Nederland moet in het jaar 2000 14 miljoen ton vuil per jaar kwijt en bondig Nederland wil internationaal overleg over olieramp Regering vraagt Imco-raad in Londen bijeen te roepen Nederland Vredeland Agenda voor Haarlem en de IJmond s Jaarlijks zullen een half miljoen auto's worden afgedankt Saluutschoten op vijf plaatsen 'V Duitsers pleegden overvallen op benzinestations Doden in het verkeer De Quay: „KLM rendabel in de komende jaren" Verkiezings propaganda mocht worden beperkt Minder koud *1 w m ZATERDAG 1 APRIL 1967 2 jf V» «v Haarlemse advocaat waarnemer bij proces in Spanje In Heemstede en Leeuwarden Kort nieuws si PERMANENT SOUPLING bij SALON MOLENDIJK V elsen-lJ muiden Beverwijk Zürich (Van onze correspondent) Mr. L G. van Reyen, directeur van de I Vereniging van Nederlandse Gemeenten, GRONINGEN. „Omstreeks het jaar adviseerde de afvalproducenten te laten 2000 zal ons land per jaar een half mil- oetalen voor hun eigen afval. Op deze joen auto's afdanken. Ook de hoeveelheid wijze wilde hij de kosten van de vuilver- andere afval neemt onrustbarend toe", werking dekken. Ale deze f f20 p. ton per Dat zei dr. N. J. A. Groen, hoofdinspec-1 jaar bedragen, dan zou elk gezin onge- teur van de Volksgezondheid in Gronin- veer 25 jaarlijks moeten bijdragen. gen op de provinciale gezondheidsdag „Dan zal men jaarlijks 14 miljoen ton vuil moeten wegwerken waarvan 4 mil joen ton industriële afval." Van het half miljoen auto's dat jaarlijks zal worden afgedankt zullen 60.000 wa gens, achtergelaten langs straten en we gen, moeten worden weggesleept. Om 80 percent van gemeentelijke afvalstoffen te verbranden, moeten er nog honderd in richtingen bijkomen, waarvan de inves teringskosten 1.7 miljard gulden bedra gen. Hij adviseerde samenwerking tussen ge meenteen, gecombineerde ophaaldienst en verwerking in één hand te houden. Op vijf plaatsen in het koninkrijk zul len saluutbatterijen de geboorte van een prins of prinses bekendmaken. De mi nister van Defensie heeft daarvoor aan In Nederland zijn momenteel 1100 stort-1 gewezen de omgeving van kasteel Dra plaatsen voor vuil. De ruimte is te be- kensteyn, Den Haag, Den Helder, Suri- perkt om er nog meer aan te leggen. I name en CuraQao. Bij kasteel Draken- Volgens schattingen halen de gemeenten steyn in Den Haag en in Suriname zullen per jaar 4 5 miljoen ton vuil op. Dat komt saluutschoten worden afgevuurd door de neer op een gemiddelde van 370 kg per Koninklijke Landmacht. In Den Helder inwoner. Maar over ongeveer 30 jaar zal I en °P Curasao is de Koninklijke Marine deze hoeveelheid vier keer zo groot zijn. daarmee belast. Van de verwachte 4 miljoen ton industrië le afvalstoffen zal ongeveer de helft uit gevaarlijke stoffen bestaan. Een gedeelte ervan kan worden verbrand. Op het ogen blik is de totale verbrandingscapaciteit één miljoen. Om al het vuil een plaatsje te geven is er per jaar 7 vierkante kilo meter grond meer nodig. Dr. Groen be pleitte een intergemeentelijke samenwer king teneinde deze problemen op te los sen. Ir. A. P. T. Advokaat, adjunct-direc teur bij Philips meende dat er nog te weinig gebruik wordt gemaakt van de mogelijkheden om bepaalde afvalstoffen weer nuttig te maken en te verkopen aan bedrijven die ze kunnen gebruiken. Hij was er voorstander van om de onbruikba re afvalstoffen in zee te laten verdwijnen V V V 1 ,.- DEN HAAG. De Nederlandse rege ring heeft de secretaris-generaal van de Intergouvernementele Maritieme Consul tatieve Organisatie (IMCO) te Londen verzocht op de kortst mogelijke termijn de raad bijeen te roepen ter bespreking van de problemen, voortvloeiende uit de ramp met de „Torrey Canyon". Het Tweede-Kamerlid mr. C. Berkhou wer (V.V.D.) had reeds aan de ministers van Buitenlandse Zaken en van Verkeer en Waterstaat gevraagd of de Nederland se regering in de ramp met de „Torrey Canyon" geen aanleiding zag, zich te be- jleegd op het benzinestation van de firma raden over mogelijkheden om dergelijke Broers in Berkhout (N.-H waarbij onheilen te voorkomen. Als er in dit op- respectievelijk 150 en 200 gulden werd zicht leemten in het internationale recht geroofd. De Amsterdamse politie heeft bestaan dan zou volgens mr. Berkhou- gisteren twee Duitse jongens aangehou- wer de regering het initiatief dienen te den, die hebben bekend deze overvallen nemen om in overieg met andere landen te hebben gepleegd. Zij zijn 20 en 21 komen t0t een verdrag, waarbij regelen jaar oud en afkomstig uit Kiel. Ook in worden gesteld voor het steeds toene- Delft en Rotterdam heeft het tweetal po- mende gevaarlijke vervoer van massale gingen gedaan een benzinestation te be- hoeVeelheden olie met supertankers, roven. Ook het Tweede-Kamerlid de heer R. De Amsterdamse politie hield de kna- Laan jr (p.v.d.A.) heeft nu de minister Onlangs is twee keer een overval ge- en aan toen zij op de Prins Hendrik van Verkeer en Waterstaat vragen ge- tade een bus benzine uit een geparkeerde steld naar aanieiding van de olieramp. auto stalen. In de auto van de Duitsers Hij vraagt of de internationale overeen- vond de politie twee alarmpistolen, een ^omst, die het opzettelijk overboord zet- luchtdrukpistool, een stiletto, enkele Ne- ten van afgewerkte olie of van vloeibare derlandse kentekenborden en nylonkou- brandstof verbiedt, niet is ondertekend sen. Zij bekenden ook in Perpignan (Frank rijk) een overval te hebben gepleegd. Voorts hadden zij zich schuldig gemaakt aan diverse diefstallen uit auto's. In Duitsland worden zij gezocht wegens dief stal van sigaretten Bij hun poging een benzinestation in Rotterdam te beroven, waarbij zij nylonkousen over het gezicht! In Kollum (Fr) is het 6-jarige jonge hadden en de bediende met 'n vuurwapen tje T w Bosma door een bestelauto dreigden,werden zij^ door een militair overreden. Het knaapje stak van achter een stilstaande vrachtauto plotseling de straat over. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis is het overleden. In Maasland is een driejarig kind door een melkwagen overreden, toen het plot seling de weg overstak. Het meisje, een dochtertje van de familie Korpershoek, is na aankomst in een ziekenhuis over leden. op de vlucht gejaagd. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het comité „Steun aan Strijdend Spanje" zal de Haarlemse advocaat mr. H. van Wijk afvaardigen naar Spanje als waarnemer bij het pro ces van vijf Spanjaarden, die vorig jaar oktober werden gearresteerd wegens sub versieve activiteiten. Het comité, dat steun verleent aan allen die tengevolge van hun verzet tegen het Franco-regime in moeilijkheden zijn geraakt, wil op deze wijze nagaan of het proces tegen de ver dachten zal geschieden overeenkomstig del J~{ düt'le m Spaanse wetgeving en de internationale rechtsregels. Het comité „Steun aan Stakend Span door de landen waar de zo genoemde „goedkope vlaggenschepen" worden gere gistreerd, en of deze situatie tot nu toe verhinderd heeft internationaal een appa raat op te bouwen ter bestrijding van rampen als die met de „Torrey Canyon'' De heer Laan vraagt voorts of er een nationaal bestrijdingsapparaat is en hoe dat werkt, of er tussen de Noordzeestaten coördinatie is, of er door deze staten een doeltreffende alarmhulporganisatie zou kunnen worden opgezet. Verder infor meert het Kamerlid of er behoefte be staat de geldende internationale regels aan de veranderde technieken in de we reldtankvloot aan te passen en welke initiatieven in dit opzicht van de Neder landse regering zijn te verwachten. De verwachting bestaat, dat de KLM de komende jaren een rendabel bedrijf zal blijven. Aldus minister De Quay (ver keer en waterstaat) in een nota aan de Eerste Kamer. De optimistische verwachtingen steu nen op een aantal veronderstellingen, zo als geen sterke teruggang in de qonjunc- tuur, geen ernstige politieke verstoringen en en aanhoudende groei van de vraag naar luchtvervoer, handhaving en zelfs nog enige verbetering van de lucht vaart-politieke positie van het bedrijf. Mochten er in één van deze opzichten tegenvallers optreden, dan zal dit onmid dellijk zijn weerslag op de resultaten van de KLM kunnen hebben, aldus de minis ter. Hij wijst erop, dat de KLM overigens zeer veel aandacht aan uitbreiding van de markten zal moeten blijven besteden en een voortdurend zuinig bedrijfsbeleid zal moeten volgen. Naast de stijgende lonen en prijzen zijn er namelijk nog steeds dalende opbrengsten per vervoerde ton-kilometer. (Van onze correspondent) De heer J. J. van Zuy- len, die na 17 maart voor Willem Duys' „Vuist" te zijn geweest, beter be kend staat als de vrede lievende Haagse dr. Last post, heeft dinsdag de „Nationale Stichting Ne- derland-Vredeland" op gericht. „Ik kreeg zoveel geld toegestuurd gistermor gen stuurde een vage be kende zelfs 500 gulden dat ik heb besloten een stichting in het leven te roepen, die als eerste ac tiviteit een congres zal houden op 4 mei, Hemel vaartsdag, in het Circus theater in Scheveningen. Er zullen de hele dag bij eenkomsten worden ge houden van andernalf uur. We zijn van plan er vijf te geven en hebben het Circustheater van 9.30 tot 17.30 gehuurd. Moch ten er echter meer dan achtduizend belangstel lenden komen, dan zullen er ook 's avonds bijeen komsten worden gehou den", vertelt ons de neer Van Zuylen, die deze dag zo rustig mogelijk wil doen verlopen. Op het programma heeft hij enkele speeches van vijf minuten en mu ziek, die betrekking zal hebben op de vrede. Deze bijeenkomst, waarvoor belangstellenden f 1.25 moeten betalen, zal het karakter krijgen van een „kerkdienst zonder reli gie". De heer Van Zuylen, die reeds 104.513 adhesie betuigingen heeft ont vangen na de bewuste tv- uitzending, heeft dinsdag een telegram gezonden aan kabinetsformateur De Jong en de fractievoorzit ters van de verschillende politieke partijen. Hierin dringt hij erop aan dat men bij de kabinetsfor matie rekening moet nou- den met de wensen van het volk. Ook attendeert hij op de ruim honderd duizend gekregen adhe siebetuigingen om de militaire dienstplicht te veranderen in burger dienstplicht. „Verder sta ik absoluut buiten poli tiek en religie", aldus de heer Van Zuylen. In de haven van Vlissingen is een grote ponton van 1400 ton, die na een aanvaring was gezonken, met de vereende krachten van zes drij vende hijskranen gelicht Kantonrechter. Tot kantonrechter te Hil versum is benoemd mr. A. G. H. Bel- jaars, thans rechter in de rechtbank te Rotterdam. Klaar voor saluutschoten. Van 1 april af zullen op het Malieveld in Den Haag en bij kasteel Drakensteyn in Lage Vuursche batterijen van de Gele Rij ders uit de Oranje-kazerne in Schaars- bergen gereed staan om bij de geboorte van een prinsenkind saluutschoten af te vuren, 101 voor een prinsje en 51 voor een prinsesje. Witte pompen te huur. In Amicitia in Den Haag zullen op 7 april zes „witte" benzinepompen voor vijf jaar worden verhuurd door een Leidse zakenman, die steeds zaken opbouwt en ze, als ze renderend zijn geworden, verkoopt of verhuurt en dan met wat anders begint. Drank. Tegen een 38-jarige Amsterdamse vertegenwoordiger van een Utrechtse drankgroothandel is een jaar gevange nisstraf geëist, omdat hij 16.000 had verduisterd door van afnemers ontvan gen gelden niet af te dragen Uit het onderzoek was geleken, dat het geld was opgegaan aan sterkedrank, waar aan de man verslaafd was. Hij dronk drie liter jenever per dag Hoofd Amsterdamse recherche. Tot hoofd van de Amsterdamse recherche is com- van de Amsterdamse recherche is be noemd commissaris W. T. G. A. Binnen dijk, chef van het bureau Warmoesstraat, als opvolger van commissaris P. A. de Jong, die de heer Van der Molen is opge volgd als hoofdcommissaris. Overvallen opgelost. Met de arrestatie van drie Duitsers uit Kiel, twee jongens van 21 en 20 jaar en een meisje van zeventien jaar heeft de Amsterdamse politie de overvallen op benzinestations of pogingen daartoe, die de afgelopen veertien dagen in Hoogwoud, nabij Delft en bij Rotterdam zijn gepleegd, opgelost. Wiskundig congres. Op maandag 3 en dinsdag 4 april zal het wiskundig ge nootschap te Amsterdam één van de oudste mathematische genootschapperf van Europa zijn Derde Nederlands mathematisch congres houden. De plaats van samenkomst is het univer seel laboratorium van de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen van de katholieke universiteit in Nijmegen. Gerechtelijk vooronderzoek. De officier van Justitie in Utrecht, heeft een gerech telijk vooronderzoek gelast naar de oorzaak van de aardgasontploffing bij het viaduct over deThomas 5 Kempis- weg in Utrecht op 7 november. Daar bij werd het viaduct, dat pas een maand in gebruik was, vernield. De schade werd aanvakelijk op ongeveer 750.000 geraamd. Thans blijkt dat dit bedrag hoger zal zijn. De minister van Binnenlandse Zaken, prof. Verdam, heeft geantwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid, de heer J. J. Voogd (P.v.d.A.) over de door de burge meesters van Leeuwarden en Heemstede gestelde voorwaarden voor het voeren van verkiezingspropaganda in hun gemeente De loco-burgemeester van Leeuwarden heeft D'66 destijds slechts vergunning tot het voeren van verkiezingspropagan da met een geluidswagen willen verle nen, als de teksten en de te spelen gram mofoonplaten tevoren aan hem zouden wordèn voorgelegd: De burgemeester van Heemstede heeft I en flinke opklaringen op vele plaatsen de Partij van de Arbeid geen ontheffing tot beneden het vriespunt. Vlak boven verleend van het in Yijn gemeente gel- de grond werd in Eindhoven zelfs ze« dende verbod, op of aan een weg een graden onder nul gemeten. Het K.N.M.II. deelt mee: In de nacht van vrijdag op zaterdag daalde de temperatuur bij zwakke wind toespraak te houden. Het weer komt geleidelijk onder in- Wat betreft het beleid van de burge- vloed van een oceaandepressie, die zich meester is minister Verdam gebleken, ten zuiden van IJsland bevindt. Het dat van het betrokken in de politieveror- frontensysteem verplaatst zich over de dening van Heemstede opgenomen ver- Britse eilanden naar ons land. Hierdoor bod door de burgemeester geen onthef- zal de bewolking toenemen en later fing werd verleend, omdat in Heemste- door enige regen gevolgd worden. De de sedert tal van jaren het beleid erop wind draait naar zuidwest tot zuid en is gerecht zodanige ontheffing slechts te neemt weer toe. In het oosten van het verlenen voor liefdadige doeleinden. Overigens is inmiddels gebleken, dat beide burgemeesters genegen zijn het ge bruikelijke bestuursbeleid in hun gemeen ten op de punten in kwestie in nadere overweging te nemen. Naar de mening van minister Verdam verdient het aanbeveling het recht van vrije meningsuiting zo min mogelijk te beperken. H. Goemans overleden. In Tanger overleden de heer H. Goemans, oud-1 ambassadeur van Nederland in Marok ko. Hij is ook verbonden geweest aan de diplomatieke vertegenwoordigingen in Moskou, Cairo en Beiroet. Van 1957 tot 1958 was hij ambassadeur in Ma- rokko. land kan nog nachtvorst optreden. Zon dag zullen de temperaturen iets hoger zijn dan vandaag. WMBRlt A PPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Stadsschouwburg, vandaag en maandag, j x 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Ma- je dat in 196- geld inzamelde voor dame Princesse" van Félicien Marceau. kende Spaanse arbeiders en studenten, is uitgebreid met vertegenwoordigers van de Regie: Pim Dekkers. Waalse Kerk, zondag, 14.30 u.: Restau- ^liemeS!lu?^en1ratieconcert door de Parijse organist An- dam, „Politeia", „Socialistische Jeugd' „Provo" en „De Vrije". De naam is ver- dre Isoir. Teylers Museum (Spaarne 16), zondag, anderd in comité „Steun aan Strijdend Lg u zweedse folkloristische muziek. Spanje omdat het zich ook beziS wl1 concertgebouw, maandag, 20 u.: Kamer- K/mi/i/*»* *v» r* 4* nol ITOVTAT'ffOn XTOVA lllPla I T muziekconcert door „Het Danzi Kwintet BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „The professionals", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „Some like it hot", 18 j.; gaan houden met het verzorgen van juri dische bijstand voor politieke slachtof fers van het Franco-regime. Mr. H. van Wijk hoopt het proces te kunnen bijwonen tegen de vijf leden van de in Spanje en Frankrijk verboden „Fe aeracion de Juventutes libertarias". Zij zijn L. A. Edo, C. Rodriquez, J. A. R. Pinney A. H. Dativo en A. M. Sin. Eind vandaag 23.30 u.: „FBI, afd. moordzaken vorig jaar werden zij aangehouden op be schuldiging 'n hooggeplaatste Amerikaan 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook ontvoerd te hebben. Er gaan ook een 16.15 u.: „Een miljoen jaar geleden", 14 j. Engelse en, met een mandaat van het [Zondag, 11 tl.: „De levensroman van Jo- Internationaal Verbond van Vrije Vak-[hann Strauss", a.l. verenigingen, een Belgische advocaat naai Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook Spanje om het proces bij te wonen. De 16.15 u.: „De hete zon 18 j. toestemming daarvoor moet nog gevraagd worden. De datum waarop het proces ge-1 houden wordt staat nog niet vast. ADVERTENTIE Voor de NIEUWE LIJN SANTPOORTERPLEIN 1 - TEL. 60643 Minerva, vandaag en zondag, 14.30 u.: „Tom en Jerry Festival", a.l. 20 u.: „Boc caccio", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag 16.15 u.: „Liefdesbekentenissen", 18 j.; Zondag, 11 u.: „De wereld zonder zon", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Revol vers voor het recht", 14 j.; Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gedwongen verraad", 14 j. Studio, 14, 18.45 en 21.15 u. en zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 u.: „Wie is bang voor Virginia Woolf", 18 j. Zondag, 11 u.: „Het grote circus van Moskou", a.l. .y j TENTOONSTELLINGEN De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van gouaches en tekeningen van Kiek Schrieken. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van grafische werken van o.a. Wim Worm. Dagelijks, behalve zondags en maandags geopend van 9.30 tot 18 uur. In 't Goede Uur (Nieuw Kerksplein): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Vleeshal (Grote Markt)Expositie van grafische kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag en feestdagen van 13 tot 17 u. Tot 2 april. Vishal (Grote Markt): Expositie van collages, grafiek en tekeningen van Kees Okx. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag en feestdagen van 13 tot 17 u. Tot en met 16 april. Museum Van Looy (Kamperlaan)Ex- pasitie van werken uit de Haagse School en van Boot en zijn leerlingen. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondag en feest dagen van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Galerie TtBakenessergracht 67): Gra fiek van Wout van Heusden. Dagelijks van 11 tot 17 u. Zondags van 13 tot 17 u. Tot 2 april. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige in strumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13* tot 17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (Hoek Spaarne-Damstr.), vandaag, 21 u.: Cobi Schreijer met haar internationaal programma. Gast: David the red singer. Zondag, 21 u.: Hootenanny- avond. Keukenhof, Lisse. Tot half mei van acht uur tot een half uur na zonsondergang: voorjaarsbloemen. ZATERDAG 1 APRIL City, 19 en 21.15 u.: „Boeing, Boeing". Stadsschouwburg, 20 u.: „De Whiskey Karavaan". ZONDAG 2 APRIL City, 14 u.: „Een revolverheid keert terug"; 19 en 21.15 u.: „Boeing, Boeing". Stadsschouwburg, 15 u.: „De avonturen van Tom Duim"; 20 u.: „De Whiskey Karavaan". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost. 14 tot 17 u.: Expositie werken van Karei Appel. De tentoonstelling duurt tot en met 23 april. |l|;s MAANDA G3 APRIL City, 20 u.: „Muiterij op de Bounty". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 u. ZATERDAG 1 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Scandali Nudi Stripteasedanseressen ge vraagd"; 23.30 u.: „De verachting". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Duel in Diablo". W.B. Theater, 20 u.: „De wraak van El Tigro". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling werken van Hubert van Lith, geopend van 9 tot 12.30 u. en 13.30 tot 18 u. ZONDAG 2 APRIL Kennemer Theater, 14.30 u.: „Maeiste, Gladiator van Sparta"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Scandali Nudi Stripteasedanseressen gevraagd". Luxor Theater, 14.15 u.: „Onder pi- ratenvlag"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De grote goudroof". W.B. Theater, 14.30 u.: „Vallei der wet teloosheid"-; 16.30 u.: „De wraak van El Tigro"; 20 u.: „Bunny Lake wordt ver mist". MAANDAG 3 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Scandali Nudi Stripteasedanseressen ge vraagd". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De grote goudroof". W.B. Theater, 20 u.: „Bunny Lake wordt vermist". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling werken van Hubert van I.ith, geopend van 9 tot 12.30 en 13.30 tot 18 u d SS Is 4 2 3 -2 -1 0 -3 0 -1 -2 •1 1 -5 -2 0 -1 -2 0 2 3 4 -2 -5 1 0 2 1 4 6 15 3 3 0 5 7 Zondag 2 april Zon op 6.14 uur; onder 19.14 uur. Maan op 3.55 uur; onder 10.38 uur. Maandag 3 april Zon op 6.12 uur; onder 19.16 uur. Maan op 4.34 uur; onder 11.50 uur. Maanstanden Laatste kwartier 1 april 21.58 uur Nieuwe maan9 april 23.20 uur Eerste kwartier 17 april 21.48 uur Volle maan 24 april 13.03 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 1 april Hoog water 8.07 uur en 20.42 uur. Laag water 3.45 uur en 16.14 uur. Zondag 2 april Hoog water 9.13 uur en 21.56 uur. Laag water 4.32 uur en 17.12 uur. Maandag 3 april Hoog water 10.39 uur en 23.36 uur. Laag water 5.39 uur en 18.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Den Helder licht bew. N 9 Ypenburg licht bew. N 8 Vlissingen licht bew. N 7 Eelde zw. bew. NW 8 De Bilt onbewolkt NW 8 Twente zw. bew. windst. 8 Eindhoven onbewolkt WNW 9 Z.-Limburg mist WZW 10 Helsinki sneeuw ZW 2 Stockholm half bew. windst. 5 Oslo onbewolkt windst. 8 Kopenhagen zw. bew. WNW 6 Aberdeen zw. bew. windst. 5 Londen onbewolkt windst. 9 Amsterdam onbev/olkt NNW 8 Brussel mist windst. 11 Luxemburg onbewolkt N 8 Parijs onbewolkt NNW 10 Bordeaux onbewolkt N 9 Grenoble zw. bew. NW 11 Nice licht bew. N 13 Berlijn half bew. ZW 9 Frankfort onbewolkt windst. 10 München geh. bew. N 7 zw. bew. windst. 7 Genève half bew. NNO 8 Locamo geh. bew. OZO 8 Wenen half be w. NNW 12 Belgrado zw. bew. WNW 8 Athene onbewolkt NW 22 Rome zw. bew. O 13 Barcelona onbewolkt windst. 17 Madrid licht bew. windst. 12 Mallorca zw. bew. windst. 15 Lissabon onbewolkt N 15

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2