Ensemble brengt Dallasmoord als documentaire op toneel Onder regie van Belg Tone Brulin t VANAVOND Heymans exposeert in Utrecht Lang schilderij van Poppe Damave MONICA EN TONY OVERHOOP MET DE ZEDIGHEID KRO-regisseur gaat de schouwburg van Den Bosch leiden Schrijver Roothaer overleden Nederlander maakte slechte Ierlandfilm keuze uit spaarvormen met Vijftig ovalen naar Galerie-T Verdwijnt quiz van Theo Eerdmans V NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK DONDERDAG 30 MAART 1967 15 Plaats loos Oud-minister Schaeffer in München overleden Twijfels Moeilijk De bank waar u zich thuis voelt! Steriel De radio geeft vrijdag Televisieprogramma's Voorlopig geen communistische wereldconferentie Studenten in Galifornië gebruiken marihuana De Italiaanse filmster Monica Vitti is met haar Amerikaanse collega Tony Curtiss druk doende met de opnamen van de film „The Waist of Chastity". De rolprent wordt aange kondigd als het middeleeuwse ver haal van een ridder, die overhoop ligt met twee problemen rond de huwelijksdatum: de kuisheid er vóór en de tegenovergestelde moei lijkheden erna. Nachtleven aan banden. De proef met de onbeperkte ontheffing van het sluitings uur in Geleen is mislukt. Na 1 april zullen de cafés in Geleen om een uur 's nachts moeten sluiten. Alleen voor vijf Geleense bedrijven is een uitzon dering gemaakt. De maatregel treft vooral „Belgische" cafeatjes, die sterk in aantal zijn toegenomen De Aerdenhoutse kunstschilder Eduard Heymans gaat binnenkort in Utrecht ex poseren. Zijn expositie in Galerie Reiger zal op 8 april a.s. om vier uur 's mid dags door de heer Ab van Eyck worden geopend. Het werk dat daar te zien komt zal voornamelijk uit olieverven bestaan en vormt een voortzetting van zijn ex perimenten met monotypes van het af gelopen jaar. Van de toen gevonden vormen en ideeën uitgaande ontwikkelt Heymans thans een stijlvernieuwing. (Van een medewerker) „Ik geloof in een goede voorstel ling". Dat zegt de Vlaming Tone Bru lin, die het stuk „Dallas" regisseert, dat de toneelgroep „Ensemble" op 13 april in de Eindhovense schouw burg in première zal brengen. „Ik vind het geweldig, dat Ensemble dit stuk heeft aangedurfd, in de eerste plaats omdat het de twijfel inzake het onderzoek naar de moord op pre sident Kennedy zo overtuigend naar voren brengt, maar zeker ook, omdat het geen gewoon toneelstuk is. Eigenlijk moet je spreken van een toneelmanifestatie". we gelukkig zo ver, dat ze er volkomen in zitten". De manifestatie begint met de weer gave van de stem van president Kennedy en een aantal nieuwsberichten, die op de avond van de moord in de ether klonken. Als het doek opgaat, ziet men een sobere enscenering: drie groepen mensen aan tafeltjes en een middenruimte, waar de getuigenissen worden afgelegd. Het ach terdoek wordt gebruikt voor de projectie van de titels van de hoofdstukken uit het onderzoek en de afbeelding van de hoofd personen. „Het probleem bij de regie is, dat er geen plaatsbepaling is. Je krijgt een vol komen fictief decor met fictieve mensen. Alleen Guus Verstraete als rechter War ren en Sigrid Koetse als Marina Oswald hebben solo-rollen. De overigen vormen een massa of lenen hun stem voor de verklaringen van de getuigen". Tone Brulin, die nog niet eerder in Nederland heeft geregisseerd, ziet het werk bij Ensemble als de afsluiting van zijn toneelloopbaan. Hij is inmiddel be noemd tot leraar televisieregie aan het rijkstechnisch instituut voor toneel- en cultuurspreiding in Brussel. Ook wil hij zich in de naaste toekomst gaan toeleggen op schrijven. Zijn eerste werk, de verha lenbundel „De neger op de sofa" is dezer dagen bij Nijgh en Van Ditmar ver schenen. De Haarlemse schilder Poppe Damave legt in zijn daarop ruimschoots berekende atelier de laatste hand aan een tien me ter lang schilderij, dat zal worden ge plaatst in de wachtzaal van het Kenne- mer streekziekenhuis. De bezoekers zul len de tijd kunnen korten met het bekij ken van verkort samengevat het pa norama tussen Alkmaar en Haarlem, ge zien van de kant van de duinen. De hoog te van het schilderij op mahoniepane- len is zeventig centimeter. Tegelijk werkt Damave aan een portret van de be jaarde vroegere Haarlemse bisschop Mgr. Huibers, dat in de naar deze genoemde school in Schalkwijk zal worden ge plaatst. MÜNCHEN (DPA1 De voormalige Westduitse minister van Financiën, Schaef fer, die na de tweede wereldoorlog de eerste regeringsleider in de deelstaat Bei eren was, is woensdag op 79-jarige leef tijd in een verzorgingshuis in München overleden. Het door de Franstalige Belgische jour nalist Jean Francis geschreven „Dallas" zou men ook een theaterdocumentaire kunnen noemen. De manier waarop kan men vergelijken met die, waarop de Am sterdamse workshop van Annemarie Prins inlangs in het Sigma-centrum het onder werp Vietnam op de planken zette. Toch gaat de vergelijking niet helemaal op. De presentatie van „Dallas" wordt minder avant-gardistisch dan die van het Viet- nam-stuk en er wordt geen stelling geno men voor een van de betrokken partijen. Het stuk is geen pleidooi voor of tegen de schuld van Lee Oswald, het wil niet meer dan de twijfels weergeven, die het Warren-rapport heeft opgeroepen. Tone Brulin dankt de uitnodiging om het stuk te regisseren, aan zijn regie, enige maanden geleden, van een televisie bewerking, die door de Vlaamse televisie is uitgezonden. Brulin heeft de toneeluitvoering van „Dallas", die een half jaar geleden in Brussel in première ging, niet gezien. „Ik ben uitgegaan van het manuscript en ik zag er onmiddellijk grote mogelijkheden in voor de televisie. Het toneelstuk trok in Brussel grote belangstelling en kreeg goede kritieken; op mijn tv-uitzending heb ik ook alleen maar enthousiaste re acties gekregen. Met de opdracht het stuk in Nederland op het toneel te bren gen ben ik blij. Ik heb mij van begin af aan persoonlijk zeer geïnteresseerd in de Kennedy-moord en zo'n theaterdocu mentaire lijkt misschien een langdradig praatstuk, maar ik kan u zeggen, dat ik iedere dag opnieuw tijdens de repetities enorm word geboeid door de tekst". Spelscène uit Cécile of de school voor vaders van Jean Anouilh. ADVERTENTIE Wordt er enige kennis van zaken ver ondersteld bij het publiek? „Ja, ik geloof dat mén althans een minimum aan kennis omtrent de feiten rond de moord naar de schouwburg moet meebrengen om het stuk goed tot zich te kunnen laten door dringen. Maar wie zijn krant goed heeft gelezen is dunkt mij voldoende op de hoogte. Voor de spelers is het een hele opgave. Ik heb 23 acteurs gekregen van Ensemble en men mag niet van iedereen verwachten, dat hij de geschiedenis rond de moord in Dallas op de voet heeft ge volgd. Men heeft dan ook wel wat zitten aankijken tegen moeilijke teksten, die uit de documenten zijn gelicht. Maar nu zijn (Van onze correspondent) HILVERSUM. KRO-regisseur Luc van Gent is door de gemeente Den Bosch aangezocht directeur te worden van de Casino-schouwburg. De heer Van Gent is met het college van Burgemeester en Wethouders tot overeenstemming ge komen. Formeel wordt zijn benoeming oekrachtigd op 28 april, wanneer de Bos sche raad het voorstel van B. en W. in behandeling zal nemen. Als belangrijkste taak krijgt de heer Van Gent het voeren van een welbewuste cultuurpolitiek, waarbij de klemtoon ligt op het aantrek ken van nieuw en jeugdig publiek 'oor toneel en muziek. Ook het aantrekken van het experimentele toneel is in zijn taak besloten. De benoeming gaat 16 juni in. De 42-jarige KRO-regisseur heert nog geen ervaring met het zakelijk beheren van een schouwburg. Voordat hi.i in 1956 in dienst trad bij de KRO, was hij ver bonden geweest aan de gezelschappen Comedia. Haagsche Comedie en de NTS- spelerskern. Hij voerde de regie van de Pinto- en de Martin Treffers-serie. Zelf vond hij naar hij zegt in de regie van de „Donkere kant van de aarde", het stuk van Rod Serling, dat ter herdenking van de Hongaarse opstand werd opgevoerd, en „Jeanne d'Arc", het KRO-jubileum- stuk, de meeste voldoening. De Casino-schouwburg in Den Bosch ging enkele jaren geleden van een socië teitsvereniging over in handen van de gemeente. In Antwerpen is gisteren op 71-jarige leeftijd overleden de schrijver mr. A. Roothaert, schrijver van o.m. de dokter Vlimmen-serie, bestaande uit: „Dokter Vlimmen", „Vlimmen contra Vlimmen" en „Vlimmens tweede jeugd", en een aan tal detectives, zoals „Onrust op Rau- brakken", „Spionage in het veldleger" en „Chinese handwassing". Mr. Roothaert woonde sinds 1930 in Deurne bij Antwer pen. De schrijver werd vorige week dins dag, toen hij de uitreiking van de pro vinciale litteraire prijzen van Antwerpen bijwoonde, getroffen door een hersenbloe ding. (Van onze correspondent) LONDEN. De Nederlandse ci neast George Sluizer heeft een kleurendocumentaire over Ierland geschreven en geregisseerd, die helaas beneden de maat is gebleven. De film beleefde onlangs zijn perspremière in New York en Londen en is tot stand gekomen met subsidie van de Neder landse regering. Het werkstuk was niet bedoeld als propagandafilm in de engere zin. De producer, de bekende Ierse filmmaker Vincent Corcoran, heeft met gedeeltelijk succes terecht getracht clichés uit te bannen. Het is dan ook geen zoetsappige toeristen- film geworden. Sluizer's tekst is voortreffelijk en Bri an Boydells muziek evenzeer. In grote lijnen schetst de film Ier lands tragische historie de hongersnood, de emigratie, de paasopstand van 1916 en de latere re volutie. Er is verrukkelijke landschapsfo tografie uit de zee oprijzende machtige diep-doorgroefde rotsen aan dit uiterste randje van de oude wereld, toegangspoort tot de nieuwe, in de wazige verte. Een dreigend-donkere hemel boven zwart-grij- ze eindeloosheid. Het smaragdgroen van de wijde velden. Indringende close-ups palmbomen in vliegende storm. Het machinale turfsteken, ritmisch weergege ven, ploegen die het maagdelijke land openscheuren. Maar Sluizer verliest kort na de magi strale opening zijn inspiratie, omdat hij kennelijk de grote ziel van dit land en volk niet heeft kunnen aanvoelen. Daarop valt de film in steriele brokstukken uit een. Hij laat een paar Georgiaanse ge veltjes zien, die men overal op de Brit se eilanden aantreft. Hij probeert duide lijk te maken, dat Ierland bezig is een moderne industrie te ontwikkelen een schip glijdt van de werf, arbeiders zijn bezig in fabrieken, op een luchthaven. Hier valt echter niets specifiek Iers te ontdekken. De contrasten die hij had kunnen tonen ontbreken. De romantische Ieren, de nieu we jeugd, zij laten eenvoudig verstek gaan. In plaats daarvan de massa-mens in extase bij een hockey-match, de „Bungatty" toeristen attractie van zich vol-etende en zat-drinkende Ameri kaanse ieren, een welgedane man en vrouw in verre staat, die elkaar maar zoenen,' tot de man temidden van dron ken hilariteit wordt weggesleept. Een er gerlijk staaltje van smakeloosheid. Deze volkomen overbodige opnamen ontberen bovendien elk representatief element. Verder een boerse scène uit een klas siek Iers toneelstuk en boekenrijen in een bibliotheek om te bewijzen, dat de Ieren een cultureel volk zijn. Deze oppervlakkige film van 33 minu ten wordt al gauw een stomvervelende catalogus van uiterlijkheden zonder inner lijke levensspanning of onderling ver band, een verbijsterende artistieke mis greep. Hilversum 1. 7.00 Nws. 7.23 Gramm. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gramm. muziek. 9.00 Klassieke en moderne orkestwerken. 10.00 Gramm. muziek. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.30 Opera muziek. 12.00 Lichte orkestmuziek. 12.25 Beurs. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlich ting. Voor de landb. 12.40 Sport. 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beursberichten. 13.30 Klas sieke en moderne muziek. 14.00 Lezing. 14.15 Gevarieerd progamma. 15 30 Thuis. 16.00 Nws 16.02 Gramm. muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Muzikale aanwinsten. 17.45 Actualiteiten 18.00 Nws. 18.15 Amerika in termijnen (praat je). 18.20 Uitzending van de P.SP. 18.30 Jazz- 19.00 Ronduit: progr. voor jonge mensen. 19.30 Uit de kunst. 20.00 Nws. 20.05 Jazz; VARA: 9.00 Klassieke en moderne orkestwereken. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten 22.55 Reporta ge Westeuropees Volleybal kampioenschap. 23.00 Platen. 23.55 Nws. Hilversum 2. 7.00 Nws. 7.10 Dagopening 7.45 Licht or kest. 7.30 Nws. .732 Dansmuziek. 7.40 Radio krant. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muziek. 8.30 Nws. 8.32 Gramm. muziek. 9.00 Voor de zie ken. 9.35 Muziek uit Film en Musical. 10.00 Klassieke gramm. muziek. 10.30 De ëën zijn dood 11.00 Gramm. muziek. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Va riant. 13.30 Gramm. muziek. 14.25 Moderne muz. 15.15 Gedichten. 15.30 Programma voor oudere luisteraars. 16.30 Klassieke en moder ne muziek 17.00 Fiesta muziek uit Zuid-Ame- rika. 17.30 Moderne muziek. 18.00 Gevarieerd platenprogamma. 18.55 Praatje. 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Bevol kingsgroei en welvaart, door prof. dr. W. Ei- zinga. 20.00 Operette. 20.55 Twee generaties. 21.15 Volksmuziek. 21.35 Gramm. muziek. 22.05 Parlementair weekoverzicht. 22.25 Hu manistisch Verbond. 22.30 Nws. 22.40 Moder ne orkest- en koormuziek. 23.20 Radiorama. 23.55 Nws. Hilversum 3. 9.00 Nws. 9.02 Actualiteiten. 9 00 Plaat maai raak. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvitaminen. 12.00 Nws. 12.02 Uit de buitenlandse pers. 12.05 Een uurtje Frans. 13.00 Nws. 13.02 Uit de buiten landse pers. 13.05 El Pée, 14.00 Nws. 14.02 2 Top Tien. 15.00 Nieuws. 15.02 Muziekpro- gamma. 16.00 Nws. 16.02 Braziliana. 16.30 Sorbet. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05- Pop-Party. BRUSSEL. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer- overzicht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 1.320 Tafel- muziek. 14.00 Nws. 14.03 Amusement. 14.25 Kamermuziek. 15.00 Nws. 15.03 Gevarieerde muziek. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.03 Beurs. 16.09 Lichte muziek. 17.00 Nws. 17.15 Roemeense volksmuziek. 17.45 Koorzang. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. - 18.30 Tips voor het weekend verkeer. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nws. 19 40 Lichte muziek. 20.30 Tram melant. 22.00 Nws. 22.15 Dans- en amusement. 23.55 Nws. VOOR DONDERDAG NEDERLAND I 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 18.56 Reclame. 19.00 De Verrekijker. 19.10 Van ge west tot gewest. 19.30 Mensen in de sport. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Voordracht. 20.50 Cécile, of School voor vaders, (tv-spel) 21.45 De wonderbaarlijke Mandarijn (ballet) 22.25 Klassieke muziek. 22.50 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Geen beter leven dan buitenleven (tv-film) 20.30 Gesprek 20.35 Filmreportages van buitenlandse corres pondenten. 21.10 Voyage to the bottom of the sea, (TV-film). 22.00 Actualiteiten. 22.10 Reclame. 22.05 Journaal. 22.30 Gesprekken over het geloof. VOOR VRIJDAG NEDERLAND 1. 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 18.55 Reclame. 19.00 Telixer, tijdschrift voor de jeugd. 19.30 Christus voor Alleman? 19.56 Re clame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Piste. (Variété-progamma) 21.05 Bonanza. 21.55 Brandpunt. 22.45 Journaal. NEDERLAND 2. 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Vjoew. voor tieners. 20.30 AVRO Danstest '67. 21.10 AVRO Televizier. 21.20 De Dean Martin Show. 22.10 Reclame. 22.15 Journaal. 22.30 Teleac: Kern fysica. ren naar het Franse zangeresje Mireille Mathieu, dat beschouwd wordt als de op volgster van Edith Piaf. In Londen be zocht John Peereboom de experimente le Hampstead Theatre Club, waar Neder landse provo's enige tijd geleden twee witte fietsen aanboden. De fietsen zijn boven de ingang van de club geplaatst. Het TROS-uur bestaat deze week voor namelijk uit een aflevering van de serie Voyage to the bottom of the sea. Onder titel De geest van Moby Dick. De Sea- view van kapitein Nelson gaat op ver zoek van een professor een walvis opspo ren. Lee Crane en z'n mannen gaan weer spannende avonturen tegemoet. Ze vra gen zich alleen af of het wel zin heeft zich zoveel opofferingen te getroosten voor deze nieuwe Moby Dick. Hun opdrachtge ver schijnt nl. vreemde bedoelingen te hebben. De laatste tien minuten van de TROS voorlopig heeft het behalen van de 100.000 leden nog niet tot gevolg, dat er meer zendtijd komt zijn gere serveerd voor het actualiteitenprogramma Kompas. Het gewone avondprogramma is daarmee ten einde. Volgt nog een uitzen ding van het RKK: Verklaar u nader. Het panel spreek over Het masker van God. Katus. Voor de week van de kritiek van filmfestival in Cannes, dat van 27 april tot 12 mei wordt gehouden, zijn films uit negen landen gekozen. Daarbij is „Jozef Katus" van de Nederlandse ci neast Wim Verstappen. 4 %tot In de Haarlemse expositieruimte Gale- rie-T zal op zeven april een tentoonstel ling met een bijzonder karakter wor den geopend. „Vijftig zelfportretten" zal de verzameltitel zijn, waaronder even veel schilderijen worden getoond, die ge meen hebben, dat ze rond of ovaal zijn en voorts, dat ze in opdracht zijn vervaar digd met de bedoeling, het ovale schil derij na een korte herleving onder het cubisme door de invloed van de moderne architektuur weer in onbruik geraakt in ere te herstellen. Vele doeken zijn overigens niet als por tretten herkenbaar; omdat ze zich echter wel als zodanig aandienen, zullen van al le vertegenwoordigde schilders foto's ter vergelijking aanwezig zijn. Nederlanders die aan de expositie deelnemen zijn onder anderen Martin Engelman, Zekveld en Comeille, die ook affiches en uitnodigin gen heeft gemaakt. Buiten Parijs zijn tentoonstellingen vol gens dit recept alleen nog in Madrid en Sao Paolo te zien geweest. Het werk van de Nederlanders, aan wie samenstelster Ceres Franco opdracht tot een schilderij gaf, zal hangen tussen dat van Grieken, Japanners, Italianen en Amerikanen. Ga leriehouder Funke verwacht ook nog twee „vreemde machines", die dezer dagen Haarlem moeten bereiken. (Van onze correspondent) DEN HAAG Als het dagelijks be stuur en de VARA-verenigingsraad met de plannen akkoord gaan, zullen Theo Eerdmans, Maud van Praag en de quiz „Tel uit je winst" gedurende het seizoen 67/'68 plaats moeten maken voor een ander spel naar Frans voorbeeld. Op het oog heeft men de in Frankrijk bijzonder populaire televisie-quiz „200 secondes", die de VARA waarschijnlijk „geen secon de te verliezen" zou gaan noemen. WASHINGTON (Reuter) —Een kwart van de 28.000 studenten van de universi teit van Californië in Berkeley rookt ma rihuana. Dat deelde woensdag het hoofd van de gezondheidsdienst van deze univer siteit, dr. Henry Bruyn, in een interview mee. Uit een onderzoek is verder geble ken dat zes tot acht percent van de stu denten het hallucinatiemiddel LSD ge bruikt. Nederlands I. In het vooravondpro gramma Pipo, het nieuws, het interna tionale jeugdjournaal de Verrekijker, het gewestelijk nieuws en Sport Midweeks. Vervolgens het tweede journaal en Ach ter het Nieuws. Als Simon Carmiggelt met een van zijn verhalen de kijkers in de stemming heeft gebracht, kunnen ze genieten van een uurtje Franse esprit dank zij het televisiestuk School voor Va ders. Het is een vertaling door Alfred Pleiter van Jean Anouilh's Cécile. Die Cécile is een allerliefst meisje, dat door papa nogal kort wordt gehouden. Boven dien is er een strenge gouvernante, die haar op de vingers kijkt. Niettemin is er een minnaar. Zijn optreden prikkelt papa, die zich ook weer jong gaat voe len en die gaat aanpappen met de gou vernante, overigens niet veel ouder dan de dochter, zodat papa in grote moei lijkheden komt: wat zijn dochter niet mag, mag de gouvernante dat wel? Wie Anouilh kent weet, dat er heel wat kluch tige strubbelingen zijn en bovendien heel wat bon-mots. De regie is in handen van Ton Lensink; in de hoofdrollen zien we Kees Brusse als de vader, Annabet Tausk als de dochter, Lex Schoorel als de min naar en Ina van der Moolen als de gou vernante. Een kort intermezzo komt uit de muziekstudio's. De Hongaarse pianis te Annie Tinker speelt Beethovens Appas- sionata sonate. Tenslotte een programma uit Denemarken. Het Deense koninklijke ballet danst De wonderbaarlijkste Man darijn van Feling Flindt (zelf in de hoofd rol) op muziek van Bela Bartok. Het ge geven is een bizar verhaal van drie ban dieten, die een jong meisje gebruiken als lokmiddel voor hun slachtoffers. De der de voorbijganger .is een Mandarijn die alle pogingen om hem te doden op won derbaarlijke wijze weerstaat, totdat men hem toestaat het meisje te benaderen. Nederland 2: De NCRV begint z'n tweede-net programma's doorgaans met een Amerikaanse serie. Geen beter leven dan een Buitenleven in dit geval. Van avond krijgen de Douglassen in het zo juist gekochte buitenhuis hulp van een goede buur, die wel even wil zorgen voor het omspitten van de tuin. Welke ster ren en andere gasten te zien zullen zijn in Internationaal Rendez-vous blijft altijd een verrassing tot het laatste ogenblik. Vanavond heeft Yvan Delord een gesprek met de bekende Nederlandse filmer Joris Ivens, uit wiens opzienbarende film over Noord-Vietnam een gedeelte wordt ge toond. Voorts kan men kijken en luiste- MOSKOU (AP) De communistische partij van de Sovjet-Unie heeft zich ge distantieerd van het denkbeeld van een communistische wereldconferentie. In no vember vorig jaar heeft de partij het denkbeeld gelanceerd als een stap ter verdere isolering van China. De partij geeft toe dat het noodzakelijk is eerst de problemen op te lossen die het bijeenroepen van een dergelijke con ferentie in de weg staan en dat dit wel eens zeer lang kan duren. Vele commu nistische en niet-communistische waarne mers waren reeds geruime tijd van me ning dat het denkbeeld van een commu nistische conferentie niet levensvatbaar was, omdat te veel partijen zich verzetten tegen een duidelijke keus voor of tegen China. Mireille Mathieu en haar manager Johnny Stark.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 15