Verenigingsnieuws uit de IJmond TAXI 6200 Ds. G. Nijenhuis nam afscheid van de vrijzinnig hervormde gemeente Burgemeester van Velsen opende „Het Seepaerdt" Werkplaats voor gehandicapten Gemeente nam afscheid van adj. directeur C. W. Visser Uit de bocht gevlogen TELEFONISTE Telstar 2 tegen Yolendammers Inbrekers betrapt in Santpoort Gas en water G. J. RADEMAKERS ZATERDAG 1 APRIL 1967 5 stontenbeek WONINGINRICHTING BEVERWIJK Velsen-IJ muiden et zijn zóveel aparte geschenken in de VOOR DE ZEKERHEID Bestuurder waarschijnlijk onder invloed TELEFONISTE WONINGINRICHTING BEVERWIJK 250 MODELKAMERS „Van harte hoop ik, dat in de werk plaats „Het Seepaerdt" de sociale ar beidsvoorziening zich vruchtbaar zal kun nen ontplooien en dat de werknemers hier met voldoening hun taak zullen ver vullen en het geluk zullen vinden, dat in de uitoefening van zinvolle arbeid beslo ten ligt". Met deze woorden opende burgemees ter mr. J. C. Bührmann vrijdagmorgen de nieuwe werkplaats voor lichamelijk gehandicapten aan de Kal verstraat in IJmuiden. De verhuizing van de ondoelmatige en te kleine lokalen van het oude school gebouw aan de President Krugerstraat naar het thans goed geoutilleerde en mo derne bedrijfsgebouw aan de Kalverstraat Vanmiddag speelt Telstar 2 uit tegen Volendam 2. Na de nederlaag tegen het sterke ADO 2 krijgt Telstar het ander maal moeilijk tegen het hooggeplaatste Volendam 2. Voor de Telstarreserves heeft de wed strijd van vanmiddag weinig perspectief. De ploeg is als geheel zeker de mindere van de Volendamse, maar de inzet en het enthousiasme zullen veel kunnen goed maken. Opstelling Telstar 2: doel Vos; achter: Evenblij, Hendrikse, v.d. Gevel en van Kampen. Midden: Althoff en van Son; voor: Gallis, Matyasic, Boontjes en See- gers. In de nacht van donderdag op vrijdag trok het de aandacht van een surveil lerend lid van het Velsens politiekorps, dat in de omgeving van een bollenbe- drijf aan de rijksweg in Santpoort een personenauto verdekt stond opgesteld. Nadat hij assistentie had aangevraagd, ontmoette de politie twee mannen, die uit Warmebhuizen afkomstig waren. Zij bleken in het bezit te zijn van driehon derd gulden, die kort tevoren uit een stalen archiefkast in het kantoor waren ontvreemd. De mannen waren het ge bouw binnengedrongen door het vernielen van een ruit. Zij werden naar het hoofd bureau van politie overgebracht en zijn hier ingesloten ZONDAG 2 APRIL Zaai „De Griffioen", Trompstraat, 20 u. Dansen in Beatclub De Smurf. MAANDAG 3 APRIL Bevolkingsonderzoek: de auto, waarin het röntgenologisch borstonderzoek plaats heeft is opgesteld aan de Geelvinckstraat bij de Melklaan van 13.30 tot 16.30 u. en van 18 tot 20.15 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Gem Openbare leeszaal en bibliotheek Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u Filialen Velsen-Noord, Wijkerstraat weg 77, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Santpoort, „Spaamberg", Wüstelaan (ook voor r.-k bibliotheek) 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 15 t.ot 18 en 19 tot 21 u. vondreeds enige maanden geleden plaats. Burgemeester Bührmann kon bij de officiële opening vaststellen, dat de ervaringen in het nieuwe gebouw nu al hebben geleerd, dat dit veel meer en veel betere mogelijkheden biedt tot het ver schaffen van volwaardige arbeid aan de genen die door omstandigheden uitge schakeld werden van deelneming aan het normale arbeidsproces. In de werkplaats zijn thans een zeven tigtal voornamelijk lichamelijk gehandi capten werkzaam. Er wordt hun een gro te veelzijdigheid van arbeidsmogelijkhe den geboden in de metaalafdeling, de boekbinderij, de offsetdrukkerij of de afdeling houtbewerking. Er wordt ge streefd naar een verdergaande mechani sering en automatisering, waardoor de werkplaats in staat zal zijn de zo gewens te aansluiting bij het vrije bedrijf te be houden. De burgemeester betreurde het, dat de plannen voor een nog veel grootser en beter opgezette Werkplaats in IJmond- verband voorlopig niet kunnen worden verwezenlijkt. Bij de opening kreeg de gemeentelijke werkplaats de naam „Het Seepaerdt", waarvan de symbolische betekenis door de burgemeester als volgt werd toege licht: „De stugge werkkracht van het paard en de blijvende betekenis van de paardekracht in het arbeidsproces, de nabijheid van d zee die alle activitei ten in IJmuiden met zijn eeuwige golf slag begeleidt en de degelijkheid die spreekt uit het gebruik van de historische spelling". Als officiële openingshandeling verricht te de burgemeester met behulp van een snijmachine het laatste werk aan een boekje dat in de eigen drukkerij vervaar digd is en dat aan alle aanwezigen werd uitgereikt om deze enig inzicht te ver schaffen in doel en opzet van de gemeen telijke sociale werkvoorziening in Velsen. De opening werd onder meer bijge woond door het voltallige college van burgemeester en wethouders, enkele raadsleden, oud-wethouder C. P. J. Maas de vorige en de huidige directeur van de gemeentelijke sociale dienst de heren P J. Waardenburg en J. B. Neuteboom. door mevrouw M. A. A. Bührmann-Klop per, alsmede door de werknemers van het bedrijf en velen die het bedrijf leiden of er regelmatig contacten mee onder houden, met name op het gebied van de medische en. maatschappelijke begelei ding. De voorzitter van de personeelsvereni ging van de werkplaats gewaagde van een zeer prettige en humane samenwer king tussen bedrijfsleiding en werkne mers. Hij bood aan de bedrijfsleider, de heer J. Hühl, als wandversiering enige fraaie historische foto's aan van de IJmuidense havenmond in het verleden en van de „Oranje" in de Noordersluis toen dit schip voor de laatste maal als Nederlands schip de sluis passeerde. De heer J. Hühl betoogde dat in een tijd van dalende conjunctuur het bedrijfs leven minder geneigd is bepaalde deel taken af te stoten. Daarom beschouwde hij het als een eerste eis dat een ge meentelijke sociale werkplaats goed ge outilleerd is om gelijke tred te kunnen houden met het vrije bedrijf. De heer Hühl deelde mee, dat er in de nieuwe werkplaats nog enkele voorzieningen zul len worden getroffen. Onder meer staat de inrichting van een kantine op het pro gramma. Spreker prees de voortvarend heid van het gemeentebestuur met be trekking tot de nieuwe werkplaats. Hi. betreurde het, dat de gemeente Bever wijk zich heeft terug getrokken bij de onderhandelingen over een centrale werk plaats in de IJmond. De heer Hühl liet vervolgens door een invalide werkneemster in eigen bedrijf vervaardigde foto-albums aanbieden aan enkele personen die in het verleden en in het heden nauw betrokken zijn geweest bij de totstandkoming van de werkplaats Hij deelde mee, dat aan het raadslid F. Jollie, die de naam voor de nieuwe werkplaats heeft bedacht, een bloemstuk- je is gezonden, omdat deze wegens ziekte de opening niet kon bijwonen. Vervolgens kreeg men gelegenheid de nieuwe werkplaats te bezichtigen. De afdeling houtbewerking is goed in gericht met mechanische apparatuur Gevorderde geschoolde vaklieden werken hier aan de vervaardiging van allerlei soorten werkstukken. De boekbinderij is voorzien van de no dige snijmachines, lijmmachines en. ver guldpers, garenloosbihd - apparaten naaimachine en persen. Deze afdeling biedt zeer gevarieerde mogelijkheden van heel eenvoudig vouw- en plakwerk tot veeleisend boekbinderswerk. Op de metaalafdeling houdt men zich vooral bezig met boor- en tapwerk, het maken van onder meer stalen rolbezems Er is verder een belangrijke en goed uit geruste afdeling voor het afwegen en in pakken van levensmiddelen voor groot winkelbedrijven. Er wordt ook kartonnagewerk gedaan en voorts nog verschillende werkzaam heden zoals het afwerken en voor de ver koop gereed maken van allerlei plastic artikelen. Voorts beschikt men over een rota-print afdeling met elektrische schrijfmachines, fotoreproduktieappara tuur en offsetdrukmachines. ADVERTENTIE DAG en NACHT Tourritten en zittend ziekenvervoer RUNSTRAAT 91 -IIMUIDEN-O. Telefoon 6200 - 6285 Burgemeester mr. J. C. Bührmann van Velsen heeft de nieuwe sociale werkplaats „Het Seepaerdt" te IJmuiden officieel geopend met een handeling aan de grote snijmachine in de afdeling boekbinderij, onder het wakend oog van de directeur van de gemeentelijke sociale dienst, de heer J. B. Neuteboom. In de burgerzaal van het raadhuis te Velsen heeft de adjunct-directeur van de gemeentelijk edienst gas en water, de heer C. W. Visser, vrijdagmiddag afscheid geno men van allen met wie hij in zijn functie nauwe betrekkingen onderhield. Om ge zondheidsredenen heeft de heer Visser 'n vervroegd pensioen moeten aanvaarden na dat hij zich de laatste jaren al niet meer voor de volle honderd procent had kun nen inzetten voor zijn taak. De wethouder van de gemeentelijke be drijven, de heer J. G. Kolkman .memo reerde, dat de heer Visser zestien jaren geleden naar Velsen in gekomen, nadat hij in Rotterdam eerst in het bedrijfs leven en later in gemeentelijke dienst zijn kunnen had bewezen. De basis voor zijn carrière was een goede werktuigbouw kundige opleiding en een zich verder be kwamen in de lastechniek, waarin hij la ter zelf zou doceren. „U hebt in Velsen uw licht niet onder de korenmaat gesteld", aldus wethouder Kolkman, die voorts vaststelde dat de heer Visser moeilijkheden, verdiet en te genslagen in zijn gezin niet bespaard zijn gebleven. „Dat heeft u echter mede ge vormd tot een ingetogen levenswijze en humane persoonlijkheid en tot een be gaafd medewerker, die vele nuttige ad viezen verstrekte." In dit verband schetste de heer Kolk man de vele nieuwe ontwikkelingen waar voor de dienst gas en water zich geduren de de ambtsperiode van de heer Visser geplaatst zag. Speciaal noemde de wethou der de zeer deskundige adviezen die de heer Visser verstrekte met betrekking tot de gasverwarming van het openlucht zwembad De Heerenduinen, voor de ver wezenlijking waarvan hij zich zeer heeft beijverd. „Wanneer men zich lichamelijk niet meer ten volle in kan zetten vergt alle werk extra energie. Moge het neerleg gen van uw taak uw gezondheid ten goede komen", was de weiis van wethouder Kolkman. De directeur van gas en water, de heer P. J. de Klerk, gewaagde eveneens van de grote nauwgezetheid, de zorg, het ver antwoordelijkheidsgevoel, de kennis en de humor waarmee de heer Visser altijd heeft gewerkt. Het verheugde de heer De Klerk, dat de gezondheid van de heer Visser thans zeer redelijk is. Ook hij sprak de hoop uit, dat de heer Visser nog vele jaren van zijn rust zal kunnen genieten. De heer Kolkman had' de scheidende ambtenaar namens het gemeentebestuur een horloge aangeboden en mevrouw Vis ser met een bloemstuk verrast. De heer De Klerk overhandigde hem een geschenk onder couvert namens het personeel als bewijs van erkentelijkheid voor de pretti ge samenwerking. De heer A. v. d. Wind stelde als voor zitter van de gemeentelijke ontspannings- De heer Van der Wind stak de heer Visser zeer heeft meegeleefd met de activiteiten van deze vereniging, namens welke hij de heer Visser een boekenbon aanbood. De heer De Wind stak de heer Visser een hart onder de riem met in herinne ring te brengen dat men eens eerder af scheid had moeten nemen van een ge meente-ambtenaar die op vijftigjarige leeftijd was afgekeurd wegens verval van krachten. Het was de heer Jaspers, oud-doelman van het Nederlands elftal, die vierentachtig jaar is geworden. Dat wens ik u ook toe", aldus de heer A. v.d. Wind. De heer Visser, die tot 1964 vrijwel nooit een dag ziek is geweest, bekende dat hij tijd nodig had gehad om te wen nen aan de gedachte dat hij zijn taak neer zou moeten leggen. Hij was dankbaar voor alle faciliteiten die men hem gedu rende zijn laatste ambtstijd heeft verleend en voor de prettige wijze van samenwer ken in Velsen. Speciaal sprak hij zijn waardering uit voor de medewerking die hij altijd van het personeel van zijn dienst heeft ondervonden. ADVERTENTIE sunart de kunst nijvurheidt- ttdeilng ven Enige honderden leden van de vereniging van de vrijzinnig hervormde kerk, afdeling Velsen, hebben gistermiddag afscheid genomen van hun voorganger, ds. G. Nijenhuis en diens echtgenote. Het afscheid vond plaats in de nu ruim een jaar oude kerk van de gemeente ,,'t Braambos aan de Zeeweg te IJmuiden. Onder de velen, die de scheidende predikant de hand kwamen drukken, de queue was zo lang, dat men bijna op straat stond bevonden zich de echtgenote van burgemeester J. C. Bührmann, me vrouw M. A. A. Bührmann-Klopper, wethouder C. Ockeloen, directeur geneesheer van het Antoniusziekenhuis, de heer C. F. J. Lampe en vele vertegenwoordigers van kerkelijke instanties. Dit afscheid droeg een informeel ka rakter. Donderdagavond, tijdens een jaar vergadering heeft ds Nijmanhuis namelijk in interne kring afscheid genomen van het bestuur van de vereniging van de vrijzinnig hervormde kerk. Tijdens deze vergadering kreeg de predikant namens de gemeenteleden onder andere een reli gieuze encyclopedie, bestaande uit een zesdelig standaardwerk, getitel: „Religion in Geschichte und Gegenwart", een bu reaustoel, een schilderij, waarop ,,'t Braam bos" is afgebeeld en diverse grammofoon platen. Mevrouw Nijenhuis kreeg enkele prachtige bloemstukjes aangeboden. Met het vertrek van ds. Nijenhuis is deze plaats vacant gekomen. Men hoopt echter, dat deze vacature binnenkort weer zal zijn bezet en men heeft reeds een plaatsvervanger voor ds. Nijenhuis, met wie vergaande cantacten zijn gelegd. In 1959 kwam ds. Nijenhuis, die in 1932 in Gietten (Drente) werd geboren, naar IJmuiden. Voor zijn komst had de predikant zowel aan de Groningse, als aan de Amsterdamse universiteit theolo gie gestudeerd. In 1959 werd ds. Nijen huis predikant van de vereniging van de vrijzinnig hervormde gemeente, die des tijds nog zijn diensten hield in het buurt huis, beter bekend als gaarkeuken, in de Abelenstraat in IJmuiden-O. Eén van de hoogtepunten uit de vele werkzaamheden van de predikant vormde wel de inge bruikneming van het moderne kerkge bouw ,,'t Braambos", dat in december 1965 gereed kwam. Het afscheid van ds. Nijenhuis van zijn gemeente en gemeenteleden, betekent in geen geval een afscheid van de gemeente Velsen. Ds. Nijenhuis is namelijk niet naar een andere gemeente beroepen, maar beëindigt zijn werkzaamheden om zich tijdelijk vrij te maken in verband met een doctoraal examen. Deze studie zal handelen over de moderne maatschappij, met als bijvak economie. Uiteraard is deze studie op theologische basis geschoeid, waarbij het thema industrie een voorna me plaats zal innemen. Mede in verband met dit thema is ds. Nijenhuis enige tijd geleden, samen met enkele andere theo logen, werkzaam geweest als ongeschoold arbeider, werkend in ploegendiensten, bij Hoogovens. De verandering van arbeids terrein heeft één maand geduurd. Op de donderdagavond gehouden jaar vergadering heeft de voorzitter van het kerkbestuur, de heer A. Stoel, na acht jaar voorzitter te zijn geweest, zijn func tie neergelegd. Hij zal worden opgevolgd idoor de secretaris, de heer A. J. Alan. Een nieuwe secretaris moet nog worden gekozen. Tevens is op deze jaarvergadering ter sprake gekomen de plaats, die de vereni ging van vrijzinnig hervormden ten op zichte van de hervormde kerk inneemt. Deze geloofsgemeenschap, die nu nog bui ten de hervormde kerk staat, zal een bui tengewone wijkgemeente worden van de provinciale gemeente. Dit geldt alleen voor de vereniging van vrijzinnig her vormden in de gemeente Velsen. De directeur van het Velsense ge meentelijke gas- en waterleidingbe drijf, de heer P. J. de Klerk, nam op hartelijke wijze afscheid van de ad junct-directeur C. W. Visser tijdens een receptie in de burgerzaal van het raadhuis in IJmuiden. ADVERTENTIE Omdat wij er ètles van weten en u misschien nog niet, en omdat Luxaflex aluminium jaloezieën zoveel ónzichtbare extra's hebben, daarom krijgt u vanaf nu bij aankoop een zichtbaar extraatje: een derde koordknopje met twee rode hartjes (als sleutelketting). Voor de zekerheid. aluminium jaloezieën intermeubel MARKTPLEIN 30 IJMUIDEN Ds. J. v. d. Berg, Nederlands her vormd predikant, neemt afscheid van ds. Nijenhuis en diens echtgenote. Het programma in het paasvoetbaltoer- nooi voor de Velsense scholieren kon vrij dag opnieuw geen doorgang vinden, om dat de velden in het sportpark „Schoo- nenberg" door de vele regen niet bespeel baar waren. De schoolvoetbal commissie komt nu maandagmiddag in vergadering bijeen om te beslissen hoe en wanneer het toernooi voortgezet moet worden. Waarschijnlijk omdat hij met een te hoge snelheid reed, is vrijdagavond om tien uur een 39-jarige inwoner van Am sterdam met zijn personenauto op de rijksweg, ten hoogte van de brug over zij kanaal C uit de bocht gevlogen. De auto werd totaal vernield, nadat deze een hek over een lengte van zeventien meter uit de grond had gerukt. De bestuurder moest in 'het Antoniusziekenhuis in IJmuiden aan enige snij- en hechtwonden worden behandeld. Daarna is hij naar het hoofdbureau van politie overgebracht, om dat men meende dat hij onder invloed van sterke drank verkeerde. ADVERTENTIE Op ons kleine kantoor Is plaats vpor die ook kantoorwerkzaamheden kan verrichten. Wij vragen: accuraat meisje, 20 jaar: enige jaren ervaring. WU bieden: prettige werkkring goed salaris aandeel in de winst Sollicitaties aan ons kantoor: Breestraat 82.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5