Voorzitter Zwikstra „Motie van wantrouwen bij bestuursverkiezing. Wij treden af" Telsta r-bestu u r afgetreden is Conflict in ledenraad over inspraak van financiers Blokkeer Frankrijk Gewijzigd RCH „bekert" tegen FC Twente Haarlem T elstar even los tegen runner-up Limburgia Holland Sport van degradatiezorg tegen ook tegen weer goed De opstellingen AFSCHEID VAN BESSEM RCH - FC TWENTE Henny de Ruyter heeft geen kans meer op Europese titel HAARLEM - LIMBURGIA TRANSFERS Nationale ploeg klopte Finnen Ton Sijbrands al nationaal kampioen Pon deed bod op Holland Sport 11 ZATERDAG 1 APRIL 1967 ERE-DIVISIE VOETBAL R.C.H 2-F.C. ZAANSTREEK 2 Blokkeer/DES tegen Ned. Mil. team TOT ZONDAGMIDDAG HALF DRIE AAN DE JAN GIJZENVAART innnnnnwinnnnni»<Mif>nnnnnr.nnnn-irn-"-"— (Van onze sportredactie) Na een emotionele vergadering in Royal in IJmuiden, is het bestuur van Telstar gisteravond afgetreden. In de vergadering, met voornamelijk twee juristen, De Wolf en Crefeld, aan het woord groeide het onbehagen van de ledenraad over de houding van de financiers naar een climax, die tenslotte onverwacht werd bereid door voorzitter Zwikstra. „Wij stelden vier personen uit het huidige bestuur kandidaat voor een nieuw bestuur De vergadering besloot tot een bestuur van vier. „Een van onze kandidaten wilde u niet (de heer Voortman met dertien tegen, elf voor en een ont houding). Dat zien wij als een motie van wantrouwen, het hele bestuur treedt af. Wij zullen een nieuwe vergadering voorbereiden. Hiermee besluit ik de vergadering." En weg wandelde voorzitter Zwikstra, ondanks hevige oppositie. Het merendeel van de ledenraad, dat met groeiend onbehagen heeft kennis genomen van de toenemende macht van de commissarissen van de financiers (namens gemeente Velsen, wethouder De Boer, en namens Hoogovens, de heer De Groot), acht een bestuur van drie personen te weinig. Dat leidde oorspronkelijk tot het uittreden van zeer veel bestuursleden, zodat er voor de bestuursverkiezing van gisteravond nog maar vier personen beschikbaar waren. Oud V SV-voorzitter De Bruin was daarvan de enige, die een duidelijke antipathie tegen een bestuur van drie heeft. Hij trok zich alsnog terug vlak voor de verkiezing. Toen leken dreigende moeilijkheden voorkomen, maar oud-pennigmeester Kochx zorgde voor de knuppel, die het hoenderhok danig in beroering zou brengen. Hij eiste, met de statuten in de hand, een schriftelijke stemming over het al dan niet verkiezen van de kandidaten voor het bestuur, waartoe toch ook weer de heer De Bruin zou behoren als vierde man (vanwege zijn alom geroemde verdiensten en als tege moetkoming in de wens bij een grote meerderheid van de ledenraad om tot een bestuur van vijf personen te komen, hetgeen de wijziging in de statuten eveneens voor mogelijk hield). De heer De Bruin werd gekozen (21 voor, drie tegen, één blanco). De heer Voortman daarentegen niet (dertien tegen, elf voor, een blanco). Toen deed zich het feit voor, dat de heer De Bruin alsnog in een bestuur van drie man dreigde terecht te komen, hetgeen hij niet wilde. Ook penningmeester De Nijs werd herkozen (22 voor, twee tegen, een blanco). Voorzitter Zwikstra kondigde voor de verkiezing van zijn persoon, die er waarschijnlijk wel was doorgekomen, een bestuursberaad aan. Twintig minuten later kwam hij met zijn onverwachte climax, die hij niet nader wilde toelichten. Ook mr. De Wolf, onderdirecteur van Hoogovens, lid van de ledenraad van Telstar en voornamelijk sprekende namens de commissaris De Groot, wilde evenmin commentaar geven. A. Wedemeijer, hoofd van de dienst lichamelijke opvoeding en sport in Velsen, lid van de ledenraad en ook sprekende namens commissaris De Boer, wilde slechts kwijt „zeer emotioneel en doelde op de manier, waarop voorzitter Zwikstra het besluit van het bestuur had meegedeeld. 4, V Voordat Telstars vergadering, die zich toespitste rondom de heren De Wolf en Crefeld, aan zijn onverwachte slot kwam, had een groot deel van de ledenraad van een groeiend onbehagen blijk gegeven. Oud-bestuurslid Zwart verklaarde zijn uittreden met „er was geld van de finan ciers beloofd voor transfers toen ik De Visser aantrok, dat kwam er niet"; oud bestuurslid Veltman zei: „de macht van de financiers is te groot. We hebben acht nieuwe leden voor de ledenraad aange zocht en dan blijkt plotseling, dat de com missarissen dit niet wenselijk vinden en dus gaat het niet door". Er wordt dubbel bestuurd en oud-bestuurslid Koch deelde mee: „er gebeurt bij Telstar niets zon der dat de financiers dat willen. Ik begrijp niet wat wij als ledenraad nog te doen hebben. Wij zijn volledig overbodig". Oud-voorzitter Crefeld bundelde samen tot de krachtigste critiek. „In een infor mele vergadering is besloten tot een uit breiding van de ledenraad, om de burgerij in al zijn geledingen in deze raad te krij gen. Omdat de commissarissen dat niet willen, gaat dit niet door. Maar zij hoe ven hierin geen inspraak te hebben. Nu hoor ik vanavond van de heer Wede meijer dat de weigering van de commis sarissen berust op een onderzoek naar een nieuwe vorm van Telstar, een n.v. of een stichting, maar een stichting is niet democratisch, een stichtingsbestuur is niet weg te krijgen. Ook een n.v. is niet hèt sprekende voorbeeld van een verte genwoordiging van alle geledingen van de bevolking". Erger vond de heer Cre feld dat de commissarissen niet aanwezig waren op de algemene vergadering en dat Telstar nog nimmer een overzicht van de financiële plannen op lange ter mijn voorgeschoteld had gekregen. Oppo nent De Wolf voerde aan, dat hij en de (Van onze sportredactie) De heer Zwikstra, voorzitter van Telstar, heeft gisteren nog eens met nadruk verklaard, dat hij niet ver wacht, dat de financiers van de Veiser club voor de komende transferperiode geen fondsen beschikbaar zullen stel len. „Ik hoop van wel, maar ik ver wacht van niet". heer Wedemeijer de vertegenwoordigers van de commissarissen waren en dat van plannen op lange termijn onmogelijk sprake kon zijn. „Ik zie wethouder De Boer of de heer De Groot hier al over financiën praten, wat zou een gemeente raad doen of een raad van bestuur van Hoogovens?" Voorzitter Zwikstra stelde de heer Crefeld voorts een studiecommis sie in het vooruitzicht waarin hij ver zocht zou worden zitting te nemen om de toekomstige vorm van Telstar vast te leggen. Telstars ledenraad leek nog lang niet klaar met vergaderen, toen de verkiezing van het bestuur op andere dan verwachte moeilijkheden stuitte. Voorzitter Zwikstra besloot echter de strijd tussen keihard zakelijk runnen van een profclub en vast houden aan begrippen verkregen door er varingen bij de club tot dusver, toen de heer Voortman niet gekozen werd en de heer De Bruin zijn verkiezing onmoge lijk kon aannemen, omdat hij niet met een driemanschap wilde regeren. Op eei moment dus dat alles vast dreigde te lo pen. „Nieuwe kandidaten mogen er ni niet meer gesteld worden. De vergadering is gesloten". •sy/'y'/v-v. (Van onze volleybalmedewerker) Het Haagse Blokkeer/DES heeft na de sensationele zege op de Italiaanse volley- balploeg. gisteravond in de Kennemer Sporthal in Haarlem opnieuw een unieke prestatie geleverd. De Hagenaars hebben aan hun indrukwekkende reeks internatio nale successen een overwinning toege voegd op het nationale Franse team. Van avond spelen de Haagse „grootmeesters" op de sluiting van de voorronde van de West-Europese volleybalkampioenschap pen in Haarlem, tegen het Nederlandse militaire team, dat gisteravond door Ita lië werd verslagen. Na het Nederlandse „onderonsje" treden de ploegen van Frankrijk en Italië binnen het strijdperk. Deze landen komen in de finalepoule, want er was al overgekomen, dat Blokkeer alleen in de kwalificatie-ronde zou deelnemen. De strijd tussen Blokkeer en Frankrijk ontbrandde direct in volle hevigheid en men was nauwelijks begonnen of de Fran se coach riep zijn mannen op een 3-0 achterstand naar de kant. Zijn tweede onderzoeking volgde op een 10-2 achter stand, als resultaat van een onbuigzame Haagse net en veld verdediging. Na 11- 7 en 13-8 won Blokkeer de set met 15-10. (Van onze sportredactie) In de tweede set had de met lippen en handen dirigerende linkshandige Franse aanvoerder een groot aandeel in de op mars van zijn ploeg naar een grote set zege van 15-5. De Hagenaars kampten met een inzinking en coach Hoogerwaard wisselde Schreuder toen voor Lex Mas tenbroek die hij in de formatie de rest van de strijd handhaafde. Ook kanonnier Frans Constandse werd naar de kant ge haald om op verhaal te komen en toen deze rijzige Hagenaar weer in de Haag se aaval terugkwam, betekende dit tevens het einde van de Franse hegemonie voor het net. Constandse, De Vink, Kra nenburg, Mastenbroek, Brouwer en Tink- hof sloegen er lustig op los en liepen uit via 0-3, 5-3, 6-3, 6-4, en 9-4 tot 13-6. Op 14-6 overleefden de Fransen zeven set- points, om ten slotte met 15-10 te buigen. De Fransen die de strijd weer druk pra tend waren begonnen, werden er stil van. In de vierde set behield Blokkeer het initiatief, ving voortreffelijk op, varieerde voor het net en zegevierde ten slotte tot groot genoegen van de talrijke toeschou wers via 6-0, 7-3, 10-5 en 13-6 met 15-8. Bij Blokkeer excelleerde Joop Tinkhof, die vooral succes had met zijn tweeslag. Het militaire team had tegen Italië een voorbeeldige start, leidde met 8-1 en na een aanhoudende voorsprong met 14-12, doch gaf op setpoint door onzuiver spel toch nog de set aan Italië, 16-14. De te genslag werd in de tweede set moeilijk verwerkt en zeer ijverige militairen wer den door de Italianen met 15-3 van het veld geveegd. In de derde set hebben de Italianen wat geëxperimenteerd en had de militaire afvaardiging alle kans op de eerste setzege, doch andermaal liet men een grote marge glippen. Na een felle inzet wonnen de zuiderlingen met 16-14, na een achterstand van 6-2, 8-3, 9-4 en 13-6. Voor de finale-poule plaatsten zich in Leeuwarden voorts Nederland en West- Duitsland en in Tilburg België en Israel. De nationale Nederland ploeg won giste ren met 15-3, 15-3, 15-1 van Finland, dat vertegenwoordigd is door de nationle kam pioen Kimmo uit Lahti. In 36 minuten was Nederland de tegenstand de baas. De tweede set duurde het langst: twin tig minuten. West-Duitsland klopte Engeland met 3-0 en in Tilburg klopte België 't Nederland se jeugdteam met 3-1 (15-6, 15-5, 9-15, 15- 3) en versloeg Israel Zwitserland met 3-0. De Nederlandse militairen vormen een blok bij een Italiaanse smash. Morgen geen competitievoetbal voor het Velser Telstar en RCH uit Heemstede. Beide clubs komen, samen met dertig an dere betaalde verenigingen, uit in de eerste ronde van de strijd om de KNVB- beker. Telstar doet dat in Den Haag tegen Holland Sport. Het Heemsteedse sport park ontvangt een ere-divisieclub binnen zijn poorten. RCH moet zich ten koste van FC Twente voor de volgende bekerronde zien te plaatsen. Voor de Haarlemse tweededivisieclubs draait de competitie normaal door. Koploper Haarlem ont vangt Limburgia, dat dank zij de volle buit in het paasweekeinde tegen EDO naar de vierde plaats is opgeklommen. EDO reist naar Hengelo voor de wed strijd tegen Tubantia, een van de weinige clubs uit de tweede divisie die te kennen heeft gegeven wel iets te voelen voor een terugkeer naar het amateurvoetbal. Telstar (uit tegen Holland Sport): Stuy; Bakker, André, Kort, Van Eg- mond; Althoff en Van Essen; Van Straaten, Bond, Van Wijk en Clement. RCH (thuis tegen FC Twente): Van der Meeren Van Dijk, Koning, Ho- nout en Nanai Fransz en Maslo Van Doesselaar, De Goede, Meyer en Van Weerlee. Haarlem (thuis tegen Limburgia): Patemotte Peijs, Koster, Peters en Van Duffelen Wentink en Kruyer Van Haaren, Hoeben, Couperus en Ro bert. EDO (uit tegen Tubantia): Amama Van der Zon, Van der Putten, Breeuwer en Van Seggelen Bosdijk, Koek en Spiers Steffens, Burke en Slisser. (Van onze sportredacteur) Dick Bessem heeft gisteren afscheid genomen als directeur van het Olym pisch stadion in Amsterdam. Dat ge beurde met een indrukwekkend drukke receptie. Bijna tweeëneenhalf uur lang heeft de (wegens de pensioengerechtig de leeftijd) scheldende directeur niets dan handen gedrukt en cadeaus in ont vangst genomen. Handen geschud van autoriteiten zoals burgemeester Van Hall van Amsterdam (die Bessem een begrip voor Amsterdam noemde zoals het Olym pisch Stadion zelf dat is) en de hoogste sportbonzen, maar ook handen van ge wone sportjongens zoals een Jaap Oud- kerk („mijnheer Bessem, echt bedankt voor alles wat u voor me gedaan hebt"). Kortom een bonte stroom van mensen, zoals die in feite alleen in het sportmilieu te vinden is. Zelfs was er een warm-Westindlsch tint je aan de receptie, doordat een Suri- ADVERTENTIE IMMVWWVWIfWWIfWIMiWWlflfVfVVWlfliWVVVWWUtfVlfWWVlMMflMMMMMMMWVfWWWWWIflilMflililMMMMMMMflMfWMIfWiMnMiWIIVIMI SPORTPARK TE HEEMSTEDE A.s. zondag, aanvang 2.S0 uur met topspelers alsPahlplatz en Jeurink. Als VOORWEDSTRIJD Seizoenkaarten NIET geldig hnnnnnnntwnnnnnnnnnnnnnnnnniTinnmrv"13 V. d. Staaij 8, 14 Hoekstra 6. naamse drumband met kota missies zijn dank kwam betuigen namens de Suri naamse sportgemeenschap. Tijdens de receptie bestond gelegenheid kennis te maken met Bessem's opvolger, de heer Melchers. Dick Bessem wenste hem in zijn dankwoord „alle goeds toe, dat ik altijd als directeur van het sta dion heb ondervonden", van dag tot dag zaterdag. De 17-jarige Ton Sijbrands is vrijdag in Apeldoorn Nederlands kampioen dammen geworden. De jonge Amsterdammer is een ronde voor het einde al zeker van de titel. Hij speelde in de twaalfde en voor laatste ronde remise tegen Bom, waarmee hij onbereikbaar werd voor zijn concur renten. Roozenburg, de kampioen van vo rig jaar verloor van Van Dijk. De uitslagen van de 12e ronde: Van Leeuwen—v. d. Sluis 2-0; Varkevisser Okrogelnik 1-1; HoekstraD. de Jong 2-0; Van DijkRoozenburg 2-0; Sijbrands Bom 1-1; W. de Jongv. d. Staaij 1 WiersmaWeerheijm 2-0. Met nog één ronde te spelen luidt de stand: 1. Sijbrands 21 punten; 2. Roozen burg 16; 3. Wiersma 15; 4. Van Dijk 14 5/6. Van Leeuwen/Weerheijm 13; 7. v. d. Sluis 12; 8. Varkevisser 11; 9/10/11 Bom/ D. de Jong/Okrogelnik 10; 12 W. de Jong Het zal voor Telstar een verade ming zijn, nu eens een wedstrijd te spe len zonder het degradatiespook op de ach tergrond. De Velsenaren beginnen de strijd om de KNVB-beker met een scho ne lei. Volgens trainer De Visser houdt dat niet in dat Telstar zich minder voor een overwinning zou inspannen. „Een overwinning zou ons mentaal goed doen Wij vatten elke wedstrijd serieus op, Bo vendien zit er als wij de eerste ronde overleven misschien een leuk wed strijdje voor ons in". Cor van der Hart van Holland Sport heeft ook zijn moei lijkheden. Zondag zal hij Zuyderwijk het vorige weekeinde goed voor drie doel punten en Theo Valkenhoff (lichte her senschudding) moeten missen. Bovendien het spelen van de grieperige back Teske nog onzeker. Van der Hart heeft zijn team nu als volgt samengesteld.:Van Vianaen Teske, Roosendaal, Verlangen, Anton Valkenhoff Den Engelse en Van der Bol Roode, Coutinho, Roggeveen en Pronk. Telstar speelt in een andere opstelling dan tot dusver gebruikelijk. Althoff en Van Essen hebben de laatste vier verla ten voor een plaats in de middenlinie. Van Egmond bezet nu de linksback plaats, terwijl Kort in het elftal terug keerde. Van Straaten maakt als rechts buiten zijn rentree. Voor RCH zal het een moeilijke zaak worden de eerste bekerronde te overle ven. Voor het duel tegen FC Twente heeft trainer Van der Pijl zijn elftal op ver scheidene plaatsen gewijzigd. Van Weer lee is op de linksbuitenplaats beland, waar door Strijks uit de ploeg verdwenen is. In de defensie is Van Dijk weer terugge keerd. Kees Rijvers maakte nog geen op stelling bekend. Haarlem krijgt een tegenstander van formaat op bezoek. Limburgia is hard be zig zich van een promotieplaats te verze keren. De Limburgse trainer Siezenis heeft zijn elftal na de 3-1 zege niet veran derd en dus staat ook P. Hermans, die vorige week als invaller tegen EDO een haatrick scoorde, weer opgesteld Bij Haarlem is Robert weer helemaal fit. Limburgia: Wings - Wesolek, Stal man, Schmeitz en Posthuma - P. Her mans en Maas - Jansen, Dormans, Klos- termann en Maurits. In Hengelo vindt zondag een duel tussen de zwakke broe ders uit de tweede divisie plaats EDO heeft voor de uitwedstrijd tegen Tubantia Hup, die nog op een schorsing wacht, vervangen door Steffens. Bosdijk die ver leden week geblesseerd raakte is weer van de partij. Tubantia: Baas - Renssen. Bolman, Velders en Ronhaan - Straating en Huiskes - Paskant, Welles, Wiedemei er en Room. Een woordvoerder van de Weense po litie heeft meegedeeld dat tot nu toe 67 supporters van Oosteuropese ijshockey- ploegen om politiek asiel in Oostenrijk hebben gevraagd tijdens de gisteren ge- eindigde wereldkampioenschappen. Het waren 56 Tsjechen, 2 Polen en 9 Honga ren. Vrijdagavond werd Henny de Ruyter definitief uitgeschakeld als één van de kanshebbers bij het Europees kampioen schap driebanden in het Franse Angou- leme. Hij verloor in de zevende ronde met een verschil van drie caramboles van de Belg Van Barel na een partij waarbij het geluk niet aan de zijde van de Neder lander was. Driekwart van de partij keek hij op tegen een grote achterstand 13-29 na 19 beurten 38-47 na 50 beurten. Zijn eindsprint was indrukwekkend. In de 54- ste beurt verkleinde hij het verschil tot 48-52 en in de 58ste beurt ping hij met een serie van 8 de Belg zowaar voorbij: 57-53. Maar de Belg kwam na carotte- spelen voorbij de Nederlander en De ADVERTENTIE WEST-EUROPESE VOLLEYBALKAMPIOENSCHAPPEN Hedenavond in de Kennemer Sporthai Aanvang 7.30 uur. FRANKRIJK tegen ITALIË Aanvang 9.00 uur. ADVERTENTIE Nog minstens zeven gegadigden dingen mèt HAARLEM, dat inmiddels een voor sprong van 8 punten heeft genomen, naar een der drie bovenste plaatsen, die de deur openen naar de eerste divisie. Daartoe behoort ook de club uit Brunssum, waar de roodbroeken in september met een gelijk spel genoegen moesten nemen. De wedstrijd die voor a.s. zondag op het programma staat, is dus voor beide ploegen van zeer veel belang en het ligt dan ook voor de hand dat er fel om de kostbare punten zal worden gestreden. Daarom, HAARLEM-vrienden en andere belangstellenden Ruyter miste toen zelfs de acquitstoot, die hem remise had kunnen geven. Henny de Ruyter heeft zich vrijdag avond in Angoulême tijdens het toernooi om de Europese titel driebanden in de achtste ronde op fraaie wijze hersteld van zijn ongelukkige nederlaag in de zevende ronde tegen Van Barel. In 57 beurten zegevierde hij over de Spanjaard Domingo, die niet yerder kwam dan 46 caramboles. De uitslagen van de luiden: Leal (port.) Blanc (Zwits.) Van Barel (België) Scherz (Oost.) Ceulemans (België) Siguret (Fr.) Tiedtke (Did.) Haanaund (Fr.) De Ruyter (Ned.) achtste ronde 60 90 4 0.666 47 90 7 0.522 60 73 5 0.821 59 73 5 0.808 60 50 6 1.200 38 50 5 0.760 60 74 5 0.810 51 74 6 0.689 60 57 7 1.052 46 57 7 0.807 (Van onze correspondent) De heer Ben Pon, beschermheer en voornaamste financier van de tweede di visie-club H.V.C., heeft onderhandelingen geopend met de geldschieters van het reeds geruime tijd in moeilijkheden ver kerende Holland Sport. Opzet van deze onderhandelingen is de overname van het spelersbezit en de eerste divisiestatus van de Haagse vereniging, waardoor bij het eventueel niet promoveren van HVC de Amersfoorters alsnog een klasse hoger zouden komen te spelen. Naar verluidt zou de heer Pon een bod van ongeveer 250.000 aan de beide financiers van Holland Sport, de heren Kroesemeyer en Van der Laan, hebben gedaan. ROLHOCKEY. Spanje is winnaar van het rolhockeytoernooi om de Coupe des Nations geworden, dat in Montreux werd gehouden. De Nederlandse ploeg eindigde als derde.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11