FRIO DIEPVRIES VERDWIJNT Frionorvis Diepvriesunie neemt verkoop produkten op zich Autocross in Beverwijk 1 VELO IJmuidens bedrijf werkt mee aan Frans miljardenproject Florida van morgen Hl Gans SLUIZEN EN HAVENS Meer dan de helft van personeel gaat over 1 vil l__ LANGS Hulpstomer NoordzeeVL 43 Overstartleiding bij pontveer wordt verlengd Jubilarissen bij Hoogovens IJmuiden Kort IJmondnieuws Noteringen van groenteveiling „Henri Dunanf' was in Beverwijk IN DE VISHAL EN OP ZEE Havenberichten DONDERDAG 30 MAART 1967 4 Voor de BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK v VELO DE VRIND DIE DE r% WAS DOET mmm film foto waar U kunt kiezen uit veel Kennemerlaan 5 (bij de brug) Auto's opengebroken Gelddiefstal Kaartjes V loerbedekking ill: Over enkele maanden zal Frio Diepvries, dat haar kantoor in IJmuiden en een tiental depots verspreid over Nederland heeft, ophouden te bestaan. In deze maan den zal Frio Diepvries een dochtermaatschappij van het Noorse Friolior-concern samenwerken met de Diepvriesunie, die de verkoop van de Frionor-diepvries- visprodukten op zich zal nemen. De vijftien personeelsleden in IJmuiden voor administratie en magazijn zullen dan een andere betrekking moeten aan vaarden; van de 26 man buiten IJmuiden kunnen 22 door Diepvriesunie worden overgenomen, terwijl voor de vier overigen nog naar een oplossing wordt gezocht. Met het Arbeidsbureau en de vakbonden is hieromtrent overleg gepleegd. De heer A. Schoor, directeur van Frio Diepvries schrijft de ongunstige resulta ten van het bedrijf toe aan het volkomen gebrek aan interesse bij de Noorse aan deelhouders voor andere dan Frionor- diepvriesvisprodukten, die slechts eenvijf de deel uitmaken van het verkooppakket van Frio Diepvries. De voorzitter van Diepvriesunie, de heer J. G. H. Smeets, verwacht dat de omzet van zijn verkoopkantoor voor diep- vriesprodukten door de verkoop van Frio- nor-diepvriesvisprodukten met twintig percent zal stijgen. Daar Diepvriesunie in vrijwel alle pro vincies in Nederland over eigen opslag ruimte beschikt, zullen de depots van Frio Diepvries voor haar doeleinden niet nodig zijn. Wel wordt het wagenpark, bestaande uit ongeveer dertig eenheden, door haar overgenomen. De heer Smeets wees erop, dat de diep- vriesmarkt zich langzaam uitbreidt, maar dat ondanks een groeiend verbruik de consumentenprijzen de neiging hebben om te stijgen. Een zeer belangrijke fac tor, de distributiekosten, heeft geruime tijd een punt van ernstig onderzoek uit- De Haarlemse politierechter heeft woensdag een 22-jarige behanger uit Haar lem veroordeeld tot zes weken gevange nisstraf met aftrek waarvan drie voor waardelijk. De officier had tegen hem zes weken met aftrek, waarvan twee voor waardelijk geëist. Zondag 9 april wordt in Beverwijk op een terrein aan de Parallelweg een auto cross gehouden onder auspiciën van de Nederlandse Stock Car Racing Club. De wedstrijd, die 's middags om half drie begint, wordt verreden onder de regle menten van de E.V.A.C.O. Volgens de initiatiefnemers zal er strijd worden gele verd door crossers uit Holland, Duitsland België, Frankrijk en Amerika. In de pau ze kunnen de bezoekers genieten van een demonstratie van parachutisten met een spectaculaire vrije val. GEBOREN: Willy, d. van W. Oosterwal en M. M. Molenaar; Raymond H. A. P., z. van L. Knobbe en M. L. Destombes; Anne M. E., d. van J. C. de Groot en G. K. Mere- ma; Robertus L., z. van L. M. Zomerdijk en A. A. M. Rommelse; Anna H., d. van K. van Maassen en S. van der Meer; Hen- riëtte M., d. van P. Halbersma en H. Huft; Pieter, z. van K. Klok en A. Wiedijk; Va nessa A. E., d. van R. F. Shamier en M. C. Veldhuis; Mirjam, d. van I. H. van Zuijlen en J. H. van Leeuwen; André, z. van J. H. Teunissen en R. Boshuis; Ilja E., d. van J. A. Terhorst en E. Koomen; Fred P. M., z. van P. van den Kommer en R. M. Steen voorden; Antoinette C. M., d. van B. H. Broers en G. I. M. Draijer; Jacob E., z. van A. van der Steen en J. Anker; Cornelis J., z. van P. C. J. Borst en G. C. M. Groen; Paul C., z. van J. Kaan en N. J. Serné; Yolanda S., d. van A. Stam en K. H. Por tengen; Petrus N. G., z. van E. C. van der Hoorn en R. M. J. Janzen; Edwin, z. van H. A. Poen en C. Schouten; Ronald J. W., z. van J. P. G. Sap en J. L. van Dijk; Ra mon, z. van T. Koffijberg en N. H. Bijron; Alexandra M., d. van J. P. Rumphorst en M. M. Sprekeling; Agnes C., d. van E. Meijer en C. M. Molenaar; Angelique, d. van W. J. van Petegem en C. M. Joor. GETROUWD: Wilhelmus Schouten en Susanna M. Verhage; Henderikus A. Kos ter en Josefientje Verbree. OVERLEDEN: Hendrik Snel, 77 j., echt genoot van Gr. van Tavestein; Jan B. Ro- senland, 74 j., echtgenoot van A. M. Lat houwers; Johannes M. A. Bonsen, 77 j., echtgenoot van Ph. Janssen. ADVERTENTIE WASMACHINES KOELKASTEN ELECTR ARTIKELEN TROMPSTRAAT 66-68 IJMUIDEN-O. - TEL. 5198 Op bijgaande foto ziet u de hulp stomer „Noordzee" VL 43, die 15 ok tober 1924 de haven van Vlaardingen binnenloopt met een volle lading ha ring. Schipper is D. Penning. Zijn schip is 14 jaar oud. Het was namelijk 1907 toen reder Joost Pot in Vlaardingen de nieuwe hulpsto mer Noordzee VL. 43 ter haringvisserij uitzond onder schipper Hendrik van Roon. Het vaartuig was gebouwd door M. van der Kuijl, scheepsbouwmeester te Slikker veer. De inhoud bedroeg toen 150 bruto reg. ton, de lengte 28,37 m., de breedte 6,48 m. en de holte 3,23 m. De 2 cil. compound machine had een capaciteit van 100 pk. Van dit type, waarvan het bij zondere was dat de achtermast tevens dienst deed als schoorsteen, werden er in die tijd enkele gebouwd. Het waren zeil loggers met hulpstoomvermogen of, zo u het noemen wilt, stoomleggers met hulpzeilvermogen. Reder Joost Pot bracht hiermede z'n eerste stoomvaartuig in de vaart, hij was bovendien in het bezit van 17 hou ten zeilloggers, waarmee hij de grootste reder van Vlaardingen was. De Noordzee VL. 43 werd echter in 1909 in een afzonderlijke naamloze vennoot schap gebracht, de N.V. Stoomvisscherij „De Maas" met B. Pot als directeur. In 1910 werd D. Penning schipper; hij bleef dit tot en met de haringteelt 1924. In 1916 kwam de Noordzee weer terug bij Joost Pot, welke rederij in 1922 werd omgezet in de N.V. Reederij kantoor v/h Joost Pot met de heren C. J. Pot als directeuren. De Noordzee voer in 1925 onder schip per Jan van der Zwan, daarna onder Johannes Nieuwstraten. In de jaren dertig brak een moeilijke periode aan. Veel schepen werden opge legd en te koop aangeboden. Van de vloot van Joost Pot waren bijvoorbeeld in 1933 nog vijf schepen over: de hulpstomer Noordzee VI. 43. de stoomlogger Colum bus VL. 47 en Venus VL. 84 en de mo torloggers Adriana II VL. 89 en Apollo VL. 155. Met de Columbus VL. 47 ging de Noordzee VL. 43 in 1934 over naar de N.V. van Toor's Visscherij Mij in Vlaardingen: de Venus VL. 84 ging naar A. Verboon en de Adriana VL. 89 en Apollo VL. 155 gingen naar G. Kormaat's Handelmaatschappij, zodat de Rederij Pot ophield te bestaan. De N.V. Visserij Mij. Insulinde in Kat wijk aan Zee besloot in 1938 de hulp stomer Noordzee VL. 43 aan te kopen, welk schip te Katwijk werd ingeschreven als Bali KW. 129. Leendert van der Plas werd er schipper op en dat bleef zo tot in de tweede wereldoorlog. Verscheidene schepen mochten in de be- De „Noordzee" VL 43 van Joost Pot. ;5=r> Met daadkracht pakt de Franse regering de recreatieproblemen aan. De con currentie van Spanje ten opzichte van de Franse zuidkust die in de zomermaanden „eivol" is, dwingt tot spectaculaire maatregelen. J. G. Nelis en Zn.'s Transport en Aannemingsbedrijf te IJmuiden zal een belangrijke rol spelen in het verwezen lijken van een miljardenproject dat op initiatief van de Franse regering is ont wikkeld om een gloednieuwe „Riviera" te creëren met een capaciteit voor een kwart miljoen vakantiegangers. Deze zomer start de n.v. Nelis met de bouw van een hotel-restaurant met vijf verdiepingen als een begin van een bouwstroom van hotels, woningen en winkels waarvan de uiteindelijke omvang nog niet bekend is. Ter plaatse wordt door het IJmuidense bedrijf een bouwbureau gevestigd. ADVERTENTIES In verband met de voorgenomen ver plaatsing van de zuidelijke aanleginrich- ting voor het pontveer in Velsen is het noodzakelijk om een in de nabijheid daar van gelegen overstortleiding van het ge meenteriool met uitmonding in de Noord zeekanaal te verleggen. Via de overstort- inrichting wordt hij hevige regenval sterk verdund rioolvocht rechtstreeks op het Noordzeekanaal geloosd, ten einde overbe lasting van het rioleringsstelsel te voor komen. De dverstortleiding is gelegen in rijks- grond. Krachtens de vergunningsvoor waarden komen de kosten van het ver leggen voor rekening van de gemeente in Velsen. De kosten worden geraamd op ƒ46.500. Aangezien Rijkswaterstaat met het ver plaatsen van de aanleginrichting medio 1967 hoopt te beginnen, is het van belang dat spoedig over de nodige gelden kan worden beschikt. B. en W. geven de raad derhalve in overweging te besluiten tot beschikbaarstelling van een krediet van 46.500 voor genoemd doel. In de maand april telt Hoogovens IJmuiden onder haar personeelsleden drie jubilarissen met veertig dienstjaren: de heer J. Bravenboer, centrale technische diensten werktuigkundige buitendienst, Santpoort; de heer A. v. Roon, havens en vervoer, Beverwijk en de heer W. Blok, magazijn ijzer en staal, IJmuiden. Voorts zijn er nog dertien zilveren jubi larissen: de heren G. van Egmond, Cemij N.V., W. C. de Korver, bouwkundige bui tendienst, F. Cana, nieuwbouw werktuig kundig constructiebureau en J. Visser, administratie, uit IJmuiden. De heren C. Heeremans, plaatwalserijen en L. van Ba- kel, havens en vervoer uit Haarlem. De heren H. Gjaltema, ovenbouwkundig on derhoud, Santpoort en W. A. Kraaijeveld, technische dienst transport, Heemskerk. Tenslotte de heren F. G. Acda, Cemij N.V., F. L. van de Ree, centrale technische diensten bouwkundige buitendienst, J. H. Sonneveld, financiële administratie, J. J. H. Steenvoorden, koudbandwalserijen en J. Potma, hoogovens, uit Beverwijk. De Haarlemmer moest terechtstaan, omdat hij ervan werd verdacht op 27 fe bruari van dit jaar uit het Teylermuseum in Haarlem een antieke koperen lantaarn te hebben gestolen alsmede drie antieke roemers. De gezamenlijke waarde van de gestolen voorwerpen bedraagt ongeveer 1000. De lantaarn werd naderhand door de po litie in een gereedschapskist aangetroffen, de roemers lagen in een dakgoot. De jongeman, die overigens nog nooit had gestolen, bleek een zwak voor antiek te hebben. Hij nam de voorwerpen mee toen hij in het museum als behanger werk zaam was. Tot twee maanden gevangenisstraf met aftrek veroordeelde de politierechter een 23-jarige knaap uit het woonwagenkamp" in Zandvoort. De officier had drie maan den met aftrek geëist. De jongeman zou op 12 en 13 maart verschillende auto's hebben opengebro ken en daaruit voorwerpen hebben gesto len, zoals ondermeer een transistorradio, een fototoestel, lampen een filmrolletje en een benzinedop. De Zandvoortenaar verdedigde zich door te stellen dat hij de diefstallen had gepleegd in een bui van dronkenschap. Het was overigens niet de eerste maal dat hij met de justitie in aan raking was geweest. Op zijn strafblad stonden ondanks zijn jeugdige leeftijd reeds een respectabel aantal veroordelin gen, waaronder een gevangenisstraf van anderhalf jaar. Een 24-jarige Duitse kraandrijver uit Osnabrück werd veroordeeld tot twee we ken gevangenisstraf. De eis was vier we ken. De Duitser bracht met zijn vrouw in de omgeving van Haarlem het paasweekein de door. Op eerste paasdag vertoefde hij in een dancing in Zandvoort. Toen een dame in de gelegenheid aan het dansen was, griste hij uit haar tasje een beurs waarin 25 zat. De beurs gooide hij in het toilet. Gisterochtend was hij reeds voor de officier van justitie geleid. Een 27-jarige administratief-ambtenaar uit Zaandijk had ruim gebruik gemaakt van de nieuwe mogelijkheid van de Ne derlandse Spoorwegen om de treinkaart jes aan het loket met een girobiljet te Sakor. Als voorzitster van het SAï KOR (Samenwerkende Kinderbescher ming organisaties) is voor de afdeling Beverwijk benoemd mevr. A. P. Brech- Segeren, Laan van Blois 47, Beverwijk. Geen spreekuur. De wethouder voor openbare werken in Velsen, de heer C. Ockeloen, houdt op woensdag 5 april 1967 geen spreekuur. Frio Diepvries aan de Middenhaven straat in IJmuiden. gemaakt. Frio Diepvries beschikt over eenzelfde distributieapparaat als Diep vriesunie en hier is dus sprake van een doublure. Op grond van deze omstandig heid is het tot een gesprek gekomen en is een overeenkomst geboren, waarbij Diep vriesunie het grootste individuele vismerk „Frionor" gaat distribueren. Zowel de heer Schoor als de heer Smeets verklaarde gisteravond, tijdens een persconferentie in IJmuiden, dat ten aanzien van de belangen van het perso neel al het mogelijke wordt gedaan; zij verwachten geen moeilijkheden die niet zouden kunnen worden opgelost. Wat hemzelf betreft, zei de heer Schoor nog niet te weten wat hij zou gaan doen. Beverwijk, 29 maart 1967. Andijvie 28-43; spinazie 35-73; sla 13-25; radijs 12- 38; rabarber 18-40; witlof 85-145; waspeen 26-50: prei 42-75; rode kool 10-21; boeren kool 16-22; breekpeen 2-15; uien 35-61 en seldery knollen 16-31. betalen. Maar dat hij nu voor de politie rechter moest verschijnen had hij te wij ten aan het feit dat de biljetten ongedekt waren. Hij had ongeveer veertig keer op een dergelijke wijze zich van plaatsbewij zen voorzien. De spoorwegen waren voor een bedrag van ongeveer 240 benadeeld. Op de vraag wat hij in de toekomst dacht te gaan doen antwoordde hij: „Kaartjes verkopen bij een luchtvaartmaatschap pij". Conform de eis werd hij veroordeeld tot 150 boete en twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf. Een 52-jarige bootwerker en een 29-ja- rige havenarbeider, beiden uit Zaandam werden door de politierechter conform de eis van de officier van justitie veroor deeld tot 100 boete. Het tweetal had in de periode van januari tot mei 1966 vloerbedekking ver duisterd. In het eerste geval bedroeg de verduistering 60,- in het tweede 93.-. De bootwerker had de schade vergoed. De arbeider had de goederen weer terug gegeven. Een speciaal Frans inter-ministerie heeft zich toegelegd op de uitwerking en realisering van dit miljardenproject dat tot stand komt langs de lagune-achtige Middellandse Zeekust tussen de Rhóne- delta en de Spaanse grens; een tot voor kort moerassig en deels ontoegankelijk gebied. Over een afstand van honderdvijf entachtig kilometer zal het nu dienstbaar worden gemaakt aan de massa-recreatie. Nederlandse baggeraars hebben de me ren uitgediept en met het vrijgekomen zand het te bebouwen gebied opgespoten. Een groep Nederlanders is bezig met de reiniging van het dichtbegroeide stilstaan de water en weer een andere groep Ne derlanders bestudeert de mogelijkheden tot herbebossing van de landtongen en de oevers van de meren. De Nederlandse Grontmij. te De Bilt speelt daarin een be langrijke rol. Makelaar P. A. Houtzagers uit Arnhem is de Nederlandse financiële expert en tevens coördinator en promotor van de Nederlandse werkgroep, waarvan onder meer een architect, een hotellerie- deskundige en vertegenwoordigers van de Grontmij. en de N.V. Nelis deel uitmaken. De grond is gedeeltelijk al bouwrijp. Volgend jaar zal het hotel, dat de N.V. Nelis deze zomer bouwt, al in exploitatie zijn. De Franse regering heeft reeds miljar den franks aan dit gigantische recreatie project besteed. Men spreekt al over het „Florida van morgen". Om een indruk te geven van de omvang van de plannen: er zijn 50.000 vaste lig plaatsen voor boten geprojecteerd. Haast Vorig jaar brachten miljoenen Fransen, Belgen, Duitsers en Nederlanders hun va kantie in Spanje door. Zij lieten de Fran se Riviera letterlijk en figuurlijk links liggen, in de overtuiging dat daar toch geen plaatsje in de zon meer zou kunnen worden verworven. Er is de Franse rege ring zeer veel aan gelegen, die toeristen- stroom vóór de Spaanse grens tot staan te brengen en de toeristenduiten in de Fran se zak te stoppen. De plannen om het onherbergzame land te ontsluiten door drooglegging van een lagune-achtig stuk Middellandse Zeekust in aansluiting op de van oudsher op toe risten ingestelde Rivièra zijn minutieus uitgewerkt. Er komen zes nederzettingen. Ontwerper van het totale plan is de Franse architect van Griekse afkomst George Candilis, een leerling van de be roemde architect Le Corbusier. De N.V. Nelis te IJmuiden heeft inmid dels een omvangrijke studie voltooid over de te ondernemen bouwactiviteiten. Daar bij is nagegaan in hoeverre geprefabri ceerde eenheden voor woningen, hotels en winkels voor het gehele nieuwe kust gebied kunnen worden gebruikt. Topmensen uit het eigen bedrijf zullen ter plaatse de bouw leiden. De arbeids krachten wil men aantrekken uit de naas te omgeving van het bouwterrein. Ingenieur J. H. Elsinga, die voor de N.V. Nelis de leiding heeft van dit bouw project, heeft groot respect voor de voort varende wijze waarop in Frankrijk de re- creatiebelangen worden behartigd. „In Ne derland worden die belangen nog niet vol doende onderkend. Men laat hier grote mogelijkheden onbenut", is zijn mening. Om die mening te illustreren vestigt hij de aandacht op het feit, dat in Frankrijk een speciaal ministerie in het leven is geroepen om recreatieplannen en niet alleen voor de Middellandse Zeekust tot ontwikkeling te brengen. Wanneer we even het IJmuidense strandplan ter sprake brengen haalt hij met een zekere berusting zijn schouders op. „Het is hier niet anders dan overal in Nederland. Men praat maar. zettingstijd de visserij van IJmuiden uit oefenen. De Duitsers hadden echter vele bepalingen uitgevaardigd waaraan een ieder zich stipt diende te houden. In april 1942 mochten stoomschepen niet meer vissen: door de rookontwikkeling liepen zij te veel in het oog. De reders van de stoomschepen lieten het er niet bij zitten, ontwierpen een plan om de schepen zodanig te doen ver bouwen dat zij op motorschepen zouden lijken. De Hafenüberwachungsstelle in IJmuiden keurde dit plan goed en al spoedig kwamen de stoomschepen weer in bedrijf, maar nu met een korte schoorsteen. Ook de Bali verscheen weer. Dit schip in de vaart gebleven, totdat in maart van het jaar 1943 de schipper van de Bali, met nog 8 collega-schippers, werd gestraft omdat de schepen te dicht onder de wal hadden gevist. Het betekende voor de Bali tevens het einde: in april van dat jaar werd het schip gevorderd en op 24 april vertrok het vaartuig van Amsterdam naar de Parkhaven in Rotter dam om voor de bezetten dienst te doen. Daarna is met het schip vracht geva ren. Na de bevrijding keerde de Bali weer in ons land terug. Na eerst voorlopig als stoomschip aan de visserij te hebben deelgenomen, werd het in 1946 verbouwd tot motor logger. Er kwam een in 1941 gebouwde Werkspoor motor in van 240 pk, waarmede de Bali, onder schipper Adr. van Beelen, een nieuwe periode tegemoet ging. Het schip had een grote verbou wing ondergaan en heeft daarna gedu rende een aantal jaren de visserij kunnen uitoefenen, maar in het jaar 1961 kwam het einde van de vroegere stoomlogger- hulpstomer. eens de trots van reder Joost Pot. In april kwam het toen 54 jaar oude schip naar Hendrik-Ido-Ambacht om te worden gesloopt. Arie van der Veer Woensdagmiddag meerde het Rode- Kruisschip „Henri Dunant" in De Bever- wijkse haven voor een kort bezoek. De kade was door de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis met vlaggen ver sierd. Het bestuur bracht 's avonds een bezoek aan het schip, terwijl kolonneleden de patiënten een schaaltje fruit aanboden. De patiënten, die zich in Kampen ingescheept hadden, waren af komstig uit Kampen. Vanmorgen is de „Henri Dunant" naar Nijkerk vertrokken. Woensdag werden in IJmuiden in totaal 4250 kisten vis aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 69 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 80 schol, 10 schar 5 bot, 140 haring, 840 makreel, 335 schelvis, 260 wijting, 400 kabeljauw en gul, 10 leng, 10 haai, 5 ham, 10 poon, 2010 koolvis en 63 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 6,50-5,60, gr. tong 5,51-3,47, grm. tong 5,32-5,19 kim. tong 4,78-4,22, kl. tong I 4,98-4,44, kl. tong II 4,49-3,66, tarbot I 8-7,80. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 368-86, gr. koolvis zw. 77-57, gr. leng 96-50. Per 50 kilogram: tarbot II 160, gr. en grm. schol 55-50 ,klm. en kl. schol I 56-48, kl. schol II 61-31, schar 42-32, bot 8-6, verse haring 47,60-27,60 makreel 46-10,60, gr. schelvis 49-47, grm. schelvis 47-45, kim. schelvis 47-45, kl. schelvis I 55-48, kl. schelvis II 61-45, wijting 46-23, gr. gul 62- 34, mid. gul 46-23, kl. gul 37-18, kl. leng 29, kl. haai 76-55, ham 286-274, poontjes 49- 40, kl. koolvis zw. 23-19, kl. koolvis wit 34-3.0 Besommingen, in guldens: KW 132-9.140, 159-13.370, 161-4.610 74-51.000, SCH 135- 15.000, IJM 46-7.060. Aanvoer van donderdag Vier vaartuigen hebben donderdagmor gen in IJmuiden aangevoerd: 1265 kisten v is, 500 kilogram tong en 1860 stijve ka beljauwen Bij de aanvoer waren: 960 kisten schelvis, 110 kleine kisten schel vis, 15 wijting, 230 gul en kabeljauw, 25 kleine kisten gul, 30 kleine kisten haring, 3 schol en 30 varia. Prijzen \an donderdag Per kilogram, in guldens: heilbot 4.20, grote tong 5.60, grootmiddel tong 5.55-5.38, kleinmiddel tong 5.72-5.46, tong een 5.88- 5.65, tong twee 5.17-5. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 106- 84, middel kabeljauw 104-92, grote leng 82. grote wijting 106. Per tien stuks: grote kabeljauw 120-106, middel kabeljauw 63-52. Per 50 kilogram: grote schelvis 42-28, middel schelvis 41-27, kleinmiddel schel vis 30-23, schelvis een 32-26, schelvis twee 38-33, kabeljauw een 62-46, kabeljauw twee 57-42, kabeljauw drie 43-28, kleine schol drie 66, poontjes 60, gestripte wij ting 48-42, tongschar 108-90. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond donderdagmorgen uit: 150 kisten schelvis, 30 wijting. 45 kleine kisten wijting, 150 gul en kabeljauw. 310 koolvis, 70 makreel, 170 kleine kisten makreel, 100 schol, 325 stijve kabeljauwen en 1100 kilogram tong. Woensdag te IJmuiden aangekomen: Skau- sund, van Monrovia, voor IJmuiden; Thor- stein, Rotterdam; A. H. Salim, Bremen; Me- tropole, Swansea; Theano, Le Havre; Prinse» Margriet, Noordzee; Angantyr, Rotterdam; Audacia, Londen, voor IJmuiden; Crough, Middlesborough; Wotan, Dagenham; Ludwigs- hafen, Hamburg; Beninkust, Hamburg; Sierra Bravia, Hamburg; Vela, Hamburg; Electron, Londen; Vliestroom, Grangemouth, voor IJmui den; La Paloma, Rotterdam, voor IJmuieden. Donderdag te IJmuiden aangekomen: Ardeas, van Rotterdam, Claudia, Hamburg, voor IJ muiden; Christine Vinnen, Rotterdam; Aurora, Great Yarmouth, voor Zaandam; Stentor, Rot terdam; Lübeck, Antwerpen; Geestdijk, Great Yarmouth, voor IJmuiden; Hontestroom, Sheer- ness; Donata, Londen, voor Zaandam; Bernina, Rotterdam; Bertha Beck, Hamburg. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Caravelle, naar Karlsham, van IJmuiden; Karl, Goole, van IJmuiden; Othonia, Odense, van IJmuiden; John Kruse, Antwerpen; Buka, Londen; British Osprey, Isle of Grain; Prinses Margriet, Noord zee, proefvaart; Hoegh Falcon, Curagao; Isle de Saint Pierre, St. Johns; Gaasterkerk. Rot terdam; Saint Pierre. Duinkerken; Rossen, Nordenham; Philetas, Rotterdam; Brinda, Lon den, van IJmuiden; Wiking, Landskrona, van IJmuiden; Joma Londen; Voorwaarts, Harlin- gen; Laertes, Hamburg; Thorstein, Londen. Dusseldorff, Le Havre; Theano, Rotterdam; M. H. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Holm- field, naar Antwerpen; Lapponia, Rotterdam; Tamrin, Le Havre; Kreon, Hamburg; Maasborg, Stade; Ivoorkust, Hamburg. (Indien achter de plaats van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dal het betreffende schip naar of van Amsterdam is gegaan.)

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4