Kiesinger wil spijkers met met Humphrey koppen slaan Olie van de Torrey Canyon juridisch probleem VAN DAG TOT DAG Over drie jaar „Dollart-Linie" Bonn boos dat president Johnson niet zelf kzvam Soldaten vallen uit de lucht Garrisons leven loopt gevaar Weer geldroof in Wenen topjas '67 Tankers van Troje Britten protesteren tegen bombardement van Noord-Vietnam Stangl mag niet met pers spreken GRONINGEN 1&denka amm DONDERDAG 3 0 MAART 1967 3 V.. Luchtzak kostte passagier het leven Vliegtuig neergestort bij New Orleans Mijn -explosie in Japan Grote vraag W aarschuwing Het verloop van de catastrofe met de Liberiaanse reuzentanker „Torrey Ca nyon" is een duidelijke illustratie van de enorme gevaren, waaraan de samenleving in toenemende mate komt bloot te staan door de ontwikkeling van de transport techniek en het daarbij ten achter blijven van veiligheidswetten. De tankers worden steeds groter, de havens waarop de invoer van olie, benzine en andere vloeistoffen van brandbare en explosieve aard is gericht, worden koorts achtig vergroot opdat de reuzenschepen kunnen binnenvaren. In de omtrek van grote zeehavens worden verwerkingsbe drijven voor deze vloeistoffen gebouwd, zoals ook op de oever van ons eigen Noordzeekanaal gebeurt. Men noemt dat dan „streekbelang" en dat is het, uit zui ver economische overwegingen, misschien ook wel. Maar welke andere, veel drin gender belangen worden eenvoudig over het hoofd gezien? De veiligheidswetge ving kan de ontwikkeling niet bijhouden. Men maakt zich bezorgd over de lucht vervuiling, maar de voorschriften daar omtrent zijn slechts gericht op de uit monding van de verwerkingsbedrijven, niet op de gevaren die de aanvoer van de gevaarlijke vloeistoffen al met zich kan brengen. De Engelse kuststreek die door de ramp met de „Torrey Canyon" met olie is over dekt, krijgt door het in brand schieten van het overschot in het wrak nu ook nog de inktzwarte, luchtvervuilende rook wolken te verduren. Water, lucht en land zijn door de miljoenen liters uit de tan ker volkomen vergiftigd. De zee-fauna is over een uitgestrekt gebied vernietigd. De viswaters zijn bedorven. De stranden zijn onbruikbaar geworden voor de re creatie. De gevolgen van deze ene schip breuk zullen zich over jaren nog de monstreren. Zou men zich wel eens hebben voorge steld wat de gevolgen van zo n ramp zou den zijn, als zij zich in de buurt van het dichtbevolkte Rotterdamse of IJmuidense woongebied zou voordoen? Europoort be reidt zich voor op de ontvangst van der gelijke enorme tankers. De IJmuidense haven is pas vergroot om nog grotere schepen dan tot dusver te kunnen bin nenloodsen. Tankers vervoeren niet alleen ruwe olie, maar vaak nog veel gevaarlijker, giftiger stoffen. Wat gebeurt er, wanneer een tanker in het havengebied in aanva ring komt met een sluis of een ander vaartuig? De bouw van een aantal petro chemische industrieën in het dichte woon gebied van het Noordzeekanaal is zonder veel bedenkingen door de regering bevor derd en zonder veel tegenstand door de betrokken gemeenten geaccepteerd. Heeft men zich erop bezonnen dat men drij vende bommen binnenhaalt, die onvoor stelbare schade kunnen berokkenen aan de leefbaarheid van deze streek, afgezien nog van de industriële verwerkingsgas sen? Men heeft de maatregelen ter bevei liging van de volksgezondheid beperkt tot deze laatste categorie van vervuilingsfac toren. De ramp aan de Engelse kust heeft duidelijk gemaakt, welke andere gevaren men in de buik van het Paard van Troje zonder een enkele voorzorg binnenhaalt. Elk ongeluk is leerzaam, zegt een Chi nees spreekwoord. Het is echter de vraag of men in de Nederlandse opeenstapeling van mensen en industrieën nog een weg terug naar grotere veiligheid zal kunnen vinden. (Van onze correspondent) BOCHOLT Met de bouw van de „Dollart-Linie", de autoweg, die de Duit se Noordzeehavens met het Ruhrgebied gaat verbinden, zal over drie jaar begon nen worden. De autoweg, die 250 kilometer lang wordt, zal vlak langs de Nederlandse grens lopen. In het gebied van de „Dol lart-Linie" wonen op het ogenblik 750.000 mensen op Duits en 600.000 mensen op Nederlands grondgebied. Als de weg klaar is, zal het aantal inwoners in het gehele gebied ongeveer anderhalf miljoen bedra gen. LONDEN (AP) Een groep van 334 Britse parlementsleden, schrijvers, toneel spelers en geleerden heeft een beroep ge daan op premier Wilson zich te distantië ren van de Amerikaanse bombardemen ten op Noord-Vietnam. De oproep, die als advertentie verscheen over twee pagina's in het nummer van donderdag van de Londense Times, bevat de handtekeningen van 88 parlementsle den van alle politieke partijen. Dr. Michael Ramsey, Anglicaans aarts bisschop van Canterbury, zou graag zien dat de Amerikanen onmiddellijk een ein de maken aan de bombardementen op Noord-Vietnam. Hij liet zich woensdagavond in deze zin uit in een vraaggesprek voor de televisie. Dr. Ramsey drong er bij de Amerikaanse Paus Paulus de Zesde heeft in zijn nieuwste encycliek „De Vooruitgang der Volken" harde woorden gericht aan twee categorieën naties: de rijke landen die worden geregeerd volgens een systeem van „ongebreideld kapitalisme" is de eer ste categorie, de tweede wordt gevormd door de naties die een groot deel van hun begrotingsgelden uitgeven aan machtsvertoon en bewapeningswedloop. Dit onderscheid mag wel even worden gemaakt, omdat anders het gevaar zou ontstaan dat de pauselijke zweepslagen alleen zouden neerkomen op de ruggen van de Westeuropese, Angelsaksische en Noordamerikaanse volken, terwijl de communistisch geregeerde mogendheden lachend terzijde staan. Zo is het immers geenszins.De Sovjet- Unie en China, ofschoon allerminst „on gebreideld kapitalistisch", doen even vlij tig mee aan de bewapeningswedloop en het machtsvertoon als de kapitalistische landen en ook op hen rust de enorme schuld van de armoede van anderen, om dat hun beloften en hun inspanningen even weinig tastbaar resultaat hebben vöor de verpauperde volken als die der „kapitalisten". Als men volkomen objectief en nuchter over deze pauselijke verwijten oordeelt, zou men zelfs in de pauselijke klacht horen meeklinken dat het Vaticaan zelf niet vrijuit gaat. Nog kort geleden ont stond tumult in de Italiaanse volksverte genwoordiging over het feit, dat het niet onbelangrijke Vaticaanse beleggingsaan deel in Italiaanse ondernemingen belas tingvrije profijten voor Vaticaanstad op leverde, terwijl particuliere Italiaanse be leggers bijzonder hoge belastingen moeten betalen op hun dividenden. Bij die discussie bleek, dat de inkom sten van het Vaticaan uit het Italiaanse bedrijfsleven vele tientallen miljoenen guldens per jaar beliepen.Dat zegt na tuurlijk weinig, omdat de pauselijke uit gaven evengoed voor charitatieve doel einden als voor een kostbare hofhouding zijn bestemd. De indruk echter dat het Vaticaan een „winstgevende onderne ming" was, zoals sommige Italiaanse kranten sarcastisch constateerden, was uiterst geschikt om dit Vaticaan als een kapitalistisch geleide organisatie te ken merken. Niemand zal zo onbehoorlijk zijn om paus Paulus daarvan de schuld te geven Hij heeft de moedige daad gesteld de kern van het kwaad bij name te noemen en het gevaar getrotseerd dat zijn woor den een boemerang zouden worden. Het is immers wel bekend dat vele pausen ondanks hun hiërarchische toppositie, in vele opzichten gevangenen van hun om geving en Vaticaanse tradities waren. Joannes, de befaamde voorganger van Paulus, werd door de dood verrast in zijn pogingen die gouden ban te doorbreken. Van een goed christen kan worden ver wacht, dat hij zichzelf en de zijnen niet spaart, als het om de Waarheid gaat. Wellicht moet men ook dit element zoe ken in deze encycliek, die vele katholie ken op hoge posten in het Vaticaan en elders in de wereld gewetenswroeging dient te bezorgen. De pauselijke terminologie is als een symbolische herhaling van de zweepsla gen, waarmee Christus de geldwisselaars en woekeraars uit de tempel joeg. iitnnAAnnfvinnwwfvvvvvi''''",,''*"**WM<>'l<ll>IIIMMWW (Van onze correspondent) BONN. De Amerikaanse vice-presi dent Humphrey was woensdag op zijn tiendaagse reis door Europa in Bad Go- desberg, waar hij enige uren een confe rentie van Amerikaanse ambassadeurs in Europa bijwoonde. In de namiddag be zocht Humphrey de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Brandt, in diens ambtswoning op de Bonner Venusberg. Het gesprek dat Humphrey met Brandt had duurde twee uur langer dan was voorzien en handelde over de grote pro blemen, die de Bondsrepubliek in zijn relatie tot de Verenigde Staten heeft: het non-proliferatieverdrag, de deviezenon- derhandelingen in verband met de aan wezigheid van de Amerikaanse (en ook de Britse) troepen in de Bondsrepubliek, en de toekomst van de NAVO. Tenslotte werd het gesprek voorbereid dat Humphrey begin april als hij voor de tweede maal Bonn bezoekt zal heb ben met Bondskanselier Kiesinger. Pas dit bezoek zal het bezoek zijn dat Hum phrey de Bonner regering brengt. Dat hij nu al op het vliegveld bij zijn aankomst RIO DE JANEIRO (AP) Het Brazi liaanse Hooggerechtshof heeft verboden dat Franz Stangl, de voormalige kamp commandant van Treblinka en Sobibor, ,1 met de pers in contact wordt gebracht. X,t' maand gevangen heeft president Johnson nog een brief van in Sao Paulo. Er is onder andere door door minister Brandt werd begroet, en later voorbereidende besprekingen met hem had, moet aantonen dat de sfeer tus sen de Amerikaanse en de Westduitse regering niet zo slecht is als de laatste tijd wel werd beweerd. Dat kanselier Kiesinger overigens geen genoegen zal nemen met de kenmerkende lach van de Amerikaanse vice-president en diens beroemde vriendelijkheidsformu les staat wel vast. Er moeten zaken ge daan worden, vindt de kanselier, die het maar moeilijk kan verkroppen dat presi dent Johnson niet zelf zoals hij aan vankelijk had aangekondigd dit jaar naar Europa komt. Duidelijker dan ooit is nu wel tot Bonn waar de vroegere minister van Bui tenlandse Zaken het oog meer op Wash ington dan Parijs gericht hield door gedrongen dat de Amerikaanse regering volledig door de ontwikkeling in Azië wordt geobsedeerd en voor Europa pas in de tweede plaats belangstelling heeft. De bijna overhaast georganiseerde vriendelijkheidsmissie van Humphrey doet ook niet vergeten dat het intussen al twee maanden geleden is, dat kanse lier Kiesinger in Parijs met De Gaulle kanselier Kiesinger ontvangen, waarin deze liet weten dat een vruchtbaar ge sprek over de toekomst van Europa en van de NAVO eerst mogelijk zal zijn, wanneer de problemen van de Ameri kaanse houding in het non-proliferatie-het oeieia van ner nuuiu van uc j.an<na„. verdrag en van Washingtons standpunt politie gesteld die in afwijking van zijn in het nagestreefde deviezenvergelijk op- voorganger geen confrontatie van Stangl gelost zouden zijn. In zijn brief liet Kie- mej. verslaggevers en fotografen wil toe- singer duidelijk blijken dat hij er prijs staan. Het Hooggerechtshof moet beslis- op zal stellen van Humphrey te boren sen 0ver de voorlopige hechtenis zelf, over een verzoek deze op te heffen en ten slotte over het verzoek tot uitlevering. Twee Amerikaanse soldaten vallen van de landingsladder van een hef- schroefvliegtuig in Vietnam. Het toestel moest plotseling stijgen, toen het door Vietcongstrijders werd aangevallen. De twee soldaten die dichter bij het toestel waren be reikten veilig de cabine. (Telefoto). Oostenrijk een verzoek tot uitlevering gedaan, waarover nog beslist moet wor den. Het Hooggerechtshof heeft zich achter het beleid van het hoofd van de federale wanneer de Duitse kanselier door Wash ington wordt uitgenodigd. In het Amerikaanse vriendelijkheidsof fensief was niets aan het toevel overge laten. Kort voor zijn vertrek naar Europa bezocht Humphrey onverwacht Kiesinger dochter Viola en haar man Volkmar Wentzel, die in Washington het beroep van fotograaf uitoefent. NEW ORLEANS (AFP) Jim Garri son, officier van Justitie in New Orleans, heeft woensdag tegen de pers gezegd dat hij verscheidene keren met de dood is bedreigd nadat hij begonnen is met zijn onderzoek na de moord op president Ken nedy. Hij wilde geen bijzonderheden ge ven. Zijn woning wordt dag en nacht door de politie bewaakt. Garrison zelf draagt altijd een wapen bij zich. De Federale Recherche (FBI) berichtte de politie van New Orleans dinsdag dat een vrouw in Georgia het leven van Garrison bedreigde. De FBI gaf geen bijzonderheden. WENEN (AFP) Voor de tweedel maal in 24 uur is uit een wagen van de Weense PTT een grote som geld gestolen. Evenals de avond tevoren, dinsdagavond, forceerden enkele lieden in een drukke straat in het hartje van de stad het slot van een bestelwagen van de posterijen en gingen ze er met enkele postzakken vandoor, waarin een waarde van ruim 110.000 gulden zat. De buit van de vorige avond had een waarde van 150.000 gul den. CASPER (AFP) Een 52-jarige Ame rikaan is woensdag in een straalvliegtuig van United Airlines om het leven geko men, toen het toestel in een luchtzak terechtkwam en een „val" van 11.000 naar 9000 meter maakte. De man had op dat moment zijn veiligheidsriem losge- maakt en sloeg met zijn hoofd tegen het plafond, waardoor hij een schedelbreuk kreeg. Het toestel, dat op weg was van Portland naar Chicago, landde in Casper, waar een lijkschouwing werd verricht. De luchtvaartmaatschappij heeft tot een grondige inspectie van het vliegtuig be sloten. NEW ORLEANS (Reuter) Bij het vliegveld van New Orleans aan de Ame rikaanse zuidkust is vanochtend een DC-8 een viermotorig straalvliegtuig, van de Delta Air Lines bij de landing neerge stort. Het vliegtuig raakte een hotel en brak in tweeën. De wrakstukken kwamen op enkele huizenblokken neer, waarbij branden werden veroorzaakt. De vier be manningsleden van het vliegtuig, dat een oefenvlucht had gemaakt, zijn waar schijnlijk omgekomen. Verdere slachtof fers zijn er niet. ADVERTENTIE Superb gesneden. En elegant-slank van lijn Ideaal-comfortabel voor lente, zomer, herfst en winter (Door mr. F. Kuitenbrouwer) De grote olievlekken, veroorzaakt door de stranding van de reuzentan ker Torrey Canyon, zijn het Kanaal ingedreven en zo te zeggen neer gekomen op het hoofd van honderd duizenden badgasten, de flora en fau na en de toeristenindustrie van hon derden kilometers Kanaalkust. Die gigantische olievlek is in meer dan één betekenis op drift geraakt. Zij vormt namelijk een glibberig juri disch probleem, waarmee grote be langen gemoeid zijn. Wie moet de rekening betalen? Dat is een angstige vraag voor talloze in hun bestaansmogelijkheden bedreigde ge meenschappen aan de Engelse kust. Pre mier Wilson, die persoonlijk de leiding van de operatie „vlekkenreiniging" op zich nam, heeft deze „zeer moeilijke vra gen van juridische en financiële verant woordelijkheid" ter bestudering verwe - zen naar zijn attorney-general, juridisch top-adviseur van de regering. Daarmee legde de premier er de na druk op dat deze kwestie meer is dan een strikt maritieme aangelegenheid. Als zodanig is de ramp overigens al indruk wekkend genoeg. Nu de Torrey Canyon „total loss" is, ziet de verzekering zich geplaatst voor de volle claim van 59 mil joen gulden voor het schip en zes mil joen voor de lading: tot nu toe is dat een record. Nog afgezien dan van de olie- schade! ul. rvcunacy utuug ex >-".i -- regering op aan „een initiatief te wagen", schacht van de mijn. TOKIO (AP) In een mijn op het noordelijkste eiland van Japan, Hokkaido, heeft zich een gasontploffing voorgedaan toen 21 mijnwerkers ondergronds waren. Acht mijnwerkers zijn met verwondin gen aan de oppervlakte gebracht. De an deren worden vermist. Het ongeluk ge beurde 2.200 meter van de ingang van de De grote vraag is allereerst onder welk recht deze ramp valt, temeer daar zij, voor zover bekend, buiten de territoriale wateren heeft plaatsgevonden. Dit is een vraagstuk van het - zeer moeilijke - in ternationale privaatrecht. De casus: Ame rikaanse tanker onder Liberiaanse vlag met Italiaanse bemanning vergaat in vol le zee en de lading van olie uit Koeweit van een internationale firma overspoelt de Engelse kust, is een schoolvoorbeeld van zo'n internationale rechtspuzzel. Het is duidelijk dat dit de aansprake lijkheid bijzonder ondoorzichtig maakt Daarnaast zal ook nog wel een diepgaand onderzoek naar de feiten nodig zijn. En gelse deskundigen hebben de koers van de supertanker bijz. vreemd genoemd en er is sprake van het negeren van een lichtschip. En dan zijn er nog de weers omstandigheden. Het is dus vooreerst de vraag, onder welke rechtsfiguur deze ramp valt en daarvan kan weer afhangen welk rechtsstelsel van toepassing is. Mocht de zaak onder Engels recht val len, dan is er zo schrijft de Financial Times een interessant precedent in het geval Southport. Daar werd in 1950 de kust over een afstand van zevenenhal- ve mijl overspoeld door olie, die was ge loosd door een gestrande tanker. Het rechtsgeding strandde in hoogste instan tie op een formeel punt. Maar het leverde als mogelijke aan knopingspunten voor een schadeclaim op: „negligence, onachtzaamheid in de vorm van navigatiefouten, onzeewaardigheid en... nuisance''(hinder). Deze laatste bij zondere actie uit tort (onrechtmatige daad) zou waarschijnlijk inderdaad onder de bevoegdheid van de Engelse rechter vallen. Bovendien zou zij een ruimere aansprakelijkheid scheppen dan negligen ce. De Attorney-general heeft echter laten weten dat hij hoopt dat de zaak geschikt kan worden. Dit wijst erop dat de Engel se regering overweegt te middelen tus sen de partijen die in ruimere dan strikt juridische zin bij de ramp betrokken zijn. miteiten. De secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Overlegorga- nisatie van de Verenigde Naties (64 le den) heeft hier terecht op gewezen. Zijn organisatie heeft na een conferentie in 1954 een verdrag opgesteld tegen oliever- Los hiervan is de zaak van de Torrey Canyon in deze tijd van super- en mam moettankers een waarschuwing voor alle zeevarende naties inclusief Nederland. - Wat ons land betreft zou het een interes sante puzzel worden, of zo'n rampzalige stranding te brengen is onder een on rechtmatige daad, of wellicht onder aan varing. Ons recht wordt, evenals het En gelse, beheerst door het Brussel Trac- taat van 1910. Dit omschrijft een aanvaring in begin sel als: „botsing of aanraking van sche pen". Maar Nederland heeft dit uitge breid tot „botsing met een roerend of on roerend goed, in casu de kust". Criteri um is dan „schuld van het schip", het geen van nut zou zijn als de stranding alleen was veroorzaakt door een technisch gebrek. Maar de aansprakelijkheid tegenover derden (hoteliers) zou kwestieus zijn en in ieder geval financieel beperkt. Door een onrechtmatige daad aan te nemen zouden de verhaalsmogelijkheden guns tiger worden, maar dan wordt de schuld beperkt tot de reder en diens onderge schikten. Bovendien zouden hier dan gro te problemen kunnen rijzen ten aanzien van de voorzienbaarheid van de schade. Het is echter zeer de vraag of het pri vaatrecht van ons land, of van welk land dan ook. is berekend op dergelijke cala- Moord. Vijf belangrijke Chinese functio narissen, die door Peking naar de Tibe taanse hoofdstad Lhasa waren gestuurd, zijn door Tibetaanse tegenstanders van de Chinese partijleider Mao Tse-Toeng vermoord. Ondergrondse. Het spoorwegnet van de Moskouse ondergrondse zal in 1970 zijn uitgebouwd tot een lengte van 160 kilo meter. Het huidige net heeft een lengte van 110 kilometer. Er worden dagelijks 3% tot 4 miljoen mensen vervoerd. Beer. Een bruine beer uit de Tatra, een van de zeldzaamste dieren in de Poolse bergen, is overreden door een reisbus. Hij was onmiddellijk dood. Droogte. Delen van China worden door droogte geteisterd. De gevolgen daar van kunnen nog ernstiger zijn dan die van de binnenlandse politieke woelin gen. Dat meldde radio-Moskou. Noordelijke route. Het wordt mogelijk geacht, dat schepen onder vreemde vlag weldra gebruik kunnen maken van de noordelijke zeeroute van de Sovjet- Unie tussen Europa en Azië. Dat meldt de New York Times. Kernonderzeeër. President De Gaulle heeft woensdag in Cherbourg de eerste olie. In 1962 verbonden meer dan veertig I te walel 8e a landen zich tot een verbod van het lo zen van olie in bepaalde „kustzones", die tot honderd mijl zee-inwaarts gaan. Het verdrag bevat voorts een aanbeveling tot het inrichten van speciale faciliteten in de havens. De ontwikkeling van het olie- vervoer over zee maakt echter een slui- tender regeling en effectievere controle nodig. Wat betreft de kernenergie is men meer bij de tijd geweest, getuige het verdrag over vreedzame kernschade en de waarborgen waarmee Amerika de vaart van het kemschip Savannah om ringde. De IMOO zou een geschikt fo rum kunnen zijn, en heeft zich ook aan geboden, voor het overleg over een nieuw internationaal verdrag. Dit moet aanvul lende veiligheid en vervoersregels geven met mogelijkheden tot preventief ingrij pen. Voor het geval dat een ramp als die met de Torrey Canyon zich opnieuw voordoet zal zo'n conventie verwijsregels van internationaal privaatrecht moeten bevatten en ook de verantwoordelijkheid moeten preciseren van reders én de be trokken regeringen: het bombardement van het Liberiaanse rampschip vond wel iswaar plaats toen het was verlaten, maar zou toch aanleiding kunnen geven tot een vervelend geschil. Tenslotte valt te denken aan het schep pen van een verzekeringspool om de gi gantische risico's te dekken die blijkens de ramp met de Torrey Canyon met de tankvaart zijn gemoeid en die nu de ju risten nog wel enige tijd bezig zullen houden. (Zie ook. Van Dag tot Dag) Ijsberen. De Russische bioloog dr. Oes- pensky heeft de landen die poolgebie den bezitten verzocht de jacht op de ijsbeer te verbieden. Er zijn nog tus sen de 10.000 en 20.000 ijsberen over. Veedieven. De politie van Lesotho (voor heen Basoetoland) heeft in een veld tocht van twaalf dagen 1350 stuks vee teruggehaald van veedieven in het noordelijke deel van het land. Het meeste vee was gestolen van Zuidafri- kaanse boeren. Wapens. De Belgische politie heeft bij huiszoekingen bij particulieren in Me- chelen en omgeving 55 pistolen, 8 sten- guns, 3 geweren, 3 karabijnen, een ma chinegeweer en twee kleine kanonnen gevonden, alsmede volop munitie, vele dolken, sabels en bajonetten. •Gesprek. De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Gromyko, is woens dag naar Cairo gevlogen voor een ge sprek met president Nasser en andere Egyptische leiders. Hierbij komen „alle vraagstukken" in het nabije Oosten ter sprake, vooral de kwestie-Aden. Dank. De 62-jarige Amerikaanse miljo nair Norman Mears, die enkele jaren geleden dank zij een Duitse chirurg zijn gezichtsvermogen terugkreeg, is in Burg a.d. Wupper met de vrouw van de chi rurg in het huwelijk getreden. Hij had het echtpaar na de operatie uit dank baarheid naar Amerika uitgenodigd, en was verliefd geworden op de 37-jarige Hella, die zich van haar man liet schei den.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3