Sportcomplex Rooswijk kan worden gerealiseerd als raad instemt Aankoop militair kamp woensdag in behandeling Verenigingsnieuws uit de IJmond Inbraak en autodiefstal in IJmuiden Alles voor een karweitje VELO IJmondyissers gaan weer strijden De Rijmonders In Wijkermeer- polder moet veel gebeuren sa G. I N I A Twee trouwringen in zandbak in Beverwijk Kort IJmondnieuws Jeugdige bestuurder in gebrekkige auto IN DE VISHAL EN OP ZEE Havenberichten Autodieven werden klem gereden Staking bij de Belgische PTT Mogelijke nieuwe dienst van Hovercrafts over Kanaal 'Dure' auto? Voordelige auto? MAANDAG *3 APRIL 1967 '4 Velsen-IJ muiden Beverwijk (Waarom niet allebei tegelijk SIMCA Verkeersongevallen in de IJmond s VELO DE VRIND DIE DE WAS DOET Met het voorstel tot aankoop van het voormalige militaire kamp Roos- wyk, dat woensdag ter behandeling in de raad van Velsen zal worden voor gelegd, openen zich perspectieven om tot uitbreiding te komen van het naastgelegen sportcomplex Rooswijk, waarmede door het gemeentebestuur al verscheidene jaren rekening is gehouden. In het uitbreidingsplan van Velsen ten noorden van het Noordzeekanaal ligt al enige jaren een plan tot herindeling van het uit te breiden sportcomplex Rooswijk met dat van de sportvelden van Kenne- merstaten (Koningsveld) ten behoeve van de actieve recreatie. Het ziet er naar uit, dat na het woens dag te nemen raadsbesluit tot aankoop van het sportveldencomplex kan worden begonnen. Dit zal dan tevens inhouden, dat het deel van de Grote Hout- df Koningsweg, gelegen tussen het einde van de Wester houtweg in Beverwijk en de Wenckebach- straat, aan de plannen zal worden opge offerd teneinde de complexen sportvelden aan beide kanten van deze weg te doen samensmelten tot één geheel. Tijdens de receptie ter gelegenheid van het behaalde vierde-klassekampioen- schap van IEV suggereerde wethouder H. de Boer op deze terreinen tot een mooi sportcomplex te kunnen geraken. Deze suggestie kan binnen afzienbare tijd, wanneer de nodige goedkeuringen zijn afgekomen, spoedig gerealiseerd wor den, waarbij uiteraard de gemeentelijke financiën een belangrijke rol zullen spe len. Er is door de gebruikers van het sport complex Rooswijk, de verenigingen Kin- heim en IEV, al zo lang naar verbete ring van de accommodatie uitgezien, dat Velsens gemeentebestuur zeker al het mo gelijke zal doen om aan deze verlangens tegemoet te komen. Aanvankelijk was de grond van Roos wijk eigendom van de gemeente Velsen, die echter ten behoeve van de wederop bouw in de woningbouw werd overgeno men door Wederopbouw en Volkshuisves ting om een aantal arbeiders onder te brengen in de toen gebouwde vijf stenen onderkomens en een kantine, nu ruim twintig jaar geleden. Spoedig na het ein de van de oorlog kwam dit kamp aan De fensie, dat dit kamp uitbreidde en begin februari heeft opgeheven. Sedertdien liggen de gebouwen in af wachting van verdere maatregelen ver laten. Vrijwel direct na het verlaten van het kamp door de militaire wacht nam de jeugd de eerste „maatregelen". Van de ruiten in de diverse gebouwen zijn er weinig meer heel gebleven. Het huidige kamp bestaat uit negen ste nen gebouwen, waarvan er vijf bestemd zijn geweest voor de legering. Een flin ke recreatiezaal, een badhuis voorzien van centrale verwarming een keu kengebouw en het officiers verblijf com pleteren het geheel. Daarnaast bevinden zich nog twee ruime opslagloodsen. Ver wacht mag worden, dat zeker een aantal van de gebouwen en speciaal de recre atiezaal en het badhuis voor eventuele sloop gespaard zullen blijven om te die nen voor de sportbeoefening. MAANDAG 3 APRIL Cultureel Centrum, 19.30-20.45 u.: Bi bliotheek en inlichtingencentrum Ned. Vér. voor Sexuele Hervorming. Bevolkingsonderzoek: De auto waarin het onderzoek plaats heeft staat van 18 tot 20.15 u. aan de Geelvinckstraat. DINSDAG 4 APRIL 't Braambos, Zeeweg, IJmuiden-oost, 20 u.: Volksuniversiteit, „De hofjes van Haarlem", door P. Jongens. Bevolkingsonderzoek: De auto waarin het röntgenologisch onderzoek plaats heeft staat aan de Melklaan bij de Ir. Krijger- straat van 13.30-16.30 en van 18-20.15 uur. Stadhuis, Plein 1945. is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 uur. Federatie Bejaardenzorg, sociaal advies voor bejaarden; spreekuur: IJmuiden en omgeving van 9 tot 10 u. in het Cultureel Centrum, telef. 02550-5010; Velsen-Noord, 11-12 u. in gem. vergaderzaal Smidt v. Gelderstraat 5, tel. 02510-12550; Santpoort, 15-16 u. in gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-7715. MAANDAG 3 APRIL Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 u.: Naaien door de St. v. huish. en gezins voorlichting. Huize Scheybeeck, Velserweg, 20 u.: Vrije dramatische expressie, docenten Saskia Verwaven en Ad Bakker. Statenhuis, Velserweg, 20 u.: Schilderen en tekenen o.l.v. de heer Barendse, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 18.30-19.45 en 20.45-22 uur. Ver. Openbare Bibliotheek Beverwijk- Heemskerk: Hendrik Burgerstraat 70: vol wassenen 15-17.30 en 19-21 u., jeugd 15.30- 17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volw. 15- 17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 en 19- 21 u.; Oosterwij Je, Amstelstraat 44: volw. 15-17.30 u„ jeugd: 19-21 u.; Meerestein Parmentierstraat 2, geopend van 19-21 u. Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: gesloten Heemskerk, Kerkweg 45, volw. 15-17.30 en 19-21 u.; Heemskerk, Ruysdaelstraat: ge sloten. DINSDAG 4 APRIL Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 14 uur „Van Top tot Teen" verzorgd door de St v. huish. en gezinsvoorlichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 uur Naaien door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u. Toneel voor jongeren vanaf 16 jaar, door toneelgroep „Perine". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: beeldhouwen en boetseren o.l.v. Jan Campfens, door Kennemerstaten. Gem. Huishoudschool, Moensstraat, 19 u. Koken door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Gymnastieklokaal, Amstelstraat (Ooster wijk), 20 u.: huisvrouwengymnastiek, door de St. v. huish. en gezinsvoorlichting. De Opgang, Florastraat, 20 u.: Clubavond IJmond Dubbel Acht. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Ver. Openbare Bibliotheek Beverwijk Heemskerk, Hendrik Burgerstraat 70, volw 15-17.30 u„ jeugd: 15.30-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, volw.: 15- 17.30 u.; Heemskerk, Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 u.; Wijk aan Zee: ge floten. De leden van de hengelsportvereniging ,De IJmondvissers" hebben tijdens de gehouden jaarvergadering de verschillen de gebeurtenissen uit 1966 nog eens de revue laten passeren. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental met 10% is toege nomen en nu op 437 staat. Het financieel verslag sloot met een batig saldo van 5.826,59. Engele leden stelden de vraag of het door dit hoge saldo niet mogelijk is meer pootvis uit te zetten, maar het bestuur achtte het nodig enige reserves in acht te nemen daar men nieuw vis water moet pachten. Door zijn verkiezing tot lid van het hoofdbestuur der algemene hengelaars- bond kon secretaris Th. Adrichem zich niet meer herkiesbaar stellen. De pen ningmeester de heer A. de Boer was even min herkiesbaar. Tot opvolgers veerden de heren J. Verduin en C. M. van der Zon gekozen. De heren J. van Verseveld en C. W. van Kranenburg werden herkozen Als wedstrijddata kwamen uit de bus: 11 juni, 25 juni, 30 juni, 13 augustus, 27 augustus en 10 september. Het gemeentebestuur heeft aan de leden van DIJV toestemming gegeven om op 24 juni een karperwedstrijd te houden in Park Scheybeeck. Dank werd hiervoor gebracht aan wethouder Kea- bisch op wienens medewerking men te allen tijde mag rekenen. De automobielvereniging „De Rij monders" organiseerde op zaterdag 1 april een routebeschrijvingsrit over een lengte van 54 km. De route voerde door de polders en Santpoort via Velsen Noord naar de aanlegplaats van de Arosa Sun, waar de finish was. Uitzetter Huybers, had voor vele valletjes gezorgd, hetgeen wel tot uiting kwam in het aantal straf punten dat aan de 33 equipes kon wor den uitgedeeld. De prijzen konden worden uitgereikt aan de volgende equipes. A-klasse: 1. Berendsen - Woonink, 201 strafpunten; 2. hr. en mw. Van Gende- ren, 265 strafpunten; 3. Schoone - Wolt- huizen, 318 strafpunten. B-klasse: 1. vader en zoon Maas, 453 strafpunten; 2. hr. en mw. Rotmans, 488 strafpunten; 3. Jongejans - Ritter, 492 strafpunten;. C-klasse: 1. hr. en mw. Hamersma, 525 strafpunten; 2. hr. en mw. v.d. Steen, Leeuw, 742 strafpunten. In hoeverre de plannen tot de gewenste herindeling, waarover door de betrokken verenigingen verscheidene contacten met de gemeentelijke instanties hebben plaats gehad, zijn gevorderd, is niet bekend. Zeker is, dat het sportcomplex Rooswijk uitbreiding zal ondergaan, waarbij, de verschillende speelvelden mogelijk zullen worden verlegd nadat het deel Grote Hout of Koningsweg zal zijn opgebroken. De terreinen, die bij Kennemerstaten in gebruik zijn, zullen in de herindeling wor den aangepast. Met de bouw van de overdekte tribune op het Koningsveld, twee jaar geleden hetgeen in zelfwerkzaamheid gebeurde alsmede met die van de vrij ruime kan tine op dit terrein, werden de aanvanke lijke herindelingsplannen van het gemeen tebestuur doorkruist. Of dit nog gevolgen zal hebben, is niet te overzien. In elk geval is er voor de voetbalvereni gingen van Kinheim en IEV, die samen ook hun clubhuis bouwden, gerede hoop, dat binnen afzienbare tijd de gewenste verbeteringen tot stand komen. De stemgerechtigde ingelanden van de Wijkermeerpolder hebben tijdens de za terdagmiddag gehouden jaarvergadering in hotel Ter Burg langer stil gestaan bij het financieel verslag, dan men gewoon lijk tijdens deze vergaderingen doet. De Wijkermeerpolder beschikt over grote financiële middelen, die alle in waarde papieren zijn vastgelegd. Deze rente wordt gebruikt om de exploitatie-reke ning sluitend te krijgen. Het bestuur had echter de hoofdelijke omslag al geruime tijd moeten verhogen tot 35,per ha wat nog laag genoemd mag worden, daar men in andere polders al ruim het dub bele betaald, zo werd medegedeeld. Dit omdat enkele leden de omslag juist wil den verlagen en eventuele tekorten uit het kapitaalbezit wensen te financieren. Een ander vraagstuk tijdens de vergade ring betrof de verbreding van het Noord zeekanaal. Dan zullen ook de rqachinis- tenwoning en het gemaal moeten ver dwijnen. Er zal nieuw moeten worden gebouwd, waarover al onderhandelingen gaande zijn. De rekening over 1966 sloot aan ont vangsten met een bedrag van 150.405,59 en aan uitgaven met 145.792,53. Er zijn het afgelopen jaar verschillen de werkzaamheden niet uitgevoerd kun nen worden wegens het slechte weer, maar er staan tal van weg-verbeteringen op het program. De begroting voor 1967 werd tot slot sluitend gemaakt met een bedrag van 153.920,—. Na enige dagen afwezig te zijn geweest ontdekten de bewoners van een perceel aan de Kievitlaan in IJmuiden sporen van inbraak, welke vermoedelijk in de nacht van donderdag op vrijdag heeft plaatsgehad. De ongewenste bezoekers hadden een vuilnisemmer onder het open staand w.c.-raampje geplaatst, zodat z(l de schroeven van de sluiting gemakkelijk konden verwijderen. De gehele woning is daarop van onder tot boven grondig door zocht, waarbij op de bovenverdieping de linnenkast geheel werd leeggehaald. Ver mist worden enige kleine geldbedragen en de inhoud van enkele spaarpotjes, terwijl bovendien een draagbare transistorradio en een kleinbeeldcamera zijn ontvreemd Voorts werd door een inwoner van Vel sen-Noord bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een tas met gereedschap uit de kofferbak van zijn voor de woning geparkeerde personenauto. De diefstal moet zijn gepleegd in de week van 25 maart tot 1 april. Tenslotte stelde een bewoner van de Lorentzstraat in IJmuiden de politie er zaterdagmiddag van in kennis, dat zijn voor de woning geparkeerde personen auto was gestolen. Zondagmiddag werd de wagen weer onbeheerd teruggevonden aan de Kwekensteinweg. Men had hier van een buitenspiegel vernield en een tochtraampje opengebroken, waarna de bedrading was doorgetrokken. - w..,; De verkenners en de welpen van de Graaf Floris V-groep hebben zaterdag in het kader van de actie „Een heitje voor een karweitje" hun beste beentje voorgezet. Speciaal de auto-wascentrale voor de blokhut aan de Mozartstraat en de reclamerit door het dorp voor de Heemskerkse middenstand is een groot succes geworden: in totaal hebben zij hiermee een bedrag van 200 bijeengekregen. De reclamerit is ontstaan uit een. idee van Rob Komman en Nico Meijer. Het idee werd gerealiseerd met de hulp van de heren Meijer en Jansonius en Klaas Willem Aber- krom. De wagen werd „gehuurd" bij de heer Wentink aan de Ooster- weg, terwijl de heer Van Pelt zijn paard en zichzelf de gehele dag be schikbaar stelde. Bij de autow ascentr ale voor de blokhut hebben de verkenners en de welpen tot 's avonds ongevcr zeven uur bijzonder hard gewerkt om de steeds af en aan rijdende auto's te ontdoen van stof en vuil. Mede door de grote medewerking van het publiek kan de Graaf Flo ris V-groep terugzien op een zeer geslaagde actie. ADVERTENTIE iSJi'töili i -1.1 mocsaje Waarom niet een Simca 1301/1501? Dan hebt u de nieuwste Simca, auto-couture uit Parijs. De wagen met de dure snit en met het dure zitcomfort. En alles wat u verder zoekt. Bagageruimte? Makkelijk zicht? Makkelijk sturen? Makkelijk schakelen? Makkelijk optrekken en remmen? Stuk voor stuk karaktertrek ken! En voor de caravanbezitter: ook de trekkracht is geweldig! Daarom een auto die technisch en praktisch duidelijk 'duurder' is dan hij kost. Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1301/1501 VANAF f 7795 V67-9 WÉVW NEDERLAND NV Voor Gemeente Velsen W Kennemerlaan 222 - 226 SIMCA U m u i d e n Tel. 02550 - 14324 en 1 62 38 In een zandbak aan de Laan van Ka- naan in Beverwijk zijn twee gouden trouwringen gevonden, waarvan er een als inscriptie heeft „Annie 1959". Om trent de herkomst wordt volkomen in het duister getast, daar de politie geen enkele aangifte heeft ontvangen omtrent vermis sing van de ringen. De zandbak was juist weer gevuld met zand dat vermoedelijk afkomstig is van het Hoogoventerrein. Degenen, die menen aanspraak op de ringen te kunnen maken, dienen zich in verbinding te stellen met het bureau van politie in Beverwijk. O.K. Kerk. Tijdens de zondagmor gen in de Bethlehemkerk gehouden kerk dienst van de oud-katholieke gemeente van de H. Engelmundus in IJmuiden is aan de gemeenteleden medegedeeld, dat het kerkbestuur van deze parochie met twee nieuwe leden is uitgebreid. In aan sluiting op deze mededeling werden de heren S. van Herle en D. Wiljouw door pastoor A. J. Glazemaker in hun functie van kerkmeester geïnstalleerd. Zaterdagmorgen werd omstreeks vier uur door de Velsense politie in de Lange Nieuwstraat een personenauto aangehou den, waarvan de jeugdige bestuurder hij was negentien jaar niet in het be zit bleek van een rijbewijs. Evenmin kon hij een kaart overleggen van de wegenbe lasting, terwijl ook het kentekenbewijs op een andere naam stond ingeschreven, Omdat de wagen bovendien enige tech nische gebreken vertoonde, werden auto en bestuurder naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Hier stelde men zich telefonisch met de vader van de bestuurder in Franeker in verbinding, die de politie bijzonder dank baar was dat zij de jongeman had aan gehouden. Hij had de auto namelijk voor vijfenzeventig gulden gekocht en was daarna op eigen houtje naar IJmuiden om hier werk te zoeken. De jongeman is later op de dag door zijn vader afge haald. Aanvoer van maandag In IJmuiden zijn maandagmorgen door 106 vaartuigen aangevoerd: 8140 kisten vis, 75.000 kilogram tong en 3000 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 320 kisten schelvis, 350 kleine kisten schelvis, 650 wijting, 90 kleine kisten wijting, 220 gul en kabeljauw, 1080 torgul, 1840 kool- vis, 110 kleine kisten haring, 220 makreel, 1030 kleine kisten makreel, 1620 schol, 40 tarbot en 650 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 6.20- 4.10, tarbot 8-6, grote tong 5.33-5.06, groot middel tong 5.10-4.71, kleinmiddel tong 3.83-3.46, tong een 4.39-4.03, tong twee 4.38-4.12. Per 125 kilogram grote kabeljauw 92- 74, middel kabeljauw 78-66, grote kool- vis 75-60, middel koolvis 62-48, grote leng 64-58, grote hake 402. Per hoop: vleet 110-92,, rog 92-57. Per 50 kilogram: grote schelvis 37-22, middel schelvis 25-17, kleinmiddel schel vis 26-20, schelvis een 31-22, schelvis twee 51-47, grote tong 36-28, tong twee 34-26, tong drie 28-20, koolvis een 27, koolvis twee 23-19, grote en middelschol 75-60, grootmiddel en schol een 75-60, schol twee 55-42, schol drie 37-15, schar 32-27, bot 14-6, poon 37-6, haai 57-48, gestripte wij ting 47-18, dichte wijting 22, makreel 38- 32, griet 148-142, leng een 26-22, lom 24- 20, hake een 130, hake drie 35. Scheveningen Maandagmorgen werden in Schevenin gen aangevoerd: 300 kisten schelvis, 250 wijting, 1050 gul en kabeljauw, 300 kool vis, 49 kleine kisten haring, 300 makreel, 410 kleine kisten makreel, 350 schol, 500 stijve kabeljauwen en 15.000 kilogram tong. Zaterdag te IJmuiden aangekomen: Traviata, van Antwerpen; Lutetia, Londen; Port Talbot, Rotterdam; Gouweborg, Rotterdam, voor IJmui den; Tor Anglia, Immingham; Daphnis, Puerto Limon; Realta, Dagenham; Doni, Mistley; Swift 3, Londen Spaarnestroom, Hull; Rio Sa- lado, Hamburg; Corbeach, Avilez, voor IJmui den; Hermann Suhr, Den Helder, voor IJmui den; Swidnica, Las Palmas; Zwaantiena, Rot terdam, voor IJmuiden; Huka, Londen; Peper kust, Le Havre; Hondsbosch, Londen, voor Zaandam; Stormont, Newcastle; Wotan, Dagen ham; West Riding, Goole. Zondag te IJmuiden aangekomen: Catharina- polder, van Grangemouth; Plover, Felixtowe Greenland, Sluiskil; Germania, Hamburg; Er langen, Bremen, Ariadne, Rendsburg, voor Be verwijk; Magdalena Reith, Hamburg; Dania, Kopenhagen; Galata, Haifa, voor IJmuiden; Holchart, Drogheda; Westminsterbrook, Londen; Annie-G., Gravesend; Brunla, Middlesborough, voor IJmuiden; Weimar, Bremen; Rhein, Lasbek; Golar Ore, Tubarao, voor IJmuiden; British Patrol, Isle of Grain Draco, Aarhus; Jop, Stockholm. Maandag te IJmuiden aangekomen: Jorg, van Brunsbüttel, voor IJmuiden; Stad Zwolle. Ba ton Rouge; Egret, Liverpool; Libertas, Lissa bon; Stella Rask, Rouaan, voor IJmuiden; Liana, Avilez, voor IJmuiden Bilma, Le Havre; Georg, Middlesborough; Ceres, Antwerpen; Ruth Dieter, Gothenburg. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Bruse, naar Oslo; Hilversum, Bremen; Neder Rijn, Rotterdam; Rochefort, Dakar; Donata, Little- hampton, voor IJmuiden; Metropole, Selby; Christa Köncke, Brunsbüttelkoog; Martha Frie- secke, Londen, van IJmuiden; John Kruse, Malmö; Ahoy, Stockholm, van IJmuiden; Me- zada, Cleveland van IJmuiden; Vliestroom, Leith; Traviata, Bremerhaven; Lea, Westhartle- pool, van IJmuiden; Vamos, Whitstable, van IJmuiden; Jans, Londen; Jean-E., Londen; Pallas, Benghazi; Tor Anglia, Immingham; Skausund, Rotterdam; Topaze, Basse Indre, van IJmuiden. Zondag vertrokken van IJmuiden: Luisito, naar La Goulette; Tega, Odense, van IJmuiden; Car men, Hamilton, van IJmuiden; Zaanstroom, Hull; Angolakust, Hamburg; Triton, Hamburg; Galata, Hamburg, van IJmuiden; Rijnstroom, Shoreham Hontestroom, Sheemess; Themis, Rotterdam, naar Londen. Maandag vertrokken van IJmuiden: Deborah, De Loodsdienst IJmuiden werd 2 april om 21.45 uur gestaakt voor kleine schepen wegens de harde wind. De Loodsdienst werd 3 april Dm 01.00 uur wederom geheel hervat. (Indien er achter de plaats vón herkomst ©f bestemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Zaterdagnacht om één uur ontdekte een bewoner van een woning aan de Berken laan in Beverwijk, dat onbekenden bezig waren de personenauto van een van zijn zoons te stelen. De auto reed de straat uit, richting Wijk aan Zee. Direct zetten de zoons met een andere auto de achter volging in. Zij slaagden erin de autodie ven nabij Wijk aan Zee klem te rijden en aan te houden. Het waren een worstmaker en een bijrijder, elk 28 jaar en woon achtig in Beverwijk. De beide mannen werden meegenomen naar het bureau van politie in Beverwijk, waar zij beken den tweemaal in Beverwijk en eenmaal in Velsen-Noord een auto te hebben ge stolen, alsmede een portefeuille met in houd terwijl tevens aan het licht kwam, dat zij een poging hebben gedaan een autoradio uit een personenauto te ont vreemden. Drie personen hebben in het afgelopen weekeinde tijdens verkeersongevallen in Beverwijk en Heemskerk verwondingen opgelopen. Allereerst zaterdag in de Kloosterstraat in Beverwijk, waar een vijfjarig knaapje plotseling de weg over stak en tegen een bromfiets opliep. Het kind klaagde over pijnen aan het hoofd en is voor onderzoek naar het Rode Kruisziekenhuis overgebracht. Zondagmiddag is op de Breestraat een 71-jarige inwoner van Uitgeest tegen een passerende auto opgelopen. De bejaarde man werd eveneens voor onderzoek naar het Rode Kruisziekenhuis overgebracht. In Heemskerk ontstond op de voor rangskruising welke wordt gevormd door G. van Assendelftstraat, de C. Huygens- straat en de Karshoffstraat een aanrij ding tussen twee personenauto's. Een zes jarige inzittende van de auto waarvan de bestuurder geen voorrang verleende liep bij de botsing hoofdwonden op. Het kind kon echter, na ter plaatse door een arts te zijn behandeld, naar de ouderlijke wo ning terugkeren. ADVERTENTIE WASMACHINES KOELKASTEN ELECTR ARTIKELEN TROMPSTRAAT 66-68 IJMUIDEN-O. - TEL. 5198 (Van onze correspondent) BRUSSEL De loketten van de post kantoren in België zijn vandaag gesloten, evenals afgelopen zaterdag het geval is geweest. Aan het eind van deze week zal opnieuw worden gestaakt. Het gemeen schappelijk front van de vakbonden van het PTT-personeel wil op deze manier de regering het mes op de keel zetten. Het had aanvankelijk twee vrije zaterdagen per maand voor zijn aanhangers ge vraagd. De regering heeft die geweigerd met de motivering dat op de laatste dag van de week het merendeel van de Belgen juist de gelegenheid heeft zonder werk te ver zuimen naar het postkantoor te gaan. Men stelde eventueel sluiting op maandag morgen voor. Daarmee hebben de vak bonden geen genoegen willen nemen. Van de week zullen onderhandelingen tussen de vakbonden en de regering weer wor den opgenomen om te trachten een com promis te vinden. (Van onze correspondent) LONDEN Een dochtermaatschappij van de Britse spoorwegen „Seasspeed" bestudeert de mogelijkheid van een recht streekse hovercraftdienst tussen Essex, Zuidoost-Engeland, en het Europese vas teland te onderhouden met een nieuwe generatie grote Hovercrafts, die weldra in dienst zullen worden genomen. Een ter rein aan de noordelijke oever van de Theems, ten oosten van Southend zal waarschijnlijk worden gekozen als plaats voor het Engelse eindstation en Calais of Zeebrugge aan het andere eind. Een dienst van Southend zou mensen die van of naar de Midlands of Noord-Engeland reizen in staat stellen het Kanaal over te steken zonder dat zij een tijdrovende rit door Londen behoeven te maken. Met snelheden tot 140 kilometer per uur kun nen zweeftuigen van het type sr-n4 de oversteek van Southend in ongeveer 45 minuten maken. British Rail krijgt zijn eerste SR-n4, een 160 tonner met accom modatie voor 250 passagiers en 2 auto's of 500 passagiers in de herfst van dit jaar.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4