Jeugd in avondkleding danste tot ver na middernacht in De Weyman Niet alle jongelui willen altijd in een trui en een broek Gestolen auto's gevonden Verenigingsnieuws uit de IJmond ft Opheffing en stichting van openbare kleuterscholen in IJmuiden Speelweide deze zomer al in gebruik Miniatuur-stadspark Beverwijk aanwinst voor wijkbewoners Weinig krachtsverschil in schoolvoetbal in Velsen Comitéschool plaatste zich al voor de halve finales Betaling abonnementsgeld per giro Velsen wil een miljoen lenen Samenvoeging Meeuwennest en A. Schweitzerschool Velsen kan kamp Rooswijk kopen voor bijna 2 ton V ermeulenschool viert eeuwfeest Dader aangehouden van radio-diefstal CHU-vergadering in Santpoort Afscheid ds. en mevr. Nijenhuis Vijf jaar geëist tegen jongen die zwerver doodde UIT DE ZAKENWERELD Velsen-IJ muiden bijeenkomst „succuienta". Rotterdams 1 oiieel Beverwijk Arsenicum en oude kant Heemskerk Verbouwing pension in Velsen kost 25 mille meer _NIEUWS- Gratie, stijl en jeugdige spontaniteit op de dansvloer. B. en W. van Velsen hebben de raad voorgesteld te besluiten tot het aangaan van een geldlening groot 1.000.000. De commissie voor de financiën stemt hiermede in. 'n tweetal bandjes: The rhythm-and-blues group „Second hand quartet" en „The Shindies", beide uit Velsen. Voor eerst genoemde groep betekende dit optreden in het openbaar haar debuut. De muziek bracht de stemming en de feestelijk versierde zaal zorgde voor een gezellige sfeer. Bijna al de honderd geno digden hadden zich met een zichtbaar ge noegen gehouden aan de afspraak, wat be treft het dragen van smoking en avond toilet, zodat het geheel de sfeer opriep van een hofbal, vol charme en gratie, ter wijl een enkel beatnummertje er tussen door de jeugdige spontaniteit deed los barsten. De tijdens het paasweekeinde aan de Wilgenstraat in IJmuiden gestolen auto is door de Utrechtse politie teruggevon den met een lege accu, een lege benzinetank en vernielde bedrading. Een in de Gildelaan in Velsen-Noord ont vreemde auto werd achtergelaten in het Gelderse Putten. De in januari voor een café in IJmuiden-West ontvreemde brom fiets is gevonden in een sloot te Bever- Deze aankomst met taxi s, m piaais van i wijk. In Beverwijk zijn op het terrein de gebruikelijke knetterende bromfietsen, van Kennemerstaten ook laarzen gevon f utI rl rl i /v on i ho f n m cfplpnPTl ffPSTO Pil 11 Als reactie op de zogenaamde truien feesten, waarop jongelui, gestoken in slob berige truien en nauwe broeken, uiting geven aan hun afkeer voor conventie, werd gisteravond een soirée dansante ge houden in de zaal van het café-restaurant „De Weyman" aan de Hoofdstraat in Santpoort. Op deze soirée was jacket of smoking voor de heren en lang avond toilet voor de dames verplicht gesteld. Het geheel was voortgekomen uit een idee van de negentienjarige Bert Bos uit Driehuis, leerling aan de Rijkskweek school te Haarlem. Nadat hij een drietal van zijn kennissen, te weten Carla de Vries (18), Herbert Isacson (18) en Maar ten Schermerhorn (18), voor zijn idee had gewonnen, nam het plan al spoedig vaste vorm aan. Toen het plan was uitgewerkt, moest men dit proberen te realiseren. Zo moest men de diverse vergunningen zien te verkrijgen, een zaal voor niet al te veel geld huren en contact zoeken met diverse bandjes. Financieel gezien bracht dit al les wel enige problemen met zich mee. Wat geen probleem vormde was om een honderdtal jongelui, voornamelijk scholie ren te interesseren voor deze soirée dan «ante. Na maanden van voorbereiding was het gisteravond dan zover. Voor het café restaurant „De Weyman" was het een komen en gaan van taxi's met jongelui. Deze aankomst met taxi's, in plaats van riep al direct een sfeer op van bijna ver gane glorie, die alleen nog is gehand haafd in hof- en studentenkringen De muziek op deze gala-avond, die om acht uur begon en ver na het middernach telijk uur eindigde, werd verzorgd door den, die enige tijd geleden gestolen zijn in een schuur in Velsen-Noord. Als verdacht van diefstal van enkele tientallen pakjes sigaretten uit een auto maat aan de Lange Nieuwstraat te IJmui den zijn door de Velsense politie een I zestienjarige visknecht en een twintigjari ge timmerman uit IJmuiden aangehou den. De jongens hebben bekend. Een van de daders van een poging tot inbraak bij het plaatskaartenkantoor aan de Julianakade blijkt ook de dader te zij geweest van de inbraak in het ser- vicestation aan de Edisonstraat. De door de Amsterdamse politie aan gehouden Beverwij ker, die een auto had weggenomen en ongeveer driehonderd gulden had gestolen uit een pand aan de Wij kerstraat weg in Velsen-Noord heeft bekend, dat hij diezelfde nacht ook een poging tot inbraak heeft ondernomen in het pand van de N.V. Kijk Grijp DONDERDAG 30 MAART Zomerlust, Santpoort, 20 u.: Contact «vond met B. en W. Cultureel Centrum, 20 u.: Maandelijkse __1 Gem. Bibliotheek, filiaal, en r.-k. biblio theek, Wijkcentrum De Duinpan, Willem y i de Zwijgerlaan, Santpoort-Zuid, geopend 111 V doCTll van 19 tot 21.15 uur. VRIJDAG 31 MAART De toneelabonnementenserie A van de City, 23.30 u.: Nachtfilmvoorstelling leden van de kunstkring „Voor allen Nederlandse Vereniging voor Sexuele WOrdt donderdag 5 april in de Velsense Hervorming. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 16.30 u.: afscheid van de heer C. W. Visser, adjunct- directeur van het gemeentelijk gasbedrijf. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 u.; fi liaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 30-17.30 en 19-21.15 u.; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. biblio theek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19-21.30 uur r -k. openbare leeszaal en bibliotheek, Wiliemsbeekweg 96. IJmuiden: 14.30- 17 30 en 19-21 uur; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord. Banjaertstraat 13: 14-17 en 19-21 uur. DONDERDAG 30 MAART Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Schilderen o.l.v. Tony Gerlach door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, Velserweg, 19.30 uur: Gast en gastvrouw, door de St. v. huish. en gezinsvoorlichting Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. VRIJDAG 31 MAART Verenigingsgebouw, PlesmanwegPar- mentierstraat, 20 u.: Dansavond door In dische Ver. „Door Eendracht Sterk". K.S.A.-gebouw, Peperstraat, 19.30 uur: Jaarvergadering door Hengelsportvereni ging „De IJmond Vissers". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 u.: Koperwerk (jeugd), o.l.v. Annie Bruggert, door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Koperwerk (volwassenen) o.l.v. An nie Bruggert, door Kennemerstaten Huize Scheybeeck, Velserweg, 19.30 uur: Kamerplanten, door de St. v. huish. en ge zinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u. en 20.15-21.30 uur Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 en 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur. Gezamenlijke bibliotheek-filialen: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4, geopend van 19-21 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, ge opend van 19-21 u, en Meerestein, Parmen- tierstraat 2, geopend van 15-17 en 19-21 u. Stadsschouwburg voor dit seizoen afgeslo ten door de toneelgroep „Studio" uit Amsterdam, met een opvoering van „Tan go", een toneelspel van de jonge Poolse auteur Slawomir Mrozek. Het stuk is een vreemd mengsel van klucht en tragedie, waarmee door de schrijver op originele wijze kritiek wordt uitgeoefend op de menselijke samenleving. De vertaling is van Tom Eekman en Kees van Iersel ver zorgde de regie. In dit stuk treden onder meer Loudi Nijhoff, Bram van der Vlugt, Ad Noyons, Wim de Haas en Ingeborg Uijt den Boogaard. De laatste voorstelling in dit seizoen van serie B vindt donderdag 27 april plaats, eveneens in de Velsense Stads schouwburg. Hiervoor komt het Nw. Rot terdams Toneel naar Velsen met een op voering van, Arsenicum en oude kant' het bekende Amerikaanse blijspel in drie bedrijven door Joseph Kesselring. Regis seur is Jan Teulings, die tevens een der hoofdrollen vervult. Andere medespelen den zijn onder meer Enny Meunier, Elly van Stekelenburg, Pieter Lutz en Bas ten Batenburg. Sinds 1953 zijn in het schoolgebouw aan de Casembrootstraat te IJmuiden twee openbare kleuterscholen gevestigd, name lijk de kleuterschool Het Meeuwennest en de Alb. Schweitzerkleuterschool. Ge durende vele jaren werden deze scholen door een dusdanig aantal kleuters be zocht, dat aan elk der scholen naast de hoofdleidster twee leidsters verbonden mochten zijn. Gedurende de laatste jaren loopt het aantal kleuters echter regelma tig terug. Deze vermindering is van dien aard, dat het gemiddeld aantal kleuters van de kleuterschool Het Meeuwennest over 1966 nog slechts 68,3 bedraagt. Bij dit aantal wordt volgens de Kleu teronderwijswet nog slechts de bezoldi ging van de hoofdleidster en één leidster door het Rijk vergoed. Voor de Alb. Schweitzerkleuterschool mag voor 1967 merken B. en W. het volgende op. In de Kleuteronderwijswet wordt slechts ge sproken van besluiten van de gemeente raad betreffende de stichting en opheffing van één der kleuterscholen, waarvan de leerlingen door de andere kleuterschool kunnen worden opgenomen. Dit zou ech ter betekenen, dat voor de berekening van de rijksvergoeding wordt aangehouden het gemiddeld aantal kleuters van de in stand te houden school over het gehele jaar. Weliswaar kan een beroep op de minis ter van Onderwijs en Wetenschappen worden gedaan om rijksvergoeding toe te kennen voor meer leidsters dan aan de school verbonden mogen zijn, maar in verband met de altijd bij de aanvang van de schooljaren te verwachten daling van het aantal kleuters kan worden aangeno men, dat met ingang van 14 augustus 1967 deze beslissing niet zal worden geconti nueerd. Met het oog op het vorenstaande ver dient het aanbeveling te besluiten om de Schweitzerkieuterscnooi mag vuui ura.i ------- on een rijksvergoeding voor een hoofd- kleuterscholen ingaande 1 april 1967 bei- rP - J 7jUoffan en Hat Hf» raad zich Ult- lêidster en twee leidsters worden gere kend. De huisvesting van twee kleuterscho len in één gebouw vereist een goed sa menspel en vraagt om extra voorzienin gen. Een dergelijke oplossing is daarom alleen aanvaardbaar om organisatorische redenen. De veranderde omstandigheden sinds 1953 en de daarop volgende jaren zijn zodanig, dat het tijdstip is aangebro ken om tot een samenvoeging van de bei de scholen over te gaan. Een dergelijke ingreep wordt vergemakkelijkt, omdat de aan de kleuterschool Het Meeuwennest verbonden hoofdleidster op 1 januari 1967 in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de gemeente dienst heeft verlaten. Met betrekking tot de procedure om tot de voorgenomen samenvoeging te komen Op de grens van de wijken Meerestein en Oosterwijk in Beverwijk wordt mo menteel met man en macht gewerkt aan de verfraaiing van het stadsbeeld door aanleg van een aantrekkelijke groen strook. In de toekomst zal deze gordel van groen uitmonden bij liet slot Assum- burg in Heemskerk. Het huidige project op Beverwijks grondgebied is 150 meter breed en 280 meter lang. Dit miniatuur- Wegens buitengebruikstelling voor mi litaire doeleinden is vanwege de Staat der Nederlanden het kamp Rooswijk te Velsen (Noord) aan de gemeente Velsen te koop aangeboden voor de prijs van 196.000. De ondergrond van het kamp heeft een oppervlakte van 12.840 ha en is in het uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het gebied ten noorden van het Noordzeeka naal bestemd voor actieve recreatie. De grond komt in aanmerking om te worden opgenomen in het in aanleg zijnde sport veldencomplex. De gebouwen of een aan tal daarvan kunnen worden gebruikt voor sportaccommodatie. Gezien de oppervlakte, aard, ligging en bestemming van het kamp met de daartoe behorende opstallen, achten B. en W. de vraagprijs aanvaardbaar; zij stellen der halve voor tot aankoop daarvan voor deze prijs te besluiten. stadspark wordt begrensd door de Heemskerkerweg en de Hoflanderweg. Deze foto die een goed overzicht geeft van de werkzaamheden, werd genomen vanaf één der flatgebouwen aan de Al- zettestraat. Links ligt de fraai geaccidenteerde speelweide, die reeds over een gezonde grasmat beschikt. De jeugd kan deze speelgelegenheid nog deze zomer in ge bruik gaan nemen. In het midden loopt een betegeld wandelpad, dat 's avonds wordt verlicht. Rechts op de achtergrond de toekomstige vijver met terrassen en banken om heerlijk uit te rusten. De gro te hopen zand die bij de graafwerkzaam heden vrijkomen (ongeveer 9000 kubieke meter) zullen worden gebruikt bij de her bestrating van de Wijkermeerweg. De vijver krijgt in het midden een eiland. Op de voorgrond rechts is men druk be zig met het terrein te egaliseren. In dit gedeelte, waar gelukkig een flink aantal oude bomen gespaard kon blijven, komen onder andere een volière en een rosari um. Personeel van de gemeentelijke plant soendienst zal straks een begin maken met de aanplanting van bloemen, strui ken heesters en bomen, waardoor het ge heel nog aantrekkelijker zal worden. Achter deze groenstrook, in de krom ming van de Hoflanderweg, wil men een flora- en faunagaarde inrichten, evenals een kinderboerderij. Een commissie, sa mengesteld uit de BSCR, vertegenwoor digers van de contactraden Oosterwijk en Meerestein en de gemeente bezinnen zich nog op de uitvoering van deze voor de wijkbewoners plezierige plannen. Bij de opening van het Stadskantoor werd door de bevolking een bedrag beschik baar gesteld voor de bouw van een kin derboerderij Van 27 op 28 maart is uit een perceel aan de Wijkeroogstraat in Velsen-Noord een transistorradio gestolen. Als verdacht van deze diefstal hield de Velsense politie een dertigjarige sloper uit Eindhoven aan, die in een kosthuis in Beverwijk verblijft. De man heeft de diefstal bekend. Het radiotoestel kon in beslag worden ge nomen. DONDERDAG 30 MAART Raadhuis, 19.30 u.: gemeenteraadsverga dering. VRIJDAG 31 MAART Zaal Njjman, 19.30 u.: vergadering-lezing postzegelclub Heemskerk. De Magneet, 20 u.: instructieavond Ver bond voor Veilig Verkeer. Zaal Parmentierstraat, 20 u.: dansavond Indische Ver. D.E.S. Openbare leeszaal, Beverwijk, Ver. Openbare Bibliotheek, H. Burgerstraat 70: 10-12.30, jeugd: 10-12.30 u. Arendsweg 61: 10-12.30, jeugd: 10.12.30 u. Oosterwijk (Am stelstraat 44): 10-12.30 u„ jeugd: 10.12.30 u Meerestein (Parmentierstraat 2): gesloten Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: 10-12.30 jeugd: 10-12.30 u. Heemskerk, Kerkweg 45 (volw.): 10-12.30. Ruysdaelstraat la (jeugd) 10-12.30 uur. (Van een medewerker) Op de verschillende velden van het sportpark „Schoonenberg" hebben de scholieren woensdag weer volop strijd ge leverd in het Velsense schoolvoetbaltoer- nooi. Vooral de jongens van de lagere scholen in afdeling E hebben zich op nieuw enthousiast geweerd. Als eerste ploegje voor de halve finales heeft zich de Comitéschool 1 geplaatst. Het was de beste in poule C met drie overwinningen en de doelcijfers 6-0. In de zeven andere poules worden vandaag de beslissingen verwacht. Het tweede en derde van de Technische school hebben zich met de Prins Bernhard HBS 2 reeds als halve finalisten aangediend in afdeling C en de Hugo de Groot Ulo 2 drong in D alvast tot de halve eindstrijd door. Het heeft de voetballende scholieren gisteren weer niet aan strijdlust en en thousiasme ontbroken. Bovendien was 't krachtsveschil niet zo bar groot en zo- doende bleven monsterscores achterwe ge. Twee van de twaalf partijen in af deling E eindigden zelfs in een doelpunt loos gelijkspel. De lagere scholen moch ten zich overigens weer in de grootste belangstelling verheugen. Zij werden luid ruchtig aangemoedigd door ouders, leer krachten en supportertjes. In afdeling B van de grotere jongens werden drie wedstrijden gespeeld en daarbij zegevierde de Prins Bernhard HBS 1 met 5-0 over de Technische school 1, terwijl de Joannes Ulo 1 met 3-0 van de Vissering HBS 1 won. Het tweede elf tal van de Vissering HBS en de Creutz- berg Ulo 1 hielden elkaar in een doel puntrijk duel in evenwicht: 4-4. Door een 3-0 zege op Gymn Paulinum 1 is het derde van de Technische school in afdeling C poulewinnaar geworden en reeds zeker van een plaatsje in de halve finale. Daarvan zijn ook de Prins Bern hard HBS 2 en het tweede van de Tech nische school reeds verzekerd. Zij ma ken vandaag onderling uit wie zich poule winnaar mag noemen. Het is best moge lijk dat deze twee ploegen elkaar zater dagmorgen in de finale weer ontmoeten. In afdeling D stapte de Hugo de Groot Ulo 2 met een score van 3-0 de baas over Creutzberg Ulo 2 als eerste poule winnaar de halve finale binnen. De drie andere elftallen worden vandaag bekend Uitslagen. Afdeling B: Joannes Ulo 1 - Vissering HBS 1 3-0; Techn. school 1 - Pr. Bern hard HBS 1 0-5; Vissering HBS 2 - Creutz berg Ulo 1 4-4. Afdeling C: Hugo de Groot Ulo 1 Techn. school 4 3-1; Techn. school 3 - Gymn. Paulinum 1 3-0; Pr. Bernhard HBS 2 - W. de Zwijger Ulo 2 2-0: Papier vakschool 1 - Techn. school 2 0-5. Afdeling D: Pr. Bernhard HBS 3 - Vis sering HBS 5 5-0; Pr. Bernhard HBS 4 - Vissering HBS 4 1-2; Papiervakschool 2- Kohnstamm VGLO 1 3-3; Hugo de Groot Ulo 2 - Creutzberg Ulo 2 3-0; Techn. school 5 - Joannes Ulo 2 1-4. Afdeling E: P. Vermeulen - Ad. van Nassau 3-0; Insinger - J. Ligthart 0-2; H. Hart 2 - Juliana 0-0; Emma - Pr.v.d. Leeuw 0-1; T. Brandsma 1 - Prof. Gun ning 4-0; Franciscus 2 - Clara 0-3; Co mité 2 - Dr. Visser 0-4: Comité 1 - Kennedy 4-0; H. Hart 1 - Watervliet 3-0; Clara Stern - Brederode 0-1; J. Campert 1 - Pr. v.d. Leeuw 0-0; Emma - Pr. Gun ning 0-3. de op te heffen en dat de raad zich uit spreekt voor de oprichting van een nieu we school op dezelfde datum. Voor de berekening van de rijksvergoe- ding wordt dan uitgegaan van het aantal kleuters op 1 juni 196. Dit betekent, dat geen beroep zal behoeven te worden ge daan op het wetsartikel terzake. De oudercommissies die over deze aan gelegenheid om advies worden gevraagd, kunnen zich met de samenvoeging van de beide scholen verenigen. Met betrekking tot de positie van het aan de beide kleuterscholen verbonden personeel merken B. en W. op, dat de leidsters wegens opheffing van hun be trekking zullen dienen te worden ontsla gen om m.i.v. dezelfde datum te worden herbenoemd aan de op te richten kleuter school. Ten aanzien van de aan de Alb. Schweitzerkleuterschool verbonden hoofdleidster mejuffrouw J. R. Beijer zal op dezelfde wijze dienen te worden ge handeld. Aangezien het recht van benoe ming en het verlenen van ontslag van de hoofdleidsters niet aan het college is gede legeerd, moet de raad de daartoe strek kende besluiten nemen. De gemeente Velsen heeft besloten tot aankoop van het aan de Kanaalstraat staande bejaardenpension Voets. In de loop der jaren heeft dit pension een eigen karakter gekregen. Evenwel voldoet het niet aan de eisen, welke tegenwoordig aan een bejaardenpension gesteld moeten worden. Voor de modernisering is reeds een krediet verleend groot 225.000,-; de raming is echter 25.000 hoger, voor welk bedrag thans aan de gemeenteraad een aanvullend krediet wordt gevraagd. Na de verbouwing zal het pension een accommo datie van 24 bedden hebben. De christelijk historische kiesverenigin gen Velsen heeft voor vrijdag 7 april een openbare vergadering uitgeschreven, wel ke in hotel-taveerne „De Uilenboom" aan de Hoofdstraat in Santpoort zal wor- tt aan ae nooiasuaui m oauijjuun. mi wm- De Pieter Vermeulenschool aan de Hee- ^en gehouden. Spreekster voor deze avond nduinwee te IJmuiden-Oost viert op ic m,. p yj j wttewaal van renduinweg te IJmuiden-Oost woensdag 5, donderdag 6 en vrijdag april het honderdjarige bestaan. Op de eerste dag van de jubileumvie ring vindt een herdenkingssamenkomst plaats in de Petrakerk aan de Merwede- straat. Professor dr. K. Dijk uit Drie bergen spreekt de herdenkingsrede uit on der de titel „Een eeuw van schoolstrijd". Liturg is dominee J. A. Tiemens en als cantor-organist is de heer Gerard M. Kre- is freule mr. C. Stoetwegen. VAN DE IJMOND caniur-uigaimus ncc» Na een verbouwingsperiode van tien mei' uitgenodigd. Medewerking verleent dagen is gistermiddag de geheel ver- 1J,— Dn Pricin T<Tnroolz"I niaiiiir/^o on cfomnHornicoprrl voorts het koor van de Da Costa Kweek school te Bloemendaal onder leiding de heer G. M. Kremer. Oo de tweede dag is er een reünie voor oud-leerlingen en genodigden in de Petra zaal aan de Spaarnestraat. Er wordt on der meer een rondrit door IJmuiden ge maakt en nadat het hoofd van de jubi lerende school een overzicht van de ge schiedenis der school heeft gegeven wordt de speciaal voor deze gelegenheid ver vaardigde film „Schoolleven van nu" ver toond door de heer A. Visser. In een aan grenzende zaal wordt een historische ten toonstelling ingericht, 's Middags is er een officiële receptie. De derde dag is een feestdag voor de schoolkinderen met spelletjes, wedstrij den en een feestprogramma te verzorgen door de „Franelly's". Met ingang van 1 april aanstaande zal ds. G. Nijenhuis zijn werkzaamheden bij de Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, afdeling Velsen, beëindigen. Ds. Nij enhuis wil zich tijdelijk vrijmaken voor studie. Er zal gelegenheid zijn om afscheid te nemen van ds. en mevrouw Nijenhuis op vrijdag 31 maart van 17 en 18 uur in I ,,'t Braambos" aan de Zeeweg 264) IJmuiden-Oost. ROTTERDAM Vijf jaar gevangenis straf heeft de officier van justitie in Rot terdam geëist tegen een zeventienjarige loswerkman, die er van wordt verdacht in de nacht van 10 op 11 oktober vorig jaar de 53-jarige N. van der Harst met een dolk te hebben gedood. Het slachtoffer, dat een zwervend be staan leidde, was 's morgens gevonden in een vrachtwagen, die op een parkeerter rein bij het congres- en concertgebouw „De Doelen" stond. nieuwde en gemoderniseerde zaak in bril len, contactlenzen en gehoorapparaten van meester opticien J. Grit, gevestigd in de Kennemerlaan 92 in IJmuiden, her opend. De ruimte van een vroegere werkplaats is bij de winkel getrokken. Deze gewon nen ruimte wordt nog geaccentueerd door het ontbreken van een grote toonbank. Hiervoor in de plaats zijn enkele aan de muur bevestigde tafeltjes gekomen, waar aan de klanten op hun gemak een bril naar keuze kunnen uitzoeken. De ruime etalage en de in het plafond aangebrach te verlichting zorgen voor een helder ge heel. De wandbekleding geeft het geheel een smaakvol aanzien. Achter de winkel bevindt zich een af zonderlijk vertrek voor het passen van contactlenzen. U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur, Het te gireren bedrag is f 11,70, postabonnees f 12.95. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5