien de bezie- TTl* De cijfers van de sporttoto van het af gelopen weekeinde waren: deelnemers: 603.475, inleg: f 841.184,-, prijzenbedrag: 277.591,-. Eerste prijs: 152.675,-, twee de prijs: 83.277,-, derde prijs: 41.639,-. Gisteravond hadden zich twee deelnemers gemeld met twaalf goede voorspellingen. VOETBAL. De data voor de wedstrijden in de halve finale in het toernooi om de Europa-beker voor bekerwinnaars tussen Bayern München en Standaard Luik zijn: 11 'april in München en 26 april in Luik. (Van onze sportredactie) Aangezien er slechts 3.500 toeschou wers in het grote Olympische stadion waren bood DWS' voetbalhaven gis teren weer een naargeestige aanblik. Hoe ijverig tweeëntwintig spelers zich ook over het waterrijke gebied be wogen, naargeestig bleef het. Vooral voor Telstar, dat dan wel enkele tien tallen enthousiaste Velsense jongetjes op de tribunes wist, die DWS-ha ha ha in hun repertoire hadden opge nomen, maar dat nimmer enige aan leiding voor die kreet wist. Want Tel star raakte na twaalf minuten achter en alle, vooral na rust aangewende, pogingen om gelijk te komen ten spijt, bleef het bij 1Inmiddels knabbelde Elinkwijk in Sittard ver der, aan de achterstand. Kortom, het was naargeestig in Amsterdam. Rob Rensenbrink deed Telstar het leed aan. In de twaalfde minuut draaide hij soepel langs drie verdedigers om vervol gens Stuy met een ogenschijnlijk niet on overkomelijk schot vanaf de rand van het strafschopgebied te passeren. Door andere defensiefouten kwam Tel star voor rust meer in gevaar. Het was al in de eerste minuut begonnen met een terugspeelbal van Althoff, waarop Nieu- wenhuis kon reageren, omdat Althoff zich verrekende in de snelheid van de bal op een uiterst gladde grasmat als in Amster dam. Stuy sprong daar nog goed tussen. Dat deed hij ook bij een voorzet van Geurtsen, maar toen dacht hij niet vol doende aan de gladheid. De bal sprong van zijn borst voor de voeten van Krui- ver, die naast schoot. Een slechte uittrap van Stuy kort voor rust bood Rensenbrink op de rand van het strafschopgebied een nieuwe kans, maar die ontnam betrouwbare Van Essen hem. Telstar had ondertussen voornamelijk genoegen genomen met een matig aan vallende rol. Traag en daardoor niet ver rassend probeerde de Velser ploeg aan succes te komen, maar alleen Clement was daar dichtbij, toen hij in een snelle ren tot vlak bij het doel van de goede Schrijvers kwam. Dijkstra onderschepte echter de voorzet, waaruit Jonker had kunnen scoren. Feller en energieker wa ren de pogingen na rust. Maar van een ploeg, die al angstig werd bij het nade ren van het strafschopgebied van de te genpartij mocht geen succes verwacht worden. De druk, dat doelpunt toch te maken kon niet op tegen de wetenschap van een betere schikking op de ranglijst en het verkrijgen van de extra premie van honderd gulden. Succes kwam er dan ook niet. Wel enige kansen (Van Egmond, An- dré en Bond) en ook een dosis pech (Cle ment). Voornamelijk in het laatste kwar tier, toen DWS veel moeite had om zich defensief staande te houden. Ook aanval- jt, lend was het toen wel gedaan met de Am sterdammers, die daarvoor door Burgers met een fel schot en door Boogaard met een tam schot tegen Althoff op, toen Stuy uit de goal was, nog wel gevaarlijk wa ren. Goed werk van Stuy en Van Essen voorkwam ander gevaar. De kansen van Van Egmond en Bond resulteerden voor Telstar in schoten naast het DWS-doel, de kans van André eveneens alhoewel die ontstellend gemak kelijk te benutten leek. De bal was door Borghuis verkeerd op het hoofd genomen, sprong in de vrije ruimte voor de voeten van André, terwijl Schrijvers aan een wanhoopspoging bezig was om het doel- vlak te verkleinen. André schoof de bal naast Schrijvers en naast het doel. Daar voor had Clement het anders gedaan. Ook in dat geval had Borghuis de bal achter waarts gekopt en was Schrijvers uit zijn doel gekomen. Toen sprintte Clement in de ruimte en schoof de bal langs de DWS-keeper, tergend langzaam tegen de paal. Stuy heeft de bal uit een voorzet van Geurtsen niet klem kunnen krijgen, maar Kruiver (links) zal naast schieten. Nieuwenhuis kijkt gespannen toe. De Oostenrijker Jochen Rindt heeft maandag in Silverstone ook de tweede race voor de nieuwe formule II renwagens gewonnen. Rindt, die zich reeds vrijdag in Snetterton de snelste had getoond, leg de maandag met zijn Brabham-Cosworth de 188,3 km op het circuit van Silversto ne af met een gemiddelde sneldheid van 187,75 km/u. De Engelsman Graham Hill eindigde met een Lotus-Cosworth op de tweede plaats, John Surtees werd met Lola-BMW derde. ling om een overwinning, die ogenschijn lijk voor het grijpen lag, ook op te eisen. Toen na ruim een half uur spelen de MW-er Slaats zijn ploeg tegen FC Twen te een 1-0 voorsprong bezorgde, leken de 4- «s Bouman werd in de wedstrijd Spart aNAC zwaar belaagd. Maastrichtenaren rechtstreeks op een overwinning af te gaan. Niets was echter minder waar. FC Twente, tot dan toe kansloos tegen een sterker MVV, kwam een minuut na rust aan de verdiende ge lijkmaker toen Samardzic Jeuring in staat stelde gelijk te maken. Tien minuten voor tijd mocht Ter Mors, wegens een overtre ding tegen Pahlplatz, een strafschop ne men en hij maakte geen fout (1-2). Het Nederlands jeugdelftal (16-18 jaar) heeft de eindronde van het UEFA jeugd- toernooi, dat dit jaar in Turkije wordt gehouden, niet gehaald. De Nederlandse junioren, die de eerste kwalificatiewed strijd tegen West-Duitsland enkele weken geleden in Nijmegen met 1-0 verloren, moesten op tweede paasdag in Rem- scheid voor 9000 toeschouwers opnieuw hun meerdere erkennen in de Duitsers 2-1. Nederland begon met fris aantrekkelijk voetbal, waartegen de Duitsers vooral in het eerste half uur weinig verweer had den. In de vijfde minuut was de achter stand van Nijmegen al weggewerkt, toen de goed spelende Van der Ley (Go Ahead) die met Boskamp (Feijenoord) op het middenveld een uitstekende indruk maak te, met een schot van zeker 25 meter afstand doelman Heinze verraste: 0-1. Nederland was daarna sterker maar de Duitse defensie bleef overeind. Pas na ruim een half uur kreeg doelman Bloem (van DWS) enig werk. Na een snelle aanval over links zorgde Wein- dle voor de gelijkmaker. Na de hervat ting is Nederland er bijna niet meer aan te pas gekomen. De homogenere Duitse ploeg beheerste toen met snelle passes over beide vleugels het spel volkomen. Door het goede werk van Bloem en het duo Boskamp/Van der Ley kon Neder land nog vrij lang stand houden maar in de 75e minuut kwam Duitsland op 2-1 toen de handige Zobel na een fraaie solo Fuhrmann een niet te missen kans bood.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11