Britse regering bereidt zich voor op Lagerhuis-oliedebat Kikvorsmannen gaan resten van „Torrey Canyon" te lijf Franse politie zoekt bende Jaarlijks wordt 12 miljoen ton olie in zee geloosd fTTl Louse Franse communisten hopen op snelle uitbouw volksfront Steeds hogere Amerikaanse verliezen TROEVEN VAN HET DUITSE GAULLISME: r Van dag tot dag Mark Lane „weet wie het schot op Kennedy loste' Dr. A. L. Constandse: amm VRIJDAG 31 MAART 196 7 Naijver Vandaag Noorse tankers in het Kanaal betrapt Amsterdam Gen. Cronjéstraat 86 - Haarlem N beeft STIJLGROEP GRONINGEN kostuums Steun aan Defferre voor Kamerpresidentschap Onoverbrugbaar ^^-r,'nd't3fe,Sla" Russen willen turbines voor Amerika bouwen In de Westduitse Bondsrepubliek is een belangwekkende pennestrijd gaande, waar bij het gaat om miljarden, en waafin zich nu ook de gewezen kanselier Erhard heeft gemengd. Deze econoom, beschouwd als de voornaamste verwekker van het Duitse „Wirtschaftswunder" (het econo mische herstel na de verloren oorlog) maakt zich bezorgd over de politiek van de tegenwoordige regering, en hij heeft daarvan blijk gegeven in een artikel in het weekblad Die Zeit. Deze bijdrage is (Van onze correspondent) LONDEN. Op de Britse regering wordt ernstige critiek uitgeoefend omdat zij te lang zou hebben getalmd met drastisch optreden tegen de olie- tamelijk theoretisch, maar duidelijk is ramp. Premier Wilson prepareert zich na het bombardement van de „Torrey Canyon", op het bombardement van volgende week in het Lagerhuis. De oppositie verkondigt nu al dat dit de zoveelste schijn-actie is van de re- dat Erhard twijfelt aan het succes van „krediet-injecties" van de staat, om het stagnerende bedrijfsleven weer vooruit te stuwen. Wat moet men doen als de werkloos heid toeneemt, als het kapitaal voor nieu we investeringen schaars is, als grote I gering-Wilson, die op elk gebied heeft ondernemingen met verlies werken? Evenals conservatieve bankdirecteuren meent Erhard, dat men dan zuiniger moet zijn met uitgaven, soberder moet leven, de tering naar de nering moet zetten. Maar de nieuwe regering van 1 gefaald. Er gaan waarschuwende stemmen op die zeggen dat het niet aangaat uit deze zeldzame ramp politieke munt te slaan. Voor alles is nodig dat nationaal en inter nationaal de juiste lessen uit het gebeurde christen-democraten en socialisten denkl worden getrokken. Maar men wil natuur- er anders over. Weliswaar heeft zij hel lijk wel weten, welke factoren de regering tekort op de staatsuitgaven, voor dit jaar hebben beïnvloed om tien dagen met het f nnnA tbombardement te wachten. Premier Wil- geraamd op 3600 miljoen mark, op p son heeft dan ook al de inter-gouverne- pier proberen te beperken. Maar verder menteie organisatie voor de scheepvaart meent zij, dat men enorme kredieten verzocht zo spoedig mogelijk bijeen te komen om de bestaande scheep vaart wet geving te herzien. De algemene verwarring is het gevolg van de dagelijkse stroom van tegenstrij dige officiële mededelingen en van het feit Brandweerlieden en militairen uit de Britse plaats Porthleven worden in hun bootje in de haven ingesloten door een zee van olie, ajkomstig van de tanker Torrey Canyon". (Telefoto). moet toevoeren aan het bedrijfsleven: voorlopig 2500 miljoen. Dat geld heeft de staat niet, hij moet het lenen of er borg voor staan. Zo breidt de produktie zich weer uit, de loonsom wordt groter, de koopkracht herstelt zich, het verbruik j dat er nu eenmaal geen efficiënt centraal neemt weer toe. En de regering hoopt, dat op die manier de miljoenen, die in het experiment worden geïnvesteerd, er wel weer uitkomen, in de vorm van win sten en belastingen. Een typisch voorbeeld vormt de steun aan Krupp, wiens bedrijf zo zwaar in de schuld zit (men spreekt van 2300 mil joen, die de banken opeisen) dat het voor een ernstige crisis stond. Om te beginnen heeft de regering de banken be wogen, de uitstaande kredieten te verlen gen. Verder staat de regering borg voor nieuwe kredieten aan Krupp van 300 mil joen. En daarbij komt dat de deelstaat Noordrijn-Westfalen ook nog eens borg is voor 150 miljoen. Deze deelstaat heeft niet alleen Krupp geholpen: hij heeft aan de banken de terugbetaling gegarandeerd van in totaal 1500 miljoen, die aan de Ruhr-industrie zijn geleend. Dit alles op hoop van zegen. De bondsregering heeft voorts de Bundesbank (vergelijkbaar met onze Nederlandse Bank) al tweemaal be wogen, het disconto te verlagen. Dit wil zeggen dat het bedrijfsleven nu goedkoper (tegen lager rente) geld kan opnemen. Het is natuurlijk een gok. Maar de nieu we regering gelooft dat zij aldus het ver trouwen herstelt in een gunstig verloop. Het is een psychologische methode: „ge loof in herstel van de welvaart, en deze komt terug". De ondernemingen investe ren weer, breiden de produktie uit, en de verbruikers kopen weer zonder vrees voor slechte tijden. Erhard ontkent de betekenis niet van deze „aanzwengeling hij houdt zijn hart vast. In ons land staat de toekomstige re gering voor eenzelfde dilemma. Het ka binet-Zijlstra heeft de voorkeur gegeven aan de klassieke, veilige weg, althans voorzover dat politiek mogelijk was. Het hoopte op herstel via bezuiniging en be perking. Wat zal de nieuwe ploeg doen? Dit zal vooral afhangen van politieke beslissingen. Want het is duidelijk, dat de economen hier geen doorslaggevende raad kunnen bieden: in Duitsland blijkt, hoe verdeeld hun meningen zijn. Zij be schikken ook niet over een „wetenschap der toekomst". Vandaar dat de verant woordelijkheid der politici ,zo groot is, dat men toch wel allereerst een kabinet van staatslieden met gezag nodig zou hebben. Of dat er in ons land komt is echter ,na alle misère van de kabinetsformatie, twij felachtig. En toch is voor het economisch herstel vertrouwen in de regering wel ke methode zij ook volgt allereerst no dig. leidinggevend apparaat bestaat om in een noodtoestand zoals deze snel op te tre den. De militairen stonden machteloos, omdat de troepen ondergeschikt waren aan de plaatselijke autoriteiten, die van zelfsprekend niet voor zo'n gigantische taak berekend zijn. Van het altijd ge roemde Britse gevoel voor improvisatie kwam dan ook weinig terecht, omdat er in de onmiddellijk bedreigde gebieden bliksemsnel moest worden gehandeld. Ook naijver tussen de strijdkrachten deed zich gelden. De luchtmacht zegt dat de Buccaneer-vliegtuigen van de marine niet tegen hun taak zijn opgewassen en dat de zware V-bommenwerpers van de luchtmacht in één enkele klap het be oogde doel het openkraken van de dek ken en de tanks en de vernietiging van de olielading zouden hebben kunnen bereiken. Langs de twee honderd kilometer lange kust van westelijk Cornwall en Devon wordt tegen de olievlek gevochten met schuimbarrières, veegoperaties en chemi sche bestrijdingsmiddelen. In de verschillende havens worden ver sperringen aangebracht om de oester- en mosselbedden te beschermen, die een groot deel van de inkomsten van het ge bied uitmaken. De Britse minister van Binnenlandse Zaken Roy Jenkins heeft verklaard dat het wrak niet meer gebombardeerd zal worden. Nu zich geen olie meer rond de tan ker bevindt, en de zee rondom schoon is zouden vandaag kikvorsmannen tegen het wrak van de tanker worden ingezet. NICE (REUTER) De Franse politie jaagt op een bende afpersers die woens dag een hotel in Nice met mitrailleurs heeft beschoten, omdat de eigenares de 100.000 francs niet wilde betalen die zij voor de „bescherming" door de bende verschuldigd was. LONDEN (AFP en ANP). Groot- Brittannië heeft vandaag twee tanksche pen ervan beschuldigd, de zuidoostkust van het land in gevaar te hebben ge bracht door het lozen van grote hoeveel heden olieresten in het Engels Kanaal. Een vliegtuig van de Britse luchtmacht ontdekte grote olievlekken achter beide schepen, een van twaalf en een van acht kilometer lengte. De gefotografeerde tan kers zijn het 34.966 ton metende Noorse schip „Harwi", en de 13.409 ton metende Noor „Stolt Vestfonn". De internationale organisatie van ver enigingen voor vreemdelingenverkeer, waarbij negen en negentig organisaties zijn aangesloten heeft gewezen op steeds toenemende verontreiniging van de zee en de stranden. De 120.000 ton olie van de „Torrey Ca nyon", die de stranden van Zuid-Enge land en België bedreigt, heeft op specta culaire wijze de aandacht op dit probleem gevestigd. Maar de enorme olievlek bij Landsend is slechts een druppel van de twaalf miljoen ton olie die jaarlijks door tankers in zee wordt geloosd en die vroeg of laat ergens aan land spoelt. In een fel protest wordt gesproken over de „absolu te minachting voor het algemeen be lang", waarvan bepaalde particuliere maatschappijen bij het olievervoer blijk geven. „Het wordt tijd dat de nationale en in ternationale overheden maatregelen tref fen om volledig een einde te maken aan de schandalige uitwassen op dit gebied van de economische vrijheid, die het plantaardig en dierlijk leven in de zee en het toerisme en de visserij aan de kus ten bedreigen", aldus de heer Haulot, voorzitter van de internationale organisa tie, die ook een beroep deed op de rederij en en oliemaatschappijen om het voor beeld te volgen van BP, Esso en Shell, die onder de indruk van de feiten, be gonnen zijn hun tankschepen uit te rus ten met een reinigingsinstallatie, waar door het lozen van olierestanten in' volle 1 zee overbodig wordt. ADVERTENTIE oXa4>. (Van onze correspondent) Een volgende stap zou in zijn ogen moeten zijn, de opstelling van een geza menlijk regeringsprogramma, omdat het uitgesloten was, dat de huidige, gaullis tische schijnmeerderheid het land nog lang zou kunnen blijven regeren. Rochet drong bij Mitterrand dan ook krachtig PARIJS Na afloop van een I aan op een spoedig antwoord op een tweedaags congres van zijn partij brief, die hij hem een maand geleden zond tweedaags congies \a ji f j Qm het uit te nodigen over dat regermgs- heeft de communistische secretaris- programma te overleggen. generaal Waldeck-Rochet, gisteren in De haast die de communisten nu zetten Parijs een hernieuwd beroep gedaan achter de voorbereiding van een volks- nn nrpqidpnt van de linkse Fede- front, om zo hun versterkte positie te kun- op de president van oe nnKse r eue ngn Consolideren, wordt door de Federa- ratie, Francois Mitterrand, om haast K mel bepaald gedeeld. Mitterrand ver te maken met een verdere uitbouw schunt zich achter het voorwendsel,, dat van het volksfront. Hij zag in de de leiding van de Federatie pas op 13 winst die de linkse partijen bij de april bijeen komt om een nader stand winst, cue ae umtse ^nijeii j te bepalen Maar dat hij in een ge- laatste verkiezingen hadden geboekt, ^etaüleerde diSCUssie met de communis- een eerste bewijs voor de juistheid en ten over de bjnnen- en vooral buitenland- de noodzaak samen consequent één se politiek momenteel weinig heil ziet, is lijn te blijven trekken. wel zeker. VOOR DE Federatie is verdere toena dering tot de communisten een proces dat zijn tijd zal moeten hebben. Op het punt van de Europese politiek is met na me de kloof tussen de beide grote linkse kampen voorlopig onoverbrugbaar en het heeft, volgens Mitterrand, die zich tot dusver als een knap tacticus onderscheid de, geen enkele zin, die tegenstellingen op dit moment aan de grote klok te han- Het nieuwe parlement zal als leer school voor de linkse toenadering kcm- nen dienen. Zo hebben bijvoorbeeld de communisten zich gisteren al bereid ge toond volgende week hun stemmen uit te brengen op de socialistische burgemees ter van Marseille, Gaston Deferre, die als de linkse kandidaat voor het presi dentschap van de Kamer tegen de gaul list Chaban-Delmas, in het krijt zal tre den. ADVERTENTIE FH®RG0°°GKAP Een d'oom^dnelee^!d D°99'°te WASHINGTON (REUTER) De Sov- WASHINGTON (AP) - De Ameri kaanse verliezen in Vietnam bedroegen vorige week 214 man, een record. In de j Amerikaanse hoofdstad houdt men er nu reeds rekening mee dat de Amerikanen dit jaar in Vietnam 61.000 man zullen verliezen, ruim achtduizend doden en I 53.000 gewonden Van de doden en gewonden die onder WABmiNUiuii muuix-ay - 1.C ayv-, burgerbevolking van Zuid-Vietnam jet-Unie heeft de Amerikaanse regering A1 f dertig p|r gevraagd of zij kan inschrijven voor de llieerdeluchtbombardementen bouw van turbines in een stuwdam in de d hnoft ó£n Deze dam is de groot Columbiarivier. Ito dam is degr»t- I "„«Jf v'.n pSdtnl de Verenigde Staten. Aan Moskou jobnson dr umirarH Rusk verklaard. ste in is geantwoord dat nog niet besloten is, of de inschrijving ook voor buitenlandse on dernemingen zal worden opengesteld. KOPENHAGEN (Reuter) De Amen kaanse advocaat Mark Lane heeft in een ondertekend artikel in het Deense blad „Es- frabladet" gezegd, dat hij weet wie het dodelijke schot op president Kennedy heeft gelost, „maar de tijd is nog met rijp om alle gegevens bekend te maken aldus Lane. De officier van justitie in New Orleans, Jim Garrison, zou te zijner tijd alle be wijzen wereldkundig maken. Dat zou vol gens Lane tot een politieke chaos in de Verenigde Staten leiden. Volgens Lane hebben Cubanen die te gen Castro zijn een belangrijke rol bij de moord gespeeld. Het werk van Garri son zou ernstig worden vertraagd door nieuwsmedia in de V.S., die de onder vraagden hielpen en beschermden. Lane, die zich op het ogenblik in New Orleans bevindt, is de schrijver van het boek „Rush to Judgement". De nieuwe regering te Bonn heeft in haar midden één uit gesproken „Duitse Gaullist". Het is de minister van Finan ciën Franz-Josef Strauss. Waarom noemt men hem „Gaullist"? Niet omdat hij het er met de Franse president over eens zou zijn, dat de Oder-Neisse-lijn aanvaard zou moeten worden als defi nitieve oostgrens der Duitsers. Maar omdat hij evenals de Gaulle nationale belangen al lereerst wil laten gelden. Hij heeft zich beklaagd over wat hij noemde een „belediging van het Duitse volk" door hen die Steeds weer herinneren aan het nationaal-socialisti- sche verleden. Hij heeft zich tegen „voogdij" gekeerd, on der andere van de Amerika nen. Hij verwijt de westelijke geallieerden „discriminatie", omdat West-Duitsland niet dezelfde wapens mag hebben (o.a. kernwapens) die Enge land en Frankrijk bezit. In november heeft hij uit geroepen: „Zijn wij dan sla ven, zijn wij dan vazallen?" Men weet dat de Amerikanen ervoor ijveren, dat alle lan den die geen atoombommen hebben, ervan zullen afzien deze te vervaardigen. Zij zou den een wereldomvattend verdrag moeten tekenen, waarin zij de „non-prolifera- tie" onderschrijven: het niet verder uitbreiden van het aantal landen met kernwa pens. Strauss wees zo'n ver drag hartstochtelijk af. Vol gens hem zou dit voor de Westduitse Bondsrepubliek „erger zijn dan Versailles", erger dus dan het vredesver drag van 1919, aan Duitsland opgelegd, nadat het de Eerste Wereldoorlog had verloren. De man is voor geen kleintje vervaard. De Bondsrepubliek heeft nota bene reeds in 1954, toen haar herbewapening werd toegestaan, plechtig af gezien van het vervaardigen van atoombommen! Dat Strauss werd opgeno men in de nieuwe regering van christen-democraten en socialisten was wel vreemd. De woordvoerders van dit ka binet wachten er zich voor, dezelfde taal uit te slaan als Strauss. Maar het vermoeden rijst dat zij diens nationalis me (en dat van vele andere Duitsers) wel willen uitbui ten, om concessies af te dwin gen van hun bondgenoten, on der andere van de Amerika nen. Zij gebruiken het „Gaul- lisme" als een soort dreige ment. Wie zich volgzaam toont, bereikt weinig. Het bui tenlandse beleid van ons land bewijst het: wij spreken nau welijks mee. Niet dat onze be langen gelijk zouden zijn aan die van de Duitsers, geens zins. Maar wij hebben onze eigen belangen, die waard zijn beter te worden verde digd, terwijl wij aan de NAVO en de EEG meer of fers brengen dan andere part ners. De Fransen zijn al een eigen weg gegaan, en nu pro beren de Duitsers het op hun manier ook. Het eerste dat de Westduit se kanselier Kiesinger deed, was een bezoek te brengen aan De Gaulle, om al trok deze zich terug uit het NAVO- verbond de Frans-Duitse vriendschap te herstellen. Franse troepen blijven op Duitse bodem, zonder dat zij deel uitmaken van de NAVO- strijdkrachten, en met alle voorrechten van voorheen. Evenals Frankrijk zoekt nu Bonn ook een eigen manier om tot een betere verstand houding te komen met som mige Oosteuropese landen. Het eerste resultaat was het aanknopen van diplomatieke betrekkingen met Roemenië, waarmee uitgebreide econo mische contracten samengin gen. (De Oosteuropese markt wordt door de Ruhr-industrie geenszins versmaad, integen deel!) Kiesinger heeft gezegd, dat hij hoopt dat De Gaulle zijn goede relaties met Oost- Europa mede zal aanwenden ten bate van de Bondsrepu bliek. En wat betekent dit althans gedeeltelijke Frans-Duitse sa mengaan in Europa? In Lon den is men ervan overtuigd, dat de Duitse regering aan De Gaulle heeft beloofd, dat zij niet verder zal aandringen op toelating van Engeland tot de EEG, als Parijs zich daarte gen verklaart. Als dit waar is (en waarschijnlijk is het stel lig) ijveren de vier andere le den der EEG vergeefs voor opneming van Engeland in de Euromarkt, en worden zij op sleeptouw genomen door een Frans-Duitse combinatie, die eigen nationalistische oog merken heeft. Zeer belangwekkend wordt dit, als men weet hoezeer de Verenigde Staten aandringen op een Brits lidmaatschap van de EEG. Om politieke rede nen, dat is duidelijk, want Engeland is de trouwste bond genoot van de Amerikanen. Om economische redenen ook, want in Engeland is ontzag lijk veel Amerikaans kapitaal belegd, en dit zou toegang krijgen tot de Euromarkt. De Duitsers echter demonstreren, door hun „flirt" met de Fran sen, hun onafhankelijkheid. De nieuwe regering denkt, wat Strauss zei: „Wij zijn nie- mands vazallen." In het bin nenland werkt dat goed. Het opinie-onderzoek heeft uit gewezen dat de sympathie voor Kiesinger, sinds hij aan het bewind is (dus sinds begin december) sterk is gestegen. Eerst was hij bij 28 percent der ondervraagden populair, nu bij 60 percent. Maar ook ie leider der socialisten, vice- kanselier Willy Brandt, steeg aanzienlijk in de achting. Zijn partij staat er bij de on dervraagde kiezers zelfs beter voor dan de christen-demo cratische unie van Kiesinger. En wat is het resultaat in de buitenlandse politiek? Er is geen sprake van dat de Bondsrepubliek zich even weerbarstig zou tonen jegens de NAVO als generaal De Gaulle. De vrijerij met Frankrijk betekent ook geens zins, dat West-Duitsland zich anti-Amerikaans zou gedra gen. Maar aan de Verenigde Staten wordt duidelijk ge maakt, dat de Duitsers eisen stellen. En de methode werkt. Uit vrees dat de regering te Bonn voor het hoofd wordt gestoten zijn de Amerikanen zeer vriendelijk geworden. Weliswaar is president John son niet zelf naar Bonn ge komen: hij houdt zich in deze situatie liever op de vlakte, en hij heeft zijn handen vol met Vietnam. Hij zond echter vrij onverwacht zijn vice- president Humphrey, een vriendelijke man. Deze heeft bereikt, dat de Westduitse re gering zonder zich overi gens concreet te binden even vriendelijk haar „be grip" heeft getoond voor Amerikaanse belangen. Dus voor 1. de Vietnam-politiek. 2. de opneming van Engeland in de EEG, die immers toch niet acuteel is, en die men kan laten afhangen van het standpunt van De Gaulle. 3. de internationale verlaging van douane-tarieven (de zo genoemde Kennedy-ronde) waardoor Amerikaanse pro- dukten gemakkelijker op de Euromarkt ingevoerd zouden kunnen worden. Ook daarin heeft de Bondsrepubliek ove rigens geen beslissende stem. Maar wat staat daar tegen over? Tot verleden jaar moest West-Duitsland voor miljar den wapens kopen in de Ver enigde Staten. Op die manier kregen de Amerikanen iets te rug van de kosten, die het stationeren van hun troepen in West-Duitsland met zich brengt, en tevens waardevol le buitenlandse betaalmidde len. Die gedwongen aankoop is nu echter van de baan. In plaats daarvan steunt de Bondsrepubliek de dollar, door voor 1800 miljoen mark aan Amerikaanse schatkist biljetten te kopen. De gewe zen kanselier Erhard had dit ook wel graag gewild, maar hij kreeg het niet gedaan. Want. hij gold toch als de beste vriend van Amerika, en men behoefde hem niet te paaien! En dan heben de Verenig de Staten beloofd, geen ver dere toenadering te zoeken tot de Sovjet-Unie, zonder de Duitsers daarin te kennen. Zouden Amerikanen en Rus sen het eens worden over „non-proliferatie" van kern wapens die West-Duitsland volgens verdrag toch niet mag maken dan zullen de Duit sers wel de modernste weten schappelijke kennis krijgen omtrent het verwekken van kernenergie. Want die kennis zeggen zij nodig te hebben voor industriële doeleinden. Bovendien is het geenszins uitgesloten, dat de Bondsre publiek toch indirect over kernwapens de beschikking zou krijgen, als er een „Euro pese kernmacht" komt, waar van West-Duitsland volgens de Amerikanen deelgenoot zou kunnen zijn. Tenslotte schreef president Johnson een uiterst vriende lijke brief aan kanselier Kie singer. Inderdaad: het loont wel, zich niet te volgzaam te tonen! Howard Rusk, verklaard. Dr. Rusk die de leiding heeft van een deel van het programma voor medische hulp aan Vietnam, schat het aantal bur gerslachtoffers van de oorlog op 30.000 per jaar. Volgens hem zijn de leden van de Viet- cong verantwoordelijk voor het grootste percentage van de doden en gewonden. Veertig percent van de slachtoffers zou namelijk vallen door landmijnen, hinder lagen en andere communistische acties. Enige duizenden Vietnamese katholie ken hebben vanochtend tijdens een beto ging voor het parlementsgebouw in Sai gon de nieuwe Zuidvietnamese grondwet goddeloos" genoemd. In Rome is tegen de oorlog in Vietnam betoogd, toen vice-president Humphrey de opera bezocht. Er werd een bus gele verf naar hem gegooid. Zijn kleding werd er mee besmeurd. Voorstel. Engeland heeft Spanje woens dag voorgesteld de besprekingen over Gribraltar te hervatten in de naaste toekomst. Honger. In de staat Bihar in oostelijk India zijn in februari en de eerste week van maart 164 mensen van honger ge storven. Honderden staan aan de rand van de dood. Bezoek. De premier van Finland, Passio, en mevrouw Passio zullen eind mei een bezoek van enkele dagen aan Israël brengen. Champagne. Het verbruik van champag ne heeft vorig jaar een nieuw record bereikt 86.887.940 flessen. Dit is mee gedeeld door de commissie van Fran se champagnefirma's. Valse munters. Agenten van de Ameri kaanse geheime dienst hebben donder dag vier mannen gearresteerd en een drukpers en vals geld tot een bedrag van een half miljoen dollar in beslag genomen bij een overval in New Jer sey en in New York. Prijs. De filosoof Ernst Bloch in 1885 in Ludwigshafen geboren en sedert '61 in Tübingen woonachtig zal vijftien oktober onderscheiden worden met de vredesprijs van de Duitse boekhandel. Staking. Twintigduizend Griekse art sen, tandartsen en apothekers hebben hun vier dagen geleden begonnen sta king opgeschort. De stakers eisten ver betering van hun honoraria. Geboorteregeling. President Ajoeb Khan van Pakistan heeft zijn volk aangera den polygamie te vermijden en niet meer dan twee kinderen ter wereld te brengen. Hij zei: „De dagen zijn voor bij dat de mensen een „bravo" kregen voor het voortbrengen van meer kinde ren. Nu zal de wereld u erkentelijk zijn als u het aantal kinderen klein houdt en de voedselproductie opvoert".

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3